Norwegian Orienteering Federation

Official results for Grenlandskarusell løp 3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Grenlandskarusell løp 3
Organiser: Skien OK
Date: Thursday 19 April 2018

D 11-12

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Vilde Aakre LeistadSkien OK9:47
2Sigrid BruemPorsgrunn OL28:57+19:10
2Sofie Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL28:57+19:10

D -12N

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Juliette Holtskog-FeremansSkien OK13:25
2June HestadSkien OK13:26+0:01
3 AstridPorsgrunn OL20:04+6:39
4Ingrid Aarhus KinnPorsgrunn OL21:19+7:54

D 15-16

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Une HoltermannPorsgrunn OL20:26
Anine Kjørholt LiePorsgrunn OLdisqualified

D 17-

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Hanne VassendPorsgrunn OL19:30
2Anna MeenPorsgrunn OL19:48+0:18
3Kjersti Adéla WestinPorsgrunn OL24:47+5:17
4Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL25:06+5:36
5Benedikte Wiig BøenPorsgrunn OL26:45+7:15

D 17-C

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Inger-Lene FlatinSkien OK17:55
Ingunn GåsoddenSkien OKdisqualified
Rita RaastadSkien OKdisqualified

D 40-

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Gry AakreSkien OK28:56
2Janne LarsenPorsgrunn OL38:25+9:29
3Siv WiersdalenPorsgrunn OL43:19+14:23
Lenka WestinPorsgrunn OLdisqualified
Marit KlevenOK Skeididisqualified

D 50-

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL24:33
2Kerstin Elisabeth AasPorsgrunn OL39:15+14:42
Jorunn Brun SagaSkien OKactive
Turid BertelsenPorsgrunn OLdisqualified
Hilde VassendPorsgrunn OLdisqualified
Ida Vår DirdalLarvik OKdisqualified
Eli Marie WiigPorsgrunn OLdisqualified

D 60-

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kristil KristensenOK Skeidi31:43
2Elisabeth RødAndebu IL32:08+0:25
Hanne HerumOK Skeididisqualified
Randi Grytdal KlevenOK Skeididisqualified
Ingrid StrandeSkien OKdisqualified

D 70-

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Astrid LundeDrangedal OL36:00
2Gerd LangsethLarvik OK39:26+3:26

H -12N

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sindre Flatin ErichsenSkien OK16:25
2Eirik Ostrø BøgebergPorsgrunn OL19:57+3:32
3Olav W MatreSkien OK24:05+7:40
Bjørn Ivar LangerudPorsgrunn OLdisqualified

H 13-14

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anders Kleven GusfreOK Skeidi22:53
2Henrik Repstad StoremyrIL Hauken24:06+1:13
Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OLmoved
Adrian HagenPorsgrunn OLmoved

H 15-16

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tobias MathisenPorsgrunn OL16:45
2Anders L. RosenvoldPorsgrunn OL19:40+2:55

H 17-

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jørn SundbyLarvik OK15:15
2Runar Torpe LienPorsgrunn OL15:44+0:29
3Rasmus MathisenPorsgrunn OL16:04+0:49
4Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL16:24+1:09
5Skjalg NysæterSkien OK16:47+1:32
6Håvard SkriubakkenPorsgrunn OL18:34+3:19
7Fredrik PollandOK Skeidi21:35+6:20
8Børge NordliPorsgrunn OL22:23+7:08
Ole FlaattenOK Skeididisqualified

H 40-

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL18:07
2Hans Christian MeenPorsgrunn OL21:39+3:32
3Lars Rune LieOK Skeidi25:51+7:44
4Lars Ole Valøen26:23+8:16
5Jesper FlogstadIL Hauken27:16+9:09
6Jørn LangerudPorsgrunn OL27:51+9:44
7Trond Boge29:07+11:00
8Bjørn LiePorsgrunn OL31:39+13:32
9Lars Ole ThunoldPorsgrunn OL32:07+14:00
10Sigurd HoltskogSkien OK32:46+14:39
Frode NysæterSkien OKdisqualified

H 50-

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Arve GlittumOK Skeidi19:02
2Espen RaastadSkien OK19:46+0:44
3Jan GatevoldPorsgrunn OL20:15+1:13
4Øyvind FlaattenOK Skeidi21:37+2:35
5Bjørn PollandOK Skeidi21:44+2:42
6Bjørn Richard KirsteSkien OK22:32+3:30
7Tom SagaSkien OK22:59+3:57
8Jon SkriubakkenPorsgrunn OL24:37+5:35
9Harald OmlandSkien OK24:50+5:48
Jan GlittumOK Skeididisqualified
Colin Reftiedisqualified
Harald HoviSkien OKdisqualified
Knut Wiig MathisenPorsgrunn OLdisqualified

H 60-

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Rune LaurantsenSkien OK20:08
2Per FuruheimSkien OK23:32+3:24
3Dagfinn TorpePorsgrunn OL26:05+5:57
4Paul SkjakerHadeland OL26:16+6:08
5Elling AakreAndebu IL27:35+7:27
6Atle RemmePorsgrunn OL32:48+12:40
Dag KristensenOK Skeididisqualified
Ole JohanssonPorsgrunn OLdisqualified
Øystein KlevenOK Skeididisqualified

H 70-

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kjell MeenPorsgrunn OL22:39
2Ragnar HillestadLardal OL23:02+0:23
3Jiri UrvalekPorsgrunn OL24:48+2:09
4Kåre ThorbjørnsenLarvik OK25:11+2:32
5Carl Ove BergOK Skeidi25:24+2:45
6Kay JørgensenPorsgrunn OL26:27+3:48
7Rolf LyePorsgrunn OL29:17+6:38
8Egil RonæssPorsgrunn OL47:59+25:20

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor