Norwegian Orienteering Federation

Start list for KM lang

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: KM lang
Organiser: Frol IL
Date: Saturday 29 August 2020

N-åpen

1 710 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
1Live Marie LangøygardFrol IL11:00
2Guro SævikStjørdals-Blink Orientering11:02
3Sander MatbergFrol IL11:04
4Sigurd Skoglund LeitheFrol IL11:06
5Ville Sandstad SkjesetFrol IL11:08
6Ingvild Kvalheim ReitenStjørdals-Blink Orientering11:10
7Sanna Sandstad SkjesetFrol IL11:12

C-åpen 17-

2 390 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
26Trond IversenVerdal OK12:37
27Grete SalaterFrol IL12:39
28Tina FuglemEmblem IL12:41

B-åpen 10-16

3 460 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
36Elida FuglemEmblem IL12:15

AK-åpen

4 120 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
52Ole Morten FrøsethVerdal OK12:32
53Sara ProforsFrol IL12:34
54Lars Børre HallemVerdal OK12:36
55Tom Rune IversenFrol IL12:38
56Svein Inge YdseVerdal OK12:40
57Lena Lyngsaunet AlstadFrol IL12:42
58Jon Marius IversenVerdal OK12:44
59Marte SkoglundFrol IL12:46
60Ole Gunnar SølbergIL Leik12:48
61Tor Ove HallemVerdal OK12:50
62Guro TorpeFrol IL12:52
86Jan Ole FuglemEmblem IL12:53

AL-åpen

7 850 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
118John RundeNTNUI13:00

D 9-10

1 970 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
8Solveig Skoglund LeitheFrol IL12:01
9Martine Nubdal FrøsethVerdal OK12:03
10Sanna Iversen SalaterFrol IL12:05
11Selma LangøygardFrol IL12:07

D 11-12

2 390 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
24Emilie Nubdal FrøsethVerdal OK12:33
25Vilja FuglemEmblem IL12:35

D 13-14

3 460 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
29Anne Eline Vehus SkjerveVerdal OK12:01
30Emilie StandalStjørdals-Blink Orientering12:03
31Marit SvendgårdOK Skøynar12:05
32Ane SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering12:07
33Hannah Gustad StrømOK Skøynar12:09

D 17-18

6 250 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
69Mari EidsmoFreidig12:01

D 19-20

6 250 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
70Sofia HaglundNTNUI12:03
71Lene Berg HanssenByåsen IL12:05
72Hedda Raadal BjørloNTNUI12:07
73Mari Kilskar GrevskottFrol IL12:09
74Aurora GjølsjøNTNUI12:11
75Ingrid G. KvålsgardFossum IF12:13

D 21-

7 850 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
90Karoline AuneNTNUI12:04
91Hanne SandstadFreidig12:06
92Anu TuomistoNTNUI12:08
93Emma ArnesenByåsen IL12:10
94Nina Asheim BirkelandNTNUI12:12
95Eirin Svanøe-HafstadFrol IL12:14
96Tilla Farnes HennumNTNUI12:16
97Eef van DongenFrol IL12:18
98Ingrid LundanesNTNUI12:20
99Ane Nielsen SolbergNTNUI12:22
100Mari Støen GussiåsMolde og Omegn IF12:24
101Ragnhild EideByåsen IL12:26
102Ingrid OkkenhaugNTNUI12:28
103Ingeborg EideByåsen IL12:30
104Ane DyrkornNTNUI12:32
105Ragnhild HjermstadFossum IF12:34
106Idunn HaavengenNTNUI12:36

D 35-

6 250 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
76Marianne LangøygardFrol IL12:15
51Kine Sofie Sandstad SkjesetFrol IL12:30

D 45-

4 120 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
37Ingvild KjesbuStjørdals-Blink Orientering12:02
38Gøril EideByåsen IL12:04
39Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering12:06
40Gro Sandstad EidsmoFreidig12:08

D 55-

3 110 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
63Gunhild BredesenVerdal OK12:17
64Randi JensenFrol IL12:19
65Rine HanssenByåsen IL12:21

D 65-

2 750 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
68Ingrid Anne RosshaugPorsgrunn OL12:00

H 9-10

1 970 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
12Einar SævikStjørdals-Blink Orientering12:09
13Sigve FuglemEmblem IL12:11
14Aksel Sandstad SkjesetFrol IL12:13

H 11-12

2 390 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
15Ludvig LangøygardFrol IL12:15
16Gustav StandalStjørdals-Blink Orientering12:17
17Sondre Skoglund LeitheFrol IL12:19
18William Mitchell IversenVerdal OK12:21
19Petter Kvalheim ReitenStjørdals-Blink Orientering12:23
20Johannes MatbergFrol IL12:25
21Sander Iversen SalaterFrol IL12:27
22Sigurd SævikStjørdals-Blink Orientering12:29
23Jonas AlstadFrol IL12:31

H 13-14

3 460 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
34Filip Mitchell IversenVerdal OK12:11
35Heine FuglemEmblem IL12:13

H 15-16

6 250 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
87Ådne Krogstad StendahlFrol IL12:37
88Aleksander Tanem IversenVerdal OK12:39
89Magnus AlstadFrol IL12:41

H 17-18

7 850 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
107Håvard VeieOK Skøynar12:38
108Vetle Grønvik EkraFreidig12:40
109Henrik BelboSteinkjer OK12:42
110Mikkel HoltFreidig12:44
111Petter Andreas LonaWing OK12:46
112Hallvar HallanOK Skøynar12:48

H 19-20

8 990 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
119David RundeKristiansand OK12:00
120Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK12:02

H 21-

10 860 m, 35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
121Oskar StørmerFossum IF12:00
122Audun HeimdalNTNUI12:02
123Anton SjökvistFredrikstad SK12:04
124Mats EidsmoFreidig12:06
125Audun BakkMelhus IL12:08
126Vegard GulbrandsenNTNUI12:10
127Mattis HoltFreidig12:12
128Jonas RessemFrol IL12:14
129Oskar Spets StorhovFreidig12:16
130Håvard VassendenFrol IL12:18
131Vegard KittilsenFreidig12:20
132Herman Ryen MartinsenNTNUI12:22
133Martin Vehus SkjerveVerdal OK12:24
134Sindre JohannessenFrol IL12:26
135František KolovskýFreidig12:28
137Linus OlhansÅs-NMBU Orientering12:32
138Håkon Raadal BjørloNTNUI12:34
139Øystein Kvaal ØsterbøBækkelagets SK12:36
140Tobias AlstadFrol IL12:38
141Petter Liabakk EriksenByåsen IL12:40
142Vegard RessemFrol IL12:42
143Aslak HeimdalNTNUI12:44
144Carl Petter LyngenFrol IL12:46
145Clemens Sundby ØxnevadGanddal IL12:48
146Johan Christie ØrkeNTNUI12:50
147Lars SandstadFreidig12:52
148Ola KeiseråsIL Leik12:54
150Jo Forseth IndgaardBækkelagets SK12:58
151Sander ArntzenAsker Skiklubb13:00
152Ulf Forseth IndgaardFrol IL13:02
153Martin Borge HeirNTNUI13:04
154Andreas SølbergIL Leik13:06
155Simon JakobssonFrol IL13:08
156Erling HjermstadFossum IF13:10
157Håvard Sandstad EidsmoFreidig13:12

H 35-

7 850 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
113Eivind Ness-JensenFrol IL12:50
114Morten FredhOK Moss12:52
115Jo LangøygardFrol IL12:54
116Tomas EidsmoFreidig12:56
117Hermann LeitheFrol IL12:58

H 45-

6 250 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
77Joar SvendgårdOK Skøynar12:17
78Anton BjartnesVerdal OK12:19
79Frank Robert RysgårdFrol IL12:21
80Håvard KjesbuStjørdals-Blink Orientering12:23
81Lars StrømOK Skøynar12:25
82Robert RessemFrol IL12:27
83Asle SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering12:29
84Eivind LonaWing OK12:31
85Geir Arne LodgaardByåsen IL12:33

H 55-

4 120 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
41Arne OkkenhaugVerdal OK12:10
42Jo Severin MatbergFrol IL12:12
43Terje RønningOK Skøynar12:14
44Vidar SkjerveVerdal OK12:16
45Arne GrevskottFrol IL12:18

H 65-

4 120 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
46John KvaalVerdal OK12:20
47Egil EriksenGrong IL12:22
48Rolf KarsetSteinkjer OK12:24
49Dagfinn TorpePorsgrunn OL12:26
50Sverre KristoffersenVerdal OK12:28

H 75-

3 110 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
66Lars StavranInderøy IL12:23
67Ole Jørgen MjøsundSpillum IL12:25

Publikum

1 710 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Lene JacobsenFrol IL00:00
0Ellen KvalheimStjørdals-Blink Orientering00:00
0Mari Karoline Nubdal FrøsethVerdal OK00:00
0Lars Sandstad SkjesetFrol IL00:00
0Håvard BelboSteinkjer OK11:00
0Tone FlægstadOK Skøynar11:00
0Petter LynumOK Skøynar11:00
0Fritjof  SandstadFrol IL11:00

Advertisements

IOF Eventor