Norsk Orientering

2014 Norgescup senior

Skriv ut

Sluttstilling etter 14 delarrangementer

H 21

Plass Navn Klubb
25.4
26.4
27.4
24.5
27.6
28.6
29.6
2.8
15.8
16.8
5.9
6.9
11.9
13.9
Totalt
1 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 80 80 80 80 45 60 425
2 Martin Vister Frol IL (13) 60 24 31 80 40 36 45 38 45 (24) (23) 399
3 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 29 80 80 80 80 45 394
4 Hans Petter Mathisen NTNUI 40 25 (15) (24) 45 (18) 30 32 60 30 45 (19) 26 333
5 Anders Nordberg Nydalens SK 27 29 50 38 27 40 32 80 323
6 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 60 28 29 25 50 34 34 (23) (17) (7) 25 30 315
7 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 11 40 45 45 50 28 50 28 297
8 Carl Petter Lyngen Frol IL 36 (4) (10) 25 31 26 34 30 50 (21) 27 34 (22) (9) 293
9 Emil Ahlbäck Fossum IF 50 (8) 27 34 19 (16) (6) 24 36 34 31 36 (5) 291
10 Jo Forseth Indgaard Frol IL 32 38 34 80 28 40 38 290
11 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett/Järla Orientering 14 38 20 29 40 12 29 45 31 258
12 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 45 12 50 36 8 36 34 34 255
13 Espen Fiskum Halden SK 23 (15) 21 26 19 38 36 25 40 25 (19) (3) (14) 253
14 Thomas Natvig Årstad NTNUI 26 60 60 45 60 1 252
15 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 80 50 38 38 40 246
16 Håvard Lucasen Ås-NMBU Orientering 17 32 15 45 60 40 25 234
17 Matthew Speake Lillomarka OL 18 34 26 29 40 36 27 21 231
18 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 28 21 30 27 27 19 34 26 15 227
19 Ivar Lundanes Emblem IL 7 18 12 13 30 50 32 30 32 224
20 Vegard Ruttenborg NTNUI 12 (2) 19 19 12 17 32 29 50 29 219
21 Isak Bergset NTNUI 18 4 15 38 31 31 21 40 15 213
22 Dag Lofthus NTNUI 20 17 (6) 26 28 32 22 26 21 12 204
23 Espen Weltzien IL Tyrving/Järla Orientering 16 28 6 30 13 32 32 36 193
24 Anders Tiltnes IL Tyrving 31 38 34 40 50 193
25 Emil Svensk Stora Tuna OK, SWE 22 50 80 152
26 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 60 60 31 151
27 Martin Hoset NTNUI 38 5 6 23 23 19 19 16 149
28 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 45 80 16 141
29 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 14 40 27 16 21 11 129
30 Øystein Kvaal Østerbø Wing Ok 38 29 38 20 125
31 Kjetil Okkenhaug NTNUI 4 8 21 19 24 27 8 11 122
32 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 16 11 28 23 4 40 122
33 Vegard Danielsen Kristiansand OK 32 32 26 29 119
34 Anders Vister Raumar Orientering 23 1 21 7 5 5 30 20 2 114
35 Øyvind Enger NTNUI 13 28 14 24 28 7 114
36 Sindre Rønning Fossum IF 25 7 3 30 9 23 15 112
37 Øystein Sørensen Nydalens SK 30 60 16 106
38 Olav Lundanes Halden SK 45 60 105
39 Bojan Blumenstein Halden SK 21 10 25 21 22 99
40 Torkil Eide Solstad NTNUI 12 13 20 23 25 93
41 Mats Dahlén Kristiansand OK 2 1 14 29 28 17 91
42 Torgeir Nørbech IL Tyrving 50 40 90
43 Mats Nordbrøden Halden SK 9 11 2 20 23 18 83
43 Anton Sjökvist Stora Tuna OK, SWE 24 28 31 83
43 Christoph Brandt IL Tyrving 31 23 29 83
46 Christian Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 7 30 4 12 28 81
47 Yngve Skogstad Frol IL 26 19 34 79
48 Joakim Svensk Stora Tuna OK, SWE 36 24 18 78
49 Sindre Johannessen Freidig 29 30 17 76
50 Per Melander Often NTNUI 19 13 26 8 9 75
51 Olav Johannes Deelstra NTNUI 32 3 10 25 70
52 Mattias Karlsson Halden SK 10 21 20 16 67
52 David Bejbom Järla Orientering, SWE 27 40 67
54 Simen Aamodt NTNUI 8 26 11 20 65
55 Fredrik Eliasson Halden SK 27 15 9 10 61
56 Bjørn Lundanes NTNUI 9 8 21 10 13 61
56 Terje Maroni Byåsen IL 10 1 17 23 10 61
56 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 24 26 11 61
59 Sindre Østhagen Fredrikstad SK 5 10 23 22 60
59 Emil Wingstedt Halden SK 60 60
59 Marcus Millegård Halden SK 60 60
62 Øyvind Helgerud Halden SK 22 16 18 56
63 Trygve Olsen NTNUI 26 16 14 56
64 Håvard Haga Raumar Orientering 22 5 15 10 3 55
65 Halvor Eid Nielsen NTNUI 6 24 16 9 55
66 Magne Dæhli Halden SK 36 17 53
67 Øystein Pettersen Nydalens SK 5 18 30 53
68 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 22 18 11 51
69 Erik Andersson Järla Orientering, SWE 14 36 50
69 Martin Johansson IL Tyrving 50 50
71 Eirik Rustad Raumar Orientering 17 15 3 14 49
72 Jostein Andersen Nydalens SK 24 24 48
72 Leif Størmer Fossum IF 3 31 14 48
74 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 34 13 47
75 Lars Hol Moholdt Wing OK 28 18 46
76 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering, SWE 20 7 17 44
77 Øystein Haug Frol IL 19 24 43
77 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 10 14 19 43
79 Tomas Eidsmo Freidig 13 29 42
79 Luis Nogueira De La Muela Kristiansand OK 31 11 42
81 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett/Järla Orientering 15 11 7 8 41
82 Jørgen Fiskum Frol IL 2 18 14 5 39
83 Sverre Turter Sandvold NTNUI 20 17 37
83 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 20 17 37
83 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 12 13 12 37
86 Ola Martner Göteborg Majorna 36 36
87 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 22 7 6 35
88 Andreas Magerøy Frol IL 4 31 35
88 Gisle Holberg OK Skøynar 23 12 35
90 Rune Nygaard IL Gular 1 7 25 1 34
91 Viktor Silvemark Ärla IF, SWE 8 25 33
91 Ståle Gjelsten NTNUI 15 18 33
93 Jan Schmid OL Trollelg 19 13 32
94 Andreas Høye Fredrikstad SK 32 32
95 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn Orientering, SWE 31 31
95 Krzysztof Rzenca Raumar Orientering 31 31
97 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 2 28 30
98 Glenn Tore Løland NTNUI 1 28 29
99 Harald Kalager NTNUI 18 9 27
99 Jonas Sommerstad Juveli Lillomarka OL 1 16 10 27
101 Magnus Glännefors Tullinge SK, SWE 16 10 26
101 Asgeir Bakken Rognstad Emblem IL 26 26
101 Dag Steinar Ragvin Bø OL 4 22 26
104 Mikolaj Dutkowski UKS ARKADY Raszków, POL 25 25
105 Audun Weltzien IL Tyrving 23 23
106 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 23 23
107 Ola Berger Byåsen IL 22 22
107 Tore Sandvik Halden SK 22 22
107 Roar Skulbørstad OL Trollelg 11 11 22
107 Per Olaussen Fredrikstad SK 22 22
111 Sjur Hovi Kristiansand OK 21 21
112 Sondre Sande Gullord NTNUI 20 20
112 Espen Sundsvik Frol IL 20 20
114 Alan Cherry Varegg Fleridrett 7 12 19
115 Adrian Opheim NTNUI 15 3 18
116 Eivind Schjelderup Skarpsno NTNUI 17 17
116 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 17 17
116 Einar Tommelstad Nydalens SK 17 17
119 Jon Sivertsen Verdal OK 16 16
119 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 6 10 16
121 Trond Strandberg IL BUL-Tromsø 15 15
121 Stig Alvestad Ganddal IL 6 9 15
121 Mikkel Sørensen NTNUI 14 1 15
124 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 14 14
124 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 10 4 14
124 Jørgen Tegdan OL Trollelg 14 14
124 Benjamin Anciaux Hamok, BEL 14 14
128 Jonathan Albon Sandefjord OK 13 13
128 Pål Kittilsen Freidig 13 13
128 Eskil Sande Gullord Raumar Orientering 13 13
131 Eigil Instebø IL Tambarskjelvar 12 12
131 Simen Jevne Arnesen NTNUI 6 6 12
133 Erik Gustafsson NTNUI 1 10 11
133 Snorre Hansen Byåsen IL 4 7 11
133 Øyvind Hylleseth Skien OK 11 11
136 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 9 9
136 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 9 9
136 Radim Hosek OK Vyspely Jih Cech, CZE 9 9
139 Erlend Nydal NTNUI 8 8
139 Magnus Johansson Kristiansand OK 8 8
139 Tommy Schmid OL Trollelg 8 8
139 Henrik Drange Ruud Asker Skiklubb 8 8
143 Daniel Marston Bækkelagets SK 5 2 7
144 Bjarte Ims Freidig 7 7
144 Atle Dengerud Steinkjer OK 7 7
146 Eirik Aal NTNUI 6 6
146 Even Nyhus NTNUI 6 6
146 Lars Eid Nielsen Nydalens SK 1 5 6
149 Vegard Brun Saga IL Tyrving 5 5
149 Andreas Sylte Freidig 5 5
149 Øivind Thorvald Due Trier Oslostudentenes IK 5 5
149 Svein Inge Ydse Verdal OK 5 5
153 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 4 4
154 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 4 4
154 Kristoffer Fiane Pedersen Ås-NMBU Orientering 4 4
154 Øystein Jaren Samuelsen Freidig 4 4
154 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 4 4
154 Niklas Profors Varegg Fleridrett 4 4
159 Piotr Paszynski Raumar Orientering 3 3
159 Simo Martomaa Kalevan rasti, FIN 3 3
159 Harri Luchsinger NTNUI 3 3
159 Frank Aasgård Wing OK 3 3
159 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 3 3
164 Jan Andreas Edstrøm NTNUI 2 2
164 Daniel Blom Nydalens SK 2 2
164 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 2 2
164 Lars Eric Sæther Steinkjer OK 2 2
164 Halvor Saunes Nydalens SK 2 2
164 Håvard Vassenden Frol IL 2 2
170 Svein Anders Melhus Steinkjer OK 1 1

D 21

Plass Navn Klubb
25.4
26.4
27.4
24.5
27.6
28.6
29.6
2.8
15.8
16.8
5.9
6.9
11.9
13.9
Totalt
1 Gøril Rønning Sund Frol IL 60 37 60 60 50 60 60 387
2 Ingjerd Myhre Kongsberg OL/Järla Orientering 50 32 (22) 26 60 (26) (14) 50 43 60 32 32 385
3 Marte Narum Konnerud IL 26 37 (19) 43 60 29 32 50 (26) 50 43 (24) 370
4 Maren Jansson Haverstad NTNUI (21) 32 (9) 29 26 32 24 43 60 26 26 298
5 Anette Baklid Konnerud IL 20 20 26 32 32 50 37 24 21 (5) 262
6 Linn Hokholt NTNUI 18 11 24 37 43 32 37 26 29 257
7 Kine Hallan Steiwer Halden SK 22 21 17 50 60 24 43 237
8 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 15 18 18 60 37 24 9 18 199
9 Lone Brochmann Bækkelagets SK 19 7 50 29 29 43 16 193
10 Anna Ulvensøen NTNUI (16) 17 20 (10) (13) (10) (13) 18 26 22 20 22 19 21 185
11 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 60 43 26 50 179
12 Therese Haare Konnerud IL 29 11 17 15 29 18 17 29 13 178
13 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 20 29 43 24 43 8 167
14 Hanne Sandstad Freidig 43 60 37 22 162
15 Marta Ulvensøen NTNUI 14 15 21 21 21 24 21 16 153
16 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 32 12 19 20 32 20 16 151
17 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 13 18 20 22 26 17 21 14 151
18 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 1 11 12 50 15 22 22 13 146
19 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 50 43 24 18 135
20 Emma Johansson NTNUI 26 50 43 15 134
21 Kristine Fjeldbo NTNUI 17 3 9 13 22 37 26 4 131
22 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 43 21 29 37 130
23 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK/Järla Orientering 37 16 22 22 17 12 3 129
24 Anne Johanne Lind Nydalens SK 43 8 24 50 125
25 Elin-Kristin Hem NTNUI 13 11 15 19 20 19 17 5 119
26 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 16 37 29 20 102
27 Eva Jurenikova Halden SK 60 22 11 93
28 Iliana Ilieva Halden SK 32 29 11 15 87
29 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 14 50 17 81
30 Britt Ingunn Nydal NTNUI 16 9 16 29 10 80
31 Malin Jakobsson Nydalens SK 12 37 24 73
32 Elin Bjerva Larvik OK 20 14 20 14 68
33 Mari Fasting Halden SK 29 37 66
34 Guro Vassend Fossum IF 15 4 10 5 2 5 12 7 60
35 Nicole Ragvin Nydalens SK 10 14 16 18 58
35 Martine Åstebøl NTNUI 4 19 19 12 4 58
35 Marion Huber Tynset IF 21 16 6 15 58
38 Sara Profors Frol IL 8 20 18 11 57
39 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 10 16 16 6 48
40 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 22 7 17 46
41 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 13 15 14 2 44
42 Ane Sofie Næss Bjørgul Halden SK 21 19 2 42
43 Johanna Lönnkvist Tullinge SK, SWE 29 13 42
44 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 22 18 40
45 Mari Angell-Petersen Freidig 16 21 37
46 Bodil Helgerud Halden SK 17 19 36
47 Helen Palmer Lillomarka OL 26 8 1 35
48 Linda Solberg Fredrikstad SK 5 14 7 8 34
49 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 11 7 5 4 6 33
50 Ewa Gwozdz Raumar Orientering 24 3 6 33
50 Kristin Åstebøl Byåsen IL 19 14 33
52 Ida Lindkvist Leksands OK, SWE 32 32
