Norsk Orientering

Terminliste

461 arrangement treff mellom 01.01.2019 og 31.12.2019 med følgende utvalg: Norges Orienteringsforbund, IOF, orienteringsløp, internasjonalt løp, mesterskap, nasjonalt løp, kretsløp, nærløp.

Dato Konkurranse Arrangør Krets
Påm.
G
Kat
F
KT
D
L
PF
u 1tir. 1.1
ons. 2.1
tor. 3.1Nattsprintkøppen 2018/2019 DeepOcean ArenaHaugesund IL OrienteringRogaland24
nær
F
SNResultat
fre. 4.1
lør. 5.1Vinterkarusell KalbergskogenGanddal ILRogaland178
nærMResultat
søn. 6.1
u 2man. 7.1
tir. 8.1
ons. 9.1Nattløp HellvikEgersund OKRogaland43
nærMNResultat
TV-Cupen Race1Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
41
nær
F
MNResultat
Vinter-Jukola #9Larvik OKVestfold68
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 10.1
fre. 11.1Tac-OStokke ILVestfold64
nærMN
lør. 12.1
søn. 13.1
u 3man. 14.1
tir. 15.1Sport8 Ås ny Night & Fog Cup #4Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo78
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
ons. 16.1Vinter-Jukola løp 11Skien OKTelemark42
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcup 4 BergenGneist, ILHordaland78
nærLNResultat
tor. 17.1Vintersprintcup 1OL Toten-TrollOppland1
nærSN
Nattsprintkøppen 2018/2019 Hauge skoleHaugesund IL OrienteringRogaland14
nær
F
SNResultat
fre. 18.1
lør. 19.1Vintertrening 1 i SarpsborgSarpsborg OLØstfold17
nærM
Vinterkarusell - Gosen/Madlamark/TjensvollStavanger OrienteringsklubbRogaland66
nærMResultat
søn. 20.1
u 4man. 21.1
tir. 22.1
ons. 23.1Nattløp, GramstadSandnes IL (Rogaland)Rogaland82
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
TV-Cupen Race2Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
18
nær
F
MN
Vinterjokula 11Hedrum OLVestfold48
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 24.1Vintersprintcup 2OL Toten-TrollOppland4
nærSN
fre. 25.1
lør. 26.1
søn. 27.1
u 5man. 28.1
tir. 29.1Sport8 Ås by Night & Fog Cup #5Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo63
nærMVis ruter i LiveloxResultat
ons. 30.1Vinterjukola 12Porsgrunn OLTelemark43
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 31.1Torsdagsløp JanuarStavanger OrienteringsklubbRogaland22
nærLResultat
Nattsprintkøppen 2018/2019 Austrheim skoleHaugesund IL OrienteringRogaland12
nær
F
SNResultat
Vinterråtassen 2019 #2Indre Østfold OKØstfold6
nærSN
fre. 1.2
lør. 2.2Tromsø Winter Sprint & GoIL BUL-TromsøTroms19
nærS
Vinterkarusell BakkebøEgersund OKRogaland42
nærMResultat
søn. 3.2
u 6man. 4.2
tir. 5.2
ons. 6.2Nattløp VagleskogenGanddal ILRogaland77
nærMNResultat
TV-Cupen Race3Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
10
nær
F
MN
Vinter-Jukola #13Larvik OKVestfold42
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 7.2Vintersprintcup 3OL Toten-TrollOppland6
nærSN
Vinterråtassen 2019 #3Indre Østfold OKØstfold4
nærSN
fre. 8.2ROOTS/Kretslag-samling HaugesundHaugesund IL Orientering
Rogaland
Rogaland41
nærMK
lør. 9.2
søn. 10.2
u 7man. 11.2
tir. 12.2Sport8 Ås by Night & Fog Cup #6OK Moss
Ås-NMBU Orientering
Østfold
Akershus og Oslo
67
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
ons. 13.2Vinter-Jukola 14OK SkeidiTelemark47
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcup 5 BergenIL GularHordaland59
nærLNResultat
tor. 14.2Vintersprintcup 4OL Toten-TrollOppland3
nærSN
Nattsprintkøppen 2018/2019 Vormedal skoleHaugesund IL OrienteringRogaland20
nær
F
SNResultat
Vinterråtassen 2019 #4Indre Østfold OKØstfold10
nærSN
fre. 15.2
lør. 16.2Vinterkarusell, DaleSandnes IL (Rogaland)Rogaland120
nærMResultat
søn. 17.2
u 8man. 18.2
tir. 19.2På sokkelesten 2019Svalbard TurnTroms36
nærSResultat
ons. 20.2Nattløp, BerseÅlgård OrienteringRogaland44
nærMNResultat
tor. 21.2
fre. 22.2
lør. 23.2
søn. 24.2
u 9man. 25.2
tir. 26.2
ons. 27.2Vinter-Jukola løp 15Skien OKTelemark49
nærLNVis ruter i Livelox
tor. 28.2Vinterråtassen 2019 #5Indre Østfold OKØstfold8
nærSN
fre. 1.3
lør. 2.3
søn. 3.3
u 10man. 4.3
tir. 5.3
ons. 6.3Nattløp UlsnesStavanger OrienteringsklubbRogaland67
nærMNResultat
Vinter-Jukola løp 17Sandefjord OKVestfold42
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 7.3Vinterråtassen 2019 #6Indre Østfold OKØstfold4
nærSN
fre. 8.3
lør. 9.3Heimdal VintersprintOL TrollelgSør-Trøndelag34
nærS
Prøve "knock-out"Stavanger OrienteringsklubbRogaland13
nærS
Vinterkarusell BogafjellFrøyland ILRogaland120
nærMResultat
søn. 10.3
u 11man. 11.3
tir. 12.3Sport8 Ås by Night & Fog Cup #7Måren OK
Ås-NMBU Orientering
Akershus og Oslo30
nærMN
ons. 13.3Vinter-Jukola 17OK SkeidiTelemark38
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcupfinale BergenBergens TFHordaland70
nærMNResultat
tor. 14.3Torsdagsløp MarsStavanger OrienteringsklubbRogaland9
nærLK
Vinterråtassen 2019 #7Indre Østfold OKØstfold4
nærSN
fre. 15.3
lør. 16.3
søn. 17.3
u 12man. 18.3
tir. 19.3
ons. 20.3Nattløp HaugstadskogenEgersund OKRogaland19
nærMN
20.3*
Vinter-Jukola #18Larvik OKVestfold23
nærLK
19.3
tor. 21.3Gate-O løp #6 / Asker ABC løp #1Asker SkiklubbAkershus og Oslo44
nærSK
20.3
Vinterråtassen 2019 #8Indre Østfold OKØstfold-
nærSN
20.3
fre. 22.3
lør. 23.3Damenes DagGanddal ILRogaland7
nærM
23.3*
Gromløpet 2019 – Kick off OsloLillomarka OLAkershus og Oslo165
krets
F
L
21.3
Vinterkarusell VagleskogenGanddal ILRogaland36
nærM
23.3*
søn. 24.3
u 13man. 25.3
tir. 26.3Sport8 Ås by Night & Fog Cup #7Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo8
nærMN
25.3*
ons. 27.3Vinterjukola 19Porsgrunn OLTelemark12
nærLK
26.3
tor. 28.3Trondheim sprintcup, løp 1Wing OKSør-Trøndelag7
nærS
28.3*
fre. 29.3KM natt (Nattsvermeren)Fredrikstad SKØstfold35
kretsLN
26.3
KM natt ROK StutafjellGanddal ILRogaland41
kretsMN
25.3
SprintreningStavanger OrienteringsklubbRogaland24
nærS
29.3*
Marum-nattaSandefjord OKVestfold24
kretsLN
26.3*
lør. 30.3BlåveissprintenFredrikstad SKØstfold67
kretsM
26.3*
Sprintliga 2019 Løp 1, kvalifiseringStavanger OrienteringsklubbRogaland92
nasjS
20.3
Sprintliga 2019 Løp 1, jaktstartStavanger OrienteringsklubbRogaland92
nasjS
20.3
Sprintløp StavangerStavanger OrienteringsklubbRogaland0
nasjS
Vestfold 2-dagers, dag 1Sandefjord OKVestfold53
kretsM
26.3
søn. 31.3Prøve-NM KnockoutsprintStavanger OrienteringsklubbRogaland83
nasjS
20.3
Vestfold 2-dagers, dag 2Larvik OKVestfold50
kretsM
26.3
Kristtornløpet (HOK-ranking 1/2019)Stord OrienteringHordaland20
kretsL
27.3*
u 14man. 1.4SWECO knockoutsprintNTNUISør-Trøndelag-
nærS
tir. 2.4Sprintcup 1 BergenFana ILHordaland5
nærS
1.4*
Vestfold Vårcup 1Stokke ILVestfold12
nærS
31.3*
SørlandskarusellenIL HøvdingenVest-Agder3
nær
F
S
31.3*
Oslo City Cup 2019, løp nr 1Nydalens SKAkershus og Oslo68
nærS
2.4*
ons. 3.4
tor. 4.4T-A-sprint 1Verdal OKNord-Trøndelag2
kretsS
2.4
Drammen City Cup - Løp 1Sturla, IFBuskerud1
nærS
4.4*
Grenlandskarusellen 1OK SkeidiTelemark-
nærM
Trondheim sprintcup - løp 2Nidarøst OKSør-Trøndelag1
nærS
4.4*
fre. 5.4
lør. 6.4Norwegian Spring - VårstafettenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold2
nasjSM
26.3
Norwegian Spring - VårsprettenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold168
nasjM
26.3
KOK 2-dagers, dag 1Kristiansand OKVest-Agder4
kretsM
2.4
søn. 7.4Norwegian Spring - SolrenningenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold207
nasjL
26.3
KOK 2-dagers, dag 2Kristiansand OKVest-Agder6
kretsL
2.4
Morgenfrisk i Follo - PrologKolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo2
nærM
2.4
Vis ruter i Livelox
u 15man. 8.4
tir. 9.4Pokalkamp 1 BergenGneist, ILHordaland-
nærL
8.4*
SørlandskarusellenKristiansand OKVest-Agder0
nær
F
M
Vestfold Vårcup 2OL Tønsberg og omegnVestfold10
nærM
7.4*
NK1Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærL
Oslo City Cup 2019, løp nr. 2Oppsal OrienteringAkershus og Oslo-
nærS
9.4*
ons. 10.4AAOK-karusellen løp 1Øyestad IF allianseAust-Agder-
nær
F
M
9.4
tor. 11.4TA-Sprint 2Verdal OKNord-Trøndelag1
kretsS
9.4
Trondheim sprintcup - løp 3NTNUISør-Trøndelag-
kretsS
Drammen City Cup - løp 2Konnerud ILBuskerud1
nærS
11.4*
fre. 12.4NM nattorienteringØstmarka OKAkershus og Oslo51
mestLN
3.4
lør. 13.4Lørdagskjappen OK MossØstfold121
nasjM
8.4
søn. 14.4SmaaleneneløpetIndre Østfold OKØstfold111
intL
8.4
u 16man. 15.4
tir. 16.4
ons. 17.4
tor. 18.4
fre. 19.4
lør. 20.4
søn. 21.4
u 17man. 22.4MyrsprintenVang OLHedmark-
kretsS
Tyrifjord og Randsfjord karusellenFossekallen ILBuskerud-
nærM
tir. 23.4SørlandskarusellenBirkenes ILVest-Agder-
nær
F
M
2. rankingløpStord OrienteringHordaland-
nærL
23.4*
Vestfold Vårcup 3Larvik OKVestfold4
nærM
21.4*
Oslo City Cup 2019, løp 3Bækkelagets SKAkershus og Oslo-
nærS
ons. 24.4Østfoldsprinten løp 1Halden SKØstfold-
kretsS
AAOK-karusellen løp 2Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
S
23.4*
tor. 25.4Drammen City Cup - Løp 3Eiker OLBuskerud-
nærS
TA-Sprint 3Frol ILNord-Trøndelag-
kretsS
fre. 26.4
lør. 27.4KM SprintIL VetenSogn og Fjordane-
kretsS
Morgenfrisk i Follo #1Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
26.4
søn. 28.4KM MellomIL VetenSogn og Fjordane-
kretsM
OdalsløpetOdal OL - OrienteringHedmark-
kretsM
RR2, SkjævelandÅlgård OrienteringRogaland-
kretsL
u 18man. 29.4
tir. 30.4KSO Vår 1Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Sport8-serien #1OK MossØstfold-
kretsM
Sprintcup 2 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærS
29.4*
3. rankingløpStord OrienteringHordaland-
nærL
22.4*
Vestfold Vårcup 4Hedrum OLVestfold4
nærM
28.4*
NK2Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærM
Oslo City Cup, løp nr. 4Heming OrienteringAkershus og Oslo-
nærS
ons. 1.5BlåveisløpetFrol ILNord-Trøndelag-
kretsM
KviskvasetÅs ILAkershus og Oslo-
nasjSM
Skien City RaceSkien OKTelemark-
kretsL
Tyrifjord og Randsfjord karusellenFossekallen ILBuskerud-
nærM
tor. 2.5TA-Sprint 4OK SkøynarNord-Trøndelag-
kretsS
Grenlandskarusellen 4OK SkeidiTelemark-
nærL
SprintcupfinaleByåsen ILSør-Trøndelag-
nærS
fre. 3.5
lør. 4.5KM sprintHaugesund IL OrienteringRogaland-
kretsS
KM SprintGimle IFØstfold-
kretsS
KM sprintstaffettHaugesund IL OrienteringRogaland-
kretsSS
VårløpetKolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
kretsL
30.4*
Worldcup granskingsløp mellomRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
intM
Skjærgårdsløpene, dag 1OL Tønsberg og omegnVestfold-
kretsM
KM Mellom AAOK & VAOK / SørløpOK SørVest-Agder-
kretsM
søn. 5.5Skjærgårdsløpene, dag 2OL Tønsberg og omegnVestfold-
kretsL
Flex o-løpGimle IFØstfold-
nær
F
M
KM sprint HordalandVaregg FleridrettHordaland-
kretsS
KM sprintstafett HordalandVaregg FleridrettHordaland-
kretsSS
Romeriksløpet 2019Raumar OrienteringAkershus og Oslo-
kretsM
VårløpetStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsL
Worldcup granskingsløp langRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
intL
KM Sprint AAOK og VAOKOK SørVest-Agder-
kretsS
u 19man. 6.5
tir. 7.5KSO Vår 2Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Oslo City Cup finaleLillomarka OLAkershus og Oslo-
nærS
3.5
Pokalkamp 2 BergenÅrstad ILHordaland-
nærL
6.5*
Sprintliga løp 3 - formiddagLillomarka OLAkershus og Oslo-
nasjS
1.5
Sprintliga løp 4 - rerun ettermiddagLillomarka OLAkershus og Oslo-
nasjS
1.5
Vestfold Vårcup 5OL TrolloVestfold4
nærS
5.5*
ons. 8.5Østfoldsprinten Løp2Sarpsborg OLØstfold-
nærS
AAOK-karusellen løp 3IL ExpressAust-Agder-
nær
F
S
7.5
tor. 9.5TA-Sprint 5, finaleSteinkjer OKNord-Trøndelag-
kretsS
Prolog Østmarka OpenØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
fre. 10.5
lør. 11.515 stafettenOppsal OrienteringAkershus og Oslo-
kretsSL
Kjose IL - 100 år jubileumsløpKjose ILVestfold-
nærM
KM mellom / VåronnløpetHedmark
OL Toten-Troll
Oppland
Hedmark
Oppland
-
nasjM
Sprint, Rogalandsranking #4, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
kretsS
VårsleppetBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag2
kretsM
5.5
Norgescup mellomBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag10
nasjM
5.5
søn. 12.5HOK-ranking 2/2019Bergens TFHordaland-
kretsL
Knut Valstads minneløpOppsal OrienteringAkershus og Oslo-
kretsL
Kretsløp RR5 - GanddalsløpetGanddal ILRogaland-
kretsU
RingsakersprintenRingsaker OKHedmark-
kretsM
Trondheim OpenBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag2
kretsM
5.5
NM ultralangBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag11
mestU
5.5
VårløpetPorsgrunn OLTelemark4
kretsM
7.5
u 20man. 13.5
tir. 14.5Ivar-O-løpet / KM sprintIL TyrvingAkershus og Oslo-
nasjS
KSO Vår 3Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Nærløpskarusellen - individuelle klasserGanddal ILRogaland-
nærM
Ungdomsstafett og LagstafettGanddal ILRogaland-
nærSM
Vestfold Vårcup 6Andebu ILVestfold4
nærM
12.5*
NK3Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærL
ons. 15.5AAOK-karusellen løp 4Vegårshei ILAust-Agder-
nær
F
L
14.5
Vestmjøsa-cup 1Gjø-Vard OL
OL Toten-Troll
Oppland-
nærS
tor. 16.5GernlandskarusellSkien OKTelemark1
nærL
15.5
fre. 17.5
lør. 18.5FreidigstafettenFreidigSør-Trøndelag-
kretsSM
KM Sprint Telemark og VestfoldNotodden OLTelemark-
kretsS
Kretsløp RR6 - Mellom VigreskogenGanddal ILRogaland-
kretsM
Morgenfrisk i Follo #2Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
17.5
søn. 19.5FossumløpetFossum IFAkershus og Oslo-
nasjL
KM mellom Buskerud / DrammensløpetSturla, IFBuskerud1
kretsM
14.5
KM mellom Telemark og VestfoldBø OLTelemark-
kretsM
KM sprint NTOK og STOKVerdal OKNord-Trøndelag-
kretsS
KM stafett HordalandFana ILHordaland-
kretsSM
Ranking Langdistanse i BrekkeheiaStavanger OrienteringsklubbRogaland-
kretsL
u 21man. 20.5
tir. 21.5KSO Vår 4Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Pokalkamp 3 BergenBergens TFHordaland-
nærL
20.5*
Ungdomscup/Klubbkamp StorhaugStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærM
Vestfold Vårcup 7Botne SKVestfold4
nærS
19.5*
NK4 Nærløpskarusellen - Sprint - HaraldsstøttaHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
S
20.5*
Østmarka Open 1Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
L
5'ern sprintstafettLierbygda OLBuskerud-
nærSS
ons. 22.5AAOK-karusellen løp 5IF TraumaAust-Agder-
nær
F
M
20.11
Østfoldsprinten - 3Fredrikstad SKØstfold-
nærS
tor. 23.5Ungdomsløp 2 SkogskareneSør-TrøndelagSør-Trøndelag-
nærM
fre. 24.5
lør. 25.5Erik Balchens MinneløpOddersjaa SSKVest-Agder-
kretsM
NM sprintNydalens SKAkershus og Oslo-
mestS
19.5
RekruttenIK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nærM
Morgenfrisk i Follo #3Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
24.5
NM sprint PublikumsløpNydalens SKAkershus og Oslo1
nærS
24.5
søn. 26.5Byastafetten Steinkjer OKNord-Trøndelag-
kretsSM
GlåmdalsløpetGrue ILHedmark-
nasjL
KM mellomdistanseMelhus ILSør-Trøndelag-
kretsM
Langesund City RaceOK SkeidiTelemark-
kretsL
NM sprint stafettNydalens SKAkershus og Oslo-
mestSS
19.5
u 22man. 27.5
tir. 28.5SørlandskarusellenMarnardal ILVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærM
Ungdomsserien løp 3Indre Østfold OKØstfold-
nærL
Vestfold Vårcup 8Sande SportsklubbVestfold3
nærM
26.5*
Østmarka Open 2Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 29.5RotekoppenBreimsbygda ILSogn og Fjordane-
kretsM
STOK Ungdomsløp nr 3FreidigSør-Trøndelag-
nærL
AAOK-karusellen løp 6IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
M
2.5
tor. 30.5EikerløpetEiker OLBuskerud-
kretsL
FSK KlubbmesterskapFredrikstad SK
Nydalens SK
Østfold
Akershus og Oslo
-
nærL
fre. 31.5VM uttak junior - sprintOs IL
Røros IL
Hedmark
Sør-Trøndelag
-
nasjS
lør. 1.6Gjø-Vard-sprintenGjø-Vard OLOppland-
kretsS
Hamla Grand Prix (KM Ultralang Hordaland) (HOK-ranking 3/2019)Samnanger ILHordaland-
kretsU
Klubb KMSarpsborg OLØstfold-
nærLM
KM langdistanseOK SkøynarNord-Trøndelag-
kretsS
KM MellomSveio OL - OrienteringRogaland-
kretsM
TradisjonsbærerenByåsen ILSør-Trøndelag-
kretsL
VM uttak junior langOs ILHedmark-
nasjL
DrangedalsløpetDrangedal OLTelemark-
nærM
søn. 2.6Flex-O-løpTrøsken ILØstfold-
nær
F
M
Gjø-Vard-løpetGjø-Vard OLOppland-
kretsL
HuldersprintenFet OLAkershus og Oslo-
kretsM
KM Stafett NTOK og STOKFrol ILNord-Trøndelag-
kretsSM
KompisstafettenSamnanger ILHordaland-
kretsSM
RogalandsrankingløpVindafjord OrienteringRogaland-
kretsL
VM uttak junior mellomOs ILHedmark-
nasjM
u 23man. 3.6
tir. 4.6Pokalkamp 4 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærL
3.6*
SørlandskarusellenTorridal ILVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 9Sandefjord OKVestfold3
nærS
2.6*
Østmarka Open 3Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 5.6Sunnfjordorienteringa 2019Førde ILSogn og Fjordane-
kretsM
Østfoldsprinten finaleIndre Østfold OKØstfold-
nærS
AAOK-karusellen løp 7Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
L
4.5
tor. 6.6Grenlandskarusellen 8OK SkeidiTelemark-
nærM
fre. 7.67.-11.jun Worldcup 1 - Helsiki, FinlandNorges Orienteringsforbund-
intL
Lyse nattenSvalbard TurnTroms3
nærSN
7.6
lør. 8.6Pinseløpet, dag 1Kongsberg OLBuskerud-
nasjM
PinsesprintenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjS
Alta 2-dagersNordreisa ILTroms3
nasjS
4.6
Longyearbyen CityRace - Løp 1Svalbard TurnTroms3
nærM
27.5
søn. 9.6ElgdiltenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjM
Pinseløpet, dag 2Kongsberg OLBuskerud-
nasjL
Alta 2-dagersNordreisa ILTroms1
nasjL
4.6
Longyearbyen CityRace - Løp 2Svalbard TurnTroms3
nærM
27.5
u 24man. 10.6LøvsprettenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjL
Pinseløpet, dag 3Kongsberg OLBuskerud-
nasjL
Pinseløpets ungdomsstafettKongsberg OLBuskerud-
nasjSM
tir. 11.6SørlandskarusellenKristiansand OKVest-Agder-
nær
F
M
Østmarka Open 4Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 12.6HuldresprettenSør-TrøndelagSør-Trøndelag-
nærM
VagleskogstafettenGanddal ILRogaland-
nærSM
Vagleskogstafetten - individuelle klasserGanddal ILRogaland-
nærM
AAOK-karusellen løp 8IL ImåsAust-Agder-
nær
F
M
11.6
tor. 13.6STOK Ungdomsløp 5Nidarøst OKSør-Trøndelag-
nærS
fre. 14.6Camp Stokke sprinttreningStokke ILVestfold-
nærS
12.6
VeteranløpetVegårshei ILAust-Agder-
nærM
lør. 15.6FinndultenLunderseter ILHedmark-
kretsM
MidtsommersprintenStokke ILVestfold-
kretsS
Varanger 2-dagers dag 1Varanger OrienteringslagFinnmark-
kretsM
søn. 16.6FjelldiltenLillehammer OKOppland-
kretsL
MidtsommerløpetStokke ILVestfold-
kretsM
Varanger 2 dager`s "Postfest"Laksefjord ILFinnmark-
nasjM
u 25man. 17.6
tir. 18.6NærløpÅlgård OrienteringRogaland-
nærM
SørlandskarusellenOtra ILVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 10OL Tønsberg og omegnVestfold3
nærS
16.6*
Østmarka Open 5 / Klubbmesterskap SprintØstmarka OKAkershus og Oslo-
nærS
ons. 19.6AAOK-karusellen løp 9Gjerstad ILAust-Agder-
nær
F
M
18.6
tor. 20.6Máze-løpetFinnmark
Troms
Finnmark
Troms
45
nærM
5.6
fre. 21.6Sørlandsgaloppen 2019, dag 1Porsgrunn OL
Skien OK
Telemark4
nasjS
16.6
Midnattsolgaloppen 2019, dag 1Alta OLFinnmark103
nasjL
1.5
lør. 22.6Sørlandsgaloppen 2019, dag 2Porsgrunn OL
Skien OK
Telemark4
nasjL
16.6
Midnattsolgaloppen 2019, dag 2Alta OLFinnmark104
nasjM
1.5
Oppdal 2-dagersFreidigSør-Trøndelag-
nærM
søn. 23.6Sørlandsgaloppen 2019, dag 3Porsgrunn OL
Skien OK
Telemark4
nasjM
16.6
Midnattsolgaloppen 2019, dag 3Alta OLFinnmark102
nasjL
1.5
Oppdal 2-dagersFreidigSør-Trøndelag-
nærM
Sommerløpet ØOKVarteig OL
Østfold
Østfold-
nær
F
M
u 26man. 24.6
tir. 25.6Sandefjord City RaceSandefjord OKVestfold-
kretsL
SørlandskarusellenVest-AgderVest-Agder-
nær
F
M
ons. 26.6
tor. 27.627.-30.jun EYOC - Grodno, HvirerusslandNorges Orienteringsforbund-
intL
fre. 28.6Norsk o-festival - sprintHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
nasjS
11.6
Norsk o-festival - sprint eliteHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
intS
11.6
lør. 29.6Norsk o-festival - mellomHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
nasjM
11.6
Norsk o-festival - mellom + lang elite, mellomHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
intM
11.6
søn. 30.6Norsk o-festival - mellom + lang elite, langHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
intL
11.6
Norsk o-festival - langHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
nasjL
11.6
u 27man. 1.7
tir. 2.7
ons. 3.7
tor. 4.7
fre. 5.7VM granskingsløp langHalden SKØstfold1
nasjL
30.6
Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint RørosRøros ILSør-Trøndelag-
kretsS
30.6*
lør. 6.76.-12.jul JWOC - Silkeborg, DanmarkNorges Orienteringsforbund-
intL
6.-12.jul WMOC - Riga, LatviaNorges Orienteringsforbund-
intL
Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse OsOs ILHedmark-
kretsM
søn. 7.7Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten DalsbygdaIL NansenHedmark-
kretsL
VM granskingsløp mellomHalden SKØstfold1
nasjM
30.6
u 28man. 8.7
tir. 9.7
ons. 10.7
tor. 11.7
fre. 12.7
lør. 13.7
søn. 14.7Moskusspretten - orienteringsløp på DovrefjellWing OKSør-Trøndelag-
nærM
10.7
u 29man. 15.7
tir. 16.7
ons. 17.7
tor. 18.7
fre. 19.7
lør. 20.7SvabergsprintenFredrikstad SK
Nydalens SK
Østfold
Akershus og Oslo
-
nærS
18.7
søn. 21.7
u 30man. 22.7
tir. 23.7
ons. 24.7
tor. 25.7
fre. 26.7
lør. 27.7
søn. 28.7FilefjellmesterskapetTyin-Filefjell OrienteringsklubbOppland-
nær
F
L
u 31man. 29.7
tir. 30.7
ons. 31.7
tor. 1.8
fre. 2.8
lør. 3.8Hovedløpet langTynset IFHedmark-
mestL
søn. 4.8Hovedløpet sprintTynset IFHedmark-
mestS
u 32man. 5.8
tir. 6.8
ons. 7.8
tor. 8.8
fre. 9.8
lør. 10.8Night Hawk Relay, dag 1IL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nasjSLN
14.5
Night Hawk Individual (Saturday)IL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nærMK
30.6
Night Hawk Kids StjernenattIL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nærMN
4.8
søn. 11.8Night Hawk Relay, dag 2IL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nasjSL
14.5
Night Hawk Individual (Sunday)IL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nærM
30.6
Night Hawk Kids EventyrIL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nærM
4.8
u 33man. 12.8WOC2019 - Spectatorrace 1ØstfoldØstfold76
intS
15.4
tir. 13.8SørlandskarusellenOddersjaa SSKVest-Agder-
nær
F
M
WOC2019 - Norgescup Jr.ØstfoldØstfold4
nasjM
15.4
WOC2019 - Spectatorrace 2ØstfoldØstfold79
intM
15.4
ons. 14.8WOC2019 - Spectatorrace 3ØstfoldØstfold77
intM
15.4
tor. 15.8WOC2019 - Spectatorrace 4ØstfoldØstfold86
intM
15.4
fre. 16.8WOC2019 - Norgescup Jr.ØstfoldØstfold2
nasjL
15.4
WOC2019 - Spectatorrace 5ØstfoldØstfold85
intM
15.4
lør. 17.8WOC2019 - Spectatorrace 6ØstfoldØstfold72
intL
15.4
søn. 18.8HemingløpetHeming OrienteringAkershus og Oslo-
kretsM
HølondløpetIL LeikSør-Trøndelag-
nærL
u 34man. 19.8
tir. 20.8NærløpÅlgård OrienteringRogaland-
nærM
SørlandskarusellenSøgne og Songdalen OKVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Høstcup 1OK HortenVestfold-
nærM
Sprintcup 3 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærS
NK7 Nærløpskarusellen - Mellom - Mykje skoleHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
M
19.8*
Østmarka Open 6Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 21.8AAOK-karusellen løp 10Øyestad IF allianseAust-Agder-
nær
F
M
20.8
tor. 22.8STOK Ungdomsløp 6Melhus ILSør-Trøndelag-
kretsL
fre. 23.8Midt-Norsk Mesterskap SprintStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsS
lør. 24.8KM langKirkenes IFFinnmark-
kretsL
KM lang - Askerløpet med Trimtex Cup Asker SkiklubbAkershus og Oslo-
kretsL
KM Lang, Rogalandsranking #7, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
kretsL
KM mellomdistanseIndre Østfold OKØstfold-
kretsM
KM-Lang - MyrtrampenVang OLHedmark-
mestL
Midt-Norsk Mesterskap LangStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsL
Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019)Odda OLHordaland-
kretsM
Sørlandsmesterskapet LangdistanseBirkenes ILVest-Agder-
kretsL
søn. 25.8KM stafettAsker SkiklubbAkershus og Oslo-
kretsSL
KM stafettKirkenes IF
Sandnes IL (Finnmark)
Finnmark-
kretsSS
KM Stafett Rogaland, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
kretsSM
KM-StafettVang OLHedmark-
mestSM
Midt-Norsk Mesterskap StafettStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsSM
Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019)Odda OLHordaland-
kretsL
Sport-8 sprintstafettLarvik OKVestfold-
kretsSS
u 35man. 26.8
tir. 27.8Pokalkamp 5 BergenGneist, ILHordaland-
nærL
Sport8serien løp 4Halden SKØstfold-
nærL
Vestfold Høstcup 2Hedrum OLVestfold-
nærS
Indivinduelle klasser Krossberg (Voksne)Stavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærM
Lagskonkuranset på KrossbergStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærLL
Ungdomstafett KrossbergStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærSM
NærløpHaugesund IL Orientering
Sveio OL - Orientering
Rogaland-
nærM
Østmarka Open 7Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 28.8AAOK-karusellen løp 11IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
M
27.8
tor. 29.8Grenlandskarusellen 11OK SkeidiTelemark-
nærM
Ungdomsløp 7Wing OKSør-Trøndelag-
nærM
fre. 30.8
lør. 31.8DM mellomSogndal ILSogn og Fjordane-
nasjM
KM Lang AAOK og VAOKAust-Agder
Vegårshei IL
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsL
KM Langdistanse Vestfold / TelemarkSandefjord OKVestfold-
kretsL
KM mellomdistanseGrong ILNord-Trøndelag-
kretsM
Nydalten med Trimtex cupNydalens SKAkershus og Oslo-
kretsM
Snertingdalsløpet 2019Snertingdal IF OrienteringOppland-
kretsL
Sprintliga + rerun - TrondheimOL TrollelgSør-Trøndelag-
nasjS
søn. 1.9DM LangSogndal ILSogn og Fjordane-
nasjL
KM lang ØstfoldOK MossØstfold-
kretsL
KM stafett Vestfold og Telemark, Andebu IL 100 år jubileumsløpAndebu ILVestfold-
kretsSM
KM Stafett, AAOK og VAOKAust-Agder
IL Imås
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsSM
Sprintliga, heatfinaler - TrondheimNidarøst OK
Wing OK
Sør-Trøndelag-
nasjS
Mjølnerløpet Elverum OKHedmark-
kretsM
u 36man. 2.9
tir. 3.9Sprintcup 4 BergenIL GularHordaland-
nærS
Vestfold Høstcup 3Lardal OLVestfold-
nærM
NK9 Nærløpskarusellen - Lang - HaglandHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
L
2.9*
Ungdomsserien Løp nr 5.Fredrikstad SKØstfold-
nærM
Østmarka Open 8Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 4.9AAOK-karusellen løp 12Froland ILAust-Agder-
nær
F
S
3.9
tor. 5.9
fre. 6.9VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjS
Tour de Trondheim, tour de Trondheim, sprint, dag 1NTNUISør-Trøndelag-
kretsS
lør. 7.9Tour de Trondheim, tour de Trondheim, med KM lang, dag 2NTNUISør-Trøndelag-
kretsL
KM sprintAlta OLFinnmark-
nasjS
MerkeløpetOddersjaa SSKVest-Agder-
kretsL
Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019)Fitjar ILHordaland-
kretsM
Sport 8 Serien FinaleTrøsken ILØstfold-
kretsL
VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjL
søn. 8.9Tour de Trondheim, tour de Trondheim, mellom, dag 2NTNUISør-Trøndelag-
kretsL
KM Ultra langAlta OLFinnmark-
nasjU
Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løpNittedal OLAkershus og Oslo-
kretsM
VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjM
u 37man. 9.9
tir. 10.9Pokalkamp 6 BergenTIF VikingHordaland-
nærL
SørlandskarusellenIL VindbjartVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup #5Sandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærM
Vestfold Høstcup 4Stokke ILVestfold-
nærM
NK10Haugesund IL Orientering
Vindafjord Orientering
Rogaland-
nærM
Østmarka Open 9Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 11.9AAOK-karusellen løp 13Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
M
10.9
tor. 12.9NM langdistanseOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestL
Ungdomsløp 8Byåsen ILSør-Trøndelag-
nærM
fre. 13.9NM mellom kvalifiseringOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestM
lør. 14.9Førde IL SprintFørde ILSogn og Fjordane-
kretsS
NM mellomdistanseOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestM
RR8, ResafjellÅlgård OrienteringRogaland-
kretsM
BlåbærløpetOL Tønsberg og omegnVestfold-
nærM
søn. 15.9Folloløpet med Trimtex CupMåren OKAkershus og Oslo-
kretsM
KM-lang HaustbløytaIL TambarskjelvarSogn og Fjordane-
kretsL
NM stafettOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestSL
RR Sprint Stavanger Sentrum - MiljøsøndagStavanger OrienteringsklubbRogaland-
kretsS
Ungdomsløp og PWT-cupKonnerud ILBuskerud-
kretsM
u 38man. 16.9
tir. 17.9Sprintcup 5 BergenAskøy OLHordaland-
nærS
SørlandskarusellenOK SørVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup finaleGanddal ILRogaland-
nærS
Vestfold Høstcup 5Larvik OKVestfold-
nærM
Østmarka Open 10Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 18.9Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 1 Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
AAOK-karusellen løp 14IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
SS
tor. 19.9Grenlandskarusellen 14, SkeidimilaOK SkeidiTelemark-
nærL
fre. 20.9Norgescup sprintVerdal OKNord-Trøndelag-
intS
lør. 21.9Finn Skedsmo minneløp 2019Hadeland OLOppland-
kretsU
NM knockoutsprint og O-idolVerdal OKNord-Trøndelag-
nasjM
O-troll leir for ØstfoldHalden SKØstfold-
nærLM
søn. 22.9O-troll leir for ØstfoldHalden SKØstfold-
