Norwegian Orienteering Federation

Start list for Vestfold Høstcup 5

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Vestfold Høstcup 5
Organiser: Larvik OK
Date: Tuesday 17 September 2019

N-├ąpen

1 960 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
11Emma ÅsheimerOL Tønsberg og omegn17:00
65Fredrik BueOL Tønsberg og omegn17:00
95Lars Sørsdal IdlandAndebu IL17:00
96Ragnhild Sørsdal IdlandAndebu IL17:00
97Mathilde Sørsdal IdlandAndebu IL17:00
118Jennie Marie AarnesSandefjord OK17:00
151Sune HurulinAndebu IL17:00
234Ole Monrad Skjelbred BirkelandStokke IL17:00
235Kristian HaugbergAndebu IL17:00
237Ana Zagar NesLarvik OK17:00

D11-12

3 160 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
64Ida Kristine BueOL Tønsberg og omegn17:00
139Anna Strøm JuliussenSandefjord OK17:00
215Anne HaugbergAndebu IL17:00

D11-12N

1 960 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
100Olea Heggem EngebakkenLarvik OK17:00
106Silje Loftesnes KaupangOL Tønsberg og omegn17:00

D13-14

3 410 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
28Daniella GjoneSandefjord OK17:00

D13-16C

3 160 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
86Maike RöhrsStokke IL17:00

D15-16

3 430 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
8Lerke HjelsethOL Tønsberg og omegn17:00
34Ingvild JohnsenHedrum OL17:00
43Emilie Kleppan StampeSandefjord OK17:00
129Maria GrovanOL Tønsberg og omegn17:00

D15B

3 410 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
29Kristine Sparre KnudsenStokke IL17:00
45Eirunn HiisStokke IL17:00
81Kristin Tørnes AlfredsenHedrum OL17:00
98Astrid FodnæssAndebu IL17:00
133Emilie JahreAndebu IL17:00
144Amalie KvernsmyrAndebu IL17:00
259Anne Lindalen StenerudOL Tønsberg og omegn17:00
265Kristin MikkelsenOL Tønsberg og omegn17:00

D17

4 210 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
10Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og omegn17:00
76Ida Sofie HjortlandLarvik OK17:00
80Vilde Eia HoltungOL Trollo17:00
148Tone StoklandSandefjord OK17:00

D17C

3 160 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
41Reidun Bjørnø SjulstadKjose IL17:00
68May-Britt ReppesgårdHedrum OL17:00
85Hanne VilkeStokke IL17:00
89Marit RöhrsStokke IL17:00
92Tuva B IslandOL Tønsberg og omegn17:00
107Inger MørkSandefjord OK17:00
119Lill DürbeckHedrum OL17:00
146Lene Knippen KvernsmyrAndebu IL17:00
223Kari BergLarvik OK17:00

D17N

1 960 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
159Anne Melsom BjerkeStokke IL17:00
246Laure La Lunge VilleNOTEAM17:00

D40

3 430 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
35Elin BordøyHedrum OL17:00
91Silje IslandOL Tønsberg og omegn17:00
104Lene LoftesnesOL Tønsberg og omegn17:00
113Katrine van RaaijHedrum OL17:00
123Annette Cecilie ArentzSandefjord OK17:00
147Kristin BruserudOL Trollo17:00
179Toril FjæreHedrum OL17:00

D50

3 430 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
267Ida Vår Kierulf MeyerLarvik OK16:30
36Astrid BrevikStokke IL17:00
72Lill-Ann TorpSandefjord OK17:00
74Rita RaastadSkien OK17:00
82Tiri RebårdSandefjord OK17:00
93Tone Sølie LysnesHedrum OL17:00
150Lillian BergeSandefjord OK17:00
257Hilde KløvstadSandefjord OK17:00

D60

2 880 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
14Karin EriksenOL Tønsberg og omegn17:00
19Randi HansenStokke IL17:00
21Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn17:00
23Anne Lise AndreassenSandefjord OK17:00
30Randi Kristin NærumLarvik OK17:00
48Anne Lise SagaKjose IL17:00
62Else StordalOL Tønsberg og omegn17:00
79Gro EiaOL Trollo17:00
84Inger NergaardStokke IL17:00
141Elisabeth RødAndebu IL17:00

D70

2 880 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
51Hjørdis ØvreåsBotne SK17:00
55May Helene HansenSandefjord OK17:00
58Margareta BrynhildsenStokke IL17:00
90Astrid Reppesgård LieHedrum OL17:00
131Elisabeth UndstadLarvik OK17:00
158Gerd LangsethLarvik OK17:00

H11-12

3 160 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
39Casper Velstadbråten BangåsBotne SK17:00
115Sindre FurlandSandefjord OK17:00
128Leo Mathias Skjelbred FevangStokke IL17:00
136Henrik MathisenOL Tønsberg og omegn17:00
153Magnus SigurdssonStokke IL17:00
260Marcus WindvikSandefjord OK17:00
263Wilmer HanssonOL Tønsberg og omegn17:00

H11-12N

1 960 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
88Joel RöhrsStokke IL17:00
111Magnus Veum SkrettebergStokke IL17:00

H13-14

3 410 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
59Niclas GunnerødStokke IL17:00
105Lars Loftesnes KaupangOL Tønsberg og omegn17:00
127Sander Sageng HovOL Tønsberg og omegn17:00
137Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn17:00

H13-16C

3 160 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
117Oliver LagerSandefjord OK17:00
134Mathias JahreAndebu IL17:00

H15-16

4 210 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
25Gabriel GjoneSandefjord OK17:00
37Hallgeir BrevikStokke IL17:00

H15B

3 410 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
101Anders WindvikSandefjord OK17:00
264Christian UgelstadOL Tønsberg og omegn17:00

H17

5 010 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
9Jakob HjelsethOL Tønsberg og omegn17:00
26Benjamin GjoneSandefjord OK17:00
33Ludvig JohnsenHedrum OL17:00
75Georg EllilaStokke IL17:00
102Eirik RavnanTyrving IL17:00
103Oliver ØstbyOL Tønsberg og omegn17:00
112Viljan van RaaijHedrum OL17:00
124Martin AskeAndebu IL17:00
156Jørgen FrøydLarvik OK17:00
161Kristoffer FjæreHedrum OL17:00

H17N

1 960 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
255Jan StapnesLarvik OK17:00

H40

4 210 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
40Ole Kristian V BangåsBotne SK17:00
94Einar IdlandAndebu IL17:00
109Wilson Antonio Culma ManceraLarvik OK17:00
110Jan SkrettebergStokke IL17:00
114Sturle FurlandSandefjord OK17:00
125Erik JuliussenSandefjord OK17:00
171Per Henrik ZagarLarvik OK17:00
262David HanssonOL Tønsberg og omegn17:00

H50

4 210 m, 15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
32Espen JohnsenHedrum OL17:00
73Espen RaastadSkien OK17:00
77Lars FremstadLarvik OK17:00
78Arne Håkon JørgensenSandefjord OK17:00
87Tom AasrumHedrum OL17:00
99Jarle BruunSandefjord OK17:00
126Bjørnar OlsrødStokke IL17:00
138Børre GrovanOL Tønsberg og omegn17:00
142Jan Ivar GundersenHedrum OL17:00
143Frode RobertsenStokke IL17:00
145Ian RingheimOL Trollo17:00
149Haakon PettersenSandefjord OK17:00
175Petter LinglemSandefjord TIF17:00
256Morten HamreIL Hauken17:00
258Helge StenerudOL Tønsberg og omegn17:00

H60

3 430 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
2Øivind FadumSande Sportsklubb17:00
7Kai MidtskogenBotne SK17:00
38Martin NaufHedrum OL17:00
49Jan BøhleOL Trollo17:00
83Ragnar Niemi BergStokke IL17:00
108Sigbjørn MyhreAndebu IL17:00
140Elling AakreAndebu IL17:00
187Bent HaflandOL Tønsberg og omegn17:00

H70

2 880 m, 22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
268Svein ThorsenSandefjord TIF16:30
1Ragnar HillestadLardal OL17:00
5Thorolf TrolsrudBotne SK17:00
16Dag Rønning JensenOL Trollo17:00
44Roar LøkenSandefjord OK17:00
47Per Øystein AndersenLarvik OK17:00
50Magnar ØvreåsBotne SK17:00
52Ole Richard BrattbakkSandefjord OK17:00
53Tor Eivind EdvardsenLarvik OK17:00
54Kåre ThorbjørnsenLarvik OK17:00
56Bjørn Willy HansenSandefjord OK17:00
61Hans StordalOL Tønsberg og omegn17:00
63Jørgen KvilhaugBotne SK17:00
67Lars Martin GjeinStokke IL17:00
69Svein EriksenLarvik OK17:00
70Ove Gunnar JacobsenStokke IL17:00
71Helge FossheimHedrum OL17:00
121Runar KittilsenStokke IL17:00
122Tor-Eivind BergsvågSandefjord OK17:00
130Hogne KjæråsAndebu IL17:00
132Arne KristensenStokke IL17:00
157Kåre NilsenSandefjord TIF17:00

H80

2 880 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
20Eigil KongsfjellOL Tønsberg og omegn17:00
24Oddvar GjelstadSandefjord OK17:00
27Oddvar BruunOL Tønsberg og omegn17:00
160Magnar ReppesgårdHedrum OL17:00

Advertisements

IOF Eventor