52 Guro Torpe NTNUI 20 12 32
52 Elena Roos Halden SK 32 32
55 Louise Oram Nydalens SK 9 15 7 31
55 Mathilde Korvald Skaare Nydalens SK 10 4 17 31
57 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 11 2 9 7 29
58 Marianne Dæhli NTNUI 13 15 28
58 Sofie Aarnes Nydalens SK 19 9 28
58 Lisbeth Voll Haugesund IL Orientering 10 18 28
58 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 13 15 28
62 Gunhild Rogne Halland NTNUI 7 19 26
62 Sofie Johansson Løten o-lag 13 13 26
62 Agni Fjogstad Nielsen NTNUI 18 8 26
62 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 2 10 14 26
66 Kari Svingheim Frol IL 18 6 24
66 Helen Martinsen IL Gular 3 5 16 24
68 Katharina Rogstad NTNUI 9 14 23
69 Irene Beate Øhrn Arnevik Søgne Og Songdalen OK 8 1 11 2 22
70 Jennie Andersson Halden SK 21 21
70 Rebecka Heinrup Tullinge SK, SWE 3 12 6 21
72 Henriette Kløvstad Sandefjord OK 20 20
73 Silje Uhlen Maurset NTNUI 18 18
74 Guro Heimstad Kleiven NTNUI 17 17
75 Solveig Blandkjenn NTNUI 12 4 16
76 Marte Fallbakken Berge NTNUI 2 13 15
76 Marianne Berge Mjølhus OL Trollelg 15 15
78 Kine Sofie Sandstad Frol IL 14 14
78 Cristina Luis Nydalens SK 14 14
80 Jenny Persson Byåsen IL 12 12
81 Line Hovdenak Stenersen NTNUI 11 11
81 Karoline Dahl Fosby NTNUI 7 4 11
83 Maria Brodin Fossum IF 5 5 10
83 Mari Jevne Arnesen NTNUI 10 10
83 Marit Kahrs Halden SK 1 7 2 10
83 Maja Fjellstad Knutsen NTNUI 10 10
87 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 9 9
87 Turid Kamstrup Hovind NTNUI 9 9
87 Ida Katrine Børstad Thoresen NTNUI 9 9
90 Zsuzsa Fey IL Tyrving 8 8
90 Siri Ulvestad Nydalens SK 8 8
90 Marie Hammer Håversen Raumar Orientering 8 8
93 Marit Wenseth Kure Bø OL 6 6
93 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 6 6
93 Synne Baklid Konnerud IL 6 6
93 Gøril Fristad Halden SK 6 6
97 Julie Størmer NTNUI 5 5
98 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 4 4
99 Julie Finsrud Lande Eidskog OL 3 3
100 Elen Katrine Skjerve NTNUI 3 3
100 Marit Rønning Skoglund NTNUI 3 3
100 Marit Isachsen Asker Skiklubb 3 3
103 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 2 2
104 Siri Vilberg Lillomarka OL 1 1
104 Sætre Anne Haugesund IL Orientering 1 1
104 Ida Arnesen Tiltnes IL Tyrving 1 1
104 Camilla Øhman NTNUI 1 1

Delarrangementer

Dato Navn Arrangør Gren
25.04.2014 Norwegian Spring - Vårsprinten Halden SK sprint
26.04.2014 Norwegian Spring - Vårspretten Halden SK mellom
27.04.2014 Norwegian Spring - Solrenningen Halden SK lang
24.05.2014 NM sprint Wing OK sprint
27.06.2014 Norsk O-Festival elite og 15-16, Dag 1 Modum OL sprint
28.06.2014 Norsk O-Festival elite og 15-16, Dag 2 Modum OL mellom
29.06.2014 Norsk O-Festival elite og 15-16, Dag 3 Modum OL lang
02.08.2014 NM ultralang Førde IL ultralang
15.08.2014 Midt-Norsk Mesterskap (Norgescup) Stjørdals-Blink Orientering sprint
16.08.2014 Midt-Norsk Mesterskap (Norgescup) Stjørdals-Blink Orientering lang
05.09.2014 NM natt OL Trollelg lang
06.09.2014 O-idol og Norgescup OL Trollelg mellom
11.09.2014 NM-uka Asker Skiklubb lang
13.09.2014 NM-uka Asker Skiklubb mellom

Annonser

IOF Eventor