På norsk
Help and Support
FAQ
About Eventor
Products and services
Norsk Orientering
Turorientering.no
Stolpejakten
Liveresultater
Livelox
Eventor
Norwegian orienteering's central IT-system
Event calendar
Press results
Livelox
Create account
Log in
Ungdomscup 2018
Print
Final standings after 6 events.
D11-12
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
1
Julie M Helland
Egersund OK
(24)
27
30
30
->
+0:00
2
Ada C Stokkeland
Ålgård Orientering
20
22
22
(18)
->
+1:10
3
Norah Breivold
Ganddal IL
20
24
24
(20)
->
+6:27
4
Mari Richter
Sandnes IL (Rogaland)
22
(22)
(19)
24
27
->
+6:35
5
Oda Fjermestad Helgesen
Sandnes IL (Rogaland)
19
20
19
->
+8:07
6
Marta Myklebost
Sandnes IL (Rogaland)
17
->
+17:44
Amalie Wathne Thingbø
Sandnes IL (Rogaland)
30
30
30
(24)
Alva Christiansen
Sandnes IL (Rogaland)
27
(20)
27
22
Synne Skeie Petterson
Egersund OK
27
H11-12
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
1
Jone Valdal
Sandnes IL (Rogaland)
(27)
30
30
30
(30)
->
+0:00
2
Jonas Vistnes Myklebost
Sandnes IL (Rogaland)
30
27
(24)
(18)
27
->
+0:20
3
Peter Sæbbø
Stavanger Orienteringsklubb
27
24
->
+5:56
4
Idar Jongenburger
Sandnes IL (Rogaland)
22
17
22
->
+8:18
5
Jomar Halvorsen Sætre
Sandnes IL (Rogaland)
18
22
(17)
(15)
20
->
+11:07
6
Marius Rødde
Ganddal IL
19
(18)
19
20
(15)
->
+11:21
7
Dirk Einar van Zanten
Sandnes IL (Rogaland)
24
16
27
(15)
->
+11:30
8
Arild Pfluger Hundeide
Sandnes IL (Rogaland)
15
20
(15)
19
->
+12:47
9
William Tønnesen Lundberg
Sandnes IL (Rogaland)
19
18
24
(18)
->
+12:48
10
Øyvind Stokke Seljeskog
Ganddal IL
22
15
15
->
+21:48
11
Erling Molvik Jørgensen
Sandnes IL (Rogaland)
15
17
(15)
17
->
+32:40
12
Thord Solheim
Sandnes IL (Rogaland)
15
15
15
(15)
->
+42:07
Arve Lunde
Ganddal IL
15
15
19
Arnfinn Solheim
Sandnes IL (Rogaland)
15
16
(15)
16
Tobias Sletvold
Ålgård Orientering
20
20
Livar Oftedal
Ålgård Orientering
24
Odin Horpestad
Egersund OK
22
Christopher Lund
Ålgård Orientering
17
Sondre Svihus
Ganddal IL
16
Kasper Bøe
Ålgård Orientering
16
Knut Halvor Amdal
Ålgård Orientering
15
Gabriel Bognø
Sandnes IL (Rogaland)
15
Vegard Berge
Sandnes IL (Rogaland)
15
D13-14
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
1
Julie Aksland
Sandnes IL (Rogaland)
(17)
24
24
24
->
+0:00
2
Kaja Peikli
Sandnes IL (Rogaland)
30
27
30
(27)
->
+0:01
3
Anna Taksdal
Ganddal IL
(27)
30
30
(27)
30
->
+0:04
4
Selma Lothine Fridheim Torp
Sandnes IL (Rogaland)
19
27
18
(18)
->
+0:09
5
Alida Oftedal
Ålgård Orientering
24
24
20
->
+3:23
6
Marte Roth Aarskog
Sandnes IL (Rogaland)
19
20
19
(19)
(19)
->
+14:27
7
Hilde Ohr
Ganddal IL
22
20
22
->
+14:46
8
Evelyn Fernandes Nødland
Sandnes IL (Rogaland)
20
22
22
(20)
->
+19:55
9
Emma Sydnes Risa
Stavanger Orienteringsklubb
15
18
->
+43:27
Thea Beate Puntervold
Egersund OK
18
16
22
(0)
Karine Aarstad Torgersen
Egersund OK
18
Kaja Hiorth Myklatun
Sandnes IL (Rogaland)
17
H13-14
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
1
Markus Richter
Sandnes IL (Rogaland)
(16)
30
30
19
->
+0:00
2
Edvin Aakre
Egersund OK
(17)
30
(22)
27
30
->
+0:04
3
Arne Jacob Nystrøm Olsen
Stavanger Orienteringsklubb
30
24
27
(0)
(20)
->
+0:09
4
Kalle Jongenburger
Sandnes IL (Rogaland)
27
(16)
20
22
->
+2:27
5
Andreas Vistnes Myklebost
Sandnes IL (Rogaland)
(18)
22
19
27
(18)
->
+2:29
6
Bjørnar Peikli
Sandnes IL (Rogaland)
(15)
27
24
18
(16)
->
+2:34
7
Øyvind Lamark
Ganddal IL
24
15
30
->
+3:01
8
Omund Thu Landstad
Sandnes IL (Rogaland)
20
20
(18)
(0)
24
->
+4:07
9
Ola Wathne Thingbø
Sandnes IL (Rogaland)
15
20
15
->
+4:08
10
Stian Haugvaldstad
Sandnes IL (Rogaland)
19
17
(17)
22
(15)
->
+4:11
11
Gustav Levang
Sandnes IL (Rogaland)
15
16
15
(15)
(15)
->
+9:47
12
Erlend Bremnes
Ganddal IL
19
15
15
->
+11:17
13
Joel Skoge
Sandnes IL (Rogaland)
15
->
+11:23
14
Gabriel Årsvoll
Sandnes IL (Rogaland)
15
15
(15)
16
(15)
->
+11:30
15
Simon Fjermestad Helgesen
Sandnes IL (Rogaland)
15
18
15
(15)
->
+11:37
16
Aksel Dommersnes
Ganddal IL
15
15
->
+20:48
17
Fredrik Hovstad
Ganddal IL
15
->
+43:12
18
Håkon Stokke Seljeskog
Ganddal IL
15
->
+46:37
Samuel A Stokkeland
Ålgård Orientering
22
19
17
Christoffer Øen Kvernstuen
Egersund OK
15
17
Kristoffer Tveit
Ganddal IL
15
15
Ole Andre Brandsberg
Egersund OK
15
0
Eivind Roth
Ganddal IL
15
D15-16
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
1
Vilde Margrethe Sæbbø
Stavanger Orienteringsklubb
30
->
+0:00
2
Sara Nystrøm Olsen
Stavanger Orienteringsklubb
30
30
30
(27)
(30)
->
+0:04
3
Ingrid Lamark
Ganddal IL
27
27
(24)
(24)
27
->
+0:37
Dina Torgersen
Stavanger Orienteringsklubb
24
27
Elise Sydnes Risa
Stavanger Orienteringsklubb
24
22
H15-16
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
1
Andreas Nybak Urdal
Ganddal IL
22
24
(22)
(22)
24
->
+0:00
2
Thomas Valdal
Sandnes IL (Rogaland)
(17)
27
24
24
(22)
->
+1:05
3
Thomas Barvik Mæland
Ganddal IL
19
19
(18)
20
->
+7:51
4
Elias Eidsvåg
Ganddal IL
(18)
20
(17)
19
19
->
+7:55
5
Åsmund Lauritz Vaaland
Ganddal IL
30
20
->
+16:56
Tobias Rødde
Ganddal IL
24
30
30
Markus Andreas Breivold
Ganddal IL
27
27
(27)
30
Ole Kristian Taksdal
Ganddal IL
(20)
22
(16)
30
27
Sindre Skeie Petterson
Egersund OK
(16)
19
18
20
D17-18
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
Janne Tjørhom Aasheim
Ganddal IL
30
30
30
Nora Svendsen
Ganddal IL
27
27
Sunniva Omdal
Sandnes IL (Rogaland)
24
Julie Puntervold
Egersund OK
24
H17-18
Pl
Name
Club
15/5
5/6
19/6
28/8
4/9
11/9
Total
Clemens Sundby Øxnevad
Ganddal IL
30
30
Johan Christie Ørke
Stavanger Orienteringsklubb
30
Events
Date
Name
Organiser
Discipline
15/05/2018
Ungdomscup/ Klubbkamp
Ålgård Orientering
mellom
05/06/2018
Klubbkamp/Ungdomscup
Egersund OK
sprint
19/06/2018
Ungsomscup/Klubbkamp
Stavanger Orienteringsklubb
sprint
28/08/2018
KlubbkampUngdomscup
Egersund OK
mellom
04/09/2018
Klubbkamp/Ungdomscup
Sandnes IL (Rogaland)
mellom
11/09/2018
Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell
Ganddal IL
mellom
Advertisements