Norwegian Orienteering Federation

Official results for KM lang/Tradisjonsbæreren

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: KM lang/Tradisjonsbæreren
Organiser: Byåsen IL
Date: Saturday 1 September 2018

Freidig

70 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Arild HeggesetB-åpen (12)46:36
1Knut LillealternH 65- (3)58:15
1Una KittilsenD 13-14 (11)40:47
1Jens Even StorhovH 50- (11)58:11
1Andreas SylteH 45- (7)58:30
1Elisabeth SæthreD 55- (1)1:19:48
1Kristoffer Strømdal WikH 13-14 (9)32:29
1Simen Spets StorhovH 17-18 (6)58:35
1Gunnar ØsterbøH 75- (5)51:42
1Mikkel HoltH 15-16 (7)48:44
1Heidi ArnesenD 50- (4)1:03:13
1Mari Angell-PetersenD 35- (6)1:07:47
2Anna Aurora NolteD 13-14 (11)44:35+3:48
2Emil Reinertsen LeroyerH 13-14 (9)44:55+12:26
2Torunn Spets StorhovD 50- (4)1:07:47+4:34
2Mari EidsmoD 15-16 (8)49:10+4:44
2Helge RustadH 60- (2)1:24:06+17:32
2Ludvik Storler SnøfuglH 11-12 (5)25:35+2:37
2Pål KittilsenH 45- (7)59:42+1:12
2Oskar Spets StorhovH 19-20 (11)1:06:03+1:00
2Anders WaageH 70- (7)1:12:19+0:34
3Nils Olav VennevikH 70- (7)1:17:51+6:06
3Hallvard HellevikH 11-12 (5)28:34+5:36
3Håkon HolstadH 17-18 (6)1:19:13+20:38
3Nora HalvorsenD 11-12 (9)28:06+3:38
3Emil GrønliH 13-14 (9)45:11+12:42
3Randi LillealternD 35- (6)1:21:01+13:14
3Ane Malene KolstadD 15-16 (8)50:30+6:04
4Tale Tannvik SkeiD 15-16 (8)1:00:47+16:21
4Sven NevinH 11-12 (5)32:12+9:14
4Geir ArnesenH 55- (6)1:09:58+8:56
4Jo Even KolstadH 17-18 (6)1:21:20+22:45
4Juni Hagelid NorheimD 11-12 (9)29:37+5:09
4Mette Resell NolteD 35- (6)1:29:57+22:10
4Tora KittilsenD 13-14 (11)46:13+5:26
4Jonas WaeflerH 35- (6)1:16:46+11:48
5Silje Marie NissenD 15-16 (8)1:06:46+22:20
5Sverre HellevikH 13-14 (9)50:50+18:21
5Jostein RøH 15-16 (7)1:11:19+22:35
5Tina Strømdal WikD 35- (6)1:37:50+30:03
5Magnus LandstadH 75- (5)1:05:56+14:14
5Rune M HoltB-åpen (12)1:01:04+14:28
5Maria Strømdal WikD 13-14 (11)47:36+6:49
5Vegar GrønliH 45- (7)1:14:51+16:21
6Jon HolstadA-lang (12)1:16:55+13:56
6Tore Angell-PetersenA-kort (12)1:01:10+17:18
6Tristan HalvorsenH 13-14 (9)52:14+19:45
6Ine Bohnhorst TegdanD 11-12 (9)32:50+8:22
6Solveig Louise NissenD 13-14 (11)53:38+12:51
7Vegard Lereim StorliH 13-14 (9)55:44+23:15
7Lina Storler SnøfuglD 13-14 (11)54:12+13:25
7Geir OwrenH 50- (11)1:19:39+21:28
8Tomas EidsmoA-lang (12)1:21:14+18:15
8Agnes Vatterholm JernbergD 11-12 (9)33:43+9:15
8Marita AskeD 13-14 (11)54:50+14:03
8Anna ChristensenD 15-16 (8)1:29:45+45:19
9Selma NevinD 13-14 (11)1:00:28+19:41
9Beth Paludan CarlsenA-kort (12)1:11:11+27:19
9Mathias HermstadH 19-20 (11)1:26:20+21:17
11Geir WillumsenH 50- (11)2:18:06+1:19:55
11Ingvil SnøfuglB-åpen (12)1:25:52+39:16
12Leif Rune HellevikB-åpen (12)1:28:10+41:34
Eystein AskeN-åpen (18)completed
Maja Sjøgren CarlsenN-åpen (18)completed
Irene Storler SnøfuglN-åpen (18)completed
Marit Storler SnøfuglN-åpen (18)completed
Sigve Bohnhorst TegdanN-åpen (18)completed
Erlend GrønliH -10 (4)16:21
Oliver Vatterholm JernbergH -10 (4)19:34
Mathias LeroyerH -10 (4)14:08
Kari LillealternD 65-did not start
Alf Petter LynumH 11-12 (5)did not start
Jørgen Moseid UlvenH 11-12 (5)did not start
Mathias Enebak IversenH 13-16Cdid not start
Vegard Ulseth SylteH 15-16 (7)did not start
Mats EidsmoH 17-18 (6)did not start
Jonas GrønliH 17-18 (6)did not start
Kristian Fredrik LynumH 17-18 (6)did not start
Ole Ulseth SylteH -10 (4)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor