Norwegian Orienteering Federation

Start list for Nydalten med Trimtex cup

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Nydalten med Trimtex cup
Organiser: Nydalens SK
Date: Saturday 31 August 2019

N-├ąpen

1 390 m, 66 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Isak AndersenNydalens SK09:00
0Martin AndersenNOTEAM09:00
0Erlend Bråten BergeIL Koll09:00
0Ola Bråten BergeNOTEAM09:00
0Elmer BlomFet OL09:00
0Olai Funderud DahleIL Koll09:00
0Tord Funderud DahleIL Koll09:00
0Vera ElfvingNydalens SK09:00
0Gustav Hauge HaavengenNydalens SK09:00
0Frida Skar HegnaNOTEAM09:00
0Sigrid Fenne IngjerdBækkelagets SK09:00
0Lavrans KirkhusNydalens SK09:00
0Solvor KirkhusNydalens SK09:00
0Gustav Refvem KolderupIL Koll09:00
0Herman Refvem KolderupIL Koll09:00
0Maia Balchen LudvigsenIL Koll09:00
0Minna Balchen LudvigsenIL Koll09:00
0Ida MoldestadLillomarka OL09:00
0Simen MortensenIL Koll09:00
0Atle NæsholmIL Koll09:00
0Eirik ReigstadIL Koll09:00
0Johanne Ragvin RystadNydalens SK09:00
0Simon Ragvin RystadNydalens SK09:00
0Nora SørebøIL Koll09:00
0Sondre SørebøIL Koll09:00
0Selma SteneNydalens SK09:00
0Tora StoksethNydalens SK09:00
0Lazar TordanovNydalens SK09:00
0Iben ValstadIL Koll09:00
0Erling SkaugKjelsås IL10:00
668Lea Marie Hagen-BoldinghIL Koll10:00
670Signy HellerudNOTEAM10:00
671Astrid NäsholmIL Koll10:00
672Henrik DuvaasFossum IF10:00
673Tina BakkehøiNydalens SK10:00
674Bastian Hagen-BoldinghIL Koll10:00
675Tarjei Hausken NordbergNydalens SK10:00
676Olaus Kolbenstvedt ElvestuenIL Koll10:00
677Julie Hellerud ØpstadAsker Skiklubb10:00
678Thomas Nissen HellerudIL Koll10:00
679Eirik NastadAsker Skiklubb10:00
680Jørgen ReuschHeming Orientering10:00
681Ida Berge GjellestadNydalens SK10:00
682Alma Anjadatter ValstadIL Koll10:00
683Magnus Dalen EriksenAsker Skiklubb10:00
684Odin Schei DanevadÅs-NMBU Orientering10:00
685Mio Haugen JohnsenNydalens SK10:00
686Ildrid MestadRøyken OL10:00
687Selja Marie Boldingh DebernardNydalens SK10:00
688Amalie BirkelundAsker Skiklubb10:00
689Lauritz Nissen HellerudIL Koll10:00
690Otto Rygh HoltenNydalens SK10:00
691Ludvig Balchen LudvigsenIL Koll10:00
692Oskar SteneNydalens SK10:00
830Solveig Klokk HveemIL Koll10:00
831Mari Oraug RyghIL Koll10:00
836Ida Øvrebø MyrvoldHeming Orientering10:00
841Adriana Alcubilla-HansenIL Koll10:00
842Isabel Alcubilla-HansenIL Koll10:00
856Håkon Fenne IngierdBækkelagets SK10:00
859Annika Næss-UlsethHeming Orientering10:00
874Liv Bryhni OpsethIL Koll10:00
877Jakob MoldestadLillomarka OL10:00
882Eira Heesch HolmenHeming Orientering10:00
604Hermine Haugmoen MoHeming Orientering11:47
608Andrea Haugmoen MoHeming Orientering11:51

D 9-10

1 980 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
605Helene Hellerud ØpstadAsker Skiklubb11:48
606Ingrid BakkehøiNydalens SK11:49
607Eline KravdalGjø-Vard OL11:50
609Helle S. Boldingh DebernardNydalens SK11:52

D 11-12

1 980 m, 22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Tuva  Aas-JackobsenHeming Orientering09:00
558Siri Guttormsen FoshaugNydalens SK11:01
561Josefine Oraug RyghNydalens SK11:04
562Iben Johansen-BarliOppsal Orientering11:05
563Alma Rygh HoltenNydalens SK11:06
564Wiona Resvoll SkaugOppsal Orientering11:07
565Henni Hattestad KristensenHeming Orientering11:08
566Helene ScheeleNydalens SK11:09
567Solveig Lillerud SlagsvoldHeming Orientering11:10
568Selma Aure SkogedalAsker Skiklubb11:11
569Sarah AndreassenHeming Orientering11:12
575Kajsa Harstad ArntsenHeming Orientering11:12
570Tuva Wilkens JernbergNydalens SK11:13
571Silja BerstadHeming Orientering11:14
572Synne Syversen GihleOppsal Orientering11:15
574Synne Nordby HvenekildeOppsal Orientering11:17
576Inka M. Boldingh DebernardNydalens SK11:19
577Malin GjetangerMåren OK11:20
578Caroline SlungaardHeming Orientering11:21
579Clara WeiszNydalens SK11:22
580Ingrid Jarstadmarken PriceØstmarka OK11:23
581Astrid ReuschHeming Orientering11:24

D 13-14

2 520 m, 29 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
301Signe HoloFossum IF10:49
302Hanne Wærp HaugeNydalens SK12:01
303Emilie RehnKolbotn og Skimt OL12:03
306Tuva HøyerFossum IF12:09
307Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering12:11
308Gunde TumelionisFossum IF12:13
309Mari AarsethNydalens SK12:15
310Karin Halsaa DolvenAsker Skiklubb12:17
311Sofia ØhlckersTyrving IL12:19
312Tale Nordby HvenekildeOppsal Orientering12:21
313Anne ØstvoldHeming Orientering12:23
314Sofie Solheim UndebergetOppsal Orientering12:25
315Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OK12:27
316Marie ScheeleNydalens SK12:29
317Anna Øvrebø MyrvoldHeming Orientering12:31
319Astrid YtterbøAsker Skiklubb12:35
321Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb12:39
322Karoline JebsenHeming Orientering12:41
323Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb12:43
324Ingrid Johansen-BarliOppsal Orientering12:45
325Pauline MyklebustIL Koll12:47
326Mari KallesonOppsal Orientering12:49
328Ane HustvedtOppsal Orientering12:53
329Nora Christine HansenAsker Skiklubb12:55
330Eira Skaarer WiklundNydalens SK12:57
331Ingeborg Roll MoslandOppsal Orientering12:59
332Sara MartiniAsker Skiklubb13:01
333Marie KravdalGjø-Vard OL13:03
334Martha WisløffAsker Skiklubb13:05

D 15-16

2 970 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
2Vida Helland-HansenTyrving IL10:55
3Ragnhild Blom-HagenFossum IF10:57
5Frida SolsrudNydalens SK11:01
6Helene Bjørkvold JendalFossum IF11:03
7Ragnhild Mathea HelmersenFet OL11:05
8Marie SaugestadNydalens SK11:07
9Astrid RognstadHadeland OL11:09
10Johanne Rognerud BøeFossum IF11:11
11Julie BerntzenFet OL11:13
12Alva Marika NiklassonKolbotn og Skimt OL11:15
13Sigrid NermoenØstmarka OK11:17
14Pia Young VikNydalens SK11:19
15Hanna RehnKolbotn og Skimt OL11:21
16Mari BrendeFossum IF11:23
17Ida Marie FlågenHeming Orientering11:25
18Kathinka Zahl HagenFossum IF11:27
19Elise Wærp HaugeNydalens SK11:29

