Norsk Orientering

Terminliste

641 arrangement treff mellom 01.01.2019 og 31.12.2019 med følgende utvalg: internasjonalt løp, mesterskap, nasjonalt løp, kretsløp, nærløp, trening.

Dato Konkurranse Arrangør Krets
Påm.
G
Kat
F
KT
D
L
PF
u 1tir. 1.1Nyttårs treningVerdal OKNord-Trøndelag30
treningSVis ruter i LiveloxResultat
ons. 2.1
tor. 3.1TorsdagstreningKristiansand OKVest-Agder22
treningMN
vintercup nr.3 Fana ILFana ILHordaland43
treningMNResultat
Nattsprintkøppen 2018/2019 DeepOcean ArenaHaugesund IL OrienteringRogaland24
nær
F
SNResultat
HL kveldssamling 1 med 3D-OFreidigSør-Trøndelag76
treningSResultat
fre. 4.1
lør. 5.1Ski-o-treff MellomdistanseNordmarka SkiorienteringsklubbAkershus og Oslo353
S
intMVis ruter i LiveloxResultat
Ski-o-treff NattsprintNordmarka SkiorienteringsklubbAkershus og Oslo274
S
nasjSNVis ruter i LiveloxResultat
Felles kretslagssamling VAOK - AAOKAust-Agder
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
39
treningL
Vinterkarusell KalbergskogenGanddal ILRogaland178
nærMResultat
søn. 6.1Ski-o-treff NM LangdistanseNordmarka SkiorienteringsklubbAkershus og Oslo307
S
intLVis ruter i LiveloxResultat
STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold1
treningM
u 2man. 7.1
tir. 8.1Urb-O løp 2 SløyferVaregg FleridrettHordaland54
treningSN
ons. 9.1Nattløp HellvikEgersund OKRogaland43
nærMNResultat
TV-Cupen Race1Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
41
nær
F
MNResultat
Vinter-Jukola #9Larvik OKVestfold68
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 10.1
fre. 11.1Tac-OStokke ILVestfold64
nærMN
lør. 12.1LørdagsteknikkKristiansand OKVest-Agder16
treningLVis ruter i Livelox
Høiås Day og Night Cup 2019 Løp 5Halden SKØstfold69
treningMResultat
BiOs 2018/2019 løp 3Os OrienteringsklubbHordaland34
treningLResultat
søn. 13.1STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold0
treningM
u 3man. 14.1
tir. 15.1NattløpFitjar ILHordaland0
treningMN
Sport8 Ås ny Night & Fog Cup #4Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo78
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
ons. 16.1Vinter-Jukola løp 11Skien OKTelemark42
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcup 4 BergenGneist, ILHordaland78
nærLNResultat
tor. 17.1TorsdagsteknikkKristiansand OKVest-Agder14
treningSN
Vintersprintcup 1OL Toten-TrollOppland1
nærSN
Nattsprintkøppen 2018/2019 Hauge skoleHaugesund IL OrienteringRogaland14
nær
F
SNResultat
Natt-treningIK Grane Arendal OrienteringAust-Agder7
trening
F
MN
fre. 18.1Nattcup FSKFredrikstad SKØstfold11
treningMN
lør. 19.1Treningsdag ArendalKristiansand OKVest-Agder13
treningL
Hovedløp og NM mellom, ski-o helg på HedmarksviddaLøten o-lag
Vang OL
Hedmark261
S
mestLVis ruter i LiveloxResultat
Vintertrening 1 i SarpsborgSarpsborg OLØstfold17
nærM
Vinterkarusell - Gosen/Madlamark/TjensvollStavanger OrienteringsklubbRogaland66
nærMResultat
søn. 20.1STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold1
treningM
NC ski-o langdistanse, ski-o helg på HedmarksviddaLøten o-lag
Vang OL
Hedmark208
S
nasjLVis ruter i LiveloxResultat
u 4man. 21.1
tir. 22.1Urb-O løp 3 FellesstartVaregg FleridrettHordaland52
treningSNResultat
Høiås Day og Night Cup 2019 Løp 6Halden SKØstfold15
treningLNResultat
ons. 23.1Nattløp, GramstadSandnes IL (Rogaland)Rogaland82
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
TV-Cupen Race2Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
18
nær
F
MN
Vinterjokula 11Hedrum OLVestfold48
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 24.1Natt-treningIF TraumaAust-Agder8
treningMN
Vintersprintcup 2OL Toten-TrollOppland4
nærSN
TorsdagsteknikkKristiansand OKVest-Agder10
treningLN
fre. 25.1KLUBBTUR – HJARTDAL FJELLSTOGESandefjord OKVestfold23
treningL
lør. 26.1KLUBBTUR – HJARTDAL FJELLSTOGESandefjord OKVestfold23
treningL
LørdagsteknikkKristiansand OKVest-Agder13
treningL
søn. 27.1KLUBBTUR – HJARTDAL FJELLSTOGESandefjord OKVestfold23
treningL
STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold3
treningM
u 5man. 28.1
tir. 29.1Sport8 Ås by Night & Fog Cup #5Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo63
nærMVis ruter i LiveloxResultat
ons. 30.1Vinterjukola 12Porsgrunn OLTelemark43
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 31.1Torsdagsløp JanuarStavanger OrienteringsklubbRogaland22
nærLResultat
Nattsprintkøppen 2018/2019 Austrheim skoleHaugesund IL OrienteringRogaland12
nær
F
SNResultat
Vinterråtassen 2019 #2Indre Østfold OKØstfold6
nærSN
fre. 1.2
lør. 2.2Tromsø Winter Sprint & GoIL BUL-TromsøTroms19
nærS
Vinterkarusell BakkebøEgersund OKRogaland42
nærMResultat
søn. 3.2STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold1
treningM
u 6man. 4.24.-11.feb EM skio - TyrkiaNorges Orienteringsforbund-
S
intL
tir. 5.2Urb-O løp 4 Free ChallengeVaregg FleridrettHordaland38
treningSNResultat
Høiås Day og Night Cup 2019 Løp 7Halden SKØstfold23
treningMNResultat
ons. 6.2Nattløp VagleskogenGanddal ILRogaland77
nærMNResultat
TV-Cupen Race3Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
10
nær
F
MN
Vinter-Jukola #13Larvik OKVestfold42
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 7.2Hovedløpssamling, ÅsvangWing OKSør-Trøndelag43
treningSResultat
vintercup nr.4 Fana ILFana ILHordaland34
treningMNResultat
Vintersprintcup 3OL Toten-TrollOppland6
nærSN
Vinterråtassen 2019 #3Indre Østfold OKØstfold4
nærSN
fre. 8.2ROOTS/Kretslag-samling HaugesundHaugesund IL Orientering
Rogaland
Rogaland41
nærMK
lør. 9.2Ski-o HøgåsOddersjaa SSK
Søgne og Songdalen OK
Vest-Agder6
S
treningL
BiOs 2018/2019 løp 4Os OrienteringsklubbHordaland21
treningLResultat
søn. 10.2SøndagspesialKristiansand OKVest-Agder2
treningL
STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold0
treningM
u 7man. 11.2
tir. 12.2Sport8 Ås by Night & Fog Cup #6OK Moss
Ås-NMBU Orientering
Østfold
Akershus og Oslo
67
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
ons. 13.2Vinter-Jukola 14OK SkeidiTelemark47
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcup 5 BergenIL GularHordaland59
nærLNResultat
tor. 14.2Vintersprintcup 4OL Toten-TrollOppland3
nærSN
Nattsprintkøppen 2018/2019 Vormedal skoleHaugesund IL OrienteringRogaland20
nær
F
SNResultat
Vinterråtassen 2019 #4Indre Østfold OKØstfold10
nærSN
fre. 15.2
lør. 16.2Høiås Day og Night Cup 2019 Løp 8Halden SKØstfold35
treningLResultat
NC mellomdistanseNordmarka Skiorienteringsklubb
Sør-Trøndelag
Akershus og Oslo
Sør-Trøndelag
132
S
nasjMVis ruter i LiveloxResultat
Vinterkarusell, DaleSandnes IL (Rogaland)Rogaland120
nærMResultat
søn. 17.2NM stafettNordmarka Skiorienteringsklubb
Sør-Trøndelag
Akershus og Oslo
Sør-Trøndelag
33
S
mestSL
STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold0
treningM
Publikumsløp BratsbergNordmarka Skiorienteringsklubb
Sør-Trøndelag
Akershus og Oslo
Sør-Trøndelag
29
S
nasjM
u 8man. 18.2
tir. 19.2Urb-O løp 5 Individuell startVaregg FleridrettHordaland63
treningSNResultat
På sokkelesten 2019Svalbard TurnTroms36
nærSResultat
ons. 20.2Nattløp, BerseÅlgård OrienteringRogaland44
nærMNResultat
tor. 21.2
fre. 22.2
lør. 23.2
søn. 24.2NM stafettHadeland OLOppland9
S
mestSMResultat
STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold2
treningM
Publikumsløp ski-o LygnaHadeland OLOppland18
S
nær
F
M
u 9man. 25.2
tir. 26.2
ons. 27.2Vinter-Jukola løp 15Skien OKTelemark49
nærLNVis ruter i Livelox
tor. 28.2TorsdagsteknikkKristiansand OKVest-Agder16
treningMN
Vinterråtassen 2019 #5Indre Østfold OKØstfold8
nærSN
fre. 1.3
lør. 2.3KretslagstreningKristiansand OKVest-Agder19
treningL
Lørdagsteknikk PostplukkKristiansand OKVest-Agder10
treningL
søn. 3.3STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold0
treningM
LerkeløpetOL Tønsberg og omegnVestfold32
treningM
u 10man. 4.3
tir. 5.3Urb-O løp 6 SløyferVaregg FleridrettHordaland71
treningSN
ons. 6.3Nattløp UlsnesStavanger OrienteringsklubbRogaland67
nærMNResultat
Vinter-Jukola løp 17Sandefjord OKVestfold42
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 7.3vintercup nr.5 Fana ILFana ILHordaland53
treningMNResultat
Vinterråtassen 2019 #6Indre Østfold OKØstfold4
nærSN
NattsprintFinaleKristiansand OKVest-Agder16
treningMNResultat
fre. 8.3
lør. 9.3Heimdal VintersprintOL TrollelgSør-Trøndelag34
nærS
LørdagsteknikkKristiansand OKVest-Agder18
treningL
Prøve "knock-out"Stavanger OrienteringsklubbRogaland13
nærS
BiOs 2018/2019 løp 5Os OrienteringsklubbHordaland23
treningLResultat
Vinterkarusell BogafjellFrøyland ILRogaland120
nærMResultat
søn. 10.3STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold1
treningM
u 11man. 11.3
tir. 12.3Sport8 Ås by Night & Fog Cup #7Måren OK
Ås-NMBU Orientering
Akershus og Oslo30
nærMN
ons. 13.3HLP kveldsamling 3Melhus ILSør-Trøndelag54
treningSN
Vinter-Jukola 17OK SkeidiTelemark38
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcupfinale BergenBergens TFHordaland70
nærMNResultat
tor. 14.3Torsdagsløp MarsStavanger OrienteringsklubbRogaland9
nærLK
Vinterråtassen 2019 #7Indre Østfold OKØstfold4
nærSN
fre. 15.3
lør. 16.3NC sprintIL BUL-TromsøTroms61
S
nasjSResultat
søn. 17.3NC mellomIL BUL-TromsøTroms54
S
nasjMResultat
STIF VintertreningSandefjord TIFVestfold0
treningM
Skiorientering på FjellsætraEmblem IL
Velledalen IL
Møre og Romsdal0
S
nær
F
S
Skiorientering FjellsætraEmblem IL
Velledalen IL
Møre og Romsdal3
S
nær
F
S
u 12man. 18.3
tir. 19.319.-24.mar VM + junior VM ski-o - Piteå, SverigeNorges Orienteringsforbund-
S
intL
Urb-O løp 7 JaktstartVaregg FleridrettHordaland53
treningSNResultat
Høiås Day og Night Cup 2019 Løp 9Halden SKØstfold14
treningLNResultat
ons. 20.3Nattløp HaugstadskogenEgersund OKRogaland51
nærMNResultat
Vinter-Jukola #18Larvik OKVestfold61
nærLKVis ruter i LiveloxResultat
tor. 21.3Torsdagsteknikk - SprintKristiansand OKVest-Agder13
treningS
Gate-O løp #6 / Asker ABC løp #1Asker SkiklubbAkershus og Oslo114
nærSKVis ruter i LiveloxResultat
Vinterråtassen 2019 #8Indre Østfold OKØstfold2
nærSN
fre. 22.3
lør. 23.3Damenes DagGanddal ILRogaland12
nærM
Lørdagsteknikk MellomdistanseKristiansand OKVest-Agder20
treningM
Gromløpet 2019 – Kick off OsloLillomarka OLAkershus og Oslo586
krets
F
LVis ruter i LiveloxResultat
Vinterkarusell VagleskogenGanddal ILRogaland141
nærMResultat
søn. 24.3OTO 1.øktOL Tønsberg og omegnVestfold1
treningM
OTO 1.øktOL Tønsberg og omegnVestfold16
treningL
OTO Trening, 1.øktOL Tønsberg og omegnVestfold1
treningM
OTO Trening, 2.øktOL Tønsberg og omegnVestfold1
treningM
OTO Trening, 1.øktOL Tønsberg og omegnVestfold14
treningM
OTO Trening, 2.øktOL Tønsberg og omegnVestfold12
treningM
OTO Trening, økt 1OL Tønsberg og omegnVestfold16
treningL
OTO Trening, økt 2OL Tønsberg og omegnVestfold15
treningM
OTO 2.øktOL Tønsberg og omegnVestfold1
treningM
OTO 2.øktOL Tønsberg og omegnVestfold15
treningM
u 13man. 25.3
tir. 26.3Råtass-sprint nr. 1Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningS
Sport8 Ås by Night & Fog Cup #7Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo61
nærMN
25.3
ons. 27.3Vinterjukola 19Porsgrunn OLTelemark49
nærLK
26.3
Vis ruter i Livelox
tor. 28.3Trondheim sprintcup, løp 1Wing OKSør-Trøndelag77
nærS
28.3*
Torsdagsteknikk Natt-o testKristiansand OKVest-Agder18
treningLN
26.3
fre. 29.3KM natt (Nattsvermeren)Fredrikstad SKØstfold88
kretsLN
26.3
KM natt ROK StutafjellGanddal ILRogaland97
kretsMN
25.3
SprintreningStavanger OrienteringsklubbRogaland43
nærS
29.3*
Marum-nattaSandefjord OKVestfold50
kretsLN
26.3*
lør. 30.3BlåveissprintenFredrikstad SKØstfold294
kretsM
26.3*
Sprintliga 2019 Løp 1, kvalifiseringStavanger OrienteringsklubbRogaland173
nasjS
28.3
Sprintliga 2019 Løp 1, jaktstartStavanger OrienteringsklubbRogaland173
nasjS
28.3
Sprintløp StavangerStavanger OrienteringsklubbRogaland0
nasjS
Vestfold 2-dagers, dag 1Sandefjord OKVestfold279
kretsM
26.3
søn. 31.3Prøve-NM KnockoutsprintStavanger OrienteringsklubbRogaland127
nasjS
28.3
Vestfold 2-dagers, dag 2Larvik OKVestfold229
kretsM
26.3
Kristtornløpet (HOK-ranking 1/2019)Stord OrienteringHordaland64
kretsL
27.3*
u 14man. 1.4SWECO knockoutsprintNTNUISør-Trøndelag-
nærS
tir. 2.4Sprintcup 1 BergenFana ILHordaland22
nærS
1.4*
Vestfold Vårcup 1Stokke ILVestfold66
nærS
31.3*
Råtass-sprint nr. 2Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningS
SørlandskarusellenIL HøvdingenVest-Agder17
nær
F
S
31.3*
Klubbkarusell 1 - DeepOcean ArenaHaugesund IL OrienteringRogaland1
nær
F
M
2.4*
Oslo City Cup 2019, løp nr 1Nydalens SKAkershus og Oslo235
nærS
2.4*
ons. 3.4
tor. 4.4T-A-sprint 1Verdal OKNord-Trøndelag11
kretsS
2.4
NOLs treningsløp 1Notodden OLTelemark-
treningM
Drammen City Cup - Løp 1Sturla, IFBuskerud25
nærS
4.4*
Grenlandskarusellen 1OK SkeidiTelemark9
nærS
3.4
Trondheim sprintcup - løp 2Nidarøst OKSør-Trøndelag14
nærS
4.4*
Torsdagsteknikk Natt-o testKristiansand OKVest-Agder9
treningLN
28.3
fre. 5.4
lør. 6.4Norwegian Spring - VårstafettenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold50
nasjSM
26.3
Norwegian Spring - VårsprettenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold554
nasjM
26.3
KOK 2-dagers, dag 1Kristiansand OKVest-Agder20
kretsM
2.4
søn. 7.4Norwegian Spring - SolrenningenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold656
nasjL
26.3
KOK 2-dagers, dag 2Kristiansand OKVest-Agder22
kretsL
2.4
Morgenfrisk i Follo - PrologKolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo4
nærM
4.4
Vis ruter i Livelox
u 15man. 8.4
tir. 9.4SørlandskarusellenKristiansand OKVest-Agder0
nær
F
M
1. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
9.4*
Pokalkamp 1 BergenGneist, ILHordaland17
nærL
8.4*
Vestfold Vårcup 2OL Tønsberg og omegnVestfold38
nærM
7.4*
Råtass-sprint nr. 3Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningS
NK1Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærL
Oslo City Cup 2019, løp nr. 2Oppsal OrienteringAkershus og Oslo56
nærS
7.4*
ons. 10.4bedriftsløp HBIK BergenHordalandHordaland-
treningS
Sport8 Ås by Night & Fog Cup FinaleÅs-NMBU OrienteringAkershus og Oslo4
nærMN
9.4*
AAOK-karusellen løp 1Øyestad IF allianseAust-Agder10
nær
F
M
9.4*
O-Sjuer 1Frol ILNord-Trøndelag-
treningM
tor. 11.4Grenlandskarusellen 2Porsgrunn OLTelemark3
nærL
10.4*
TA-Sprint 2Verdal OKNord-Trøndelag2
kretsS
9.4
Trondheim sprintcup - løp 3NTNUISør-Trøndelag-
kretsS
NOLs treningsløp 2Notodden OLTelemark-
treningM
Drammen City Cup - løp 2Konnerud ILBuskerud14
nærS
11.4*
Asker ABC 2Asker SkiklubbAkershus og Oslo0
treningL
10.4*
fre. 12.4NM nattorienteringØstmarka OKAkershus og Oslo119
mestLN
3.4
lør. 13.4Lørdagskjappen OK MossØstfold241
nasjM
8.4
søn. 14.4SmaaleneneløpetIndre Østfold OKØstfold240
intL
8.4
u 16man. 15.4
tir. 16.4
ons. 17.4
tor. 18.4
fre. 19.4
lør. 20.4
søn. 21.4
u 17man. 22.4MyrsprintenVang OLHedmark1
kretsS
17.4*
Tyrifjord og Randsfjord karusellenFossekallen ILBuskerud-
nærM
tir. 23.4SørlandskarusellenBirkenes ILVest-Agder-
nær
F
M
2. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
23.4*
Vestfold Vårcup 3Larvik OKVestfold30
nærM
21.4*
Klubbkarusell 2 - HaraldsvangHaugesund IL OrienteringRogaland1
nær
F
M
23.4*
Oslo City Cup 2019, løp 3Bækkelagets SKAkershus og Oslo1
nærS
22.4*
ons. 24.4Østfoldsprinten løp 1Halden SKØstfold-
kretsS
AAOK-karusellen løp 2Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
S
23.4*
Treningsløp BreisåsBø OLTelemark0
treningM
15.4
tor. 25.4Grenlandskarusellen løp 3Skien OKTelemark3
nærL
24.4
NOLs treningsløp 3Notodden OLTelemark-
treningM
Drammen City Cup - Løp 3Eiker OLBuskerud0
nærS
24.4*
TA-Sprint 3Frol ILNord-Trøndelag-
kretsS
23.4
fre. 26.4
lør. 27.4Morgenfrisk i Follo #1Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
26.4
KM MellomIL VetenSogn og Fjordane-
kretsS
24.4
Fredrikstad SkFredrikstad SKØstfold16
Pre
nasjP
17.4
søn. 28.4KM MellomIL VetenSogn og Fjordane-
kretsM
24.4
RR2, SkjævelandÅlgård OrienteringRogaland-
kretsL
OdalsløpetOdal OL - OrienteringHedmark4
kretsM
23.4
PreO ÅsÅs ILAkershus og Oslo17
Pre
nasjP
18.4
u 18man. 29.4
tir. 30.4KSO Vår 1Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Sport8-serien #1OK MossØstfold-
kretsM
Sprintcup 2 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærS
29.4*
3. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
22.4*
Vestfold Vårcup 4Hedrum OLVestfold20
nærM
28.4*
NK2Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærM
Treningsløp SBOStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningS
Oslo City Cup, løp nr. 4Heming OrienteringAkershus og Oslo-
nærS
ons. 1.51.mai løpet StongelandseidetOK SilsandTroms-
nærM
BlåveisløpetFrol ILNord-Trøndelag-
kretsM
26.4
KM SprintRøyken OLBuskerud-
kretsS
KviskvasetÅs ILAkershus og Oslo-
nasjSM
Lierbygda TempO Dobbel, tempO 1Lierbygda OLBuskerud1
Pre
nasjL
25.4*
Lierbygda TempO Dobbel, tempO 2Lierbygda OLBuskerud1
Pre
nasjL
25.4*
Skien City RaceSkien OKTelemark-
kretsL
Tyrifjord og Randsfjord karusellenFossekallen ILBuskerud-
nærM
tor. 2.5TA-Sprint 4OK SkøynarNord-Trøndelag-
kretsS
Grenlandskarusellen 4OK SkeidiTelemark-
nærL
SprintcupfinaleByåsen ILSør-Trøndelag-
nærS
fre. 3.5
lør. 4.5KM sprintHaugesund IL OrienteringRogaland-
kretsS
KM SprintGimle IFØstfold-
kretsS
KM sprintstaffettHaugesund IL OrienteringRogaland-
kretsSS
Worldcup granskingsløp mellomRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
intM
Skjærgårdsløpene, dag 1OL Tønsberg og omegnVestfold-
kretsM
VårløpetKolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo4
kretsL
30.4
KM Mellom AAOK & VAOK / SørløpOK SørVest-Agder-
kretsM
søn. 5.5Skjærgårdsløpene, dag 2OL Tønsberg og omegnVestfold-
kretsL
Flex o-løpGimle IFØstfold-
nær
F
M
KM sprint HordalandVaregg FleridrettHordaland-
kretsS
KM sprintstafett HordalandVaregg FleridrettHordaland-
kretsSS
Romeriksløpet 2019Raumar OrienteringAkershus og Oslo-
kretsM
VårløpetStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsL
Worldcup granskingsløp langRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
intL
KM Sprint AAOK og VAOKOK SørVest-Agder-
kretsS
u 19man. 6.5
tir. 7.5KSO Vår 2Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Oslo City Cup finaleLillomarka OLAkershus og Oslo8
nærS
3.5
Pokalkamp 2 BergenÅrstad ILHordaland-
nærL
6.5*
Sprintliga løp 3 - formiddagLillomarka OLAkershus og Oslo0
nasjS
1.5
Sprintliga løp 4 - rerun ettermiddagLillomarka OLAkershus og Oslo0
nasjS
1.5
4. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
7.5*
Vestfold Vårcup 5OL TrolloVestfold15
nærS
5.5*
Klubbkarusell 3 - StemmenHaugesund IL OrienteringRogaland1
nær
F
M
7.5*
Treningsløp SBOStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningL
ons. 8.5Østfoldsprinten Løp2Sarpsborg OLØstfold-
nærS
AAOK-karusellen løp 3IL ExpressAust-Agder-
nær
F
S
7.5
tor. 9.5TA-Sprint 5, finaleSteinkjer OKNord-Trøndelag-
kretsS
Grenlandskarusellen 5Porsgrunn OLTelemark3
nærL
8.5*
Prolog Østmarka OpenØstmarka OKAkershus og Oslo1
nær
F
M
9.5*
fre. 10.5
lør. 11.515 stafettenOppsal OrienteringAkershus og Oslo-
kretsSL
KM mellom / VåronnløpetHedmark
OL Toten-Troll
Oppland
Hedmark
Oppland
-
nasjM
Sprint, Rogalandsranking #4, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
kretsS
VårsleppetBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag5
kretsM
5.5
Norgescup mellomBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag19
nasjM
5.5
Kjose IL - 100 år jubileumsløpKjose ILVestfold-
nærM
søn. 12.5HOK-ranking 2/2019Bergens TFHordaland-
kretsL
Knut Valstads minneløpOppsal OrienteringAkershus og Oslo-
kretsL
Kretsløp RR5 - GanddalsløpetGanddal ILRogaland-
kretsU
RingsakersprintenRingsaker OKHedmark-
kretsM
Trondheim OpenBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag5
kretsM
5.5
NM ultralangBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag19
mestU
5.5
Balsfjord dobbel - Løp 1Storsteinnes ILTroms-
nærS
VårløpetPorsgrunn OLTelemark5
kretsM
7.5
Balsfjord dobbel - Løp 2Storsteinnes ILTroms-
nærS
u 20man. 13.5
tir. 14.5Ivar-O-løpet / KM sprintTyrving ILAkershus og Oslo-
nasjS
KSO Vår 3Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Nærløpskarusellen - individuelle klasserGanddal ILRogaland0
nærM
13.5
Sport8serien løp 2Gimle IFØstfold-
nærM
Ungdomsstafett og LagstafettGanddal ILRogaland-
nærSM
1. sprintløp Stord OrienteringHordaland0
nærS
14.5*
Vestfold Vårcup 6Andebu ILVestfold16
nærM
12.5*
NK3Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærL
Stjørdalskarusell 2019 - Løp 1Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningM
ons. 15.5AAOK-karusellen løp 4Vegårshei ILAust-Agder-
nær
F
L
14.5
O-karusell 1, sprintVerdal OKNord-Trøndelag-
treningS
Vestmjøsa-cup 1Gjø-Vard OL
OL Toten-Troll
Oppland-
nærS
tor. 16.5Grenlandskarusellen løp 6Skien OKTelemark3
nærL
15.5
fre. 17.5
lør. 18.5FreidigstafettenFreidigSør-Trøndelag-
kretsSM
KM Sprint Telemark og VestfoldNotodden OLTelemark-
kretsS
Kretsløp RR6 - Mellom VigreskogenGanddal ILRogaland-
kretsM
Pre-O helg i HedmarkLøten o-lagHedmark4
Pre
nasjP
13.5
Vårløpet SkibotnTromsTroms-
nærM
Morgenfrisk i Follo #2Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
17.5
søn. 19.5FossumløpetFossum IFAkershus og Oslo-
nasjL
KM mellom Buskerud / DrammensløpetSturla, IFBuskerud1
kretsM
14.5
KM mellom Telemark og VestfoldBø OLTelemark-
kretsM
KM sprint NTOK og STOKVerdal OKNord-Trøndelag-
kretsS
KM stafett HordalandFana ILHordaland-
kretsSM
Ranking Langdistanse i BrekkeheiaStavanger OrienteringsklubbRogaland-
kretsL
Skibotn langdistanseTromsTroms-
nærL
Pre-o helg i HedmarkRingsaker OKHedmark5
Pre
nasjP
13.5
u 21man. 20.5
tir. 21.5KSO Vår 4Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Pokalkamp 3 BergenBergens TFHordaland-
nærL
20.5*
5. RankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
21.5*
Ungdomscup/Klubbkamp StorhaugStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærM
Vestfold Vårcup 7Botne SKVestfold14
nærS
19.5*
NK4 Nærløpskarusellen - Sprint - Austrheim skoleHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
S
20.5*
Stjørdalskarusell 2019 - Løp 2Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningS
Østmarka Open 1Østmarka OKAkershus og Oslo0
nær
F
L
21.5*
5'ern sprintstafettLierbygda OLBuskerud-
nærSS
ons. 22.5Sprint-stafettFreidigSør-Trøndelag-
treningSS
19.5*
AAOK-karusellen løp 5IF TraumaAust-Agder-
nær
F
M
20.11
Østfoldsprinten - 3Fredrikstad SKØstfold-
nærS
tor. 23.5Ungdomsløp 2 SkogskareneSør-TrøndelagSør-Trøndelag-
nærM
Karuselløp 1Eidsvoll OLAkershus og Oslo-
treningM
fre. 24.5
lør. 25.5Erik Balchens MinneløpOddersjaa SSKVest-Agder-
kretsM
NM sprintNydalens SKAkershus og Oslo-
mestS
19.5
RekruttenIK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nærM
Morgenfrisk i Follo #3Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
24.5
NM sprint PublikumsløpNydalens SKAkershus og Oslo2
nærS
24.5
søn. 26.5Byastafetten Steinkjer OKNord-Trøndelag-
kretsSM
GlåmdalsløpetGrue ILHedmark-
nasjL
KM mellomdistanseMelhus ILSør-Trøndelag-
kretsM
KM SprintBardu ILTroms-
kretsS
Langesund City RaceOK SkeidiTelemark-
kretsL
NM sprint stafettNydalens SKAkershus og Oslo-
mestSS
19.5
SilsandløpetOK SilsandTroms-
nærM
u 22man. 27.5
tir. 28.5klubbmesterskap Fana ILFana ILHordaland-
treningL
SørlandskarusellenMarnardal ILVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærM
Ungdomsserien løp 3Indre Østfold OKØstfold-
nærL
6. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
28.5*
Vestfold Vårcup 8Sande SportsklubbVestfold14
nærM
26.5*
Klubbkarusell 4 - SteinsfjelletHaugesund IL OrienteringRogaland1
nær
F
M
28.5*
Stjørdalskarusell 2019 - Løp 3Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningM
Østmarka Open 2Østmarka OKAkershus og Oslo0
nær
F
M
28.5*
ons. 29.5O-karusell 2, mellomdistanseVerdal OKNord-Trøndelag-
treningM
RotekoppenBreimsbygda ILSogn og Fjordane-
kretsM
STOK Ungdomsløp nr 3FreidigSør-Trøndelag-
nærL
AAOK-karusellen løp 6IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
M
2.5
Melhus IL O6`er 1. løpMelhus ILSør-Trøndelag-
treningL
tor. 30.5EikerløpetEiker OLBuskerud-
kretsL
FSK KlubbmesterskapFredrikstad SK
Nydalens SK
Østfold
Akershus og Oslo
-
nærL
fre. 31.5VM uttak junior - sprintOs IL
Røros IL
Hedmark
Sør-Trøndelag
-
nasjS
24.5
lør. 1.6Gjø-Vard-sprintenGjø-Vard OLOppland-
kretsS
Hamla Grand Prix (KM Ultralang Hordaland) (HOK-ranking 3/2019)Samnanger ILHordaland-
kretsU
Klubb KMSarpsborg OLØstfold-
nærLM
KM langdistanseOK SkøynarNord-Trøndelag-
kretsS
KM MellomSveio OL - OrienteringRogaland-
kretsM
MellembygdløpetMellembygd OLTroms-
nærL
TradisjonsbærerenByåsen ILSør-Trøndelag-
kretsL
VM uttak junior langOs ILHedmark-
nasjL
24.5
DrangedalsløpetDrangedal OLTelemark-
nærM
søn. 2.6Flex-O-løpTrøsken ILØstfold-
treningL
Flex-O-løpTrøsken ILØstfold-
nær
F
M
Gjø-Vard-løpetGjø-Vard OLOppland-
kretsL
HuldersprintenFet OLAkershus og Oslo-
kretsM
KM Stafett NTOK og STOKFrol ILNord-Trøndelag-
kretsSM
KompisstafettenSamnanger ILHordaland-
kretsSM
SørreisaløpetSørreisa OLTroms-
nærM
VM uttak junior mellomOs ILHedmark-
nasjM
24.5
RogalandsrankingløpVindafjord OrienteringRogaland-
kretsL
u 23man. 3.6
tir. 4.6Pokalkamp 4 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærL
3.6*
SørlandskarusellenTorridal ILVest-Agder-
nær
F
M
7. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
4.6*
Vestfold Vårcup 9Sandefjord OKVestfold13
nærS
2.6*
Stjørdalskarusell 2019 - Løp 4Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningL
Østmarka Open 3Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 5.6Klubbmesterskap FreidigFreidigSør-Trøndelag-
treningM
Sunnfjordorienteringa 2019Førde ILSogn og Fjordane-
kretsM
VagleskogstafettenGanddal ILRogaland-
nærSM
Vagleskogstafetten - individuelle klasserGanddal ILRogaland-
nærM
Østfoldsprinten finaleIndre Østfold OKØstfold-
nærS
AAOK-karusellen løp 7Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
L
4.5
Melhus IL O6`er 2. løpMelhus ILSør-Trøndelag-
treningL
tor. 6.6Grenlandskarusellen 8OK SkeidiTelemark-
nærM
fre. 7.67.-11.jun Worldcup 1 - Helsiki, FinlandNorges Orienteringsforbund-
intL
Lyse nattenSvalbard TurnTroms3
nærSN
7.6
lør. 8.6Pinseløpet, dag 1Kongsberg OLBuskerud-
nasjM
PinsesprintenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjS
Alta 2-dagersNordreisa ILTroms4
nasjS
4.6
Longyearbyen CityRace - Løp 1Svalbard TurnTroms3
nærM
27.5
søn. 9.6ElgdiltenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjM
Pinseløpet, dag 2Kongsberg OLBuskerud-
nasjL
Alta 2-dagersNordreisa ILTroms2
nasjL
4.6
Longyearbyen CityRace - Løp 2Svalbard TurnTroms3
nærM
27.5
u 24man. 10.6LøvsprettenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjL
Pinseløpet, dag 3Kongsberg OLBuskerud-
nasjL
Pinseløpets ungdomsstafettKongsberg OLBuskerud-
nasjSM
tir. 11.6SørlandskarusellenKristiansand OKVest-Agder-
nær
F
M
8. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
11.6*
Stjørdalskarusell 2019 - Løp 5Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningM
Østmarka Open 4Østmarka OKAkershus og Oslo0
nær
F
M
4.6*
ons. 12.6HuldresprettenSør-TrøndelagSør-Trøndelag-
nærM
O-karusell 3, langdistanseVerdal OKNord-Trøndelag-
treningL
AAOK-karusellen løp 8IL ImåsAust-Agder-
nær
F
M
11.6
tor. 13.6Grenlandskarusellen 9Porsgrunn OLTelemark1
treningM
12.6*
STOK Ungdomsløp 5Nidarøst OKSør-Trøndelag-
nærS
fre. 14.6Camp Stokke sprinttreningStokke ILVestfold-
nærS
12.6
VeteranløpetVegårshei ILAust-Agder-
nærM
lør. 15.6FinndultenLunderseter ILHedmark-
kretsM
KM mellomHarstad OLTroms-
kretsM
MidtsommersprintenStokke ILVestfold-
kretsS
Varanger 2-dagers dag 1Varanger OrienteringslagFinnmark-
kretsM
søn. 16.6FjelldiltenLillehammer OKOppland-
kretsL
KM LangHarstad OLTroms-
kretsL
MidtsommerløpetStokke ILVestfold-
kretsM
Varanger 2 dager`s "Postfest"Laksefjord ILFinnmark-
nasjM
u 25man. 17.6
tir. 18.6NærløpÅlgård OrienteringRogaland-
nærM
SørlandskarusellenOtra ILVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 10OL Tønsberg og omegnVestfold-
treningS
2. sprintløpStord OrienteringHordaland0
nærS
18.6*
Vestfold Vårcup 10OL Tønsberg og omegnVestfold11
nærS
16.6*
Klubbkarusell 5 - Sommeravslutning - StemmenHaugesund IL OrienteringRogaland0
treningM
18.6*
Stjørdalskarusell 2019 - Løp 6Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningL
Klubbmesterskap SprintØstmarka OKAkershus og Oslo0
nær
F
S
18.6*
ons. 19.6O-karusell 4, mellomdistanseVerdal OKNord-Trøndelag-
treningM
AAOK-karusellen løp 9Gjerstad ILAust-Agder-
nær
F
M
18.6
Melhus IL O6`er 3. løpMelhus ILSør-Trøndelag-
treningL
tor. 20.6Máze-løpetFinnmark
Troms
Finnmark
Troms
50
nærM
5.6
fre. 21.6Sørlandsgaloppen 2019, dag 1Porsgrunn OL
Skien OK
Telemark8
nasjS
16.6
Midnattsolgaloppen 2019, dag 1Alta OLFinnmark112
nasjL
1.5
lør. 22.6Sørlandsgaloppen 2019, dag 2Porsgrunn OL
Skien OK
Telemark9
nasjL
16.6
Midnattsolgaloppen 2019, dag 2Alta OLFinnmark114
nasjM
1.5
Oppdal 2-dagersFreidigSør-Trøndelag-
nærM
søn. 23.6Sørlandsgaloppen 2019, dag 3Porsgrunn OL
Skien OK
Telemark9
nasjM
16.6
Midnattsolgaloppen 2019, dag 3Alta OLFinnmark112
nasjL
1.5
Oppdal 2-dagersFreidigSør-Trøndelag-
nærM
Sommerløpet ØOKVarteig OL
Østfold
Østfold-
nær
F
M
u 26man. 24.6
tir. 25.6Sandefjord City RaceSandefjord OKVestfold-
kretsL
SørlandskarusellenVest-AgderVest-Agder-
nær
F
M
Stjørdalsmesterskap (Stjørdalskarusell 2019 - Løp 7)Stjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
treningM
ons. 26.6
tor. 27.627.-30.jun EYOC - Grodno, HvirerusslandNorges Orienteringsforbund-
intL
fre. 28.6Norsk o-festival - sprintHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold1
nasjS
11.6
Norsk o-festival - sprint eliteHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold0
intS
11.6
lør. 29.6Norsk o-festival - mellomHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold1
nasjM
11.6
Norsk o-festival - mellom + lang elite, mellomHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold0
intM
11.6
søn. 30.6Norsk o-festival - mellom + lang elite, langHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold0
intL
11.6
Norsk o-festival - langHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold1
nasjL
11.6
u 27man. 1.7
tir. 2.7
ons. 3.7
tor. 4.7
fre. 5.7VM granskingsløp langHalden SKØstfold1
nasjL
30.6
Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint RørosRøros ILSør-Trøndelag-
kretsS
30.6*
lør. 6.76.-12.jul JWOC - Silkeborg, DanmarkNorges Orienteringsforbund-
intL
6.-12.jul WMOC - Riga, LatviaNorges Orienteringsforbund-
intL
Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse OsOs ILHedmark-
kretsM
Morokulien 2-dagers, dag 1Eidskog OLHedmark-
nasjM
søn. 7.7Morokulien 2-dagers, dag 2Eidskog OLHedmark-
nasjL
Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten DalsbygdaIL NansenHedmark-
kretsL
VM granskingsløp mellomHalden SKØstfold1
nasjM
30.6
u 28man. 8.7
tir. 9.7
ons. 10.7
tor. 11.7
fre. 12.7
lør. 13.7MyggklaskenTormod SkilagOppland-
nærM
søn. 14.7Moskusspretten - orienteringsløp på DovrefjellWing OKSør-Trøndelag-
nærM
10.7
u 29man. 15.7
tir. 16.7
ons. 17.7
tor. 18.7
fre. 19.7
lør. 20.7SvabergsprintenFredrikstad SK
Nydalens SK
Østfold
Akershus og Oslo
-
nærS
18.7
søn. 21.7
u 30man. 22.7
tir. 23.7
ons. 24.7
tor. 25.7
fre. 26.7
lør. 27.7RaphamnløpetLillehammer OKOppland0
nærL
21.7
søn. 28.7FilefjellmesterskapetTyin-Filefjell OrienteringsklubbOppland-
nær
F
L
u 31man. 29.7
tir. 30.7
ons. 31.7
tor. 1.8
fre. 2.8O-landsleirTynset IFHedmark-
treningL
lør. 3.8O-landsleirTynset IFHedmark-
treningL
Hovedløpet langTynset IFHedmark-
mestL
søn. 4.8O-landsleirTynset IFHedmark-
treningL
Hovedløpet sprintTynset IFHedmark-
mestS
u 32man. 5.8O-landsleirTynset IFHedmark-
treningL
tir. 6.8O-landsleirTynset IFHedmark-
treningL
ons. 7.8O-landsleirTynset IFHedmark-
treningL
tor. 8.8
fre. 9.8
lør. 10.8Norges cup PreOPorsgrunn OLTelemark-
Pre
nasjP
Norgescup TempOPorsgrunn OLTelemark-
Pre
nasjT
Night Hawk Relay, dag 1Lillomarka OL
Natthauken IL
Tyrving IL
Akershus og Oslo-
nasjSLN
14.5
Night Hawk Individual (Saturday)Lillomarka OL
Natthauken IL
Tyrving IL
Akershus og Oslo-
nærMK
30.6
Night Hawk Kids StjernenattLillomarka OL
Natthauken IL
Tyrving IL
Akershus og Oslo-
nærMN
4.8
søn. 11.8Night Hawk Relay, dag 2Lillomarka OL
Natthauken IL
Tyrving IL
Akershus og Oslo-
nasjSL
14.5
HyttefolkløpetTromsTroms-
nærM
Night Hawk Individual (Sunday)Lillomarka OL
Natthauken IL
Tyrving IL
Akershus og Oslo-
nærM
30.6
Night Hawk Kids EventyrLillomarka OL
Natthauken IL
Tyrving IL
Akershus og Oslo-
nærM
4.8
u 33man. 12.8WOC2019 - Spectatorrace 1ØstfoldØstfold106
intS
15.4
tir. 13.8SørlandskarusellenOddersjaa SSKVest-Agder-
nær
F
M
WOC2019 - Norgescup Jr.ØstfoldØstfold5
nasjM
15.4
WOC2019 - Spectatorrace 2ØstfoldØstfold116
intM
15.4
ons. 14.8WOC2019 - Spectatorrace 3ØstfoldØstfold113
intM
15.4
tor. 15.8WOC2019 - Spectatorrace 4ØstfoldØstfold123
intM
15.4
fre. 16.8WOC2019 - Norgescup Jr.ØstfoldØstfold3
nasjL
15.4
WOC2019 - Spectatorrace 5ØstfoldØstfold123
intM
15.4
lør. 17.8WOC2019 - Spectatorrace 6ØstfoldØstfold103
intL
15.4
søn. 18.8HemingløpetHeming OrienteringAkershus og Oslo-
kretsM
NM PreOModum OLBuskerud-
Pre
mestP
NM TempOModum OLBuskerud-
Pre
mestT
HølondløpetIL LeikSør-Trøndelag-
nærL
u 34man. 19.8
tir. 20.8NærløpÅlgård OrienteringRogaland-
nærM
SørlandskarusellenSøgne og Songdalen OKVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Høstcup 1OK HortenVestfold-
nærM
Sprintcup 3 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærS
NK7 Nærløpskarusellen - Mellom - Mykje skoleHaugesund IL OrienteringRogaland1
nær
F
M
19.8*
Østmarka Open 6Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 21.8O-karusell 5, forkorta lang, fellesstartVerdal OKNord-Trøndelag-
treningL
AAOK-karusellen løp 10Øyestad IF allianseAust-Agder-
nær
F
M
20.8
tor. 22.8STOK Ungdomsløp 6Melhus ILSør-Trøndelag-
kretsL
Grenlandskarusellen løp 10Skien OKTelemark0
nærL
21.8
fre. 23.8Midt-Norsk Mesterskap SprintStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsS
NNM sprintIL BUL-TromsøTroms-
kretsS
lør. 24.8KM langKirkenes IFFinnmark-
kretsL
KM lang - Askerløpet med Trimtex Cup Asker SkiklubbAkershus og Oslo-
