På norsk
Help and Support
FAQ
About Eventor
Products and services
Norsk Orientering
Turorientering.no
Stolpejakten
Liveresultater
Livelox
Eventor
Norwegian orienteering's central IT-system
Event calendar
Press results
Livelox
Create account
Log in
Mjøs-o-cup 2024 - ledertrøyer
Show total scores
Print
Standings after 3 of 5 events.
D11-12
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Julie Gjessing Skjeset
Vang OL
27
27
27
+0:00
2
Lisa Bergman
Lillehammer OK
30
24
24
+0:21
3
Matilde Nylund
Vang OL
22
30
22
+0:49
4
Margaret Gløtvold-Solbu
OL Vallset/Stange
24
22
18
+1:59
5
Ingrid Løvbak
Vang OL
18
22
19
+2:34
6
Kristine Tomter Løkkebø
Snertingdal IF Orientering
15
19
20
+3:09
7
Kira Kuznetsova
Vang OL
19
17
17
+3:16
8
Linnea L'Abée-Lund
Lillehammer OK
20
30
+3:37
9
Agnes Bakkestuen Brenna
Vang OL
16
18
15
+3:44
9
Thea Svenskerud
Ringsaker OK
17
16
16
+3:44
11
Hedda Karterud
Løten o-lag
15
15
15
+4:12
11
Marte Olava Bratlien
Snertingdal IF Orientering
15
15
15
+4:12
11
Selma Holm
OL Vallset/Stange
15
15
15
+4:12
14
Lycke Hermanrud
Gjø-Vard OL
15
15
+5:57
14
Karen Urset
Vang OL
15
15
+5:57
14
Pia Korsbakken
OL Vallset/Stange
15
15
+5:57
14
Synne Eriksfallet
OL Vallset/Stange
15
15
+5:57
18
Ingrid Sofie Amundsen
Gjø-Vard OL
15
0
+7:42
18
Julia Helene Gimse-Røste
Ringsaker OK
15
+7:42
18
Eldbjørg Colbjørnsen Conrad
Lillehammer OK
15
+7:42
D13-14
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Maren Bleken Rud
Vang OL
30
20
27
+0:00
2
Oda Mørk Furunes
Gjø-Vard OL
24
24
24
+0:35
3
Emma Pedersen Elverhøi
Vang OL
22
27
16
+1:24
4
Mari Sørlien Stenberg
Vang OL
0
30
30
+1:59
5
Tuva Eriksfallet
OL Vallset/Stange
20
17
15
+2:55
6
Elise Libak-Feiring
Vang OL
27
18
+3:44
7
Eline Kjøs
Lillehammer OK
22
19
+4:12
7
Solveig Elise Amundsen
Gjø-Vard OL
0
19
22
+4:12
9
Stina Fagerhaug
Gjø-Vard OL
18
20
+4:33
10
Borghild Paulsen
OL Vallset/Stange
19
15
+5:01
11
Mari Børke Sætaberget
Vang OL
16
17
+5:08
12
Pernille Korsbakken
OL Vallset/Stange
18
0
+6:53
Mathilde Skaaden
Løten o-lag
0
0
0
D15-16
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Eline Kravdal
Gjø-Vard OL
27
27
30
+0:00
2
Ulyana Kuznetsova
Vang OL
18
24
27
+1:45
3
Tiril Skedsmo
Hadeland OL
19
22
24
+2:13
4
Margrethe Thirud
OL Toten-Troll
22
20
22
+2:20
5
Magnhild Kleppa Madslien
Lillehammer OK
30
30
+2:48
6
Leonora Marie Jørgensen
OL Vallset/Stange
16
19
19
+3:30
7
Anna Engebakken
Løten o-lag
17
0
20
+5:29
8
Martine Engh Sagvold
OL Toten-Troll
24
+7:00
9
Signe Kittelsen
Lillehammer OK
20
+7:28
D17-20
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Marie Kravdal
Bækkelagets SK
30
30
+0:00
2
Lovisa Tyldum
Lillehammer OK
0
27
30
+0:21
3
Amalie Wathne Thingbø
Sandnes IL (Rogaland)
27
24
+1:03
4
Mina Bleken Rud
Vang OL
0
22
27
+1:17
5
Mina Reid
Lillehammer OK
24
24
+1:24
6
Ida Øverli Støen
Lillehammer OK
0
20
+4:40
H11-12
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Martin Lien Støen
Lillehammer OK
30
30
30
+0:00
2
Niklas Bakke
Vang OL
27
27
27
+1:03
3
Olav Skjåk
Lillehammer OK
24
24
24
+2:06
4
Eirik Lillemo-Thorud
Lillehammer OK
18
22
22
+3:16
5
Rasmus Ekeberg Hallerby
OL Vallset/Stange
20
19
20
+3:37
6
Tobias Skoglund
Gjø-Vard OL
19
17
15
+4:33
7
Trym Løkken-Magnor
Ringsaker OK
22
18
+5:50
8
Miks Dzintars
Løten o-lag
18
19
+6:11
9
Emil Skaaden Hekne
OL Vallset/Stange
20
+8:10
10
Ellis Croucher
OL Vallset/Stange
17
+8:31
11
Erik Oskal
Hamar OK
16
+8:38
11
Christoffer Edvardsen
Vang OL
16
+8:38
13
Sondre Storvik Helgeneseth
OL Vallset/Stange
15
+8:45
13
Leander Eng Molstad
OL Vallset/Stange
15
+8:45
H13-14
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Elias Skaug-Danielsen
Elverum OK
30
30
27
+0:00
2
Ivan Christopher Nybakk-Djuve
Løten o-lag
22
20
19
+3:02
3
Erik Beitdokken
Lillehammer OK
0
22
30
+4:05
4
Aksel Bolstad Carlson
Vang OL
0
27
22
+4:26
5
Sivert Dåsnes
Vang OL
24
24
+4:33
6
Kristian Urset
Vang OL
24
20
+5:01
7
Torbjørn Mousing
Hadeland OL
27
+7:00
8
Harald Thirud
OL Toten-Troll
20
+7:49
9
Haldir Colbjørnsen Conrad
Lillehammer OK
0
18
+8:03
H15-16
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Odin Øysteinson Østby
Hamar OK
30
22
30
+0:00
2
Nikolai Teslo
Hadeland OL
27
27
24
+0:28
3
Aksel Tonjer Fingarsen
Elverum OK
0
30
27
+2:55
4
Jørgen Linus Harkinn
Ringsaker OK
0
24
20
+4:26
5
Kristian Paulsen
OL Vallset/Stange
22
20
+4:40
6
Odin Holen Bekkelund
OL Toten-Troll
22
19
+4:47
7
Emil Engh Sagvold
OL Toten-Troll
24
+6:46
8
Lars Flaskerud
OL Toten-Troll
22
+7:00
Håkon Holm
OL Vallset/Stange
0
0
0
Even Løvseth Hauge
Lillehammer OK
0
H17-20
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Ask Felland Sætnan
Fossum IF
27
30
22
+0:00
2
Magnus Svaland Dale
OL Vallset/Stange
20
27
27
+0:35
3
Amund Flaskerud
OL Toten-Troll
18
24
+4:19
4
Annar Erlien Solerød
Gjø-Vard OL
0
30
+5:43
4
Ola Dåsnes
Vang OL
30
+5:43
6
Even Lien
Gjø-Vard OL
24
+6:25
6
Torbjørn Lundeby
Lillomarka OL
24
+6:25
8
Tobias Tronbøl Lium
Bækkelagets SK
22
+6:39
8
Oliver Plassen Brandvol
OK Moss
22
+6:39
10
Mats Ligaarden
Gjø-Vard OL
19
+7:00
Kristoffer Børke Sætaberget
Vang OL
0
B-åpen
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Emilie Kloppbakken Stenbrenden
Snertingdal IF Orientering
27
30
30
+0:00
2
Ane Beitdokken
Lillehammer OK
30
+6:39
3
Therese Holmen
Snertingdal IF Orientering
24
+7:21
C-åpen
Pl
Name
Club
24/4
15/5
29/5
28/8
14/9
Total
1
Even Rognstad Ruud
Lillehammer OK
24
30
27
+0:00
2
Filip Pilarski
Løten o-lag
30
19
19
+1:31
3
Boye Myhre Lysgård
OL Toten-Troll
19
20
20
+2:34
4
Even Kjøs
Lillehammer OK
27
30
+2:48
5
Kari Oline Tyldum
Rudsbygd IL
18
27
+4:12
6
Thea Beate Gimse-Røste
Ringsaker OK
24
17
+4:40
7
Olai Gjermundshaug-Mørkve
Lillehammer OK
24
+6:39
8
Brede Krogstie
Ringsaker OK
22
+6:53
8
Ingrid Avtjern
Hadeland OL
22
+6:53
8
Ane Fagerhaug
Gjø-Vard OL
22
+6:53
11
Lars Anders Avtjern
Hadeland OL
20
+7:07
12
Leah-Elise Klokkerengen Noremsaune
Løten o-lag
18
+7:21
Events
Date
Name
Organiser
Discipline
24/04/2024
Mjøs-o-cup 1
Hadeland OL
sprint
15/05/2024
Mjøs-o-cup 2
Løten o-lag
lang
29/05/2024
Mjøs-o-cup 3
Ringsaker OK
mellom
28/08/2024
Mjøs-o-cup 4
Hamar OK
lang
14/09/2024
Mjøs-o-cup 5
Vang OL
lang
Advertisements