Norwegian Orienteering Federation

Start list for Løvspretten PreO

Event informationShow start list by classPrint

Name: Løvspretten PreO
Organisers: Hamar OK / Løten o-lag / Ringsaker OK
Date: Monday 5 June 2017

Attunda OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
220Göran AnderssonPre-o Elite (52)1 400 m11:09:00

Björklinge SOK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
76Tomas JanssonPre-o Elite (52)1 400 m10:22:30
120Ola JanssonPre-o Elite (52)1 400 m11:00:00

Fet OL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
63Kjell IngvaldsenPre-o Elite (52)1 400 m10:03:00

Finland

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
74146194Ari TertsunenPre-o Elite (52)1 400 m10:19:30

Fredrikstad SK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
119229546Svein JakobsenPre-o Elite (52)1 400 m10:58:30

Halden SK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
248181110Kine Hallan SteiwerPre-o Elite (52)1 400 m09:57:00
61221273Marianne DæhliPre-o Elite (52)1 400 m10:00:00

Hamar OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
301502588Sverre Berg LutnæsPrøve-på A (1) 800 m

Hisøy OK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
6598008Widar Taxth LølandPre-o Elite (52)1 400 m10:06:00
669685Gerd YttervikPre-o A (7) 800 m10:07:30

HJS Vansbro OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
83Erik LundkvistPre-o Elite (52)1 400 m10:33:00

Hølen IK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
7Margareta StålnackePre-o A (7) 800 m09:58:30
117Per StålnackePre-o Elite (52)1 400 m11:13:30

IFK Göteborg

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
90Erik StålnackePre-o Elite (52)1 400 m10:42:00

Kalmar OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
1Bertil StåhlPre-o A (7) 800 m10:00:00

Kongsberg OL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
391394Lise HørtvedtPre-o A (7) 800 m10:03:00

Kristiansand OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
247221206Kristian PyttenPre-o Elite (52)1 400 m09:55:30

Kungälvs OK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
66Ingemar GidenstamPre-o Elite (52)1 400 m10:07:30
100Roger BorgPre-o Elite (52)1 400 m10:51:00

Lardal OL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
221Knut Terje OvesenPre-o Elite (52)1 400 m11:10:30

Lierbygda OL

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
2Eldrid Sandvoll AskPre-o A (7) 800 m10:01:30
79Arne AskPre-o Elite (52)1 400 m10:27:00

Modum OL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
10277375Arno Lilja GrønhovdPre-o Elite (52)1 400 m10:52:30

Nedre Romerike Handicapidretts

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
5Berit WiikPre-o A (7) 800 m10:06:00
86Odd Bjørn WiikPre-o Elite (52)1 400 m10:37:30

Nydalens SK

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
6891082Jappe HjelsethPre-o Elite (52)1 400 m10:10:30
73188722Knut AaldePre-o Elite (52)1 400 m10:18:00
94181939Sondre Ruud BråtenPre-o Elite (52)1 400 m10:48:00

OK Gläntan Vessigebro

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
78Mikael AftevikPre-o Elite (52)1 400 m10:25:30

OK Hedströmmen

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
127Lars SilvervretPre-o Elite (52)1 400 m11:01:30

OK Linné

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
77Martin FredholmPre-o Elite (52)1 400 m10:24:00
85Owe FredholmPre-o Elite (52)1 400 m10:36:00
219Eva FredholmPre-o Elite (52)1 400 m11:07:30

OK Löftan

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
217Owe AnderssonPre-o Elite (52)1 400 m11:04:30

OK Moss

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
62501214Ola Torstein EndresenPre-o Elite (52)1 400 m10:01:30

OK Rodhen

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
71Nils-Olov AnderssonPre-o Elite (52)1 400 m10:15:00

OK Skogsmunken

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
216Bosse SandströmPre-o Elite (52)1 400 m11:03:00

OL Vallset/Stange

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
64Bengt-Erik PedersenPre-o Elite (52)1 400 m10:04:30
6762633Odd HåkensenPre-o Elite (52)1 400 m10:09:00
95Egil SønsterudbråtenPre-o Elite (52)1 400 m10:49:30

Østmarka OK

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
4Gro Kristin HaugPre-o A (7) 800 m10:04:30
6923847Alf StefferudPre-o Elite (52)1 400 m10:12:00
8480706Jan Erik HaugPre-o Elite (52)1 400 m10:34:30

Porsgrunn OL

3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
70Martin Aarholt WaalerPre-o Elite (52)1 400 m10:13:30
72Lars Jakob WaalerPre-o Elite (52)1 400 m10:16:30
222Ole-Johan WaalerPre-o Elite (52)1 400 m11:12:00

Raumar Orientering

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
249216356Ståle SønsterudbråtenPre-o Elite (52)1 400 m09:58:30

Rehns BK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
91Lennart WahlgrenPre-o Elite (52)1 400 m10:43:30
112Marit WiksellPre-o Elite (52)1 400 m10:55:30

Stora Tuna OK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
92Elisabet WiksellPre-o Elite (52)1 400 m10:45:00

Strängnäs-Malmby OL

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
7587006Leif ErikssonPre-o Elite (52)1 400 m10:21:00

Surahammars SOK

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
82Rolf KarlssonPre-o Elite (52)1 400 m10:31:30

Tidaholms SOK Sisu

4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
81Robert JakobssonPre-o Elite (52)1 400 m10:30:00
88Kerstin JakobssonPre-o Elite (52)1 400 m10:40:30
93Johannes JakobssonPre-o Elite (52)1 400 m10:46:30
103Clara JakobssonPre-o Elite (52)1 400 m10:54:00

Vänersborgs SK

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
87Michael JohanssonPre-o Elite (52)1 400 m10:39:00
218Johan JohanssonPre-o Elite (52)1 400 m11:06:00

Vetelin Urheilijat

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time
80143322Jani LeppäniemiPre-o Elite (52)1 400 m10:28:30

Advertisements

IOF Eventor