Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2017, dag 4

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2017
Arrangørorganisasjon: IL BUL-Tromsø
Dato: onsdag 28 juni 2017 - søndag 2 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

D 13-14

4 030 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emma-Leena PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura28.126.59
2Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø32.07+3.557.58
3Klara GraversenIL BUL-Tromsø32.58+4.468.10
4Oili HolopainenSuunta 200034.06+5.548.27
5Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat34.34+6.228.34
6Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK34.54+6.428.39
7Hanne MarcussenHarstad OL39.08+10.569.42
8Elina LauriOunasvaaran hiihtoseura39.09+10.579.42
9Silja LauriOunasvaaran hiihtoseura44.52+16.4011.07

D 15-16

4 390 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristine Eide RappRaumar Orientering29.456.46
2Anna Jacobsen-GaskiBardu IL30.04+0.196.50
3Ane Sofie KroghOppsal Orientering34.13+4.287.47
4Aino RantalaOunasvaaran hiihtoseura37.02+7.178.26
5Idunn StrandIL BUL-Tromsø38.00+8.158.39
6Hanne Eide RappRaumar Orientering56.59+27.1412.58

D 17-A kort

5 040 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Amélie WallenhammarHagaby GoIF42.198.23
2Mari BasbergSogndal IL44.22+2.038.48
3Tine Hjelseth LarsenKongsberg OL54.17+11.5810.46

D 17-B

4 030 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Gro StyrvoldLarvik OK40.3310.03
2Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OK56.15+15.4213.57
3Hilde HanssenSørreisa OL57.24+16.5114.14
4Synne StrayKristiansand OK1.02.31+21.5815.30
5Eli StensliLøten o-lag1.04.13+23.4015.56
6Kari Schjølberg-HenriksenNydalens SK1.11.39+31.0617.46
7Ida Gjermundsdotter UrsetIL BUL-Tromsø1.13.22+32.4918.12
8Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering1.20.54+40.2120.04

D 17-C

3 020 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla FosstveitRaumar Orientering36.5212.12
2Anne Kathrine KalagerAsker Skiklubb49.00+12.0816.13
3Mailiss MyrvangBjerkvik IF50.54+14.0216.51

D 17-18

5 040 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK32.466.30
2Tora IndregardIL BUL-Tromsø36.39+3.537.16
3Eli KolstadMo OK41.14+8.288.10
4Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø41.17+8.318.11
5Martha Skogeng ReitenEmblem IL46.11+13.259.09
6Kristiane RogstadKongsberg OL55.33+22.4711.01
7Kathinka RogstadKongsberg OL1.06.46+34.0013.14

D 19-20

7 190 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Heini RintanenTampereen Pyrintö1.01.518.36
2Johanna LundkvistOk Vargen1.54.40+52.4915.56

D 21-

8 770 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK1.00.096.51
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1.00.12+0.036.51
3Josefine WallenhammarHagaby GoIF1.02.38+2.297.08
4Ingrid GulbrandsenNTNUI1.02.52+2.437.10
5Marthe GløersenBækkelagets SK1.03.12+3.037.12
6Mari VäänänenKalevan rasti1.05.09+5.007.25
7Victoria StevensAIRE GB1.06.20+6.117.33
8Anna-Kaisa AsikainenKoovee1.07.37+7.287.42
9Audhild Bakken RognstadNTNUI1.07.42+7.337.43
10Marit ValaOppsal Orientering1.08.21+8.127.47
11Emma AnderssonSävedalens AIK1.09.55+9.467.58
12Siri EidnesOslostudentenes IK1.10.31+10.228.02
13Josefine KlintbergOK Ravinen1.14.47+14.388.31
14Tiina HaarlaaHelsingin Suunistajat1.15.01+14.528.33
15Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK1.16.15+16.068.41
16Terhi MykkänenKangasala SK1.16.20+16.118.42
17Sanna AndelinLahden Taimi1.16.30+16.218.43
18Pernilla TunisIF Femman1.17.48+17.398.52
19Maria ItkonenLapin Veikot1.18.09+18.008.54
20Evine Westli AndersenLøten o-lag1.18.23+18.148.56
21Niamh CorbettCork O1.20.29+20.209.10
22Elisabeth FriesUmeå OK1.21.26+21.179.17
23Helen MartinsenIL Gular1.22.33+22.249.24
24Trine Disch KihleNTNUI1.46.42+46.3312.09
Marianne Opsahl BredesenNTNUIdiskvalifisert
Ellen ForsgrenIL BUL-Tromsødiskvalifisert

D 35-

6 190 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kirti RebaneSK Saue Tammed50.458.11
2Rasa IvanauskaiteOK Azuolas1.00.53+10.089.50

D 40-

5 040 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Viivi-Anne SootsSK Saue Tammed34.596.56
2Zsuzsa FeyIL Tyrving36.30+1.317.14
3Katri MäenpääOunasvaaran hiihtoseura40.01+5.027.56
4Ingvild OsdalHarstad OL40.26+5.278.01
5Miia HoviRasti-Jyry44.53+9.548.54
6Angelica BrandqvistTibro OK45.19+10.208.59
7Hege NornesHarstad OL46.00+11.019.07
8Laura LauriOunasvaaran hiihtoseura48.22+13.239.35
9Elena BogopolskayaUZAO-Team55.04+20.0510.55
10Tuuli RinnePunkalaitumen Kunto1.00.56+25.5712.05

D 45-

4 390 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christina WhiteSøgne og Songdalen OK30.426.59
2Mia SaarilaaksoLappeen Riento30.55+0.137.02
3Hege FeiringIL Tyrving32.33+1.517.24
4Mari RintanenTampereen Pyrintö34.00+3.187.44
5Arnhild KroghOppsal Orientering34.39+3.577.53
6Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat35.30+4.488.05
7Ragnhild BalsvikOsterøy IL35.35+4.538.06
8Siri Thortveit MyhreKristiansand OK35.57+5.158.11
9Janita SkogengEmblem IL37.15+6.338.29
10Anna ErikssonOK Landehof37.35+6.538.33
11Bodil Brun MarcussenHarstad OL41.31+10.499.27
12Irene Felde OlaussenHalden SK42.09+11.279.36
13Ingrid Eide RappRaumar Orientering43.07+12.259.49
14Birgitte TorbjørnsenIL Gular45.53+15.1110.27
15Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF46.17+15.3510.32
16Stine ArntzenSandefjord OK48.26+17.4411.01
17Veronica ÅmanOK Botnia58.25+27.4313.18

D 50-

4 390 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marja TonderAlatornion Pirkat31.257.09
2Hilde Sofie HansenMo OK32.08+0.437.19
3Kjersti Holt HanssenMåren OK33.35+2.107.38
4Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb34.13+2.487.47
5Marianne NjåsteinIL Tyrving36.01+4.368.12
6Tove StrandMåren OK36.11+4.468.14
7Margrete GaskiBardu IL36.34+5.098.19
8Anke MüllerPost SV Dresden37.44+6.198.35
9Åshild FlatebakkenIL Tyrving38.13+6.488.42
10Tuija HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura41.24+9.599.25
11Eija SipponenPaimion Rasti42.10+10.459.36
12Annette LeonhardtPost SV Dresden43.20+11.559.52
13Annika KuhlinGöteborg Majorna OK43.30+12.059.54
14Sigrid RennaKirkenes IF45.16+13.5110.18
15Hillevi ErikssonOK Linné49.13+17.4811.12
16May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering50.14+18.4911.26
17Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL50.24+18.5911.28
18Eli Charlotte NordmoMellembygd OL54.20+22.5512.22
19Britt KarlsenAskøy OL56.43+25.1812.55
20Birgit LundkvistOk Vargen57.27+26.0213.05
21Ingvild MulenKristiansand OK59.32+28.0713.33
22Susi RutzOlg Pfäffikon1.10.47+39.2216.07
23Beate Lill PedersenIL Siso1.11.00+39.3516.10
24Anna GöhlmanIL Tyrving1.12.43+41.1816.33

D 55-

3 920 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elisabeth StrandhagenGöteborg Majorna OK35.329.03
2Anne Julsrud HaugenHalden SK35.44+0.129.06
3Britt-Mari BengtssonFK Åsen36.31+0.599.18
4Kirsti Grundnes BergIL Tyrving37.37+2.059.35
5Lisel ArvidssonVäxjö OK37.38+2.069.36
6Isabelle DermineDauphiné Orientation39.07+3.359.58
7Anne Karin RibeKristiansand OK43.39+8.0711.08
8Ingrid Opsahl BredesenFossum IF47.16+11.4412.03
9Grete BerntsenMåren OK50.05+14.3312.46
10Elizabeth DeaneCork O52.15+16.4313.19
11Anne Margit BrattenMåren OK1.06.25+30.5316.56
12Kirsti RogstadKongsberg OL1.28.43+53.1122.37
Görel SkoogVäxjö OKdiskvalifisert
Marie HögstrandMarkbygdens OKdiskvalifisert

D 60-

3 930 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørg SvanbergRøyken OL31.368.02
2Taina ItkonenLapin Veikot33.39+2.038.33
3Inger Lise PettersenKorgen IL34.49+3.138.51
4Reidun BraathenOK Moss43.48+12.1211.08
5Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL47.01+15.2511.57
6Trine BarstadWing OK47.39+16.0312.07
7Berit TunisIF Femman48.09+16.3312.15
8Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering48.46+17.1012.24
9Kii KorhonenOunasvaaran hiihtoseura53.16+21.4013.33
10Torild HageVaregg Fleridrett54.30+22.5413.52
11Sue StevensAIRE GB54.41+23.0513.54
12Tarja LiikanenEtelä-Kymen Suunnistajat59.13+27.3715.04

D 65-

3 930 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Liisa PeltolaMS Parma41.2310.31
2Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø42.19+0.5610.46
3Guri LøkseSørreisa OL42.27+1.0410.48
4Kari StrandeRingerike OL43.25+2.0211.02
5Bodil FredIF Femman45.51+4.2811.40
6Kari LillealternFreidig48.44+7.2112.24
7Ingerid Angell-PetersenFreidig53.58+12.3513.43
8Anne Marie TimenesHadeland OL56.07+14.4414.16
9Signe HeivollSøgne og Songdalen OK57.01+15.3814.30
10Daina DagisOK Renen57.38+16.1514.39
11Elin Glad BalchenOddersjaa SSK59.16+17.5315.04
12Veslemøy TyssøVarteig OL1.05.45+24.2216.43
13Maija KivimäkiHelsingin Suunistajat1.06.18+24.5516.52
14Eli KristoffersenVerdal OK1.09.52+28.2917.46
15Yvonne GalborgenEds SK1.13.26+32.0318.41
16Ranveig EfraimsenStorsteinnes IL1.14.20+32.5718.54
Aud I SpjelkavikIL Tyrvingdiskvalifisert

D 70-

3 040 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åse Eng MusumOL Trollelg37.1012.13
2Birgitte BekkelundRøyken OL40.30+3.2013.19
3Anne-Marie PedersenBjerkvik IF41.48+4.3813.45
4Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK42.52+5.4214.06
5Hjørdis ØvreåsBotne SK51.11+14.0116.50
6Gerd YttervikHisøy OK54.41+17.3117.59
7Torhild Nesmann HalvorsenSøgne og Songdalen OK1.02.43+25.3320.37

D 75-

3 040 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Brita Eilertsen GrønliFørde IL38.3612.41
2Unni DrageHaugerud IF39.11+0.3512.53
3Grete UrsetVingelen IL50.44+12.0816.41
4Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1.05.20+26.4421.29
5Kari SollidVerdal OK1.08.31+29.5522.32

H 13-14

4 030 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jussi RantalaOunasvaaran hiihtoseura26.406.37
2Hans UrsetIL BUL-Tromsø28.25+1.457.03
3Eirik FrostAlta OL37.59+11.199.25
4Henning StrandIL BUL-Tromsø41.10+14.3010.12
5Oskar JohannessenBjerkvik IF42.17+15.3710.29
6Isak Jacobsen-GaskiBardu IL49.33+22.5312.17
7Jørgen Eliseussen-SkalleHarstad OL50.35+23.5512.33
8Martin Biribakken StrandStorsteinnes IL1.54.14+1.27.3428.20

H 15-16

5 040 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard StangnesOK Silsand32.286.26
2Eskil FrischknechtAlta OL34.12+1.446.47
3Gard FrostAlta OL35.00+2.326.56
4Jon MarcussenHarstad OL37.42+5.147.28
5Ethan TebbuttLEI37.46+5.187.29
6Gaute FosstveitRaumar Orientering50.25+17.5710.00
7Jesper LundinIL BUL-Tromsø56.31+24.0311.12

H 17-A kort

6 190 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bendik MyrvangBjerkvik IF52.518.32
2Andreas Foss WestgaardAlta OL54.02+1.118.43
3Sverre GrafferRingerike OL1.23.26+30.3513.28
Daniel Høyer IversenNTNUIdiskvalifisert

H 17-B

4 030 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kaspar AuglandBergens TF37.289.17
2Jens Olav HessenStokmarknes OL39.06+1.389.42
3Hallvard AuglandBergens TF39.41+2.139.50
4Henrik JohannessenBjerkvik IF46.22+8.5411.30
5Stig-Tore PedersenGanddal IL59.55+22.2714.52

H 17-C

3 020 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eivind HemmingsenStorsteinnes IL29.589.55
2Gunnar FosstveitRaumar Orientering32.28+2.3010.45

FH 17-N

1 410 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik Elverum FredriksenBjerkvik IF33.3723.50

H 17-18

7 240 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magnus GjerstadVaregg Fleridrett47.596.37
2Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering48.56+0.576.45
3Roope RuuhialaHiisirasti49.19+1.206.48
Øyvind Eliseussen-SkalleHarstad OLdiskvalifisert

H 19-20

8 770 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb50.445.47
2Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL57.44+7.006.34
3Arttu TaulavuoriAlatornion Pirkat1.01.13+10.296.58
4Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1.01.21+10.376.59
5Aapo TonderSK Vuoksi1.01.24+10.407.00
6Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering1.03.18+12.347.13
Lars Eliseussen-SkalleHarstad OLdiskvalifisert

H 21-

11 060 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Topi AnjalaKoovee59.035.20 Last ned GPS-spor i gpx-format
2Hans Petter MathisenFredrikstad SK59.14+0.115.21
3Rasmus Rørholt TheisenNTNUI1.01.10+2.075.31
4Topi PenttinenOK Trian1.02.24+3.215.38
5Anders VisterNydalens SK1.03.13+4.105.42
6Fredrik EliassonHalden SK1.04.56+5.535.52
7Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering1.05.16+6.135.54
8Jakob WallenhammarHagaby GoIF1.05.19+6.165.54
9Miika HernelahtiKalevan rasti1.07.44+8.416.07
10Anders Felde OlaussenNTNUI1.07.49+8.466.07
11Antti VainioMS Parma1.08.04+9.016.09
12Tuomas FjällströmAnttolan Urheilijat1.08.05+9.026.09
13Sverre Turter SandvoldNTNUI1.08.35+9.326.12
14Juho-Matti TaivainenNavi1.08.51+9.486.13
15Torkil Eide SolstadIL Tyrving1.09.01+9.586.14
16Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät1.11.40+12.376.28
17Jere SipponenIFK Lidingö SOK1.12.34+13.316.33
18Eero-Matti VainioMS Parma1.12.59+13.566.35
19Håvard Krey HansenOK Silsand1.13.06+14.036.36
20Harald KalagerNTNUI1.18.54+19.517.08
21Jakob Kalvig SkoganNTNUI1.20.06+21.037.14
22Rune NygaardIL Gular1.21.07+22.047.20
23Tapio HaarlaaHelsingin Suunistajat1.21.46+22.437.23
24Rasmus LarssonOK Alehof1.22.12+23.097.25
25Markus GladNydalens SK1.22.30+23.277.27
26Cillin CorbettCork O1.25.51+26.487.45
27Anders DahlinOK Sarven1.27.05+28.027.52
28Jacob Berg LofthusNTNUI1.32.54+33.518.23
29Gustav BoquistIK Uven1.34.07+35.048.30
30Anders Tønnessen RødFana IL1.35.02+35.598.35
31Panu TeittinenKangasala SK1.35.50+36.478.39
32Evaldas JadenkusOK Azuolas1.36.17+37.148.42
33Torgeir SkjeldnesBardu IL1.38.42+39.398.55
34Kari KokkinenLahden Taimi1.40.58+41.559.07
35Torstein MellemNydalens SK2.19.24+1.20.2112.36
Johnny NimvikLunds OKdiskvalifisert
Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseuradiskvalifisert
Olav Johannes DeelstraOppsal Orienteringdiskvalifisert
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OKdiskvalifisert
Vidar WenselSørreisa OLdiskvalifisert
Martin AnkelOK Alehofdiskvalifisert

H 35-

8 770 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teemu LaasanenPorrassalmen Nuorisoseura56.006.23
2Petri KuvaPorrassalmen Nuorisoseura1.12.18+16.188.14
3Knut Øyvind JohansenBardu IL1.13.35+17.358.23
4Juha VierinenIL BUL-Tromsø1.16.11+20.118.41

H 40-

7 240 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableOK Ravinen43.245.59
2Finn Terje UbergKristiansand OK47.21+3.576.32
3Sami LevijokiHiidenkiertäjät51.17+7.537.05
4Amund BeitnesOK 7751.25+8.017.06
5Even Angell-PetersenNydalens SK51.55+8.317.10
6Atle PedersenFossum IF54.08+10.447.28
7Ottar K KvaalStorsteinnes IL54.48+11.247.34
8Juha RantalaOunasvaaran hiihtoseura56.14+12.507.46
9Trond DøskelandFana IL57.17+13.537.54
10Miko SaarilaaksoLappeen Riento57.40+14.167.57
11Henning SpjelkavikIL Tyrving57.52+14.287.59
12Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat1.07.55+24.319.22
13Gennady BogopolskiyUZAO-Team1.08.43+25.199.29
14Anders KristofferssonVittjärvs IK1.10.40+27.169.45
15Tomi RinnePunkalaitumen Kunto1.21.26+38.0211.14
16Anthony Covey-CrumpJesus OK1.32.58+49.3412.50

H 45-

7 190 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Thomas FrostAlta OL43.246.02
2Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK45.55+2.316.23
3Jesper David JensenFarum-Tisvilde OK50.30+7.067.01
4Roar ReitenEmblem IL57.37+14.138.00
5Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat59.17+15.538.14
6Øystein RappRaumar Orientering1.01.24+18.008.32
7Espen SvaeSarpsborg OL1.03.00+19.368.45
8Bjørnar ØdegårdstuenAlta OL1.09.33+26.099.40
9Dag MarcussenHarstad OL1.16.35+33.1110.39
10Thomas ÅmanOK Botnia1.17.32+34.0810.47
11Juha KultimaLapin Veikot1.18.45+35.2110.57
12Roar MyhreKristiansand OK1.39.14+55.5013.48
Jesse WhiteSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Jon Magne SvendsbøeVikebygd ILdiskvalifisert
Mats LuspaIFK Kirunadiskvalifisert

H 50-

6 190 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fred-Arne SivertsenKristiansand OK46.117.27
2Axel Juell TheisenMellembygd OL46.53+0.427.34
3Jim OlaussenHalden SK47.13+1.027.37
4Hannu LauriOunasvaaran hiihtoseura47.40+1.297.42
5Fred Arne JacobsenBardu IL47.56+1.457.44
6Lars LundkvistSeskarö IF50.00+3.498.04
7Magnus KarlssonOK Landehof50.06+3.558.05
8Hans-Martin VaengSørreisa OL51.08+4.578.15
9Jussi BorgenströmHyvinkään Rasti51.48+5.378.22
10Håkon BrynjulfsenOK Silsand51.52+5.418.22
11Jens LindströmTibro OK53.50+7.398.41
12Jørn K RemloIL Siso54.30+8.198.48
13Morten KildeboHalden SK54.36+8.258.49
14Fred Inge EilertsenKirkenes IF54.54+8.438.52
15Pål AuglandBergens TF58.05+11.549.23
16Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering58.45+12.349.29
17Helge GrafferRingerike OL58.51+12.409.30
18Petri KeskitaloOunasvaaran hiihtoseura59.24+13.139.35
19Roar PedersenOppsal Orientering1.01.11+15.009.53
20Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb1.01.13+15.029.53
21Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell1.01.19+15.089.54
22Are NjåsteinIL Tyrving1.07.16+21.0510.52
23Fritz RothacherOlg Pfäffikon1.13.50+27.3911.55
24Martin FrischknechtAlta OL1.17.06+30.5512.27
25Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell1.20.05+33.5412.56
26Torkjel NesheimIL Tyrving1.29.16+43.0514.25
Lasse SkalleHarstad OLdiskvalifisert
Roy BirkelandSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert

H 55-

5 780 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Linné39.386.51
2Ingar HalsSogndal IL40.12+0.346.57
3Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura41.13+1.357.07
4Lars FremstadLarvik OK41.30+1.527.10
5Matti SipponenPaimion Rasti41.49+2.117.14
6Lars-Erik FiskumIL Tyrving43.04+3.267.27
7Jan BlandkjennKristiansand OK43.26+3.487.30
8Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL43.56+4.187.36
9Richard Zeiner-GundersenFossum IF45.35+5.577.53
10Hallvard BergIL Tyrving45.49+6.117.55
11Kristen RibeKristiansand OK46.21+6.438.01
12Leif Kåre BessebergEiker OL47.29+7.518.12
13Kristian KalagerAsker Skiklubb50.52+11.148.48
14Mika RuuhialaHiisirasti51.07+11.298.50
15Arild IngdalMellembygd OL52.59+13.219.10
16Morten KarlsenMåren OK56.18+16.409.44
17Arne KlintbergEksjö SOK56.32+16.549.46
18Even Woldstad HanssenEiker OL56.57+17.199.51
19Pål Woldstad HanssenEiker OL58.19+18.4110.05
20Kristian StorsveenLøten o-lag1.01.25+21.4710.37
21Øystein DybeslandSøgne og Songdalen OK1.01.39+22.0110.39
22Hansjoerg RutzOlg Pfäffikon1.11.36+31.5812.23
23Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1.12.54+33.1612.36
24Tom RådahlIL Tyrving1.15.35+35.5713.04

H 60-

5 780 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Svein Harald HansenOK Silsand40.216.58
2Clas FriesUmeå OK41.51+1.307.14
3Torgeir StrandhagenRøyken OL41.55+1.347.15
4Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubb42.46+2.257.23
5Morten DueMåren OK43.09+2.487.27
6Morten DåsnesRingerike OL44.31+4.107.42
7Anders FriesUmeå OK44.42+4.217.44
8Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK46.42+6.218.04
9Eirik NordbrødenHalden SK48.37+8.168.24
10Carl-Göran StrutzEds SK48.53+8.328.27
11Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK50.40+10.198.45
12Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar51.05+10.448.50
13Tor Ragnar AndersenHalden SK51.39+11.188.56
14Gunnar BrattliMo OK52.32+12.119.05
15Arnulf VillmoKorgen IL54.30+14.099.25
16Ueli Hebeisenthurgorienta56.41+16.209.48
17Kjell SvanbergRøyken OL57.13+16.529.53
18Ørjan Eirik ValestrandFana IL58.36+18.1510.08
19Egil KarlsenAskøy OL59.02+18.4110.12
20Ingar SolbergOlderskog IL1.01.15+20.5410.35
21Mats StrandhagenGöteborg Majorna OK1.01.26+21.0510.37
22Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering1.03.15+22.5410.56
23Gisle Nordahl DueMåren OK1.05.02+24.4111.15
24Bjørn L. BasbergVaregg Fleridrett1.06.44+26.2311.32
25Rolf Gunnar BredesenFossum IF1.12.07+31.4612.28
26Sven ErikssonGamlakarleby IF1.43.30+1.03.0917.54
Per Dag NordkveldeHedrum OLdiskvalifisert
Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IFdiskvalifisert
Bengt TunisIF Femmandiskvalifisert
Edvin SivertsenVerdal OKdiskvalifisert

H 65-

3 920 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tor TrøanHadeland OL26.316.45
2Ola BroxOL Toten-Troll27.38+1.077.02
3Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering28.11+1.407.11
4Jan Gaute BuvikKorgen IL29.14+2.437.27
5Jean DermineDauphiné Orientation29.46+3.157.35
6Bjørn BergerByåsen IL31.31+5.008.02
7Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg31.38+5.078.04
8Knut LillealternFreidig32.26+5.558.16
9Arvid GalborgenEds SK33.05+6.348.26
10Frank Glad BalchenOddersjaa SSK36.33+10.029.19
11Lars G SkoogVäxjö OK36.40+10.099.21
12Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat36.52+10.219.24
13Ove Gunnar JacobsenStokke IL39.43+13.1210.07
14Nils Olav VennevikFreidig42.28+15.5710.50

H 70-

3 920 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erling PedersenIL Siso31.147.58
2Ivar HelgesenSørreisa OL31.22+0.088.00
3John Thomas PetersenNittedal OL32.33+1.198.18
4Mats DahlbergIFK Kiruna33.43+2.298.36
5Kurt GrønliFørde IL34.19+3.058.45
6Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura34.29+3.158.47
7Knut SkjesolWing OK35.47+4.339.07
8Tore Angell-PetersenFreidig36.15+5.019.14
9Widar Taxth LølandHisøy OK36.43+5.299.21
10Hasse BergstrømIL Tyrving36.48+5.349.23
11Asbjørn PedersenIL Siso37.29+6.159.33
12Geir HusdalTIF Viking38.11+6.579.44
13Geir TrøanKolbotn og Skimt OL39.41+8.2710.07
14Gunnar KvaalStorsteinnes IL40.02+8.4810.12
15Floke BredlandSøgne og Songdalen OK41.53+10.3910.41
16Tuomo PeltolaMS Parma45.11+13.5711.31
17Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK55.06+23.5214.03
18Sverre KristoffersenVerdal OK1.04.30+33.1616.27
19Chris HirtOLC Kapreolo1.10.58+39.4418.06
Bjørn SpjelkavikIL Tyrvingdiskvalifisert
Jan LøvlundNordreisa ILdiskvalifisert
Arne TyssøVarteig OLbrutt

H 75-

3 040 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leidulv VinjeNidarøst OK25.448.27
2Knut SkipleVoss IL30.31+4.4710.02
3Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering30.40+4.5610.05
4Magnar ØvreåsBotne SK32.11+6.2710.35
5Odd MusumOL Trollelg34.49+9.0511.27
6Jan Asbjørn EriksenSørreisa OL35.24+9.4011.38
7Eivind HagenHadeland OL36.27+10.4311.59
8Alfred SteinerOLC Kapreolo37.08+11.2412.12
9Johan Arnt JohansenNord-Østerdal OK38.06+12.2212.31
10Gunnar J. AlsakerÅrstad IL38.24+12.4012.37
11Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange53.53+28.0917.43
Per FersnesKristiansand OKdiskvalifisert

H 80-

3 040 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag32.1810.37
2Tor DrageHaugerud IF37.19+5.0112.16
3Johannes SollidVerdal OK1.01.47+29.2920.19

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.