Norwegian Orienteering Federation

Start list for Norsk o-festival - mellom

Event informationShow start list by classPrint

Name: Norsk o-festival - mellom
Organisers: Hedrum OL / Lardal OL / Larvik OK
Date: Saturday 29 June 2019

Ålgård Orientering

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2729Heidi MartbyD 40-kort (11)2 660 m10:10
2557Torunn LaugalandD 17-C (20)2 250 m10:13
2861Ann Torill BakkenD 17-B (42)2 970 m10:15
2658Otilie OftedalD 40-kort (11)2 660 m10:16
3555Henriette NessetD 17-C (20)2 250 m10:16
2582Guro MaudalD 17-C (20)2 250 m10:21
2586Elvira Maudal SævlandD 9-10 (29)1 770 m10:21
2660Maren OftedalD 9-10 (29)1 770 m10:23
2643Hilde SkrettingD 17-B (42)2 970 m10:37
2581Edward SævlandH 17-C (9)2 250 m10:38
2731Tirill Martby-SkogsholmN-åpen (117)1 550 m10:58
2279Ella Nesset RavndalN-åpen (117)1 550 m11:04
4626Jan-Einar ØvremoH 55- (71)3 630 m11:05
2387Brage LaugalandH 9-10 (27)1 770 m11:06
2659Livar OftedalH 11-12 (69)2 100 m11:09
2646Ingrid SkrettingN-åpen (117)1 550 m11:14
2730Synne Martby-SkogsholmN-åpen (117)1 550 m11:18
2645Sondre SkrettingN-åpen (117)1 550 m11:30
2278Ørjan RavndalH 45- (79)3 740 m11:37
2584Jonathan Maudal SævlandN-åpen (117)1 550 m11:37
2391Ola Magnus LaugalandH 35- (14)3 750 m11:38
2389Vetle LaugalandN-åpen (117)1 550 m11:44
2388Eiril LaugalandN-åpen (117)1 550 m11:46
2585Andrine Maudal SævlandN-åpen (117)1 550 m11:48
2472Sturla StokkelandH 40- (29)3 750 m11:52
2583Alexander Maudal SævlandN-åpen (117)1 550 m12:00
2470Ada C StokkelandD 11-12 (48)2 100 m12:05
3008Lars Sigve OftedalH 45- (79)3 740 m12:05
2431Harry BreilandH 70- (37)2 690 m12:07
2480Bård SkogsholmH 40- (29)3 750 m12:32
2412Veronica Sunisa LundUtvikling C (25)2 250 m12:54
2410Frode Halvor LundH 17-B (15)3 210 m12:57
2644Stig Arild SkrettingH 17-B (15)3 210 m13:05
2411Therese Alisa LundUtvikling C (25)2 250 m13:09
2471Samuel A StokkelandH 14 (27)2 760 m13:12

Alta OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2280Martin FrischknechtH 50-kort (10)2 660 m10:41
2463Thomas FrostH 45- (79)3 740 m11:50
3110Rolf Arvid Leijon PedersenH 80- (16)1 920 m11:58

Andebu IL

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3222Amalie KvernsmyrUtvikling B (13)2 970 m10:19
2565Anette Kjærås FiringD 45- (56)3 240 m11:34
2959Martin AskeH 17- (31)4 060 m11:41
3172Elling AakreH 65- (24)2 920 m12:19
3223Stian KvernsmyrH 40- (29)3 750 m12:26
3173Elisabeth RødD 65- (17)2 550 m13:03

Årstad IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3045Svein HaukaasH 85- (4)1 920 m12:22

Asker Skiklubb

57 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2791Simen Dalen EriksenH 11-12 (69)2 100 m10:10
3468Helene Hellerud ØpstadD 9-10 (29)1 770 m10:18
3393Amalie BirkelundUtvikling N (10)2 130 m10:20
2985Thomas OlsenH 40-kort (5)3 040 m10:33
2310Sigve Nygård FagervoldH 11-12 (69)2 100 m10:42
2987Brage Fuglseth OlsenH 11-12 (69)2 100 m10:51
3622Aleksander AndenæsH 9-10 (27)1 770 m10:54
2988Gaute Fuglseth OlsenH 9-10 (27)1 770 m10:59
2860Ragnhild Øfsthus GravirD 14 (34)2 700 m11:01
4625Steinar LågH 50- (101)3 710 m11:02
3467Erlend Hellerud ØpstadH 11-12 (69)2 100 m11:06
3469Julie Hellerud ØpstadN-åpen (117)1 550 m11:06
4554Gunnar BrattliH 50- (101)3 710 m11:06
4582Sigrun NygårdD 50- (65)2 920 m11:06
2859Hilda ØfsthusD 50- (65)2 920 m11:08
2566Sigrun Hernes YtterbøD 50- (65)2 920 m11:15
3090Edel Sofie NilsenD 60- (20)2 660 m11:20
2788Vegard LøvliH 17- (31)4 060 m11:23
2990Trym Fuglseth OlsenN-åpen (117)1 550 m11:28
2787Håkon LøvliH 55- (71)3 630 m11:29
2703Pål SkogedalH 17- (31)4 060 m11:33
2819Ellen Aure SkogedalD 45- (56)3 240 m11:35
2818Maren Aure SkogedalD 14 (34)2 700 m11:39
3186Sara MartiniD 14 (34)2 700 m11:47
4558Eirik W. MoeH 40- (29)3 750 m11:48
3013Jørn Bue OlsenH 70- (37)2 690 m11:51
3392Torleif GaltelandDirekte B (80)3 210 m11:52
2567Astrid YtterbøD 13 (22)2 370 m11:54
2820Selma Aure SkogedalD 11-12 (48)2 100 m11:54
3621Aksel OlsenDirekte A1 (52)3 680 m11:54
3052Øystein RastadH 40- (29)3 750 m11:58
3185Bjørn MartiniDirekte A1 (52)3 680 m12:03
3396Nina BirkelundDirekte A1 (52)3 680 m12:07
3466Anders ØpstadDirekte A1 (52)3 680 m12:09
3394Martin BirkelundH 17- (31)4 060 m12:13
3053Mikkel RastadH 13 (31)2 370 m12:14
2568Per Anders YtterbøDirekte A2 (45)3 500 m12:16
2928Arild NyhaugH 45- (79)3 740 m12:16
3083Jon Arvid FossumH 65- (24)2 920 m12:17
2997Øyvind GylverDirekte A2 (45)3 500 m12:19
3095Leif BergersenH 60- (55)3 240 m12:19
2596Randi NicolaisenD 55- (41)2 660 m12:28
3395Mathias BirkelundH 13 (31)2 370 m12:28
3624Kristine AndenæsDirekte C (43)2 250 m12:28
2790Jan Richard EriksenH 55- (71)3 630 m12:29
3625Magne AasH 50- (101)3 710 m12:29
3058Trond HegnaH 60- (55)3 240 m12:33
3084Unni RyeD 55- (41)2 660 m12:38
2996Margrete EngzeliusD 55- (41)2 660 m12:42
3089Reidar FossumH 60- (55)3 240 m12:44
2825Henrik NybergH 13 (31)2 370 m12:46
3405Trond RønnebergH 60- (55)3 240 m12:46
3472Anne Lise ØfsthusD 75- (8)1 920 m12:49
2989Kjersti Fuglseth OlsenD 40- (25)3 290 m13:00
3623Elias AndenæsUtvikling C (25)2 250 m13:01
3356Ann Katrin OlsenD 55- (41)2 660 m13:20
3096May ChristoffersenD 65- (17)2 550 m13:21

Ås-NMBU Orientering

29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3359Gry Merete OlaisenD 40-kort (11)2 660 m10:15
2938Judit BanfiD 17-B (42)2 970 m10:19
2717Marie LillehammerD 40-kort (11)2 660 m10:21
3285Tellev GrindflekH 11-12 (69)2 100 m10:25
4357Eli  GrindflekDirekte C (43)2 250 m10:55
3867Håvard TveiteDirekte A1 (52)3 680 m10:58
2290Dyre Stokke MeenN-åpen (117)1 550 m10:59
2379Ingrid M. TengeD 50- (65)2 920 m11:09
3987Thomas MoenDirekte A2 (45)3 500 m11:18
3199Ingunn BergetD 45- (56)3 240 m11:20
3213Jørgen BjervaN-åpen (117)1 550 m11:23
3358Idar BrekkeH 50- (101)3 710 m11:25
3214Per Henning BjervaH 50- (101)3 710 m11:29
2674Odin Schei DanevadN-åpen (117)1 550 m11:33
2716Wiel Marie LillehammerD 11-12 (48)2 100 m11:38
2289Erlend Stokke MeenN-åpen (117)1 550 m11:42
2673Håkon DanevadH 50- (101)3 710 m11:47
4411Sigurd StoraunetDirekte C (43)2 250 m11:49
2937Robert BanfiH 40- (29)3 750 m11:54
2486Anne NilsenD 45- (56)3 240 m11:57
4563Håvard SteinsholtH 60- (55)3 240 m12:06
2672Ingunn ScheiDirekte A2 (45)3 500 m12:10
3264Ingrid TveiteDirekte A2 (45)3 500 m12:21
3446Ellen-Christine KorenD 55- (41)2 660 m12:40
2288Ann-Kristin StokkeD 40- (25)3 290 m12:48
4346Jens StoraunetUtvikling C (25)2 250 m12:50
4348Gunnar BjervaUtvikling C (25)2 250 m12:52
2675Synne Schei DanevadUtvikling C (25)2 250 m13:02
2378Gunnar TengeH 55- (71)3 630 m13:29

Bækkelagets SK

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4593Markus HirschUtvikling B (13)2 970 m10:00
4631Jonas HirschN-åpen (117)1 550 m10:12
2578Viktor Meland-TangenH 11-12 (69)2 100 m10:13
2576Julia Meland-TangenD 9-10 (29)1 770 m10:24
4508Håkon Finne IhgierdN-åpen (117)1 550 m10:27
2577Lindis Meland-TangenD 17-B (42)2 970 m10:36
3533Pål Christian IngierdH 45- (79)3 740 m11:09
3983Yngvar ChristiansenDirekte A2 (45)3 500 m11:14
3483Siri Wilberg AabelD 70- (24)2 550 m11:29
2575Henni Meland-TangenN-åpen (117)1 550 m11:32
3115Ingeborg ØderudD 50- (65)2 920 m11:52
3342Marie HjelmstadN-åpen (117)1 550 m11:53
2605Jan Erik AalbergH 50- (101)3 710 m12:05
3064Eldar BørsumH 70- (37)2 690 m12:09
2574Håkon Meland-TangenH 40- (29)3 750 m12:16
3341Johs HjelmstadH 45- (79)3 740 m12:20
3535Jonas Fenne IngierdH 13 (31)2 370 m12:24
3534Aasne Fenne HoksrudD 40- (25)3 290 m12:32
3343Berit HerstadD 40- (25)3 290 m12:42

Bærums Skiklub

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2311Tore Voss FagervoldH 55- (71)3 630 m11:53

Bardu IL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2797Fred Arne JacobsenH 50- (101)3 710 m11:14
2796Margrete GaskiD 50- (65)2 920 m11:27
2623Knut Øyvind JohansenH 35- (14)3 750 m11:28

Bennelong Northside Orienteers

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2524Samuel MorrisH 9-10 (27)1 770 m10:57
2523Elise KennedyDirekte C (43)2 250 m12:29
2522Eric MorrisH 50- (101)3 710 m12:41

Bergens TF

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2699Bjørg KocbachD 70- (24)2 550 m11:11
2696Kjellaug HodnekvamD 70- (24)2 550 m11:15
2287Ingjerd SognnæsD 70- (24)2 550 m11:23
2676Astri Ese HoleD 70- (24)2 550 m11:27
3011Kari NatåsD 70- (24)2 550 m11:47
3162Siren GreveD 60- (20)2 660 m11:50
3012Magnus NatåsH 70- (37)2 690 m12:19
2863Øistein PaulsenDirekte B (80)3 210 m12:30
2697Dagfinn HoleH 75- (32)2 550 m12:49
2353Nina SoligardD 65- (17)2 550 m13:05
2549Berit HegdalD 65- (17)2 550 m13:09

Berger og Svelvik OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3265Terje W. PettersenH 45- (79)3 740 m11:13
3062Torill Nebell MikkelsenD 70- (24)2 550 m11:17
3346Lasse SyvertsenH 35- (14)3 750 m11:18

Birkenes IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3331Trygve LølandH 70- (37)2 690 m12:53

Bø OL

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4591Ingunn FjørtoftD 17-C (20)2 250 m10:00
4613Steinar LandeDirekte A1 (52)3 680 m10:05
2665Siggen YtrehusH 17-kort (11)3 500 m10:13
3281Gunn BotnenD 60- (20)2 660 m11:42
2638Sigve BotnenH 17- (31)4 060 m11:47
3059Per Chr. HagenH 65- (24)2 920 m12:33
3282Jarle BotnenH 60- (55)3 240 m12:47

Bodø og Omegn IF Orientering

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2330Elin Marie IrgensD 17-B (42)2 970 m10:18
2465Edvin BergH 80- (16)1 920 m11:40
2620Reidar AndersenH 75- (32)2 550 m12:41
2510Steve SamuelsenH 55- (71)3 630 m12:55
2484Torkel IrgensH 17-B (15)3 210 m13:02

BOK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2421Christian SaxtoftH 40- (29)3 750 m12:04
2422Susanne AndersenD 55- (41)2 660 m12:20

Botne SK

16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4566Iver Sagerøy FossN-åpen (117)1 550 m10:03
4567Endre Sagerøy FossN-åpen (117)1 550 m10:04
4569John Erland MidtbøN-åpen (117)1 550 m10:05
4570Lars Joakim MidtbøN-åpen (117)1 550 m10:06
4571Svend Håkon MidtbøN-åpen (117)1 550 m10:07
3431Hjørdis ØvreåsD 17-C (20)2 250 m10:11
4548Ole Kristian V BangåsDirekte A2 (45)3 500 m10:21
4568Jan Tore FossDirekte A2 (45)3 500 m10:22
4547Casper Velstadbråten BangåsH 9-10 (27)1 770 m10:38
4583Anette MidtbøDirekte C (43)2 250 m10:47
3619Eirik SkavhellenH 40- (29)3 750 m11:50
3545Jørgen KvilhaugH 70- (37)2 690 m11:57
3399Magnar ØvreåsH 75- (32)2 550 m12:51
2735Thorolf TrolsrudH 75- (32)2 550 m12:55
3620Line-Susanne K. SkavhellenD 40- (25)3 290 m13:02
3618Othilie Kvilhaug SkavhellenUtvikling C (25)2 250 m13:03

Buvik IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2627Torgeir SkjeldnesH 17- (31)4 060 m11:21

Byåsen IL

15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3599Kristoffer LodgaardH 11-12 (69)2 100 m10:58
3300Sverre Nordgård LeirenN-åpen (117)1 550 m11:07
2297Kari Solem AuneD 45- (56)3 240 m11:27
3127Einar EideH 17- (31)4 060 m11:31
3296Børge LeirenH 35- (14)3 750 m11:32
3009Rine HanssenD 50- (65)2 920 m11:36
2358Eirin LodgaardD 50- (65)2 920 m11:38
3298Vilde Nordgård LeirenD 11-12 (48)2 100 m11:43
3126Gøril EideD 45- (56)3 240 m11:44
3297Malin Nordgård LeirenD 14 (34)2 700 m12:01
2461Øystein WiggenH 50- (101)3 710 m12:23
3597Kasper LodgaardH 14 (27)2 760 m12:26
3301Gunn Tove Nordgård LeirenDirekte C (43)2 250 m12:41
2298Haakon ArnesenH 55- (71)3 630 m12:53
2558Nina-Beate LiabakkD 55- (41)2 660 m13:24

Drangedal OL

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4576Brit Solberg StraumeD 70- (24)2 550 m11:05
3293Marit OddenD 70- (24)2 550 m11:45
4575Einar StraumeH 70- (37)2 690 m11:47
2624Odd AureH 75- (32)2 550 m12:05
2628Astrid LundeDirekte C (43)2 250 m12:31
3583Henny Helgeland ReinholdDirekte C (43)2 250 m12:33
3151Ronald BjervaH 75- (32)2 550 m12:47

Driv IL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4597Konrad ØstlieN-åpen (117)1 550 m10:04
4581Per-Erik ØstlieH 70- (37)2 690 m11:45
3404Anne KaasaD 65- (17)2 550 m13:15

Egersund OK

21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4594Anna Elen AakreD 17-C (20)2 250 m10:01
2688Ole Andre BrandsbergUtvikling B (13)2 970 m10:11
2843Julie PuntervoldD 17-kort (14)3 040 m10:12
3476Ida KolstøD 17-B (42)2 970 m10:13
2846Vilde PuntervoldD 9-10 (29)1 770 m10:16
2844Merethe PuntervoldD 17-C (20)2 250 m10:18
2621Trond Sigurd FotlandH 40-kort (5)3 040 m10:35
2725Markus Mydland HellandH 9-10 (27)1 770 m10:52
3067Geir FrøytlogH 55- (71)3 630 m11:17
2726Ruben Mydland HellandN-åpen (117)1 550 m11:22
2622Emil Fotland KolstøN-åpen (117)1 550 m11:24
2845Thea Beate PuntervoldD 14 (34)2 700 m11:35
3068Steinar FrøytlogH 17- (31)4 060 m11:39
2842Nils Tore PuntervoldH 45- (79)3 740 m11:54
2744Jane Mydland HellandD 35- (12)3 290 m11:58
3046Kenneth MydlandH 17- (31)4 060 m12:01
2740Julie Mydland HellandD 11-12 (48)2 100 m12:04
3571Hilde HetlandD 17-B (42)2 970 m12:31
2687Arne BrandsbergH 75- (32)2 550 m12:37
2745Olav HellandH 17-B (15)3 210 m12:56
3503TorSverre E. SkåraH 17-B (15)3 210 m13:00

Eiker OL

27 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4545Ofelia Leonora AxelsonN-åpen (117)1 550 m10:00
2742Eli Tufte HanssenD 17-B (42)2 970 m10:17
2770Nila HillerenD 9-10 (29)1 770 m10:29
3283Mikkel Hveding ErsdalH 17-C (9)2 250 m10:39
3464Ingeborg Marie Bjørgum-ThorsbyN-åpen (117)1 550 m10:50
2769Vilje HillerenN-åpen (117)1 550 m11:13
2839Tom André AlstadsætherH 35- (14)3 750 m11:16
4543Abelone Josefine AxelsonD 11-12 (48)2 100 m11:22
3103Heidi MyklemyrD 50- (65)2 920 m11:51
2767Anita HillerenD 17- (20)3 440 m11:52
2929Thor Inge TollehaugH 55- (71)3 630 m11:55
2897Gjermund RørenH 55- (71)3 630 m12:03
3284Nina Jeanette TollehaugDirekte A1 (52)3 680 m12:06
2838Sølvi FossøyDirekte A1 (52)3 680 m12:08
2473Anne Marthe PeveriD 35- (12)3 290 m12:10
4544Mathias AxelsonH 14 (27)2 760 m12:12
2642Vidar ElvekrokH 65- (24)2 920 m12:18
3430Torun DyrkornDirekte A2 (45)3 500 m12:20
3142Alf Johan HjelmtvedtH 70- (37)2 690 m12:27
2966Rolf LundeH 65- (24)2 920 m12:31
2967Ellen Sofie RuudDirekte C (43)2 250 m12:32
2301Hans Roar BakkenH 70- (37)2 690 m12:43
4542Fredrik AxelsonH 17-B (15)3 210 m12:44
3182Emil Sebastian BakkenH 17-B (15)3 210 m12:59
2768Glenn Ekholdt HillerenH 17-B (15)3 210 m13:01
2509Helga PeveriD 65- (17)2 550 m13:13
2743Aud KjemperudD 65- (17)2 550 m13:33

Elverum OK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2458Aksel Tonjer FingarsenH 9-10 (27)1 770 m11:00
2457Emil Tonjer FingarsenH 11-12 (69)2 100 m11:04
2456Audun FingarsenH 35- (14)3 750 m11:30
2455Anna-Thekla TonjerD 35- (12)3 290 m12:00

Emblem IL

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3496Sivert MørchH 11-12 (69)2 100 m10:15
2354Marianne SkusethD 17-B (42)2 970 m10:30
2355Såmund BotnenH 17- (31)4 060 m12:11
2600Marit Sylte LundanesD 55- (41)2 660 m12:24
3495Robert MørchDirekte B (80)3 210 m12:40

Fana IL

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2899Stella S. DahleUtvikling B (13)2 970 m10:13
2348Emil HeksemH 9-10 (27)1 770 m10:48
2423Tord Bell MykingH 50- (101)3 710 m11:11
2339Rannveig NordhagenD 50- (65)2 920 m12:05
4562Stein Ove DyngelandH 60- (55)3 240 m12:07
2347Oskar HeksemH 13 (31)2 370 m12:16
2346Geir HeksemH 40- (29)3 750 m12:18
2433Ørjan Eirik ValestrandH 60- (55)3 240 m12:27

Fet OL

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3136Anne-Marthe HansenD 17-C (20)2 250 m10:19
3135Gaute SkjønhaugH 11-12 (69)2 100 m11:02
2814Sigmund ØlstadH 11-12 (69)2 100 m11:14
2446Raymond BerntzenH 45- (79)3 740 m11:15
2482Asgeir LiumH 45- (79)3 740 m11:25
2961Kyrre GranH 45- (79)3 740 m11:28
2847Randi BudahlDirekte B (80)3 210 m11:56
3134Torgeir SkjønhaugH 45- (79)3 740 m11:58
2615Øyvind HelmersenH 55- (71)3 630 m12:17
2616Jane Karine HelmersenDirekte B (80)3 210 m12:33
3626Heidi TronbølD 40- (25)3 290 m12:34
2815Per-Jacob ØlstadH 55- (71)3 630 m13:07

Førde IL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4356Anita E. HoleDirekte C (43)2 250 m10:54
4358Jonas MossestadDirekte C (43)2 250 m10:56
2597Knut Even HoleDirekte A3 (21)2 350 m11:50
2599Vegar HoleDirekte A3 (21)2 350 m11:51

Fossekallen IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2527Bjørg GårdhammerD 75- (8)1 920 m12:46

Fossum IF

53 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4584Håvard TorpeDirekte A1 (52)3 680 m10:00
3326Emil RostrupH 11-12 (69)2 100 m10:03
3500Simen HøyerUtvikling B (13)2 970 m10:15
2494Turid WilliksenD 17-C (20)2 250 m10:24
3144Ask Felland SætnanH 11-12 (69)2 100 m10:26
4507Hans Eri TorpeN-åpen (117)1 550 m10:26
3455Mikkel MichelsenH 11-12 (69)2 100 m10:31
3442Henrik Mikkelsen ForosDirekte C (43)2 250 m10:38
3566Lars Erik GjeinH 50-kort (10)2 660 m10:38
4522Silje NIlsen BergN-åpen (117)1 550 m10:41
2926Olav GrevstadH 11-12 (69)2 100 m10:48
2572Jakob Weider EgnerH 9-10 (27)1 770 m10:51
3866Terje MelsomDirekte A1 (52)3 680 m10:57
3868Kristin BergDirekte A1 (52)3 680 m10:59
2896Erlend SommerheinH 11-12 (69)2 100 m11:03
2679Katrine BakkeD 45- (56)3 240 m11:08
2925Anders GrevstadH 45- (79)3 740 m11:14
3113Tormod BøeH 55- (71)3 630 m11:15
2982Erling KatlaH 45- (79)3 740 m11:17
2360Arild AndresenH 50- (101)3 710 m11:19
2762Paul WadeH 55- (71)3 630 m11:19
2883Eldri HoloD 50- (65)2 920 m11:20
3499Tuva HøyerD 14 (34)2 700 m11:23
3456Johan MichelsenH 45- (79)3 740 m11:27
2939Trond MyhreH 45- (79)3 740 m11:29
2872Bjørn HallanH 50- (101)3 710 m11:31
3443Erik MikkelsenH 45- (79)3 740 m11:33
2361Silje Andresen SkotteD 11-12 (48)2 100 m11:35
2691Stein H. HagenH 50- (101)3 710 m11:36
2917Olav HasaasH 45- (79)3 740 m11:36
3030Kristine WoldeneD 11-12 (48)2 100 m11:42
2885Signe HoloD 14 (34)2 700 m11:49
3163Sven Arne GylterudH 50- (101)3 710 m11:52
3295Gunde TumelionisD 14 (34)2 700 m11:57
2680Harald BakkeH 45- (79)3 740 m12:03
3107Christian JomaasH 50- (101)3 710 m12:08
3028Jan Øyvind WoldeneH 40- (29)3 750 m12:10
2895Pål SommerheinH 45- (79)3 740 m12:17
2733Lars HjermstadH 60- (55)3 240 m12:18
3250Leif StørmerH 50- (101)3 710 m12:18
2776Steinar SkoglundH 70- (37)2 690 m12:21
2884Øystein HoloH 55- (71)3 630 m12:21
2277Magnhild T. MølnvikD 55- (41)2 660 m12:22
3143Knut Jostein SætnanH 45- (79)3 740 m12:25
3029Nina WoldeneDirekte C (43)2 250 m12:27
3471Richard Zeiner-GundersenH 60- (55)3 240 m12:28
2681Erlend BakkeH 13 (31)2 370 m12:30
3498Fredrik HøyerH 50- (101)3 710 m12:34
2995Nils HæstadH 60- (55)3 240 m12:35
2904Ivar MølnvikH 50- (101)3 710 m12:38
2493Sigbjørn ModalsliH 60- (55)3 240 m12:51
2734Marianne HjermstadD 55- (41)2 660 m12:52
3051Kjersti HovD 55- (41)2 660 m13:16

Fredrikstad SK

34 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2858Vilma DanevadD 9-10 (29)1 770 m10:11
3017Ingrid Sofie Hox BrynildsenD 9-10 (29)1 770 m10:15
3050Karin Skedsmo DanevadD 40-kort (11)2 660 m10:18
3936Einar ModahlDirekte A2 (45)3 500 m10:27
4587Morten HelminsenDirekte B (80)3 210 m10:28
2771Ingunn Saur ModahlD 17-B (42)2 970 m10:42
4523Henrik R. KahrsN-åpen (117)1 550 m10:42
2817Lotta Ringstad HoltN-åpen (117)1 550 m11:01
2602Isak SolbergH 9-10 (27)1 770 m11:03
4366Nanna AabyDirekte C (43)2 250 m11:04
3348Eva Riddervold KahrsN-åpen (117)1 550 m11:08
2595Pål AngvollH 45- (79)3 740 m11:10
2816Selmer Ringstad HoltN-åpen (117)1 550 m11:11
2591Hilde PoppeD 45- (56)3 240 m11:12
3016Marte Hox BrynildsenD 13 (22)2 370 m11:14
3645Johanne Klavestad AabyN-åpen (117)1 550 m11:15
4276Thomas PoppeDirekte B (80)3 210 m11:20
2603Aksel SolbergN-åpen (117)1 550 m11:21
3643Lars Ole KlavestadH 45- (79)3 740 m11:24
2857Jenny DanevadD 11-12 (48)2 100 m11:26
2481Kjell Reidar MydskeH 45- (79)3 740 m11:30
2856Espen DanevadH 45- (79)3 740 m11:40
3350Frank LøwengreenH 50- (101)3 710 m11:48
2958Hedvig Scheele SøylandD 11-12 (48)2 100 m11:53
3321Camilla ImrikD 45- (56)3 240 m11:54
3319Thomas LieDirekte A1 (52)3 680 m11:57
3354Marianne Riddervold KahrsDirekte A1 (52)3 680 m11:59
3015Anders BrynildsenDirekte A1 (52)3 680 m12:02
2964Erling SøylandDirekte B (80)3 210 m12:06
2601Linda SolbergD 35- (12)3 290 m12:16
3014Anne-Sofie Hox BrynildsenDirekte B (80)3 210 m12:27
2604Vidar SolbergH 40- (29)3 750 m12:30
3217Audun NordbyH 13 (31)2 370 m12:58
2306Jan Edvin BlomkvistH 55- (71)3 630 m13:09

Freidig

23 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4596Endre KroghN-åpen (117)1 550 m10:09
3066Marit BrødreskiftD 17-C (20)2 250 m10:22
4553Ingvil SnøfuglDirekte B (80)3 210 m10:24
3063Svein Terje KolstadH 50-kort (10)2 660 m10:32
2365Clara LeroyerN-åpen (117)1 550 m10:57
4552Lina Storler SnøfuglD 14 (34)2 700 m11:03
2270Mathias LeroyerH 11-12 (69)2 100 m11:08
3984Bjørnar LynnumDirekte A2 (45)3 500 m11:15
2589Gunn Kari HygenD 70- (24)2 550 m11:33
3231Jens Even StorhovH 50- (101)3 710 m11:37
2536Tomas EidsmoH 50- (101)3 710 m11:41
3161Una KittilsenD 14 (34)2 700 m11:41
4550Anders WaageH 70- (37)2 690 m11:49
3509Maria Strømdal WikD 14 (34)2 700 m11:53
3487Ola AaldeH 80- (16)1 920 m12:01
2528Anthony LeroyerDirekte A1 (52)3 680 m12:04
3160Tora KittilsenD 14 (34)2 700 m12:13
2529Ingerid ReinertsenDirekte B (80)3 210 m12:19
3510Kristoffer Strømdal WikH 14 (27)2 760 m12:24
2783Alf Petter LynumH 13 (31)2 370 m12:26
2851Magnus LandstadH 75- (32)2 550 m12:27
3486Eva AaldeD 75- (8)1 920 m12:52
3508Tina Strømdal WikD 40- (25)3 290 m13:04

Frol IL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4592Håvard VassendenDirekte A1 (52)3 680 m10:01
3816Ivar  WibeDirekte A2 (45)3 500 m10:07
4096Guro TorpeDirekte A3 (21)2 350 m10:07

Frøyland IL

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2810Trine SelvikvågD 17-B (42)2 970 m10:11
2811Rune SvihusH 17-kort (11)3 500 m10:12
2809Bjørnar Andre Alvær SandsmarkH 17-kort (11)3 500 m10:15
2808Jonas Bolstad ScheieH 17-kort (11)3 500 m10:18
4564Håvard SvihusH 40-kort (5)3 040 m10:22

Ganddal IL

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2766Marius RøddeH 11-12 (69)2 100 m10:17
4615Henning SundbyH 50- (101)3 710 m11:04
2362Aud Hognestad TaksdalD 45- (56)3 240 m11:17
2689Trine Bolstad ScheieD 17- (20)3 440 m11:38
3047Ann-Cathrin Nybak UrdalD 50- (65)2 920 m11:43
2364Oddvar TaksdalH 50- (101)3 710 m11:53
3024Vibeke LamarkD 45- (56)3 240 m11:53
3023Trond LamarkH 50- (101)3 710 m12:01
2764Maria Nilsson RøddeDirekte B (80)3 210 m12:05
2363Anna TaksdalD 14 (34)2 700 m12:09
2652Ragnhild AuglændD 55- (41)2 660 m12:14
2765Tore RøddeDirekte B (80)3 210 m12:14
2462Knut SkjævelandH 75- (32)2 550 m12:29
3632Ove OalandH 65- (24)2 920 m12:29
3121Bjarne GimreH 65- (24)2 920 m12:38
2709Ann Karin TjørhomD 55- (41)2 660 m12:44
2653Arild AasheimH 55- (71)3 630 m13:01

Gimle IF

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2434Willy GrønstadH 70- (37)2 690 m12:05

Gjerstad IL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3374Gina HageliaUtvikling N (10)2 130 m10:21
3375Knut HageliaH 70- (37)2 690 m12:25
3376Siri HageliaD 40- (25)3 290 m13:10

Gjø-Vard OL

21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3303Ella SkoglundD 17-C (20)2 250 m10:14
3263Ole Petter Visted-HansenUtvikling N (10)2 130 m10:15
2662Eline KravdalD 9-10 (29)1 770 m10:33
4368Silje Grøtan TorpDirekte C (43)2 250 m11:06
2793Hege SolerødD 50- (65)2 920 m11:19
2331Elling Fossheim AsplinH 17- (31)4 060 m11:25
3262Ulrikke Visted-HansenN-åpen (117)1 550 m11:27
2332Peder Fossheim AsplinH 17- (31)4 060 m11:29
2736Kirsten BakkeD 70- (24)2 550 m11:35
3304Tobias SkoglundN-åpen (117)1 550 m11:41
3292Berit BergsetD 45- (56)3 240 m11:47
3261Sigmund HansenH 45- (79)3 740 m11:53
3482Elisa Kaderkova MæhlumN-åpen (117)1 550 m11:56
2795Even ErlienH 45- (79)3 740 m11:57
3334Emilie Kloppbakken StenbrendenD 11-12 (48)2 100 m11:57
2664Torbjørn KravdalH 40- (29)3 750 m12:00
2663Marie KravdalD 14 (34)2 700 m12:03
2794Eiril Erlien SolerødD 11-12 (48)2 100 m12:07
3337May Lise KloppbakkenD 35- (12)3 290 m12:20
3302Roar SkoglundDirekte B (80)3 210 m12:32
2661Astrid KravdalD 40- (25)3 290 m12:54

Gneist, IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3631Jan SteinegerH 60- (55)3 240 m12:16

Hadeland OL

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3653Snøfrid TellesbøD 17-C (20)2 250 m10:15
2718Trygve RognstadH 50-kort (10)2 660 m10:33
3871Øyvind WatterdalDirekte A1 (52)3 680 m11:02
3652Ola TellesbøH 50- (101)3 710 m11:12
3654Sunniva TellesbøDirekte C (43)2 250 m11:16
3985Stefani PopovaDirekte A2 (45)3 500 m11:16
2618Øyvind SørlieH 60- (55)3 240 m12:12

Halden SK

36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3537Aksel Johan SandvikH 11-12 (69)2 100 m10:11
4505Torstein KjerkreitN-åpen (117)1 550 m10:24
3937Pål BackstrømDirekte A2 (45)3 500 m10:28
3938Marie Lien BackstrømDirekte A2 (45)3 500 m10:29
4231Lene SandvikDirekte A2 (45)3 500 m10:35
2594Johan Fredrik Svendsby BraarudH 9-10 (27)1 770 m10:46
4354Inger H KyerkreitDirekte C (43)2 250 m10:52
2425Joel Bronebakk JohanssonH 9-10 (27)1 770 m10:53
3255Elias Hauge BjuganN-åpen (117)1 550 m10:54
2941Håkon BryggenH 9-10 (27)1 770 m11:01
3227Hanna HaldinN-åpen (117)1 550 m11:02
2888Ville Emil WingstedtH 9-10 (27)1 770 m11:05
3253Marius BjuganH 35- (14)3 750 m11:14
4549Martin JullumH 17- (31)4 060 m11:15
4274Irene Felde OlaussenDirekte B (80)3 210 m11:18
2372Sigrid Schmitt GranD 13 (22)2 370 m11:20
3536Tore SandvikH 45- (79)3 740 m11:20
2592Ellen Kathrine SvendsbyD 45- (56)3 240 m11:24
2943Fredrik DelåsH 45- (79)3 740 m11:31
3079Runa Lien BackstrømD 45- (56)3 240 m11:50
3006Kjetil BjørloDirekte A1 (52)3 680 m11:51
2593Inger Anne Svendsby BraarudD 13 (22)2 370 m11:52
3018Åse Valero KjerkreitD 13 (22)2 370 m11:56
2887Minna Sofie WingstedtD 11-12 (48)2 100 m12:01
3634Thor PalmgrenH 75- (32)2 550 m12:07
3254Karianne HaugeD 35- (12)3 290 m12:08
3007Hanne Lerche RaadalDirekte A2 (45)3 500 m12:11
3228Vendula HaldinD 35- (12)3 290 m12:18
3538Sverre SandvikH 13 (31)2 370 m12:18
3022Miguel ValeroDirekte B (80)3 210 m12:26
2886Anja WingstedtD 40- (25)3 290 m12:38
3344Andreas JohanssonH 40- (29)3 750 m12:38
2940Guro BryggenD 40- (25)3 290 m12:44
2942Martin BryggenH 13 (31)2 370 m12:50
2889Liam WingstedtH 14 (27)2 760 m13:02
2424Ingrid Kronborg BronebakkD 40- (25)3 290 m13:06

Hamar OK

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3433Kamilla LomeD 17-B (42)2 970 m10:20
4538Marianne MyklebustDirekte A2 (45)3 500 m10:20
2952Liv FeiringD 70- (24)2 550 m11:07
3378Inger E. VamnesD 80- (3)1 920 m11:10
2927Elin Moe GræsliD 50- (65)2 920 m11:44
2606Mona LomeD 50- (65)2 920 m11:55
3094Terje MalmH 70- (37)2 690 m12:15
4537Mari Ovidia RanestadUtvikling C (25)2 250 m12:43
2951Trond FeiringH 75- (32)2 550 m12:45

Haugesund IL Orientering

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3190Åsmund Paulsen VieUtvikling B (13)2 970 m10:18
2922Randi EngløkkD 45- (56)3 240 m11:13
3268Solfrid H. ThuestadD 50- (65)2 920 m11:26
2924Hanna Eline EngløkkD 11-12 (48)2 100 m11:34
3188Grethe Paulsen VieD 45- (56)3 240 m11:59
3189Erik Utne VieH 45- (79)3 740 m12:00
2923Erik EngløkkH 50- (101)3 710 m12:12

Hedrum OL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4494Martin NordkveldeN-åpen (117)1 550 m10:13
4495Fredrik Nauf BorgersenN-åpen (117)1 550 m10:14
4530Elise Nauf BorgersenN-åpen (117)1 550 m10:49
2902Annika van RaaijD 13 (22)2 370 m11:38

Hellas Orientering

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3049Mikael NybergH 50- (101)3 710 m11:49

Heming Orientering

42 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4095Live ØstvoldDirekte A3 (21)2 350 m10:06
4097Per  RyghDirekte A3 (21)2 350 m10:08
4497Aleksander KjensethN-åpen (117)1 550 m10:16
4498Celine KjensethN-åpen (117)1 550 m10:17
2318Annika Næss-UlsethD 9-10 (29)1 770 m10:25
3308Tora VollsetD 17-B (42)2 970 m10:28
4525Jørsen ReushN-åpen (117)1 550 m10:44
4364Einar ØstvoldDirekte C (43)2 250 m11:02
4573Anne ØstvoldD 14 (34)2 700 m11:05
3087Alf Hattestad KristensenH 9-10 (27)1 770 m11:08
4533Nils Petter FremmingH 55- (71)3 630 m11:13
3529Karoline JebsenD 14 (34)2 700 m11:17
3988Hanne Marthe ØstvoldDirekte A2 (45)3 500 m11:19
2507Astrid ReuschD 11-12 (48)2 100 m11:23
3171Ann Elin FlågenD 45- (56)3 240 m11:28
2316Marit InngjerdingenD 45- (56)3 240 m11:30
3528Ingrid Merete JebsenD 11-12 (48)2 100 m11:37
2933Harald Eide-FredriksenH 50- (101)3 710 m11:39
3043Kimme ArnesenH 50- (101)3 710 m11:46
3379Øystein ØstermannH 55- (71)3 630 m11:47
2508Marianne ReuschD 50- (65)2 920 m11:48
3086Jøran KristensenH 45- (79)3 740 m11:48
2370Lasse ArnesenH 50- (101)3 710 m11:59
2294Roger ØstvoldH 50- (101)3 710 m12:04
2371Signe Astrup ArnesenD 50- (65)2 920 m12:06
3088Henni Hattestad KristensenD 11-12 (48)2 100 m12:06
2506Christian ReuschH 45- (79)3 740 m12:14
4574Einar ØstvoldH 14 (27)2 760 m12:14
3527Johan JebsenH 45- (79)3 740 m12:21
3170Anders FlågenH 50- (101)3 710 m12:22
2822Helge BjaalandH 75- (32)2 550 m12:23
2562Knut Erling ØenH 50- (101)3 710 m12:27
3125Helge Sigurd HansenH 65- (24)2 920 m12:27
3044Lukas Jones ArnesenH 13 (31)2 370 m12:48
2317Eirik Næss-UlsethH 60- (55)3 240 m12:49
3507Bjørn WilladssenH 60- (55)3 240 m12:53
3307Thor VollsetH 17-B (15)3 210 m12:54
2319Anders Næss-UlsethH 14 (27)2 760 m12:56
2686Egil Wickstrand IversenH 60- (55)3 240 m12:58
3306Dagrun MelkildD 55- (41)2 660 m13:02
2685Runa SkyttersæterD 55- (41)2 660 m13:18
2821Elle M. MelbyeD 65- (17)2 550 m13:31

Hisøy OK

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3553Hannah Broers DamsgaardD 9-10 (29)1 770 m10:12
3554Inger Marie Broers DamsgaardD 17-B (42)2 970 m10:25
4149Marinanne BjørkenesDirekte A3 (21)2 350 m11:00
3870Martin BjørkenesDirekte A1 (52)3 680 m11:01
3132Marianne HaugeD 45- (56)3 240 m11:36
3133Inge HaugeH 50- (101)3 710 m12:16
2648Widar Taxth LølandH 70- (37)2 690 m12:31
3605Nils-Henrik PedersenDirekte B (80)3 210 m12:34
3606Ann Mari StudsrudDirekte B (80)3 210 m12:37

Høydalsmo IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3116Asbjørn BygglandH 40- (29)3 750 m12:24

Idrettslaget Dyre Vaa

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3602Sunniva Tjønn JacobsenUtvikling N (10)2 130 m10:18
3595Randi Fugleneb AamandUtvikling N (10)2 130 m10:36
4380Tore TjønnDirekte C (43)2 250 m11:18
3594Sigrid Fugleneb AamandD 11-12 (48)2 100 m11:29
3596Haakon Fugleneb AAmandN-åpen (117)1 550 m11:54
3604Per Morten WienengaDirekte A3 (21)2 350 m11:54
3592Nils Albert AamandDirekte A1 (52)3 680 m12:10
3593Astrid Fugleneb AamandDirekte A2 (45)3 500 m12:25
3603Maria TjønnDirekte B (80)3 210 m12:38
3600Eirik Tjønn JacobsenUtvikling C (25)2 250 m13:04
3601Thea Aksvik WienengaUtvikling C (25)2 250 m13:06

IF Trauma

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2380Bjørn Idar SætranH 50- (101)3 710 m12:35

IK Grane Arendal Orientering

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4607Frode SørensenH 17-kort (11)3 500 m10:00
4670Janne ThygesenDirekte A3 (21)2 350 m10:00
2913Andreas SælsbråtenH 17-kort (11)3 500 m10:17
2914Liv Cathrine SælsbråtenD 17-C (20)2 250 m10:17
2875Oddny JørgensenD 60- (20)2 660 m11:38
2874Finn Ole JørgensenH 70- (37)2 690 m12:45
2915Thea Vågsnes SælsbråtenUtvikling C (25)2 250 m13:07

IK Stern

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2634Henrik HvoslefH 75- (32)2 550 m12:09
2635Ulla LindheD 75- (8)1 920 m12:55

IK Uven

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2325Rosa JohanssonD 70- (24)2 550 m11:39
2617Carl-Henrik HallbergH 85- (4)1 920 m12:25
2324Karl-Axel JohanssonH 75- (32)2 550 m12:33

IL BUL-Tromsø

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3989Atle IversenDirekte A2 (45)3 500 m11:20
2555Astrid Elida Vaeng BernhardsenD 13 (22)2 370 m11:28
2538Rune GraversenH 45- (79)3 740 m11:43
2537Anna KarlqvistD 45- (56)3 240 m11:45
2556Eline Andrea Vaeng BernhardsenD 13 (22)2 370 m11:50
2983Ronja Götsch IversenD 11-12 (48)2 100 m12:00
2666Gjermund UrsetH 50- (101)3 710 m12:42

IL GeoForm

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2505Audrun UtskarpenD 45- (56)3 240 m11:37
3180Kristin SletnerD 35- (12)3 290 m12:12
2327Guttorm EggeH 50- (101)3 710 m12:19

IL Gular

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2738Odin LingaH 17-kort (11)3 500 m10:10
2739Heine LingaH 17-kort (11)3 500 m10:16
3572Tom Eirik EikangerH 50- (101)3 710 m12:02
2396Tore JuvikH 55- (71)3 630 m12:23
2394Hege FjellbirkelandD 55- (41)2 660 m12:32
2435Svein LingaH 60- (55)3 240 m12:48
2276Jan Petter HansenH 55- (71)3 630 m12:51
2395Arne JohannesenH 60- (55)3 240 m12:57

IL Hauken

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3437Kristin Repstad StoremyrD 17-B (42)2 970 m10:16
3436Ole Magnus StoremyrH 11-12 (69)2 100 m10:45
3435Kent Morgan StoremyrH 45- (79)3 740 m12:13
2314Henrik Repstad StoremyrH 14 (27)2 760 m12:54

IL Imås

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3401Per Kristian TømtDirekte A2 (45)3 500 m12:15
2631Øyvin SimonsenH 70- (37)2 690 m12:37
3402Sandra Sofie TømtUtvikling C (25)2 250 m12:59

IL Koll

17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3829Jarl MagnusDirekte A1 (52)3 680 m10:20
3830Raghild Haugli BråtenDirekte A1 (52)3 680 m10:21
4514Minna Balchen LudvigsenN-åpen (117)1 550 m10:33
4235Fredrik WulfsbergDirekte B (80)3 210 m10:39
2640Sofie Oraug-RyghD 17-B (42)2 970 m10:41
3216Jan Tore LudvigsenH 45- (79)3 740 m11:16
3075Markus Husby SandvenN-åpen (117)1 550 m11:25
4534Pauline MyklebustD 14 (34)2 700 m11:31
3210Ludvig Balchen LudvigsenN-åpen (117)1 550 m11:34
3072Knut SandvenH 45- (79)3 740 m12:08
3076Elvira Husby SandvenDirekte B (80)3 210 m12:13
3215Marte BalchenDirekte A2 (45)3 500 m12:22
3504Kjell MarksetH 60- (55)3 240 m12:26
3120Hege AndersenDirekte C (43)2 250 m12:38
3035Martin Christoffer BorgH 14 (27)2 760 m12:42
2841Jonas HickenH 14 (27)2 760 m12:52
2483Tobias Tronbøl LiumH 14 (27)2 760 m13:08

IL Leik

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4273Kjell SølbergDirekte B (80)3 210 m11:17
3036Tone AlmåsD 50- (65)2 920 m11:47
3473Mai Iren AlmåsD 50- (65)2 920 m11:57

IL Strand-Ulv

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3562Triana K NerhusD 11-12 (48)2 100 m11:52
3561Knut J NerhusH 65- (24)2 920 m12:20

Indre Østfold OK

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3586Ina BlågestadD 17-B (42)2 970 m10:12
2408Ann Helen Aabogen HaugaardD 17-kort (14)3 040 m10:17
2587Anne SørumD 60- (20)2 660 m11:48
2402Torill VisterD 50- (65)2 920 m11:56
2834Sture OttesenH 60- (55)3 240 m12:04
3585Rune BlågestadH 45- (79)3 740 m12:10
3568Anne Marie Solheim HaugerudD 55- (41)2 660 m12:34
3145Anders TaraldrudH 75- (32)2 550 m12:43
3148Eva TaraldrudD 65- (17)2 550 m13:11

Kjose IL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3613Mari Bjørnø SjulstadD 17-B (42)2 970 m10:22
3156Reidun Bjørnø SjulstadD 17-B (42)2 970 m10:45

Kolbotn og Skimt OL

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3630Cathrine PalmgrenD 40-kort (11)2 660 m10:11
2906Helene HarstadD 9-10 (29)1 770 m10:13
2747Sigurd OlaisenH 11-12 (69)2 100 m10:14
2932Selma FeylingD 9-10 (29)1 770 m10:27
4511Julie Åstein LindbergN-åpen (117)1 550 m10:30
3104Veronica Elena SvindsethD 17-B (42)2 970 m10:47
3054Pamela ÅstenD 50- (65)2 920 m11:12
2907Henrik HarstadH 11-12 (69)2 100 m11:13
3567Vera Telje SjølieD 70- (24)2 550 m11:19
2931Monica FeylingD 50- (65)2 920 m11:30
3648Isabel HandstangerD 17- (20)3 440 m11:30
2746Sissel OlaisenD 70- (24)2 550 m11:31
3055Bengt NiklassonH 55- (71)3 630 m11:45
4410Marianne HarstadDirekte C (43)2 250 m11:48
2619Marit VågsnesD 70- (24)2 550 m11:51
3027Lars-Evan PetterssonH 70- (37)2 690 m12:13
2905Håvard HarstadH 40- (29)3 750 m12:14
2930Geir TrøanH 70- (37)2 690 m12:57
3398John YtternesH 55- (71)3 630 m12:59
2487Knut BjørkeloH 55- (71)3 630 m13:03
3056Nils Anders NiklassonH 14 (27)2 760 m13:10
3588Bodil KlakeggD 65- (17)2 550 m13:17

Kongsberg OL

71 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2711Jarand GustafssonH 11-12 (69)2 100 m10:18
2368Simen Sommerstad RøsteH 11-12 (69)2 100 m10:20
2427Karoline BredlandD 40-kort (11)2 660 m10:20
2754Jon StrandH 11-12 (69)2 100 m10:22
4536Mette MaudalDirekte B (80)3 210 m10:23
3934Pirjo LuchingerDirekte A2 (45)3 500 m10:25
2721Lene FlessebergD 17-B (42)2 970 m10:32
3942Åsne HaavengenDirekte A2 (45)3 500 m10:33
4524Maia Maudal PettersenN-åpen (117)1 550 m10:43
2700Mathis RenardH 9-10 (27)1 770 m10:47
2428Jakob Bredland EidH 9-10 (27)1 770 m10:55
2534Jan Olav BerganH 11-12 (69)2 100 m10:57
2715Arne BisethH 11-12 (69)2 100 m11:05
2429Mathias Bredland EidH 9-10 (27)1 770 m11:09
2714Olai BisethN-åpen (117)1 550 m11:10
2304Marianne OmdalD 50- (65)2 920 m11:16
4272Harald BerganDirekte B (80)3 210 m11:16
2712Per GustafssonH 50- (101)3 710 m11:17
3236Marte Karine LarsenD 17- (20)3 440 m11:20
2749Øystein SkjelbredH 50- (101)3 710 m11:23
2976Cora EbnerD 45- (56)3 240 m11:23
2449Amalie Myrvold SkovlystD 11-12 (48)2 100 m11:24
2393Barbara Willkommen EikenD 50- (65)2 920 m11:25
2702Linnea OlofssonD 17- (20)3 440 m11:26
2367Synne Sommerstad RøsteD 14 (34)2 700 m11:27
2443Syver LøkenH 50- (101)3 710 m11:27
2708Ingrid KvistadD 50- (65)2 920 m11:31
2366Ingjerd SommerstadD 45- (56)3 240 m11:33
2392Terje Ulla EikenH 50- (101)3 710 m11:33
2303Erik HøivoldH 55- (71)3 630 m11:35
3458Knut KjemhusH 80- (16)1 920 m11:37
2305Iselin HøivoldD 13 (22)2 370 m11:40
2710Ellen GustafssonD 45- (56)3 240 m11:41
2475Øyvind DrageH 55- (71)3 630 m11:43
2533Ingrid Lundin BerganD 45- (56)3 240 m11:43
2496Marte EgerD 11-12 (48)2 100 m11:44
2430Pål Martin EidH 45- (79)3 740 m11:45
2495Kristin EgerD 45- (56)3 240 m11:46
3108Børge BrubækH 55- (71)3 630 m11:49
2532Erik BerganN-åpen (117)1 550 m11:51
3061Bjørn HaavengenH 17- (31)4 060 m11:51
2497Per Øivind EgerH 50- (101)3 710 m11:54
2732Finn Åge ØsternH 80- (16)1 920 m11:55
3109Gunn Jorunn TveitenD 50- (65)2 920 m12:00
2701Elise RenardD 11-12 (48)2 100 m12:02
2753Odd StrandH 50- (101)3 710 m12:03
2476Anita Sørensen DrageD 50- (65)2 920 m12:04
2713Are BisethH 45- (79)3 740 m12:04
3025Øivind MyhreH 60- (55)3 240 m12:08
3247Unn Hilde HeggedalD 55- (41)2 660 m12:08
2737Ane Kristine EidD 14 (34)2 700 m12:11
2406Hans Otto ØverbyH 50- (101)3 710 m12:13
3246Svein-Erik SøgårdH 55- (71)3 630 m12:15
2369Espen RøsteH 45- (79)3 740 m12:24
2977Erlend HaugH 55- (71)3 630 m12:27
3461Ole Kristoffer ThrondsenH 75- (32)2 550 m12:31
2400Roger Andre VaneboH 55- (71)3 630 m12:37
3502Victoria A. SkimmelandDirekte C (43)2 250 m12:37
3576Ingar HåkonsenH 75- (32)2 550 m12:39
2741Hilde MoholthDirekte B (80)3 210 m12:41
2448Andreas Myrvold SkovlystH 14 (27)2 760 m12:44
4347Eline Maudal PettersenUtvikling C (25)2 250 m12:51
2399Elisabeth HetlevikD 55- (41)2 660 m12:56
2405Håkon ØverbyUtvikling C (25)2 250 m12:58
2750Borgar SkjelbredH 14 (27)2 760 m12:58
2722Tommy SæterH 17-B (15)3 210 m13:04
2948Hilde StorløkkenD 55- (41)2 660 m13:10
2755Kari StrandD 40- (25)3 290 m13:12
3021Torgeir BrandalH 55- (71)3 630 m13:13
3470Arild StorheimH 55- (71)3 630 m13:17
2450Ragnhild Myrvold SkovlystD 40- (25)3 290 m13:18

Konnerud IL

28 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3117Tove SildnesD 17-B (42)2 970 m10:14
3278Kirsten GjermstadD 17-B (42)2 970 m10:24
3234Jonatan Herman Lysheden-VogtH 11-12 (69)2 100 m10:27
3034Nora Skyttersæter SaugerudD 17-B (42)2 970 m10:31
3305Bjørn BaklidH 50-kort (10)2 660 m10:35
4233Line BjørnåsDirekte B (80)3 210 m10:37
3349Marcus Rygg SyvertsenH 11-12 (69)2 100 m10:44
3249Ola Gjermstad PettersenH 11-12 (69)2 100 m11:00
2756Hans Jørgen KrogstieH 50- (101)3 710 m11:13
3579Kari LyngbakkenD 60- (20)2 660 m11:18
3033Toini SkyttersæterD 50- (65)2 920 m11:22
3248Martine Gjermstad PettersenD 14 (34)2 700 m11:29
3233Sindre Elias Lysheden-VogtN-åpen (117)1 550 m11:36
2894Johanne StorhaugD 13 (22)2 370 m11:42
3212Erik Feyling HaareH 17- (31)4 060 m11:43
3226Elsa Sofie Lysheden-VogtD 13 (22)2 370 m11:46
2772André JægtvikH 45- (79)3 740 m11:51
2432Tove HeimdalD 50- (65)2 920 m12:01
3224Morten Herman VogtDirekte A1 (52)3 680 m12:05
3128Pål PedersenDirekte B (80)3 210 m12:12
2468Fredrik Fet AndersenH 13 (31)2 370 m12:22
3221Hans Lyder HaareH 65- (24)2 920 m12:39
2275Geir Holm GundersenH 60- (55)3 240 m12:41
3225Anne-Sofie LyshedenDirekte B (80)3 210 m12:42
2972Veslemøy SolbergD 55- (41)2 660 m13:00
3289Trond BaklidH 17-B (15)3 210 m13:11
3220Emma Grete Feyling HaareD 65- (17)2 550 m13:23
2975Sven OhrvikH 55- (71)3 630 m13:25

Kristiansand OK

29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3444Åsulv Birkeland StormoenH 17-kort (11)3 500 m10:11
2381Maria KostølUtvikling B (13)2 970 m10:12
2840Silje BøenD 17-kort (14)3 040 m10:16
2349Sofie Beckmann KristiansenUtvikling N (10)2 130 m10:17
3445Una Glende JansonD 17-kort (14)3 040 m10:21
2775Grete HitreskogD 17-C (20)2 250 m10:25
3580Sereina SnerthammerD 9-10 (29)1 770 m10:30
2344Thorbjørn VærpH 40-kort (5)3 040 m10:34
2382Lars KostølH 11-12 (69)2 100 m10:40
2320Målfrid KonstD 45- (56)3 240 m11:14
2548Liv Bente H FriestadD 60- (20)2 660 m11:34
2837Christian BøenH 35- (14)3 750 m11:36
2295Ingvild MulenD 50- (65)2 920 m11:37
2543John RundeH 17- (31)4 060 m11:45
2334Signe Emilie LynnebakkenD 11-12 (48)2 100 m11:46
3077Oluf BøckmanDirekte A1 (52)3 680 m11:58
2547Bjørn A FriestadDirekte B (80)3 210 m12:10
2296Jan BlandkjennH 60- (55)3 240 m12:13
2881Jack BjørnsenH 60- (55)3 240 m12:15
2437Svein ØderudH 70- (37)2 690 m12:17
2350Geir KristiansenH 45- (79)3 740 m12:19
2799John HansenH 60- (55)3 240 m12:20
2292Morten HulløenH 60- (55)3 240 m12:31
3078Hildegunn R. BøckmanDirekte C (43)2 250 m12:34
2333Øyvind MikkelsenH 50- (101)3 710 m12:39
2285Jon BjørgumH 60- (55)3 240 m12:42
2284Ragnhild HaldD 55- (41)2 660 m12:46
2774Per LarsenH 60- (55)3 240 m12:55
2345Linn Carina DalandD 40- (25)3 290 m13:08

Lardal OL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2877Tollef TjentlandH 11-12 (69)2 100 m10:16
2876Hallvard TjentlandUtvikling B (13)2 970 m10:21

Larvik OK

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4602Ana Zagar NesN-åpen (117)1 550 m10:10
4504Christopher David EriksenN-åpen (117)1 550 m10:23
3181Kristian Kaupang LyeH 11-12 (69)2 100 m10:49
3159Mathias SundbyN-åpen (117)1 550 m11:05
2752Maren Sofie FremstadD 13 (22)2 370 m11:18
3332Agathe BrathagenD 14 (34)2 700 m11:21
3174Ingvild RingheimD 11-12 (48)2 100 m11:59
3175Iril RingheimD 14 (34)2 700 m11:59

Lierbygda OL

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4506Silje StrandN-åpen (117)1 550 m10:25
3940Vidar StrandDirekte A2 (45)3 500 m10:31
2912Sigurd Paulsen AskH 17-C (9)2 250 m10:40
2824Helga HaverstadD 60- (20)2 660 m11:22
2956Gunhild HennumD 60- (20)2 660 m11:30
2514Marianne SpanliD 60- (20)2 660 m11:46
2469Bjørn-Willy ArntzenH 50- (101)3 710 m11:57
2515Lars HeggelundH 50- (101)3 710 m12:14
2447Sindre Jansson HaverstadH 17- (31)4 060 m12:15
2792Trine Marit Justad RaaenD 55- (41)2 660 m12:26
2823Ingemar Jansson HaverstadH 60- (55)3 240 m12:39
2835Arne AskH 75- (32)2 550 m12:53

Lillehammer OK

14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2323Magnhild Kleppa MadslienD 9-10 (29)1 770 m10:31
3550Sebastian Welhaven ThorstadUtvikling N (10)2 130 m10:52
2322Ivar Kleppa MadslienH 11-12 (69)2 100 m10:55
3154Ingrid JørgensenD 11-12 (48)2 100 m11:28
2654Kjetil SkjåkH 45- (79)3 740 m11:32
2655Olav SkjåkN-åpen (117)1 550 m11:38
2313Martin Lien StøenN-åpen (117)1 550 m11:40
2312Ida Øverli StøenD 11-12 (48)2 100 m11:49
3155Henrik JørgensenN-åpen (117)1 550 m11:49
2321Valborg MadslienD 45- (56)3 240 m11:51
3153Thomas JørgensenDirekte A1 (52)3 680 m12:00
3493Jon Vegard LundeH 80- (16)1 920 m12:10
2657Tanja Carmen SkjåkDirekte C (43)2 250 m12:40
2656Johan SkjåkUtvikling C (25)2 250 m13:11

Lillomarka OL

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3310Boye WangensteenH 11-12 (69)2 100 m10:12
3460Mathilde SønsterudbråtenD 17-kort (14)3 040 m10:18
3831Brynjar FredheimDirekte A1 (52)3 680 m10:22
3488Stian LillegårdH 17-C (9)2 250 m10:42
3324Magne BrændenH 50- (101)3 710 m11:09
4270Hanne FredheimDirekte B (80)3 210 m11:14
3309Bjørn WangensteenH 45- (79)3 740 m11:21
3609Stein BlomsethH 50- (101)3 710 m12:11
3152Martin GranlyH 60- (55)3 240 m12:24
3325Eskil BrændenH 14 (27)2 760 m12:38
2695Svein NygårdH 50- (101)3 710 m12:40
3065Toril HallanD 55- (41)2 660 m12:54
3085Hallvard FjærH 60- (55)3 240 m12:56

Lunderseter IL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3539Lene Margrethe SætabergetDirekte A2 (45)3 500 m12:18
3192Jan Otto SætabergetH 65- (24)2 920 m12:25

Malvik IL

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2501Jens Anton AndresenH 11-12 (69)2 100 m10:19
3060Lars Erik StrømsnesH 50- (101)3 710 m11:15
2503Ole Einar AndresenN-åpen (117)1 550 m11:26
2504Sofie Laura AndresenN-åpen (117)1 550 m11:39
4413Tina WilliamsDirekte C (43)2 250 m11:51
2502Marte P. H AndresenDirekte B (80)3 210 m12:25
2500Christian Andre AndresenH 40- (29)3 750 m12:36

Måren OK

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4152Ingeborg BakkenDirekte A3 (21)2 350 m11:03
3360Unni Dirro BøhlerengenD 80- (3)1 920 m11:07
2908Morten DueH 60- (55)3 240 m12:25
3516Stein TurtumøygardH 65- (24)2 920 m12:34
3515Gro Hege LudvigsenD 55- (41)2 660 m13:08

Mellembygd OL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3111Axel Juell TheisenH 55- (71)3 630 m13:19

Mo OK

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2637Martin KaspersenH 50-kort (10)2 660 m10:34
3551Morten LindH 35- (14)3 750 m11:24
2636Doris Stien KaspersenD 45- (56)3 240 m11:25
2707Hilde Sofie HansenD 50- (65)2 920 m11:39
2668Line RuudD 17- (20)3 440 m11:44

Modum OL

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4612Larysa MironavaD 45- (56)3 240 m11:06
3525May Ingela HopeD 45- (56)3 240 m11:49
3082Roar ByeH 55- (71)3 630 m12:11
2978Leif ErikssonH 60- (55)3 240 m12:38
3524Gunnar HopeH 55- (71)3 630 m12:41

Nedre Sigdal IF

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3651Øystein WiersdalenH 45- (79)3 740 m11:11
3650Berit Grønhovd WiersdalenD 50-kort (4)2 350 m12:05

Neverfjord IL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2397Peter PrydzH 50-kort (10)2 660 m10:40
2398Tiril Markussen PrydzN-åpen (117)1 550 m11:20

Nidarøst OK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3243Marianne LøvåsD 17- (20)3 440 m11:32
3147Bjørn P. LøvåsH 50- (101)3 710 m11:40
2573Leidulv VinjeH 75- (32)2 550 m12:11
3005Tormod LangaasDirekte B (80)3 210 m12:43

Nittedal OL

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3817Hans TrøanDirekte A1 (52)3 680 m10:08
4496Simen TrøanN-åpen (117)1 550 m10:15
4227Monica Renate TrøanDirekte B (80)3 210 m10:31
4611Ole Jakob TrøanH 9-10 (27)1 770 m10:41
3194Kari Elisabeth NatvigD 60- (20)2 660 m11:32
3193Bård NatvigH 60- (55)3 240 m12:09
2531John Thomas PetersenH 70- (37)2 690 m12:47

Nord-Østerdal OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2947Helen Margrethe SchjelderupD 55- (41)2 660 m12:50

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4515Jaran Idland NilsenN-åpen (117)1 550 m10:34

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4520Endre Enger-OlsenN-åpen (117)1 550 m10:39

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4521Emma Enger-OlsenN-åpen (117)1 550 m10:40

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3403Sanna Aasrum NilssenN-åpen (117)1 550 m11:57

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3821Eirik WatterdalDirekte A1 (52)3 680 m10:12

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3823Øystein Hodnekvam NyheimDirekte A1 (52)3 680 m10:14

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4269Anja DyrkolbotnenDirekte B (80)3 210 m11:13

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4360Hanne Hillemar JørgensenDirekte C (43)2 250 m10:58

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4361Elisabeth PrestegårdDirekte C (43)2 250 m10:59

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4367Jørgen Øksenholt KragelundDirekte C (43)2 250 m11:05

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4412Peter SvenningDirekte C (43)2 250 m11:50

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4416Hanne MongDirekte C (43)2 250 m11:54

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2960Marianne ScheeleDirekte C (43)2 250 m12:36

NOTEAM

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4456Amund Enger-OlsenUtvikling N (10)2 130 m10:06

Notodden OL

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3943Jørn MyrlandDirekte A2 (45)3 500 m10:34
2953Mia EngehultD 17-B (42)2 970 m10:35
3366Elin SlokvikD 17-B (42)2 970 m10:39
2954Rasmus EngehultH 11-12 (69)2 100 m10:59
2694Kristin SandvenD 50- (65)2 920 m11:11
3569Petter LøeH 55- (71)3 630 m11:21
2283Synne SandvenD 14 (34)2 700 m11:45
3138Harald KvisliH 55- (71)3 630 m12:09
2955Rune EngehultH 50- (101)3 710 m12:17
3526Hugo A. ChristensenH 65- (24)2 920 m12:30
3501Sveinung RekaaH 65- (24)2 920 m12:36

NTNUI

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3400Sunniva OmdalD 17-kort (14)3 040 m10:20
3944Lene Therese MyrlandDirekte A2 (45)3 500 m10:35
3494Ole Martin EdstrømH 17- (31)4 060 m11:53
3362Sturla FrydenlundDirekte A1 (52)3 680 m11:55

Nydalens SK

63 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3591Ylva Smidt NikolaisenD 9-10 (29)1 770 m10:10
4610Tarjei Hausken NordbergN-åpen (117)1 550 m10:11
3208Cecilie Wærp HaugeD 17-B (42)2 970 m10:43
3423Sondre HafskjoldH 11-12 (69)2 100 m10:46
4627Petter HalvorsenH 45- (79)3 740 m11:02
3559Tiril Ebon EspedalD 14 (34)2 700 m11:13
3057Ellen Marie TurterD 60- (20)2 660 m11:14
3479Anny ØenD 45- (56)3 240 m11:16
2935Kari MadslienD 50- (65)2 920 m11:17
2539Per Øyvind SteneH 45- (79)3 740 m11:18
3629Simen A BjøringsøyH 17- (31)4 060 m11:19
2535Ragnar TonjerH 35- (14)3 750 m11:20
3519Eira Skaarer WiklundD 13 (22)2 370 m11:22
3582Sofie AarnesD 17- (20)3 440 m11:24
3636Einar LunøeH 50- (101)3 710 m11:24
3209Hanne Wærp HaugeD 13 (22)2 370 m11:26
3557Kjetil EspedalH 50- (101)3 710 m11:26
3581Halvor SaunesH 17- (31)4 060 m11:27
2541Oskar SteneN-åpen (117)1 550 m11:31
2891Maja Mo HjelsethD 14 (34)2 700 m11:33
2525Anders B. ØksenholtH 35- (14)3 750 m11:34
3489Esten KorenH 45- (79)3 740 m11:34
2780Else Kari Nordli ScheeleD 45- (56)3 240 m11:38
2936Jon Iver BakkenH 50- (101)3 710 m11:38
3612Tore KjølsethH 55- (71)3 630 m11:39
3422Elise HafskjoldD 45- (56)3 240 m11:40
3637Kathrine LunøeD 50- (65)2 920 m11:41
3421Runar HafskjoldH 45- (79)3 740 m11:42
2781Marie ScheeleD 14 (34)2 700 m11:43
2329Torstein HoleH 45- (79)3 740 m11:44
3628Marianne BakkenD 17- (20)3 440 m11:46
3638Isak AndersenN-åpen (117)1 550 m11:47
2910Otto Rygh HoltenN-åpen (117)1 550 m11:50
2782Helene ScheeleD 11-12 (48)2 100 m11:51
3549Sindre LangaasH 55- (71)3 630 m11:51
4414Åse Marit Rekkertbø KorenDirekte C (43)2 250 m11:52
3573Ottar WiklundDirekte A1 (52)3 680 m11:53
3340Mariell ArntzenD 17- (20)3 440 m11:54
2728Elisabeth IngvaldsenD 45- (56)3 240 m11:55
2639Finn Gjerull RyghH 40- (29)3 750 m11:56
2724Thomas JakobsenH 17- (31)4 060 m11:57
2890Maiken Skirstad MoD 45- (56)3 240 m11:58
3165Per Ola UlsethH 50- (101)3 710 m11:58
2911Aleksander Rygh HoltenDirekte A1 (52)3 680 m12:01
2758Knut AaldeH 45- (79)3 740 m12:02
2909Marie Rygh HoltenD 35- (12)3 290 m12:02
2299Mari AarsethD 14 (34)2 700 m12:05
3164Anne-Lene Bakken UlsethD 50- (65)2 920 m12:07
2559Hanne NøvikDirekte A2 (45)3 500 m12:12
3478Knut LandstadH 45- (79)3 740 m12:12
3649Helena AxelssonDirekte A2 (45)3 500 m12:14
3207Bjørn HaugeH 45- (79)3 740 m12:15
3520Ingrid SkaarerDirekte A2 (45)3 500 m12:17
3590Sigurd Størmer-AntonsenH 13 (31)2 370 m12:20
3560Thea Christina EspedalDirekte B (80)3 210 m12:21
2641Anne DahlD 55- (41)2 660 m12:30
2761Jostein AndersenH 40- (29)3 750 m12:34
3627Børge PedersenH 55- (71)3 630 m12:35
3424Eskil HafskjoldH 13 (31)2 370 m12:40
3546Terje Wiig MathisenH 60- (55)3 240 m12:40
2965Per Ole DahlsrudH 55- (71)3 630 m12:43
2540Dana B. SteneD 40- (25)3 290 m12:50
3565Helena StubberudD 55- (41)2 660 m13:06

Odal OL - Orientering

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3540Øyvind SteinbekkenDirekte A1 (52)3 680 m12:11

Oddersjaa SSK

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3439Sigrid EkelandD 17-kort (14)3 040 m10:11
4512Ida BalchenN-åpen (117)1 550 m10:31
4513Martin BalchenN-åpen (117)1 550 m10:32
3945Frode BalchenDirekte A2 (45)3 500 m10:36
2962Anne Marie EkelandD 17-B (42)2 970 m10:49
2957Jon Terje EkelandH 50- (101)3 710 m11:22
3564Svein WigemyrH 60- (55)3 240 m12:50

OK Horten

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3168Laila Ruste GårdhammerD 45- (56)3 240 m12:00

OK Kolmården

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3276Leonardo MelinH 11-12 (69)2 100 m11:11
3274Gunnar MelinH 50- (101)3 710 m11:21
3275Sofia MelinD 13 (22)2 370 m11:30
3277Federica De MagistrisDirekte B (80)3 210 m12:24

OK Moss

31 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4606Olivia RoskifteD 9-10 (29)1 770 m10:00
4603Thomas RoskifteDirekte A1 (52)3 680 m10:03
4093Astrid BjørnerødDirekte A3 (21)2 350 m10:04
4605Oskar RoskifteH 11-12 (69)2 100 m10:05
4604Kristine RoskifteDirekte A2 (45)3 500 m10:23
2880Elise Holm NedrebøD 9-10 (29)1 770 m10:26
2763Anders Hovgaard EisvangH 11-12 (69)2 100 m10:28
2684Selmer LøkenH 11-12 (69)2 100 m10:30
4230Kristin Bakke GjelsjøDirekte B (80)3 210 m10:34
2719Tuva LundsrudD 9-10 (29)1 770 m10:37
2720Mira LundsrudN-åpen (117)1 550 m10:56
2878Tonje HolmD 45- (56)3 240 m11:18
3617Stein KorenH 80- (16)1 920 m11:34
2407Tordis Rytter JakobsenD 70- (24)2 550 m11:37
2879Sofie Holm NedrebøD 11-12 (48)2 100 m11:39
2499Inger LindløvD 70- (24)2 550 m11:41
3119Erle Elise WoldD 11-12 (48)2 100 m11:45
3336Emma Aune JakobsenD 11-12 (48)2 100 m11:47
3118Hanne WoldD 45- (56)3 240 m11:56
2683Solan LøkenN-åpen (117)1 550 m11:58
2498Knut LindløvH 75- (32)2 550 m12:01
3020Christopher SchiveH 55- (71)3 630 m12:07
2682Øyvind LøkenH 40- (29)3 750 m12:08
3589Marianne LøkenDirekte B (80)3 210 m12:08
2420Roy GjerdingH 60- (55)3 240 m12:10
2898Harald LundhaugH 75- (32)2 550 m12:15
2789Martin Hovgaard EisvangH 50- (101)3 710 m12:21
2727Henning Bratland CarlsenH 45- (79)3 740 m12:23
3335Erik Rytter JakobsenDirekte A2 (45)3 500 m12:23
3452Bjørn Arnfinn PaulsenH 65- (24)2 920 m12:37
2963Karl Aasmund ErøyH 60- (55)3 240 m12:59

OK Orion

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3828Tilda JohanssonDirekte A1 (52)3 680 m10:19

OK Øst

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3587Jan-Ove BråthenH 55- (71)3 630 m11:31

OK Silsand

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3432Odd-Ivan LorentsenH 45- (79)3 740 m12:22

OK Skeidi

12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4595Ole FlaattenDirekte A1 (52)3 680 m10:02
3832Helge GisholtDirekte A1 (52)3 680 m10:23
3211Anne Marie Koren HalvorsenD 17-B (42)2 970 m10:33
3187Jarle EriksenH 50-kort (10)2 660 m10:39
3530Flemming RorvangH 17-C (9)2 250 m10:43
3230Øivind PedersenH 17-C (9)2 250 m10:45
2474Tirill Liby SeipD 80- (3)1 920 m11:04
3611Bjørn PollandH 50- (101)3 710 m11:28
3232Øyvind FlaattenH 50- (101)3 710 m12:00
2751Arve GlittumH 60- (55)3 240 m12:14
2748Inge GlittumH 60- (55)3 240 m12:43
3229Gro PedersenD 55- (41)2 660 m12:48

OK Sør

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2803Magne MoyH 70- (37)2 690 m12:01

OK Tyr

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2836Lisa AnnersandD 60- (20)2 660 m11:12

OL Tønsberg og omegn

32 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4609Trym B IslandDirekte A1 (52)3 680 m10:04
4580Wilmer HanssonH 11-12 (69)2 100 m10:07
4579Eline HanssonN-åpen (117)1 550 m10:08
3316Fredrik BueUtvikling N (10)2 130 m10:19
3267Else StordalD 17-C (20)2 250 m10:20
3384Silje Loftesnes KaupangD 9-10 (29)1 770 m10:20
4502Ada Josefine KnoopN-åpen (117)1 550 m10:21
4503Marlene KnoopN-åpen (117)1 550 m10:22
3939Bent HaflanDirekte A2 (45)3 500 m10:30
4628Nina ØstbyDirekte B (80)3 210 m10:30
2403Henrik MathisenH 11-12 (69)2 100 m10:32
4618Julie EikelandDirekte C (43)2 250 m10:49
4619Per Jarle EikelandDirekte C (43)2 250 m10:50
4150Anne-Berit RasmussenDirekte A3 (21)2 350 m11:01
3382Lene LoftesnesD 45- (56)3 240 m11:19
3990Karin EriksenDirekte A2 (45)3 500 m11:21
3991Karl MikkelsenDirekte A2 (45)3 500 m11:22
3191Eigil KongsfjellH 80- (16)1 920 m11:25
3361Wilma EvensenD 11-12 (48)2 100 m11:25
2328Tore S. RasmussenH 80- (16)1 920 m11:31
3517Turid ØdegårdD 60- (20)2 660 m11:44
4578David HanssonDirekte B (80)3 210 m11:44
3091Oddvar BruunH 80- (16)1 920 m11:49
3315Ida Kristine BueD 11-12 (48)2 100 m11:56
2698Tonje RasmussenD 35- (12)3 290 m12:06
2916Odd Harald NilsenH 60- (55)3 240 m12:11
3313Anne Sofie Forseth BueDirekte A3 (21)2 350 m12:24
3266Hans StordalH 70- (37)2 690 m12:29
2404Sindre MathisenH 14 (27)2 760 m12:30
3518Stein ØdegårdH 60- (55)3 240 m12:30
3314Lars Emil BueH 14 (27)2 760 m12:46
3383Lars Loftesnes KaupangH 14 (27)2 760 m12:50

OL Toten-Troll

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2614Marius StaffH 17-kort (11)3 500 m10:14
2921Hildegunn LindstadD 17- (20)3 440 m11:28
3532Onno VerberneH 55- (71)3 630 m12:49

OL Trollelg

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2866Kristin HaugskottD 45- (56)3 240 m11:22
2867Sigrid HaugskottD 14 (34)2 700 m12:07
2564Henry SundsetvikH 75- (32)2 550 m12:13
3312Paul ForsethH 85- (4)1 920 m12:19
2865Frode HaugskottH 50- (101)3 710 m12:30

OL Trollo

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2798Kristin BruserudD 45- (56)3 240 m11:39
3552Jan BøhleH 65- (24)2 920 m12:22
2784Ian RingheimH 50- (101)3 710 m12:28
2340Dag Rønning JensenH 70- (37)2 690 m12:41
3377Gro EiaD 65- (17)2 550 m13:25

OL Vallset/Stange

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2651Magnus Svaland DaleH 11-12 (69)2 100 m10:29
2650Arnstein DaleH 40-kort (5)3 040 m10:32
3010Inger SvalandD 50-kort (4)2 350 m12:07

OLG Skandia

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2384Barbara StalderD 17-kort (14)3 040 m10:14
2383Christine StalderD 35- (12)3 290 m12:04

Oppsal Orientering

44 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4532Alfred NikolaisenH 11-12 (69)2 100 m10:08
3818Espen AubertDirekte A1 (52)3 680 m10:09
3416Eskil HobølH 11-12 (69)2 100 m10:21
3184Runa KallesonD 17-B (42)2 970 m10:27
2849Olav Solheim UndebergetH 11-12 (69)2 100 m10:35
4234Frøydis OlaussenDirekte B (80)3 210 m10:38
2489Marius GihleH 17-C (9)2 250 m10:44
4598Dan Erik KallesonDirekte C (43)2 250 m10:48
2491Magnus Syversen GihleH 9-10 (27)1 770 m11:02
4539Stein MellaH 50- (101)3 710 m11:07
4535Arne KongsnesH 50- (101)3 710 m11:08
3548Eskil OlaussenH 11-12 (69)2 100 m11:10
2553Mari KallesonD 13 (22)2 370 m11:16
3644Thomas RuudH 17- (31)4 060 m11:17
3986Petter FureDirekte A2 (45)3 500 m11:17
3474Kristine KolshusD 45- (56)3 240 m11:21
3235Maren Juveli PedersenD 17- (20)3 440 m11:22
3218Synne Utseth BøhlerengenD 13 (22)2 370 m11:34
2490Synne Syversen GihleD 11-12 (48)2 100 m11:36
2453Sofie Solheim UndebergetD 14 (34)2 700 m11:37
3462Jan Andreas EdstrømH 17- (31)4 060 m11:37
3463Anne-Elise Jensrud EdstrømD 60- (20)2 660 m11:40
2554Ola NilsenH 45- (79)3 740 m11:41
2552Elin KallesonD 45- (56)3 240 m11:42
3506Ingunn HelliesenD 17- (20)3 440 m11:42
3577Ulrik Juveli PedersenN-åpen (117)1 550 m11:45
4531Per-Ivar NikolaisenH 40- (29)3 750 m11:46
2848Helge Grenager SolheimDirekte A1 (52)3 680 m11:50
3318Arnhild KroghD 45- (56)3 240 m11:52
3364Tuva Berger GjelstadD 11-12 (48)2 100 m11:55
3635Tor Andreas AndersenH 17- (31)4 060 m11:59
3363Vidar GjelstadH 45- (79)3 740 m12:07
3513Martin ReichenbachH 45- (79)3 740 m12:11
3256Roar BjordalH 75- (32)2 550 m12:17
3219Boye Dirro BøhlerengenH 50- (101)3 710 m12:26
3584Aksel Nikolai AubertH 13 (31)2 370 m12:32
2850Beate UndebergetDirekte B (80)3 210 m12:36
3257Inger Lise BjordalD 75- (8)1 920 m12:37
3514Henning ReichenbachH 14 (27)2 760 m12:40
3547Sondre OlaussenH 13 (31)2 370 m12:44
2492Silje SyversenD 40- (25)3 290 m12:56
3183Maja Kalleson RøedUtvikling C (25)2 250 m13:00
3417Sigurd HobølH 13 (31)2 370 m13:06
3420Thor MellaH 55- (71)3 630 m13:15

Os Orienteringsklubb

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2667Venla Arponen SnilstveitD 40- (25)3 290 m12:46

Oslostudentenes IK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2477Hanne Maria VisterD 17- (20)3 440 m11:34
2478Mikael OlaussonH 17- (31)4 060 m12:07
3497Dagfinn FøllesdalH 85- (4)1 920 m12:16
2419Are EriksenH 65- (24)2 920 m12:28

Osterøy IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3575Ragnhild BalsvikD 50- (65)2 920 m11:07

Østmarka OK

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4546June HerredsvelaDirekte A3 (21)2 350 m10:00
4551Per Kåre HerredsvelaDirekte A3 (21)2 350 m10:01
4620Erik RosenvoldDirekte A1 (52)3 680 m10:06
3556Jenny Emilie Brenni HerredsvelaD 17-kort (14)3 040 m10:13
4500Filip RosenlundN-åpen (117)1 550 m10:19
4501Oskar RosenlundN-åpen (117)1 550 m10:20
4630Helena GranbergDirekte A2 (45)3 500 m10:24
4237Eldrid Odden OtterleiDirekte B (80)3 210 m10:41
4147Terje LinløkkenDirekte A3 (21)2 350 m10:58
4148Anna Cecilie LinløkkenDirekte A3 (21)2 350 m10:59
3869Svein OtterleiDirekte A1 (52)3 680 m11:00
4622Vemund KongsnesH 50- (101)3 710 m11:05
2608Ellen Margrete Stubban HygenD 13 (22)2 370 m11:24
2607Hans Olav HygenH 45- (79)3 740 m11:26
3511Katrine LodgaardDirekte B (80)3 210 m12:00
4588Mathias LinløkkenH 13 (31)2 370 m12:00
3434John OtterleiH 17- (31)4 060 m12:05
2609Kristin Stubban HygenDirekte B (80)3 210 m12:23
2671Erlend OtterleiH 13 (31)2 370 m12:38

Otra IL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3544Tony HalsallDirekte C (43)2 250 m12:42

Øyestad IF allianse

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2414Marita AanonsenD 17-C (20)2 250 m10:10
2416Rikke WernersenD 17-C (20)2 250 m10:27
2413Maren AanonsenN-åpen (117)1 550 m11:59
2415Jan Vidar WernersenH 60- (55)3 240 m12:29

Peninsula and Plains Orienteers

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3941Sophie HarrisonDirekte A2 (45)3 500 m10:32
2352Ian HarrisonH 50-kort (10)2 660 m10:36
2351Jan HarrisonD 50- (65)2 920 m11:34

Porsgrunn OL

38 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4601Kaja Torpe LienD 17-kort (14)3 040 m10:00
4616Marie HoltermannUtvikling C (25)2 250 m10:05
2934Benedikte Wiig BøenD 17-kort (14)3 040 m10:10
3480Sondre KornmoH 11-12 (69)2 100 m10:23
4509Anne Aarhus KinnN-åpen (117)1 550 m10:28
4510Ingrid Aarhus KinnN-åpen (117)1 550 m10:29
3840Camilla RosenvoldDirekte A1 (52)3 680 m10:31
4526Eldar Torpe LienN-åpen (117)1 550 m10:45
2903Maria G. MehammerD 17-B (42)2 970 m10:46
4527Ove Torpe LienN-åpen (117)1 550 m10:46
3640Kaja Holte FjeldstadN-åpen (117)1 550 m10:53
2870Siv WiersdalenD 45- (56)3 240 m11:10
3167Runar Torpe LienH 35- (14)3 750 m11:12
4271Lill BirkelundDirekte B (80)3 210 m11:15
3032Anniken AusenDirekte A2 (45)3 500 m11:23
2981Jon SkriubakkenH 50- (101)3 710 m11:30
2871Sofie Wiersdalen ThunoldD 11-12 (48)2 100 m11:40
3081Gun Inger JørgensenD 70- (24)2 550 m11:43
2919Magne Wiig MathisenH 45- (79)3 740 m11:47
2920Sara MathisenD 45- (56)3 240 m11:48
2980Hilde Kristine RosenvoldD 50- (65)2 920 m11:53
4614Kjell MeenH 75- (32)2 550 m11:53
2579Magne KlovningH 75- (32)2 550 m11:59
3441Magnus Aarhus KinnH 40- (29)3 750 m12:02
3641Vilma Holte FjeldstadN-åpen (117)1 550 m12:04
2998Hilde VassendD 50- (65)2 920 m12:08
3639Truls FjeldstadDirekte A2 (45)3 500 m12:13
2690Rolf LyeH 70- (37)2 690 m12:23
2760Ole JohanssonH 65- (24)2 920 m12:24
3031Dag AusenH 50- (101)3 710 m12:25
3459Jiri UrvalekDirekte A2 (45)3 500 m12:26
3080Kay JørgensenH 70- (37)2 690 m12:33
3048Thore KornmoH 50- (101)3 710 m12:36
2869Lars Ole ThunoldH 40- (29)3 750 m12:40
3505Atle RemmeH 70- (37)2 690 m12:55
2580Eli KlovningD 75- (8)1 920 m12:58
3026Eli Marie WiigD 55- (41)2 660 m13:14
2759Inger Marie JohanssonD 65- (17)2 550 m13:19

Raufoss IL Orientering

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4355Oda LodgaardDirekte C (43)2 250 m10:53

Raumar Orientering

18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4608Lene KinnebergDirekte A3 (21)2 350 m10:02
2441Eirill Johanne Andersen MariboD 9-10 (29)1 770 m10:09
2442Hege Norstad MariboD 17-B (42)2 970 m10:21
4589Anders KronbergH 55- (71)3 630 m11:11
2992Øystein RappH 50- (101)3 710 m11:16
2439Geir Johan AndersenH 45- (79)3 740 m11:39
2773Ingrid Eide RappD 50- (65)2 920 m11:45
3311Christoffer SlettenH 17- (31)4 060 m11:49
2530Christopher G HøeDirekte B (80)3 210 m11:59
2855Heidi ØstliD 45- (56)3 240 m12:01
2812Gry Anita Gjerde AlnæsD 50- (65)2 920 m12:02
2813Stein-Arne AlnæsH 55- (71)3 630 m12:05
2376Tommy SkårbøH 40- (29)3 750 m12:12
3345Odd SlettenDirekte B (80)3 210 m12:35
2440Alvin Andersen MariboH 13 (31)2 370 m12:42
2882Kevin RommetvedtH 13 (31)2 370 m12:52
2377Emma Ailin SkårbøUtvikling C (25)2 250 m13:10
3137Inger FinstadD 65- (17)2 550 m13:29

Ringerike OL

20 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3872Lars FjeldstadDirekte A1 (52)3 680 m11:03
3453Stig MellingH 45- (79)3 740 m11:12
3381Anne-Kristin KvammeD 50- (65)2 920 m11:21
3317Sissel SkovlyD 50- (65)2 920 m11:29
3454Anne Guro NøklebyD 45- (56)3 240 m11:31
3338Trine D. KihleD 17- (20)3 440 m11:36
3418Kari StrandeD 70- (24)2 550 m11:49
2517Lars BerglundH 45- (79)3 740 m11:52
2833Kjersti StræteD 50- (65)2 920 m11:54
2315Helge RevhaugH 70- (37)2 690 m11:55
2832Knut AasH 55- (71)3 630 m12:13
3380Per Gunnar DahlH 60- (55)3 240 m12:22
2357Torbjørn NørbechH 65- (24)2 920 m12:26
2625Frode LøsetH 60- (55)3 240 m12:37
3415Morten DåsnesH 60- (55)3 240 m12:45
3440Brede Høibak GundersenH 70- (37)2 690 m12:51
2516Monica BerglundD 40- (25)3 290 m12:52
2518Rasmus BerglundH 14 (27)2 760 m13:06
2356Live Joronn YtrehusD 65- (17)2 550 m13:07
2513Kristian KihleH 55- (71)3 630 m13:27

Ringsaker OK

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2806Eyvind Hasle HaslestadUtvikling B (13)2 970 m10:20
2807Torgrim Hasle HaslestadH 11-12 (69)2 100 m10:39
2804Kristin Hasle HaslestadD 50- (65)2 920 m11:14
2805Jørn Eugen HaslestadDirekte B (80)3 210 m11:54

Røyken OL

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3419Elisabeth Rønning Kvam HaugomD 17-N (2)2 130 m10:03
3099Marlene KeilholzD 9-10 (29)1 770 m10:14
2991Eirill DalanD 17-B (42)2 970 m10:38
3425Geir HaugomH 17-C (9)2 250 m10:41
4365Tom SletnerDirekte C (43)2 250 m11:03
2647Hege Holth RekaaD 17- (20)3 440 m11:14
3389Henrik Drange RuudH 35- (14)3 750 m11:22
3106Elisabeth Holth JohannessenD 60- (20)2 660 m11:26
3098Mareike KeilholzD 11-12 (48)2 100 m11:31
2485Knut Sveinung Holth RekaaH 17- (31)4 060 m11:35
3097Holger KeilholzH 45- (79)3 740 m11:35
3390Line Drange RuudD 17- (20)3 440 m11:40
3391Signe Drange RuudN-åpen (117)1 550 m11:43
3166Solveig SletnerD 17- (20)3 440 m11:50
3406Liv Alice Kvam HaugomD 11-12 (48)2 100 m11:58
3105Morten JohannessenH 65- (24)2 920 m12:23
3365Torgeir StrandhagenH 60- (55)3 240 m12:36
2892Birgitte BekkelundD 75- (8)1 920 m12:40
3130Christian SchibstedH 55- (71)3 630 m12:57
2986Magnus Myrvang HagenH 17-B (15)3 210 m12:58
3131Trym Alexander StorhaugH 14 (27)2 760 m13:04
3129Inger SchibstedD 55- (41)2 660 m13:22

Rudsbygd IL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3413Marit TyldumD 70- (24)2 550 m11:21
3414Jon TyldumH 80- (16)1 920 m11:46
2994Paul Martin BergH 70- (37)2 690 m11:59
2993Gro SolnørdalD 65- (17)2 550 m13:35

Sage Orienteering and Rogainin

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3475Brian MayH 45- (79)3 740 m11:55

Sande Sportsklubb

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2542Øivind FadumH 65- (24)2 920 m12:35

Sandefjord OK

26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3411Anna Strøm JuliussenD 9-10 (29)1 770 m10:17
3198Marcus WindvikH 11-12 (69)2 100 m10:24
4565Anders WindvikDirekte B (80)3 210 m10:25
2570Sindre FurlandH 11-12 (69)2 100 m10:36
4621Elisabeth WindvikDirekte C (43)2 250 m10:51
2272Theo Solberg FredheimH 11-12 (69)2 100 m10:54
3093Amalie Bjerke EvensenN-åpen (117)1 550 m10:55
3004Trond GjelstadH 50- (101)3 710 m11:18
4277Åsne Gjelstad RebårdDirekte B (80)3 210 m11:21
2569Sturle FurlandH 45- (79)3 740 m11:22
3291Stine ArntzenD 50- (65)2 920 m11:24
2571Mariann Øren ArvesenD 45- (56)3 240 m11:32
3092Nelly Bjerke EvensenN-åpen (117)1 550 m11:35
2438Knut Ivar JohansenH 45- (79)3 740 m11:49
2273Balder Solberg FredheimN-åpen (117)1 550 m11:52
2274Kristin Solberg FredheimDirekte B (80)3 210 m11:53
2488Roar LøkenH 70- (37)2 690 m11:53
3200Knut GjoneDirekte B (80)3 210 m12:03
3202Daniella GjoneD 11-12 (48)2 100 m12:03
3244Kari ChristiansenD 55- (41)2 660 m12:06
3465Oddvar GjelstadH 80- (16)1 920 m12:07
2401Tiri RebårdD 55- (41)2 660 m12:16
2519Gabriel GjoneH 14 (27)2 760 m12:32
3201Sigrun GjoneDirekte B (80)3 210 m12:39
3426Erik JuliussenH 40- (29)3 750 m12:42
3245Oskar KaaløyH 55- (71)3 630 m12:45

Sandefjord TIF

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4599Kåre NilsenH 75- (32)2 550 m11:55

Sandnes IL (Rogaland)

84 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4555Gunhild OftedalD 17-B (42)2 970 m10:00
4556Lars OftedalN-åpen (117)1 550 m10:01
4629Melvin JongenburgerUtvikling B (13)2 970 m10:01
4561Trym UndheimN-åpen (117)1 550 m10:02
3179Ine Wathne ThingbøD 9-10 (29)1 770 m10:08
3000Idar JongenburgerH 11-12 (69)2 100 m10:09
2678Ola Myklebost TorgersenUtvikling B (13)2 970 m10:10
3240Gustav LevangUtvikling B (13)2 970 m10:14
3241Kristoffer LevangUtvikling N (10)2 130 m10:16
2610Frida RichterD 9-10 (29)1 770 m10:19
3197Anja VistnesD 17-C (20)2 250 m10:23
2326Marie Sæbø VikD 17-C (20)2 250 m10:26
3001Sarah JongenburgerD 9-10 (29)1 770 m10:28
3272Mari MyklebostD 17-B (42)2 970 m10:29
4617May Bente ValdalDirekte B (80)3 210 m10:29
4228Sverre SolengDirekte B (80)3 210 m10:32
3158Åsa ChristiansenD 17-B (42)2 970 m10:34
4557Vebjørn OftedalH 9-10 (27)1 770 m10:39
2999Gezien JongenburgerD 17-B (42)2 970 m10:40
4560Sjur UndheimH 9-10 (27)1 770 m10:40
2704Kristin BakkeD 17-B (42)2 970 m10:44
4528Markus Andersen KaarvaagN-åpen (117)1 550 m10:47
3279Andreas SolengH 9-10 (27)1 770 m10:50
3386Vetle Fjermestad EieN-åpen (117)1 550 m10:52
3280Nelly SolengN-åpen (117)1 550 m11:00
3237Tormod LevangN-åpen (117)1 550 m11:03
3252Aslak WathneH 9-10 (27)1 770 m11:04
2374Berit AkslandD 45- (56)3 240 m11:07
3178Emil Wathne ThingbøH 11-12 (69)2 100 m11:07
2546Magnus HaugH 11-12 (69)2 100 m11:12
2271Signe OttesenD 50- (65)2 920 m11:13
3251Ingeborg WathneD 45- (56)3 240 m11:15
3273Selma Lothine Fridheim TorpD 14 (34)2 700 m11:15
2692Sindre WathneN-åpen (117)1 550 m11:17
3642Evelyn Fernandes NødlandD 14 (34)2 700 m11:19
2426Magnus LandstadH 50- (101)3 710 m11:20
2373Tor Gunnar AkslandH 45- (79)3 740 m11:23
3176Ole Morten ThingbøH 35- (14)3 750 m11:26
3260Synnøve WestermoenD 50- (65)2 920 m11:28
3238Kåre LevangN-åpen (117)1 550 m11:29
3169Oddgeir EikeskogH 50- (101)3 710 m11:32
3387Oda Fjermestad HelgesenD 11-12 (48)2 100 m11:33
2375Nina AkslandD 11-12 (48)2 100 m11:41
3259Geir HaugvaldstadH 50- (101)3 710 m11:43
3177Amalie Wathne ThingbøD 13 (22)2 370 m11:44
2444Vegard PeikliH 45- (79)3 740 m11:46
2282Therese Sæbø VikD 17- (20)3 440 m11:48
3150Alva ChristiansenD 13 (22)2 370 m11:48
3037Jonas AkslandH 17- (31)4 060 m11:55
3195Jon MyklebostH 50- (101)3 710 m11:55
3239Bjørg Elin LevangN-åpen (117)1 550 m11:55
2544Bjørnar André HaugH 45- (79)3 740 m11:56
3388Roar Fjermestad EieDirekte B (80)3 210 m12:01
2706Erik BakkeH 17- (31)4 060 m12:03
2613Kim RichterH 40- (29)3 750 m12:06
2723Tom FurlandH 50- (101)3 710 m12:06
3323Liv OmdalD 50-kort (4)2 350 m12:06
2826Jarl ValdalDirekte B (80)3 210 m12:07
2359Torill AndersenD 50- (65)2 920 m12:09
2611Mari RichterD 11-12 (48)2 100 m12:09
2281Anne Sæbø VikD 55- (41)2 660 m12:10
2827Jone ValdalH 13 (31)2 370 m12:10
2693Mette WathneD 35- (12)3 290 m12:14
3385Bente Fjermestad-EieDirekte B (80)3 210 m12:15
2649Geir BjaanesH 60- (55)3 240 m12:21
3410Peder SolheimDirekte B (80)3 210 m12:22
3149Rune ChristiansenH 50- (101)3 710 m12:24
2445Bjørnar PeikliH 14 (27)2 760 m12:28
3407Berit SolheimDirekte B (80)3 210 m12:28
4559Ane OftedalD 40- (25)3 290 m12:30
3196Jonas Vistnes MyklebostH 13 (31)2 370 m12:34
3242Geir LevangDirekte C (43)2 250 m12:35
2545Ingunn Anda HaugD 40- (25)3 290 m12:36
2390Sveinung SvebestadH 55- (71)3 630 m12:39
2677Åsne Myklebost TorgersenUtvikling C (25)2 250 m12:53
3258Eirik WathneH 13 (31)2 370 m12:54
3409Thord SolheimUtvikling C (25)2 250 m12:56
3408Arnfinn SolheimH 13 (31)2 370 m13:02
3003Alexander JongenburgerH 17-B (15)3 210 m13:03
2705Jorunn JohannesenD 55- (41)2 660 m13:04
2269Njål F. VadlaH 55- (71)3 630 m13:05
3157Tuva ChristiansenUtvikling C (25)2 250 m13:08
2612Ragnhild RichterD 40- (25)3 290 m13:16
3322Sturle OmdalH 55- (71)3 630 m13:21

Sarpsborg OL

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4590Eskil Pehrsen-LundeH 11-12 (69)2 100 m10:06
2944Espen SvaeH 50-kort (10)2 660 m10:37
2945Jesper Vonen SvaeH 11-12 (69)2 100 m10:56
2946Jens Vonen SvaeH 9-10 (27)1 770 m10:56
4359Synnøve VonenDirekte C (43)2 250 m10:57
2974Øystein JensenH 55- (71)3 630 m11:25
3633Sigrid HaugeD 14 (34)2 700 m11:25
2512Tone Karina IngesenD 50- (65)2 920 m11:49
2511Ole IngesenH 50- (101)3 710 m11:51
2973Wenche LindløvD 50- (65)2 920 m12:03
2464Bjørn Ketil HansenDirekte B (80)3 210 m12:16
2669Bjørn Tore ThoresenH 55- (71)3 630 m12:25
2670Heidi BørstadD 55- (41)2 660 m12:36

Skien OK

19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3357Nina Irene Guttormsen SørumD 17-N (2)2 130 m10:04
3367Åse NysæterD 40-kort (11)2 660 m10:14
3368Hanna NysæterD 17-kort (14)3 040 m10:15
2802Trude NysæterD 40-kort (11)2 660 m10:19
4586Sigurd HoltskogDirekte B (80)3 210 m10:27
3355Arnfinn SørumH 17-C (9)2 250 m10:46
4363Hege B. ØksenholtDirekte C (43)2 250 m11:01
2452Grete S B HoviD 60- (20)2 660 m11:16
3353Frode NysæterH 45- (79)3 740 m11:19
4585Juliette Holtskog-FeremansD 11-12 (48)2 100 m11:21
2632Espen RaastadH 55- (71)3 630 m11:33
2901Vilde Aakre LeistadD 13 (22)2 370 m11:36
2302Harald OmlandH 55- (71)3 630 m11:57
2800Gisle NysæterH 45- (79)3 740 m11:59
2757Rita RaastadD 50-kort (4)2 350 m12:08
3447Bjørn Richard KirsteH 50- (101)3 710 m12:09
2588Harald HoviH 60- (55)3 240 m12:54
2900Gry AakreD 40- (25)3 290 m12:58
2801Gaute NysæterH 13 (31)2 370 m13:04

Snertingdal IF Orientering

11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3372Mina HolmenD 9-10 (29)1 770 m10:32
3449Marte Olava BratlienN-åpen (117)1 550 m11:16
4275Erik HasliDirekte B (80)3 210 m11:19
3373Therese HolmenD 11-12 (48)2 100 m11:30
3369Hanne HolmenDirekte B (80)3 210 m11:55
3371Marius HolmenDirekte B (80)3 210 m11:57
3370Øystein HolmenH 65- (24)2 920 m12:21
3450Mona BratlienDirekte C (43)2 250 m12:39
4341Aksel HolmenUtvikling C (25)2 250 m12:45
3448Ida Marie BratlienUtvikling C (25)2 250 m12:55
3451Ruth BratlienUtvikling C (25)2 250 m13:05

Søgne og Songdalen OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2343Jan VærpH 75- (32)2 550 m12:35

Stavanger Orienteringsklubb

10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3288Toril FalkenbergD 17-kort (14)3 040 m10:17
3287Hans Christian Granly FalkenbergH 17-kort (11)3 500 m10:19
2336Peter SæbbøH 11-12 (69)2 100 m11:01
2335Wenche Margrethe SæbbøD 45- (56)3 240 m11:09
2454May MelingD 60- (20)2 660 m11:28
2337Jone SæbbøH 45- (79)3 740 m11:38
2418Tone Cecilie NystrømD 50- (65)2 920 m11:42
2293Tore KarlsenH 60- (55)3 240 m12:17
2417Stein Arne OlsenH 55- (71)3 630 m12:19
2436Anne-Siv GjertsenD 55- (41)2 660 m12:58

Stjørdals-Blink Orientering

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3039Sigurd SævikH 11-12 (69)2 100 m10:33
3041Einar SævikN-åpen (117)1 550 m10:51
3040Guro SævikN-åpen (117)1 550 m11:09
3042Rune SævikDirekte B (80)3 210 m12:17
2590Jakob HaugenH 50- (101)3 710 m12:33
3038Ingvild KjesbuD 40- (25)3 290 m12:40

Stokke IL

27 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4092Sunniva BergDirekte A3 (21)2 350 m10:03
3139Anikken Gjein DybvikD 40-kort (11)2 660 m10:12
3294Marit RöhrsD 17-C (20)2 250 m10:12
3827Håkon BergDirekte A1 (52)3 680 m10:18
3339Hanne VilkeD 17-B (42)2 970 m10:23
2551Kristine Sparre KnudsenD 17-B (42)2 970 m10:26
2830Vigdis SigurdsdottirD 9-10 (29)1 770 m10:34
2829Magnus SigurdssonH 11-12 (69)2 100 m10:37
4238Sandra B. RobertsenDirekte B (80)3 210 m10:42
3140Jens G. DybvikH 11-12 (69)2 100 m10:47
3290Joel RöhrsH 9-10 (27)1 770 m10:58
2831Sturla SigurdssonN-åpen (117)1 550 m11:07
2629Margareta BrynhildsenD 70- (24)2 550 m11:25
3271Bjørnar OlsrødH 50- (101)3 710 m11:44
2409Astrid BrevikD 50- (65)2 920 m11:46
4577Arne KristensenH 75- (32)2 550 m11:57
3112Lars Martin GjeinH 75- (32)2 550 m12:03
3608Ragnar Niemi BergH 65- (24)2 920 m12:16
2873Rune RøedH 50- (101)3 710 m12:32
2893Runar KittilsenH 70- (37)2 690 m12:39
2864Arne KristensenH 55- (71)3 630 m12:47
3141Kenneth DybvikH 17-B (15)3 210 m12:55
2630Niclas GunnerødH 13 (31)2 370 m12:56
3286Maike RöhrsUtvikling C (25)2 250 m12:57
2828Sigurdur Freyr SigurdssonH 17-B (15)3 210 m13:06
3607Inger NergaardD 65- (17)2 550 m13:27
3333Frode RobertsenH 55- (71)3 630 m13:31

Stord Orientering

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3598Jørgen WesterheimUtvikling B (13)2 970 m10:16
2300Kenneth WesterheimH 45- (79)3 740 m12:09

Sturla, IF

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3819Helle Egeberg VåriDirekte A1 (52)3 680 m10:10
3820Tibor VåriDirekte A1 (52)3 680 m10:11
3352Tanja InstanesD 17-kort (14)3 040 m10:19
4229Ellen Horn-JohnsenDirekte B (80)3 210 m10:33
4623Merete UndelandD 50- (65)2 920 m11:03
4624Karl Anton UndelandH 50- (101)3 710 m11:03
4540Stig InstanesH 45- (79)3 740 m11:08
3073Gry Bruland VråleD 70- (24)2 550 m11:09
3512Ivar Louis BergH 80- (16)1 920 m11:28
3578Tormod HøimyrH 80- (16)1 920 m11:43
3438Jon Erik KvarmeH 50- (101)3 710 m11:45
3427Charlotte SkourupD 50- (65)2 920 m11:58
4541Jens WoldH 13 (31)2 370 m11:58
2853Elling FrøvollH 80- (16)1 920 m12:04
2868Snorre FrydenlundDirekte B (80)3 210 m12:11
3429Øystein RognebakkeH 45- (79)3 740 m12:18
3074Lasse VråleH 75- (32)2 550 m12:19
3492Bjørn W. LudvigsenH 75- (32)2 550 m12:25
3428Magnus Skourup RognebakkeH 14 (27)2 760 m12:36
2854Torunn Hege FrøvollD 75- (8)1 920 m12:43
2451Eirik EriksenH 70- (37)2 690 m12:49
3397Mats JohnsenH 13 (31)2 370 m13:00

TIF Viking

7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3542May-lill DammD 17-B (42)2 970 m10:48
3541Kjetil DammH 50- (101)3 710 m11:35
2291Axel IngvaldsenH 80- (16)1 920 m11:52
3610Lise ChristensenD 50- (65)2 920 m11:59
3457Jan Harald Helmich PedersenH 70- (37)2 690 m12:03
3100Jon-Kåre HansenH 45- (79)3 740 m12:06
2286Jørn TorgersenH 70- (37)2 690 m12:35

Torridal IL

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3206Ingunn GåsværD 17-B (42)2 970 m10:10
3351Inger Aurebekk UdøD 50- (65)2 920 m11:35
3205Knut AurebekkH 50- (101)3 710 m12:07
2968Jostein MoeH 40- (29)3 750 m12:28

Trollhättans SOK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3563Björn KristianssonH 50- (101)3 710 m11:42

Tynset IF

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2969Mari Gullbrekken SchjølbergD 45- (56)3 240 m11:29
2971Guro SchjølbergD 14 (34)2 700 m11:51
2970Geir SchjølbergH 45- (79)3 740 m12:01
3570Eldbjørg G. KalbækkenD 55- (41)2 660 m12:12

Tyrving IL

36 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3822Erik TiltnesDirekte A1 (52)3 680 m10:13
3826Frode KamsvågDirekte A1 (52)3 680 m10:17
3935Stine NjåsteinDirekte A2 (45)3 500 m10:26
4572Anett WallinDirekte B (80)3 210 m10:26
4232Thea HaltiaDirekte B (80)3 210 m10:36
4236Siw SolstadDirekte B (80)3 210 m10:40
3146Erlend MyhreH 11-12 (69)2 100 m10:41
2779Herman Finstad LandH 9-10 (27)1 770 m10:49
3412Iver StavlandH 11-12 (69)2 100 m10:50
2778Jacob Finstad LandH 11-12 (69)2 100 m10:53
4151Aud I. SpjelkavikDirekte A3 (21)2 350 m11:02
4153Toril WiigDirekte A3 (21)2 350 m11:04
3646Hege FeiringD 50- (65)2 920 m11:10
3320Elisabeth MyhreD 45- (56)3 240 m11:11
2521Unn EllefsenD 70- (24)2 550 m11:13
2949Marianne NjåsteinD 50- (65)2 920 m11:18
3347Silje SlungaardD 17- (20)3 440 m11:18
3019Egil EideH 55- (71)3 630 m11:23
4279Thomas BjanesDirekte B (80)3 210 m11:23
3647Tom RådahlH 55- (71)3 630 m11:27
2785Nora SkauenD 50- (65)2 920 m11:32
2459Berit DanielsenD 60- (20)2 660 m11:36
3269Anne Kristine NorderudD 50- (65)2 920 m11:40
3270Thor NorderudH 55- (71)3 630 m11:41
2786Jens Christian HolstDirekte A1 (52)3 680 m11:56
3327Are KristiansenH 50- (101)3 710 m11:56
3070Per SlungaardH 55- (71)3 630 m12:01
2520Helge LyeH 70- (37)2 690 m12:11
3102Else GrandalD 55- (41)2 660 m12:18
2466Kjell Gorm RøkkeH 75- (32)2 550 m12:21
2460Per Kristian EkebergH 60- (55)3 240 m12:23
3101Bjørn Henning GrandalH 55- (71)3 630 m12:31
3071Don SkantzeH 60- (55)3 240 m12:34
2918Kjersti SkantzeD 55- (41)2 660 m13:12
2777Katrine Finstad LandD 40- (25)3 290 m13:14
2950Are NjåsteinH 55- (71)3 630 m13:23

Vang OL

6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3824Per Olav AndersenDirekte A1 (52)3 680 m10:15
3825Øivind RosselandDirekte A1 (52)3 680 m10:16
2979Maren HenriksenD 14 (34)2 700 m11:55
2862Øystein MelbyH 55- (71)3 630 m11:59
2852Gro EllegaardDirekte B (80)3 210 m12:02
3114Kristoffer Børke SætabergetH 14 (27)2 760 m12:34

Varegg Fleridrett

15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2309Astrid Oline ErvikD 40-kort (11)2 660 m10:13
2386Sverre Stuland TysværH 11-12 (69)2 100 m10:43
2526Ronny RykkjeH 50- (101)3 710 m11:10
3521Karianne StrømmeD 45- (56)3 240 m11:26
2342Tove AasheimD 50- (65)2 920 m11:33
2308Ragna Oline Doppelhofer ErvikD 11-12 (48)2 100 m11:50
3523Tore LidDirekte B (80)3 210 m11:58
2560Solveig Da-Yeon Vrålstad LøvåsD 11-12 (48)2 100 m12:08
3481Jan Kjærner-SembH 50- (101)3 710 m12:10
3574Dagfinn GjerstadH 13 (31)2 370 m12:12
2561Turid VrålstadDirekte B (80)3 210 m12:18
2341Tore NymarkH 50- (101)3 710 m12:31
2385Lars Stuland LarsenH 55- (71)3 630 m12:33
3522Andreas Strømme LidH 13 (31)2 370 m12:36
2307Gernot DoppelhoferH 50- (101)3 710 m12:53

Varteig OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2467Lea TaraldsvikDirekte B (80)3 210 m12:09
2338Einar Kristian LundeH 65- (24)2 920 m12:32
3477Henrik Julian Fontes AarbuH 14 (27)2 760 m13:00

Vegårshei IL

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4094Gerd Karin VestølDirekte A3 (21)2 350 m10:05
3123Oskar HageliaH 11-12 (69)2 100 m10:34
3124Signe HageliaD 9-10 (29)1 770 m10:35
4600Arnhild U. BråtenD 50- (65)2 920 m11:05
2633Geir BråtenH 50- (101)3 710 m11:34
3203Emma Smeland NygårdseterD 50- (65)2 920 m11:50
3204Sten Åge NygårdseterH 50- (101)3 710 m12:20
3122Jakob HageliaH 40- (29)3 750 m12:22
2984Ole Petter VestølH 50- (101)3 710 m12:37

Vehkalahden Veikot

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3615Pihla PuontiN-åpen (117)1 550 m11:12
3614Paju PuontiD 11-12 (48)2 100 m11:32
3531Tuomas PuontiH 40- (29)3 750 m12:20

Verdal OK

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3485Anne Eline Vehus SkjerveD 13 (22)2 370 m11:32
2479Stein MarkhusH 55- (71)3 630 m11:37
3484Ann Sissel VehusD 55- (41)2 660 m12:04

Vindafjord Orienteringslag

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2626Einar MartinsenH 50- (101)3 710 m11:50
3069Einar Marius Hjellestad MartinsenH 17- (31)4 060 m12:09

Vingelen IL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3328Leif JordetDirekte B (80)3 210 m12:20
3330Bente HortenDirekte B (80)3 210 m12:29
3329Lars Horten JordetH 14 (27)2 760 m12:48

Voss IL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
3543Trude BråtenD 60- (20)2 660 m11:24
2550Gunnar BråtenH 60- (55)3 240 m12:32

Wing OK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2268Ingeborg KolstadD 11-12 (48)2 100 m11:27
2563Jostein AlvestadH 60- (55)3 240 m12:52

Advertisements

IOF Eventor