Norwegian Orienteering Federation

Start list for Sørlandsmesterskapet Langdistanse

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Sørlandsmesterskapet Langdistanse
Organisers: Aust-Agder / Birkenes IL
Date: Saturday 24 August 2019

N-├ąpen

1 600 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Anne RingvollIK Grane Arendal Orientering00:00
0Eivind ÅneslandBirkenes IL14:00
0Emma Bjerke DaleneBirkenes IL14:00
0Erlend Lima FlakkBirkenes IL14:00
0Marthe Lima  FlakkBirkenes IL14:00
0Ingvild Stormoen NesetBirkenes IL14:00
0Brage Glende StormoenKristiansand OK14:00
0Thea TøråKristiansand OK14:00
0Tobias TøråKristiansand OK14:00
0Isak TveitBirkenes IL14:00
0Johannes TveitBirkenes IL14:00
222Martin Øverøyen BalchenOddersjaa SSK14:00

D 9-10

2 800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Tiril MolundIL Imås14:00

D 11-12

3 000 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Selma WhiteSøgne og Songdalen OK14:03
0Ingrid RingvollIK Grane Arendal Orientering14:05
0Klara TobiassenBirkenes IL14:07

D 13-14

3 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Sandra TømtIL Imås14:10

D 15-16

4 400 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering14:14
0Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering14:16
0Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK14:18
0Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering14:20
0Tuva Krafft MyhrenHisøy OK14:22

D 17-A kort

4 400 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Una Glende JansonKristiansand OK14:24
0Kristin BalchenOddersjaa SSK14:28

D 17-B

3 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Torun LynnebakkenKristiansand OK14:24

D 17C

3 000 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Adriana EikKristiansand OK14:01

D 17-20

4 800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Mia HirschIF Trauma14:38

D 21-

6 100 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK14:00
0Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering14:02
0Christina WhiteSøgne og Songdalen OK14:04

D 35-

4 800 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Linn Carina DalandKristiansand OK14:00
0Boyan YuanKristiansand OK14:36
0Janne ThygesenIK Grane Arendal Orientering14:40

D 45-

4 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Arnhild U. BråtenVegårshei IL14:28
0Marianne HaugeHisøy OK14:30
0Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL14:32
0Ingvild MulenKristiansand OK14:34

D 60-

4 400 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Siri BjorvandBirkenes IL14:26

D 65-

3 500 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Jorunn SandsdalenOddersjaa SSK14:12
0Siri ØkstadOddersjaa SSK14:14

D 70-

3 500 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK14:16
0Ingeborg BøbelIL Imås14:18
0Signe HeivollSøgne og Songdalen OK14:20

D 80-

3 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Gudveig JørundlandOK Sør14:22

H 9-10

2 800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Simen NygårdBirkenes IL14:01

H 11-12

3 000 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Lars BirkenesBirkenes IL14:09

H 13-14

3 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Emil NygårdBirkenes IL14:00

H 15-16

4 800 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Henrik Andreas TømtIL Imås14:14
0Trygve Børte NomelandKristiansand OK14:16

H 17-A kort

4 800 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Kristian NyhusBirkenes IL14:00
0Harald EikKristiansand OK14:02
0Geir Henrik HirschIF Trauma14:06
0Steinar ÅneslandBirkenes IL14:08
0Henrik Svaland AasKristiansand OK14:10
0Guttorm NyhusBirkenes IL14:12
0Nils Arne JohannessenKristiansand OK14:44

H 17-B

3 500 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Jonny  SvalandBirkenes IL14:00
0Morten CowardOK Sør14:02
0Kenneth ÅnonsenØyestad IF allianse14:26

H 17-20

6 100 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Odd Kristian Hagen MyreKristiansand OK14:06
0Anders VestølVegårshei IL14:08
0David RundeKristiansand OK14:10
0Simon Beckmann KristiansenKristiansand OK14:12

H 21-

8 800 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Steinar  AasBirkenes IL14:00
0Sebastian DalandKristiansand OK14:01
0Thorbjørn VærpKristiansand OK14:03
0Hans Gunnar OmdalIL Vindbjart14:05
0Vegard DanielsenKristiansand OK14:07
0Håvard WedegeFredrikstad SK14:09
0Viggo MolundIL Imås14:11
0Ola SløgedalMarnardal IL14:13
0Håvar Birkeland StormoenKristiansand OK14:15
0Stein-Erik ScheieOK Sør14:17
0Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK14:19
0John RundeKristiansand OK14:21
0Jostein MoeTorridal IL14:23
0Åsulv Birkeland StormoenKristiansand OK14:25
0Dag BlandkjennKristiansand OK14:27
0Stig AlvestadIK Grane Arendal Orientering14:29

H 35-

6 100 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Svein SundeSøgne og Songdalen OK14:14
0Kjell Arne HålandOK Sør14:16
0Svein Erik WiigSøgne og Songdalen OK14:38

H 45-

6 100 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Espen BirkenesBirkenes IL14:04
0Øyvind MikkelsenKristiansand OK14:18
0Per Kristian TømtIL Imås14:20
0Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orientering14:22
0Geir BråtenVegårshei IL14:24
0Inge HaugeHisøy OK14:26
0Fred-Arne SivertsenKristiansand OK14:28
0Ole Petter VestølVegårshei IL14:30
0Terje UrfjellIL Imås14:32
0Helge HodnemyrIL Vindbjart14:34
0Tor ÅmdalKristiansand OK14:36

H 55-

4 800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Oluf BøckmanKristiansand OK14:46

H 60-

4 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Jan BlandkjennKristiansand OK14:18
0Glenn Ager-WickIK Grane Arendal Orientering14:20
0John HansenKristiansand OK14:22
0Per W. TorgersenOddersjaa SSK14:24
0Jack BjørnsenKristiansand OK14:42

H 65-

4 400 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Hans Tore SandsdalenOddersjaa SSK14:00
0Kjell Walter SørensenIK Grane Arendal Orientering14:02
0Dag MoeKristiansand OK14:04
0Stein CowardOK Sør14:06

H 70-

4 400 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Kristen DalandIL Imås14:00
0Odd UtstumoIK Grane Arendal Orientering14:08
0Widar Taxth LølandHisøy OK14:10
0Øyvin SimonsenIL Imås14:12

H 80-

3 500 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Arild TelstøIL Vindbjart14:04
0Oddbjørn Jan HjetlandKristiansand OK14:06

H 85-

3 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Einar JørundlandOK Sør14:08

Utvikling10-20 N

2 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Marius Tveide AndreassenBirkenes IL14:00
0Bjørn Lima FlakkBirkenes IL14:00
0Fabian JohannessenKristiansand OK14:00
0Signe Emilie LynnebakkenKristiansand OK14:00
0Vilde MolundIL Imås14:00

Utvikling 10-20 C

3 000 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Camilla SvalandBirkenes IL14:00
0Ingeborg ÅneslandBirkenes IL14:10
0Markus MollestadJust14:12

Advertisements

IOF Eventor