Norwegian Orienteering Federation

Official results for Norsk O-festival sprint Elite

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Norsk O-festival sprint Elite
Organiser: Fossum IF
Date: Friday 22 June 2018

D 17-18 E

2 580 m, 69 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hanne VassendPorsgrunn OL15:396:03
2Lene Berg HanssenByåsen IL15:40+0:016:04
3Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK15:41+0:026:04
4Janne Tjørhom AasheimGanddal IL15:54+0:156:09
5Hedda Raadal BjørloHalden SK16:01+0:226:12
6Ingrid G. KvålsgardFossum IF16:02+0:236:12
7Pernille KatlaFossum IF16:21+0:426:20
8Hedda SkatvedtRaumar Orientering16:24+0:456:21
9Andrea RanvikKonnerud IL16:31+0:526:24
10Marie LilandNydalens SK16:32+0:536:24
11Maren NorderudIL Tyrving16:34+0:556:25
12Jenny BaklidKonnerud IL16:35+0:566:25
13Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK16:36+0:576:26
14Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø17:01+1:226:35
15Anniken RanvikKonnerud IL17:03+1:246:36
16Tuva Aas StræteRingerike OL17:09+1:306:38
17Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular17:15+1:366:41
18Ane Sofie KroghOppsal Orientering17:17+1:386:41
19Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett17:18+1:396:42
20Mina JørgensenIL Tyrving17:24+1:456:44
21Malin HaugeHisøy OK17:32+1:536:47
22Tora IndregardIL BUL-Tromsø17:47+2:086:53
23Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK17:51+2:126:55
24Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL18:02+2:236:59
25Helene EgerKongsberg OL18:13+2:347:03
26Marlin HaavengenKongsberg OL18:16+2:377:04
27Anna Vangen LunåsmoTynset IF18:21+2:427:06
28Karen Hoel JomaasFossum IF18:24+2:457:07
29Karoline BjørnerødOK Moss18:30+2:517:10
30Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering18:32+2:537:11
31Christiane Ruud BøckmanKristiansand OK18:35+2:567:12
32Ada WulfsbergNydalens SK18:41+3:027:14
33Tale StrandKongsberg OL18:44+3:057:15
34Maria Rørvik HaverLillomarka OL18:48+3:097:17
35Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb18:55+3:167:19
36Silje Marie VågeAsker Skiklubb19:00+3:217:21
37Tomine Lysaker SandenEiker OL19:07+3:287:24
38Silje MorlandstøEiker OL19:09+3:307:25
39Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK19:19+3:407:29
40Elise AusenPorsgrunn OL19:21+3:427:30
40Ingvild LangeggenKongsberg OL19:21+3:427:30
42Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL19:43+4:047:38
42Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL19:43+4:047:38
42Kristine Eide RappRaumar Orientering19:43+4:047:38
45Christine HoenEiker OL20:04+4:257:46
46Anne Omholt BerrefjordLardal OL20:08+4:297:48
47Ingeborg RognstadHadeland OL20:11+4:327:49
48Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF20:17+4:387:51
48Idunn StrandIL BUL-Tromsø20:17+4:387:51
50Andrea VaneboKongsberg OL20:24+4:457:54
50Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)20:24+4:457:54
52Hanne Eide RappRaumar Orientering20:31+4:527:57
53Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL20:33+4:547:57
54Linn Mei WaalerMåren OK20:36+4:577:59
54Eli KolstadMo OK20:36+4:577:59
56Mari Strømme LidVaregg Fleridrett20:37+4:587:59
57Åsne Naadland HoloFossum IF20:44+5:058:02
58Solveig LetmolieEiker OL20:50+5:118:04
59Frida Bakken UlsethNydalens SK20:56+5:178:06
60Ingeborg KvarmeSturla, IF21:06+5:278:10
61Tonje Rognerud BøeFossum IF21:16+5:378:14
62Marte Karine LarsenKongsberg OL21:37+5:588:22
63Marie Lindløv JensenSarpsborg OL22:12+6:338:36
64Hanne Helmine RogstadNidarøst OK22:19+6:408:38
65Ingrid Lund HovdenIL Tyrving23:59+8:209:17
66Sarah WølloKongsberg OL26:19+10:4010:12
Sigrid EkelandOddersjaa SSKdisqualified
Aurora GjølsjøOK Mossdisqualified
Mari Kilskar GrevskottFrol ILdid not finish
Kathinka RogstadKongsberg OLdid not start
Carmen DirroMåren OKdid not start
Tove PetterssonOK Roxendid not start
Anna MeenPorsgrunn OLdid not start
Emma Meyer LarssonIL Tyrvingdid not start

D 19-20 E

2 700 m, 38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Malin SandstadFreidig15:525:52
2Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF16:09+0:175:58
3Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK16:42+0:506:11
4Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)16:47+0:556:12
5Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb17:02+1:106:18
5Ane DyrkornEiker OL17:02+1:106:18
7Vera MelkildFreidig17:23+1:316:26
8Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb17:34+1:426:30
8Oda J SikkelandIL Tyrving17:34+1:426:30
10Thea Sildnes BaklidKonnerud IL17:38+1:466:31
11Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering17:40+1:486:32
12Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK17:46+1:546:34
13Lara MolloyWellington Orienteering Club18:06+2:146:42
14Line SølbergIL Leik18:09+2:176:43
15Tonje Aasheim NymarkNTNUI18:46+2:546:57
16Agnethe HasliGjø-Vard OL18:47+2:556:57
17Margrethe WisløffAsker Skiklubb18:55+3:037:00
18Marte Lien JohnsenByåsen IL18:59+3:077:01
19Anniken Eriksrud KarlsenNTNUI19:03+3:117:03
20Kårhild Husby NordstadNTNUI19:11+3:197:06
21Thea DyrkornEiker OL19:12+3:207:06
22Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)19:16+3:247:08
23Aurora MoholthKongsberg OL19:20+3:287:09
24Maiken Økern HågårdKonnerud IL19:25+3:337:11
25Karoline AuneHalden SK19:51+3:597:21
26Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss20:16+4:247:30
27Maria Ulseth SylteFreidig20:40+4:487:39
28Kristina VollHaugesund IL Orientering20:42+4:507:40
29Idunn HaavengenNTNUI21:19+5:277:53
30Emilie WestinNydalens SK21:34+5:427:59
31Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering21:42+5:508:02
32Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering22:05+6:138:10
33Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK22:27+6:358:18
34Johanne Øderud VatneNTNUI25:58+10:069:37
35Marit Melby JacobsenNTNUI29:49+13:5711:02
Emilie Liabakk EriksenByåsen ILdisqualified
Elin GranstedtIK Hakarpspojkarnadisqualified
Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKdisqualified
Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OLdid not start
Anne Willkommen EikenNTNUIdid not start
Ragnhild EideByåsen ILdid not start

D 21-E

3 010 m, 69 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anne Johanne Lind NørbechNydalens SK17:015:39
2Andrine BenjaminsenLillomarka OL17:09+0:085:41
3Kristin Löfgren JohansenVaregg Fleridrett18:00+0:595:58
4Ingjerd MyhreKongsberg OL18:01+1:005:59
5Kristine FjellangerVaregg Fleridrett18:04+1:036:00
6Sofie BachmannOLV Baselland18:07+1:066:01
6Sigrid AlexandersenNTNUI18:07+1:066:01
8Ingeborg EideByåsen IL18:15+1:146:03
9Siri UlvestadNydalens SK18:25+1:246:07
10Delphine PoirotLillomarka OL18:28+1:276:08
11Emma JohanssonEmblem IL18:29+1:286:08
12Aleksandra HornikPaimion Rasti18:46+1:456:14
13Agnes LeoHalden SK18:51+1:506:15
14Kine Hallan SteiwerHalden SK18:53+1:526:16
15Runa FremstadLarvik OK18:55+1:546:17
16Ingrid LundanesNTNUI19:02+2:016:19
17Eirin Svanøe-HafstadFrol IL19:03+2:026:19
18Marion HuberNydalens SK19:23+2:226:26
19Iliana IlievaHalden SK19:40+2:396:32
20Evine Westli AndersenLøten o-lag19:53+2:526:36
21Ragnhild HjermstadFossum IF19:57+2:566:37
22Inger Liv BjerkreimLillehammer OK19:58+2:576:38
22Emma ArnesenByåsen IL19:58+2:576:38
22Karen Oline KolstadNTNUI19:58+2:576:38
22Maren Jansson HaverstadNTNUI19:58+2:576:38
26Lone Malmgren MolstadHalden SK20:08+3:076:41
27Vera MullerovaAmager Orienteringsklub20:15+3:146:43
27Emilie Westli AndersenLøten o-lag20:15+3:146:43
29Ida Marie Næss BjørgulPaimion Rasti20:18+3:176:44
30Marthe GløersenBækkelagets SK20:20+3:196:45
31Pihla OtsamoHelsingin Suunistajat20:25+3:246:46
32Tonje VassendNTNUI20:29+3:286:48
33Krystal NeumannJärla Orientering20:30+3:296:48
34Fanny Horn BirkelandLillehammer OK20:32+3:316:49
35Milla MattilaHelsingin Suunistajat20:33+3:326:49
36Michela GuizzardiCUS Bologna20:45+3:446:53
37Gunhild Rogne HallandNydalens SK20:55+3:546:56
38Arntraut GötschIL BUL-Tromsø21:02+4:016:59
39Marta UlvensøenNTNUI21:06+4:057:00
40Julie StørmerFossum IF21:07+4:067:00
41Emmi JokelaIFK Göteborg21:19+4:187:04
42Therese HaareKonnerud IL21:22+4:217:05
43Live Bredholt JørgensenNTNUI21:32+4:317:09
44Mai WatsonBækkelagets SK21:36+4:357:10
45Alicia FribergIF Hagen21:40+4:397:11
46Ingrid GulbrandsenNTNUI21:41+4:407:12
47Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU Orientering21:43+4:427:12
48Åshild KolstadNTNUI22:07+5:067:20
49Ingvild Maalen-JohansenÅs-NMBU Orientering22:12+5:117:22
50Vilde MalmeiNTNUI22:24+5:237:26
51Gry GranstedtNTNUI22:38+5:377:31
52Linn HokholtIL Tyrving22:42+5:417:32
53Ingunn MartinsenVaregg Fleridrett22:54+5:537:36
54Christiane TrösseVaregg Fleridrett23:07+6:067:40
55Gina GranstedtHalden SK23:11+6:107:42
56Aurora FossøyNTNUI23:24+6:237:46
57Ida TangenNydalens SK23:28+6:277:47
58Marianne DæhliNydalens SK24:08+7:078:01
59Vigdis HobølOppsal Orientering24:13+7:128:02
60Pauline Røstum BellingmoNTNUI24:27+7:268:07
61Marte Hoff HagenNTNUI24:51+7:508:15
62Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL25:02+8:018:19
63Ingvild WangNTNUI25:40+8:398:31
64Lene Therese MyrlandNTNUI25:49+8:488:34
65Martha Kalvig SkoganNydalens SK26:14+9:138:42
Kristine AusenNTNUIdisqualified
Åsne Skram TrømborgNTNUIdisqualified
Karoline SønsterudbråtenLillomarka OLdisqualified
Lone BrochmannBækkelagets SKdisqualified
Kaja Bråten LøvaldAsker Skiklubbdid not start
Kaisa SvergjaRaumar Orienteringdid not start
Kristine BergliaEiker OLdid not start
Kristine FjeldboIL Tyrvingdid not start
Synnøve BråtenVegårshei ILdid not start
Kari SvingheimLillehammer OKdid not start
Mathilde RundhaugFrol ILdid not start
Marie OlaussenFredrikstad SKdid not start
Maren GrandeFrol ILdid not start
Lizzie InghamHalden SKdid not start