D 17-

4 190 m, 20 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
391Mariann UlvestadBækkelagets SK11:10
399Synne StrandAsker Skiklubb11:26
400Veronica Elena SvindsethKolbotn og Skimt OL11:28
401Kari-Ann ÅnensenOppsal Orientering11:30
402Marion AebiTyrving IL11:32
404Kristine KravdalGjø-Vard OL11:36
405Stella HolmboeTyrving IL11:38
406Martina PalumboIFK Bombarda11:40
407Jenny Andreassen MoeOppsal Orientering11:42
408Gunvor Hov HøydalFossum IF11:44
409Ane Sofie KroghOppsal Orientering11:46
410Anja Sidseldatter HusebyeIL Koll11:48
411Beate StrandMåren OK11:50
413Celine YtternesKolbotn og Skimt OL11:54
414Ingvild Maalen-JohansenOppsal Orientering11:56
415Mariell ArntzenNydalens SK11:58
416Malene Teresia JebsenHeming Orientering12:00
417Tina KallesonOppsal Orientering12:02
418Solveig Eline BergTyrving IL12:04
419Ingeborg RognstadHadeland OL12:06

D 40-

3 380 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Ida NatåsNydalens SK11:01
0Berit HerstadBækkelagets SK11:02
695Marit InngjerdingenHeming Orientering11:03
696Paula BerstadHeming Orientering11:04
697Milda ØhlckersTyrving IL11:05
698Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb11:06
699Elisabeth MyhreTyrving IL11:07
700Elin KallesonOppsal Orientering11:08
701Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb11:09
702Ann Elin FlågenHeming Orientering11:10
703Arnhild KroghOppsal Orientering11:11
704Guro HarstadHeming Orientering11:12
705Astrid KravdalGjø-Vard OL11:13

D 50-

2 950 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
550Jane Karine HelmersenFet OL11:48
551Hilda ØfsthusAsker Skiklubb11:49
552Anne Kristine NorderudTyrving IL11:50
553Marianne ReuschHeming Orientering11:51
554Marianne NjåsteinTyrving IL11:52
555Pamela ÅstenKolbotn og Skimt OL11:53
556Jorun RuudAsker Skiklubb11:54
557Åshild FlatebakkenTyrving IL11:55

D 55-

2 950 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
537Kjersti SkantzeTyrving IL11:35
538Trine Marit Justad RaaenLierbygda OL11:36
539Tove StrandMåren OK11:37
540Ingrid NermoenØstmarka OK11:38
541Unni RyeAsker Skiklubb11:39
542Kirsti Grundnes BergTyrving IL11:40
543Dagrun MelkildHeming Orientering11:41
544Solveig SikkelandTyrving IL11:42
545Tone Elisabeth BakkenØstmarka OK11:43
546Trude FixdalIL Koll11:44
547Sharon BroadwellIL GeoForm11:45

D 60-

2 320 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
773Elle M. MelbyeHeming Orientering11:32

D 70-

2 320 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
755Aud Margret KirkhornMåren OK11:14
756Sidsel SandelienHeming Orientering11:15
757Kjersti ThoStabæk IF11:16
758Aud I SpjelkavikTyrving IL11:17
759Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL11:18
760Aase Tove GoldenMåren OK11:19
761Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL11:20

D 80-

2 320 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
744Eva FixdalHeming Orientering11:03
745Unni Dirro BøhlerengenMåren OK11:04
746Unni DrageHaugerud IF11:05

H 9-10

1 980 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
612Alf Hattestad KristensenHeming Orientering11:55
613Iver AarsethNydalens SK11:56
615Jone Rygh HoltenNydalens SK11:58
616Martin Amlie BrennaHeming Orientering11:59
617Alfred TeigNydalens SK12:00
618Simen ÅnensenOppsal Orientering12:01
619Christian Berge GjellestadNydalens SK12:02

H 11-12

1 980 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Bertram SkovNydalens SK09:00
0Emil SkaugNydalens SK10:00
582Emrik Heesch HolmenHeming Orientering11:25
584Åsmund Larsen HirschTyrving IL11:27
585Alfred NikolaisenOppsal Orientering11:28
586Marius Haugen JohnsenNydalens SK11:29
587Oscar Birk Andenæs RiiseIL Koll11:30
588Frode WallbergHeming Orientering11:31
589Eskil OlaussenOppsal Orientering11:32
590Theo HodneHeming Orientering11:33
591Jakob Refvem KolderupIL Koll11:34
592Magnus Friedhelm KlavenessMåren OK11:35
593Erlend Hellerud ØpstadAsker Skiklubb11:36
594Benjamin BuhlerMåren OK11:37
595Eskil HobølOppsal Orientering11:38
596Erlend MyhreTyrving IL11:39
597Otto Schjølberg-HenriksenNydalens SK11:40
598Aksel Nissen HellerudIL Koll11:41
600Simen Dalen EriksenAsker Skiklubb11:43
601Teodor Nysæther MikkelsenIL Koll11:44
614Hans Wilhelm ThommessenHeming Orientering11:59

H 13-14

2 520 m, 33 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
101Jonas Fenne IngierdBækkelagets SK10:51
102Anders Næss-UlsethHeming Orientering10:53
103Torbjørn LundebyLillomarka OL10:55
105Aksel EideBækkelagets SK10:59
106Gabriel SolemOppsal Orientering11:01
107Gjermund Taje SkeieRaumar Orientering11:03
108Henrik NybergAsker Skiklubb11:05
109Martin Christoffer BorgIL Koll11:07
110Jonathan WoodhouseLillomarka OL11:09
111Jakob A. GjedeboOppsal Orientering11:11
112Mathias BirkelundAsker Skiklubb11:13
113Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL11:15
114Tobias Tronbøl LiumIL Koll11:17
115Sigurd HobølOppsal Orientering11:19
116Mathias LinløkkenØstmarka OK11:21
117Sigurd Størmer-AntonsenNydalens SK11:23
118Johannes Salvesen-LundeIL Koll11:25
119Håvard RønningenØstmarka OK11:27
120Max Skjerpen HusebyNydalens SK11:29
121Eskil BrændenLillomarka OL11:31
123Nov Bar-NathanLillomarka OL11:35
124Erlend OtterleiØstmarka OK11:37
125Kevin RommetvedtRaumar Orientering11:39
126Jonas HickenIL Koll11:41
127Vetle Frydenlund NorlingNydalens SK11:43
128Alvin Andersen MariboRaumar Orientering11:45
129Sondre OlaussenOppsal Orientering11:47
130Per Noah SommerheinNydalens SK11:49
131Håkon BogasonLillomarka OL11:51
132Christoffer ÅnensenOppsal Orientering11:53
133Nils Anders NiklassonKolbotn og Skimt OL11:55
134Rasmus D. EastwoodLillomarka OL11:57
122Kidus Abiy GirmaIL Koll13:07

H 15-16

3 490 m, 26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
201Elias StubberudNydalens SK11:26
204Marius E. AamodtOppsal Orientering11:32
206Mathias NyhaugAsker Skiklubb11:36
207Gaute BerganNydalens SK11:38
208Sigurd RødnesOppsal Orientering11:40
209Jonas AarsethNydalens SK11:42
210Philip Lehmann RomørenFossum IF11:44
211Vilmer NybergAsker Skiklubb11:46
212Martin Størmer-AntonsenNydalens SK11:48
213Gustav Andresen SkotteFossum IF11:50
214Axel AaldeNydalens SK11:52
215Mikael BirkelundAsker Skiklubb11:54
217Christian Fredrik BorgIL Koll11:58
218Emil Ruud FossheimAsker Skiklubb12:00
219Kasper Bakken UlsethNydalens SK12:02
220Eirik Vie StrislandFossum IF12:04
221Andreas GjetangerMåren OK12:06
222Birk Felland SætnanFossum IF12:08
223Paul Johan SlungaardHeming Orientering12:10
224Ask OlaussenOppsal Orientering12:12
225Rolf Andreas BergNydalens SK12:14
226Jonas MyhrAsker Skiklubb12:16
227Teodor Mo HjelsethNydalens SK12:18
228Sindre Vie StrislandFossum IF12:20
229Anselm ReichenbachOppsal Orientering12:22
230Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb12:24

H 17-

4 850 m, 25 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Audun WeltzienHeming Orientering09:00
352Martin JohanssonTyrving IL11:42
360Martin SchälliBækkelagets SK11:58
361Torkil Eide SolstadTyrving IL12:00
362Didrik BredesenLillomarka OL12:02
363Ivar LundanesTyrving IL12:04
364William Resvoll SkaugOppsal Orientering12:06
365Olle BoströmTyrving IL12:08
366Magne JutulstadBækkelagets SK12:10
367Jo Forseth IndgaardFrol IL12:12
368Audun Bjerkreim NilsenIL Koll12:14
369Jonas Madslien BakkenNTNUI12:16
370Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK12:18
371Kristoffer Fiane PedersenOppsal Orientering12:20
372Ådne SkjærsteinTyrving IL12:22
373Linus OlhansÅs-NMBU Orientering12:24
374Wolfgang KampelBækkelagets SK12:26
375Nils TveiteÅs-NMBU Orientering12:28
376Petter Marki ErichsenKristiansand OK12:30
377Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK12:32
378Lars Harald AasheimBækkelagets SK12:34
379Erik PerssonOppsal Orientering12:36
380Sondre Zahl HagenFossum IF12:38
381Gaute FosstveitRaumar Orientering12:40
382Kristian Markhus BrekkeLillomarka OL12:42

H 40-

4 190 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
384Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering11:02
385Øystein Bieltvedt SkeieRaumar Orientering11:03
387Torbjørn KravdalGjø-Vard OL11:05
388Jørn SundbyLarvik OK11:06
389Frode BakkehøiØstmarka OK11:07
390Anders BruvikMåren OK11:08

H 45-

4 190 m, 22 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
440Audun HvenekildeOppsal Orientering10:59
386Steinar EastwoodLillomarka OL11:04
0Johs HjelmstadBækkelagets SK12:07
421Tor RingstadHedrum OL12:08
422Atle PedersenFossum IF12:09
423Eilert AamodtOppsal Orientering12:10
424Pål Christian IngierdBækkelagets SK12:11
425Magne VollenOslostudentenes IK12:12
426Martin ReichenbachOppsal Orientering12:13
427Jan Tore LudvigsenIL Koll12:14
428Jan Anders IstadAsker Skiklubb12:15
429Raymond BerntzenFet OL12:16
430Pål SommerheinFossum IF12:17
431Øystein MyrvoldHeming Orientering12:18
432Morten MoslandOppsal Orientering12:19
433Even Angell-PetersenNydalens SK12:20
434Atle StrømHedrum OL12:21
435Johan JebsenHeming Orientering12:22
436Bjørn HaugeNydalens SK12:23
437Arild AndersenOppsal Orientering12:24
438Knut Jostein SætnanFossum IF12:25
439Christian ReuschHeming Orientering12:26

H 50-

3 380 m, 18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Jon SolsrudNydalens SK09:00
725Arne OlaussenOppsal Orientering11:33
726Morten HeirFossum IF11:34
727Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering11:35
728Magne BrændenLillomarka OL11:36
729Jan Erik AalbergBækkelagets SK11:37
730Stein H. HagenFossum IF11:38
731Lasse ArnesenHeming Orientering11:39
732Ole Kristian KristensenBodø og Omegn IF Orientering11:40
733Fredrik HøyerFossum IF11:41
734Torgeir SnilsbergOK Moss11:42
735Rolf HustvedtOppsal Orientering11:43
736Erik BorgIL Koll11:44
737Bent Erik SkaugOppsal Orientering11:45
738Stig SønsterudbråtenLillomarka OL11:46
739Egil FuruaBerger og Svelvik OL11:47
740Guttorm EggeIL GeoForm11:48
741Anders FlågenHeming Orientering11:49

H 55-

3 380 m, 15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
709Are NjåsteinTyrving IL11:17
710Trygve RognstadHadeland OL11:18
711Jan Richard EriksenAsker Skiklubb11:19
712Øyvind HelmersenFet OL11:20
713Bjørn Henning GrandalTyrving IL11:21
714Bengt NiklassonKolbotn og Skimt OL11:22
715Håkon JendalFossum IF11:23
716Olav BakkenØstmarka OK11:24
717Hallvard BergTyrving IL11:25
718Per StedjeØstmarka OK11:26
719Gunnar TengeÅs-NMBU Orientering11:27
720John YtternesKolbotn og Skimt OL11:28
721Torkjel NesheimTyrving IL11:29
722Johan LundeIL Koll11:30
723Arne FossheimAsker Skiklubb11:31

H 60-

2 950 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
525Don SkantzeTyrving IL11:23
526Per OsenVestre Akers SK11:24
527Eirik Næss-UlsethHeming Orientering11:25
528Stig Hultgreen KarlsenIL GeoForm11:26
529Martin GranlyLillomarka OL11:27
530Morten KarlsenMåren OK11:28
531Roy GjerdingOK Moss11:29
532Richard Zeiner-GundersenFossum IF11:30
533Per SchancheAsker Skiklubb11:31
534Kjell MarksetIL Koll11:32
535Morten DueMåren OK11:33

H 65-

2 950 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
518Ola BroxOL Toten-Troll11:16
519Are EriksenOslostudentenes IK11:17
520Per Hermann KrøgerMåren OK11:18
521Vidar BerteigIL GeoForm11:19
522Jon Arvid FossumAsker Skiklubb11:20
523Per ØhlckersTyrving IL11:21
524Egil HusethKamp/Vestheim IF11:22

H 70-

2 950 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
508Per-Erik ØstlieDriv IL11:06
509John Thomas PetersenNittedal OL11:07
510Eldar BørsumBækkelagets SK11:08
511Tor TrøanHadeland OL11:09
512Øyvind SteneAsker Skiklubb11:10
513Bjørn SpjelkavikTyrving IL11:11
514Peter KlavenessMåren OK11:12
515Geir TrøanKolbotn og Skimt OL11:13
0Jostein FredlyFørde IL11:46

H 75-

2 320 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
764Terje ThrondsenNittedal OL11:23
765Roar BjordalOppsal Orientering11:24
766Bjørn SandelienHeming Orientering11:25
767Øystein MadsenHaugerud IF11:26
768Helge BjaalandHeming Orientering11:27
769Harald LundhaugOK Moss11:28
770Jon C. FougnerHeming Orientering11:29

H 80-

2 320 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
747Sturle HånesIL GeoForm11:06
749Hans LarsenRaumar Orientering11:08
750Svein Frimann KvalheimÅrstad IL11:09
751Bjørn EgnerHeming Orientering11:10

Utv N 10-16

1 970 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Nahla RønningNydalens SK09:00
0Tind Kirvil Haaland TjoreNydalens SK09:00
667Eirill MestadRøyken OL10:00
669Boiana IordanovaNydalens SK10:00
869Maria KongsbergTyrving IL10:00
870Andrea KongsbergTyrving IL10:00
599Sondre MoenNydalens SK11:42

Utv C 13-17

1 920 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
659Una NastadAsker Skiklubb10:00
660August Lea KabbeNydalens SK10:00
661Askil MestadRøyken OL10:00
664Silje Ruud FossheimAsker Skiklubb10:00
665Synne Schei DanevadÅs-NMBU Orientering10:00
666Birk ThorstensenOppsal Orientering10:00
866Nora SørbergRaumar Orientering10:00
887Lavrans HirschTyrving IL10:00

Utv B 15-20

2 540 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
623Erlend SommerheinFossum IF10:00
624Jon BerglandNOTEAM10:00
628Kristoffer ØhlckersTyrving IL10:00
880Markus HirschBækkelagets SK10:00

Direkte C

1 920 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Felix ByeNydalens SK09:00
0Ingvild HoftunAsker Skiklubb09:00
0Håvard LianFossum IF09:00
0Kristen MartinsenIL Koll09:00
0Lars MoenNOTEAM09:00
0Per Terje NorheimNOTEAM09:00
0Hilde SalvesenIL Koll09:00
0Narthea TjoreNydalens SK09:00
657Stian LillegårdLillomarka OL10:00
658Anne Karin ThorstensenOppsal Orientering10:00
662Brage FosstveitRaumar Orientering10:00
663Beate MoldestadLillomarka OL10:00

Direkte B

2 540 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Lai la BlomFet OL09:00
0Jens Boldingh DebernardNOTEAM09:00
0Trine KirkhusNydalens SK09:00
0Anne NydalAsker Skiklubb09:00
0Frøydis OlaussenOppsal Orientering09:00
0Kari Schjølberg-HenriksenNydalens SK09:00
0Jan GothNOTEAM10:00
625Hilde JarstadmarkenØstmarka OK10:00
629Harald AulieIL Koll10:00
840Kjetil JacobsenHamar OK10:00
864Hanne BrendeFossum IF10:00
867Per SørbergRaumar Orientering10:00
884Ingrid BrendeFossum IF10:00

Direkte AK

3 010 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Geir AndersenRaumar Orientering09:00
0Lovise FremstadLarvik OK09:00
0Elena GrandLillomarka OL09:00
0Wenche HuldtgrenTyrving IL09:00
0Per KaarbyNOTEAM09:00
0Kristina LærfarsNydalens SK09:00
0Thor NorderudTyrving IL09:00
0Svein OtterleiØstmarka OK09:00
0Jan SævigNOTEAM09:00
0Ragnhild SævigNOTEAM09:00
0Sigrun YtterbøAsker Skiklubb09:00
458Jøran KristensenHeming Orientering10:00
504Camilla FosstveitRaumar Orientering10:00
505Arild NyhaugAsker Skiklubb10:00
506Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering10:00
507Ivar MestadRøyken OL10:00
828Tiffany OtisNOTEAM10:00
829Anders Welde VikanNOTEAM10:00
871Markus Knapp KongsbergTyrving IL10:00
872Morten KongsbergTyrving IL10:00
383Ingrid Bjørshol HolmOppsal Orientering11:01

Direkte AL

4 240 m, 52 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time
0Jarl Magnus BergeIL Koll09:00
0Terje BlindheimLillomarka OL09:00
0Lars Christian BråtenHeming Orientering09:00
0Ragnhild H BråtenIL Koll09:00
0Gitte BromanderIL Koll09:00
0Hennis CarlsenOK Moss09:00
0Bjørn ChristensenØstmarka OK09:00
0Kristian DalbyFredrikstad SK09:00
0Bo EngdalIL Koll09:00
0Olav HasaasFossum IF09:00
0Vigdis HobølOppsal Orientering09:00
0Øystein HoloFossum IF09:00
0Erik HolterLarvik OK09:00
0Lise HorntvedtLarvik OK09:00
0Eirik JørgensenTyrving IL09:00
0Mina JørgensenTyrving IL09:00
0Fredrik LarsenIndre Østfold09:00
0Gard LindsethNydalens SK09:00
0Knut Anders LøkenFossum IF09:00
0Lisa NæsholmIL Koll09:00
0Olav NedrelidOppsal Orientering09:00
0Ola NilsenOppsal Orientering09:00
0Roar NydalAsker Skiklubb09:00
0Louise OpamBækkelagets SK09:00
0Alexander Rygh HyghNOTEAM09:00
0Ivar SeierstadGeoform09:00
0Endre StocksethNydalens SK09:00
0Selma Størmer AntonsenNydalens SK09:00
0Ingunn WeltzienTyrving IL09:00
454Roger ØstvoldHeming Orientering10:00
455Nina BirkelundAsker Skiklubb10:00
457Bjørn MartiniAsker Skiklubb10:00
459Erlend RehnKolbotn og Skimt OL10:00
460Jan Fredrik HelgakerFossum IF10:00
461Håvard ChristiansenNOTEAM10:00
462Anders ØpstadAsker Skiklubb10:00
463Arild AndresenFossum IF10:00
464Sverre WisløffAsker Skiklubb10:00
465Thomas JohanssonHeming Orientering10:00
466Torleif GaltelandAsker Skiklubb10:00
467Morten Nilstad PettersenTyrving IL10:00
827Trine D. KihleRingerike OL10:00
835Amélie AamodtOppsal Orientering10:00
838Assaf Bar-NathanLillomarka OL10:00
839Line Bar-NathanLillomarka OL10:00
848Halvor LundFreidig10:00
849Jostein Bø FløystadNOTEAM10:00
857Espen Beer PrydzHeming Orientering10:00
861Hans Olav HygenØstmarka OK10:00
868Jan-Henrik NilsenOppsal Orientering10:00
885Lukas PetersonTyrving IL10:00
886Nils-Erik HirschTyrving IL10:00

Advertisements

IOF Eventor