Norwegian Orienteering Federation

Official results for Klubbranking 3 Husabø

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Klubbranking 3 Husabø
Organiser: Egersund OK
Date: Monday 7 May 2018

D 11-12

1 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julie M HellandEgersund OK16:1510:09
2Synne Skeie PettersonEgersund OK19:08+2:5311:57
Ada C StokkelandÅlgård Orienteringdisqualified

D 13-16

1 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Thea Beate PuntervoldEgersund OKdisqualified
Karine Aarstad TorgersenEgersund OKdid not start

H 11-12

1 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Håkon SkeieEgersund OK20:1312:38
2Odin HorpestadEgersund OK22:56+2:4314:20

H 13-16

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Edvin AakreEgersund OK19:3710:19
2Samuel A StokkelandÅlgård Orientering24:47+5:1013:02
3Ole Andre BrandsbergEgersund OK42:34+22:5722:24

Damer - mellomlang løype

1 900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Inger Tone NygårdEgersund OK19:2510:13
2Hilde HetlandEgersund OK22:03+2:3811:36
3Monica HorpestadEgersund OK23:04+3:3912:08
4Celina Iversen ÅseEgersund OK27:02+7:3714:13
5Julie PuntervoldEgersund OK31:39+12:1416:39
6Ingunn VoilåsEgersund OK33:22+13:5717:33
Ingunn VoilåsEgersund OKdid not start

Damer - lang løype

2 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jane M HellandEgersund OK29:5011:02
Jorunn HadlandEgersund OKdisqualified

Herrer - mellomlang løype

1 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Arvid MydlandEgersund OK18:379:47
2Alexander HorpestadEgersund OK22:00+3:2311:34
3Trond Sigurd FotlandEgersund OK22:02+3:2511:35
4Steinar HorpestadEgersund OK22:19+3:4211:44
5Sindre Skeie PettersonEgersund OK22:21+3:4411:45
6Frank HansenEgersund OK23:25+4:4812:19
7Per HadlandEgersund OK23:29+4:5212:21
8Olav HellandEgersund OK26:55+8:1814:10
9Odd GarpestadEgersund OK29:37+11:0015:35
Bjørn Vidar GunvaldsenEgersund OKdid not start

Herrer - lang løype

2 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kenneth MydlandEgersund OK27:2910:10
2Sturla StokkelandÅlgård Orientering28:18+0:4910:28
3Nils Tore PuntervoldEgersund OK28:32+1:0310:34
4Jørgen HetlandEgersund OK31:15+3:4611:34
Harald KlippenbergEgersund OKdid not start

Nybegynnerløype

1 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Markus HellandEgersund OK18:5715:47
2Maiken FuruløkkenEgersund OK19:37+0:4016:20
3Ruben  HellandEgersund OK19:38+0:4116:21
3Emil HestnesEgersund OK19:38+0:4116:21
5Anders  FuruløkkenEgersund OK21:53+2:5618:14
6Emil Fotland KolstøEgersund OK22:30+3:3318:45
7Vilde PuntervoldEgersund OK22:36+3:3918:50
8Andreas B LeidlandEgersund OK26:02+7:0521:41
9Marius B. LeidlandEgersund OK50:51+31:5442:22
10Andreas LeilandEgersund OK52:15+33:1843:32
Markus M. HellandEgersund OKdid not start
Ruben M. HellandEgersund OKdid not start
Erik Aarstad TorgersenEgersund OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor