Norwegian Orienteering Federation

Start list for Norsk o-festival - lang

Event informationShow start list by classPrint

Name: Norsk o-festival - lang
Organisers: Hedrum OL / Lardal OL / Larvik OK
Date: Sunday 30 June 2019

Ålgård Orientering

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
441Heidi MartbyD 40-kort (13)3 770 m10:06
376Otilie OftedalD 40-kort (13)3 770 m10:08
366Stig Arild SkrettingH 17-C (6)3 320 m10:10
302Edward SævlandH 17-C (6)3 320 m10:12
378Maren OftedalD 9-10 (25)2 160 m10:16
141Frode Halvor LundH 17-B (18)3 920 m10:17
2207Ella N. RosenvoldN-åpen (112)1 980 m10:23
303Guro MaudalD 17-C (19)3 320 m10:26
307Elvira Maudal SævlandD 9-10 (25)2 160 m10:26
283Torunn LaugalandD 17-C (19)3 320 m10:31
365Hilde SkrettingD 17-C (19)3 320 m10:33
558Ann Torill BakkenD 17-B (37)3 340 m10:34
1169Henriette NessetD 17-C (19)3 320 m10:35
143Veronica Sunisa LundUtvikling C (18)3 320 m10:56
142Therese Alisa LundUtvikling C (18)3 320 m11:07
442Synne Martby-SkogsholmN-åpen (112)1 980 m11:10
2328Jan-Einar ØvremoH 55- (64)5 380 m11:10
120Brage LaugalandH 9-10 (32)2 160 m11:23
124Ola Magnus LaugalandH 35- (10)7 690 m11:24
368Ingrid SkrettingN-åpen (112)1 980 m11:28
695Lars Sigve OftedalH 45- (62)6 460 m11:29
203Samuel A StokkelandH 14 (23)3 950 m11:33
122Vetle LaugalandN-åpen (112)1 980 m11:35
304Alexander Maudal SævlandN-åpen (112)1 980 m11:37
443Tirill Martby-SkogsholmN-åpen (112)1 980 m11:39
305Jonathan Maudal SævlandN-åpen (112)1 980 m11:48
121Eiril LaugalandN-åpen (112)1 980 m11:52
306Andrine Maudal SævlandN-åpen (112)1 980 m11:55
377Livar OftedalH 11-12 (68)2 390 m11:58
212Bård SkogsholmH 40- (22)7 690 m12:00
204Sturla StokkelandH 40- (22)7 690 m12:06
17Ørjan RavndalH 45- (62)6 460 m12:07
367Sondre SkrettingN-åpen (112)1 980 m12:07
161Harry BreilandH 70- (32)4 180 m12:35
202Ada C StokkelandD 11-12 (47)2 390 m12:43

Alta OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
13Martin FrischknechtH 50-kort (13)3 770 m10:26
1671Thomas FrostDirekte A2 (51)4 540 m10:34
776Rolf Arvid Leijon PedersenH 80- (16)2 700 m11:55

Andebu IL

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2330Sigbjørn MyhreH 65- (22)4 740 m11:03
826Elling AakreH 65- (22)4 740 m11:15
1237Hogne KjæråsH 70- (32)4 180 m11:17
827Elisabeth RødD 65- (16)3 440 m12:15
291Anette Kjærås FiringD 45- (47)5 000 m12:37

Årstad IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
731Svein HaukaasH 85- (4)2 700 m12:22

Asker Skiklubb

40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1085Helene Hellerud ØpstadD 9-10 (25)2 160 m10:20
674Thomas OlsenH 40-kort (15)4 100 m10:42
1216Elias AndenæsUtvikling C (18)3 320 m10:58
1215Aleksander AndenæsH 9-10 (32)2 160 m11:04
768Leif BergersenH 60- (43)5 000 m11:09
757Jon Arvid FossumH 65- (22)4 740 m11:11
679Gaute Fuglseth OlsenH 9-10 (32)2 160 m11:13
681Trym Fuglseth OlsenN-åpen (112)1 980 m11:15
495Jan Richard EriksenH 55- (64)5 380 m11:20
1084Erlend Hellerud ØpstadH 11-12 (68)2 390 m11:20
1018Amalie BirkelundN-åpen (112)1 980 m11:23
1020Mathias BirkelundH 13 (30)3 350 m11:23
2279Gunnar BrattliH 50- (77)5 820 m11:26
496Simen Dalen EriksenH 11-12 (68)2 390 m11:30
2294Sigrun NygårdD 50- (53)4 740 m11:32
702Jørn Bue OlsenH 70- (32)4 180 m11:35
764Reidar FossumH 60- (43)5 000 m11:36
680Kjersti Fuglseth OlsenD 40- (21)5 250 m11:40
758Unni RyeD 55- (37)4 070 m11:50
527Henrik NybergH 13 (30)3 350 m11:51
47Sigve Nygård FagervoldH 11-12 (68)2 390 m11:53
1021Nina BirkelundDirekte A2 (51)4 540 m11:58
1214Aksel OlsenDirekte A3 (52)3 490 m11:58
421Pål SkogedalH 17- (25)8 040 m12:01
1086Julie Hellerud ØpstadN-åpen (112)1 980 m12:01
678Brage Fuglseth OlsenH 11-12 (68)2 390 m12:02
983Ann Katrin OlsenD 55- (37)4 070 m12:08
1071Eirik W. MoeH 40- (22)7 690 m12:12
769May ChristoffersenD 65- (16)3 440 m12:13
521Ellen Aure SkogedalD 45- (47)5 000 m12:16
685Margrete EngzeliusD 55- (37)4 070 m12:20
1083Anders ØpstadDirekte A2 (51)4 540 m12:20
1019Martin BirkelundDirekte A2 (51)4 540 m12:23
686Øyvind GylverDirekte A2 (51)4 540 m12:26
1022Torleif GaltelandDirekte B (65)3 920 m12:32
1217Kristine AndenæsDirekte C (40)3 320 m12:33
765Edel Sofie NilsenD 60- (13)4 070 m12:46
620Arild NyhaugDirekte B (65)3 920 m12:51
522Selma Aure SkogedalD 11-12 (47)2 390 m12:53
520Maren Aure SkogedalD 14 (29)3 620 m13:04

Ås-NMBU Orientering

25 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1547Kaja Winsnes NordhagenDirekte A1 (28)7 390 m10:09
986Gry Merete OlaisenD 40-kort (13)3 770 m10:13
1552Håvard TveiteDirekte A1 (28)7 390 m10:14
2199Jørgen BjervaN-åpen (112)1 980 m10:15
631Judit BanfiD 17-B (37)3 340 m10:21
1836Thomas MoenDirekte A3 (52)3 490 m10:38
1932Eli GrindflekDirekte B (65)3 920 m10:40
394Synne Schei DanevadUtvikling C (18)3 320 m11:03
788Sille WinsnesD 55- (37)4 070 m11:16
27Erlend Stokke MeenN-åpen (112)1 980 m11:17
993Tellev GrindflekH 11-12 (68)2 390 m11:17
112Ingrid M. TengeD 50- (53)4 740 m11:37
985Idar BrekkeH 50- (77)5 820 m11:39
25Ann-Kristin StokkeD 40- (21)5 250 m11:52
218Anne NilsenD 45- (47)5 000 m12:01
26Dyre Stokke MeenN-åpen (112)1 980 m12:02
393Odin Schei DanevadN-åpen (112)1 980 m12:05
111Gunnar TengeH 55- (64)5 380 m12:14
1065Ellen-Christine KorenD 55- (37)4 070 m12:14
392Ingunn ScheiD 50- (53)4 740 m12:18
630Robert BanfiH 40- (22)7 690 m12:20
789Eirik NordhagenH 55- (64)5 380 m12:20
737Ingvild Mohr HansenD 17- (17)5 520 m12:21
900Ingrid TveiteDirekte A2 (51)4 540 m12:22
1055May Bente BrurbergD 55- (37)4 070 m12:22

Bækkelagets SK

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2325Jonas HirschN-åpen (112)1 980 m10:09
298Julia Meland-TangenD 9-10 (25)2 160 m10:34
299Lindis Meland-TangenD 17-B (37)3 340 m10:37
2327Markus HirschUtvikling B (12)3 340 m10:45
1691Yngvar ChristiansenDirekte A2 (51)4 540 m10:54
972Marie HjelmstadN-åpen (112)1 980 m11:13
1132Aasne Fenne HoksrudD 40- (21)5 250 m11:14
971Johs HjelmstadH 45- (62)6 460 m11:15
1133Jonas Fenne IngierdH 13 (30)3 350 m11:21
297Henni Meland-TangenN-åpen (112)1 980 m11:26
300Viktor Meland-TangenH 11-12 (68)2 390 m11:36
973Berit HerstadD 40- (21)5 250 m11:36
1134Håkon Fenne IngierdN-åpen (112)1 980 m11:43
296Håkon Meland-TangenH 40- (22)7 690 m11:58
326Jan Erik AalbergH 50- (77)5 820 m12:10
1131Pål Christian IngierdH 45- (62)6 460 m13:03

Bærums Skiklub

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
48Tore Voss FagervoldH 55- (64)5 380 m12:00

Bardu IL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2307Isak Jacobsen-GaskiUtvikling B (12)3 340 m10:44
342Knut Øyvind JohansenH 35- (10)7 690 m11:22
502Fred Arne JacobsenH 50- (77)5 820 m11:32
501Margrete GaskiD 50- (53)4 740 m11:57

Bennelong Northside Orienteers

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
252Samuel MorrisH 9-10 (32)2 160 m11:18
251Elise KennedyDirekte C (40)3 320 m12:36
250Eric MorrisH 50- (77)5 820 m12:41

Bergens TF

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
415Dagfinn HoleH 75- (24)3 440 m11:35
701Magnus NatåsH 70- (32)4 180 m11:59
89Nina SoligardD 65- (16)3 440 m12:03
275Berit HegdalD 65- (16)3 440 m12:27
560Øistein PaulsenDirekte B (65)3 920 m12:34
417Bjørg KocbachD 70- (15)3 440 m12:51
700Kari NatåsD 70- (15)3 440 m12:55
414Kjellaug HodnekvamD 70- (15)3 440 m12:59
395Astri Ese HoleN-åpen (112)1 980 m13:03
815Siren GreveD 60- (13)4 070 m13:04
23Ingjerd SognnæsD 70- (15)3 440 m13:07

Berger og Svelvik OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
979Lasse SyvertsenH 35- (10)7 690 m11:28
904Terje W. PettersenH 45- (62)6 460 m12:25
745Torill Nebell MikkelsenD 70- (15)3 440 m13:09

Birkenes IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
963Trygve LølandH 70- (32)4 180 m11:26

Bø OL

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1548Eivind Romberg KvaaleDirekte A1 (28)7 390 m10:10
383Siggen YtrehusH 17-kort (11)4 540 m10:16
2301Ingunn FjørtoftD 17-C (19)3 320 m10:16
1837LedigØystein DyrkolbotnenDirekte A3 (52)3 490 m10:39
742Per Chr. HagenH 65- (22)4 740 m11:17
2072Thea SteinertDirekte C (40)3 320 m11:23
917Jarle BotnenH 60- (43)5 000 m11:47
356Sigve BotnenH 17- (25)8 040 m11:59
785Dag Steinar RagvinH 45- (62)6 460 m12:35
916Gunn BotnenD 60- (13)4 070 m12:52

Bodø og Omegn IF Orientering

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
216Torkel IrgensH 17-B (18)3 920 m10:23
66Elin Marie IrgensD 17-B (37)3 340 m10:27
241Steve SamuelsenH 55- (64)5 380 m11:50
196Edvin BergH 80- (16)2 700 m11:52
339Reidar AndersenH 75- (24)3 440 m11:53

BOK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
152Christian SaxtoftH 40- (22)7 690 m11:46
153Susanne AndersenD 55- (37)4 070 m11:56

Botne SK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1050Hjørdis ØvreåsD 17-C (19)3 320 m10:38
1032Magnar ØvreåsH 75- (24)3 440 m11:19

Buvik IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
346Torgeir SkjeldnesH 17- (25)8 040 m11:23

Byåsen IL

15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
936Børge LeirenH 35- (10)7 690 m11:14
1197Kasper LodgaardH 14 (23)3 950 m11:21
36Haakon ArnesenH 55- (64)5 380 m11:24
1199Kristoffer LodgaardH 11-12 (68)2 390 m11:24
696Rine HanssenD 50- (53)4 740 m11:42
94Eirin LodgaardD 50- (53)4 740 m11:55
35Kari Solem AuneD 45- (47)5 000 m11:56
787Einar EideH 17- (25)8 040 m11:57
941Sverre Nordgård LeirenN-åpen (112)1 980 m11:57
284Nina-Beate LiabakkD 55- (37)4 070 m12:00
786Gøril EideD 45- (47)5 000 m12:09
193Øystein WiggenH 50- (77)5 820 m12:15
937Gunn Tove Nordgård LeirenDirekte C (40)3 320 m12:38
939Vilde Nordgård LeirenD 11-12 (47)2 390 m12:46
938Malin Nordgård LeirenD 14 (29)3 620 m12:54

Drangedal OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
343Odd AureH 75- (24)3 440 m11:29
808Ronald BjervaH 75- (24)3 440 m11:49
347Astrid LundeDirekte C (40)3 320 m12:29

Driv IL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2317Konrad ØstlieN-åpen (112)1 980 m10:08
2292Per-Erik ØstlieH 70- (32)4 180 m11:11
2076Konrad ØstlieDirekte C (40)3 320 m11:27
1028Anne KaasaD 65- (16)3 440 m12:05

Egersund OK

21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
453Jane Mydland HellandD 17-kort (20)4 100 m10:09
544Julie PuntervoldD 17-kort (20)4 100 m10:14
1111TorSverre E. SkåraH 17-B (18)3 920 m10:16
2305Anna Elen AakreD 17-C (19)3 320 m10:17
454Olav HellandH 17-B (18)3 920 m10:21
340Trond Sigurd FotlandH 40-kort (15)4 100 m10:32
1200Ida KolstøD 17-B (37)3 340 m10:32
547Vilde PuntervoldD 9-10 (25)2 160 m10:38
545Merethe PuntervoldD 17-C (19)3 320 m10:39
407Ole Andre BrandsbergUtvikling B (12)3 340 m11:04
406Arne BrandsbergH 75- (24)3 440 m11:17
456Markus Mydland HellandH 9-10 (32)2 160 m11:24
341Emil Fotland KolstøN-åpen (112)1 980 m11:34
748Steinar FrøytlogH 17- (25)8 040 m11:43
543Nils Tore PuntervoldH 45- (62)6 460 m11:49
455Ruben Mydland HellandN-åpen (112)1 980 m12:09
732Kenneth MydlandH 17- (25)8 040 m12:09
546Thea Beate PuntervoldD 14 (29)3 620 m12:26
1172Hilde HetlandD 17-B (37)3 340 m12:37
449Julie Mydland HellandD 11-12 (47)2 390 m12:38
747Geir FrøytlogH 55- (64)5 380 m12:40

Eiker OL

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2266Fredrik AxelsonH 17-B (18)3 920 m10:00
2269Ofelia Leonora AxelsonN-åpen (112)1 980 m10:00
475Glenn Ekholdt HillerenH 17-B (18)3 920 m10:12
451Eli Tufte HanssenD 17-B (37)3 340 m10:30
477Nila HillerenD 9-10 (25)2 160 m10:36
628Per Ingvar TollehaugUtvikling B (12)3 340 m11:01
2268Mathias AxelsonH 14 (23)3 950 m11:11
476Vilje HillerenN-åpen (112)1 980 m11:25
657Rolf LundeH 65- (22)4 740 m11:25
540Tom André AlstadsætherDirekte A3 (52)3 490 m11:50
1046Torun DyrkornDirekte A3 (52)3 490 m11:52
798Alf Johan HjelmtvedtH 70- (32)4 180 m12:02
240Helga PeveriD 65- (16)3 440 m12:09
205Anne Marthe PeveriD 35- (10)5 250 m12:10
452Aud KjemperudD 65- (16)3 440 m12:17
2267Abelone Josefine AxelsonD 11-12 (47)2 390 m12:20
539Sølvi FossøyD 17- (17)5 520 m12:25
39Hans Roar BakkenH 70- (32)4 180 m12:26
474Anita HillerenD 17- (17)5 520 m12:39
658Ellen Sofie RuudDirekte C (40)3 320 m12:39
627Thor Inge TollehaugH 55- (64)5 380 m12:46
2293Leif Kåre BessebergH 55- (64)5 380 m13:08

Elverum OK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
186Aksel Tonjer FingarsenH 9-10 (32)2 160 m11:07
184Audun FingarsenH 35- (10)7 690 m11:16
185Emil Tonjer FingarsenH 11-12 (68)2 390 m11:56
183Anna-Thekla TonjerD 35- (10)5 250 m12:22

Emblem IL

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
90Marianne SkusethD 17-B (37)3 340 m10:10
321Marit Sylte LundanesD 55- (37)4 070 m11:26
1105Sivert MørchH 11-12 (68)2 390 m11:32
91Såmund BotnenH 17- (25)8 040 m11:35
1104Robert MørchDirekte A2 (51)4 540 m12:22

Fana IL

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
162Ørjan Eirik ValestrandH 50-kort (13)3 770 m10:35
590Stella S. DahleUtvikling B (12)3 340 m10:56
84Emil HeksemH 9-10 (32)2 160 m11:11
75Rannveig NordhagenD 50- (53)4 740 m11:46
154Tord Bell MykingDirekte A3 (52)3 490 m11:49
82Geir HeksemH 40- (22)7 690 m11:54
83Oskar HeksemH 13 (30)3 350 m11:55

Fet OL

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
956Torgeir SkjønhaugH 40-kort (15)4 100 m10:31
958Anne-Marthe HansenD 17-C (19)3 320 m10:36
653Kyrre GranH 45- (62)6 460 m11:17
1218Heidi TronbølD 40- (21)5 250 m11:20
516Sigmund ØlstadH 11-12 (68)2 390 m11:51
957Gaute SkjønhaugH 11-12 (68)2 390 m11:57
201Raymond BerntzenDirekte B (65)3 920 m12:03
214Asgeir LiumH 45- (62)6 460 m12:05
335Øyvind HelmersenH 55- (64)5 380 m12:10
517Per-Jacob ØlstadH 55- (64)5 380 m12:34
548Randi BudahlDirekte B (65)3 920 m12:39
336Jane Karine HelmersenDirekte B (65)3 920 m12:41

Førde IL

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1676Kristian BråtenDirekte A2 (51)4 540 m10:39
2063Jonas MossestadDirekte C (40)3 320 m11:14
318Knut Even HoleDirekte A3 (52)3 490 m11:53
320Vegar HoleDirekte A3 (52)3 490 m11:59
319Anita E. HoleDirekte C (40)3 320 m12:01

Fossekallen IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
254Bjørg GårdhammerD 75- (4)2 700 m12:34

Fossum IF

53 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1556Jan Erik NæssDirekte A1 (28)7 390 m10:18
1165Lars Erik GjeinH 50-kort (13)3 770 m10:28
1828Sondre Zahl HagenDirekte A3 (52)3 490 m10:30
2215Hans Eri TorpeN-åpen (112)1 980 m10:31
1140Maja Flydal JenstadD 9-10 (25)2 160 m10:32
1834Ingrid G. KvålsgardDirekte A3 (52)3 490 m10:36
225Turid WilliksenD 17-C (19)3 320 m10:37
1674Åsne HoloDirekte A2 (51)4 540 m10:37
608Olav HasaasH 40-kort (15)4 100 m10:40
721Jan Øyvind WoldeneH 40-kort (15)4 100 m10:43
2228Silje NIlsen BergN-åpen (112)1 980 m10:44
2231Martin M. ForosN-åpen (112)1 980 m10:47
1690Kristine BergDirekte A2 (51)4 540 m10:53
634Trond MyhreH 45- (62)6 460 m11:01
951Emil RostrupH 11-12 (68)2 390 m11:05
1058Henrik Mikkelsen ForosH 11-12 (68)2 390 m11:10
1088Richard Zeiner-GundersenH 60- (43)5 000 m11:12
1139Magnus Flydal JenstadH 11-12 (68)2 390 m11:16
400Erlend BakkeH 13 (30)3 350 m11:17
684Nils HæstadH 60- (43)5 000 m11:17
736Kjersti HovD 55- (37)4 070 m11:18
799Knut Jostein SætnanH 45- (62)6 460 m11:23
224Sigbjørn ModalsliH 60- (43)5 000 m11:24
1076Mikkel MichelsenH 11-12 (68)2 390 m11:34
576Øystein HoloH 55- (64)5 380 m11:36
588Erlend SommerheinH 11-12 (68)2 390 m11:38
16Magnhild T. MølnvikD 55- (37)4 070 m11:40
568Bjørn HallanH 50- (77)5 820 m11:40
96Arild AndresenH 50- (77)5 820 m11:44
445Lars HjermstadH 60- (43)5 000 m11:44
615Anders GrevstadH 45- (62)6 460 m11:51
487Steinar SkoglundH 70- (32)4 180 m11:56
587Pål SommerheinH 45- (62)6 460 m11:57
800Ask Felland SætnanH 11-12 (68)2 390 m11:59
780Tormod BøeH 55- (64)5 380 m12:06
616Olav GrevstadH 11-12 (68)2 390 m12:10
594Ivar MølnvikH 50- (77)5 820 m12:16
97Silje Andresen SkotteD 11-12 (47)2 390 m12:24
575Eldri HoloD 50- (53)4 740 m12:24
820Sven Arne GylterudH 50- (77)5 820 m12:25
895Leif StørmerH 50- (77)5 820 m12:30
409Stein H. HagenH 50- (77)5 820 m12:34
398Katrine BakkeD 45- (47)5 000 m12:40
722Nina WoldeneDirekte C (40)3 320 m12:40
1170Fridtjof JebsenH 55- (64)5 380 m12:42
773Christian JomaasH 50- (77)5 820 m12:43
577Signe HoloD 14 (29)3 620 m12:46
1059Erik MikkelsenH 45- (62)6 460 m12:49
723Kristine WoldeneD 11-12 (47)2 390 m12:50
928Gunde TumelionisD 14 (29)3 620 m12:56
399Harald BakkeH 45- (62)6 460 m12:57
1077Johan MichelsenH 45- (62)6 460 m13:07
470Paul WadeH 55- (64)5 380 m13:10

Fredrikstad SK

31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2298Morten HelminsenDirekte A3 (52)3 490 m10:02
735Karin Skedsmo DanevadD 40-kort (13)3 770 m10:10
1816Adine Blakkestad IngesenDirekte A3 (52)3 490 m10:18
2205Johanne Klavestad AabyN-åpen (112)1 980 m10:21
556Vilma DanevadD 9-10 (25)2 160 m10:31
1925Thomas PoppeDirekte B (65)3 920 m10:33
706Ingrid Sofie Hox BrynildsenD 9-10 (25)2 160 m10:37
478Ingunn Saur ModahlD 17-B (37)3 340 m10:39
323Isak SolbergH 9-10 (32)2 160 m11:12
2066Marianne ScheeleDirekte C (40)3 320 m11:17
324Aksel SolbergN-åpen (112)1 980 m11:18
2067Per-Erik HoltDirekte C (40)3 320 m11:18
2068Nanna AabyDirekte C (40)3 320 m11:19
213Kjell Reidar MydskeH 45- (62)6 460 m11:25
555Espen DanevadH 45- (62)6 460 m11:37
518Lotta Ringstad HoltN-åpen (112)1 980 m11:46
519Selmer Ringstad HoltN-åpen (112)1 980 m11:51
1205Kristoffer B. HelminsenDirekte A3 (52)3 490 m11:51
707Anders BrynildsenDirekte A1 (28)7 390 m11:53
325Vidar SolbergH 40- (22)7 690 m12:02
858Audun NordbyH 13 (30)3 350 m12:05
959Camilla ImrikDirekte B (65)3 920 m12:15
557Jenny DanevadD 11-12 (47)2 390 m12:21
654Erling SøylandDirekte B (65)3 920 m12:21
704Anne-Sofie Hox BrynildsenDirekte B (65)3 920 m12:27
322Linda SolbergD 35- (10)5 250 m12:28
651Hedvig Scheele SøylandD 11-12 (47)2 390 m12:36
313Hilde PoppeD 45- (47)5 000 m12:42
705Marte Hox BrynildsenD 13 (21)3 350 m12:47
5Jan Edvin BlomkvistH 55- (64)5 380 m12:48
317Pål AngvollH 45- (62)6 460 m13:15

Freidig

18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2278Ingvil SnøfuglDirekte B (65)3 920 m10:28
1681Bjørnar LynumDirekte A2 (51)4 540 m10:44
1116Maria Strømdal WikD 14 (29)3 620 m11:02
2274Anders WaageH 70- (32)4 180 m11:02
1115Tina Strømdal WikD 40- (21)5 250 m11:04
491Alf Petter LynumH 13 (30)3 350 m11:25
101Clara LeroyerN-åpen (112)1 980 m11:38
1117Kristoffer Strømdal WikH 14 (23)3 950 m11:39
262Tomas EidsmoH 50- (77)5 820 m11:46
552Magnus LandstadH 75- (24)3 440 m11:51
878Jens Even StorhovH 50- (77)5 820 m11:53
7Mathias LeroyerDirekte A1 (28)7 390 m11:56
255Anthony LeroyerDirekte A1 (28)7 390 m11:58
256Ingerid ReinertsenDirekte B (65)3 920 m11:59
2277Lina Storler SnøfuglD 14 (29)3 620 m12:10
814Una KittilsenD 14 (29)3 620 m12:40
311Gunn Kari HygenD 70- (15)3 440 m12:47
813Tora KittilsenD 14 (29)3 620 m12:58

Frol IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1568Ivar  WibeDirekte A2 (51)4 540 m10:30

Frøyland IL

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
511Bjørnar Andre Alvær SandsmarkH 17-kort (11)4 540 m10:11
513Rune SvihusH 17-kort (11)4 540 m10:17
512Trine SelvikvågD 17-B (37)3 340 m10:19
510Jonas Bolstad ScheieH 17-kort (11)4 540 m10:20
2287Håvard SvihusH 40-kort (15)4 100 m10:25

Ganddal IL

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
784Bjarne GimreH 65- (22)4 740 m11:14
194Knut SkjævelandH 75- (24)3 440 m11:15
427Ann Karin TjørhomD 55- (37)4 070 m11:20
1223Ove OalandH 65- (22)4 740 m11:21
373Arild AasheimH 55- (64)5 380 m11:26
712Trond LamarkH 50- (77)5 820 m11:29
100Oddvar TaksdalH 50- (77)5 820 m11:38
372Ragnhild AuglændD 55- (37)4 070 m11:42
733Ann-Cathrin Nybak UrdalD 50- (53)4 740 m11:44
473Marius RøddeH 11-12 (68)2 390 m12:03
408Trine Bolstad ScheieD 17- (17)5 520 m12:13
713Vibeke LamarkD 45- (47)5 000 m12:20
472Tore RøddeDirekte B (65)3 920 m12:31
98Aud Hognestad TaksdalD 45- (47)5 000 m12:39
471Maria Nilsson RøddeDirekte B (65)3 920 m12:42
99Anna TaksdalD 14 (29)3 620 m12:48

Gimle IF

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
163Willy GrønstadH 70- (32)4 180 m12:29

Gjø-Vard OL

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
903Ole Petter Visted-HansenUtvikling N (8)3 270 m10:18
974May Lise KloppbakkenD 17-kort (20)4 100 m10:23
931Ella SkoglundD 17-C (19)3 320 m10:28
901Sigmund HansenH 40-kort (15)4 100 m10:33
500Even ErlienH 40-kort (15)4 100 m10:38
380Eline KravdalD 9-10 (25)2 160 m10:41
379Astrid KravdalD 40- (21)5 250 m11:18
67Elling Fossheim AsplinH 17- (25)8 040 m11:29
902Ulrikke Visted-HansenN-åpen (112)1 980 m11:40
382Torbjørn KravdalH 40- (22)7 690 m11:42
1094Elisa Kaderkova MæhlumN-åpen (112)1 980 m11:59
2108Silje Grøtan TorpDirekte C (40)3 320 m11:59
68Peder Fossheim AsplinH 17- (25)8 040 m12:07
498Hege SolerødD 50- (53)4 740 m12:12
381Marie KravdalD 14 (29)3 620 m12:16
930Roar SkoglundDirekte B (65)3 920 m12:17
499Eiril Erlien SolerødD 11-12 (47)2 390 m12:30
929Berit BergsetD 45- (47)5 000 m12:38
966Emilie Kloppbakken StenbrendenD 11-12 (47)2 390 m12:56

Gneist, IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1222Jan SteinegerH 60- (43)5 000 m11:10

Hadeland OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
434Trygve RognstadH 50-kort (13)3 770 m10:31
840Eivind HagenH 80- (16)2 700 m12:07
841Anne Marie TimenesD 65- (16)3 440 m12:29

Halden SK

34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
875Hanna HaldinD 9-10 (25)2 160 m10:18
2211Elias Hauge BjuganN-åpen (112)1 980 m10:27
1567Emil WingstedtDirekte A1 (28)7 390 m10:29
1927Marie Lien BackstrømDirekte B (65)3 920 m10:35
2221Torstein KjerkreitN-åpen (112)1 980 m10:37
1930Lene SandvikDirekte B (65)3 920 m10:38
155Ingrid Kronborg BronebakkD 40- (21)5 250 m11:02
581Liam WingstedtDirekte B (65)3 920 m11:02
977Andreas JohanssonH 40- (22)7 690 m11:02
580Ville Emil WingstedtH 9-10 (32)2 160 m11:03
1864Karianne HaugeDirekte A3 (52)3 490 m11:06
316Johan Fredrik Svendsby BraarudH 9-10 (32)2 160 m11:10
156Joel Bronebakk JohanssonH 9-10 (32)2 160 m11:14
2273Martin JullumDirekte A3 (52)3 490 m11:15
638Fredrik DelåsH 45- (62)6 460 m11:19
636Håkon BryggenH 9-10 (32)2 160 m11:22
2071Irene Felde OlaussenDirekte C (40)3 320 m11:22
578Anja WingstedtD 40- (21)5 250 m11:32
2088Inger H. KyerkreitDirekte C (40)3 320 m11:39
1137Sverre SandvikH 13 (30)3 350 m11:41
1136Aksel Johan SandvikH 11-12 (68)2 390 m11:46
635Guro BryggenDirekte A3 (52)3 490 m11:56
755Runa Lien BackstrømD 45- (47)5 000 m11:57
1069Jim OlaussenDirekte A1 (28)7 390 m11:59
637Martin BryggenH 13 (30)3 350 m12:07
874Vendula HaldinD 35- (10)5 250 m12:12
970Ane Sofie Næss BjørgulDirekte A2 (51)4 540 m12:18
315Inger Anne Svendsby BraarudD 13 (21)3 350 m12:25
314Ellen Kathrine SvendsbyD 45- (47)5 000 m12:31
711Miguel ValeroDirekte B (65)3 920 m12:36
108Sigrid Schmitt GranD 13 (21)3 350 m12:49
579Minna Sofie WingstedtD 11-12 (47)2 390 m12:49
703Åse Valero KjerkreitD 13 (21)3 350 m12:57
1135Tore SandvikH 45- (62)6 460 m13:11

Hamar OK

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1001Inger E. VamnesD 80- (3)2 700 m11:10
621Elin Moe GræsliDirekte A3 (52)3 490 m11:35
644Trond FeiringH 75- (24)3 440 m11:41
767Terje MalmH 70- (32)4 180 m11:50
645Liv FeiringD 70- (15)3 440 m13:01

Haugesund IL Orientering

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
844Grethe Paulsen VieD 40-kort (13)3 770 m10:11
845Erik Utne VieH 40-kort (15)4 100 m10:39
846Åsmund Paulsen VieUtvikling B (12)3 340 m10:58
617Randi EngløkkD 45- (47)5 000 m12:03
908Solfrid H. ThuestadD 50- (53)4 740 m12:13
618Erik EngløkkH 50- (77)5 820 m12:33
619Hanna Eline EngløkkD 11-12 (47)2 390 m12:40

Hedrum OL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2194Martin NordkveldeN-åpen (112)1 980 m10:10
2195Elise Nauf  BorgersenN-åpen (112)1 980 m10:11
2196Fredrik Nauf BorgersenN-åpen (112)1 980 m10:12
593Annika van RaaijD 13 (21)3 350 m12:39

Hellas Orientering

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
734Mikael NybergH 50- (77)5 820 m12:24

Heming Orientering

36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
934Tora VollsetD 17-B (37)3 340 m10:14
55Annika Næss-UlsethD 9-10 (25)2 160 m10:15
2200Jørgen ReuschN-åpen (112)1 980 m10:16
933Thor VollsetH 17-B (18)3 920 m10:22
1824Live ØstvoldDirekte A3 (52)3 490 m10:26
2216Kajsa Harstad ArntsenN-åpen (112)1 980 m10:32
2227Alf Hattestad KristensenN-åpen (112)1 980 m10:43
762Alf Hattestad KristensenH 9-10 (32)2 160 m10:58
2256Nils Petter FremmingH 55- (64)5 380 m11:02
1007Øystein ØstermannH 55- (64)5 380 m11:18
54Eirik Næss-UlsethH 60- (43)5 000 m11:22
56Anders Næss-UlsethH 14 (23)3 950 m11:23
823Anders FlågenH 50- (77)5 820 m11:28
237Christian ReuschH 45- (62)6 460 m11:33
524Helge BjaalandH 75- (24)3 440 m11:33
32Roger ØstvoldH 50- (77)5 820 m11:36
404Runa SkyttersæterD 55- (37)4 070 m11:36
405Egil Wickstrand IversenH 60- (43)5 000 m11:38
730Lukas Jones ArnesenH 13 (30)3 350 m11:39
932Dagrun MelkildD 55- (37)4 070 m11:44
729Kimme ArnesenH 50- (77)5 820 m11:50
824Ann Elin FlågenD 45- (47)5 000 m12:00
107Signe Astrup ArnesenD 50- (53)4 740 m12:03
1126Johan JebsenH 45- (62)6 460 m12:03
106Lasse ArnesenH 50- (77)5 820 m12:07
239Marianne ReuschD 50- (53)4 740 m12:20
626Harald Eide-FredriksenH 50- (77)5 820 m12:22
763Henni Hattestad KristensenD 11-12 (47)2 390 m12:22
523Elle M. MelbyeD 65- (16)3 440 m12:23
53Marit InngjerdingenD 45- (47)5 000 m12:25
362Guro HarstadD 45- (47)5 000 m12:29
288Knut Erling ØenH 50- (77)5 820 m12:42
238Astrid ReuschD 11-12 (47)2 390 m12:48
1127Ingrid Merete JebsenD 11-12 (47)2 390 m13:03
1128Karoline JebsenD 14 (29)3 620 m13:06
761Jøran KristensenH 45- (62)6 460 m13:09

Hisøy OK

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1540Martin BjørkenesDirekte A1 (28)7 390 m10:02
1820Malin HaugeDirekte A3 (52)3 490 m10:22
1830Marianne BjørkenesDirekte A3 (52)3 490 m10:32
791Inge HaugeH 50- (77)5 820 m11:55
1206Ann Mari StudsrudDirekte B (65)3 920 m12:10
370Widar Taxth LølandH 70- (32)4 180 m12:17
790Marianne HaugeD 45- (47)5 000 m12:30

Høydalsmo IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
781Asbjørn BygglandH 40- (22)7 690 m12:14

Idrettslaget Dyre Vaa

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2152Sunniva Tjønn JackobsenUtvikling N (8)3 270 m10:14
1193Randi Fugleneb AamandUtvikling N (8)3 270 m10:19
1202Thea Aksvik WienengaUtvikling C (18)3 320 m11:00
1203Eirik Tjønn JacobsenUtvikling C (18)3 320 m11:06
1192Haakon Fugleneb AAmandN-åpen (112)1 980 m11:29
2087Tore TjønnDirekte C (40)3 320 m11:38
1201Per Morten WienengaDirekte A3 (52)3 490 m11:56
1196Nils Albert AamandDirekte A2 (51)4 540 m12:13
1195Astrid Fugleneb AamandDirekte A2 (51)4 540 m12:16
1194Sigrid Fugleneb AamandD 11-12 (47)2 390 m12:52

IF Trauma

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
113Bjørn Idar SætranH 50- (77)5 820 m12:00

IK Grane Arendal Orientering

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
604Andreas SælsbråtenH 17-kort (11)4 540 m10:12
1835Janne  ThygesenDirekte A3 (52)3 490 m10:37
1838Stig AlvestadDirekte A3 (52)3 490 m10:40
605Liv Cathrine SælsbråtenD 17-C (19)3 320 m10:41
606Thea Vågsnes SælsbråtenUtvikling C (18)3 320 m10:53

IK Stern

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
352Henrik HvoslefH 75- (24)3 440 m11:31
353Ulla LindheD 75- (4)2 700 m12:37

IK Uven

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
61Karl-Axel JohanssonH 75- (24)3 440 m11:37
337Carl-Henrik HallbergH 85- (4)2 700 m12:13
62Rosa JohanssonD 70- (15)3 440 m12:49

IL BUL-Tromsø

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1685Atle IversenDirekte A2 (51)4 540 m10:48
264Rune GraversenH 45- (62)6 460 m12:15
384Gjermund UrsetH 50- (77)5 820 m12:20
263Anna KarlqvistD 45- (47)5 000 m12:22
282Eline Andrea Vaeng BernhardsenD 13 (21)3 350 m12:23
670Ronja Götsch IversenD 11-12 (47)2 390 m12:27
281Astrid Elida Vaeng BernhardsenD 13 (21)3 350 m12:33

IL GeoForm

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
825Kristin SletnerD 17-kort (20)4 100 m10:16
64Guttorm EggeH 50- (77)5 820 m11:48
236Audrun UtskarpenD 45- (47)5 000 m12:12

IL Gular

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
448Heine LingaH 17-B (18)3 920 m10:11
447Odin LingaH 17-kort (11)4 540 m10:18
129Tore JuvikH 55- (64)5 380 m11:40
164Svein LingaH 60- (43)5 000 m11:41
128Arne JohannesenH 60- (43)5 000 m11:43
1173Tom Eirik EikangerH 50- (77)5 820 m11:52
15Jan Petter HansenH 55- (64)5 380 m11:54
127Hege FjellbirkelandD 55- (37)4 070 m12:10

IL Hauken

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1054Kristin Repstad StoremyrD 17-B (37)3 340 m10:25
1052Kent Morgan StoremyrH 40-kort (15)4 100 m10:36
51Henrik Repstad StoremyrH 14 (23)3 950 m11:51
1053Ole Magnus StoremyrH 11-12 (68)2 390 m12:09

IL Imås

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1026Sandra Sofie TømtUtvikling C (18)3 320 m11:05
350Øyvin SimonsenH 70- (32)4 180 m11:23
1025Per Kristian TømtDirekte A2 (51)4 540 m12:12

IL Koll

28 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1541Jarl MagnusDirekte A1 (28)7 390 m10:03
859Marte BalchenD 17-kort (20)4 100 m10:22
359Mari Oraug RyghN-åpen (112)1 980 m10:24
2257Pål MyklebustDirekte B (65)3 920 m10:26
2259Lotta MyhreDirekte B (65)3 920 m10:27
360Sofie Oraug-RyghD 17-B (37)3 340 m10:33
2222Ola Bråten BergeN-åpen (112)1 980 m10:38
2223Erlend Bråten BergeN-åpen (112)1 980 m10:39
2260Ole Jacob MyklebustH 9-10 (32)2 160 m10:43
2271Olav Robøle LøbergH 9-10 (32)2 160 m10:44
1687Ragnhild BråtenDirekte A2 (51)4 540 m10:50
358Karl Oraug RyghH 9-10 (32)2 160 m11:06
215Tobias Tronbøl LiumH 14 (23)3 950 m11:13
857Ludvig Balchen LudvigsenN-åpen (112)1 980 m11:16
753Markus Husby SandvenN-åpen (112)1 980 m11:20
2069Elvira SandvenDirekte C (40)3 320 m11:20
2075Marit R. LøbergDirekte C (40)3 320 m11:26
1983Magnus LøbergDirekte B (65)3 920 m11:31
1152Bastian Hagen-BoldinghN-åpen (112)1 980 m11:32
542Jonas HickenH 14 (23)3 950 m11:35
1113Kjell MarksetH 60- (43)5 000 m11:37
720Martin Christoffer BorgH 14 (23)3 950 m11:45
752Knut SandvenH 45- (62)6 460 m11:53
1112Ingvild Maria Felicia Halvares OlsenN-åpen (112)1 980 m11:53
2112Fredrik WulfsbergDirekte C (40)3 320 m12:03
2258Pauline MyklebustD 14 (29)3 620 m12:12
860Jan Tore LudvigsenDirekte A2 (51)4 540 m12:21
783Hege AndersenDirekte C (40)3 320 m12:32

IL Leik

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
716Tone AlmåsD 50- (53)4 740 m12:15
1090Mai Iren AlmåsD 50- (53)4 740 m12:19

IL Strand-Ulv

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1161Knut J NerhusH 65- (22)4 740 m11:23
1162Triana K NerhusD 11-12 (47)2 390 m13:00

Indre Østfold OK

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1186Ina BlågestadD 17-B (37)3 340 m10:16
139Ann Helen Aabogen HaugaardD 40-kort (13)3 770 m10:17
1185Rune BlågestadH 45- (62)6 460 m11:21
802Anders TaraldrudH 75- (24)3 440 m11:25
134Torill VisterD 50- (53)4 740 m11:41
536Sture OttesenH 60- (43)5 000 m11:46
1168Anne Marie Solheim HaugerudD 55- (37)4 070 m12:16
805Eva TaraldrudD 65- (16)3 440 m12:25
309Anne SørumD 60- (13)4 070 m12:38

Kjose IL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
810Reidun Bjørnø SjulstadD 17-B (37)3 340 m10:36
1210Mari Bjørnø SjulstadD 17-B (37)3 340 m10:41

Kolbotn og Skimt OL

20 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1545Trond MørketrøDirekte A1 (28)7 390 m10:07
772Veronica Elena SvindsethD 17-B (37)3 340 m10:20
1672Jon Aaby MørketrøDirekte A2 (51)4 540 m10:35
596Helene HarstadD 9-10 (25)2 160 m10:39
625Selma FeylingD 9-10 (25)2 160 m10:42
739Bengt NiklassonH 55- (64)5 380 m11:34
597Henrik HarstadH 11-12 (68)2 390 m11:37
740Nils Anders NiklassonH 14 (23)3 950 m11:37
458Sigurd OlaisenH 11-12 (68)2 390 m11:44
738Pamela ÅstenD 50- (53)4 740 m11:49
1188Bodil KlakeggD 65- (16)3 440 m12:01
623Geir TrøanH 70- (32)4 180 m12:11
1235Isabel HandstangerD 17- (17)5 520 m12:15
595Håvard HarstadH 40- (22)7 690 m12:16
624Monica FeylingD 50- (53)4 740 m12:22
219Knut BjørkeloH 55- (64)5 380 m12:38
457Sissel OlaisenD 70- (15)3 440 m12:41
338Marit VågsnesD 70- (15)3 440 m12:53
1024John YtternesH 55- (64)5 380 m12:56
1167Vera Telje SjølieD 70- (15)3 440 m12:57

Kongsberg OL

71 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1803Pirjo LuchsingerDirekte A3 (52)3 490 m10:05
436Tommy SæterH 17-B (18)3 920 m10:13
157Karoline BredlandD 40-kort (13)3 770 m10:15
2310Andrea VaneboDirekte A2 (51)4 540 m10:23
259Harald BerganH 17-B (18)3 920 m10:25
1665Åsne HaavengenDirekte A2 (51)4 540 m10:28
1667Atle WølloDirekte A2 (51)4 540 m10:30
435Lene FlessebergD 17-B (37)3 340 m10:35
1678Arild LarsenDirekte A2 (51)4 540 m10:41
1679Marte Karine LarsenDirekte A2 (51)4 540 m10:42
446Ane Kristine EidUtvikling C (18)3 320 m10:55
137Håkon ØverbyUtvikling C (18)3 320 m11:02
1082Ole Kristoffer ThrondsenH 75- (24)3 440 m11:07
1221Øivind MyhreH 60- (43)5 000 m11:08
433Arne BisethH 11-12 (68)2 390 m11:11
464Jon StrandH 11-12 (68)2 390 m11:13
41Erik HøivoldH 55- (64)5 380 m11:14
418Mathis RenardH 9-10 (32)2 160 m11:16
103Simen Sommerstad RøsteH 11-12 (68)2 390 m11:18
158Jakob Bredland EidH 9-10 (32)2 160 m11:19
260Jan Olav BerganH 11-12 (68)2 390 m11:22
646Hilde StorløkkenD 55- (37)4 070 m11:22
159Mathias Bredland EidH 9-10 (32)2 160 m11:25
432Olai BisethN-åpen (112)1 980 m11:27
178Ragnhild Myrvold SkovlystD 40- (21)5 250 m11:30
206Øyvind DrageH 55- (64)5 380 m11:30
1982Mette MaudalDirekte B (65)3 920 m11:30
891Unn Hilde HeggedalD 55- (37)4 070 m11:32
172Syver LøkenH 50- (77)5 820 m11:33
126Barbara Willkommen EikenD 50- (53)4 740 m11:36
444Finn Åge ØsternH 80- (16)2 700 m11:40
459Øystein SkjelbredH 50- (77)5 820 m11:42
465Kari StrandD 40- (21)5 250 m11:42
1177Ingar HåkonsenH 75- (24)3 440 m11:43
207Anita Sørensen DrageD 50- (53)4 740 m11:45
463Odd StrandH 50- (77)5 820 m11:45
176Andreas Myrvold SkovlystH 14 (23)3 950 m11:47
429Jarand GustafssonH 11-12 (68)2 390 m11:49
1087Arild StorheimH 55- (64)5 380 m11:52
460Borgar SkjelbredH 14 (23)3 950 m11:55
228Per Øivind EgerH 50- (77)5 820 m11:56
105Espen RøsteH 45- (62)6 460 m12:01
1079Knut KjemhusH 80- (16)2 700 m12:01
426Ingrid KvistadD 50- (53)4 740 m12:02
774Børge BrubækH 55- (64)5 380 m12:02
744Bjørn HaavengenH 17- (25)8 040 m12:03
258Erik BerganN-åpen (112)1 980 m12:04
430Per GustafssonH 50- (77)5 820 m12:04
450Hilde MoholthDirekte B (65)3 920 m12:04
132Elisabeth HetlevikD 55- (37)4 070 m12:06
890Svein-Erik SøgårdH 55- (64)5 380 m12:08
102Ingjerd SommerstadD 45- (47)5 000 m12:11
226Kristin EgerD 45- (47)5 000 m12:13
125Terje Ulla EikenH 50- (77)5 820 m12:14
775Gunn Jorunn TveitenD 50- (53)4 740 m12:14
420Linnea OlofssonD 17- (17)5 520 m12:17
42Marianne OmdalD 50- (53)4 740 m12:21
160Pål Martin EidH 45- (62)6 460 m12:21
104Synne Sommerstad RøsteD 14 (29)3 620 m12:28
138Hans Otto ØverbyH 50- (77)5 820 m12:28
665Cora EbnerD 45- (47)5 000 m12:32
43Iselin HøivoldD 13 (21)3 350 m12:35
428Ellen GustafssonD 45- (47)5 000 m12:43
177Amalie Myrvold SkovlystD 11-12 (47)2 390 m12:44
133Roger Andre VaneboH 55- (64)5 380 m12:52
666Erlend HaugH 55- (64)5 380 m12:58
419Elise RenardD 11-12 (47)2 390 m13:01
710Torgeir BrandalH 55- (64)5 380 m13:02
227Marte EgerD 11-12 (47)2 390 m13:04
431Are BisethH 45- (62)6 460 m13:13
2324Bjørn Victor LarsenH 55- (64)5 380 m13:14

Konnerud IL

29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
782Tove SildnesD 17-B (37)3 340 m10:28
911Kirsten GjermstadD 17-B (37)3 340 m10:31
1926Line BjørnåsDirekte B (65)3 920 m10:34
1933Nikolai NordhaugDirekte B (65)3 920 m10:41
1688Lars BaklidDirekte A2 (51)4 540 m10:51
12Geir Holm GundersenH 60- (43)5 000 m11:01
179Tove HeimdalD 50- (53)4 740 m11:01
864Sindre Elias Lysheden-VogtH 9-10 (32)2 160 m11:09
2275Bernt HellerudH 45- (62)6 460 m11:09
867Hans Lyder HaareH 65- (22)4 740 m11:10
865Jonatan Herman Lysheden-VogtH 11-12 (68)2 390 m11:15
2073Benedicte NordhaugDirekte C (40)3 320 m11:24
2074Line NordhaugDirekte C (40)3 320 m11:25
1981Pål-Espen NordhaugDirekte B (65)3 920 m11:29
199Fredrik Fet AndersenH 13 (30)3 350 m11:31
856Erik Feyling HaareH 17- (25)8 040 m11:31
1144Steinar RuudH 80- (16)2 700 m11:31
981Marcus Rygg SyvertsenH 11-12 (68)2 390 m11:33
897Ola Gjermstad PettersenH 11-12 (68)2 390 m11:54
861Morten Herman VogtDirekte A1 (28)7 390 m11:57
466Hans Jørgen KrogstieH 50- (77)5 820 m12:01
1138August Hellerud SireH 13 (30)3 350 m12:01
896Martine Gjermstad PettersenD 14 (29)3 620 m12:18
866Emma Grete Feyling HaareD 65- (16)3 440 m12:19
862Anne-Sofie LyshedenDirekte B (65)3 920 m12:25
921Trond BaklidH 17-B (18)3 920 m12:28
586Johanne StorhaugD 13 (21)3 350 m12:29
480André JægtvikH 45- (62)6 460 m12:41
863Elsa Sofie Lysheden-VogtD 13 (21)3 350 m12:41

Kristiansand OK

29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1061Una Glende JansonD 17-kort (20)4 100 m10:07
1060Åsulv Birkeland StormoenH 17-kort (11)4 540 m10:13
85Sofie Beckmann KristiansenUtvikling N (8)3 270 m10:17
541Silje BøenD 17-kort (20)4 100 m10:19
2214Sondre Aasrum NilssenN-åpen (112)1 980 m10:30
80Thorbjørn VærpH 40-kort (15)4 100 m10:34
483Grete HitreskogD 17-C (19)3 320 m10:40
2232Linea DalandN-åpen (112)1 980 m10:48
114Maria KostølUtvikling B (12)3 340 m11:03
1110Eirik Heddeland MartensH 35- (10)7 690 m11:12
22Jon BjørgumH 60- (43)5 000 m11:13
34Jan BlandkjennH 60- (43)5 000 m11:19
115Lars KostølH 11-12 (68)2 390 m11:21
268John RundeH 17- (25)8 040 m11:21
81Linn Carina DalandD 40- (21)5 250 m11:22
538Christian BøenH 35- (10)7 690 m11:26
30Morten HulløenH 60- (43)5 000 m11:30
573Jack BjørnsenH 60- (43)5 000 m11:33
69Øyvind MikkelsenH 50- (77)5 820 m11:35
482Per LarsenH 60- (43)5 000 m11:35
504John HansenH 60- (43)5 000 m11:45
166Svein ØderudH 70- (32)4 180 m11:47
21Ragnhild HaldD 55- (37)4 070 m11:52
33Ingvild MulenD 50- (53)4 740 m11:53
273Bjørn A FriestadDirekte B (65)3 920 m11:57
57Målfrid KonstD 45- (47)5 000 m12:18
274Liv Bente H FriestadDirekte A3 (52)3 490 m12:42
86Geir KristiansenDirekte A2 (51)4 540 m12:47
70Signe Emilie LynnebakkenD 11-12 (47)2 390 m12:58

Lardal OL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
571Hallvard TjentlandUtvikling B (12)3 340 m10:59
572Tollef TjentlandH 11-12 (68)2 390 m12:01

Larvik OK

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2309Ana Zagar NesN-åpen (112)1 980 m10:05
2313Magnus FrøydN-åpen (112)1 980 m10:06
842Kristian Kaupang LyeH 11-12 (68)2 390 m11:31
812Mathias SundbyN-åpen (112)1 980 m11:56
964Agathe BrathagenD 14 (29)3 620 m12:22
462Maren Sofie FremstadD 13 (21)3 350 m12:31
829Iril RingheimD 14 (29)3 620 m12:50
828Ingvild RingheimD 11-12 (47)2 390 m12:55

Lierbygda OL

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
603Sigurd Paulsen AskH 17-C (6)3 320 m10:11
525Ingemar Jansson HaverstadH 60- (43)5 000 m11:27
175Sindre Jansson HaverstadH 17- (25)8 040 m11:51
497Trine Marit Justad RaaenD 55- (37)4 070 m12:24
200Bjørn-Willy ArntzenH 50- (77)5 820 m12:35
526Helga HaverstadD 60- (13)4 070 m12:44
649Gunhild HennumD 60- (13)4 070 m12:54
261Marianne SpanliD 60- (13)4 070 m12:58

Lillehammer OK

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
374Kjetil SkjåkH 17-B (18)3 920 m10:14
2153Sebastian Welhaven ThorstadUtvikling N (8)3 270 m10:15
60Magnhild Kleppa MadslienD 9-10 (25)2 160 m10:17
2049Johan Elia SkjåkUtvikling C (18)3 320 m10:44
59Ivar Kleppa MadslienH 11-12 (68)2 390 m11:09
50Martin Lien StøenN-åpen (112)1 980 m11:24
1151Sebastian Welhaven ThorstadH 11-12 (68)2 390 m11:47
58Valborg MadslienD 45- (47)5 000 m11:58
1103Jon Vegard LundeH 80- (16)2 700 m12:04
2314Anne LofthusD 55- (37)4 070 m12:18
375Tanja Carmen SkjåkDirekte C (40)3 320 m12:34
49Ida Øverli StøenD 11-12 (47)2 390 m12:35

Lillomarka OL

15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1081Mathilde SønsterudbråtenD 17-kort (20)4 100 m10:06
1098Stian LillegårdH 17-C (6)3 320 m10:14
2218Henny Holtan SanderudN-åpen (112)1 980 m10:34
1689Brynjar FredheimDirekte A2 (51)4 540 m10:52
809Martin GranlyH 60- (43)5 000 m11:16
943Boye WangensteenH 11-12 (68)2 390 m11:28
1980Hanne FredheimDirekte B (65)3 920 m11:28
759Hallvard FjærH 60- (43)5 000 m11:40
1072Alfred Holtan SanderudH 11-12 (68)2 390 m11:40
954Eskil BrændenH 14 (23)3 950 m11:43
746Toril HallanD 55- (37)4 070 m11:58
942Bjørn WangensteenH 45- (62)6 460 m11:59
1073Audun SanderudDirekte B (65)3 920 m12:05
508Vidar BenjaminsenH 55- (64)5 380 m12:26
413Svein NygårdH 50- (77)5 820 m12:44

Malvik IL

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
234Ole Einar AndresenN-åpen (112)1 980 m11:14
232Jens Anton AndresenH 11-12 (68)2 390 m11:26
231Christian Andre AndresenH 40- (22)7 690 m12:04
235Sofie Laura AndresenN-åpen (112)1 980 m12:10
743Lars Erik StrømsnesH 50- (77)5 820 m12:27
233Marte P. H AndresenDirekte C (40)3 320 m12:28

Måren OK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
899Unni Dirro BøhlerengenD 80- (3)2 700 m11:07
598Morten DueH 60- (43)5 000 m11:15

Mellembygd OL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
777Axel Juell TheisenH 55- (64)5 380 m13:06

Mo OK

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1543Even-Johan KaspersenDirekte A1 (28)7 390 m10:05
1544Lars  SolliDirekte A1 (28)7 390 m10:06
355Martin KaspersenH 50-kort (13)3 770 m10:33
354Doris Stien KaspersenD 45- (47)5 000 m11:02
1154Morten LindH 35- (10)7 690 m11:10
388Line RuudD 17- (17)5 520 m11:25
425Hilde Sofie HansenD 50- (53)4 740 m11:47

Modum OL

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1551David LøverDirekte A1 (28)7 390 m10:13
1931Ingvild Løver ThonDirekte B (65)3 920 m10:39
1684Hanne Løver ThonDirekte A2 (51)4 540 m10:47
2311Erik LindstrømH 65- (22)4 740 m11:06
1124May Ingela HopeD 45- (47)5 000 m12:21
1122Frida HopeD 11-12 (47)2 390 m12:39
1123Gunnar HopeH 55- (64)5 380 m13:04
766Roar ByeH 55- (64)5 380 m13:12

Neverfjord IL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2213Henrik MarkussenN-åpen (112)1 980 m10:29
130Peter PrydzH 50-kort (13)3 770 m10:30
131Tiril Markussen PrydzN-åpen (112)1 980 m11:41

Nidarøst OK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1833Marianne LøvåsDirekte A3 (52)3 490 m10:35
295Leidulv VinjeH 75- (24)3 440 m11:39
694Tormod LangaasDirekte B (65)3 920 m12:01
804Bjørn P. LøvåsH 45- (62)6 460 m12:09

Nittedal OL

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1539Hans TrøanDirekte A1 (28)7 390 m10:01
2197Simen TrøanN-åpen (112)1 980 m10:13
1234Lars BredalenH 17-kort (11)4 540 m10:14
1924Monica Renate TrøanDirekte B (65)3 920 m10:32
2316Ole Jakob TrøanH 9-10 (32)2 160 m10:47
622John Thomas PetersenH 70- (32)4 180 m11:14
1204Astrid Kristin RuudD 50- (53)4 740 m12:04

Nord-Østerdal OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
980Helen Margrethe SchjelderupD 55- (37)4 070 m12:12

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1818Uno HanslienDirekte A3 (52)3 490 m10:20

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1819Liv PaltielDirekte A3 (52)3 490 m10:21

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2086Peter SvenningDirekte C (40)3 320 m11:37

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2110Martin LauritzsenDirekte C (40)3 320 m12:01

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2113Elisabeth PrestegårdDirekte C (40)3 320 m12:04

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2212Aurelius Maury-AvelineN-åpen (112)1 980 m10:28

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2225Tone AbrahamsenN-åpen (112)1 980 m10:41

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2226Jaran Idland NilsenN-åpen (112)1 980 m10:42

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1031Sanna Aasrum NilssenN-åpen (112)1 980 m11:45

Notodden OL

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
830Torgrim GjestrudH 17-B (18)3 920 m10:10
1000Elin SlokvikD 17-B (37)3 340 m10:12
1004Anne Carine Dahl BorkamoD 17-kort (20)4 100 m10:13
1002Erling Dahl BorkamoH 17-kort (11)4 540 m10:19
647Mia EngehultD 17-B (37)3 340 m10:23
833Veslemøy VærvågenD 17-C (19)3 320 m10:27
1832Jørn MyrlandDirekte A3 (52)3 490 m10:34
1006Tuva Dahl BorkamoD 9-10 (25)2 160 m10:35
832Halvor GjestrudH 9-10 (32)2 160 m11:05
1109Sveinung RekaaH 65- (22)4 740 m11:07
2295Rasmus EngehultH 11-12 (68)2 390 m11:07
1125Hugo A. ChristensenH 65- (22)4 740 m11:09
308Tov Arne BondalH 60- (43)5 000 m11:31
648Rune EngehultH 50- (77)5 820 m11:34
412Kristin SandvenD 50- (53)4 740 m11:40
1005Sondre Dahl BorkamoH 11-12 (68)2 390 m11:43
1003Ada Othilie Dahl BorkamoD 14 (29)3 620 m12:24
20Synne SandvenD 14 (29)3 620 m12:42
831Anna GjestrudD 11-12 (47)2 390 m12:57

NTNUI

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
439Camilla ÖhmanD 17-kort (20)4 100 m10:12
1666Lene Therese MyrlandDirekte A2 (51)4 540 m10:29
272Kristoffer NeslandDirekte A2 (51)4 540 m11:33
479Adrian OpheimDirekte A2 (51)4 540 m11:53
1067Vegard Vaeng BernhardsenH 17- (25)8 040 m12:05

Nydalens SK

70 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2315Tarjei Hausken NordbergN-åpen (112)1 980 m10:07
1810Knut AaldeDirekte A3 (52)3 490 m10:12
2151Ulla Lunøe AkselsenN-åpen (112)1 980 m10:13
853Cecilie Wærp HaugeD 17-B (37)3 340 m10:15
1553Inge LindsethDirekte A1 (28)7 390 m10:15
1817Elisabeth ArvesenDirekte A3 (52)3 490 m10:19
1821Ada WulfsbergDirekte A3 (52)3 490 m10:23
285Hanne NøvikD 17-kort (20)4 100 m10:24
2209Alma  Lunøe-AkselsenN-åpen (112)1 980 m10:25
1101Ingeborg Rekkertbø KorenD 9-10 (25)2 160 m10:29
469Jostein AndersenH 40-kort (15)4 100 m10:44
1181Christian Berge GjellestadH 9-10 (32)2 160 m10:59
676Sverre Øen LandstadUtvikling C (18)3 320 m11:08
1190Sigurd Størmer-AntonsenH 13 (30)3 350 m11:15
601Jone Rygh HoltenH 9-10 (32)2 160 m11:21
1209Tore KjølsethH 55- (64)5 380 m11:22
1183Halvor SaunesH 17- (25)8 040 m11:27
1148Sindre LangaasH 55- (64)5 380 m11:28
1230Isak AndersenN-åpen (112)1 980 m11:30
1225Einar LunøeH 50- (77)5 820 m11:31
1146Terje Wiig MathisenH 60- (43)5 000 m11:32
600Otto Rygh HoltenN-åpen (112)1 980 m11:33
1036Eskil HafskjoldH 13 (30)3 350 m11:33
1035Sondre HafskjoldH 11-12 (68)2 390 m11:35
1099Esten KorenH 45- (62)6 460 m11:39
65Torstein HoleH 45- (62)6 460 m11:43
656Per Ole DahlsrudH 55- (64)5 380 m11:44
265Per Øyvind SteneH 45- (62)6 460 m11:47
364Anne DahlD 55- (37)4 070 m11:48
1174Ottar WiklundDirekte A1 (28)7 390 m11:51
1226Kathrine LunøeD 50- (53)4 740 m11:52
266Dana B. SteneD 40- (21)5 250 m11:54
267Oskar SteneN-åpen (112)1 980 m11:54
1236Helena AxelssonDirekte A3 (52)3 490 m11:54
1220Simen A BjøringsøyH 17- (25)8 040 m11:55
1121Ingrid SkaarerDirekte A3 (52)3 490 m11:57
816Anne-Lene Bakken UlsethD 50- (53)4 740 m11:58
583Maiken Skirstad MoD 45- (47)5 000 m11:59
1160Thea Christina EspedalDirekte B (65)3 920 m12:00
1180Ida Berge GjellestadN-åpen (112)1 980 m12:00
2109Åse Marit Rekkertbø KorenDirekte C (40)3 320 m12:00
2272Mariell ArntzenD 17- (17)5 520 m12:01
817Per Ola UlsethH 50- (77)5 820 m12:03
632Kari MadslienD 50- (53)4 740 m12:06
357Finn Gjerull RyghH 40- (22)7 690 m12:08
1034Elise HafskjoldD 45- (47)5 000 m12:08
1157Kjetil EspedalH 50- (77)5 820 m12:11
582Maja Mo HjelsethD 14 (29)3 620 m12:14
1179Anja Berge GjellestadD 35- (10)5 250 m12:16
602Aleksander Rygh HoltenDirekte A2 (51)4 540 m12:17
2270Live R. LøbergD 11-12 (47)2 390 m12:19
633Jon Iver BakkenH 50- (77)5 820 m12:21
440Elisabeth IngvaldsenD 45- (47)5 000 m12:24
599Marie Rygh HoltenD 35- (10)5 250 m12:24
488Else Kari Nordli ScheeleD 45- (47)5 000 m12:28
37Mari AarsethD 14 (29)3 620 m12:30
1100Mathilde Rekkertbø KorenD 11-12 (47)2 390 m12:33
1184Sofie AarnesD 17- (17)5 520 m12:33
677Anny ØenD 45- (47)5 000 m12:35
1159Tiril Ebon EspedalD 14 (29)3 620 m12:36
852Bjørn HaugeH 45- (62)6 460 m12:37
854Hanne Wærp HaugeD 13 (21)3 350 m12:37
1219Marianne BakkenD 17- (17)5 520 m12:43
489Marie ScheeleD 14 (29)3 620 m12:44
1033Runar HafskjoldH 45- (62)6 460 m12:45
490Helene ScheeleD 11-12 (47)2 390 m12:47
675Knut LandstadH 45- (62)6 460 m12:53
1120Eira Skaarer WiklundD 13 (21)3 350 m12:53
741Ellen Marie TurterD 60- (13)4 070 m12:56
361Josefine Oraug RyghD 11-12 (47)2 390 m13:05

Odal OL - Orientering

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
978Bjørn SteinbekkenH 65- (22)4 740 m11:16

Oddersjaa SSK

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1814Frode Ø. BalchenDirekte A3 (52)3 490 m10:16
1051Sigrid EkelandD 17-kort (20)4 100 m10:20
2206Martin Ø. BalchenN-åpen (112)1 980 m10:22
652Anne Marie EkelandD 17-B (37)3 340 m10:29
650Jon Terje EkelandH 50- (77)5 820 m12:17

OK Horten

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
821Laila Ruste GårdhammerD 45- (47)5 000 m12:19

OK Kolmården

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
914Leonardo MelinH 11-12 (68)2 390 m12:08
913Federica De MagistrisDirekte B (65)3 920 m12:11
915Sofia MelinD 13 (21)3 350 m12:21
912Gunnar MelinH 50- (77)5 820 m12:31

OK Moss

18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1806Astrid BjørnerødDirekte A3 (52)3 490 m10:08
229Knut LindløvH 75- (24)3 440 m11:13
1068Bjørn Arnfinn PaulsenH 65- (22)4 740 m11:13
151Roy GjerdingH 60- (43)5 000 m11:14
709Christopher SchiveH 55- (64)5 380 m11:16
655Karl Aasmund ErøyH 60- (43)5 000 m11:21
589Harald LundhaugH 75- (24)3 440 m11:27
1212Stein KorenH 80- (16)2 700 m11:34
403Selmer LøkenH 11-12 (68)2 390 m11:41
1023Anders Hovgaard EisvangH 11-12 (68)2 390 m11:55
401Øyvind LøkenH 40- (22)7 690 m11:56
402Solan LøkenN-åpen (112)1 980 m12:11
438Henning Bratland CarlsenH 45- (62)6 460 m12:13
1189Marianne LøkenDirekte B (65)3 920 m12:16
968Erik Rytter JakobsenDirekte A2 (51)4 540 m12:25
1027Martin Hovgaard EisvangH 50- (77)5 820 m12:26
969Emma Aune JakobsenD 11-12 (47)2 390 m12:29
230Inger LindløvD 70- (15)3 440 m12:39

OK Øst

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1187Jan-Ove BråthenH 55- (64)5 380 m11:04

OK Skeidi

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1542Helge GisholtDirekte A1 (28)7 390 m10:04
880Øivind PedersenH 17-C (6)3 320 m10:13
855Anne Marie Koren HalvorsenD 17-B (37)3 340 m10:24
843Jarle EriksenH 50-kort (13)3 770 m10:27
760Morten AndresenH 50-kort (13)3 770 m10:34
208Tirill Liby SeipD 80- (3)2 700 m11:04
881Inge GlittumH 60- (43)5 000 m11:28
879Gro PedersenD 55- (37)4 070 m11:38
461Arve GlittumH 60- (43)5 000 m11:39
2111Hilde Gunn HelenesDirekte C (40)3 320 m12:02

OK Sør

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
509Magne MoyH 70- (32)4 180 m11:41

OK Tyr

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
537Lisa AnnersandD 60- (13)4 070 m13:02

OL Tønsberg og omegn

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2290Eline HanssonN-åpen (112)1 980 m10:03
946Fredrik BueUtvikling N (8)3 270 m10:16
1554Trond EvensenDirekte A1 (28)7 390 m10:16
2201Ada Josefine KnoopN-åpen (112)1 980 m10:17
2202Marlene KnoopN-åpen (112)1 980 m10:18
906Else StordalD 17-C (19)3 320 m10:29
2291Wilmer HanssonH 11-12 (68)2 390 m11:06
2320Julie EikelandDirekte C (40)3 320 m11:10
607Odd Harald NilsenH 60- (43)5 000 m11:11
2321Per Jarle EikelandDirekte C (40)3 320 m11:11
944Lars Emil BueH 14 (23)3 950 m11:25
1147Oddvar BruunH 80- (16)2 700 m11:37
135Henrik MathisenH 11-12 (68)2 390 m11:39
847Eigil KongsfjellH 80- (16)2 700 m11:43
905Hans StordalH 70- (32)4 180 m11:44
14Tore S. RasmussenH 80- (16)2 700 m11:49
136Sindre MathisenH 14 (23)3 950 m11:49
947Anne Sofie Forseth BueDirekte A3 (52)3 490 m11:55
2107Odd Egil FrognerDirekte C (40)3 320 m11:58
416Tonje RasmussenD 35- (10)5 250 m12:26
945Ida Kristine BueD 11-12 (47)2 390 m12:41
987Wilma EvensenD 11-12 (47)2 390 m13:02

OL Toten-Troll

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
614Hildegunn LindstadD 17-kort (20)4 100 m10:15
334Marius StaffH 17- (25)8 040 m11:19
1130Onno VerberneH 55- (64)5 380 m11:42

OL Trollelg

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
290Henry SundsetvikH 75- (24)3 440 m11:21
562Frode HaugskottH 50- (77)5 820 m11:37
949Paul ForsethH 85- (4)2 700 m12:16
563Kristin HaugskottD 45- (47)5 000 m12:36
564Sigrid HaugskottD 14 (29)3 620 m12:38

OL Trollo

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1155Jan BøhleH 65- (22)4 740 m11:26
492Ian RingheimH 50- (77)5 820 m11:47
76Dag Rønning JensenH 70- (32)4 180 m12:08
503Kristin BruserudD 45- (47)5 000 m12:23
999Gro EiaD 65- (16)3 440 m12:31

OL Vallset/Stange

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
697Arnstein DaleH 40-kort (15)4 100 m10:37
698Magnus Svaland DaleH 11-12 (68)2 390 m11:27
699Inger SvalandD 50-kort (4)3 490 m12:09

OLG Skandia

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
117Barbara StalderD 17-kort (20)4 100 m10:11
116Christine StalderD 35- (10)5 250 m12:14

Oppsal Orientering

40 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
223Silje SyversenD 40-kort (13)3 770 m10:07
839Runa KallesonD 17-B (37)3 340 m10:11
220Marius GihleH 17-C (6)3 320 m10:15
1106Lars Christopher OlsenH 17-B (18)3 920 m10:19
2261Arne KongsnesH 50-kort (13)3 770 m10:19
2262Stein MellaH 50-kort (13)3 770 m10:20
838Maja Kalleson RøedUtvikling C (18)3 320 m10:57
222Magnus Syversen GihleH 9-10 (32)2 160 m11:08
2255Alfred NikolaisenH 11-12 (68)2 390 m11:08
898Roar BjordalH 75- (24)3 440 m11:09
1038Sigurd HobølH 13 (30)3 350 m11:13
1232Thomas RuudH 17- (25)8 040 m11:17
873Petter NæssH 65- (22)4 740 m11:18
1178Ulrik Juveli PedersenN-åpen (112)1 980 m11:21
551Olav Solheim UndebergetH 11-12 (68)2 390 m11:25
1224Tor Andreas AndersenH 17- (25)8 040 m11:25
1119Henning ReichenbachH 14 (23)3 950 m11:27
1149Sondre OlaussenH 13 (30)3 350 m11:27
2254Per-Ivar NikolaisenH 40- (22)7 690 m11:30
872Ola Marius PedersenH 17- (25)8 040 m11:39
1037Vigdis HobølD 40- (21)5 250 m11:44
1045Thor MellaDirekte A1 (28)7 390 m11:50
549Helge Grenager SolheimDirekte A1 (28)7 390 m11:55
570Ingrid Solheim UndebergetDirekte A3 (52)3 490 m12:00
1089Kristine KolshusD 45- (47)5 000 m12:02
1150Eskil OlaussenH 11-12 (68)2 390 m12:04
948Arnhild KroghD 45- (47)5 000 m12:05
871Boye Dirro BøhlerengenH 50- (77)5 820 m12:12
1039Eskil HobølH 11-12 (68)2 390 m12:12
1118Martin ReichenbachDirekte A2 (51)4 540 m12:15
991Vidar GjelstadDirekte A2 (51)4 540 m12:19
550Beate UndebergetDirekte B (65)3 920 m12:26
181Sofie Solheim UndebergetD 14 (29)3 620 m12:34
221Synne Syversen GihleD 11-12 (47)2 390 m12:37
1108Kjell WintherH 70- (32)4 180 m12:38
278Elin KallesonD 45- (47)5 000 m12:41
870Synne Utseth BøhlerengenD 13 (21)3 350 m12:43
992Tuva Berger GjelstadD 11-12 (47)2 390 m12:51
280Mari KallesonD 13 (21)3 350 m12:55
279Ola NilsenH 45- (62)6 460 m13:01

Os Orienteringsklubb

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
385Venla Arponen SnilstveitD 40- (21)5 250 m11:16

Oslostudentenes IK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
150Are EriksenH 65- (22)4 740 m11:24
210Mikael OlaussonH 17- (25)8 040 m12:11
1107Dagfinn FøllesdalH 85- (4)2 700 m12:19
209Hanne Maria VisterD 17- (17)5 520 m12:35

Osterøy IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1176Ragnhild BalsvikD 50- (53)4 740 m12:08

Østmarka OK

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2265June HerredsvelaDirekte A3 (52)3 490 m10:00
2276Per Kåre HerredsvelaDirekte A3 (52)3 490 m10:01
1156Jenny Emilie Brenni HerredsvelaD 17-kort (20)4 100 m10:10
1550Glenn MüllerDirekte A1 (28)7 390 m10:12
1812Terje LinløkkenDirekte A3 (52)3 490 m10:14
2203Oskar RosenvoldN-åpen (112)1 980 m10:19
2204Filip RosenvoldN-åpen (112)1 980 m10:20
2323Erik RosenvoldDirekte A2 (51)4 540 m10:24
2329Helena GranbergDirekte A2 (51)4 540 m10:25
2299Mathias LinløkkenH 13 (30)3 350 m11:09
877Kim Aleksander Hammer IversenH 17- (25)8 040 m11:47
391Erlend OtterleiH 13 (30)3 350 m12:03
329Kristin Stubban HygenDirekte B (65)3 920 m12:14
876Marie Hammer IversenD 17- (17)5 520 m12:23
328Ellen Margrete Stubban HygenD 13 (21)3 350 m12:45
327Hans Olav HygenH 45- (62)6 460 m12:59

Otra IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1145Tony HalsallDirekte C (40)3 320 m12:37

Øyestad IF allianse

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
147Rikke WernersenD 17-C (19)3 320 m10:34
145Marita AanonsenD 17-C (19)3 320 m10:42
146Jan Vidar WernersenH 60- (43)5 000 m11:29
144Maren AanonsenN-åpen (112)1 980 m11:49

Peninsula and Plains Orienteers

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1664Sophie HarrisonDirekte A2 (51)4 540 m10:27
88Ian HarrisonH 50-kort (13)3 770 m10:32
1686Felix HarrisonDirekte A2 (51)4 540 m10:49
87Jan HarrisonD 50- (53)4 740 m12:16

Porsgrunn OL

29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2308Kaja Torpe LienD 17-kort (20)4 100 m10:00
2286Emilie BertelsenD 17-B (37)3 340 m10:01
2304Bjørn Ivar LangerudN-åpen (112)1 980 m10:04
1549Hans-Petter EikedalenDirekte A1 (28)7 390 m10:11
629Benedikte Wiig BøenD 17-kort (20)4 100 m10:18
2302Jørn LangerudDirekte A2 (51)4 540 m10:21
2303Janne LarsenDirekte A2 (51)4 540 m10:22
1826Mona HolteDirekte A3 (52)3 490 m10:28
2219Ove Torpe LienN-åpen (112)1 980 m10:35
2220Eldar Torpe LienN-åpen (112)1 980 m10:36
1229Vilma Holte FjeldstadN-åpen (112)1 980 m11:12
1114Atle RemmeH 70- (32)4 180 m11:38
565Lars Ole ThunoldH 40- (22)7 690 m11:52
819Runar Torpe LienDirekte A1 (28)7 390 m11:52
714Eli Marie WiigD 55- (37)4 070 m11:54
715Dag AusenH 50- (77)5 820 m11:54
610Magne Wiig MathisenH 45- (62)6 460 m11:55
668Hilde Kristine RosenvoldD 50- (53)4 740 m11:56
1228Kaja Holte FjeldstadN-åpen (112)1 980 m11:58
693Hilde VassendD 50- (53)4 740 m11:59
1095Jakob KløverødH 70- (32)4 180 m12:05
669Jon SkriubakkenH 50- (77)5 820 m12:13
566Siv WiersdalenD 45- (47)5 000 m12:14
1080Jiri UrvalekDirekte A2 (51)4 540 m12:14
1227Truls FjeldstadDirekte A2 (51)4 540 m12:24
611Sara MathisenD 45- (47)5 000 m12:27
756Kay JørgensenH 70- (32)4 180 m12:32
301Eli KlovningD 75- (4)2 700 m12:40
567Sofie Wiersdalen ThunoldD 11-12 (47)2 390 m12:59

Raumar Orientering

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2312Lene KinnebergDirekte A3 (52)3 490 m10:03
554Heidi ØstliD 40-kort (13)3 770 m10:09
170Eirill Johanne Andersen MariboD 9-10 (25)2 160 m10:25
109Tommy SkårbøH 40-kort (15)4 100 m10:41
171Hege Norstad MariboD 17-B (37)3 340 m10:42
110Emma Ailin SkårbøUtvikling C (18)3 320 m10:54
2300Anders KronbergH 55- (64)5 380 m11:06
1008Øystein RappH 50- (77)5 820 m11:27
168Geir Johan AndersenH 45- (62)6 460 m11:31
574Kevin RommetvedtH 13 (30)3 350 m11:45
514Gry Anita Gjerde AlnæsD 50- (53)4 740 m11:50
169Alvin Andersen MariboH 13 (30)3 350 m11:53
935Christoffer SlettenDirekte A1 (28)7 390 m11:54
481Ingrid Eide RappD 50- (53)4 740 m12:07
257Christopher G HøeDirekte B (65)3 920 m12:08
515Stein-Arne AlnæsH 55- (64)5 380 m12:16
792Inger FinstadDirekte C (40)3 320 m12:30

Ringerike OL

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1049Øyvind Hung StrandeH 17-kort (11)4 540 m10:10
1827Eirik MathiesenDirekte A3 (52)3 490 m10:29
247Rasmus BerglundH 14 (23)3 950 m11:19
93Torbjørn NørbechH 65- (22)4 740 m11:22
344Frode LøsetH 60- (43)5 000 m11:25
245Monica BerglundD 40- (21)5 250 m11:34
955Sissel SkovlyD 50- (53)4 740 m11:34
1047Morten DåsnesH 60- (43)5 000 m11:34
1075Anne Guro NøklebyD 45- (47)5 000 m12:04
535Kjersti StræteD 50- (53)4 740 m12:10
967Trine D. KihleD 17- (17)5 520 m12:19
52Helge RevhaugH 70- (32)4 180 m12:20
92Live Joronn YtrehusD 65- (16)3 440 m12:21
1074Stig MellingH 45- (62)6 460 m12:23
244Kristian KihleH 55- (64)5 380 m12:24
246Lars BerglundH 45- (62)6 460 m12:29
1191Ingrid LøsetD 17- (17)5 520 m12:29
1048Kari StrandeD 70- (15)3 440 m12:43
534Knut AasH 55- (64)5 380 m12:54

Røyken OL

14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
672Magnus Myrvang HagenH 17-B (18)3 920 m10:15
4Marlene KeilholzD 9-10 (25)2 160 m10:22
673Eirill DalanD 17-B (37)3 340 m10:38
2289Marianne Solberg StrandseterDirekte C (40)3 320 m11:09
1015Signe Drange RuudN-åpen (112)1 980 m11:19
1013Henrik Drange RuudH 35- (10)7 690 m11:20
217Knut Sveinung Holth RekaaH 17- (25)8 040 m11:41
2Holger KeilholzH 45- (62)6 460 m12:17
818Solveig SletnerD 17- (17)5 520 m12:27
1166Marius StrandseterDirekte B (65)3 920 m12:30
584Birgitte BekkelundD 75- (4)2 700 m12:31
1014Line Drange RuudD 17- (17)5 520 m12:31
369Hege Holth RekaaD 17- (17)5 520 m12:41
3Mareike KeilholzD 11-12 (47)2 390 m13:06

Rudsbygd IL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1030Jon TyldumH 80- (16)2 700 m11:46
683Paul Martin BergH 70- (32)4 180 m11:53
682Gro SolnørdalD 65- (16)3 440 m12:11
1029Marit TyldumD 70- (15)3 440 m13:05

Sage Orienteering and Rogainin

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1091Brian MayH 45- (62)6 460 m11:45

Sandefjord OK

26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
9Kristin Solberg FredheimD 40-kort (13)3 770 m10:14
10Theo Solberg FredheimUtvikling N (8)3 270 m10:20
187Anna Strøm JuliussenD 9-10 (25)2 160 m10:23
927Trond FossH 50-kort (13)3 770 m10:25
28Jon RingdalH 50-kort (13)3 770 m10:29
2288Anders WindvikDirekte B (65)3 920 m10:29
188Erik JuliussenH 40-kort (15)4 100 m10:35
801Jan Erik RøedH 65- (22)4 740 m11:08
293Sindre FurlandH 11-12 (68)2 390 m11:12
2322Elisabeth WindvikDirekte C (40)3 320 m11:12
561Tone StoklandD 55- (37)4 070 m11:24
1070Oddvar GjelstadH 80- (16)2 700 m11:25
167Knut Ivar JohansenH 45- (62)6 460 m11:27
248Gabriel GjoneH 14 (23)3 950 m11:31
11Balder Solberg FredheimN-åpen (112)1 980 m11:36
926Stine ArntzenD 50- (53)4 740 m11:38
190Ingrid Strøm JuliussenN-åpen (112)1 980 m11:44
850Sigrun GjoneDirekte B (65)3 920 m11:56
1153Tiri RebårdD 55- (37)4 070 m12:04
848Marcus WindvikH 11-12 (68)2 390 m12:05
692Trond GjelstadH 50- (77)5 820 m12:09
294Mariann Øren ArvesenD 45- (47)5 000 m12:17
189Ellen Strøm JuliussenD 35- (10)5 250 m12:18
292Sturle FurlandH 45- (62)6 460 m12:27
851Daniella GjoneD 11-12 (47)2 390 m12:31
849Knut GjoneDirekte B (65)3 920 m12:40

Sandnes IL (Rogaland)

79 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2280Gunhild OftedalD 17-B (37)3 340 m10:00
2281Lars OftedalN-åpen (112)1 980 m10:01
2285Trym UndheimN-åpen (112)1 980 m10:02
1811Synnøve WestermoenDirekte A3 (52)3 490 m10:13
19Therese Sæbø VikD 17-kort (20)4 100 m10:17
888Kristoffer LevangUtvikling N (8)3 270 m10:19
691Alexander JongenburgerH 17-B (18)3 920 m10:20
2208Markus Andersen KaarvaagN-åpen (112)1 980 m10:24
687Gezien JongenburgerD 17-B (37)3 340 m10:26
330Frida RichterD 9-10 (25)2 160 m10:28
837Ine Wathne ThingbøD 9-10 (25)2 160 m10:30
2319May Bente ValdalDirekte B (65)3 920 m10:31
63Marie Sæbø VikD 17-C (19)3 320 m10:32
689Sarah JongenburgerD 9-10 (25)2 160 m10:33
811Åsa ChristiansenD 17-B (37)3 340 m10:40
422Kristin BakkeD 17-B (37)3 340 m10:43
2282Vebjørn OftedalH 9-10 (32)2 160 m10:45
2284Sjur UndheimH 9-10 (32)2 160 m10:46
2331Melvin JongenburgerUtvikling B (12)3 340 m10:46
887Gustav LevangUtvikling B (12)3 340 m10:55
396Åsne Myklebost TorgersenUtvikling C (18)3 320 m10:59
397Ola Myklebost TorgersenUtvikling B (12)3 340 m11:00
893Aslak WathneH 9-10 (32)2 160 m11:01
18Anne Sæbø VikD 55- (37)4 070 m11:02
1042Thord SolheimUtvikling C (18)3 320 m11:04
423Jorunn JohannesenD 55- (37)4 070 m11:14
834Ole Morten ThingbøH 35- (10)7 690 m11:18
533Jone ValdalH 13 (30)3 350 m11:19
371Geir BjaanesH 60- (43)5 000 m11:26
2283Ane OftedalDirekte A3 (52)3 490 m11:28
836Emil Wathne ThingbøH 11-12 (68)2 390 m11:29
907Geir HaugvaldstadH 50- (77)5 820 m11:30
1010Vetle Fjermestad EieN-åpen (112)1 980 m11:31
123Sveinung SvebestadH 55- (64)5 380 m11:32
95Torill AndersenD 50- (53)4 740 m11:33
1985Sverre SolengDirekte B (65)3 920 m11:33
894Eirik WathneH 13 (30)3 350 m11:35
270Ingunn Anda HaugD 40- (21)5 250 m11:38
717Tor Gunnar AkslandH 45- (62)6 460 m11:41
918Andreas SolengN-åpen (112)1 980 m11:42
883Jonas Vistnes MyklebostH 13 (30)3 350 m11:43
424Erik BakkeH 17- (25)8 040 m11:45
410Sindre WathneN-åpen (112)1 980 m11:47
8Signe OttesenD 50- (53)4 740 m11:48
271Magnus HaugH 11-12 (68)2 390 m11:48
332Ragnhild RichterD 40- (21)5 250 m11:48
333Kim RichterH 40- (22)7 690 m11:50
919Nelly SolengN-åpen (112)1 980 m11:50
174Bjørnar PeikliH 14 (23)3 950 m11:53
1041Arnfinn SolheimH 13 (30)3 350 m11:57
1012Roar Fjermestad EieDirekte B (65)3 920 m12:02
885Kåre LevangN-åpen (112)1 980 m12:03
6Njål F. VadlaH 55- (64)5 380 m12:04
718Berit AkslandD 45- (47)5 000 m12:06
532Jarl ValdalDirekte B (65)3 920 m12:07
688Idar JongenburgerH 11-12 (68)2 390 m12:07
884Tormod LevangN-åpen (112)1 980 m12:08
953Liv OmdalD 50-kort (4)3 490 m12:11
886Bjørg Elin LevangN-åpen (112)1 980 m12:12
822Oddgeir EikeskogH 50- (77)5 820 m12:18
1009Bente Fjermestad-EieDirekte B (65)3 920 m12:18
269Bjørnar André HaugH 45- (62)6 460 m12:19
411Mette WathneD 35- (10)5 250 m12:20
1231Evelyn Fernandes NødlandD 14 (29)3 620 m12:20
1011Oda Fjermestad HelgesenD 11-12 (47)2 390 m12:23
892Ingeborg WathneD 45- (47)5 000 m12:26
807Alva ChristiansenD 13 (21)3 350 m12:27
437Tom FurlandH 50- (77)5 820 m12:29
1043Peder SolheimDirekte B (65)3 920 m12:29
719Nina AkslandD 11-12 (47)2 390 m12:32
910Selma Lothine Fridheim TorpD 14 (29)3 620 m12:32
331Mari RichterD 11-12 (47)2 390 m12:34
1040Berit SolheimDirekte C (40)3 320 m12:35
882Jon MyklebostH 50- (77)5 820 m12:36
806Rune ChristiansenH 50- (77)5 820 m12:38
889Geir LevangDirekte C (40)3 320 m12:41
952Sturle OmdalH 55- (64)5 380 m12:50
173Vegard PeikliH 45- (62)6 460 m12:55
835Amalie Wathne ThingbøD 13 (21)3 350 m13:01

Sarpsborg OL

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1677Øyvind BergetDirekte A2 (51)4 540 m10:40
640Jens Vonen SvaeH 9-10 (32)2 160 m11:00
1863Espen SvaeDirekte A3 (52)3 490 m11:05
641Eskil Pehrsen-LundeH 11-12 (68)2 390 m11:19
2070Synnøve VonenDirekte C (40)3 320 m11:21
390Heidi BørstadD 55- (37)4 070 m11:34
664Øystein JensenH 55- (64)5 380 m11:38
663Wenche LindløvD 50- (53)4 740 m11:51
243Tone Karina IngesenD 50- (53)4 740 m12:01
242Ole IngesenH 50- (77)5 820 m12:02
639Jesper Vonen SvaeH 11-12 (68)2 390 m12:11
389Bjørn Tore ThoresenH 55- (64)5 380 m12:12
195Bjørn Ketil HansenDirekte B (65)3 920 m12:33

Skien OK

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
507Trude NysæterD 40-kort (13)3 770 m10:12
1813Åse  NysæterDirekte A3 (52)3 490 m10:15
591Gry AakreD 17-B (37)3 340 m10:22
2297Sigurd HoltskogDirekte B (65)3 920 m10:30
1929Anne SolbraaDirekte B (65)3 920 m10:37
2224Endre Aakre LeistadN-åpen (112)1 980 m10:40
1680Fredrik RaastadDirekte A2 (51)4 540 m10:43
40Harald OmlandH 55- (64)5 380 m11:00
2326Gunnar MosevollH 70- (32)4 180 m11:08
982Frode NysæterH 45- (62)6 460 m11:13
506Gaute NysæterH 13 (30)3 350 m11:29
467Espen RaastadH 55- (64)5 380 m11:48
310Harald HoviH 60- (43)5 000 m11:49
468Rita RaastadD 50-kort (4)3 490 m12:08
2296Juliette Holtskog-FeremansD 11-12 (47)2 390 m12:18
1066Bjørn Richard KirsteH 50- (77)5 820 m12:19
180Grete S B HoviD 60- (13)4 070 m12:40
592Vilde Aakre LeistadD 13 (21)3 350 m12:59
505Gisle NysæterH 45- (62)6 460 m13:05

Snertingdal IF Orientering

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
996Mina HolmenD 9-10 (25)2 160 m10:21
2048Aksel HolmenUtvikling C (18)3 320 m10:43
995Marius HolmenDirekte B (65)3 920 m12:09
998Øystein HolmenDirekte B (65)3 920 m12:13
997Therese HolmenD 11-12 (47)2 390 m12:26
994Hanne HolmenDirekte B (65)3 920 m12:38

Søgne og Songdalen OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
79Jan VærpH 75- (24)3 440 m11:47

Stavanger Orienteringsklubb

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
922Hans Christian Granly FalkenbergH 17-kort (11)4 540 m10:15
923Toril FalkenbergD 17-kort (20)4 100 m10:21
31Tore KarlsenH 60- (43)5 000 m11:07
165Anne-Siv GjertsenD 55- (37)4 070 m11:46
148Stein Arne OlsenH 55- (64)5 380 m11:58
72Peter SæbbøH 11-12 (68)2 390 m12:06
149Tone Cecilie NystrømD 50-kort (4)3 490 m12:10
71Wenche Margrethe SæbbøD 45- (47)5 000 m12:15
73Jone SæbbøH 45- (62)6 460 m12:39
182May MelingD 60- (13)4 070 m13:00

Stjørdals-Blink Orientering

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
727Guro SævikN-åpen (112)1 980 m11:22
724Ingvild KjesbuD 40- (21)5 250 m11:24
725Sigurd SævikH 11-12 (68)2 390 m11:52
726Einar SævikN-åpen (112)1 980 m12:06
728Rune SævikDirekte B (65)3 920 m12:06
312Jakob HaugenH 50- (77)5 820 m12:32

Stokke IL

24 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
793Anikken Gjein DybvikD 40-kort (13)3 770 m10:16
277Kristine Sparre KnudsenD 17-B (37)3 340 m10:17
796Kenneth DybvikH 17-B (18)3 920 m10:18
528Sigurdur Freyr SigurdssonH 17-B (18)3 920 m10:24
530Vigdis SigurdsdottirD 9-10 (25)2 160 m10:27
925Marit RöhrsD 17-C (19)3 320 m10:30
1673Jon Harald BøvreDirekte A2 (51)4 540 m10:36
1683Sunniva BergDirekte A2 (51)4 540 m10:46
920Maike RöhrsUtvikling C (18)3 320 m11:01
924Joel RöhrsH 9-10 (32)2 160 m11:17
794Alexander DybvikH 9-10 (32)2 160 m11:20
1207Ragnar Niemi BergH 65- (22)4 740 m11:20
778Lars Martin GjeinH 75- (24)3 440 m11:23
349Niclas GunnerødH 13 (30)3 350 m11:37
797Martin DybvikH 13 (30)3 350 m11:49
795Jens G. DybvikH 11-12 (68)2 390 m11:50
909Bjørnar OlsrødH 50- (77)5 820 m11:51
569Rune RøedH 50- (77)5 820 m11:58
140Astrid BrevikD 50- (53)4 740 m12:00
529Magnus SigurdssonH 11-12 (68)2 390 m12:00
585Runar KittilsenH 70- (32)4 180 m12:14
965Frode RobertsenH 55- (64)5 380 m12:22
1056Arne KristensenH 55- (64)5 380 m12:32
348Margareta BrynhildsenD 70- (15)3 440 m12:45

Stord Orientering

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1198Jørgen WesterheimUtvikling B (12)3 340 m10:54
38Kenneth WesterheimH 45- (62)6 460 m12:31

Stor-Elvdal SK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1164Odd Arild StrandH 70- (32)4 180 m11:32

Sturla, IF

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2306Martin ØstbergDirekte A1 (28)7 390 m10:00
984Tanja InstanesD 17-kort (20)4 100 m10:08
1102Bjørn W. LudvigsenH 75- (24)3 440 m11:11
2263Stig InstanesH 45- (62)6 460 m11:11
2264Jens WoldH 13 (30)3 350 m11:11
2318Ivar Louis BergH 80- (16)2 700 m11:16
1063Magnus Skourup RognebakkeH 14 (23)3 950 m11:29
1182Tormod HøimyrH 80- (16)2 700 m11:58
1064Øystein RognebakkeH 45- (62)6 460 m12:11
1062Charlotte SkourupD 50- (53)4 740 m12:23
1057Jon Erik KvarmeDirekte A3 (52)3 490 m12:39

TIF Viking

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1142May-lill DammD 17-B (37)3 340 m10:18
1078Jan Harald Helmich PedersenH 70- (32)4 180 m11:20
29Axel IngvaldsenH 80- (16)2 700 m11:28
770Jon-Kåre HansenH 45- (62)6 460 m11:35
1208Lise ChristensenD 50- (53)4 740 m11:39
24Jørn TorgersenH 70- (32)4 180 m12:23
1141Kjetil DammH 50- (77)5 820 m12:37

Torridal IL

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
869Ingunn GåsværD 17-B (37)3 340 m10:13
990Anne Aurebekk UdøN-åpen (112)1 980 m10:40
988Inger Aurebekk UdøD 50- (53)4 740 m12:05
868Knut AurebekkH 50- (77)5 820 m12:08
659Jostein MoeH 40- (22)7 690 m12:18
989Tuva Aurebekk UdøN-åpen (112)1 980 m12:45

Trollhättans SOK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1163Björn KristianssonH 50- (77)5 820 m12:23

Tynset IF

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1171Eldbjørg G. KalbækkenD 55- (37)4 070 m11:28
660Mari Gullbrekken SchjølbergD 45- (47)5 000 m12:10
661Geir SchjølbergH 45- (62)6 460 m12:43
662Guro SchjølbergD 14 (29)3 620 m13:00

Tyrving IL

25 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1822Tom RådahlDirekte A3 (52)3 490 m10:24
486Herman Finstad LandH 9-10 (32)2 160 m11:02
975Arne TiltnesH 65- (22)4 740 m11:12
751Don SkantzeH 60- (43)5 000 m11:23
1044Iver StavlandH 11-12 (68)2 390 m11:23
249Helge LyeH 70- (32)4 180 m11:29
609Kjersti SkantzeD 55- (37)4 070 m11:30
1730Dag Helland HansenDirekte A2 (51)4 540 m11:33
192Per Kristian EkebergH 60- (43)5 000 m11:42
485Jacob Finstad LandH 11-12 (68)2 390 m11:42
1233Hege FeiringD 50- (53)4 740 m11:43
197Kjell Gorm RøkkeH 75- (24)3 440 m11:45
803Erlend MyhreH 11-12 (68)2 390 m11:45
484Katrine Finstad LandD 40- (21)5 250 m11:46
643Marianne NjåsteinD 50- (53)4 740 m11:54
1016Frode KamsvågH 55- (64)5 380 m11:56
976Inger TiltnesD 65- (16)3 440 m12:07
1017Helle HundseidD 50- (53)4 740 m12:09
493Nora SkauenD 50- (53)4 740 m12:11
494Jens Christian HolstDirekte A2 (51)4 540 m12:11
708Egil EideH 55- (64)5 380 m12:18
950Elisabeth MyhreDirekte A3 (52)3 490 m12:33
750Per SlungaardH 55- (64)5 380 m12:44
191Berit DanielsenD 60- (13)4 070 m12:50
771Bjørn Henning GrandalH 55- (64)5 380 m13:00

Vang OL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
779Kristoffer Børke SætabergetH 14 (23)3 950 m11:15
559Øystein MelbyH 55- (64)5 380 m11:46
553Gro EllegaardDirekte B (65)3 920 m12:24
667Maren HenriksenD 14 (29)3 620 m12:52

Varegg Fleridrett

15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
46Astrid Oline ErvikD 40-kort (13)3 770 m10:18
1928Tore LidDirekte B (65)3 920 m10:36
118Lars Stuland LarsenH 55- (64)5 380 m11:08
119Sverre Stuland TysværH 11-12 (68)2 390 m11:14
1093Jan Kjærner-SembH 50- (77)5 820 m11:41
44Gernot DoppelhoferH 50- (77)5 820 m11:43
1175Dagfinn GjerstadH 13 (30)3 350 m11:47
253Ronny RykkjeH 50- (77)5 820 m11:59
613Andreas Strømme LidH 13 (30)3 350 m11:59
77Tore NymarkH 50- (77)5 820 m12:05
286Turid VrålstadDirekte B (65)3 920 m12:20
78Tove AasheimD 50- (53)4 740 m12:25
287Solveig Da-Yeon Vrålstad LøvåsD 11-12 (47)2 390 m12:28
612Karianne StrømmeD 45- (47)5 000 m12:34
45Ragna Oline Doppelhofer ErvikD 11-12 (47)2 390 m12:54

Varteig OL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1092Henrik Julian Fontes AarbuH 14 (23)3 950 m11:17
74Einar Kristian LundeH 65- (22)4 740 m11:19
642Anders LundeH 40- (22)7 690 m11:48
198Lea TaraldsvikDirekte B (65)3 920 m12:23

Vegårshei IL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
351Geir BråtenH 50- (77)5 820 m10:59
671Ole Petter VestølH 50- (77)5 820 m12:06

Vehkalahden Veikot

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1211Pihla PuontiN-åpen (112)1 980 m11:11
1129Tuomas PuontiH 40- (22)7 690 m12:10

Verdal OK

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1096Ann Sissel VehusD 55- (37)4 070 m12:02
211Stein MarkhusDirekte A3 (52)3 490 m12:30
1097Anne Eline Vehus SkjerveD 13 (21)3 350 m12:51

Vindafjord Orienteringslag

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
749Einar Marius Hjellestad MartinsenH 17- (25)8 040 m11:49
345Einar MartinsenH 50- (77)5 820 m11:57

Vingelen IL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
960Lars Horten JordetH 14 (23)3 950 m11:41
962Leif JordetDirekte B (65)3 920 m12:12
961Bente HortenDirekte B (65)3 920 m12:35

Voss IL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
276Gunnar BråtenH 60- (43)5 000 m11:20
1143Trude BråtenD 60- (13)4 070 m12:48

Vunder

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
386Jørn Magne AadnevikH 40- (22)7 690 m11:40
387Hedi VaikjärvD 40- (21)5 250 m11:50

Wing OK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
289Jostein AlvestadH 60- (43)5 000 m11:18
1Ingeborg KolstadD 11-12 (47)2 390 m12:25

Advertisements

IOF Eventor