Norsk Orientering

Terminliste

45 arrangement treff mellom 01.10.2019 og 31.10.2019 med følgende utvalg: Norges Orienteringsforbund, IOF, orienteringsløp, internasjonalt løp, mesterskap, nasjonalt løp, kretsløp, nærløp.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Henter side...

Henter kart...

Løpsområde mangler for 22 arrangement.

Dato Konkurranse Arrangør Krets
Påm.
G
Kat
F
KT
D
L
PF
u 40tir. 1.10Sprintcupfinale BergenBergens TFHordaland-
nærS
30.9*
Hjalmarkarusellen 2Skien OKTelemark-
nærS
Klubbmesterskap fra O-hyttaHaugesund IL OrienteringRogaland1
nær
F
L
1.10*
NordhordlandskarusellenKnarvik ILHordaland0
nærM
17.7
Nattløp 1 - RensåsenBodø og Omegn IF OrienteringNordland-
nærSN
ons. 2.10Harry Lagerts Nattcup 2019 BonusNydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
30.9
ByåsennattaByåsen ILSør-Trøndelag-
nærLN
tor. 3.10Pollicup 2OK SkeidiTelemark-
nærS
fre. 4.10Hu og Hei, SnuskeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsM
KM NattIL GularHordaland-
kretsLN
lør. 5.10HOK-rankingfinale 2019Gneist, ILHordaland-
kretsL
Hu og Hei, GampeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsU
søn. 6.10Morgenfrisk i Follo #10Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo1
nærL
5.10*
u 41man. 7.10Skumringskampen, Løp 3Røyken OLBuskerud3
nærMN
6.10
tir. 8.10Nattløp 2 - VatnliaBodø og Omegn IF OrienteringNordland0
nærMN
7.10*
ons. 9.10Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 3Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
7.10
Raumarkarusellen løp 18 - nattRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
nærMN
tor. 10.10Pollicup 3OK SkeidiTelemark-
nærS
fre. 11.10EikernattaEiker OLBuskerud-
nærMN
lør. 12.10Lillomarka Nord/SørLillomarka OLAkershus og Oslo-
nærU
RondslitetRond OLOppland1
nærL
11.10*
søn. 13.10Marum-milaSandefjord OKVestfold-
nærL
Tunevannet RundtSarpsborg OLØstfold-
nærL
Trondheim UrbanWing OKSør-Trøndelag-
nær
F
L
u 42man. 14.10
tir. 15.10Hjalmarkarusellen 3Skien OKTelemark-
nærS
Nattløp 3 - BestemorengaBodø og Omegn IF OrienteringNordland0
nærMN
14.10*
ons. 16.10Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 4Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
Nattcup 1 BergenFana ILHordaland-
nærLN
Raumarkarusellen løp 19 - nattRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
nærMN
tor. 17.10Pollicup finaleOK SkeidiTelemark-
nærS
NM nattorienteringØstmarka OKAkershus og Oslo167
mestLN
8.10
fre. 18.10
lør. 19.10BlodslitetFredrikstad SKØstfold79
intU
8.10
Blodslitet EliteFredrikstad SKØstfold13
intU
8.10*
søn. 20.10
u 43man. 21.10Skumringskampen, FinaleRøyken OLBuskerud4
nærMN
20.10*
tir. 22.10Hjalmarkarusellen 4Skien OKTelemark-
nærS
Nattløp 4 - SentrumBodø og Omegn IF OrienteringNordland-
nærSN
ons. 23.10KM-nattAust-Agder
IF Trauma
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsMN
tor. 24.10
fre. 25.1025.-29.okt Worldcup 4 - KinaNorges Orienteringsforbund-
intL
Harry Lagerts Nattcup 2019 FinaleNydalens SKAkershus og Oslo-
nærLN
24.10
lør. 26.10HARDHAUSENSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærU
GrankvistløpetØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
L
SkiensmilaSkien OKTelemark-
nærL
HuldertrampenLøten o-lagHedmark0
nærU
23.10
søn. 27.10Finale MOT TV 2019Botne SKVestfold-
kretsM
u 44man. 28.10
tir. 29.10Nattløp 5 - LifotenBodø og Omegn IF OrienteringNordland0
nærMN
28.10*
ons. 30.10
tor. 31.10

Annonser

IOF Eventor