nærLM
HøstgampenHedrum OLVestfold-
nærM
NM junior stafettVerdal OKNord-Trøndelag-
mestSL
Norgescup finale senior - FellesstartVerdal OKNord-Trøndelag-
nasjL
u 39man. 23.9
tir. 24.9Pokalkampfinale BergenFana ILHordaland-
nærL
SturlanattaSturla, IFBuskerud-
nærLN
Vestfold Høstcup 6Sandefjord OKVestfold-
nærM
Hjalmarkarusellen 1Skien OKTelemark-
nærS
Nattpotta - KM NattØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
MN
ons. 25.9Gimse by NightMelhus ILSør-Trøndelag-
nærMN
Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 2Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
tor. 26.929.-29.sep Worldcup 3 - SveitsNorges Orienteringsforbund-
intL
fre. 27.9
lør. 28.9BlodsmakenAlta OLFinnmark-
nærU
FurugampenHamar OKHedmark-
kretsM
Over SkauenEiker OLBuskerud-
nærU
Porsgrunn City RacePorsgrunn OLTelemark-
kretsL
Tour de Orientering, tour de Orientering, prologGanddal ILRogaland-
kretsS
Tour de Orientering, tour de Orientering, mellomGanddal ILRogaland-
kretsM
søn. 29.9Tour de Orientering, tour de Orientering, jaktstartGanddal ILRogaland-
kretsL
JaktprøvenFreidigSør-Trøndelag-
nærL
O-karusell 7/åpen ultralangdistanseVerdal OKNord-Trøndelag-
kretsU
26.9
RingrevenRingsaker OKHedmark-
kretsSM
u 40man. 30.9
tir. 1.10Sprintcupfinale BergenBergens TFHordaland-
nærS
Hjalmarkarusellen 2Skien OKTelemark-
nærS
Klubbmesterskap fra O-hyttaHaugesund IL OrienteringRogaland0
nær
F
L
1.10*
ons. 2.10Harry Lagerts Nattcup 2019 BonusNydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
ByåsennattaByåsen ILSør-Trøndelag-
nærLN
tor. 3.10
fre. 4.10Hu og Hei, SnuskeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsM
KM NattIL GularHordaland-
kretsLN
lør. 5.10HOK-rankingfinale 2019Gneist, ILHordaland-
kretsL
Hu og Hei, GampeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsU
søn. 6.10
u 41man. 7.10
tir. 8.10
ons. 9.10Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 3Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
tor. 10.10
fre. 11.10EikernattaEiker OLBuskerud-
nærMN
lør. 12.10Lillomarka Nord/SørLillomarka OLAkershus og Oslo-
nærU
søn. 13.10Marum-milaSandefjord OKVestfold-
nærL
Tunevannet RundtSarpsborg OLØstfold-
nærL
Trondheim UrbanWing OKSør-Trøndelag-
nær
F
L
u 42man. 14.10
tir. 15.10Hjalmarkarusellen 3Skien OKTelemark-
nærS
ons. 16.10Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 4Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærMN
Nattcup 1 BergenFana ILHordaland-
nærLN
tor. 17.10
fre. 18.10
lør. 19.10BlodslitetFredrikstad SKØstfold-
intU
søn. 20.10
u 43man. 21.10
tir. 22.10Hjalmarkarusellen 4Skien OKTelemark-
nærS
ons. 23.10KM-nattAust-Agder
IF Trauma
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsMN
tor. 24.10
fre. 25.1025.-29.okt Worldcup 4 - KinaNorges Orienteringsforbund-
intL
Harry Lagerts Nattcup 2019 FinaleNydalens SKAkershus og Oslo-
nærLN
lør. 26.10HARDHAUSENSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærU
GrankvistløpetØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
L
SkiensmilaSkien OKTelemark-
nærL
søn. 27.10
u 44man. 28.10
tir. 29.10
ons. 30.10
tor. 31.10
fre. 1.11
lør. 2.11Trollnatta og natt-O-togetIL KollAkershus og Oslo-
nærMN
søn. 3.11FrostsprintenRøyken OLBuskerud-
nasjL
u 45man. 4.11
tir. 5.11
ons. 6.11
tor. 7.11
fre. 8.11
lør. 9.11
søn. 10.11
u 46man. 11.11
tir. 12.11
ons. 13.11Nattcup 2 BergenTIF VikingHordaland-
nærLN
tor. 14.11
fre. 15.11
lør. 16.11
søn. 17.11
u 47man. 18.11
tir. 19.11
ons. 20.11
tor. 21.11
fre. 22.11
lør. 23.11
søn. 24.11
u 48man. 25.11
tir. 26.11
ons. 27.11
tor. 28.11
fre. 29.11
lør. 30.11
søn. 1.12
u 49man. 2.12
tir. 3.12
ons. 4.12
tor. 5.12
fre. 6.12
lør. 7.12
søn. 8.12
u 50man. 9.12
tir. 10.12
ons. 11.12Nattcup 3 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærLN
tor. 12.12
fre. 13.12
lør. 14.12
søn. 15.12
u 51man. 16.12
tir. 17.12
ons. 18.12
tor. 19.12
fre. 20.12
lør. 21.12
søn. 22.12
u 52man. 23.12
tir. 24.12
ons. 25.12
tor. 26.122.juledagsløpetVest-AgderVest-Agder-
nærL
fre. 27.12
lør. 28.12
søn. 29.12
u 1man. 30.12
tir. 31.12Nyttårsløpet, OK MossOK MossØstfold-
nærM
NyttåtsløpetOK MossØstfold0
nærL

Annonser

IOF Eventor