Norwegian Orienteering Federation

Start list for Midt-Norsk Mesterskap Sprint

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Midt-Norsk Mesterskap Sprint
Organiser: Frol IL
Date: Friday 25 August 2017

N-├ąpen

22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
402Emilie Nubdal FrøsethVerdal OK16:30
403Idun AaenStjørdals-Blink Orientering16:30
404Ole Ulseth SylteFreidig16:30
405Martine Nubdal FrøsethVerdal OK16:30
406Hedda SæbøNidarøst OK16:30
407Martin Klevberg LerfallStjørdals-Blink Orientering16:30
408William Mitchell IversenVerdal OK16:30
409Maja Sæterhaug KnudsenFreidig16:30
410Johannes LerliMelhus IL16:30
411Ovid Baglo BjørkengVerdal OK16:30
412Sigurd RønningMelhus IL16:30
413Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering16:30
414Andrea Holm UndhjemSteinkjer OK16:30
417JULIA NIKOLAISENFrol IL16:30
419SELMA LANGØYGAARDFrol IL16:30
420LIVE MARILE  LANGØYGAARDFrol IL16:30
421Mia MelbyeVerdal OK16:30
422Mads MelbyeVerdal OK16:30
424Erlend GrønliFredrikstad SK16:30
425Daniel AlstadFrol IL16:30
426Mathilde Tanem IversenVerdal OK16:30
427Alva Rundgren IversenVerdal OK16:30

D -10

1 310 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
388Vilde Nordgård LeirenByåsen IL17:34
389Ingeborg KolstadWing OK17:35
390Synne Kvittum NytrøenTynset IF17:36
391Nikoline MunkebyFrol IL17:37
392Anna Emilie LonaWing OK17:38
393Karita MøllerSteinkjer OK17:39

D 11-12

1 310 m, 15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
361Solveig Louise NissenFreidig17:46
362Silja FuglemMalvik IL17:47
363Una KittilsenFreidig17:48
364Guro SchjølbergTynset IF17:49
365Ane SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering17:50
366Ella SandstadFreidig17:51
367Malin Nordgård LeirenByåsen IL17:52
368Maria Strømdal WikFreidig17:53
369Eline Klevberg LerfallStjørdals-Blink Orientering17:54
370Anna BellingmoOL Gaula17:55
371Tora KittilsenFreidig17:56
372Fredrikke Baglo BjørkengVerdal OK17:57
373Sigrid HaugskottOL Trollelg17:58
374Nora HalvorsenFreidig17:59
375Lina Storler SnøfuglFreidig18:00

D 11-12N

1 280 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
382Selma SkjulsvikFrol IL17:36
383Carina Marie NarvesenOs IL17:37

D 13-14

1 820 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
262Trude MarkhusVerdal OK17:49
263Mari EidsmoFreidig17:50
264Iselina Myhr ImslandFrol IL17:51
265Mathea Spets StorhovFreidig17:52
266Kristin LundanesEmblem IL17:53
267June MunkebyFrol IL17:54
268Anna ChristensenFreidig17:55
269Serine Skogeng ReitenEmblem IL17:56
270Ane Malene KolstadFreidig17:57
271Linnea MunkebyFrol IL17:58
272Eline Horten JordetVingelen IL17:59
273Mathea Baglo BjørkengVerdal OK18:00
274Mari Grøtli SvergjaKvikne IL18:01
275Silje Marie NissenFreidig18:02

D 15-16

1 890 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
177Vilde Lereim StorliFreidig17:02
178Maren VikenByåsen IL17:03
179Stine AuneNidarøst OK17:04
180Hege HallanOK Skøynar17:05
181Matilde MunkebyFrol IL17:06
182Frida HaugskottOL Trollelg17:07
183Mari Kilskar GrevskottFrol IL17:08
184Hanne Helmine RogstadNidarøst OK17:09
185Louise RonglanOK Skøynar17:10

D 17-18

1 940 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
136Lina Kvitvang BenanSteinkjer OK17:31
137Lene Berg HanssenByåsen IL17:32
138Sarah BrynhildsenWing OK17:33
139Vilde Årøen LykkeEmblem IL17:34
140Andrine VikenByåsen IL17:35
141Dina ReitanFreidig17:36
142Thea WalsethMalvik IL17:37
143Ragne MunkebyFrol IL17:38
144Ragnhild EideByåsen IL17:39
145Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF17:40
146Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK17:41
147Maria Ulseth SylteFreidig17:42
148Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL17:43
149Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK17:44
150Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering17:45
151Sofie HallemVerdal OK17:46

D 19-20

2 110 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
95Ingeborg EideByåsen IL18:00
96Ingrid LundanesEmblem IL18:01
97Oda Q FossumFreidig18:02
98Line SølbergOL Trollelg18:03
99Åshild KolstadFreidig18:04
100Emma ArnesenByåsen IL18:05
101Malin SandstadFreidig18:06
102Emilie Liabakk EriksenByåsen IL18:07
103Kristin BrekkeLillomarka OL18:08
104Sonja MellbergNTNUI18:09

D 21-

2 110 m, 27 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
52Heidi JensenNTNUI17:17
53Silje ArntzenNTNUI17:18
54Ingunn Egeberg VáriNTNUI17:19
55Marta UlvensøenNTNUI17:20
56Amanda JohanssonOK Orion17:21
57Hildegunn HeggøyNTNUI17:22
58Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoOL Trollelg17:23
59Synne FossøyNTNUI17:24
60Marit SchmidOL Trollelg17:25
61Anna UlvensøenNTNUI17:26
62Camilla ÖhmanNTNUI17:27
63Hanne SandstadFreidig17:28
64Audhild Bakken RognstadNTNUI17:29
65Jorunn KvaklandNTNUI17:30
66Mali Gederaas KanstadNTNUI17:31
67Åsne Skram TrømborgNTNUI17:32
68Karoline Dahl FosbyNTNUI17:33
69Ingrid OkkenhaugNTNUI17:34
70Ingvild BrekkeNTNUI17:35
71Ingeborg Ellegaard MelbyNTNUI17:36
72Maren GrandeFrol IL17:37
73Kajsa Stina SandstadNTNUI17:38
74Kristine AusenNTNUI17:39
75Siri StensgårdNTNUI17:40
76Helene OmdalNTNUI17:41
77Kristine FjellangerNTNUI17:42
78Aurora FossøyNTNUI17:43

D 40-

1 890 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
188Kari UlsethFreidig17:13
189Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering17:14
190Tone AlmåsIL Leik17:15
191Janita SkogengEmblem IL17:16
192Susanna BrynhildsenWing OK17:17
193Gøril EideByåsen IL17:18
194Kari Tønset GuttvikWing OK17:19
195Mari Angell-PetersenFreidig17:20
196Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering17:21
197Mari Ann Landsem MelhusSteinkjer OK17:22
198Anne Meli NarjordOs IL17:23
199Kristin HaugskottOL Trollelg17:24
200Mai Iren AlmåsIL Leik17:25
201Gro Sandstad EidsmoFreidig17:26
202Kari Solem AuneByåsen IL17:27
203Margot Bolstad LynumFreidig17:28
204Ingeborg Gurine KraftStjørdals-Blink Orientering17:29

D 50-

1 630 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
278Ann Sissel VehusVerdal OK17:02
279Nina-Beate LiabakkByåsen IL17:03
280Anne Mette NormannTynset IF17:04
281Liv MeliIL Nansen17:05
282Åse Rita EllingsenWing OK17:06
283Grete Berge OwrenFreidig17:07
284Rine HanssenByåsen IL17:08
285Hilde BellingmoOL Gaula17:09
286Trine SunnsetMelhus IL17:10
287Hilde ForbordMalvik IL17:11
288Eirin LodgaardByåsen IL17:12
289Ragnhild DåsnesOs IL17:13
290Mona J. MølnvikFreidig17:14
291Hege Solhjem MelhuusMelhus IL17:15
292Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF17:16
293Torunn Spets StorhovFreidig17:17

D 60-

1 440 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
306Eldbjørg RyenTynset IF17:12
307Gerd BjørsethKrokstadøra IL17:13
308Sigrid KalbækkenTynset IF17:14
309Ruth SchmidOL Trollelg17:15
310Kari OsmoenOs IL17:16

D 70-

1 440 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
334Aslaug MølnvikSteinkjer OK17:40
335Anne FuruholtOL Trollelg17:41
336Grete UrsetVingelen IL17:42
337Anne-Lise BrenneOL Trollelg17:43
338Solveig VingelenVingelen IL17:44

D 80-

1 230 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
344Gerd Marie SæternesByåsen IL17:05

H -10

1 310 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
385Ludvig LangøygardFrol IL17:31
386Jonas AlstadFrol IL17:32

H 11-12

1 310 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
347Magnus AlstadFrol IL17:32
348Filip Mitchell IversenVerdal OK17:33
349Kristoffer Strømdal WikFreidig17:34
350Jørgen AuneByåsen IL17:35
351Ole Andreas VeskeOK Skøynar17:36
352Bennet SauerOs IL17:37
353Simen Hansæl-NergaardKvikne IL17:38
354Ludvik Storler SnøfuglFreidig17:39
355Håkon HallanOK Skøynar17:40
356Alf Petter LynumFreidig17:41
357Aleksander Tanem IversenVerdal OK17:42
358Tristan HalvorsenFreidig17:43

H 11-12N

1 280 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
380Peder Angel Lundquist LangenOs IL17:34

H 13-14

1 820 m, 30 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
230Ørjan SæterMelhus IL17:17
231Erlend AuneByåsen IL17:18
232Vetle Grønvik EkraFreidig17:19
233Magne GuttvikWing OK17:20
234Peter Prytz JensenMelhus IL17:21
235August MaskeFreidig17:22
236Erik Tofte jrMelhus IL17:23
237Sigurd VatnFrol IL17:24
238Espen KarlsenMelhus IL17:25
239Vemund MølnvikFreidig17:26
240Martin Vehus SkjerveVerdal OK17:27
241Knut HageMelhus IL17:28
242Hans UrsetIL BUL-Tromsø17:29
243Martin AuneMelhus IL17:30
244Kasper Sæterhaug KnudsenFreidig17:31
245Iver Gjedrem LundVerdal OK17:32
246Johan Daniel Holm UndhjemSteinkjer OK17:33
247Joakim Solberg QvenildMelhus IL17:34
248Fredrik MøllerSteinkjer OK17:35
249Petter Andreas LonaWing OK17:36
250Michael OlsenMelhus IL17:37
251Sindre TusetSteinkjer OK17:38
252Antonius Herskedal AmundsenFreidig17:39
253August Hopstad NykvistWing OK17:40
254Niklas Landsem MelhusSteinkjer OK17:41
255Oskar StorlerMelhus IL17:42
256Sigurd BraathenWing OK17:43
257Andreas AagesenMelhus IL17:44
258Vegard Ulseth SylteFreidig17:45
259Kristoffer LerliMelhus IL17:46

H 13-16N

1 280 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
377Markus Wilhelm NarvesenOs IL17:31

H 15-16

1 940 m, 27 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
107Jo Even KolstadFreidig17:02
108Aksel VeskeOK Skøynar17:03
109Vegard KittilsenFreidig17:04
110Hallvar HallanOK Skøynar17:05
111Tobias AlstadFrol IL17:06
112Henrik KraftStjørdals-Blink Orientering17:07
113Håkon HolstadFreidig17:08
114Jens Husby AftretMalvik IL17:09
115Jostein RøFreidig17:10
116Gaute Kvittum NytrøenTynset IF17:11
117Jonas VindalWing OK17:12
118Simen Spets StorhovFreidig17:13
119Marius MøllerSteinkjer OK17:14
120Matias NissenFreidig17:15
121Jørgen SchjølbergTynset IF17:16
122Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK17:17
123Henrik BelboSteinkjer OK17:18
124Martin Wold StavrumFrol IL17:19
125Håkon SæternesByåsen IL17:20
126Mikkel HoltFreidig17:21
127Henrik BraathenWing OK17:22
128Lars SandstadFreidig17:23
129Petter Liabakk EriksenByåsen IL17:24
130Mathias Enebak IversenFreidig17:25
131Håvard VeieOK Skøynar17:26
132Jonas GrønliFreidig17:27
133Trym Nergård RønningOK Skøynar17:28

H 17-18

2 110 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
81Oscar LyngenFreidig17:46
82Jørgen Rannem HalseSteinkjer OK17:47
83Mats EidsmoFreidig17:48
84Anders HaugskottOL Trollelg17:49
85Are LodgaardByåsen IL17:50
86Kristian Fredrik LynumFreidig17:51
87Sivert BellingmoOL Gaula17:52
88Oskar Spets StorhovFreidig17:53
89Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering17:54
90Simen Eliassen KvarmeSteinkjer OK17:55
91Ludvig Williams StrømsnesMalvik IL17:56
92Mathias VindalFreidig17:57

H 19-20

2 210 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
34Nils Ola KvamFreidig17:53
35Erlend Nilsen SandnesEmblem IL17:54
36Adrian OpheimFreidig17:55
37Jonas UnsgårdIL Leik17:56
38Olav Andreas RemmenOL Trollelg17:57
39Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK17:58
40Brage JørumByåsen IL17:59
41Håkon Raadal BjørloHalden SK18:00
42Peter Martinus Freyborg UranNTNUI18:01
43Olav Milian Schmitt GranHalden SK18:02
44Kristian Nilsen SandnesEmblem IL18:03
45Håvard EidsmoFreidig18:04
46Audun HeimdalKonnerud IL18:05
47Sverre Bang StøengNTNUI18:06
48Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering18:07
49Johannes Bakke AashamarKristiansand OK18:08

H 21-

2 210 m, 29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
3Bjørn LundanesNTNUI17:22
4Mattis HoltFreidig17:23
5Jonas KittelsenNTNUI17:24
6Ove BaardsgaardOL Trollelg17:25
7Oskar AndrénIL Leik17:26
8Lars OwrenNTNUI17:27
9Markus GladEmblem IL17:28
10Håkon Fruseth ChristiansenNTNUI17:29
11Eivind Schjelderup SkarpsnoNTNUI17:30
12Morten JørgensenKristiansand OK17:31
13Simen Eid NielsenNTNUI17:32
14Øystein HaugFrol IL17:33
15Emil GranqvistNTNUI17:34
16Oskar StørmerFossum IF17:35
17Henrik UpsalNTNUI17:36
18Sindre JohannessenFreidig17:37
19Sindre Engzelius GylverNTNUI17:38
20Johan Asphjell BjørnaasFrol IL17:39
21Kristoffer NeslandNTNUI17:40
22Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø17:41
23Sondre KristiansenNTNUI17:42
24Sindre Østgulen DeiszNTNUI17:43
25Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OK17:44
26Gustav FiskumNTNUI17:45
27Anders Felde OlaussenNTNUI17:46
28Ola KeiseråsIL Leik17:47
29Harald KalagerNTNUI17:48
30Espen SundsvikFrol IL17:49
31Jakob Kalvig SkoganNTNUI17:50

H 40-

1 940 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
154Ingebrigt FuglemMalvik IL17:49
155Torgeir AuneByåsen IL17:50
156Jon HolstadFreidig17:51
157Per Ivar SkinderhaugWing OK17:52
158Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering17:53
159Tomas EidsmoFreidig17:54
160Eivind LonaWing OK17:55
161Kyrre KraftStjørdals-Blink Orientering17:56
162Leif Arne NytrøenTynset IF17:57
163Øystein HusbyMalvik IL17:58
164Jørgen LerfallStjørdals-Blink Orientering17:59
165Erik SæbøNidarøst OK18:00
166Svein Anders MelhusSteinkjer OK18:01
167Marius WalsethMalvik IL18:02
168Jon RøstumOL Gaula18:03
169Asle SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering18:04
170Are RogstadNidarøst OK18:05
171Øystein BraathenWing OK18:06
172Håvard KjesbuStjørdals-Blink Orientering18:07
173Geir SchjølbergTynset IF18:08
174Andreas SylteFreidig18:09

H 50-

1 890 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
207Harald SvergjaNord-Østerdal OK17:32
208Per GrandeVerdal OK17:33
209Terje MidtbøWing OK17:34
210Frode SjøvoldRøros IL17:35
211Atle PedersenMelhus IL17:36
212Bjørn P. LøvåsNidarøst OK17:37
213Marius EnesVerdal OK17:38
214Jon VindalWing OK17:39
215Harald StorrønningByåsen IL17:40
216Terje RønningOK Skøynar17:41
217Geir Arne LodgaardByåsen IL17:42
218Bernt BrynhildsenWing OK17:43
219John LerliMelhus IL17:44
220Inge HafstadVerdal OK17:45
221Frode HaugskottOL Trollelg17:46
222Terje SchjølbergRøros IL17:47
223Stein Ivar FossMelhus IL17:48
224Stein MarkhusVerdal OK17:49
225Geir PaulsenOL Trollelg17:50
226Øystein WiggenByåsen IL17:51
227Vidar SkjerveVerdal OK17:52

H 60-

1 440 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
295Kåre OnsøyenMelhus IL17:01
296Magne GjønnesOL Trollelg17:02
297Terje KanstadWing OK17:03
298Terje HansenVingelen IL17:04
299Tor GjermstadWing OK17:05
300Eivind BakkMelhus IL17:06
301Rolf WærnesOrkanger IF17:07
302Lars SkrøvsethWing OK17:08
303Kjell MaroniByåsen IL17:09
304Rune M HoltFreidig17:10

H 70-

1 440 m, 22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
311Arne SæterhaugByåsen IL17:17
312Edgar FuruholtOL Trollelg17:18
313Rolf KarsetSteinkjer OK17:19
314Sverre KristoffersenVerdal OK17:20
315Bjørn Ludvig BrenneOL Trollelg17:21
316Bjørn Ivar RyenVingelen IL17:22
317Egil RepvikOL Trollelg17:23
318Eigil SørliMalvik IL17:24
319Stig Arild HaugskottOL Trollelg17:25
320Leidulv VinjeNidarøst OK17:26
321Henry SundsetvikOL Trollelg17:27
322Tor ØstvangOs IL17:28
323Leif RøhjellByåsen IL17:29
324Robert StrømWing OK17:30
325Gunnar Jarle DrivvoldSelbu OK17:31
326Øistein ÅsmulOL Trollelg17:32
327Steinar SimensenOs IL17:33
328Anders LaugloOL Trollelg17:34
329Kristian MidthjellVerdal OK17:35
330Jardar SandstadSelbu OK17:36
331Oddvar ErlienVingelen IL17:37
332Roar ForbordMalvik IL17:38

H 80-

1 230 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
340Paul ForsethOL Trollelg17:01
341Magne SæternesByåsen IL17:02

Direkte

1 230 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
415PABLO BUSTILLO RUIZCRON16:30
416JARA GARCIA ZAFRAWAKHAN16:30
418HANS HELMER SÆTERNESByåsen IL16:30
423Julie KristoffersenStorforshei IF16:30
428Marianne LangøygaardFrol IL16:30
394Dagrunn UrsethVingelen IL17:00
395Ingvil SnøfuglFreidig17:01
396Gunn Tove Nordgård LeirenByåsen IL17:02
397Leif JordetVingelen IL17:03
398Arne GuttvikWing OK17:04
399Bente HortenVingelen IL17:05
400Ingvild Geving SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering17:06
401Børge LeirenByåsen IL17:07

Advertisements

IOF Eventor