Norsk Orientering

Terminliste

431 arrangement treff mellom 01.01.2019 og 31.12.2019 med følgende utvalg: Norges Orienteringsforbund, IOF, internasjonalt løp, mesterskap, nasjonalt løp, kretsløp, nærløp.

Dato Konkurranse Arrangør Krets
Påm.
G
Kat
F
KT
D
L
PF
u 1tir. 1.1
ons. 2.1
tor. 3.1Nattsprintkøppen 2018/2019 DeepOcean ArenaHaugesund IL OrienteringRogaland24
nær
F
SNResultat
fre. 4.1
lør. 5.1Ski-o-treff MellomdistanseNordmarka SkiorienteringsklubbAkershus og Oslo353
S
intMVis ruter i LiveloxResultat
Ski-o-treff NattsprintNordmarka SkiorienteringsklubbAkershus og Oslo274
S
nasjSNVis ruter i LiveloxResultat
Vinterkarusell KalbergskogenGanddal ILRogaland178
nærMResultat
søn. 6.1Ski-o-treff NM LangdistanseNordmarka SkiorienteringsklubbAkershus og Oslo307
S
intLVis ruter i LiveloxResultat
u 2man. 7.1
tir. 8.1
ons. 9.1Nattløp HellvikEgersund OKRogaland43
nærMNResultat
TV-Cupen Race1Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
41
nær
F
MNResultat
Vinter-Jukola #9Larvik OKVestfold68
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 10.1
fre. 11.1Tac-OStokke ILVestfold64
nærMN
lør. 12.1
søn. 13.1
u 3man. 14.1
tir. 15.1Sport8 Ås ny Night & Fog Cup #4Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo78
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
ons. 16.1Vinter-Jukola løp 11Skien OKTelemark42
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcup 4 BergenGneist, ILHordaland78
nærLNResultat
tor. 17.1Vintersprintcup 1OL Toten-TrollOppland1
nærSN
Nattsprintkøppen 2018/2019 Hauge skoleHaugesund IL OrienteringRogaland14
nær
F
SNResultat
fre. 18.1
lør. 19.1Hovedløp og NM mellom, ski-o helg på HedmarksviddaLøten o-lag
Vang OL
Hedmark261
S
mestLVis ruter i LiveloxResultat
Vintertrening 1 i SarpsborgSarpsborg OLØstfold17
nærM
Vinterkarusell - Gosen/Madlamark/TjensvollStavanger OrienteringsklubbRogaland66
nærMResultat
søn. 20.1NC ski-o langdistanse, ski-o helg på HedmarksviddaLøten o-lag
Vang OL
Hedmark208
S
nasjLVis ruter i LiveloxResultat
u 4man. 21.1
tir. 22.1
ons. 23.1Nattløp, GramstadSandnes IL (Rogaland)Rogaland82
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
TV-Cupen Race2Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
18
nær
F
MN
Vinterjokula 11Hedrum OLVestfold48
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 24.1Vintersprintcup 2OL Toten-TrollOppland4
nærSN
fre. 25.1
lør. 26.1
søn. 27.1
u 5man. 28.1
tir. 29.1Sport8 Ås by Night & Fog Cup #5Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo63
nærMVis ruter i LiveloxResultat
ons. 30.1Vinterjukola 12Porsgrunn OLTelemark43
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 31.1Torsdagsløp JanuarStavanger OrienteringsklubbRogaland22
nærLResultat
Nattsprintkøppen 2018/2019 Austrheim skoleHaugesund IL OrienteringRogaland12
nær
F
SNResultat
Vinterråtassen 2019 #2Indre Østfold OKØstfold6
nærSN
fre. 1.2
lør. 2.2Tromsø Winter Sprint & GoIL BUL-TromsøTroms19
nærS
Vinterkarusell BakkebøEgersund OKRogaland42
nærMResultat
søn. 3.2
u 6man. 4.24.-11.feb EM skio - TyrkiaNorges Orienteringsforbund-
S
intL
tir. 5.2
ons. 6.2Nattløp VagleskogenGanddal ILRogaland77
nærMNResultat
TV-Cupen Race3Aust-Agder
Kristiansand OK
Aust-Agder
Vest-Agder
10
nær
F
MN
Vinter-Jukola #13Larvik OKVestfold42
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
tor. 7.2Vintersprintcup 3OL Toten-TrollOppland6
nærSN
Vinterråtassen 2019 #3Indre Østfold OKØstfold4
nærSN
fre. 8.2ROOTS/Kretslag-samling HaugesundHaugesund IL Orientering
Rogaland
Rogaland41
nærMK
lør. 9.2
søn. 10.2
u 7man. 11.2
tir. 12.2Sport8 Ås by Night & Fog Cup #6OK Moss
Ås-NMBU Orientering
Østfold
Akershus og Oslo
67
nærMNVis ruter i LiveloxResultat
ons. 13.2Vinter-Jukola 14OK SkeidiTelemark47
nærLNVis ruter i LiveloxResultat
Nattcup 5 BergenIL GularHordaland59
nærLNResultat
tor. 14.2Vintersprintcup 4OL Toten-TrollOppland3
nærSN
Nattsprintkøppen 2018/2019 Vormedal skoleHaugesund IL OrienteringRogaland20
nær
F
SNResultat
Vinterråtassen 2019 #4Indre Østfold OKØstfold10
nærSN
fre. 15.2
lør. 16.2NC mellomdistanseNordmarka Skiorienteringsklubb
Sør-Trøndelag
Akershus og Oslo
Sør-Trøndelag
132
S
nasjMVis ruter i LiveloxResultat
Vinterkarusell, DaleSandnes IL (Rogaland)Rogaland120
nærMResultat
søn. 17.2NM stafettNordmarka Skiorienteringsklubb
Sør-Trøndelag
Akershus og Oslo
Sør-Trøndelag
33
S
mestSL
Publikumsløp BratsbergNordmarka Skiorienteringsklubb
Sør-Trøndelag
Akershus og Oslo
Sør-Trøndelag
29
S
nasjM
u 8man. 18.2
tir. 19.2På sokkelesten 2019Svalbard TurnTroms36
nærSResultat
ons. 20.2Nattløp, BerseÅlgård OrienteringRogaland44
nærMN
tor. 21.2
fre. 22.2
lør. 23.2
søn. 24.2NM stafettHadeland OLOppland9
S
mestSM
20.2
Publikumsløp ski-o LygnaHadeland OLOppland12
S
nær
F
M
22.2*
u 9man. 25.2
tir. 26.2
ons. 27.2Vinter-Jukola løp 16Skien OKTelemark12
nærLN
27.2*
tor. 28.2Vinterråtassen 2019 #5Indre Østfold OKØstfold1
nærSN
27.2
fre. 1.3
lør. 2.3
søn. 3.3Skiorientering på FjellsætraEmblem IL
Velledalen IL
Møre og Romsdal0
S
nær
F
S
2.3*
u 10man. 4.3
tir. 5.3
ons. 6.3Nattløp UlsnesStavanger OrienteringsklubbRogaland10
nærMN
6.3*
Vinter-Jukola løp 17Sandefjord OKVestfold-
nærLN
6.3*
tor. 7.3Vinterråtassen 2019 #6Indre Østfold OKØstfold0
nærSN
6.3
fre. 8.3
lør. 9.3Vinterkarusell BogafjellFrøyland ILRogaland3
nærM
9.3*
søn. 10.3
u 11man. 11.3
tir. 12.3Sport8 Ås by Night & Fog Cup #7Ås-NMBU OrienteringAkershus og Oslo-
nærMN
ons. 13.3Nattcupfinale BergenBergens TFHordaland-
nærLN
11.3
Vinter-Jukola 17OK SkeidiTelemark6
nærLN
12.3
tor. 14.3Vinterråtassen 2019 #7Indre Østfold OKØstfold0
nærSN
13.3
fre. 15.3
lør. 16.3NC sprintIL BUL-TromsøTroms21
S
nasjS
10.3
søn. 17.3NC mellomIL BUL-TromsøTroms21
S
nasjM
10.3
u 12man. 18.3
tir. 19.319.-24.mar VM + junior VM ski-o - Piteå, SverigeNorges Orienteringsforbund-
S
intL
ons. 20.3Nattløp HaugstadskogenEgersund OKRogaland5
nærMN
20.3*
tor. 21.3Vinterråtassen 2019 #8Indre Østfold OKØstfold-
nærSN
20.3
fre. 22.3
lør. 23.3Gromløpet - Kick off OsloLillomarka OLAkershus og Oslo-
krets
F
L
Damenes DagGanddal ILRogaland2
nærM
23.3*
Vinterkarusell VagleskogenGanddal ILRogaland5
nærM
23.3*
søn. 24.3
u 13man. 25.3
tir. 26.3
ons. 27.3Vinterjukola 19Porsgrunn OLTelemark7
nærLK
26.3
tor. 28.3Trondheim sprintcup, løp 1Wing OKSør-Trøndelag-
nærS
fre. 29.3KM natt ROK StutafjellGanddal ILRogaland13
kretsMN
25.3
NattsvermerenFredrikstad SKØstfold-
kretsLN
SprintreningStavanger OrienteringsklubbRogaland9
nærS
29.3*
Marum-nattaSandefjord OKVestfold8
kretsLN
26.3*
lør. 30.3BlåveissprintenFredrikstad SKØstfold-
kretsM
KOK 2-dagers, dag 1Kristiansand OKVest-Agder-
nasjM
Sprintliga 2019 Løp 1, kvalifiseringStavanger OrienteringsklubbRogaland28
nasjS
20.3
Sprintliga 2019 Løp 1, jaktstartStavanger OrienteringsklubbRogaland28
nasjS
20.3
Sprintløp StavangerStavanger OrienteringsklubbRogaland0
nasjS
Vestfold 2-dagers, dag 1Sandefjord OKVestfold10
kretsM
26.3
søn. 31.3KOK 2-dagers, dag 2Kristiansand OKVest-Agder-
nasjL
Kristtornløpet (HOK-ranking 1/2019)Stord OrienteringHordaland-
kretsL
Prøve-NM KnockoutsprintStavanger OrienteringsklubbRogaland25
nasjS
20.3
Vestfold 2-dagers, dag 2Larvik OKVestfold11
kretsM
26.3
u 14man. 1.4
tir. 2.4Sprintcup 1 BergenFana ILHordaland-
nærS
SørlandskarusellenIL HøvdingenVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 1Stokke ILVestfold-
nærS
Oslo City Cup 2019, løp nr 1Nydalens SKAkershus og Oslo-
nærS
ons. 3.4
tor. 4.4TA-Sprint 1Frol ILNord-Trøndelag-
kretsS
Drammen City Cup - Løp 1Sturla, IFBuskerud-
nærS
Grenlandskarusellen 1OK SkeidiTelemark-
nærM
Trondheim sprintcup - løp 2Nidarøst OKSør-Trøndelag-
nærS
fre. 5.4
lør. 6.4Norwegian Spring - VårsprettenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold-
nasjM
Norwegian Spring - VårstafettenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold-
nasjSM
søn. 7.4Norwegian Spring - SolrenningenHalden SK
Sarpsborg OL
Østfold-
nasjL
Morgenfrisk i Follo - PrologKolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo1
nærM
2.4
u 15man. 8.4
tir. 9.4Pokalkamp 1 BergenGneist, ILHordaland-
nærL
SørlandskarusellenKristiansand OKVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 2OL Tønsberg og omegnVestfold-
nærM
ons. 10.4AAOK-karusellen løp 1Øyestad IF allianseAust-Agder-
nær
F
M
9.4
tor. 11.4Drammen City Cup - løp 2Konnerud ILBuskerud-
nærS
TA-Sprint 2Verdal OKNord-Trøndelag-
kretsS
Trondheim sprintcup - løp 3NTNUISør-Trøndelag-
kretsS
fre. 12.4NM nattØstmarka OKAkershus og Oslo-
mestLN
lør. 13.4Lørdagskjappen OK MossØstfold24
nasjM
8.4
søn. 14.4SmaaleneneløpetIndre Østfold OKØstfold21
intL
8.4
u 16man. 15.4
tir. 16.4
ons. 17.4
tor. 18.4
fre. 19.4
lør. 20.4
søn. 21.4
u 17man. 22.4MyrsprintenVang OLHedmark-
kretsS
tir. 23.4SørlandskarusellenBirkenes ILVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 3Larvik OKVestfold-
nærM
Oslo City Cup 2019, løp 3Bækkelagets SKAkershus og Oslo-
nærS
ons. 24.4Østfoldsprinten løp 1Halden SKØstfold-
kretsS
AAOK-karusellen løp 2Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
S
23.4*
tor. 25.4
fre. 26.4
lør. 27.4Fredrikstad SkFredrikstad SKØstfold-
Pre
nasjP
KM SprintIL VetenSogn og Fjordane-
kretsS
Morgenfrisk i Follo #1Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
26.4
søn. 28.4KM MellomIL VetenSogn og Fjordane-
kretsM
OdalsløpetOdal OL - OrienteringHedmark-
kretsM
PreO ÅsÅs ILAkershus og Oslo2
Pre
nasjP
18.4
u 18man. 29.4
tir. 30.4KSO Vår 1Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Sport8-serien #1OK MossØstfold-
kretsM
Sprintcup 2 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærS
Vestfold Vårcup 4Hedrum OLVestfold-
nærM
ons. 1.5BlåveisløpetFrol ILNord-Trøndelag-
kretsM
KviskvasetÅs ILAkershus og Oslo-
nasjSM
Lierbygda TempO Dobbel, konkurranse 1Lierbygda OLBuskerud-
Pre
nasjL
Lierbygda TempO Dobbel, konkurranse 2Lierbygda OLBuskerud-
Pre
nasjL
Skien City RaceSkien OKTelemark-
kretsL
tor. 2.5TA-Sprint 4OK SkøynarNord-Trøndelag-
kretsS
Grenlandskarusellen 4OK SkeidiTelemark-
nærL
SprintcupfinaleByåsen ILSør-Trøndelag-
nærS
fre. 3.5
lør. 4.5KM SprintGimle IFØstfold-
kretsS
KM Sprint / SørløpOK SørVest-Agder-
kretsS
VårløpetKolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
kretsL
Worldcup granskingsløp mellomRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
intM
Skjærgårdsløpene, dag 1OL Tønsberg og omegnVestfold-
kretsM
søn. 5.5Skjærgårdsløpene, dag 2OL Tønsberg og omegnVestfold-
kretsL
Flex o-løpGimle IFØstfold-
nær
F
M
KM Mellom AAOK og VAOKOK SørVest-Agder-
kretsM
KM sprint HordalandVaregg FleridrettHordaland-
kretsS
KM sprintstafett HordalandVaregg FleridrettHordaland-
kretsSS
Romeriksløpet 2019Raumar OrienteringAkershus og Oslo-
kretsM
VårløpetStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsL
Worldcup granskingsløp langRaumar OrienteringAkershus og Oslo-
intL
u 19man. 6.5
tir. 7.5KSO Vår 2Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Oslo City Cup og Norgescup seniorLillomarka OLAkershus og Oslo-
nærS
Pokalkamp 2 BergenÅrstad ILHordaland-
nærL
Vestfold Vårcup 5OL TrolloVestfold-
nærS
Vestfold Vårcup 5OL TrolloVestfold-
nærS
ons. 8.5Østfoldsprinten Løp2Sarpsborg OLØstfold-
nærS
AAOK-karusellen løp 3IL ExpressAust-Agder-
nær
F
S
7.5
tor. 9.5TA-Sprint 5, finaleSteinkjer OKNord-Trøndelag-
kretsS
Prolog Østmarka OpenØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
fre. 10.5
lør. 11.515 stafettenOppsal OrienteringAkershus og Oslo-
kretsSL
Kjose IL - 100 år jubileumsløpKjose ILVestfold-
nærM
KM mellom / VåronnløpetHedmark
OL Toten-Troll
Oppland
Hedmark
Oppland
-
nasjM
Norgescup mellomBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag-
nasjM
VårsleppetBjugn ILSør-Trøndelag-
kretsM
8.5*
søn. 12.5HOK-ranking 2/2019Bergens TFHordaland-
kretsL
Knut Valstads minneløpOppsal OrienteringAkershus og Oslo-
kretsL
NM ultralangBjugn IL
Wing OK
Sør-Trøndelag-
mestU
29.4
RingsakersprintenRingsaker OKHedmark-
kretsM
Trondheim OpenWing OKSør-Trøndelag-
kretsM
VårløpetPorsgrunn OLTelemark0
kretsM
7.5
u 20man. 13.5
tir. 14.5Ivar-O-løpet / KM sprintIL TyrvingAkershus og Oslo-
nasjS
KSO Vår 3Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Nærløpskarusellen - individuelle klasserGanddal ILRogaland-
nærM
Ungdomsstafett og LagstafettGanddal ILRogaland-
nærSM
Vestfold Vårcup 6Andebu ILVestfold-
nærM
ons. 15.5AAOK-karusellen løp 4Vegårshei ILAust-Agder-
nær
F
L
14.5
Vestmjøsa-cup 1Gjø-Vard OL
OL Toten-Troll
Oppland-
nærS
tor. 16.5
fre. 17.5
lør. 18.5FreidigstafettenFreidigSør-Trøndelag-
kretsSM
KM Sprint Telemark og VestfoldNotodden OLTelemark-
kretsS
Pre-O helg i HedmarkLøten o-lagHedmark-
Pre
nasjP
Morgenfrisk i Follo #2Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
17.5
søn. 19.5FossumløpetFossum IFAkershus og Oslo-
nasjL
KM mellom Buskerud / DrammensløpetSturla, IFBuskerud-
kretsM
KM mellom Telemark og VestfoldBø OLTelemark-
kretsM
KM sprintVerdal OKNord-Trøndelag-
kretsS
KM stafett HordalandFana ILHordaland-
kretsSM
Pre-o helg i HedmarkRingsaker OKHedmark-
LPre
nasjP
u 21man. 20.5
tir. 21.5KSO Vår 4Kristiansand OK
Oddersjaa SSK
OK Sør
Vest-Agder-
nærS
Pokalkamp 3 BergenBergens TFHordaland-
nærL
Vestfold Vårcup 7Botne SKVestfold-
nærS
Ungdomscup/Klubbkamp StorhaugStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærM
Østmarka Open 1Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
L
5'ern sprintstafettLierbygda OLBuskerud-
nærSS
ons. 22.5AAOK-karusellen løp 5IF TraumaAust-Agder-
nær
F
M
20.11
Østfoldsprinten - 3Fredrikstad SKØstfold-
nærS
tor. 23.5Ungdomsløp 2 SkogskareneSør-TrøndelagSør-Trøndelag-
nærM
fre. 24.5
lør. 25.5Erik Balchens MinneløpOddersjaa SSKVest-Agder-
kretsM
NM sprintNydalens SKAkershus og Oslo-
mestS
RekruttenIK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nærM
Morgenfrisk i Follo #3Kolbotn og Skimt OLAkershus og Oslo-
nærM
24.5
søn. 26.5Byastafetten Steinkjer OKNord-Trøndelag-
kretsSM
GlåmdalsløpetGrue ILHedmark-
nasjL
KM mellomdistanseMelhus ILSør-Trøndelag-
kretsM
Langesund City RaceOK SkeidiTelemark-
kretsL
NM sprint stafettNydalens SKAkershus og Oslo-
mestSS
u 22man. 27.5
tir. 28.5Sport8serien løp 3Indre Østfold OKØstfold-
nærL
SørlandskarusellenMarnardal ILVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, SandnesSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærM
Vestfold Vårcup 8Sande SportsklubbVestfold-
nærM
Østmarka Open 2Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 29.5RotekoppenBreimsbygda ILSogn og Fjordane-
kretsM
STOK Ungdomsløp nr 3FreidigSør-Trøndelag-
nærL
AAOK-karusellen løp 6IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
M
2.5
tor. 30.5EikerløpetEiker OLBuskerud-
kretsL
FSK KlubbmesterskapFredrikstad SK
Nydalens SK
Østfold
Akershus og Oslo
-
nærL
fre. 31.5VM uttak junior - sprintOs IL
Røros IL
Hedmark
Sør-Trøndelag
-
nasjS
lør. 1.6Gjø-Vard-sprintenGjø-Vard OLOppland-
kretsS
Hamla Grand Prix (HOK-ranking 3/2019)Samnanger ILHordaland-
kretsL
Klubb KMSarpsborg OLØstfold-
nærLM
KM langdistanseOK SkøynarNord-Trøndelag-
kretsS
TradisjonsbærerenByåsen ILSør-Trøndelag-
kretsL
VM uttak junior langOs ILHedmark-
nasjL
DrangedalsløpetDrangedal OLTelemark-
nærM
søn. 2.6Flex-O-løpTrøsken ILØstfold-
nær
F
M
Gjø-Vard-løpetGjø-Vard OLOppland-
kretsL
HuldersprintenFet OLAkershus og Oslo-
kretsM
KM Stafett NTOK og STOKFrol ILNord-Trøndelag-
kretsSM
KompisstafettenSamnanger ILHordaland-
kretsSM
VM uttak junior mellomOs ILHedmark-
nasjM
u 23man. 3.6
tir. 4.6Pokalkamp 4 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærL
SørlandskarusellenTorridal ILVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 9Sandefjord OKVestfold-
nærS
Østmarka Open 3Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 5.6Sunnfjordorienteringa 2019Førde ILSogn og Fjordane-
kretsM
Østfoldsprinten finaleIndre Østfold OKØstfold-
nærS
AAOK-karusellen løp 7Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
L
4.5
tor. 6.6Grenlandskarusellen 8OK SkeidiTelemark-
nærM
fre. 7.67.-11.jun Worldcup 1 - Helsiki, FinlandNorges Orienteringsforbund-
intL
Lyse nattenSvalbard TurnTroms2
nærSN
7.6
lør. 8.6Pinseløpet, dag 1Kongsberg OLBuskerud-
nasjM
PinsesprintenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjS
Alta 2-dagersNordreisa ILTroms1
nasjS
4.6
Longyearbyen CityRace - Løp 1Svalbard TurnTroms2
nærM
27.5
søn. 9.6ElgdiltenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjM
Pinseløpet, dag 2Kongsberg OLBuskerud-
nasjL
Alta 2-dagersNordreisa ILTroms1
nasjL
4.6
Longyearbyen CityRace - Løp 2Svalbard TurnTroms2
nærM
27.5
u 24man. 10.6LøvsprettenHamar OK
Løten o-lag
Hedmark-
nasjL
Pinseløpet, dag 3Kongsberg OLBuskerud-
nasjL
Pinseløpets ungdomsstafettKongsberg OLBuskerud-
nasjSM
tir. 11.6SørlandskarusellenKristiansand OKVest-Agder-
nær
F
M
Østmarka Open 4Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 12.6HuldresprettenSør-TrøndelagSør-Trøndelag-
nærM
VagleskogstafettenGanddal ILRogaland-
nærSM
Vagleskogstafetten - individuelle klasserGanddal ILRogaland-
nærM
AAOK-karusellen løp 8IL ImåsAust-Agder-
nær
F
M
11.6
tor. 13.6STOK Ungdomsløp 5Nidarøst OKSør-Trøndelag-
nærS
fre. 14.6Camp Stokke sprinttreningStokke ILVestfold-
nærS
12.6
VeteranløpetVegårshei ILAust-Agder-
nærM
lør. 15.6FinndultenLunderseter ILHedmark-
kretsM
MidtsommersprintenStokke ILVestfold-
kretsS
Varanger 2-dagers dag 1Varanger OrienteringslagFinnmark-
kretsM
søn. 16.6FjelldiltenLillehammer OKOppland-
kretsL
MidtsommerløpetStokke ILVestfold-
kretsM
Varanger 2 dager`s "Postfest"Laksefjord ILFinnmark-
nasjM
u 25man. 17.6
tir. 18.6SørlandskarusellenOtra ILVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Vårcup 10OL Tønsberg og omegnVestfold-
nærS
Østmarka Open 5Østmarka OKAkershus og Oslo-
nærM
ons. 19.6AAOK-karusellen løp 9Gjerstad ILAust-Agder-
nær
F
M
18.6
tor. 20.6Máze-løpetFinnmark
Troms
Finnmark
Troms
35
nærM
5.6
fre. 21.6SørlandsgaloppenPorsgrunn OL
Skien OK
Telemark-
nasjS
Midnattsolgaloppen 2019, dag 1Alta OLFinnmark79
nasjL
1.5
lør. 22.6Midnattsolgaloppen 2019, dag 2Alta OLFinnmark79
nasjM
1.5
Oppdal 2-dagersFreidigSør-Trøndelag-
nærM
SørlandsgaloppenPorsgrunn OL
Skien OK
Telemark-
nasjL
søn. 23.6Midnattsolgaloppen 2019, dag 3Alta OLFinnmark79
nasjL
1.5
Oppdal 2-dagersFreidigSør-Trøndelag-
nærM
SørlandsgaloppenPorsgrunn OL
Skien OK
Telemark-
nasjM
u 26man. 24.6
tir. 25.6Sandefjord City RaceSandefjord OKVestfold-
kretsL
SørlandskarusellenVest-AgderVest-Agder-
nær
F
M
ons. 26.6
tor. 27.627.-30.jun EYOC - Grodno, HvirerusslandNorges Orienteringsforbund-
intL
fre. 28.6Norsk o-festival - sprintHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
nasjS
11.6
Norsk o-festival - sprint eliteHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
intS
11.6
lør. 29.6Norsk o-festival - mellomHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
nasjM
11.6
Norsk o-festival - mellom + lang elite, mellomHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
intM
søn. 30.6Norsk o-festival - mellom + lang elite, langHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
intL
Norsk o-festival - langHedrum OL
Lardal OL
Larvik OK
Vestfold-
nasjL
u 27man. 1.7
tir. 2.7
ons. 3.7
tor. 4.7
fre. 5.7VM granskingsløp langHalden SKØstfold-
nasjL
Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint RørosRøros ILSør-Trøndelag-
kretsS
30.6*
lør. 6.76.-12.jul JWOC - Silkeborg, DanmarkNorges Orienteringsforbund-
intL
6.-12.jul WMOC - Riga, LatviaNorges Orienteringsforbund-
intL
Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse OsOs ILHedmark-
kretsM
søn. 7.7Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten DalsbygdaIL NansenHedmark-
kretsL
VM granskingsløp mellomHalden SKØstfold-
nasjM
u 28man. 8.7
tir. 9.7
ons. 10.7
tor. 11.7
fre. 12.7
lør. 13.7
søn. 14.7Moskusspretten - orienteringsløp på DovrefjellWing OKSør-Trøndelag-
nærM
10.7
u 29man. 15.7
tir. 16.7
ons. 17.7
tor. 18.7
fre. 19.7
lør. 20.7SvabergsprintenFredrikstad SK
Nydalens SK
Østfold
Akershus og Oslo
-
nærS
18.7
søn. 21.7
u 30man. 22.7
tir. 23.7
ons. 24.7
tor. 25.7
fre. 26.7
lør. 27.7
søn. 28.7FilefjellmesterskapetTyin-Filefjell OrienteringsklubbOppland-
nær
F
L
u 31man. 29.7
tir. 30.7
ons. 31.7
tor. 1.8
fre. 2.8
lør. 3.8Hovedløpet langTynset IFHedmark-
mestL
søn. 4.8Hovedløpet sprintTynset IFHedmark-
mestS
u 32man. 5.8
tir. 6.8
ons. 7.8
tor. 8.8
fre. 9.8
lør. 10.8Norges cup PreOPorsgrunn OLTelemark-
Pre
nasjP
Norgescup TempOPorsgrunn OLTelemark-
Pre
nasjT
Night Hawk Lillomarka 2019, dag 1IL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nasjSLN
søn. 11.8Night Hawk Lillomarka 2019, dag 2IL Tyrving
Lillomarka OL
Natthauken IL
Akershus og Oslo-
nasjSL
u 33man. 12.8WOC2019 - Spectatorrace 1ØstfoldØstfold38
intS
15.4
tir. 13.8SørlandskarusellenOddersjaa SSKVest-Agder-
nær
F
M
WOC2019 - Norgescup Jr.ØstfoldØstfold4
nasjM
15.4
WOC2019 - Spectatorrace 2ØstfoldØstfold35
intM
15.4
ons. 14.8WOC2019 - Spectatorrace 3ØstfoldØstfold37
intM
15.4
tor. 15.8WOC2019 - Spectatorrace 4ØstfoldØstfold37
intM
15.4
fre. 16.8WOC2019 - Norgescup Jr.ØstfoldØstfold2
nasjL
15.4
WOC2019 - Spectatorrace 5ØstfoldØstfold36
intM
15.4
lør. 17.8WOC2019 - Spectatorrace 6ØstfoldØstfold31
intL
15.4
søn. 18.8HemingløpetHeming OrienteringAkershus og Oslo-
kretsM
NM PreOModum OLBuskerud-
Pre
mestP
NM TempOModum OLBuskerud-
Pre
mestT
HølondløpetIL LeikSør-Trøndelag-
nærL
u 34man. 19.8
tir. 20.8Sprintcup 3 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærS
SørlandskarusellenSøgne og Songdalen OKVest-Agder-
nær
F
M
Vestfold Høstcup 1OK HortenVestfold-
nærM
Østmarka Open 6Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 21.8AAOK-karusellen løp 10Øyestad IF allianseAust-Agder-
nær
F
M
20.8
tor. 22.8STOK Ungdomsløp 6Melhus ILSør-Trøndelag-
kretsL
fre. 23.8Midt-Norsk Mesterskap SprintStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsS
lør. 24.8KM mellomdistanseIndre Østfold OKØstfold-
kretsM
KM-Lang - MyrtrampenVang OLHedmark-
mestL
KM-Lang Askerløpet med Trimtex Cup Asker SkiklubbAkershus og Oslo-
kretsL
Midt-Norsk Mesterskap LangStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsL
Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019)Odda OLHordaland-
kretsM
Sørlandsmesterskapet LangdistanseBirkenes ILVest-Agder-
kretsL
søn. 25.8KM StafettAsker SkiklubbAkershus og Oslo-
kretsSL
KM-StafettVang OLHedmark-
mestSM
Midt-Norsk Mesterskap StafettStjørdals-Blink OrienteringNord-Trøndelag-
kretsSM
Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019)Odda OLHordaland-
kretsL
Sport-8 sprintstafettLarvik OKVestfold-
kretsSS
u 35man. 26.8
tir. 27.8Pokalkamp 5 BergenGneist, ILHordaland-
nærL
Sport8serien løp 4Halden SKØstfold-
nærL
Vestfold Høstcup 2Hedrum OLVestfold-
nærS
Indivinduelle klasser Krossberg (Voksne)Stavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærM
Lagskonkuranset på KrossbergStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærLL
Ungdomstafett KrossbergStavanger OrienteringsklubbRogaland-
nærSM
NærløpHaugesund IL Orientering
Sveio OL - Orientering
Rogaland-
nærM
Østmarka Open 7Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 28.8AAOK-karusellen løp 11IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
M
27.8
tor. 29.8Grenlandskarusellen 11OK SkeidiTelemark-
nærM
Ungdomsløp 7Wing OKSør-Trøndelag-
nærM
fre. 30.8
lør. 31.8DM mellomSogndal ILSogn og Fjordane-
nasjM
KM Lang AAOK og VAOKAust-Agder
Vegårshei IL
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsL
KM Langdistanse Vestfold / TelemarkSandefjord OKVestfold-
kretsL
KM mellomdistanseGrong ILNord-Trøndelag-
kretsM
Nydalten med Trimtex cupNydalens SKAkershus og Oslo-
kretsM
Snertingdalsløpet 2019Snertingdal IF OrienteringOppland-
kretsL
Sprintliga + rerun - TrondheimOL TrollelgSør-Trøndelag-
nasjS
søn. 1.9DM LangSogndal ILSogn og Fjordane-
nasjL
KM lang ØstfoldOK MossØstfold-
kretsL
KM stafett Vestfold og Telemark, Andebu IL 100 år jubileumsløpAndebu ILVestfold-
kretsSM
KM Stafett, AAOK og VAOKAust-Agder
IL Imås
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsSM
Sprintliga, heatfinaler - TrondheimNidarøst OK
Wing OK
Sør-Trøndelag-
nasjS
Mjølnerløpet Elverum OKHedmark-
kretsM
u 36man. 2.9
tir. 3.9Sprintcup 4 BergenIL GularHordaland-
nærS
Vestfold Høstcup 3Lardal OLVestfold-
nærM
Sport8 serien - 5Fredrikstad SKØstfold-
nærM
Østmarka Open 8Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 4.9AAOK-karusellen løp 12Froland ILAust-Agder-
nær
F
S
3.9
tor. 5.9
fre. 6.9VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjS
Tour de Trondheim, tour de Trondheim, sprint, dag 1NTNUISør-Trøndelag-
kretsS
lør. 7.9Tour de Trondheim, tour de Trondheim, med KM lang, dag 2NTNUISør-Trøndelag-
kretsL
KM sprintAlta OLFinnmark-
nasjS
MerkeløpetOddersjaa SSKVest-Agder-
kretsL
Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019)Fitjar ILHordaland-
kretsM
Sport 8 Serien FinaleTrøsken ILØstfold-
kretsL
VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjL
søn. 8.9Tour de Trondheim, tour de Trondheim, mellom, dag 2NTNUISør-Trøndelag-
kretsL
KM Ultra langAlta OLFinnmark-
nasjU
Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løpNittedal OLAkershus og Oslo-
kretsM
VeteranmesterskapRingerike OLBuskerud-
nasjM
u 37man. 9.9
tir. 10.9Pokalkamp 6 BergenTIF VikingHordaland-
nærL
SørlandskarusellenIL VindbjartVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup #5Sandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærM
Vestfold Høstcup 4Stokke ILVestfold-
nærM
Østmarka Open 9Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 11.9AAOK-karusellen løp 13Hisøy OKAust-Agder-
nær
F
M
10.9
tor. 12.9NM langdistanseOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestL
Ungdomsløp 8Byåsen ILSør-Trøndelag-
nærM
fre. 13.9NM mellom kvalifiseringOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestM
lør. 14.9Førde IL SprintFørde ILSogn og Fjordane-
kretsS
NM mellomdistanseOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestM
BlåbærløpetOL Tønsberg og omegnVestfold-
nærM
søn. 15.9Folloløpet med Trimtex CupMåren OKAkershus og Oslo-
kretsM
KM-lang HaustbløytaIL TambarskjelvarSogn og Fjordane-
kretsL
NM stafettOL Tønsberg og omegnVestfold-
mestSL
Ungdomsløp og PWT-cupKonnerud ILBuskerud-
kretsM
u 38man. 16.9
tir. 17.9Sprintcup 5 BergenAskøy OLHordaland-
nærS
SørlandskarusellenOK SørVest-Agder-
nær
F
M
Ungdomscup finaleGanddal ILRogaland-
nærS
Vestfold Høstcup 5Larvik OKVestfold-
nærM
Østmarka Open 10Østmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
M
ons. 18.9AAOK-karusellen løp 14IK Grane Arendal OrienteringAust-Agder-
nær
F
SS
tor. 19.9Grenlandskarusellen 14, SkeidimilaOK SkeidiTelemark-
nærL
fre. 20.9Norgescup sprintVerdal OKNord-Trøndelag-
intS
lør. 21.9Finn Skedsmo minneløp 2019Hadeland OLOppland-
kretsU
NM knockoutsprint og O-idolVerdal OKNord-Trøndelag-
nasjM
O-troll leir for ØstfoldHalden SKØstfold-
nærLM
søn. 22.9O-troll leir for ØstfoldHalden SKØstfold-
nærLM
HøstgampenHedrum OLVestfold-
nærM
NM junior stafettVerdal OKNord-Trøndelag-
mestSL
Norgescup finale senior - FellesstartVerdal OKNord-Trøndelag-
nasjL
O-treffen 2019Nedre Romerike Handicapidrettslag
Østmarka OK
Akershus og Oslo-
Pre
nasjL
u 39man. 23.9
tir. 24.9Pokalkampfinale BergenFana ILHordaland-
nærL
SturlanattaSturla, IFBuskerud-
nærLN
Vestfold Høstcup 6Sandefjord OKVestfold-
nærM
Hjalmarkarusellen 1Skien OKTelemark-
nærS
Nattpotta - KM NattØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
MN
ons. 25.9Gimse by NightMelhus ILSør-Trøndelag-
nærMN
tor. 26.929.-29.sep Worldcup 3 - SveitsNorges Orienteringsforbund-
intL
fre. 27.9
lør. 28.9BlodsmakenAlta OLFinnmark-
nærU
FurugampenHamar OKHedmark-
kretsM
Over SkauenEiker OLBuskerud-
nærU
Porsgrunn City RacePorsgrunn OLTelemark-
kretsL
søn. 29.9JaktprøvenFreidigSør-Trøndelag-
nærL
RingrevenRingsaker OKHedmark-
kretsSM
u 40man. 30.9
tir. 1.10Sprintcupfinale BergenBergens TFHordaland-
nærS
Hjalmarkarusellen 2Skien OKTelemark-
nærS
ons. 2.10ByåsennattaByåsen ILSør-Trøndelag-
nærLN
tor. 3.10
fre. 4.10Hu og Hei, SnuskeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsM
lør. 5.10HOK-rankingfinale 2019Gneist, ILHordaland-
kretsL
Hu og Hei, GampeløpetNTNUISør-Trøndelag-
kretsU
søn. 6.10
u 41man. 7.10
tir. 8.10
ons. 9.10
tor. 10.10
fre. 11.10EikernattaEiker OLBuskerud-
nærMN
lør. 12.10Lillomarka Nord/SørLillomarka OLAkershus og Oslo-
nærU
søn. 13.10Marum-milaSandefjord OKVestfold-
nærL
Tunevannet RundtSarpsborg OLØstfold-
nærL
Trondheim UrbanWing OKSør-Trøndelag-
nær
F
L
u 42man. 14.10
tir. 15.10Hjalmarkarusellen 3Skien OKTelemark-
nærS
ons. 16.10Nattcup 1 BergenFana ILHordaland-
nærLN
tor. 17.10
fre. 18.10
lør. 19.10BlodslitetFredrikstad SKØstfold-
intU
søn. 20.10
u 43man. 21.10
tir. 22.10Hjalmarkarusellen 4Skien OKTelemark-
nærS
ons. 23.10KM-nattAust-Agder
IF Trauma
Vest-Agder
Aust-Agder
Vest-Agder
-
kretsMN
tor. 24.10
fre. 25.1025.-29.okt Worldcup 4 - KinaNorges Orienteringsforbund-
intL
lør. 26.10HARDHAUSENSandnes IL (Rogaland)Rogaland-
nærU
GrankvistløpetØstmarka OKAkershus og Oslo-
nær
F
L
SkiensmilaSkien OKTelemark-
nærL
søn. 27.10
u 44man. 28.10
tir. 29.10
ons. 30.10
tor. 31.10
fre. 1.11
lør. 2.11Trollnatta og natt-O-togetIL KollAkershus og Oslo-
nærMN
søn. 3.11FrostsprintenRøyken OLBuskerud-
nasjL
u 45man. 4.11
tir. 5.11
ons. 6.11
tor. 7.11
fre. 8.11
lør. 9.11
søn. 10.11
u 46man. 11.11
tir. 12.11
ons. 13.11Nattcup 2 BergenTIF VikingHordaland-
nærLN
tor. 14.11
fre. 15.11
lør. 16.11
søn. 17.11
u 47man. 18.11
tir. 19.11
ons. 20.11
tor. 21.11
fre. 22.11
lør. 23.11
søn. 24.11
u 48man. 25.11
tir. 26.11
ons. 27.11
tor. 28.11
fre. 29.11
lør. 30.11
søn. 1.12
u 49man. 2.12
tir. 3.12
ons. 4.12
tor. 5.12
fre. 6.12
lør. 7.12
søn. 8.12
u 50man. 9.12
tir. 10.12
ons. 11.12Nattcup 3 BergenVaregg FleridrettHordaland-
nærLN
tor. 12.12
fre. 13.12
lør. 14.12
søn. 15.12
u 51man. 16.12
tir. 17.12
ons. 18.12
tor. 19.12
fre. 20.12
lør. 21.12
søn. 22.12
u 52man. 23.12
tir. 24.12
ons. 25.12
tor. 26.122.juledagsløpetVest-AgderVest-Agder-
nærL
fre. 27.12
lør. 28.12
søn. 29.12
u 1man. 30.12
tir. 31.12Nyttårsløpet, OK MossOK MossØstfold-
nærM
NyttåtsløpetOK MossØstfold0
nærL

Annonser

IOF Eventor