På norsk
Help and Support
FAQ
About Eventor
Products and services
Norsk Orientering
Turorientering.no
Stolpejakten
Liveresultater
Livelox
Eventor
Norwegian orienteering's central IT-system
Event calendar
Press results
Livelox
Create account
Log in
Ungdomscup 2020
Show total scores
Print
Standings after 5 of 6 events.
D 15-16
Pl
Name
Club
9/6
16/6
23/6
1/9
8/9
15/9
Total
1
Anna Taksdal
Ganddal IL
30
30
30
(30)
(30)
+0:00
2
Selma Lothine Fridheim Torp
Sandnes IL (Rogaland)
(24)
(20)
27
27
27
+0:45
3
Evelyn Fernandes Nødland
Sandnes IL (Rogaland)
22
(22)
24
24
+1:40
4
Julie Aksland
Sandnes IL (Rogaland)
19
24
24
+1:55
5
Thea Beate Puntervold
Egersund OK
18
(0)
22
22
+2:20
6
Kaja Peikli
Sandnes IL (Rogaland)
27
27
+3:00
7
Hilde Ohr
Ganddal IL
20
18
+4:20
8
Karine Aarstad Torgersen
Egersund OK
19
+5:55
H 15-16
Pl
Name
Club
9/6
16/6
23/6
1/9
8/9
15/9
Total
1
Markus Richter
Sandnes IL (Rogaland)
30
(22)
30
27
+0:00
1
Andreas Vistnes Myklebost
Sandnes IL (Rogaland)
(24)
27
30
30
+0:00
3
Edvin Aakre
Egersund OK
22
30
(20)
27
+0:40
4
Øyvind Lamark
Ganddal IL
27
(19)
27
24
(20)
+0:45
5
Stian Haugvaldstad
Sandnes IL (Rogaland)
20
(18)
24
(16)
22
+1:45
6
Joel Skoge
Sandnes IL (Rogaland)
17
20
20
+2:30
6
Ola Wathne Thingbø
Sandnes IL (Rogaland)
19
(15)
18
20
+2:30
8
Omund Thu Landstad
Sandnes IL (Rogaland)
18
16
22
(0)
+2:35
8
Samuel A Stokkeland
Ålgård Orientering
(15)
(17)
19
19
18
+2:35
10
Simon Fjermestad Helgesen
Sandnes IL (Rogaland)
16
17
17
+3:05
11
Gabriel Årsvoll
Sandnes IL (Rogaland)
15
(15)
16
18
+3:10
12
Gustav Levang
Sandnes IL (Rogaland)
15
15
17
+3:20
13
Kalle Jongenburger
Sandnes IL (Rogaland)
0
22
(0)
24
+3:25
14
Håkon Stokke Seljeskog
Ganddal IL
15
16
+4:40
15
Bjørnar Peikli
Sandnes IL (Rogaland)
24
+5:15
D 13-14
Pl
Name
Club
9/6
16/6
23/6
1/9
8/9
15/9
Total
1
Ada C Stokkeland
Ålgård Orientering
30
(22)
30
30
+0:00
2
Amalie Wathne Thingbø
Sandnes IL (Rogaland)
27
27
(0)
27
(27)
+0:45
3
Alva Christiansen
Sandnes IL (Rogaland)
(18)
30
24
24
+1:00
4
Julie Mydland Helland
Egersund OK
24
24
27
(22)
(22)
+1:15
5
Mari Richter
Sandnes IL (Rogaland)
(19)
(19)
24
20
30
+1:20
6
Synne Skeie Petterson
Egersund OK
20
18
22
+2:30
7
Oda Fjermestad Helgesen
Sandnes IL (Rogaland)
17
16
20
+3:05
8
Marta Myklebost
Sandnes IL (Rogaland)
22
20
+4:00
9
Norah Breivold
Ganddal IL
17
19
+4:30
H 13-14
Pl
Name
Club
9/6
16/6
23/6
1/9
8/9
15/9
Total
1
Jone Valdal
Sandnes IL (Rogaland)
30
(27)
(24)
30
30
+0:00
2
Jonas Vistnes Myklebost
Sandnes IL (Rogaland)
27
(24)
30
27
(27)
+0:30
3
Peter Sæbbø
Sandnes IL (Rogaland)
24
30
27
(24)
(24)
+0:45
4
Idar Jongenburger
Sandnes IL (Rogaland)
(17)
19
22
20
(19)
+2:25
5
Arnfinn Solheim
Sandnes IL (Rogaland)
20
18
20
+2:40
6
Jomar Halvorsen Sætre
Sandnes IL (Rogaland)
19
(17)
19
18
+2:50
7
Livar Oftedal
Ålgård Orientering
22
22
+3:50
8
William Tønnesen Lundberg
Sandnes IL (Rogaland)
22
20
+4:00
9
Marius Rødde
Ganddal IL
18
22
+4:10
10
Dirk Einar van Zanten
Sandnes IL (Rogaland)
0
20
+5:50
11
Øyvind Stokke Seljeskog
Ganddal IL
17
+6:05
12
Johannes Nordgård
Sandved IL
16
+6:10
D 11-12
Pl
Name
Club
9/6
16/6
23/6
1/9
8/9
15/9
Total
1
Nina Aksland
Sandnes IL (Rogaland)
30
30
30
(30)
+0:00
2
Hanna in't Veld
Ganddal IL
27
(24)
30
27
(24)
+0:30
3
Maren Oftedal
Ålgård Orientering
0
27
27
+3:00
4
Vilde Puntervold
Egersund OK
27
+5:15
5
Elvira Maudal Sævland
Ålgård Orientering
24
+5:30
6
Veslemøy Farset
Sandnes IL (Rogaland)
22
+5:40
6
Karen Martine Bøhn
Ganddal IL
22
+5:40
6
Åsne Usken
Ganddal IL
22
+5:40
9
Mia Husøy Bjordal
Stavanger Orienteringsklubb
20
+5:50
10
Filippa Høyvik Lindal
Sandnes IL (Rogaland)
19
+5:55
H 11-12
Pl
Name
Club
9/6
16/6
23/6
1/9
8/9
15/9
Total
1
Magnus Haug
Sandnes IL (Rogaland)
30
27
(27)
(20)
30
+0:00
2
Vebjørn Oftedal
Sandnes IL (Rogaland)
(20)
30
(20)
27
27
+0:15
3
Oliver Duncan
Sandnes IL (Rogaland)
(22)
24
30
24
(22)
+0:45
4
Trygve Skumlien Myrland
Sandnes IL (Rogaland)
24
(20)
22
30
+0:55
5
Thomas Duncan
Sandnes IL (Rogaland)
27
(22)
24
(22)
24
+1:00
6
Emil Wathne Thingbø
Sandnes IL (Rogaland)
18
19
+4:10
6
Peder Orstad
Ganddal IL
19
18
+4:10
8
Markus Mydland Helland
Egersund OK
0
19
+5:40
Events
Date
Name
Organiser
Discipline
09/06/2020
Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen
Ålgård Orientering
mellom
16/06/2020
Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes
Sandnes IL (Rogaland)
sprint
23/06/2020
Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen
Egersund OK
mellom
01/09/2020
Ungdomscup og klubbkamp Vårli
Sandnes IL (Rogaland)
mellom
08/09/2020
Ungdomscup/Klubbkamp - Kvernevik
Stavanger Orienteringsklubb
mellom
15/09/2020
Ungdomscup og klubbkamp Lagård/Bakkebø
Egersund OK
mellom
Advertisements