Norwegian Orienteering Federation

Start list for Løvspretten PreO

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Løvspretten PreO
Organisers: Hamar OK / Løten o-lag / Ringsaker OK
Date: Monday 5 June 2017

Pre-o Elite

1 400 m, 52 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
247221206Kristian PyttenKristiansand OK09:55:30
248181110Kine Hallan SteiwerHalden SK09:57:00
249216356Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering09:58:30
61221273Marianne DæhliHalden SK10:00:00
62501214Ola Torstein EndresenOK Moss10:01:30
63Kjell IngvaldsenFet OL10:03:00
64Bengt-Erik PedersenOL Vallset/Stange10:04:30
6598008Widar Taxth LølandHisøy OK10:06:00
66Ingemar GidenstamKungälvs OK10:07:30
6762633Odd HåkensenOL Vallset/Stange10:09:00
6891082Jappe HjelsethNydalens SK10:10:30
6923847Alf StefferudØstmarka OK10:12:00
70Martin Aarholt WaalerPorsgrunn OL10:13:30
71Nils-Olov AnderssonOK Rodhen10:15:00
72Lars Jakob WaalerPorsgrunn OL10:16:30
73188722Knut AaldeNydalens SK10:18:00
74146194Ari TertsunenFinland10:19:30
7587006Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:21:00
76Tomas JanssonBjörklinge SOK10:22:30
77Martin FredholmOK Linné10:24:00
78Mikael AftevikOK Gläntan Vessigebro10:25:30
79Arne AskLierbygda OL10:27:00
80143322Jani LeppäniemiVetelin Urheilijat10:28:30
81Robert JakobssonTidaholms SOK Sisu10:30:00
82Rolf KarlssonSurahammars SOK10:31:30
83Erik LundkvistHJS Vansbro OK10:33:00
8480706Jan Erik HaugØstmarka OK10:34:30
85Owe FredholmOK Linné10:36:00
86Odd Bjørn WiikNedre Romerike Handicapidretts10:37:30
87Michael JohanssonVänersborgs SK10:39:00
88Kerstin JakobssonTidaholms SOK Sisu10:40:30
90Erik StålnackeIFK Göteborg10:42:00
91Lennart WahlgrenRehns BK10:43:30
92Elisabet WiksellStora Tuna OK10:45:00
93Johannes JakobssonTidaholms SOK Sisu10:46:30
94181939Sondre Ruud BråtenNydalens SK10:48:00
95Egil SønsterudbråtenOL Vallset/Stange10:49:30
100Roger BorgKungälvs OK10:51:00
10277375Arno Lilja GrønhovdModum OL10:52:30
103Clara JakobssonTidaholms SOK Sisu10:54:00
112Marit WiksellRehns BK10:55:30
119229546Svein JakobsenFredrikstad SK10:58:30
120Ola JanssonBjörklinge SOK11:00:00
127Lars SilvervretOK Hedströmmen11:01:30
216Bosse SandströmOK Skogsmunken11:03:00
217Owe AnderssonOK Löftan11:04:30
218Johan JohanssonVänersborgs SK11:06:00
219Eva FredholmOK Linné11:07:30
220Göran AnderssonAttunda OK11:09:00
221Knut Terje OvesenLardal OL11:10:30
222Ole-Johan WaalerPorsgrunn OL11:12:00
117Per StålnackeHølen IK11:13:30

Pre-o A

800 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
7Margareta StålnackeHølen IK09:58:30
1Bertil StåhlKalmar OK10:00:00
2Eldrid Sandvoll AskLierbygda OL10:01:30
391394Lise HørtvedtKongsberg OL10:03:00
4Gro Kristin HaugØstmarka OK10:04:30
5Berit WiikNedre Romerike Handicapidretts10:06:00
669685Gerd YttervikHisøy OK10:07:30

Prøve-på A

800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
301502588Sverre Berg LutnæsHamar OK

Advertisements

IOF Eventor