H 17-18E

2 970 m, 72 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simen Spets StorhovFreidig15:035:04
2Aslak HeimdalKonnerud IL15:05+0:025:04
3Mats EidsmoFreidig15:18+0:155:09
4Niels Christian HellerudHalden SK15:19+0:165:09
5Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb15:21+0:185:10
6Sander ArntzenAsker Skiklubb15:29+0:265:12
7Marius AurebekkKristiansand OK15:33+0:305:14
8Lars Young VikNydalens SK15:43+0:405:17
9Eskil FrøislandVang OL16:12+1:095:27
10Kristian RykkjeVaregg Fleridrett16:19+1:165:29
11Trym B IslandOL Tønsberg og omegn16:30+1:275:33
12Jostein Svaland DaleVang OL16:31+1:285:33
13Skjalg NysæterSkien OK16:41+1:385:37
14Vegard KittilsenFreidig16:46+1:435:38
15Jo Even KolstadFreidig16:48+1:455:39
15David RundeKristiansand OK16:48+1:455:39
17Stian RykkjeVaregg Fleridrett16:49+1:465:39
18Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK16:53+1:505:41
19Bendik EliassenFredrikstad SK16:54+1:515:41
20Peter GisholtFossum IF16:55+1:525:41
20Lars SandstadFreidig16:55+1:525:41
22Matias NissenFreidig17:01+1:585:43
23Johan Kristian UndelandSturla, IF17:11+2:085:47
24Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering17:12+2:095:47
25Elias ØhmanGjø-Vard OL17:14+2:115:48
26Jens Johan BrekkeLillomarka OL17:15+2:125:48
27Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb17:16+2:135:48
28Anders VestølVegårshei IL17:19+2:165:49
29Morten Krona HaflanOL Tønsberg og omegn17:40+2:375:56
30Audun BerganNydalens SK17:47+2:445:59
31Kristian Fredrik LynumFreidig17:54+2:516:01
32Njaal Ellegaard MelbyVang OL17:57+2:546:02
33Gaute Kvittum NytrøenTynset IF18:04+3:016:04
34Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular18:06+3:036:05
35Emil StørmerFossum IF18:17+3:146:09
36Eivind Berner MyhreFossum IF18:19+3:166:10
37Petter Astrup ArnesenHeming Orientering18:26+3:236:12
38Even GravningenStokke IL18:28+3:256:13
39Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL18:30+3:276:13
40Eirik Høst FossgardLillomarka OL18:32+3:296:14
40Petter Liabakk EriksenByåsen IL18:32+3:296:14
42Rasmus MathisenPorsgrunn OL18:40+3:376:17
43Per Clemet WisløffAsker Skiklubb18:42+3:396:17
44Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering18:43+3:406:18
45Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø18:44+3:416:18
45Ludvig Williams StrømsnesMalvik IL18:44+3:416:18
47Håkon HolstadFreidig18:53+3:506:21
48Jakob HjelsethOL Tønsberg og omegn18:56+3:536:22
49Ruben KobbeltvedtHaugesund IL Orientering19:15+4:126:28
50Trygve KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering19:18+4:156:29
50Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK19:18+4:156:29
52Mathias RosenlundVaregg Fleridrett19:45+4:426:38
53Asgeir EspelandTynset IF19:59+4:566:43
54Elias BergsetIL Veten20:07+5:046:46
55Jonatan AuneHalden SK20:16+5:136:49
56Erik ErikssonOK Älgen20:35+5:326:55
57Eric BerlinTrollhättans SOK20:51+5:487:01
58Runar Saur ModahlFredrikstad SK20:55+5:527:02
59Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering21:05+6:027:05
60Sondre OttesenFredrikstad SK21:10+6:077:07
61Knut SelstadFossum IF21:45+6:427:19
62Håvard SkriubakkenPorsgrunn OL21:57+6:547:23
63Johannes LangaasNidarøst OK23:40+8:377:58
Scott JuvikIL Gulardisqualified
Eirik ImrikFredrikstad SKdisqualified
Tor Magnus GrøstadØstmarka OKdisqualified
Trygve MyhrAsker Skiklubbdisqualified
Kristian PyttenKristiansand OKdisqualified
Sivert Sande KvermeFossum IFdisqualified
Even LindaasVang OLdisqualified
Elias Skjolden SørensenLillomarka OLdisqualified
Magnus GjerstadVaregg Fleridrettdid not finish
Nikolai NordhaugKonnerud ILdid not start
Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrettdid not start
Eirik BlågestadIndre Østfold OKdid not start
Jonas GrønliFreidigdid not start
Anders HorveiRaumar Orienteringdid not start

H 19-20E

3 030 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kasper FosserHeming Orientering13:534:34
2Eirik Langedal BreivikNydalens SK14:07+0:144:39
3Einar MelsomFossum IF14:30+0:374:47
4Jan Erik NaessFossum IF14:45+0:524:52
5Håvard Sandstad EidsmoFreidig14:51+0:584:54
6Lukas LilandNydalens SK14:59+1:064:56
7Jørgen BaklidKonnerud IL15:12+1:195:00
8Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb15:36+1:435:08
9Tobias KristensenNTNUI15:40+1:475:10
10Øyvind HjermstadFossum IF15:53+2:005:14
11Anders HaugskottOL Trollelg15:54+2:015:14
12Oscar LyngenFreidig16:01+2:085:17
13Styrk Hundseid KamsvågIL Tyrving16:07+2:145:19
14Sindre R HoltHedrum OL16:11+2:185:20
15Tarjei HoloFossum IF16:22+2:295:24
16Christian MichelsenOK Pan Århus16:23+2:305:24
17Erling HjermstadFossum IF16:25+2:325:25
18Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett16:54+3:015:34
18Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK16:54+3:015:34
20Martin Borge HeirFossum IF16:59+3:065:36
21Even-Johan KaspersenMo OK17:11+3:185:40
22Håkon LundKongsberg OL17:21+3:285:43
23Håkon KornmoPorsgrunn OL17:32+3:395:47
24Tord StrandKongsberg OL18:04+4:115:57
25Olav Milian Schmitt GranNTNUI18:10+4:175:59
26Einar EkelandOddersjaa SSK18:11+4:186:00
27Øystein Fruseth ChristiansenNTNUI18:17+4:246:02
27Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering18:17+4:246:02
27Joar GjerdahlKonnerud IL18:17+4:246:02
30Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering18:23+4:306:04
31Mathias HermstadFreidig19:08+5:156:18
32Ole Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering19:20+5:276:22
33Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK19:31+5:386:26
34Fredrik SandnesFreidig20:17+6:246:41
35Sturla FrydenlundNTNUI20:31+6:386:46
36Bjørnar LøvliAsker Skiklubb20:45+6:526:50
37Ole Martin EdstrømNTNUI21:03+7:106:56
38Ragnar NerstenFossum IF21:15+7:227:00
39Lavran ThorstensenOppsal Orientering22:12+8:197:19
40Haakon JohannesenIndre Østfold OK30:19+16:2610:00
Erlend BrendstuenHalden SKdisqualified
Ruairi LongUniversity College Dublin OCdisqualified
Bjørn Anders FlågenHeming Orienteringdisqualified
Mathias GløersenBækkelagets SKdisqualified
Jostein TandbergNydalens SKdisqualified
Sebastian DalandKristiansand OKdisqualified
Axel HoveidAsker Skiklubbdid not start
Jørgen WulfsbergNydalens SKdid not start
Lars SolliMo OKdid not start
Marius PyttenKristiansand OKdid not start
Oskar Spets StorhovFreidigdid not start
Herman Ryen MartinsenFredrikstad SKdid not start

H 21-E

3 220 m, 77 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Karl FremstadIL Tyrving16:024:58
2Jon Aukrust OsmoenNydalens SK16:14+0:125:02
3Tobia PezzatiTampereen Pyrintö16:16+0:145:03
4Håkon Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett16:18+0:165:03
5Paul SirumFrol IL16:24+0:225:05
6Jonas Klausen EspedalNTNUI16:35+0:335:09
7Håvard HagaNydalens SK16:38+0:365:09
8Oskar StørmerFossum IF16:46+0:445:12
9Per Harald Löfgren JohansenVaregg Fleridrett16:50+0:485:13
10Sindre JohannessenFreidig16:52+0:505:14
11Håkon Raadal BjørloNTNUI16:53+0:515:14
11Sven HellmüllerBækkelagets SK16:53+0:515:14
11Emil AhlbäckFossum IF16:53+0:515:14
14Bojan BlumensteinNydalens SK16:57+0:555:15
15Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn Orientering17:00+0:585:16
15Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering17:00+0:585:16
17Olai Stensland LillevoldNTNUI17:04+1:025:18
18Arto TalvinenMS Parma17:06+1:045:18
19Nick GebertOLK Wiggertal17:08+1:065:19
20Eirik Kamstrup HovindNydalens SK17:15+1:135:21
21Sebastian InderstEksjö SOK17:17+1:155:22
22Vegard DanielsenKristiansand OK17:19+1:175:22
23Vegard Jarvis WestergårdNTNUI17:24+1:225:24
24Lari PernuEspoon Suunta17:31+1:295:26
25Øyvind WiggenByåsen IL17:33+1:315:27
26Anders VisterNydalens SK17:37+1:355:28
27Albin LillieströmFreidig17:41+1:395:29
28Henrik EijsinkNydalens SK17:49+1:475:31
29Anders Felde OlaussenNTNUI17:54+1:525:33
30Carl Petter LyngenFrol IL17:57+1:555:34
31Matt DoyleAbominable O-Men18:03+2:015:36
32Sverre Waaler KaasNydalens SK18:07+2:055:37
33Mathias NipenBækkelagets SK18:09+2:075:38
34Mats NordbrødenHalden SK18:11+2:095:38
35Morten JørgensenKristiansand OK18:18+2:165:40
36Simen Eid NielsenNTNUI18:21+2:195:41
37Anders NordbergNydalens SK18:24+2:225:42
38Brodie NankervisLillomarka OL18:27+2:255:43
39Håvard Wedege IrgensKristiansand OK18:28+2:265:44
40Markus HolterHalden SK18:32+2:305:45
41Andreas SølbergIL Leik18:33+2:315:45
42Per Melander OftenNydalens SK18:37+2:355:46
43Marco SeppiCUS Bologna18:42+2:405:48
44Jarrah DayAustralopers Orienteering Club18:47+2:455:50
45Ove SætraHadeland OL18:54+2:525:52
46Martin VisterFrol IL18:55+2:535:52
47Matthew SpeakeBækkelagets SK18:56+2:545:52
48Jakob Kalvig SkoganNTNUI19:07+3:055:56
49Ludvig RødnesOppsal Orientering19:08+3:065:56
50Lars OwrenFreidig19:13+3:115:58
51Sverre Bang StøengNTNUI19:14+3:125:58
52Steinar KollerudLillomarka OL19:18+3:165:59
53Vetle ChristiansenBækkelagets SK19:26+3:246:02
53Mattis HoltFreidig19:26+3:246:02
55Ola KeiseråsIL Leik19:29+3:276:03
56William WhiteSARUM19:34+3:326:04
57Peter NordbrødenNTNUI19:46+3:446:08
58Mathias BenjaminsenLillomarka OL19:47+3:456:08
59Øyvind WatterdalHadeland OL19:50+3:486:09
60Eirik AalNTNUI20:25+4:236:20
61Håvard Krey HansenOK Silsand20:26+4:246:20
62Kjetil Hagtvedt DammenLillehammer OK20:44+4:426:26
63Sondre Ruud BråtenNydalens SK21:44+5:426:44
64Danil SalimovOrienta Ski-O22:00+5:586:49
65Lars Steinar HefreBø OL22:15+6:136:54
66Kin Kwan KwokOAHK22:37+6:357:01
67Trygve HeggedalKongsberg OL22:45+6:437:03
68Jørgen FrøydLarvik OK24:10+8:087:30
69Gustav FiskumNTNUI24:21+8:197:33
70Peter Martinus Freyborg UranNTNUI27:44+11:428:36
71Robert FredriksenNotodden OL34:13+18:1110:37
72Erling SommerfeldtTurun Metsänkävijät52:02+36:0016:09
Oskar RøenVaregg Fleridrettdisqualified
Audun HeimdalNTNUIdisqualified
Topias AholaNavidisqualified
Hans Petter MathisenFredrikstad SKdisqualified
Ats SonajalgHarju KEK RSKdisqualified
'Magne JutulstadBækkelagets SKdid not start
Øivind Thorvald Due TrierNydalens SKdid not start
Sondre LorentsenOK Silsanddid not start
Edgars BertuksTurun Metsänkävijätdid not start
Anders BjergaardNydalens SKdid not start
Morten Jarvis WestergårdVaregg Fleridrettdid not start
Torgeir NørbechIL Tyrvingdid not start
Andreas Svingheim MagerøyLillehammer OKdid not start
Elias T. MølnvikNTNUIdid not start
Stian SundsvikFrol ILdid not start
Jo Forseth IndgaardFrol ILdid not start
Joonas AholaNavidid not start
Vetle Ruud BråtenRaumar Orienteringdid not start
Gaute FriestadKristiansand OKdid not start
Dag BlandkjennKristiansand OKdid not start
Alexander ChepelinHalden SKdid not start
Øystein Kvaal ØsterbøBækkelagets SKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor