Norwegian Orienteering Federation

Start list for CRAFT-cup - Arendal

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: CRAFT-cup - Arendal
Organiser: IK Grane Arendal Orientering
Date: Sunday 29 May 2011

D17-18

2 990 m, 41 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
165655Astrid HultOppsal IF Orientering11:10
123851Marianne Opsahl BredesenFossum IF11:12
157041Kamilla OlaussenFredrikstad SK11:14
137388Therese ÅsheimKonnerud IL11:16
159035Runa FremstadLarvik OK11:18
129073Malin EijsinkÅs-UMB Orientering11:20
158633Benedicte Hald BjørgumKristiansand OK11:22
98182Marie StyrvoldPorsgrunn OL11:24
149244Marthe GløersenOL Tønsberg og omegn11:26
144663Gunvor Hov HøydalFossum IF11:28
145885Johanne RaknerVaregg Fleridrett11:30
121000Åsta WibeFrol IL11:32
147827Anna UlvensøenOL Tønsberg og omegn11:34
147467Maren Bunæs NilsenEiker OL11:36
132098Kristin Faye EriksenFossum IF11:38
126658Stine Mohagen HansenKonnerud IL11:40
132662Hedvig ÅstebølOppsal IF Orientering11:42
133028Elise RognsvågFana IL11:44
123583Gry GranstedtHalden SK11:46
97462Jorunn KvaklandSPK Freidig11:48
123571Siri KollerudLillomarka OL11:50
326141628Mari Eriksen ReitanBodø & Omegn IF Orientering11:52
137398Eli Marita ForsethOL Trollelg11:54
158542Tonje Kvamme DahlRingerike OL11:56
160413Marte Fallbakken BergeLøten OL11:58
133218Jenny Andreassen MoeÅs-UMB Orientering12:00
331111427Marit BjerkreimFossum IF12:02
160719Guro VassendPorsgrunn OL12:04
157995Nikoline BromanderFredrikstad SK12:06
116546Ingeborg GustavsenHalden SK12:08
62429Aina VienaRingerike OL12:10
92605Live Bredholt JørgensenSandefjord OK12:12
151171Mathilde RundhaugMo OK - Orientering12:14
133225Christine J. HelgerudKongsberg OL12:16
62220Aurora FossøyLia IL12:18
340123591Julie StørmerFossum IF12:20
34198183Karianne HjortlandLarvik OK12:22
119544Camilla HengebølFossum IF12:24
147824Marta UlvensøenOL Tønsberg og omegn12:26
152623Tonje Granne KvaleÅs-UMB Orientering12:28
147466Kristine BergliaEiker OL12:30

D19-20

3 080 m, 29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
136905Katharina RogstadKongsberg OL11:09
150385Maren Mohagen HansenKonnerud IL11:11
144273Guro AlexandersenFredrikstad SK11:13
92431Maria Njølstad VonenVaregg Fleridrett11:15
151216Trine BreenRaumar Orientering11:17
154022Therese HaareKonnerud IL11:19
160743Silje Uhlen MaursetÅs-UMB Orientering11:21
47292387Kristine FjeldboSandefjord OK11:23
157200Kristine FjellangerVaregg Fleridrett11:25
474152432Maren Jansson HaverstadKonnerud IL11:27
92396Ina Charlotte MoeSandefjord OK11:29
158223Ane Sofie Næss BjørgulHalden SK11:31
71775Gunhild Rogne HallandVaregg Fleridrett11:33
165112Audhild Bakken RognstadLillehammer OK11:35
77056Elena RoosHalden SK11:37
145232Maja Fjellstad KnutsenPorsgrunn OL11:39
152434Anette BaklidKonnerud IL11:41
141644Marte NarumOL Vallset/Stange11:43
103739Marie Hammer HåversenRaumar Orientering11:45
149322Kjersti Adéla WestinPorsgrunn OL11:47
158634Anneke Hald BjørgumKristiansand OK11:49
48694138Nina Jeanette TollehaugRaumar Orientering11:51
112782Rannveig JørgensenFrol IL11:53
154249Linn Kristine GjesdalVaregg Fleridrett11:55
127119Guro Elisabeth KolstadHalden SK11:57
82166Elin-Kristin HemSandefjord OK11:59
145285Synne BaklidKonnerud IL12:01
152511Ingjerd MyhreKongsberg OL12:03
116517Oda WennemoRaumar Orientering12:05

D21

4 370 m, 46 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
43837Emma LähdekorpiNydalens SK11:56
152658Marte ReenaasWing OK11:58
141053Iliana ShandurkovaHalden SK12:00
149001Anne Johanne LindNTNUI12:02
152394Sandy HottKristiansand OK12:04
153681Lone BrochmannEiker OL12:06
150436Elisabeth IngvaldsenKristiansand OK12:08
86521Tone Aamli SundtjønnVaregg Fleridrett12:10
138623Inger Anita TollehaugLillehammer OK12:12
77069Ingunn FristadHalden SK12:14
149011Helen PalmerWing OK12:16
116588Christina Maria KasinKongsberg OL12:18
157738Silje KristiansenKristiansand OK12:20
129690Pavla UdrzalovaWing OK12:22
79358Helene Lund-JohansenÅs-UMB Orientering12:24
152518Britt Ingunn NydalNTNUI12:26
122151356Una Glende JansonKristiansand OK12:28
91699Nikoline Ekeberg SchjerveÅs-UMB Orientering12:30
159331Lone MolstadGjø-Vard OL12:32
129389Celine RenardKongsberg OL12:34
137284Elen Katrine SkjerveFrol IL12:36
12767578Gøril FristadHalden SK12:38
12896257Mari Jellum HelgerudKongsberg OL12:40
159533Åsa FranzenIL Tyrving12:42
129739Emma JohanssonNTNUI12:44
154255Nicole RagvinNydalens SK12:46
158019Gitte BromanderNTNUI12:48
133123598Marte BalchenBækkelagets SK12:50
116543Hanna Haugen NordbrødenNTNUI12:52
126660Kine Hallan SteiwerLillomarka OL12:54
153551Irene Beate Øhrn ArnevikKristiansand OK12:56
152507Betty Ann Bjerkreim NilsenLillehammer OK12:58
160867Gøril Rønning SundFrol IL13:00
129512Ida Arnesen TiltnesNTNUI13:02
96760Lene GodagerBækkelagets SK13:04
152506Mari Jevne ArnesenNTNUI13:06
142152390Ida Marie Næss BjørgulHalden SK13:08
146575Line HagmanNTNUI13:10
109388Agni Fjogstad NielsenKongsberg OL13:12
149316Mali Fjogstad NielsenNTNUI13:14
129450Heidi Østlid BagstevoldBækkelagets SK13:16
152513Mari FastingNTNUI13:18
159016Kine GulliksenBækkelagets SK13:20
152510Elise EgsethWing OK13:22
152182Tone WigemyrBækkelagets SK13:24
152465Silje Ekroll JahrenSävedalens AIK13:26

H17-18

3 550 m, 93 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
116492Ørjan RykkjeFana IL11:06
Petter ReistadIL Tyrving11:08
Petter ReistadIL Tyrving11:08
Petter ReistadIL Tyrving11:08
160439Johannes SvendsenOL Trollelg11:12
87109Sindre BækLøten OL11:14
165687Håkon GimseHeming/Njård OL11:16
209132718Sondre Hunnes ØveråsSandefjord OK11:18
94139Severin BergliaEiker OL11:20
160416Håkon GodagerLøten OL11:22
212111423Erlend SkattumFossum IF11:24
124727Rasmus Rørholt TheisenMellembygd OL11:26
114063Erlend Engzelius GylverAsker Skiklubb11:28
89055Lars Henrik ThonIF Sturla11:30
155776Gustav FiskumIL Tyrving11:32
165110Vegard Bjerkreim NilsenLillehammer OK11:34
157727Truls Wanvik KrogstadmoSelbu OK11:36
139527Mathias DrageKongsberg OL11:38
220154253Oskar RøenVaregg Fleridrett11:40
123905Sigurd Oxaas WieMo OK - Orientering11:42
123575Adrian OpheimMåren OK11:44
158400Johannes NarumHamar OK11:46
79461Anders EmilssonOppsal IF Orientering11:48
132447Bård Engzelius GylverAsker Skiklubb11:50
134061Torjus RaaVaregg Fleridrett11:52
160462Brage SætherSPK Freidig11:54
153834Sondre Ruud BråtenRaumar Orientering11:56
156972Sjur HoviSkien O-klubb11:58
141685Øystein StorsveenLøten OL12:00
153993Bjørnar Smeland NygårdseterVegårshei IL12:02
232144602Anders TreekremÅs-UMB Orientering12:04
160815Lars Maukon MurenAsker Skiklubb12:06
147401Erlend Søbye GrønvoldPorsgrunn OL12:08
141116Sigurd StenvikByåsen IL12:10
78355Per Ola OttesenVaregg Fleridrett12:12
158397Andreas StenerudOL Tønsberg og omegn12:14
139549Paul SirumFrol IL12:16
239160790Harald KalagerAsker Skiklubb 12:18
160425Morten BujordetKristiansand OK12:20
158030Petter JakolaBodø og Omegn IF Orientering12:22
130677Martin RønningSPK Freidig12:24
132052Øystein Garsrud TvedtVaulen Orienteringsklubb12:26
157150Jørgen MadslienNydalens SK12:28
153898Thorstein WangLillomarka OL12:30
145052Stian JensenIndre Østfold OK12:32
247154049Eirik Skoglund GodalLillomarka OL12:34
123823Erlend IsachsenAsker Skiklubb12:36
88631Magne HagaRaumar Orientering12:38
61057Øyvind StrandeRingerike OL12:40
113165Hans HerbergGjø-Vard OL12:42
160440Trond Einar Moen PedersliOL Trollelg12:44
132619Sindre SandvenKongsberg OL12:46
151138Borger MelsomFossum IF12:48
160977Jørgen Hjellup HorneIL Tyrving12:50
131410Thomas SchiveOK Moss12:52
83083Simen Eid NielsenNydalens SK12:54
63825Sebastian TorgersenBækkelagets SK12:56
137007Sindre Østgulen DeiszVaregg Fleridrett12:58
165105Simen Jevne ArnesenHamar OK13:00
124181Sindre Engzelius GylverAsker Skiklubb13:02
80084Ove BaardsgaardOL Trollelg13:04
119548Hallvard HaugenFossum IF13:06
157135Lars SkantzeIL Tyrving13:08
138544Terje Dalen SørgårdByåsen IL13:10
165100Dag LofthusLillehammer OK13:12
151136Åsmund WennemoRaumar Orientering13:14
134226Olav VestølVegårshei IL13:16
146548Sigurd FlåganKongsberg OL13:18
158081Per Øyvind ValenHaugesund IL13:20
123607Magnus FarnesOL Tønsberg og omegn13:22
124731Håkon HegrebergBodø og Omegn IF Orientering13:24
88629Håvard HagaRaumar Orientering13:26
138540Erlend RaastadSkien O-klubb13:28
80796Espen SundsvikFrol IL13:30
158109Jonas Klausen EspedalStavanger Orienteringsklubb13:32
116401Johan HoelRaumar Orientering13:34
136250Fredrik RaastadSkien O-klubb13:36
127654Emil AhlbäckFossum IF13:38
123879Tobias SolliSkien O-klubb13:40
97992Bjørn LundanesEmblem IL13:42
85010Tord BjørnsenIL Express13:44
86276Tormod Hovdenak StenersenOL Trollelg13:46
144862Anders VisterIndre Østfold OK13:48
Ola KvisleAsker Skiklubb13:50
Ola KvisleAsker Skiklubb13:50
Ola KvisleAsker Skiklubb13:50
160417Asbjørn OlsenLøten OL13:52
123600Nikolai Korvald SkaareNydalens SK13:54
145310Sindre RønningTynset IF13:56
156913Jakob Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering13:58
142727Håkon SelmerSPK Freidig14:00
157073Anders BjergaardNydalens SK14:02
124681Geir Inge KeiseråsIL Leik14:04

H19-20

3 850 m, 45 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
87602Martin BråtenFlosta IL11:41
157490Henrik BergmanKonnerud IL11:43
141087Ivar LundanesFrol IL11:45
160424Lars OwrenSPK Freidig11:47
159534Torkil Eide SolstadIL Tyrving11:49
83134Hans Petter MathisenNTNUI11:51
125285Lasse SolheimVaregg Fleridrett11:53
98666Eivind Myklebust LindsethKonnerud IL11:55
152466Jo Forseth IndgaardFrol IL11:57
132648Simen OlafsenSPK Freidig11:59
112787Eskil HagtvedtFlosta IL12:01
139499Kristian StenerudOL Tønsberg og omegn12:03
67421Brynjar Larssen BakkenLillehammer OK12:05
132703Erlend NydalAsker Skiklubb12:07
134845Terje Faugstad BjertnesKonnerud IL12:09
132080Mats NordbrødenJärla Orientering12:11
422123601Sverre Turter SandvoldNydalens SK12:13
142812Daniel Skauge OliversenTrøsken IL12:15
157070Nicholas OskarssonLillomarka OL12:17
42597362Halvor HorvliKonnerud IL12:19
426114856Mathias Nalum OlsenLarvik OK12:21
427123573Gjermund SteinslandØvrebø/Vindbjart Orientering12:23
156962Martin VisterJärla Orientering12:25
89816Per Melander OftenTynset IF12:27
123574Mathias Stensland LillevoldÅs-UMB Orientering12:29
160458Sindre SætherSPK Freidig12:31
91166Petter Næss BjørgulHalden SK12:33
120989Vegard Blomseth JohnsenNTNUI12:35
119346Håkon Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett12:37
160360Eskil Sande GullordGjø-Vard OL12:39
165079Johannes Hov HøydalFossum IF12:41
128365Fredrik OmdalGanddal IL12:43
95272Vemund RønnebergKonnerud IL12:45
155829Carl Petter LyngenFrol IL12:47
44068167Sondre BakkenLillomarka OL12:49
159508Morten Severin SaueIL Tyrving12:51
128414Sigurd RavnanOL Toten-Troll12:53
152431Eskil KinnebergRaumar Orientering12:55
111760Svend Sondre FrøshaugIndre Østfold OK12:57
123908Yngve SkogstadFrol IL12:59
142875Peder Aukrust OsmoenNord-Østerdal OK13:01
447142811Simen AamodtSandnes IL (Rogaland)13:03
158636Andreas VangstadKristiansand OK13:05
114838Ola Bakke AashamarFlosta IL13:07
450142773Jon Aukrust OsmoenNord-Østerdal OK13:09

H21

5 090 m, 96 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
98030Øystein PettersenNydalens SK11:09
154011Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering11:11
160987Ørjan RavndalÅlgård Orientering11:13
112293Anders DaltveitFana IL11:15
9134776Felix BreitschädelNTNUI11:17
158614Mats DahlénKristiansand OK11:19
145374Niklas ProforsVaregg Fleridrett11:21
77405Torben Christian WendlerRaumar Orientering11:23
136568Alf Johan LimaGanddal IL11:25
14152611Åsulv Birkeland StormoenKristiansand OK11:27
154257Rune RystadNydalens SK11:29
97446Magnus SvingheimHadeland OL11:31
71774Magnus Rogne HallandVaregg Fleridrett11:33
132821Ståle GjelstenNTNUI11:35
78731Øystein HaugFrol IL11:37
2093939Thorbjørn VærpKristiansand OK11:39
80535Tomas UdrzalWing OK11:41
128477Jørgen FrøydNydalens SK11:43
160832Stian Alexander GrannNTNUI11:45
141052Lacho IlievHalden SK11:47
89841David GottfridssonLillomarka OL11:49
139661Torbjørn SagbergIL Tyrving11:51
88366Simen RustadRaumar Orientering11:53
123979Mathias NipenIL Tyrving11:55
147100Erik LimaGanddal IL11:57
72475Stig DalsørenKristiansand OK11:59
31152478Eivind TonnaLillomarka OL12:01
109295Gjermund GlesnesNydalens SK12:03
147247Håvar Birkeland StormoenNTNUI12:05
128400Einar TommelstadNydalens SK12:07
68412Terje MaroniByåsen IL12:09
74140Ivo K. DanailovKristiansand OK12:11
83152Halvor Eid NielsenNTNUI12:13
123593Mathias BenjaminsenLillomarka OL12:15
145317Stig Rune HolbergOK Skøynar12:17
86221Christian SchiveHalden SK12:19
123602Jan Tore LudvigsenNydalens SK12:21
160942Espen KristiansenVaregg Fleridrett12:23
123599Rune OlsenBækkelagets SK12:25
131359Espen WeltzienJärla Orientering12:27
159328Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering12:29
154330Ulf BrennaBækkelagets SK12:31
156978Ørjan Svaland AasBirkenes IL12:33
112914Morten Urdal BakkeKongsberg OL12:35
129576Martin HosetNTNUI12:37
157246Magnus JohanssonKristiansand OK12:39
151375Thomas Natvig ÅrstadNTNUI12:41
92403Erlend Moster KnudsenVaregg Fleridrett12:43
157187Dag Steinar RagvinSkien O-klubb12:45
165081Asgeir Bakken RognstadNTNUI12:47
55161013Magnus Skauge OliversenTrøsken IL12:49
56123592Sondre Sande GullordNTNUI12:51
70638Eirik WatterdalBækkelagets SK12:53
158036Harri LuchsingerKongsberg OL12:55
129426Øyvind HyllesethSkien O-klubb12:57
157743Vegard Brun SagaGöteborg-Majorna OK12:59
63697Ivar HaugenKristiansand OK13:01
143024Espen FiskumNTNUI13:03
142856Eirik Martens SvensenKristiansand OK13:05
123605Øyvind LundRaumar Orientering13:07
158920Sigve VågsnesNydalens SK13:09
85008Audun Bjerkreim NilsenKristiansand OK13:11
138659Martin Grotle SoukupBækkelagets SK13:13
125565Per Harald Havnen JohansenLillomarka OL13:15
159517Jim Øystein NybråtenIL Tyrving13:17
79235Rasmus Korvald SkaareLillomarka OL13:19
139397Marius BjuganHalden SK13:21
150406Bjørn EkebergIL Tyrving13:23
158399Jonas Sommerstad JuveliLillomarka OL13:25
129579Andreas HøyeKristiansand OK13:27
7579816Olav Johannes DeelstraNTNUI13:29
89871Sigurd HynneÅs-UMB Orientering13:31
127289Kjell Arild KarlsenBækkelagets SK13:33
145648Jostein NørbechIL Tyrving13:35
129067Stig AlvestadGanddal IL13:37
157774Magne DæhliHalden SK13:39
152514Ulf Forseth IndgaardFrol IL13:41
152464Gaute Hallan SteiwerLillomarka OL13:43
120788Vegard DanielsenKristiansand OK13:45
152606Vetle Ruud BråtenRaumar Orientering13:47
157488Jostein AndersenKristiansand OK13:49
129688Eirik RustadRaumar Orientering13:51
129538Per Øyvind SteneNydalens SK13:53
158112Eirik Kamstrup HovindRaumar Orientering13:55
129390Damien RenardKongsberg OL13:57
67570Bjørn EriksenHalden SK13:59
152512Audun WeltzienIL Tyrving14:01
160833Håvard LucasenÅs-UMB Orientering14:03
152462Anders NordbergVaajakosken Terä14:05
152515Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös SOK14:07
144277Øyvind HelgerudHalden SK14:09
152391Carl Waaler KaasBækkelagets SK14:11
152519Olav LundanesHalden SK14:13
152476Hans Gunnar OmdalØvrebø/Vindbjart Orientering14:15
99152603Lars SkjesetFrol IL14:17
131360Anders SkarholtIFK Lidingø14:19

Advertisements

IOF Eventor