Norwegian Orienteering Federation

Official results for Nærløpskarusellen Ungdomsstafett og Lagkonkurranse - Vigreskogen

Event informationShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: Nærløpskarusellen Ungdomsstafett og Lagkonkurranse - Vigreskogen
Organiser: Ganddal IL
Date: Tuesday 8 May 2018

D/H 13-16

11 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Ganddal IL 41:01:30
1. Øyvind Lamark22:16122:161
2. Speedy Taksdal10:262+0:0732:42100:00
3. Ole Kristian Taksdal28:484+3:121:01:30100:00
2Ganddal IL 31:02:19+0:49
1. Åsmund Lauritz Vaaland24:473+2:3124:473+2:31
2. Erlend Bremnes11:564+1:3736:4330+4:01+1:30
3. Tobias Rødde25:3611:02:192-1+0:49-3:12
3Ganddal IL 11:03:20+1:50
1. Anna Taksdal23:402+1:2423:402+1:24
2. Thomas Barvik Mæland11:333+1:1435:1320+2:31+1:07
3. Ingrid Lamark28:073+2:311:03:203+1+1:50-0:41
4Stavanger Orienteringsklubb 11:10:01+8:31
1. Arne Jacob Nystrøm Olsen29:324+7:1629:324+7:16
2. Dina Torgersen13:095+2:5042:4140+9:59+2:43
3. Sara Nystrøm Olsen27:202+1:441:10:0140+8:31-1:28
5Sandnes IL (Rogaland) 31:13:50+12:20
1. Stian Haugvaldstad33:566+11:4033:566+11:40
2. Joel Skoge10:19144:155-1+11:33-0:07
3. Kalle Jongenburger29:355+3:591:13:5050+12:20+0:47
6Sandnes IL (Rogaland) 21:21:18+19:48
1. Bjørnar Peikili33:125+10:5633:125+10:56
2. Selma Lothine Fridheim Torp14:526+4:3348:046+1+15:22+4:26
3. Omund Thu Landstad33:146+7:381:21:1860+19:48+4:26
Sandnes IL (Rogaland) 5completed
1. Gabriel Årsvoll42:037+19:4742:037+19:47
2. Thomas Valdal31:457+21:261:13:4870+41:06+21:19
3. completedcompleted
Ålgård Orientering 1disqualified
1. Samuel A Stokkelanddisqualifieddisqualified
2. Ada C Stokkelanddisqualifieddisqualified
3. Alida Oftedaldisqualifieddisqualified
Ganddal IL 2disqualified
1. Andreas Nybak Urdaldisqualifieddisqualified
2. Aksel Dommersnesdisqualifieddisqualified
3. Markus Andreas Breivolddisqualifieddisqualified
Sandnes IL (Rogaland) 1disqualified
1. Kaia Peikilidisqualifieddisqualified
2. Jone Valdaldisqualifieddisqualified
3. Markus Richterdisqualifieddisqualified
Sandnes IL (Rogaland) 4disqualified
1. Ola Wathne Thingbø Gustav Levangdisqualifieddisqualified
2. Evelyn Fernandes Nødlanddisqualifieddisqualified
3. Simon Fjermestad Helgesendisqualifieddisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor