Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, sprint - fredag

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Nydalens SK
Dato: fredag 26 juni 2015 - søndag 28 juni 2015

Sprint - fredagMellomdistanse - lørdagMellomdistanse - lørdag (totalt)Langdistanse - søndagLangdistanse - søndag (totalt)

N-åpen

1 320 m, 59 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Jonas AlstadFrol IL12.399.35
Lukas Jones ArnesenHeming Orientering11.008.20
Jan Olav BerganKongsberg OL12.009.05
Martin Christoffer BorgIL Koll9.587.33
Mats Olsen ByeModum OL11.418.51
Ingrid BøhnNydalens SK17.5113.31
Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange18.3314.03
Hanna B DamsgaardHisøy OK23.5818.09
Marte EgerKongsberg OL21.0415.57
Aksel EideBækkelagets SK18.5214.17
Hanna Eline EngløkkHaugesund IL Orientering19.2014.38
Aksel Tonjer FingarsenElverum OK20.2515.28
Emil Tonjer FingarsenElverum OK20.1915.23
Frikk FinsrudAsker Skiklubb13.089.56
Tuva B GjelstadNOTEAM26.4020.12
Malin GjetangerMåren OK18.3714.06
Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)19.1114.31
Hanne Wærp HaugeNydalens SK11.288.41
Therese HolmenSnertingdal IF Orientering27.4220.59
Emma Aune JakobsenOK Moss14.0310.38
Hjalmar JohanssonOK Alehof16.1412.17
Natalie KollerudLillomarka OL12.579.48
August Lea KabbeNydalens SK12.049.08
Ingrid LestebergKongsberg OL1.02.4047.28
Andreas Strømme LidTIF Viking13.079.56
Lars Jørgen LongfjeldModum OL34.2326.02
Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK17.2713.13
Henrik MathisenOL Tønsberg og omegn15.1711.34
Pernille Nor-WollØstmarka OK15.5512.03
Synne Kvittum NytrøenTynset IF14.0210.37
Jørgen Oen-SivertsenTIF Viking13.019.51
Sondre OlaussenOppsal Orientering9.527.28
Aurora OldertrøenTynset IF15.0911.28
Ida Joanne OldertrøenTynset IF19.0514.27
Herman Øen PaulsrudIL Koll10.017.35
Astrid ReuschHeming Orientering16.1412.17
Tonje RykkjeStord Orientering17.4313.25
Johannes Salvesen-LundeIL Koll13.109.58
Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OL18.4114.09
Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb16.4312.39
Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb14.4711.11
Sven StielstraSauda Orienteringsklubb17.4813.29
Jon StrandKongsberg OL21.4016.24
Silje StrandLierbygda OL22.0116.40
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL11.168.32
Ask Felland SætnanFossum IF10.358.01
Nikolai TesloHadeland OL18.0313.40
Marie ThomassenVaregg Fleridrett16.3612.34
Tollef TjentlandLardal OL17.0612.57
Ole Mika Odland TorgersenBergens TF12.359.31
Audun TorsethLillehammer OK18.5514.19
Sverre Stuland TysværVaregg Fleridrett14.1010.43
Otto Ulltveit-MoeIL Koll13.5910.35
Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)14.1710.49
Hedda Wessel PettersenBerger og Svelvik OL19.2614.43
Astrid YtterbøAsker Skiklubb14.3010.59
Eimund Øverli BergKongsberg OL20.3015.31
Christoffer ÅnensenOppsal Orientering11.308.42
Even OpheimIL Kolldiskvalifisert

D -10

1 380 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mari AarsethNydalens SK9.547.10
Julie AndersenNydalens SK15.4111.21
Marie BeitdokkenPorsgrunn OL13.5910.07
Elise Nilsen BergFossum IF15.4111.21
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett15.3311.16
Ingrid Marie EkelandOddersjaa SSK16.0511.39
Emilie FløLillomarka OL10.377.41
Sigrid Schmitt GranHalden SK13.399.53
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb13.199.38
Nora Christine HansenRøyken OL11.328.21
Maren HenriksenHalden SK11.448.30
Cora Helene HildrumLillomarka OL14.4010.37
Signe HoloFossum IF12.339.05
Tora KittilsenFreidig12.258.59
Una KittilsenFreidig10.407.43
Marie KravdalGjø-Vard OL9.366.57
Sara MartiniAsker Skiklubb12.008.41
Olivia OpheimIL Koll11.158.09
Mari Ovidia RanestadHamar OK14.1310.18
Marie ScheeleNydalens SK12.058.45
Anna TaksdalGanddal IL9.386.58
Eira Skaarer WiklundNydalens SK11.408.27
Julie BrenåsVarteig OLdiskvalifisert

D 11-12

1 520 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn8.565.52
2Mathea Spets StorhovFreidig9.01+0.055.55
3Pia Young VikNydalens SK9.08+0.126.00
4Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK9.12+0.166.03
5Kristin Melby JacobsenLardal OL9.35+0.396.18
6Mari EidsmoFreidig9.52+0.566.29
7Trude MarkhusVerdal OK10.17+1.216.45
7Konstanse MoholthKongsberg OL10.17+1.216.45
9Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF10.34+1.386.57
10Hilde Sogn HaugFossum IF10.37+1.416.59
11Mille Baastad BergIL Tyrving10.42+1.467.02
12Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)10.48+1.527.06
13Helene Bjørkvold JendalFossum IF10.49+1.537.06
14Lene HaugeHisøy OK11.23+2.277.29
15Inga Skaarer WiklundNydalens SK11.28+2.327.32
16Elise Wærp HaugeNydalens SK11.29+2.337.33
17Maria KostølKristiansand OK11.44+2.487.43
18June MunkebyFrol IL11.51+2.557.47
19Eline SchjervenLardal OL11.54+2.587.49
20Sofie BergstrømHalden SK11.55+2.597.50
21Nora Haakstad EllingsenKonnerud IL11.56+3.007.51
22Marie KvarmeRøyken OL11.57+3.017.51
23Christine KureÅs-NMBU Orientering12.02+3.067.55
24Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK12.15+3.198.03
25Mari BrendeFossum IF12.34+3.388.16
26Johanna Sofie LongfjeldModum OL13.08+4.128.38
27Maria StødleKristiansand OK13.25+4.298.49
28Sigrid NermoenØstmarka OK13.53+4.579.08
29Vida Helland-HansenIL Tyrving14.04+5.089.15
30Hannah Syrdal ØenHeming Orientering14.18+5.229.24
31Aurora Wilkens JernbergNydalens SK14.34+5.389.35
32Frida SolsrudNydalens SK14.49+5.539.44
33Ella BerstadHeming Orientering15.18+6.2210.03
34Eileen BjanesIL Tyrving15.40+6.4410.18
35Ingvild Øverli BergKongsberg OL18.26+9.3012.07
36Eline Horten JordetVingelen IL19.41+10.4512.56
37Kathinka Zahl HagenFossum IF19.52+10.5613.04
38Silje Elise HusdalStavanger Orienteringsklubb21.17+12.2114.00
39Alma Elise HildrumLillomarka OL24.17+15.2115.58
Marie Roll-TørnqvistFana ILdiskvalifisert
Thea FagerhaugRaumar Orienteringdiskvalifisert
Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orienteringdiskvalifisert

D 11-12N

1 410 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ane Hjørungdal VikaHjelmeland OL8.566.20
2Andrea H. RogndokkenFet OL10.00+1.047.05
3Johanna MjelstadTIF Viking11.01+2.057.48
4Malene BerstadHeming Orientering11.17+2.218.00
5Penelope LeaNydalens SK13.10+4.149.20
6Nora Arentz HagenSandefjord OK13.56+5.009.52
7Lerke HjelsethOL Tønsberg og omegn14.17+5.2110.07
8Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL14.28+5.3210.15
9Lene Johnsen IkdahlBodø og Omegn IF Orientering14.53+5.5710.33
10Karoline StudsrudHisøy OK15.47+6.5111.11

D 13

1 790 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL11.236.21
2Kristine KravdalGjø-Vard OL11.56+0.336.40
3Maya Jones ArnesenHeming Orientering12.56+1.337.13
4Marte Madslien BakkenNydalens SK13.20+1.577.26
5Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL13.22+1.597.28
6Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering13.25+2.027.29
7Hedda Sofie IrgensBodø og Omegn IF Orientering14.35+3.128.08
8Mina SchjervenLardal OL14.42+3.198.12
9Oda ScheeleNydalens SK15.04+3.418.25
10Ea LunøeNydalens SK15.09+3.468.27
11Ada Helene OlsenIF Trauma15.23+4.008.35
12Malene NysæterSkien OK15.24+4.018.36
13Berthe TesloHadeland OL15.26+4.038.37
14Petra HoveidAsker Skiklubb15.42+4.198.46
15Ingrid LamarkGanddal IL15.58+4.358.55
16Ida Sofie HjortlandLarvik OK17.04+5.419.32
17Tina KallesonOppsal Orientering17.10+5.479.35
18Ina MartiniAsker Skiklubb17.12+5.499.36
19Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular20.11+8.4811.16
20Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL22.33+11.1012.35
21Ingrid BlindheimLillomarka OL22.39+11.1612.39
22Alvilde Lysaker SandenEiker OL22.42+11.1912.40
23Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb23.05+11.4212.53
24Live ØstvoldHeming Orientering24.09+12.4613.29
25Mia HirschIF Trauma25.09+13.4614.03
26Alexandra AngvollFredrikstad SK27.38+16.1515.26
27Nina PedersenSarpsborg OL28.54+17.3116.08
28Randi Marie GlomsrudStjørdals-Blink Orientering35.27+24.0419.48

D 14

1 720 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tale StrandKongsberg OL10.476.16
2Ane Sofie KroghOppsal Orientering10.54+0.076.20
3Jenny BaklidKonnerud IL10.55+0.086.20
4Mari Landro SvingheimKonnerud IL11.46+0.596.50
5Janne Tjørhom AasheimGanddal IL11.54+1.076.55
6Kristine Eide RappRaumar Orientering11.58+1.116.57
6Karen Hoel JomaasFossum IF11.58+1.116.57
8Silje KregnesKristiansand OK12.22+1.357.11
9Johanne Midttun SystadNydalens SK12.38+1.517.20
9Sigrid EkelandOddersjaa SSK12.38+1.517.20
11Hanne Eide RappRaumar Orientering12.45+1.587.24
12Tuva Aas StræteRingerike OL13.20+2.337.45
13Mari Strømme LidTIF Viking13.22+2.357.46
14Karoline BjørnerødOK Moss13.29+2.427.50
15Malin HaugeHisøy OK13.51+3.048.03
16Tora Aasheim NymarkAskøy OL14.10+3.238.14
17Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)14.30+3.438.25
17Ada WulfsbergNydalens SK14.30+3.438.25
19Bethina Staulen FredinSkien OK14.48+4.018.36
20Emma DanevadFredrikstad SK14.52+4.058.38
21Tomine Lysaker SandenEiker OL15.41+4.549.07
22Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL15.42+4.559.07
22Marie Oen-SivertsenTIF Viking15.42+4.559.07
24Thea LandKonnerud IL15.52+5.059.13
25Kamilla LomeHamar OK16.01+5.149.18
26Frida DalerStokke IL16.11+5.249.24
27Marie F. Lindløv JensenSarpsborg OL16.20+5.339.29
28Ingeborg KvarmeRøyken OL16.43+5.569.43
29Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb16.46+5.599.44
30Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering17.28+6.4110.09
31Tonje Malin RhrichKonnerud IL18.41+7.5410.51
32Marte Karine LarsenKongsberg OL18.44+7.5710.53
33Ingvild SnuggerudGjø-Vard OL20.21+9.3411.49
34Oda GjerdahlBerger og Svelvik OL22.08+11.2112.52
35Elise AusenPorsgrunn OL22.36+11.4913.08
36Tuva Fossheim AsplinGjø-Vard OL22.59+12.1213.21
Kaisa AntonsenFredrikstad SKdiskvalifisert

D 13-16C

1 590 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silje CarlsenRøyken OL11.357.17
2Marion Halvorsen NustadØyer-Tretten IF14.20+2.459.00
3Synne Marie JenssenHalden SK18.49+7.1411.50
4Ida Kristine NordvikAsker Skiklubb19.39+8.0412.21
5Jenny WinsvoldSentrum OK24.02+12.2715.06
6Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK24.27+12.5215.22
7Anna Austad SveenRaumar Orientering26.52+15.1716.53
8Ragnhild Nymo BohneVaregg Fleridrett52.16+40.4132.52
Stina Matland MadsenFana ILdiskvalifisert

D 13-16N

1 410 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kamilla StudsrudHisøy OK19.1213.37

D 15

2 110 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne VassendPorsgrunn OL13.306.23
2Marlin HaavengenKongsberg OL14.14+0.446.44
3Aurora GjølsjøOK Moss14.48+1.187.00
4Åsne HoloFossum IF14.52+1.227.02
5Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL14.58+1.287.05
6Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK14.59+1.297.06
7Hedda Raadal BjørloHalden SK15.04+1.347.08
8Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb15.06+1.367.09
9Helene EgerKongsberg OL15.42+2.127.26
10Ingrid HasaasFossum IF16.01+2.317.35
11Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular16.08+2.387.38
12Maren NorderudIL Tyrving16.16+2.467.42
13Thea Charlotte HansenAsker Skiklubb16.48+3.187.57
14Pernille KatlaFossum IF16.50+3.207.58
15Inger Marie RødnesOppsal Orientering16.53+3.238.00
16Andrine Harriet FremstadLarvik OK16.56+3.268.01
17Frida Bakken UlsethNydalens SK17.23+3.538.14
17Ragne MunkebyFrol IL17.23+3.538.14
19Ingrid Tandberg RyanAsker Skiklubb17.34+4.048.19
20Kathinka RogstadKongsberg OL17.36+4.068.20
20Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb17.36+4.068.20
22Lin Marte AndorsenNydalens SK17.58+4.288.30
23Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK18.49+5.198.55
24Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF20.02+6.329.29
25Ingvild HøydalNydalens SK20.05+6.359.31
26Eli KolstadMo OK20.32+7.029.43
27Hanna Lye MoumHalden SK20.38+7.089.46
28Ida-Synnøve KristiansenFredrikstad SK21.30+8.0010.11
29Anne Omholt BerrefjordLardal OL21.55+8.2510.23
30Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK22.02+8.3210.26
31Sarah WølloKongsberg OL22.04+8.3410.27
32Andrea VaneboKongsberg OL22.06+8.3610.28
33Lotte MyklemyrEiker OL22.49+9.1910.48
34Sarah BrynhildsenWing OK23.09+9.3910.58
35Linn Mei WaalerMåren OK23.13+9.4311.00
36Lisa JenssenHalden SK25.40+12.1012.09
37Marie HansenSarpsborg OL27.23+13.5312.58
38Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL28.12+14.4213.21
39Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb31.22+17.5214.51
40Eline BryneHeming Orientering39.42+26.1218.48

D 16

2 170 m, 47 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF12.565.57
2Anine LomeHamar OK13.29+0.336.12
3Synne StrandAsker Skiklubb14.29+1.336.40
4Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK14.30+1.346.40
5Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK14.34+1.386.42
6Ragnhild EideByåsen IL14.51+1.556.50
7Maria PrestbøenSandefjord OK15.12+2.167.00
8Rikke Blakkestad IngesenSarpsborg OL15.29+2.337.08
9Heidi Therese WiestVang OL15.46+2.507.15
10Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss15.52+2.567.18
11Ane DyrkornEiker OL15.55+2.597.20
12Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK15.59+3.037.21
13Jenny WegebroUmeå OK16.06+3.107.25
14Thea DyrkornEiker OL16.17+3.217.30
15Ingvil AhlsandNydalens SK16.28+3.327.35
16Ella Arentz HagenSandefjord OK16.57+4.017.48
17Emma Eithun PaulsenNittedal OL16.58+4.027.49
18Vilde Årøen LykkeEmblem IL17.16+4.207.57
19Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering17.20+4.247.59
20Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL17.22+4.268.00
21Agnes Irene LongfjeldModum OL17.31+4.358.04
22Julia DoubsonOUSA18.32+5.368.32
23Malin OpøienOL Trollelg18.45+5.498.38
24Marie Bakken SørensenFreidig18.54+5.588.42
25Guri SandvoldTynset IF19.04+6.088.47
26Ingrid AaslundFet OL19.08+6.128.49
27Hedvig VollsetHeming Orientering19.26+6.308.57
28Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering19.41+6.459.04
29Marie BergstrømHalden SK19.46+6.509.06
30Synne Eikeland RøstadsandNydalens SK20.21+7.259.22
31Ane Holm GrønengLillehammer OK20.23+7.279.23
32Julie Roll TørnqvistFana IL20.59+8.039.40
33Kristiane RogstadKongsberg OL21.25+8.299.52
34Agnethe HasliSnertingdal IF Orientering21.33+8.379.55
35Vera MelkildFreidig22.10+9.1410.12
36Rikke Gjeitnes DahleMolde og Omegn IF22.24+9.2810.19
37Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering22.38+9.4210.25
38Maria Ulseth SylteFreidig22.39+9.4310.26
39Yasmin FieldSouth Yorkshire Orienteers23.10+10.1410.40
40Marte BergslandTrøsken IL23.24+10.2810.47
41Hanne DaltveitFana IL23.27+10.3110.48
42Andrea Willkommen EikenKongsberg OL23.38+10.4210.53
43Ingrid BredalenNittedal OL23.58+11.0211.02
44Emilie Sommerstad VeeIL Tyrving24.01+11.0511.04
45Silje MoeFredrikstad SK24.13+11.1711.09
46Siri PedersenSarpsborg OL35.54+22.5816.32
Runa AlmelandFana ILdiskvalifisert

D 15-16B

1 710 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vilde Frydenlund NorlingNydalens SK15.349.06
2Henriette OlsenIF Trauma20.47+5.1312.09
3Emma StubberudNydalens SK23.22+7.4813.39

D 17-B

1 710 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunn Camilla StangOslostudentenes IK11.536.56
2Elin GravningenStokke IL15.32+3.399.05
3Stine HolmenHamar OK16.26+4.339.36
4Ann-Karin LestebergKongsberg OL17.11+5.1810.02
5Vivian MoenLardal OL18.10+6.1710.37
6Hanne HolmenSnertingdal IF Orientering18.26+6.3310.46
7Tone Sølie LysnesHedrum OL19.09+7.1611.11
8Hilde MoholthKongsberg OL20.23+8.3011.55
9Gro EllegaardVang OL20.28+8.3511.58
10Bente HortenVingelen IL20.52+8.5912.12
11Liv Bente H FriestadKristiansand OK20.53+9.0012.12
12Stine AustadRaumar Orientering20.56+9.0312.14
13Trude KyrkjebøTIF Viking21.29+9.3612.33
14Anne Moian NydalAsker Skiklubb21.52+9.5912.47
15Silje Bjerga SundliGanddal IL22.44+10.5113.17
16Nina Christin NæsheimTIF Viking23.09+11.1613.32
17Anne Marie EkelandOddersjaa SSK23.40+11.4713.50
18Torild MyrliTIF Viking25.52+13.5915.07
19Åse Marit HansenNittedal OL25.57+14.0415.10
20Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering26.20+14.2715.23
21Sølvi MartiniAsker Skiklubb29.27+17.3417.13
22Hege AndersenIL Koll36.12+24.1921.10
23Anita Lindvik-SævareidOs Orienteringsklubb37.54+26.0122.09
24Elin BordøyHedrum OL48.38+36.4528.26

D 17-C

1 520 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Cecilie Christin KvermeFossum IF10.497.06
2Ingrid Lundin BerganKongsberg OL11.15+0.267.24
3Marte Kvittum TangenTynset IF11.39+0.507.39
4Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL12.03+1.147.55
5Camilla ImrikFredrikstad SK12.59+2.108.32
6Elisabeth EspelandTynset IF13.47+2.589.04
7Grethe Oen-SivertsenTIF Viking14.00+3.119.12
8Anne-Sofie KristiansenFredrikstad SK14.05+3.169.15
9Gry StaulenSkien OK15.07+4.189.56
10Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn15.35+4.4610.15
11Kristin Kinck RannemFossum IF15.40+4.5110.18
12Kathrine TollehaugEiker OL16.32+5.4310.52
13Sonja SnuggerudGjø-Vard OL16.47+5.5811.02
14Anne-Marit SkaugHalden SK16.54+6.0511.07
15Monica Tveit TjentlandLardal OL17.12+6.2311.18
16Nora-Marie Sogn WiikLardal OL18.22+7.3312.05
17Else StordalOL Tønsberg og omegn18.46+7.5712.20
18Ragnhild BrenåsVarteig OL19.46+8.5713.00
19Lill BirkelundPorsgrunn OL23.41+12.5215.34
20Ann Mari StudsrudHisøy OK26.07+15.1817.10
21Line NordhaugKonnerud IL26.29+15.4017.25
22Ellen Sofie RuudEiker OL27.51+17.0218.19

D 17-N

1 410 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunn Kristin RosoLardal OL12.519.06
2Tove TesdalIndre Østfold OK14.29+1.3810.16
3Tina BjørnstadRaumar Orientering24.41+11.5017.30

D 17-20

2 180 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Veronica Morstøl ØvremoÅlgård Orientering19.368.59
2Sandra B. RobertsenOL Tønsberg og omegn20.17+0.419.18
3Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OK20.45+1.099.31
4Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett21.29+1.539.51
5Ingrid LøsetRingerike OL23.17+3.4110.40
6Mari jensen AasNord-Østerdal OK24.41+5.0511.19
7Vilde Bårdsen HustoftStavanger Orienteringsklubb27.38+8.0212.40
Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud ILdiskvalifisert

D 21-

2 000 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Benedicte Hald BjørgumKristiansand OK13.276.43
2Guro AlexandersenFredrikstad SK14.35+1.087.17
3Undis EllevogOslostudentenes IK14.46+1.197.23
4Guro HarstadWest Anglian Orienteering Club14.54+1.277.27
5Kati FräntiRasti-Kurikka14.58+1.317.29
6Ida Katrine Børstad ThoresenSarpsborg OL15.07+1.407.33
7Nina Jeanette TollehaugEiker OL15.14+1.477.37
8Anja Berge GjellestadNydalens SK15.20+1.537.40
9Mathea GjeitnesMolde og Omegn IF15.41+2.147.50
10Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering15.46+2.197.53
11Marthe GløersenOL Tønsberg og omegn16.00+2.338.00
12Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og omegn16.06+2.398.03
13Ingrid Bjørshol HolmOppsal Orientering16.26+2.598.13
14Bjørg GranlyNTNUI16.42+3.158.21
15Tone Aamli SundtjønnLillomarka OL17.30+4.038.45
16Ingrid TronshaugStokke IL17.38+4.118.49
17Sølvi FossøyNotodden OL18.37+5.109.18
18Hanne Maria VisterOslostudentenes IK18.48+5.219.24
18Rikke IversenHeming Orientering18.48+5.219.24
20Tonje Kvamme DahlRingerike OL18.53+5.269.26
21Linda EngenRaumar Orientering18.58+5.319.29
22Solveig SletnerRøyken OL19.40+6.139.50
23Astri Marie RemmePorsgrunn OL20.03+6.3610.01
24Anne Berg GjølbergLarvik OK21.29+8.0210.44
25Goro Tillerås UrsetÅs-NMBU Orientering22.16+8.4911.08
26Kaisa SvergjaRaumar Orientering22.52+9.2511.26
27Elisabeth Mork FjeldværOslostudentenes IK35.25+21.5817.42
Stine AustadRaumar Orienteringdiskvalifisert

D 21- kort

1 800 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silje Uhlen MaursetNTNUI13.247.26
2Maren KoplandModum OL13.52+0.287.42
3Liv KlemetsauneOL Trollelg15.30+2.068.36
4Inger Anita TollehaugEiker OL15.34+2.108.38
5Anita HanssenEiker OL15.41+2.178.42
6Inger Marie Broers DamsgaardHisøy OK16.12+2.489.00
7Anne Marthe PeveriEiker OL17.40+4.169.48
8Kristin SletnerRøyken OL18.04+4.4010.02
9Kristin HeivollSøgne og Songdalen OK18.57+5.3310.31
10Maren Juveli PedersenOppsal Orientering18.58+5.3410.32
11Sunniva Nergaard BergStokke IL19.34+6.1010.52
12Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)20.24+7.0011.20
13Else Kristine LienLøten o-lag21.43+8.1912.03
14Inglin SognnæsBergens TF30.43+17.1917.03

D 35-

2 000 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari StrandLierbygda OL16.088.04
2Svenja KernstockOslostudentenes IK16.11+0.038.05
3Kristin Nergaard BergFossum IF17.45+1.378.52
4Kirsti Gimnes AreOppsal Orientering18.23+2.159.11
5Anita BeitdokkenPorsgrunn OL19.45+3.379.52
6Kristin JægerOppsal Orientering26.07+9.5913.03

D 40-

2 180 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aud Hognestad TaksdalGanddal IL15.036.54
2Valborg MadslienLillehammer OK15.36+0.337.09
3Heidi TronbølFet OL17.14+2.117.54
4Audrun UtskarpenOslostudentenes IK17.40+2.378.06
5Karianne StrømmeTIF Viking17.44+2.418.08
6Kari StrandKongsberg OL17.45+2.428.08
7Bodil NordenströmFossum IF19.10+4.078.47
8Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb19.27+4.248.55
9Doris Stien KaspersenMo OK20.55+5.529.35
10Hilde HovdenakModum OL21.12+6.099.43
11Randi EngløkkHaugesund IL Orientering21.26+6.239.49
12Linda RykkjeStord Orientering21.36+6.339.54
13Gøril EideByåsen IL22.31+7.2810.19
14Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF23.05+8.0210.35
15Trude HansenBerger og Svelvik OL24.03+9.0011.01
16Marianne HaugeHisøy OK25.36+10.3311.44
17Lene RykkjeVaregg Fleridrett25.45+10.4211.48
18Gunn Elin RudiHadeland OL26.31+11.2812.09
19Anne Ruste FløLillomarka OL26.35+11.3212.11
20Kristin EgerKongsberg OL27.03+12.0012.24
21Trude NysæterSkien OK27.16+12.1312.30
22Liv Kristin Omholt BerrefjordLardal OL28.48+13.4513.12
23Paula BerstadHeming Orientering28.59+13.5613.17
24Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb49.52+34.4922.52

D 45-

2 180 m, 60 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eva Lill KvisleAsker Skiklubb15.106.57
2Signe Astrup ArnesenHeming Orientering16.46+1.367.41
3Ingrid KvistadKongsberg OL16.47+1.377.41
4Isa HeggedalKonnerud IL17.03+1.537.49
5Marit B. EithunNittedal OL17.28+2.188.00
6Hilda ØfsthusAsker Skiklubb17.40+2.308.06
7Anne Guro NøklebyRingerike OL18.42+3.328.34
8Gro Sandstad EidsmoFreidig18.56+3.468.41
9Torunn Spets StorhovFreidig18.59+3.498.42
10Anne-Kristin KvammeRingerike OL19.28+4.188.55
11Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL19.32+4.228.57
12Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb19.38+4.289.00
13Vibeke LamarkGanddal IL19.55+4.459.08
14Ingeborg ØderudModum OL19.56+4.469.08
15Hanne Lerche RaadalHalden SK20.03+4.539.11
16Trine OldernesLillomarka OL20.07+4.579.13
17Ingrid Eide RappRaumar Orientering20.08+4.589.14
18Anne Berit BredholtSandefjord OK20.16+5.069.17
19Lise ChristensenTIF Viking20.25+5.159.21
20Arnhild U. BråtenVegårshei IL20.27+5.179.22
21Kristin SørensenSturla, IF20.51+5.419.33
22Sigrid MelkildFreidig20.52+5.429.34
23Mona J. MølnvikFreidig21.30+6.209.51
24Irene Felde OlaussenHalden SK21.32+6.229.52
25Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)21.53+6.4310.02
26Stine ArntzenSandefjord OK21.55+6.4510.03
27Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken OL22.23+7.1310.16
28Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb22.33+7.2310.20
29Kjersti Holt HanssenMåren OK22.34+7.2410.21
30Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL22.37+7.2710.22
31Tove AasheimAskøy OL22.46+7.3610.26
32Siri Thortveit MyhreKristiansand OK23.03+7.5310.34
33Tone HirschIF Trauma23.06+7.5610.35
34Britt Vangen SandvoldTynset IF23.13+8.0310.38
35Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering23.32+8.2210.47
36Heidi MyklemyrEiker OL23.43+8.3310.52
37Barbara Willkommen EikenKongsberg OL23.58+8.4810.59
38Wenche LindløvSarpsborg OL24.03+8.5311.01
39Astrid RuudNittedal OL24.04+8.5411.02
40Hilde Nytun MartinsenNittedal OL25.19+10.0911.36
41Anne Mia OlsenModum OL26.12+11.0212.01
42Ida SyversenRøyken OL27.09+11.5912.27
43Marianne NummedalFana IL27.12+12.0212.28
44Ragnhild BalsvikOsterøy IL27.26+12.1612.35
45Tone Karina IngesenSarpsborg OL27.48+12.3812.45
46Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering27.59+12.4912.50
47Inger ReinhartsenKristiansand OK28.11+13.0112.55
48Marianne ReuschHeming Orientering28.39+13.2913.08
49Ina Cecilie LandroKonnerud IL28.55+13.4513.15
50Gry Anita Gjerde AlnæsRaumar Orientering29.08+13.5813.21
51Eli Bonden KjørsvikKongsberg OL29.31+14.2113.32
52Sissel TvedtenKongsberg OL31.32+16.2214.27
53Anita StensethSnertingdal IF Orientering34.13+19.0315.41
54Liv TennesWing OK35.16+20.0616.10
55Jennifer Jones ArnesenHeming Orientering35.38+20.2816.20
56Elin Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering38.42+23.3217.45
57Laila ThomassenModum OL41.19+26.0918.57
58Jane RødderKongsberg OL53.07+37.5724.21
Anne-Grete AustadRaumar Orienteringdiskvalifisert
Hilde VassendPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 45- kort

1 790 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ellinor JohanssonOK Alehof15.598.55
2Eldri HoloFossum IF17.09+1.109.34
3Hege SolerødGjø-Vard OL17.16+1.179.38
4Heidi ØstliRaumar Orientering18.06+2.0710.06
5Anniken AusenPorsgrunn OL18.31+2.3210.20
6Ylva Svanberg HelleTIF Viking20.47+4.4811.36
7Anne Karin ThorstensenOppsal Orientering21.30+5.3112.00
8Bente AckenhausenKonnerud IL22.30+6.3112.34
9Anne Grethe AustadRaumar Orientering23.33+7.3413.09
9Hege MelbyLardal OL23.33+7.3413.09
11May-lill DammTIF Viking24.03+8.0413.26
12Barbara TebbuttLEI33.04+17.0518.28

D 50-

1 880 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Inger Tone NygårdEgersund OK12.556.52
2Dagrun MelkildHeming Orientering14.04+1.097.28
3Kjersti StræteRingerike OL14.17+1.227.35
4Marianne NjåsteinIL Tyrving14.24+1.297.39
5Toril HallanLillomarka OL14.28+1.337.41
6Anne DanielsenLyn Ski14.35+1.407.45
7Anita Sørensen DrageKongsberg OL15.21+2.268.09
8Mona Høiås SætherFreidig15.38+2.438.18
9Nina Elise JørgensenNittedal OL15.47+2.528.23
10Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering16.22+3.278.42
11Hilde TellesbøNittedal OL16.26+3.318.44
11Tove HeimdalKonnerud IL16.26+3.318.44
13Kjersti HovFossum IF16.29+3.348.46
14Solveig SikkelandIL Tyrving17.14+4.199.10
15Ragnhild HaldKristiansand OK17.35+4.409.21
16Hege FjellbirkelandIL Gular17.37+4.429.22
17Ingjerd VestengenLillomarka OL17.49+4.549.28
18Trude FixdalIL Koll17.50+4.559.29
19Tonje RøgebergOL Tønsberg og omegn17.58+5.039.33
20Margrete EngzeliusAsker Skiklubb18.05+5.109.37
21Mari HernandezOL Toten-Troll18.19+5.249.44
22Ingrid NermoenØstmarka OK19.07+6.1210.10
23Maria TorgersenBækkelagets SK19.10+6.1510.11
24Randi NicolaisenAsker Skiklubb19.12+6.1710.12
25Unni Halvorsen NustadØyer-Tretten IF19.25+6.3010.19
26Nina-Beate LiabakkByåsen IL19.31+6.3610.22
27Elisabeth HetlevikKongsberg OL20.33+7.3810.55
28Ellen-Christine KorenÅs-NMBU Orientering21.01+8.0611.10
29Ingvill SommerstadIL Tyrving21.08+8.1311.14
30Gunhild Aamli SundtjønnÅrvoll IL21.31+8.3611.26
31Anna GöhlmanIL Tyrving22.10+9.1511.47
32Randi JensenFrol IL22.16+9.2111.50
33Helen Margrethe SchjelderupNord-Østerdal OK22.19+9.2411.52
34Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb23.41+10.4612.35
35Irene SkiriBodø og Omegn IF Orientering25.35+12.4013.36
36Magnhild T. MølnvikFossum IF27.04+14.0914.23
37Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering28.14+15.1915.01
38Barbara DawsonGaringal Orienteers29.35+16.4015.44
39Hege HeibergHadeland OL29.51+16.5615.52
40Kirsti Grundnes BergIL Tyrving36.11+23.1619.14

D 55-

1 940 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti RønningHamar OK14.027.14
2Runa SkyttersæterHeming Orientering15.43+1.418.06
3Grete HoviSkien OK15.48+1.468.08
4Helga HaverstadLierbygda OL16.10+2.088.20
5Guri BjørndalByåsen IL16.53+2.518.42
6Berit DanielsenIL Tyrving17.06+3.048.48
7Gunhild HennumLierbygda OL17.31+3.299.01
8Ingeborg Lobben GjennestadVegårshei IL17.44+3.429.08
9Berit BergeIL Tyrving18.14+4.129.23
10Kari NatvigNittedal OL18.30+4.289.32
11Ann Karin TjørhomGanddal IL18.32+4.309.33
12Eli Tufte HanssenEiker OL20.07+6.0510.22
13Rita ForsströmOK Raseborg20.21+6.1910.29
14Gunilla LärfarsLeksands OK20.30+6.2810.34
15Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF20.46+6.4410.42
16Heidi FalckIL Tyrving22.13+8.1111.27
16Anne Kjersti DaltveitFana IL22.13+8.1111.27
18Anne Karin RibeSøgne og Songdalen OK23.12+9.1011.57
19Gro PedersenOK Skeidi23.26+9.2412.04
20Marianne SpanliLierbygda OL24.25+10.2312.35
21Toril EineFossum IF24.55+10.5312.50
22Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn25.30+11.2813.08
23Margaret RoseveareOppsal Orientering25.38+11.3613.12
24Maggie RoachSLOWLUX31.46+17.4416.22
25Lena HammerVestre Akers SK31.58+17.5616.28
26Inger SchibstedRøyken OL33.20+19.1817.10

D 60-

1 660 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Strand KarlsenFredrikstad SK13.178.00
2Gerd BjørsethKrokstadøra IL15.00+1.439.02
3Margrete JørandliGjø-Vard OL15.09+1.529.07
4Siren GreveBergens TF15.17+2.009.12
5Lis DæhliLøten o-lag15.22+2.059.15
6Gro SolnørdalRudsbygd IL16.08+2.519.43
7Nina SoligardBergens TF16.28+3.119.55
8Elle M. MelbyeHeming Orientering17.24+4.0710.28
9Aud KjemperudEiker OL17.25+4.0810.29
10Sunniva Johaug RyenOs IL18.01+4.4410.51
11Live Joronn YtrehusRingerike OL18.02+4.4510.51
12Kirsten BobachAalborg OK19.55+6.3811.59
13Inger NergaardStokke IL19.59+6.4212.02
14Emma Grete Feyling HaareKonnerud IL20.39+7.2212.26
15Helga PeveriEiker OL30.17+17.0018.14
16Berit LundSandefjord OK36.47+23.3022.09
Elisabeth RødAndebu ILdiskvalifisert

D 65-

1 730 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti ThoStabæk IF16.189.25
2Ingjerd SognnæsBergens TF16.46+0.289.41
3Kari StrandeRingerike OL17.03+0.459.51
4Berit HegdalBergens TF17.50+1.3210.18
5Hilary PalmerNotts OC18.20+2.0210.35
6Marit TyldumRudsbygd IL20.02+3.4411.34
7Sylvia AndersenElverum OK20.16+3.5811.42
8Berit RøsteRingsaker OK21.32+5.1412.26
9Kirsten BakkeGjø-Vard OL21.53+5.3512.38
10Berit SaxhaugRaumar Orientering23.44+7.2613.43
11Jessica KathleMåren OK24.30+8.1214.09
12Gry Bruland VråleSturla, IF24.36+8.1814.13
13Astri Ese HoleBergens TF25.08+8.5014.31
14Inger LindløvOK Moss25.31+9.1314.44
15Anne Elvsaas MoRøyken OL25.49+9.3114.55
16Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK26.15+9.5715.10
17Signe HeivollSøgne og Songdalen OK26.19+10.0115.12
18Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL29.08+12.5016.50
19Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL29.27+13.0917.01
Kari VikerhaugenOdal OL - Orienteringdiskvalifisert

D 70-

1 730 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Katharina Mo BergeFreidig18.1010.30
2Bjørg KocbachBergens TF18.51+0.4110.53
3Torid KvaalFreidig19.28+1.1811.15
4Kjellaug HodnekvamBergens TF20.09+1.5911.38
5Odbjørg NordengRudsbygd IL22.53+4.4313.13
6Elin DahlenRingerike OL22.58+4.4813.16
7Anne Lise ØfsthusAsker Skiklubb23.03+4.5313.19
8Birgitte BekkelundRøyken OL24.27+6.1714.07
9Torill SvendsenLunds OK24.59+6.4914.26
10Ingeborg BøbelIL Imås26.23+8.1315.15
11Eva AaldeFreidig26.53+8.4315.32
11Anne-Britt NilsenKjelsås IL26.53+8.4315.32
13Tea ForbergRond OL27.10+9.0015.42
14Inger Lise BjordalOppsal Orientering29.11+11.0116.52
15Eli KlovningPorsgrunn OL29.24+11.1416.59
16Lajla TidemannGjø-Vard OL29.48+11.3817.13
17Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK30.01+11.5117.21
18Aud Margret KirkhornMåren OK33.50+15.4019.33
19Reidun M. KarlsenStavanger Orienteringsklubb34.04+15.5419.41

D 75-

1 720 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK19.1911.13
2Unni DrageHaugerud IF19.44+0.2511.28
3Margith ReppesgårdHedrum OL22.48+3.2913.15
4Tirill Liby SeipOK Skeidi23.55+4.3613.54
5Gudveig JørundlandOK Sør24.17+4.5814.07
Ragnhild KrogvigKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert

H -10

1 380 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Magnus AlstadFrol IL9.326.54
Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL11.498.33
Christoffer Vang BobachAalborg OK11.148.08
Eskil BrændenLillomarka OL13.099.31
Rasmus D. EastwoodLillomarka OL18.0713.07
Simen Gløgård StensrudNittedal OL9.066.35
Aksel HolmenSnertingdal IF Orientering12.168.53
Heine Elias HusdalStavanger Orienteringsklubb11.598.41
Felix JohanssonOK Alehof12.188.54
Håvard Rekve LianFossum IF11.118.06
Mathias LinløkkenØstmarka OK11.258.16
Tobias Tronbøl LiumFet OL12.539.20
Kasper LodgaardByåsen IL17.0012.19
Alf Petter LynumFreidig12.238.58
Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn10.087.20
Vetle Frydenlund NorlingNydalens SK12.449.13
Gaute NysæterSkien OK13.479.59
Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)10.337.38
Theo Winsents SæterMåren OK16.1311.45

H 11-12

1 440 m, 69 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK7.074.56
2Niklas Landsem MelhusSteinkjer OK7.17+0.105.03
2Alfred BjørnerødOK Moss7.17+0.105.03
4Vegard Holm JohannesenKongsberg OL7.28+0.215.11
5Atle Nikolai WølloKongsberg OL7.35+0.285.15
6Jonas MyhrAsker Skiklubb7.38+0.315.18
7Gaute BerganNydalens SK7.39+0.325.18
8Anselm ReichenbachOppsal Orientering7.48+0.415.25
8Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL7.48+0.415.25
10Birk F. SætnanFossum IF7.51+0.445.27
11Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK7.55+0.485.29
12Per Ingvar TollehaugEiker OL7.58+0.515.31
13Axel AaldeNydalens SK8.14+1.075.43
13Eirik Frydenlund NorlingNydalens SK8.14+1.075.43
15Vegard RanestadHamar OK8.16+1.095.44
15Magnus EngløkkHaugesund IL Orientering8.16+1.095.44
17Øyvind LamarkGanddal IL8.17+1.105.45
18Simen GravningenStokke IL8.27+1.205.52
19Lars Horten JordetVingelen IL8.28+1.215.52
20Sander Tonjer FingarsenElverum OK8.37+1.305.59
21Andreas GjetangerMåren OK8.46+1.396.05
22Sondre EngebretsenOK Moss8.48+1.416.06
22Fredrik MøllerStjørdals-Blink Orientering8.48+1.416.06
24Martin Nøkleby MellingRingerike OL8.49+1.426.07
24Mats LindaasElverum OK8.49+1.426.07
26Tobias MathisenPorsgrunn OL8.51+1.446.08
27Eivind EngløkkHaugesund IL Orientering8.56+1.496.12
28Håkon TorsethLillehammer OK9.06+1.596.19
29Stein Aas StræteRingerike OL9.09+2.026.21
30Arne BerganKongsberg OL9.11+2.046.22
31Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb9.12+2.056.23
31Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn9.12+2.056.23
33Jonas AarsethNydalens SK9.19+2.126.28
33Rolf Andreas BergNydalens SK9.19+2.126.28
35Martin Størmer-AntonsenNydalens SK9.23+2.166.30
36Birk ThorstensenOppsal Orientering9.24+2.176.31
37Christian Fredrik BorgIL Koll9.27+2.206.33
38Gustav Andresen SkotteFossum IF9.30+2.236.35
38Vegard Ulseth SylteFreidig9.30+2.236.35
40Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb9.31+2.246.36
41Jonas KroghOppsal Orientering9.34+2.276.38
42Andreas LerøFossum IF9.38+2.316.41
43Sigurd VatnFrol IL9.44+2.376.45
44Vemund MølnvikFreidig9.53+2.466.51
45Anders TaraldsenLillehammer OK9.55+2.486.53
46Markus RichterSandnes IL (Rogaland)9.56+2.496.53
47Magnus Strømme LidTIF Viking10.05+2.587.00
48Emil BeltrambaTOL10.11+3.047.04
49Håkon WedumLillehammer OK10.13+3.067.05
50Børge Nilsen BergFossum IF10.18+3.117.09
50Elias StubberudNydalens SK10.18+3.117.09
52Theodor BjørkSandefjord OK10.31+3.247.18
53Johan EgerKongsberg OL10.34+3.277.20
53Ole Edvard SnuggerudGjø-Vard OL10.34+3.277.20
55Alfred JohanssonOK Alehof10.40+3.337.24
56Felix R. HyllesethSentrum OK10.42+3.357.25
57Fridtjof ReuschHeming Orientering10.53+3.467.33
58Kasper Bakken UlsethNydalens SK11.01+3.547.39
59Eirik Vie StrislandFossum IF11.46+4.398.10
60Torjus Hoel BjoråIL Koll12.20+5.138.33
61Eirik Nytun NergårdNittedal OL12.21+5.148.34
62Vegard HaugSandnes IL (Rogaland)12.23+5.168.35
63Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett13.36+6.299.26
64Andreas KorstadStjørdals-Blink Orientering14.09+7.029.49
65Jo Randar HolmøyHadeland OL15.04+7.5710.27
66Sindre Vie StrislandFossum IF16.20+9.1311.20
67Petter HusåsOdal OL - Orientering16.56+9.4911.45
Ask OlaussenOppsal Orienteringdiskvalifisert
Truls LunåsmoTynset IFdiskvalifisert

H 11-12N

1 410 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hallvard TjentlandLardal OL10.217.20
2Gaute LindaasElverum OK12.28+2.078.50
3Kristoffer EngebretsenRaumar Orientering12.47+2.269.03

H 13

1 790 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sondre YtterbøAsker Skiklubb10.506.03
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK10.51+0.016.03
3Christopher EngebretsenOK Moss11.31+0.416.26
4Tobias AlstadFrol IL11.34+0.446.27
5Mikkel HoltFreidig12.04+1.146.44
6Felix FinsrudAsker Skiklubb12.19+1.296.52
7Cornelius BjørkSandefjord OK12.26+1.366.56
8Nils TveiteÅs-NMBU Orientering12.30+1.406.58
9August Syrdal ØenHeming Orientering12.40+1.507.04
10Ådne SkjærsteinIL Tyrving12.43+1.537.06
11Henrik ReuschHeming Orientering12.53+2.037.11
12Joakim Wilkens JernbergNydalens SK12.54+2.047.12
13Birk Bell LysakerFana IL12.58+2.087.14
14Erlend BørliFossum IF13.12+2.227.22
15Ulrik HellenTIF Viking13.29+2.397.31
16Simen FritznerNittedal OL13.37+2.477.36
17Mikkel KatlaFossum IF14.10+3.207.54
17Aksel MjelstadTIF Viking14.10+3.207.54
19Martin Wold StavrumFrol IL14.11+3.217.55
20Adam ConwayGuildford Orienteers14.37+3.478.09
21Ferdinand FremmingHeming Orientering14.39+3.498.11
22Vetle DrageKongsberg OL14.56+4.068.20
23Kristoffer B. HelminsenFredrikstad SK15.07+4.178.26
24Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb15.36+4.468.42
25Henrik R HoltHedrum OL16.09+5.199.01
26Ole Kristian TaksdalGanddal IL16.12+5.229.03
27Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL16.19+5.299.06
28Eirik ØvstedalNydalens SK17.07+6.179.33
29Peder Bonden KjørsvikKongsberg OL17.37+6.479.50
30Lars Øderud VatneBækkelagets SK18.31+7.4110.20
31Kristian ØstermannHeming Orientering19.10+8.2010.42
32Hans Matias GlomsrudIndre Østfold OK20.23+9.3311.23
33Olav LundKongsberg OL22.19+11.2912.28
34Sondre Zahl HagenFossum IF22.46+11.5612.43
35Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering34.17+23.2719.09
Vebjørn Blom-HagenFossum IFdiskvalifisert
Einar EideByåsen ILdiskvalifisert
Håkon Omholt BerrefjordLardal OLbrutt

H 14

1 720 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard KittilsenFreidig9.415.37
2Simen Spets StorhovFreidig9.53+0.125.44
2David RundeKristiansand OK9.53+0.125.44
4Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK10.06+0.255.52
5Bendik EliassenFredrikstad SK10.14+0.335.56
6Tore MarkhusVerdal OK11.05+1.246.26
7Anders VestølVegårshei IL11.16+1.356.33
8Jo Even KolstadFreidig11.34+1.536.43
9Lars Young VikNydalens SK11.43+2.026.48
10Ethan TebbuttLEI11.44+2.036.49
11Herman BrunborgNittedal OL11.52+2.116.53
11Petter Liabakk EriksenByåsen IL11.52+2.116.53
13Sivert Sande KvermeFossum IF12.49+3.087.27
14Lars SandstadFreidig12.56+3.157.31
15Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett12.59+3.187.32
16Jakob HjelsethOL Tønsberg og omegn13.04+3.237.35
17Eirik ImrikFredrikstad SK13.10+3.297.39
18Even GravningenStokke IL13.42+4.017.57
19Asgeir EspelandTynset IF14.38+4.578.30
20Nicolai HarvikKonnerud IL14.49+5.088.36
21Anders HorveiRaumar Orientering14.50+5.098.37
22Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering14.56+5.158.40
23Jonas VindalWing OK15.00+5.198.43
24Sondre OttesenFredrikstad SK15.47+6.069.10
25Gaute Kvittum NytrøenTynset IF15.52+6.119.13
26Trygve Nummedal OsFørde IL16.01+6.209.18
26Eirik BlågestadIndre Østfold OK16.01+6.209.18
28Even Nygaard ØstrengRaumar Orientering17.59+8.1810.27
29Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL19.52+10.1111.33
30Marius MøllerStjørdals-Blink Orientering21.23+11.4212.25
31Knut Heikki Odland TorgersenBergens TF21.46+12.0512.39
32Odd-Anton HermansenKristiansand OK23.04+13.2313.24
33Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett30.49+21.0817.55

H 13-16C

1 590 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirik AndersenNydalens SK13.258.26
2Tage RosenlundVaregg Fleridrett13.57+0.328.46
3Martin Kjos BarkenæsFet OL15.13+1.489.34
4Kristian StrømNydalens SK15.24+1.599.41
5Eilev KvaaleAsker Skiklubb15.42+2.179.52
6Jens HusbyMalvik IL17.51+4.2611.13
7Petter StigeAsker Skiklubb20.56+7.3113.09
8Sigurd Paulsen AskLierbygda OL23.21+9.5614.41
Martin ThomassenVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H 13-16N

1 410 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathias RøddeSandnes IL (Rogaland)12.338.54

H 15

2 290 m, 45 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sander ArntzenAsker Skiklubb13.395.57
2Marius AurebekkKristiansand OK13.45+0.066.00
3Aslak HeimdalKonnerud IL13.58+0.196.05
4Even LindaasElverum OK14.44+1.056.26
5Stian RykkjeStord Orientering15.00+1.216.33
6Per Clemet WisløffAsker Skiklubb15.32+1.536.46
7Audun Uglenes BerganNydalens SK15.43+2.046.51
8Niels Christian HellerudHalden SK15.51+2.126.55
9Kristian Fredrik LynumFreidig15.52+2.136.55
10Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering16.01+2.226.59
11Emil StørmerFossum IF16.02+2.237.00
12Mathias RosenlundVaregg Fleridrett16.06+2.277.01
13Olav TorgersenBækkelagets SK16.13+2.347.04
14Petter Astrup ArnesenHeming Orientering16.21+2.427.08
15Skjalg NysæterSkien OK16.29+2.507.11
16Alexander Repstad StoremyrIL Hauken16.38+2.597.15
17Njaal Ellegaard MelbyVang OL16.55+3.167.23
18Peter GisholtFossum IF16.59+3.207.24
19Kristian PyttenKristiansand OK17.11+3.327.30
20Jonas MyhreKristiansand OK17.27+3.487.37
21Elias Skjolden SørensenLillomarka OL17.35+3.567.40
22Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange17.41+4.027.43
23Audun Melby JacobsenLardal OL17.42+4.037.43
24Trygve MyhrAsker Skiklubb18.16+4.377.58
25Mats EidsmoFreidig18.34+4.558.06
26Elias ØhmanGjø-Vard OL18.40+5.018.09
27Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering18.41+5.028.09
28Are LodgaardByåsen IL18.58+5.198.16
29Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb19.21+5.428.26
30Sølve DrageKongsberg OL19.33+5.548.32
31Haakon Johann Slang-SundsetvikHalden SK19.35+5.568.33
32Fredrik SveenVang OL20.02+6.238.44
33Eskil FrøislandVang OL20.08+6.298.47
34William Resvoll SkaugOppsal Orientering20.15+6.368.50
35Rasmus MathisenPorsgrunn OL20.26+6.478.55
36Patrick ThomassenModum OL21.01+7.229.10
37Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)21.47+8.089.30
38Simen Eliassen KvarmeSteinkjer OK23.09+9.3010.06
39Vegard Øverli BergKongsberg OL23.56+10.1710.27
40Sølve Nordahl RolfsenHeming Orientering27.55+14.1612.11
41Kristoffer BryneHeming Orientering30.44+17.0513.25
42Torjus UllernIL Tyrving32.38+18.5914.15
43Sivert Åmodt AmundsenLardal OL34.12+20.3314.56
Ole Johan BråtenVang OLdiskvalifisert
Kristian RykkjeVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H 16

2 410 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper FosserHeming Orientering13.445.41
2Einar MelsomFossum IF13.47+0.035.43
3Jørgen BaklidKonnerud IL14.00+0.165.48
4Øyvind HjermstadFossum IF14.02+0.185.49
5Sindre R HoltHedrum OL14.23+0.395.58
6Bjørn Anders FlågenHeming Orientering14.37+0.536.03
7Erling HjermstadFossum IF14.44+1.006.06
8Oskar Spets StorhovFreidig15.19+1.356.21
9Sebastian DalandKristiansand OK15.28+1.446.25
10Michael SvobodaFoothills Wanderers Orienteeri15.50+2.066.34
11Styrk Hundseid KamsvågFossum IF16.23+2.396.47
12Håkon LundKongsberg OL16.32+2.486.51
13Joar OldernesLillomarka OL16.40+2.566.54
14Leif BlakeYukon O Association16.55+3.117.01
15Sigurd Ranheim BrynestadRingsaker OK17.09+3.257.06
16Einar EkelandOddersjaa SSK17.17+3.337.10
17Even-Johan KaspersenMo OK17.18+3.347.10
18Oscar LyngenFrol IL17.21+3.377.11
19Erik Rolfsen HaugmoHeming Orientering18.01+4.177.28
20Erlend BrendstuenHalden SK18.11+4.277.32
21Joar GjerdahlKonnerud IL18.32+4.487.41
22Jørgen Rannem HalseSteinkjer OK18.38+4.547.43
23Sjur KvisleAsker Skiklubb19.26+5.428.03
24Mathias HermstadFreidig19.52+6.088.14
25Martin Andresen SkotteFossum IF19.56+6.128.16
26Nicholas WilsonLEI20.47+7.038.37
27Lavran ThorstensenOppsal Orientering20.49+7.058.38
28Axel HoveidAsker Skiklubb20.55+7.118.40
29Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF21.28+7.448.54
30Børge BrenåsVarteig OL22.12+8.289.12
31Sindre Rolfsen HaugmoHeming Orientering22.14+8.309.13
32Sindre Vestengen LianLillomarka OL22.27+8.439.18
33Benjamin AasenSarpsborg OL22.34+8.509.21
34Samuel BraatenOdal OL - Orientering22.36+8.529.22
35Alexander Skaug YtterbølHalden SK23.00+9.169.32
36Oscar JohanssonOK Dacke23.05+9.219.34
37Marius Ekrem FinstadBodø og Omegn IF Orientering23.32+9.489.45
38Haakon JohannesenIndre Østfold OK25.05+11.2110.24
39Nikolai Jones ArnesenHeming Orientering25.29+11.4510.34
40Andreas GlomsrudStjørdals-Blink Orientering26.43+12.5911.05
41Sivert SemSteinkjer OK27.43+13.5911.30
42Johan Teodor WestlyAsker Skiklubb31.25+17.4113.02
43Håvard RokkanMo OK31.30+17.4613.04
44August Asheim BirkelandHalden SK32.20+18.3613.24
Sigurd Landsem MelhusSteinkjer OKdiskvalifisert
Håvard Olai SolbakkenBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert

H 15-16B

1 710 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sindre BråtenVegårshei IL14.248.25
2Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering18.20+3.5610.43
Magnus GjerstadOsterøy ILdiskvalifisert

H 17-B

1 710 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OL12.397.23
2Tobias R. HyllesethSentrum OK13.42+1.038.00
3Robert HafsrødOppsal Orientering14.03+1.248.12
4Bjørn NordvikKolbotn og Skimt OL14.36+1.578.32
5Tor Sverre GravningenStokke IL14.44+2.058.36
6Ove HildrumLillomarka OL14.52+2.138.41
7Kjetil JacobsenHamar OK15.03+2.248.48
8Per Anders YtterbøAsker Skiklubb15.23+2.448.59
9Mads LillevoldÅs-NMBU Orientering15.33+2.549.05
10Leif Arne NytrøenTynset IF15.42+3.039.10
11Pål Espen NordhaugKonnerud IL15.48+3.099.14
11Francisco VelázquezOslostudentenes IK15.48+3.099.14
13Jarle RogndokkenFet OL15.54+3.159.17
14Ove KjetsåOtra IL16.50+4.119.50
15Thor VollsetHeming Orientering17.39+5.0010.19
16Magne AasAsker Skiklubb18.58+6.1911.05
17Øystein MelbyVang OL19.53+7.1411.37
18Martin KaspersenMo OK20.59+8.2012.16
19Tony HalsallOtra IL21.23+8.4412.30 Last ned GPS-spor i gpx-format
20Ole Jakob OttestadHalden SK22.00+9.2112.51
21Tom André AlstadsætherNotodden OL22.16+9.3713.01
22Bjørn A FriestadKristiansand OK22.56+10.1713.24
23Glenn Ekholdt HillerenEiker OL27.30+14.5116.04
24Arild SvihusGanddal IL29.16+16.3717.06
25Sondre ØstbyeElverum OK32.01+19.2218.43
Leif JordetVingelen ILdiskvalifisert

H 17-C

1 520 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per Ivar SveheimOdal OL - Orientering10.046.37
2Geir Egil NorbomKonnerud IL10.37+0.336.59
3Børge TaraldsenLillehammer OK10.47+0.437.05
4Marius HolmenSnertingdal IF Orientering11.38+1.347.39
5Roger ØstvoldHeming Orientering11.58+1.547.52
6Torbjørn BarikmoKongsberg OL13.10+3.068.39
7Kristoffer NylundEiker OL13.16+3.128.43
8Espen Ekholt BergKongsberg OL14.04+4.009.15
9Stig HjelsethOL Tønsberg og omegn15.01+4.579.52
10Sten Øivind BjerkeLarvik OK17.01+6.5711.11
11Nils-Henrik PedersenHisøy OK32.17+22.1321.14

H 17-N

1 410 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stian LillegårdLillomarka OL7.545.36
2Morten EngebretsenRaumar Orientering11.44+3.508.19

H 17-20

2 000 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard Nummedal OsFørde IL11.535.56
2Lars Gustav RogneNittedal OL12.50+0.576.25
3Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)14.17+2.247.08
4Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL14.25+2.327.12
5Fredrik StudsrudHisøy OK14.27+2.347.13
6Henrik Chr. HirschIF Trauma15.01+3.087.30
7Lars BredalenNittedal OL15.50+3.577.55
8Peter Martinus Freyborg UranGimle IF19.05+7.129.32
9Vegard BendiktsenKonnerud IL21.47+9.5410.53
10Arvid NelsonLardal OL25.38+13.4512.49
Euan TebbuttLEIdiskvalifisert

H 21-

2 310 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Damien RenardKongsberg OL13.305.50
2Håvard Krey HansenOK Silsand13.44+0.145.56
3Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK13.48+0.185.58
4Gustav FiskumNTNUI14.26+0.566.14
5Erik TrøenModum OL14.30+1.006.16
6Gunnar A FiskumNTNUI14.42+1.126.21
7Øyvind SteinbekkenOdal OL - Orientering15.00+1.306.29
8Erin SchrimOUSA15.01+1.316.30
9Bjørn Tore MathisenIL Tyrving15.29+1.596.42
10Magnus KyrkjebøTIF Viking15.39+2.096.46
11Sindre BækLøten o-lag15.42+2.126.47
12Daniel OliversenTrøsken IL16.19+2.497.03
13Mikael OlaussonOslostudentenes IK16.27+2.577.07
14Eirik Holth JohannessenRøyken OL17.00+3.307.21
15Stein Arve SkjakerHadeland OL17.44+4.147.40
16Ola LestebergKongsberg OL17.52+4.227.44
17Jan Fredrik HelgakerFossum IF18.34+5.048.02
18Morten Bjerga SundliGanddal IL18.53+5.238.10
19Fredrik LarsenIndre Østfold OK19.22+5.528.23
20Sturle NordeideGneist, IL19.32+6.028.27
21Kristian Frafjord HaarrGanddal IL20.00+6.308.39
22Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering20.02+6.328.40
23Håkon Nergaard BergStokke IL20.20+6.508.48
24Ruben OlsenOK Silsand21.03+7.339.06
25Terje Faugstad BjertnesNTNUI21.37+8.079.21
26Henrik Kvikne HansenStavanger Orienteringsklubb22.57+9.279.56
27Kristoffer NeslandNTNUI23.03+9.339.58
28Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubb23.10+9.4010.01
29Halvor LundFreidig23.22+9.5210.06

H 21- kort

1 890 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Morten Severin SaueNTNUI11.195.59
2Juha FräntiRasti-Kurikka11.28+0.096.04
3Tor RingstadHedrum OL15.38+4.198.16
4Magnus ZachariasenOppsal Orientering17.12+5.539.06
5Even ErlienGjø-Vard OL18.18+6.599.40
6Rudi B OlsenLillomarka OL18.54+7.3510.00
7Lenny Viking EnströmOslostudentenes IK18.57+7.3810.01
8Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)19.04+7.4510.05
9Bård KolåsLøten o-lag19.38+8.1910.23
10Sindre AlnæsRaumar Orientering19.41+8.2210.24
11Oddbjørn KrageSarpsborg OL22.06+10.4711.41
12Roger HagenSandefjord OK24.21+13.0212.53
13Donatas KontautasOK Moss25.13+13.5413.20
14Håvard Sandvoll AskLierbygda OL32.38+21.1917.15
15Sindre ValsgårdIndre Østfold OK40.03+28.4421.11
Sigurd NørstebøenNittedal OLdiskvalifisert
Patrick TschoppOLV Luzerndiskvalifisert
Siggen YtrehusBø OLdiskvalifisert

H 35-

2 310 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jostein F. TellnesAsker Skiklubb14.316.17
2Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering15.54+1.236.52
3Kim RichterSandnes IL (Rogaland)16.00+1.296.55
4Jon KjensethHeming Orientering16.09+1.386.59
5Erik Rytter JakobsenOK Moss17.26+2.557.32
6Claus BobachAalborg OK18.31+4.008.00
7Stefan KernstockOslostudentenes IK19.32+5.018.27
8Helge BakkehøiØstmarka OK20.17+5.468.46
9Hans EgefalkHagaby GoIF20.18+5.478.47
10Morten Vilbo SørumRaumar Orientering20.29+5.588.52
11Rolf AlstadFrol IL20.50+6.199.01
12Morten SvihusGanddal IL23.05+8.349.59
13Fredrik CampbellAlmby24.58+10.2710.48
14Petter Oen-SivertsenTIF Viking38.24+23.5316.37

H 40-

2 340 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn Erik GlomsrudIndre Østfold OK13.335.47
2Pål KittilsenFreidig13.45+0.125.52
3Gisle NysæterSkien OK14.10+0.376.03
4Erik PaulsrudIL Koll14.38+1.056.15
5Torbjørn Blom-hagenFossum IF14.51+1.186.20
6Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL15.18+1.456.32
7Martin ØhmanGjø-Vard OL15.34+2.016.39
8Jon Arne GlomsrudStjørdals-Blink Orientering15.35+2.026.39
9Thomas BedinIndre Østfold OK15.39+2.066.41
10Olav EideOslostudentenes IK15.52+2.196.46
11Steinar LandeBø OL15.57+2.246.48
12Bjørn HaugeFet OL16.01+2.286.50
13Øyvind LienGjø-Vard OL16.03+2.306.51
14Johs HjelmstadBækkelagets SK16.30+2.577.03
15Audun BjerknesMåren OK16.31+2.587.03
16Svein Anders MelhusSteinkjer OK16.38+3.057.06
17Christopher RolsdorphGrue IL16.42+3.097.08
18Rune BlågestadIndre Østfold OK17.10+3.377.20
19Henning Bratland CarlsenOK Moss17.16+3.437.22
20Torbjørn KravdalGjø-Vard OL18.06+4.337.44
21Martin ReichenbachOppsal Orientering18.53+5.208.04
22Jørn-Are LongfjeldModum OL19.20+5.478.15
23Knut Jostein SætnanFossum IF19.27+5.548.18
24Per Kristian RamstadFet OL19.40+6.078.24
25Frode BakkehøiØstmarka OK19.49+6.168.28
26Pål ThomassenVaregg Fleridrett19.55+6.228.30
27Jens TjentlandLardal OL20.13+6.408.38
28Øystein HusbyMalvik IL21.13+7.409.04
29Trond EvensenOL Tønsberg og omegn21.22+7.499.07
30Jon-Kåre HansenTIF Viking21.43+8.109.16
31Runar ThorstensenOppsal Orientering23.26+9.5310.00
32Tormod KleppaLillehammer OK23.58+10.2510.14
33Steinar EastwoodLillomarka OL24.42+11.0910.33
34Sander StielstraSauda Orienteringsklubb27.46+14.1311.51
Leif Erik HavnenRøyken OLdiskvalifisert

H 45-

2 240 m, 92 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjetil BjørloHalden SK12.285.33
2Tomas EidsmoFreidig12.32+0.045.35
3Erik HaugStokke IL13.41+1.136.06
4Andreas SylteFreidig13.43+1.156.07
5Henrik OttesenFredrikstad SK13.49+1.216.10
6Frank LøwengreenFredrikstad SK14.00+1.326.14
7Svein NygårdLillomarka OL14.39+2.116.32
8Kimme ArnesenHeming Orientering14.43+2.156.34
9Tom FurlandSandnes IL (Rogaland)14.55+2.276.39
9Tore NymarkAskøy OL14.55+2.276.39
11Vidar GjelstadSandefjord OK15.00+2.326.41
12Espen BergstrømHalden SK15.03+2.356.43
13Trond LundIL Tyrving15.10+2.426.46
14Arild AndresenFossum IF15.14+2.466.48
15Einar GisholtFossum IF15.17+2.496.49
16Tommy JauhojärviAsker Skiklubb15.24+2.566.52
16Per Øivind EgerKongsberg OL15.24+2.566.52
18Helge GisholtOK Skeidi15.31+3.036.55
19Tore BredalenNittedal OL15.44+3.167.01
20Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering15.47+3.197.02
21Christian GløgårdNittedal OL15.51+3.237.04
22Bent Erik SkaugOppsal Orientering15.52+3.247.04
23Gjermund GravirAsker Skiklubb15.55+3.277.06
24Ronny RykkjeVaregg Fleridrett15.59+3.317.08
25Bjørn Idar SætranIF Trauma16.16+3.487.15
26Håvard HågårdStjørdals-Blink Orientering16.24+3.567.19
27Peder NatvigIL Koll16.29+4.017.21
28Steinar LågAsker Skiklubb16.30+4.027.21
29Trond Sigvald HetlandKolbotn og Skimt OL16.31+4.037.22
30Odd-Ivan LorentsenOK Silsand16.39+4.117.25
31Ivar MølnvikFossum IF16.44+4.167.28
32Sigmund VisterIndre Østfold OK16.45+4.177.28
33Bjørnar OlsrødStokke IL16.46+4.187.29
34Hans JevanordFossum IF16.53+4.257.32
35Rune ChristiansenSandnes IL (Rogaland)17.03+4.357.36
36John Arvid DjupeslandHaugesund IL Orientering17.08+4.407.38
37Oddvar TaksdalGanddal IL17.11+4.437.40
38Christian JomaasFossum IF17.16+4.487.42
39Bjart Are HellenTIF Viking17.18+4.507.43 Last ned GPS-spor i gpx-format
40Thorbjørn VærpKristiansand OK17.31+5.037.49
41Itsuki KunisawaTeam Japan17.33+5.057.50
42Stein H. HagenFossum IF17.36+5.087.51
43Jan Erik AalbergBækkelagets SK17.46+5.187.55
44Christian GrotnesIL Tyrving17.49+5.217.57
45Morten RannemFossum IF17.54+5.267.59
46Jon Terje EkelandOddersjaa SSK18.04+5.368.03
47Jørn MoeFet OL18.06+5.388.04
48Sten Åge NygårdseterVegårshei IL18.08+5.408.05
49Bjørn Axel GranHalden SK18.20+5.528.11
50Per Erik LarsenSandefjord OK18.24+5.568.12
51Bernt BrynhildsenWing OK18.27+5.598.14
52Einar TesloHadeland OL18.36+6.088.18
52Geir Henrik HirschIF Trauma18.36+6.088.18
54Tor OlsenIF Trauma18.37+6.098.18
55Roar MathisenOL Tønsberg og omegn18.54+6.268.26
56Pål WinsentsMåren OK18.56+6.288.27
57Arne Håkon JørgensenSandefjord OK19.07+6.398.32
58Sveinung RykkjeStord Orientering19.20+6.528.37
58Anders FlågenHeming Orientering19.20+6.528.37
60Sverre WisløffAsker Skiklubb19.21+6.538.38
61Jon Erik KvarmeRøyken OL19.27+6.598.40
62Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett19.28+7.008.41
63Jon SkriubakkenPorsgrunn OL19.31+7.038.42
64Harald StorrønningByåsen IL19.33+7.058.43
64Arnfinn MoeFredrikstad SK19.33+7.058.43
66Kjetil DammTIF Viking19.49+7.218.50
67Espen MesselIL Koll19.58+7.308.54
68Helge RosenlundVaregg Fleridrett20.05+7.378.57
69Terje BlindheimLillomarka OL20.08+7.408.59
70Knut Harald HyllesethSentrum OK20.23+7.559.05
71Tom KristensenLarvik OK20.26+7.589.07
72Ole MyklemyrEiker OL20.27+7.599.07
73Stig MjelstadTIF Viking20.46+8.189.16
74Viggo EriksenFossum IF20.48+8.209.17
75Dag Helland-HansenIL Tyrving20.55+8.279.20
76Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering21.09+8.419.26
77Rune SørensenSturla, IF21.21+8.539.31
78Christian ReuschHeming Orientering21.23+8.559.32
79Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering21.36+9.089.38
80Henning MartinsenFredrikstad SK21.51+9.239.45
81Bjørn MartiniAsker Skiklubb22.13+9.459.55
82Øystein WiggenByåsen IL22.39+10.1110.06
83Øyvind MikkelsenKristiansand OK23.13+10.4510.21
84Gudmund JenssenHalden SK23.14+10.4610.22
85Inge HaugeHisøy OK24.07+11.3910.45
86Håkon BørliFossum IF24.35+12.0710.58
87Frode IkdahlBodø og Omegn IF Orientering25.16+12.4811.16
88Pål AngvollFredrikstad SK27.44+15.1612.22
89Atle WølloKongsberg OL27.56+15.2812.28
90Gard AntonsenFredrikstad SK32.43+20.1514.36
91Håkon BrynjulfsenOK Silsand40.55+28.2718.15
Øystein RappRaumar Orienteringdiskvalifisert

H 45- kort

1 800 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jens Even StorhovFreidig11.516.35
2Espen SvaeSarpsborg OL12.11+0.206.46
3Rune EngehultNotodden OL12.48+0.577.06
4Per Olav AndersenHalden SK13.26+1.357.27
5Trond LamarkGanddal IL13.49+1.587.40
6Stefan JohanssonFrölunda OL14.05+2.147.49
7Atle StrømHedrum OL14.56+3.058.17
8Jørn MyrlandNotodden OL15.10+3.198.25
9Arne ArnesenHamar OK15.17+3.268.29
10Trond FrøvollOdal OL - Orientering16.21+4.309.05
11Per Arne ArnesenKolbotn og Skimt OL16.34+4.439.12
12Geir Arne LodgaardByåsen IL17.03+5.129.28
13Espen JohnsenHedrum OL17.07+5.169.30
14Arne OlaussenOppsal Orientering17.53+6.029.56
15Håvard W. PettersenBerger og Svelvik OL18.29+6.3810.16
16Tore LindaasElverum OK19.40+7.4910.55
17Ketil NummedalFana IL19.47+7.5610.59
18Tommy SæterKongsberg OL20.01+8.1011.07
19Torstein KvaaleAsker Skiklubb20.52+9.0111.35
20Peter CarlsenRøyken OL21.14+9.2311.47
21Ole WiikLardal OL21.40+9.4912.02
22Erik EngløkkHaugesund IL Orientering21.54+10.0312.10
23Erik Broers DamsgaardHisøy OK23.06+11.1512.50
24Iain TebbuttLEI24.38+12.4713.41
25Stig WiestVang OL30.04+18.1316.42

H 50-

2 000 m, 68 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bo EngdahlIL Koll11.375.48
2Arild AasheimGanddal IL13.18+1.416.39
3Tore BjørnerødOK Moss13.24+1.476.42
4Øystein HoloFossum IF13.40+2.036.50
5Atle DengerudSteinkjer OK13.51+2.146.55
6Kim Farnes HansenLierbygda OL14.03+2.267.01
7Svein-Erik SøgårdKongsberg OL14.14+2.377.07
8Tore JuvikIL Gular14.22+2.457.11
8Nils Petter FremmingHeming Orientering14.22+2.457.11
10Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL14.27+2.507.13
11Per Olav NærestadIF Trauma14.28+2.517.14
12Øyvind DrageKongsberg OL14.37+3.007.18
13Jostein MårdalenFreidig14.51+3.147.25
14Johan LundeIL Koll14.54+3.177.27
15Gløer WinsvoldSentrum OK14.56+3.197.28
16Bjørn HøllelandFana IL14.57+3.207.28
16Sturla SætherFreidig14.57+3.207.28
18Bjørn Henning GrandalIL Tyrving15.07+3.307.33
19Knut Erling ØenHeming Orientering15.14+3.377.37
20Gunnar TengeÅs-NMBU Orientering15.16+3.397.38
21Rolv Anders SystadLyn Ski15.24+3.477.42
22Jim RussellBendigo Orienteers15.44+4.077.52
23Stein-Arne AlnæsRaumar Orientering15.47+4.107.53
23Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett15.47+4.107.53
25Geir BråtenVegårshei IL15.51+4.147.55
26Bjørn BakkevigHeming Orientering15.57+4.207.58
27Hallvard KorenOK Moss15.59+4.227.59
28Frode RobertsenOL Tønsberg og omegn16.02+4.258.01
29Njål SvingheimKonnerud IL16.12+4.358.06
30Guttorm L EggeOslostudentenes IK16.16+4.398.08
31Knut AasRingerike OL16.27+4.508.13
32Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering16.34+4.578.17
33Øystein JensenSarpsborg OL16.45+5.088.22
34Lasse ArnesenHeming Orientering17.08+5.318.34
35Gisle WathneSandnes IL (Rogaland)17.09+5.328.34
36Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)17.18+5.418.39
37Erlend RåheimOK Øst17.19+5.428.39
38Terje HenriksenAsker Skiklubb17.22+5.458.41
39Håkon JendalFossum IF17.28+5.518.44
40Stein MarkhusVerdal OK17.35+5.588.47
41Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)17.51+6.148.55
42Lars BergersenStavanger Orienteringsklubb17.54+6.178.57
42Terje MelsomFossum IF17.54+6.178.57
44Steve SamuelsenBodø og Omegn IF Orientering18.12+6.359.06
45Øyvind SchjelderupFreidig18.30+6.539.15
46Egil EideIL Tyrving18.32+6.559.16
47Dag BrenåsVarteig OL18.40+7.039.20
48Tormod JensenSarpsborg OL18.50+7.139.25
49Knut HagenByåsen IL19.15+7.389.37
50Ole TørnqvistFana IL19.29+7.529.44
51Roar ByeModum OL19.40+8.039.50
52Per ØstrengRaumar Orientering20.02+8.2510.01
53Arne KristensenStokke IL20.08+8.3110.04
54Øyvind Johannessen LinneboAsker Skiklubb21.15+9.3810.37
55Frode KamsvågIL Tyrving21.30+9.5310.45
56Øyvind GrandumIL GeoForm21.37+10.0010.48
57Peter DirksenSauda Orienteringsklubb21.42+10.0510.51
58Lars Stuland LarsenVaregg Fleridrett22.20+10.4311.10
59Are NjåsteinIL Tyrving22.52+11.1511.26
60Bjørn BendiktsenKonnerud IL22.55+11.1811.27
61Pål Kogstad NæssRaumar Orientering23.12+11.3511.36
62Christian Nordahl RolfsenHeming Orientering24.28+12.5112.14
63Terje Ulla EikenKongsberg OL24.31+12.5412.15
64Phil ConwayGuildford Orienteers24.48+13.1112.24
65Ole Petter VestølVegårshei IL24.53+13.1612.26
66Roger Andre VaneboKongsberg OL26.13+14.3613.06
67Graeme DawsonGaringal Orienteers26.20+14.4313.10
68Johannes GjerstadOsterøy IL27.05+15.2813.32

H 55-

2 100 m, 57 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jørgen MårtenssonModum OL13.336.27
2Jan GranstedtHalden SK13.58+0.256.39
3Ivar MaalenÅs-NMBU Orientering14.18+0.456.48
4Jan BlandkjennKristiansand OK15.24+1.517.20
5Onno VerberneOL Toten-Troll15.26+1.537.20
6Ingar HalsSogndal IL15.30+1.577.22
7Kjell DaleSandnes IL (Rogaland)15.35+2.027.25
8Nils HæstadFossum IF16.17+2.447.45
9Martin GranlyLillomarka OL16.21+2.487.47
10Øyvind Roger HansenRøyken OL16.23+2.507.48
11Kjell Einar AndersenVarteig OL16.32+2.597.52
12Morten DueMåren OK16.40+3.077.56
13Egil Wickstrand IversenHeming Orientering16.42+3.097.57
14Kjell MarksetIL Koll16.44+3.117.58
15Håvard SteinsholtÅs-NMBU Orientering17.13+3.408.11
16Svein Harald HansenOK Silsand17.27+3.548.18
17Morten KarlsenMåren OK17.29+3.568.19
18Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL17.49+4.168.29
19Ove MartinsenHauketo IF18.07+4.348.37
20Kristen RibeSøgne og Songdalen OK18.23+4.508.45
21Torgeir StrandFana IL18.32+4.598.49
21Jon BjørgumKristiansand OK18.32+4.598.49
23Knut EngenRaumar Orientering18.52+5.198.59
24Tore SundtjønnÅrvoll IL18.57+5.249.01
25Hallvard BergIL Tyrving19.29+5.569.16
26Harald ØstbyeElverum OK19.36+6.039.20
27Arne JohannesenIL Gular19.47+6.149.25
28Sveinung SvebestadSandnes IL (Rogaland)20.11+6.389.36
29Geir OwrenFreidig20.18+6.459.40
30Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering20.35+7.029.48
31Nikolay KrupnovIL Tyrving20.43+7.109.51
32Tor StrandRaumar Orientering20.56+7.239.58
33Roar TønnessenKongsberg OL21.45+8.1210.21
34Sönke BandixenOLG Pfäfikon21.46+8.1310.21
35Peter PrydzNeverfjord IL21.54+8.2110.25
36Tommy SævareidOs Orienteringsklubb22.28+8.5510.41
37Bjørn SolbergseterAustmarka IL22.51+9.1810.52
38Per Olaf KlemsdalVarteig OL23.08+9.3511.00
39Johan MattssonLillomarka OL24.14+10.4111.32
40Sigbjørn ModalsliFossum IF24.35+11.0211.42
41Morten Anker HoffmannLillomarka OL26.21+12.4812.32
42Bjørn ReinhartsenKristiansand OK27.06+13.3312.54
43Torbjørn SirumFrol IL27.21+13.4813.01
44David RoachSLOWLUX27.30+13.5713.05
44Matti TorgersenBergens TF27.30+13.5713.05
46Tron SolbergOK Skeidi27.40+14.0713.10
47Thor Inge TollehaugEiker OL28.07+14.3413.23
48Bo EmilssonOppsal Orientering28.27+14.5413.32
49Jon BergetHeming Orientering29.17+15.4413.56
50Rune MoianAsker Skiklubb30.25+16.5214.29
51Pål WærumSteinkjer OK33.51+20.1816.07
52Truls AngellLillomarka OL34.51+21.1816.35
53Pål HellerudHalden SK36.53+23.2017.33
Frode LøsetRingerike OLdiskvalifisert
Lars FremstadLarvik OKdiskvalifisert
Morten KongsbergIL Tyrvingdiskvalifisert
Helge EriksenByåsen ILdiskvalifisert

H 60-

1 880 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tom A. KarlsenFredrikstad SK11.466.15
2Bjørn GrindeOslostudentenes IK12.26+0.406.36
3Hans HusebySarpsborg OL12.36+0.506.42
4Torgeir StrandhagenRøyken OL12.49+1.036.49
5Svein S JacobsenIL Tyrving12.52+1.066.50
6Harald ThonSturla, IF12.54+1.086.51
7Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK13.06+1.206.58
8Are EriksenOslostudentenes IK13.08+1.226.59
9Jan LärfarsLeksands OK13.22+1.367.06
10Ola BroxOL Toten-Troll13.38+1.527.15
11Per Chr. HagenBø OL14.16+2.307.35
12Lars KlyveOppsal Orientering14.17+2.317.35
13Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering14.24+2.387.39
13Arne Kristian EspedalStavanger Orienteringsklubb14.24+2.387.39
15Ove ForsströmOK Raseborg14.41+2.557.48
15Torbjørn NørbechRingerike OL14.41+2.557.48
17Per OsenVestre Akers SK14.59+3.137.58
18Bård NatvigNittedal OL15.07+3.218.02
19Alf PettersenIL Tyrving15.12+3.268.05
20Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar15.23+3.378.10
21Jon Gunnar HenriksenRudsbygd IL15.24+3.388.11
22Morten DåsnesRingerike OL15.32+3.468.15
23Mathias MartinsenHeming Orientering15.57+4.118.29
24Vidar ElvekrokEiker OL16.18+4.328.40
25Øivind FadumSande Sportsklubb17.24+5.389.15
26Tore RingerikeOppsal Orientering17.34+5.489.20
27Harald BakkenFrol IL17.35+5.499.21
28Sveinung RekaaNotodden OL17.56+6.109.32
29Ragnar Niemi BergStokke IL17.59+6.139.33
30Einar LienLøten o-lag18.07+6.219.38
31Geir Holm GundersenSturla, IF18.08+6.229.38
32Sjur GjestvangOL Toten-Troll18.39+6.539.55
33Torgeir StenstadOppsal Orientering19.00+7.1410.06
34Stein ØdegårdOL Tønsberg og omegn19.27+7.4110.20
35Rolf LundeEiker OL19.46+8.0010.30
36Øyvind GylverAsker Skiklubb20.10+8.2410.43
37Dagfinn TorpePorsgrunn OL21.09+9.2311.15
38Ottar RyenOs IL26.39+14.5314.10
39Jan SveenRaumar Orientering30.19+18.3316.07
40Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn33.27+21.4117.47
Geir NilsenEmblem ILdiskvalifisert
Ketil BergeVestre Akers SKdiskvalifisert

H 65-

1 940 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Einar LundHamar OK13.557.10
2Hans R. BakkenEiker OL15.43+1.488.06
3Nils-Petter WiikDriv IL15.53+1.588.11
4Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg16.00+2.058.14
4Jørn Bue OlsenAsker Skiklubb16.00+2.058.14
6Magnus NatåsBergens TF16.16+2.218.23
7Ole Kristian SteinbekkenOdal OL - Orientering16.39+2.448.34
8Paul SkjakerHadeland OL17.17+3.228.54
9Hasse BergstrømIL Tyrving17.19+3.248.55
9Edvin HelleAskvoll og Holmedal IL17.19+3.248.55
11Atle AlvheimFana IL17.20+3.258.56
12Torodd OsFørde IL18.53+4.589.44
13Poul BobachAalborg OK19.02+5.079.48
14Tom BuggeByåsen IL19.15+5.209.55
15Lars SaxhaugRaumar Orientering19.25+5.3010.00
16Kjell SvihusGanddal IL19.27+5.3210.01
17Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK19.29+5.3410.02
18John Birger SkansenRudsbygd IL19.39+5.4410.07
19Øystein HolmenSnertingdal IF Orientering19.42+5.4710.09
20Tor TrøanHadeland OL19.44+5.4910.10
21Helge RevhaugRingerike OL19.53+5.5810.14
22Paul Martin BergRudsbygd IL20.04+6.0910.20
23Anders WaageFreidig22.13+8.1811.27
24Widar Taxth LølandIL Express22.58+9.0311.50
25Cato MoltheStavanger Orienteringsklubb23.28+9.3312.05
26Terje MalmHamar OK24.25+10.3012.35
27Tor Arne StoksethFredrikstad SK26.42+12.4713.45
28John PalmerNotts OC33.41+19.4617.21
29Atle RemmePorsgrunn OL33.59+20.0417.31
30Helge Sigurd HansenHeming Orientering34.47+20.5217.55
Hans Lyder HaareKonnerud ILdiskvalifisert
Per-Erik ØstlieDriv ILdiskvalifisert
Elling AakreAndebu ILdiskvalifisert
Jan Harald Helmich PedersenTIF Vikingdiskvalifisert

H 70-

1 660 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders TaraldrudIndre Østfold OK13.037.51
2Leidulv VinjeNidarøst OK13.33+0.308.09
3Dagfinn HoleBergens TF13.57+0.548.24
4Magnus LandstadFreidig15.10+2.079.08
5Tormod DahlenRingerike OL15.13+2.109.10
6Roar BjordalOppsal Orientering15.27+2.249.18
7Floke BredlandSøgne og Songdalen OK15.29+2.269.19
7Trond FeiringHamar OK15.29+2.269.19
9Roar ForbordMalvik IL15.40+2.379.26
10Helge BjaalandHeming Orientering15.42+2.399.27
11Thor PalmgrenHalden SK15.45+2.429.29
12Hans StordalOL Tønsberg og omegn16.35+3.329.59
13Henning GaarderKonnerud IL16.49+3.4610.07
14Bjørn-Wiggo N. HusebyeFredrikstad SK16.57+3.5410.12
15Benkt AndersonLunds OK16.59+3.5610.13
16Kjell RøkkeIL Tyrving17.21+4.1810.27
17Hermann SkogsholmSandnes IL (Rogaland)19.14+6.1111.35
18Bjørn A. SchouOK Sør19.57+6.5412.01
19Lasse VråleSturla, IF20.07+7.0412.07
20Terje ThrondsenNittedal OL22.41+9.3813.39
21Olav MoRøyken OL28.55+15.5217.25
22Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering31.54+18.5119.13
23Knut LindløvOK Moss32.24+19.2119.31
24Lars Magne KlovningPorsgrunn OL33.27+20.2420.09
25Thore SundsetvikOL Trollelg40.07+27.0424.10

H 75-

1 730 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar ØsterbøFreidig16.369.35
2Bjørn EgnerHeming Orientering17.16+0.409.58
3Erling TidemannLommedalens IL17.51+1.1510.19
4Svein SolerødOL Toten-Troll18.22+1.4610.36
5Jon TyldumRudsbygd IL18.27+1.5110.39
6Sturle HånesIL GeoForm19.05+2.2911.01
7Arne KarlsenStavanger Orienteringsklubb19.28+2.5211.15
8Steinar RuudKonnerud IL19.58+3.2211.32
9Sven Erik RognesOslostudentenes IK20.27+3.5111.49
10Oddvar GjelstadSandefjord OK21.46+5.1012.34
11Jon C. FougnerHeming Orientering22.21+5.4512.55
12Magnar ReppesgårdHedrum OL22.41+6.0513.06
13Reijo RytköläIF Sibbo Vargarna25.15+8.3914.35
14Bjørn StrømmeTIF Viking25.47+9.1114.54
15Ola AaldeFreidig26.05+9.2915.04
Jon Vegard LundeLillehammer OKdiskvalifisert
Edvin BergBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert

H 80-

1 720 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Olaf SmåstuenGjø-Vard OL21.4612.39
2Johannes SollidVerdal OK22.36+0.5013.08
3Ole SannesLillomarka OL23.38+1.5213.44
4Einar JørundlandOK Sør24.23+2.3714.10
5Kjell H. EriksenFossum IF25.15+3.2914.40
6Tor DrageHaugerud IF28.58+7.1216.50
7Kjell AndersenVarteig OL34.10+12.2419.51
8Helge KvaaseBækkelagets SK41.41+19.5524.14
9Tor E. HenriksenLillomarka OL54.42+32.5631.48

Direkte AK

1 790 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn15.068.26
26987 WangLillomarka OL15.20+0.148.33
3Lars StorslettHamar OK15.54+0.488.52
4Stig DahleMolde og Omegn IF18.34+3.2810.22
5Siri SpjelkavikIL Tyrving20.03+4.5711.12
6Kristian NøssRøyken OL21.04+5.5811.46
7Torun DyrkornEiker OL24.25+9.1913.38
8Åge AashamarFlosta IL27.58+12.5215.37
9Øystein MadsenNOTEAM28.30+13.2415.55
10Elise BrenneVarteig OL30.42+15.3617.09
11Maria PerssonAsker Skiklubb33.38+18.3218.47
Peichi ChuangNOTEAMdiskvalifisert

Direkte AL

1 890 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stein BlomsethLillomarka OL11.406.10
2Eirik AalNTNUI12.35+0.556.39
3Simen BjøringsøyNydalens SK12.58+1.186.51
4Marte BalchenBækkelagets SK13.42+2.027.14
5Thomas JohanssonHeming Orientering14.10+2.307.29
6Stig MellingRingerike OL14.40+3.007.45
7Bjørn CarlssonFossum IF14.47+3.077.49
8Kristian  HammerNOTEAM15.35+3.558.14
9Anna-Thekla TonjerElverum OK15.46+4.068.20
10Marit Melby JacobsenLardal OL15.57+4.178.26
11Sven Reidar TonjerIL Tyrving16.10+4.308.33
12Terje GulbrandsenHamar OK16.40+5.008.49
13Thomas LieFredrikstad SK16.41+5.018.49
14Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK16.43+5.038.50
15Anrgrim UtskarpenNoteam16.59+5.198.59
16Dag WangLillomarka OL17.11+5.319.05
17Anders EmilssonOppsal Orientering18.04+6.249.33
18Trond Ivar TømmervoldHamar OK19.51+8.1110.30
19Anders Johan KrosbyFredrikstad SK20.56+9.1611.04
20Eirik Myhr FossumLyn Ski22.10+10.3011.43
21Berit HerstadBækkelagets SK23.50+12.1012.36
22Nora WoodwardOK Moss23.52+12.1212.37
23Ingrid UrsethVingelen IL23.56+12.1612.39
24Kristian Markus BrekkeLillomarka OL29.37+17.5715.40
25Rune NergårdNittedal OL30.34+18.5416.10
26Audun FingarsenElverum OK33.02+21.2217.28
27Ronny NelsonLardal OL41.44+30.0422.04
28Siw Kristin VestengenMåren OK42.02+30.2222.14

Direkte B

1 710 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jonas HaugsmoHeming Orientering13.147.44
2Randi Wold StavrumFrol IL17.38+4.2410.18
3Øistein PaulsenBergens TF17.46+4.3210.23
4Trond Ivar FossaasGimle IF18.00+4.4610.31
5Atle RokkanMo OK19.25+6.1111.21
6Roar HermansenKristiansand OK19.37+6.2311.28
7Kari Kamstrup HovindRaumar Orientering21.34+8.2012.36
8Inger SkjæveslandIF Trauma21.40+8.2612.40
9Kristian  RyenRaumar Orientering22.04+8.5012.54
10Inger BjergaVaregg Fleridrett22.06+8.5212.55
11Aase RanheimRingsaker OK22.38+9.2413.14
12Olav HovdelienSnertingdal IF Orientering23.16+10.0213.36
13Mai Britt BjørkSandefjord OK24.13+10.5914.09
14Susanna BrynhildsenWing OK24.21+11.0714.14
15Joakim RyenRaumar Orientering24.50+11.3614.31
16Mette LyngenFrol IL25.54+12.4015.08
17Kristin HusbyAsker Skiklubb26.43+13.2915.37
18Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett28.39+15.2516.45
19Marit VinjeOppsal Orientering29.16+16.0217.06
Harald Hammershaug TvedtenKongsberg OLdiskvalifisert

Direkte C

1 520 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans Gøran BjørkSandefjord OK13.469.03
2Oda Eithun PaulsenNittedal OL14.11+0.259.19
3Lena Lyngsaunet AlstadFrol IL14.26+0.409.29
4Balder Gammelli-MesselIL Koll16.19+2.3310.44
5Hilde Anita RokkanMo OK21.20+7.3414.02
6Ann-Charlotte FossaasGimle IF24.50+11.0416.20
7Henrik VaneboGrue IL48.18+34.3231.46

Direkte Nybegynner

1 410 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathilde FossaasGimle IF13.199.26
2Jan BeltrambaTOL15.19+2.0010.51
3Ingrid T. Rolfsen HaugmoHeming Orientering17.07+3.4812.08
4Ivar AarsethNydalens SK17.50+4.3112.38
5Martin  BeltrambaItaly20.04+6.4514.13
6Per NoahIL Koll22.58+9.3916.17
7Simen ÅnensenOppsal Orientering23.39+10.2016.46
8Inez NelsonLardal OL35.20+22.0125.03
Magnus JacobsenRingerike OLdiskvalifisert
Tuva JernbergNydalens SKdiskvalifisert
Magnus JevanordFossum IFdiskvalifisert
Mads JevanordFossum IFbrutt

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.