kretsL
KM Lang, Rogalandsranking #7, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
kretsL
KM mellomdistanseIndre Østfold OKØstfold-
kretsM
KM-Lang - MyrtrampenVang OLHedmark-
mestL
Midt-Norsk Mesterskap LangStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsL
NNM langIL BUL-TromsøTroms-
kretsL
Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019)Odda OLHordaland-
kretsM
Sørlandsmesterskapet LangdistanseBirkenes ILVest-Agder-
kretsL
søn. 25.8KM stafettAsker SkiklubbAkershus og Oslo-
kretsSL
KM stafettKirkenes IF
Sandnes IL (Finnmark)
Finnmark-
kretsSS
KM Stafett Rogaland, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
kretsSM
KM-StafettVang OLHedmark-
mestSM
Midt-Norsk Mesterskap StafettStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsSM
NNM StafettIL BUL-TromsøTroms-
kretsSM
Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019)Odda OLHordaland-
kretsL
Sport-8 sprintstafettLarvik OKVestfold-
kretsSS
DølakarusellTormod SkilagOppland-
nærM
u 35man. 26.8
tir. 27.8Pokalkamp 5 BergenGneist, ILHordaland-
nærL
Sport8serien løp 4Halden SKØstfold-
nærL
Vestfold Høstcup 2Hedrum OLVestfold-
nærS
3. sprintløp FitjarStord OrienteringHordaland0
nærS
27.8*
Indivinduelle klasser Krossberg (Voksne)Stavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærM
Lagskonkuranset på KrossbergStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærLL
Ungdomstafett KrossbergStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærSM
NærløpHaugesund IL Orientering
Sveio OL - Orientering
Rogaland-
nærM
Østmarka Open 7Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 28.8AAOK-karusellen løp 11IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
M
27.8
Melhus IL O6`er 4. løpMelhus ILSør-Trøndelag-
treningL
tor. 29.8Grenlandskarusellen 11OK SkeidiTelemark-
nærM
Ungdomsløp 7Wing OKSør-Trøndelag-
nærM
fre. 30.8
lør. 31.8DM mellomSogndal ILSogn og Fjordane-
nasjM
KM Lang AAOK og VAOKAust-Agder
Vegårshei IL
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsL
KM Langdistanse Vestfold / TelemarkSandefjord OKVestfold-
kretsL
KM mellomdistanseGrong ILNord-Trøndelag-
kretsM
Nydalten med Trimtex cupNydalens SKAkershus og Oslo-
kretsM
Snertingdalsløpet 2019Snertingdal IF OrienteringOppland-
kretsL
Sprintliga + rerun - TrondheimOL TrollelgSør-Trøndelag-
nasjS
søn. 1.9DM LangSogndal ILSogn og Fjordane-
nasjL
KM lang ØstfoldOK MossØstfold-
kretsL
KM stafett Vestfold og Telemark, Andebu IL 100 år jubileumsløpAndebu ILVestfold-
kretsSM
KM Stafett, AAOK og VAOKAust-Agder
IL Imås
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsSM
Sprintliga, heatfinaler - TrondheimNidarøst OK
Wing OK
Sør-Trøndelag-
nasjS
Mjølnerløpet Elverum OKHedmark-
kretsM
u 36man. 2.9
tir. 3.9Sprintcup 4 BergenIL GularHordaland-
nærS
Vestfold Høstcup 3Lardal OLVestfold-
nærM
10. rankingløpStord OrienteringHordaland0
nærL
3.9*
NK9 Nærløpskarusellen - Lang - HaglandHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
L
2.9*
Ungdomsserien Løp nr 5.Fredrikstad SKØstfold-
nærM
Østmarka Open 8Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 4.9O-karusell 6, mellomdistanseVerdal OKNord-Trøndelag-
treningM
AAOK-karusellen løp 12Froland ILAust-Agder-
nær
F
S
3.9
tor. 5.9Grenlandskarusellen 12Porsgrunn OLTelemark0
nærM
4.9*
fre. 6.9VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjS
Tour de Trondheim, tour de Trondheim, sprint, dag 1NTNUISør-Trøndelag-
kretsS
lør. 7.9Tour de Trondheim, tour de Trondheim, med KM lang, dag 2NTNUISør-Trøndelag-
kretsL
KM sprintAlta OLFinnmark-
nasjS
MerkeløpetOddersjaa SSKVest-Agder-
kretsL
Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019)Fitjar ILHordaland-
kretsM
Sport 8 Serien FinaleTrøsken ILØstfold-
kretsL
Vesterålen 2 dagersSortland OL - OrienteringTroms-
nærL
VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjL
59 grader nordSandefjord OKVestfold-
treningLK
søn. 8.9Tour de Trondheim, tour de Trondheim, mellom, dag 2NTNUISør-Trøndelag-
kretsL
59 grader nordSandefjord OKVestfold-
treningLK
KM Ultra langAlta OLFinnmark-
nasjU
Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løpNittedal OLAkershus og Oslo-
kretsM
Vesterålen 2 dagersStokmarknes OLTroms-
nærM
VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjM
u 37man. 9.9
tir. 10.9Pokalkamp 6 BergenTIF VikingHordaland-
nærL
SørlandskarusellenIL VindbjartVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup #5Sandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærM
Vestfold Høstcup 4Stokke ILVestfold-
nærM
4. sprintløpStord OrienteringHordaland0
nærS
10.9*
NK10Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærM
Østmarka Open 9Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 11.9AAOK-karusellen løp 13Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
M
10.9
Melhus IL O6`er 5. løpMelhus ILSør-Trøndelag-
treningL
tor. 12.9NM langdistanseOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestL
Grenlandskarusellen løp 13Skien OKTelemark1
nærL
11.9
Ungdomsløp 8Byåsen ILSør-Trøndelag-
nærM
fre. 13.9NM mellom kvalifiseringOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestM
lør. 14.9Førde IL SprintFørde ILSogn og Fjordane-
kretsS
NM mellomdistanseOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestM
RR8, ResafjellÅlgård OrienteringRogaland-
kretsM
BlåbærløpetOL Tønsberg og omegnVestfold-
nærM
søn. 15.9Folloløpet med Trimtex CupMåren OKAkershus og Oslo-
kretsM
KM-lang HaustbløytaIL TambarskjelvarSogn og Fjordane-
kretsL
NM stafettOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestSL
RR Sprint Stavanger Sentrum - MiljøsøndagStavanger OrienteringsklubbRogaland-
kretsS
Ungdomsløp og PWT-cupKonnerud ILBuskerud-
kretsM
u 38man. 16.9
tir. 17.9Sprintcup 5 BergenAskøy OLHordaland-
nærS
SørlandskarusellenOK SørVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup finaleGanddal ILRogaland-
nærS
Vestfold Høstcup 5Larvik OKVestfold-
nærM
Klubbkarusell 6 - HaraldsvangHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
M
17.9*
Østmarka Open 10Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 18.9Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 1 Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
AAOK-karusellen løp 14IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
SS
tor. 19.9Grenlandskarusellen 14, SkeidimilaOK SkeidiTelemark-
nærL
fre. 20.9Norgescup sprintVerdal OKNord-Trøndelag-
intS
lør. 21.9Finn Skedsmo minneløp 2019Hadeland OLOppland-
kretsU
KM NattStorsteinnes ILTroms-
kretsLN
NM knockoutsprint og O-idolVerdal OKNord-Trøndelag-
nasjM
O-troll leir for ØstfoldHalden SKØstfold-
nærLM
søn. 22.9O-troll leir for ØstfoldHalden SKØstfold-
nærLM
HøstgampenHedrum OLVestfold-
nærM
KM UltraStorsteinnes ILTroms-
kretsU
NM junior stafettVerdal OKNord-Trøndelag-
mestSL
Norgescup finale senior - FellesstartVerdal OKNord-Trøndelag-
nasjL
O-treffen 2019Nedre Romerike Handicapidrettslag
Østmarka OK
Akershus og Oslo-
Pre
nasjL
u 39man. 23.9
tir. 24.9Pokalkampfinale BergenFana ILHordaland-
nærL
SturlanattaSturla, IFBuskerud-
nærLN
Vestfold Høstcup 6Sandefjord OKVestfold-
nærM
Hjalmarkarusellen 1Skien OKTelemark-
nærS
Klubbkarusell 7 - StemmenHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
M
24.9*
Nattpotta - KM NattØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
MN
ons. 25.9Gimse by NightMelhus ILSør-Trøndelag-
nærMN
Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 2Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
tor. 26.929.-29.sep Worldcup 3 - SveitsNorges Orienteringsforbund-
intL
fre. 27.9
lør. 28.9BlodsmakenAlta OLFinnmark-
nærU
FurugampenHamar OKHedmark-
kretsM
Over SkauenEiker OLBuskerud-
nærU
Porsgrunn City RacePorsgrunn OLTelemark-
kretsL
Tour de Orientering, tour de Orientering, prologGanddal ILRogaland-
kretsS
Tour de Orientering, tour de Orientering, mellomGanddal ILRogaland-
kretsM
søn. 29.9Tour de Orientering, tour de Orientering, jaktstartGanddal ILRogaland-
kretsL
JaktprøvenFreidigSør-Trøndelag-
nærL
O-karusell 7/åpen ultralangdistanseVerdal OKNord-Trøndelag-
kretsU
26.9
RingrevenRingsaker OKHedmark-
kretsSM
u 40man. 30.9
tir. 1.10Sprintcupfinale BergenBergens TFHordaland-
nærS
Hjalmarkarusellen 2Skien OKTelemark-
nærS
Klubbmesterskap fra O-hyttaHaugesund IL OrienteringRogaland1
nær
F
L
1.10*
ons. 2.10Harry Lagerts Nattcup 2019 BonusNydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
ByåsennattaByåsen ILSør-Trøndelag-
nærLN
tor. 3.10klubbmesterskap Fana ILFana ILHordaland-
treningS
fre. 4.10Hu og Hei, SnuskeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsM
KM NattIL GularHordaland-
kretsLN
lør. 5.10HOK-rankingfinale 2019Gneist, ILHordaland-
kretsL
Hu og Hei, GampeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsU
søn. 6.10
u 41man. 7.10
tir. 8.10
ons. 9.10Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 3Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
tor. 10.10
fre. 11.10EikernattaEiker OLBuskerud-
nærMN
lør. 12.10Lillomarka Nord/SørLillomarka OLAkershus og Oslo-
nærU
søn. 13.10Marum-milaSandefjord OKVestfold-
nærL
Tunevannet RundtSarpsborg OLØstfold-
nærL
Trondheim UrbanWing OKSør-Trøndelag-
nær
F
L
u 42man. 14.10
tir. 15.10Hjalmarkarusellen 3Skien OKTelemark-
nærS
ons. 16.10Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 4Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
Nattcup 1 BergenFana ILHordaland-
nærLN
tor. 17.10
fre. 18.10
lør. 19.10BlodslitetFredrikstad SKØstfold-
intU
søn. 20.10
u 43man. 21.10
tir. 22.10Hjalmarkarusellen 4Skien OKTelemark-
nærS
ons. 23.10KM-nattAust-Agder
IF Trauma
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsMN
tor. 24.10
fre. 25.1025.-29.okt Worldcup 4 - KinaNorges Orienteringsforbund-
intL
Harry Lagerts Nattcup 2019 FinaleNydalens SKAkershus og Oslo-
nærLN
lør. 26.10HARDHAUSENSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærU
GrankvistløpetØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
L
SkiensmilaSkien OKTelemark-
nærL
søn. 27.10
u 44man. 28.10
tir. 29.10
ons. 30.10
tor. 31.10
fre. 1.11
lør. 2.11Trollnatta og natt-O-togetIL KollAkershus og Oslo-
nærMN
søn. 3.11FrostsprintenRøyken OLBuskerud-
nasjL
u 45man. 4.11
tir. 5.11
ons. 6.11
tor. 7.11
fre. 8.11ROOTS leir, Sandnes ILSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
treningL
lør. 9.11ROOTS leir, Sandnes ILSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
treningL
søn. 10.11ROOTS leir, Sandnes ILSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
treningL
u 46man. 11.11
tir. 12.11
ons. 13.11Nattcup 2 BergenTIF VikingHordaland-
nærLN
tor. 14.11
fre. 15.11
lør. 16.11
søn. 17.11
u 47man. 18.11
tir. 19.11
ons. 20.11
tor. 21.11
fre. 22.11
lør. 23.11
søn. 24.11
u 48man. 25.11
tir. 26.11
ons. 27.11
tor. 28.11
fre. 29.11
lør. 30.11
søn. 1.12
u 49man. 2.12
tir. 3.12
ons. 4.12
tor. 5.12
fre. 6.12
lør. 7.12
søn. 8.12
u 50man. 9.12
tir. 10.12
ons. 11.12Nattcup 3 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærLN
tor. 12.12
fre. 13.12
lør. 14.12
søn. 15.12
u 51man. 16.12
tir. 17.12
ons. 18.12
tor. 19.12
fre. 20.12
lør. 21.12
søn. 22.12
u 52man. 23.12
tir. 24.12
ons. 25.12
tor. 26.122.juledagsløpetVest-AgderVest-Agder-
nærL
fre. 27.12
lør. 28.12
søn. 29.12
u 1man. 30.12
tir. 31.12Nyttårsløpet, OK MossOK MossØstfold-
nærM
NyttåtsløpetOK MossØstfold0
nærL

Annonser

IOF Eventor