Norwegian Orienteering Federation

Official results for Midt-Norsk Mesterskap Sprint

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Midt-Norsk Mesterskap Sprint
Organiser: Stjørdals-Blink Orientering
Date: Friday 23 August 2019

N-├ąpen

960 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Jonatan AarnesStjørdals-Blink Orienteringcompleted
Isabella ChemisNOTEAMcompleted
Sanna Dalsaune ThunFreidigcompleted
Dominika JamarayStjørdals-Blink Orienteringcompleted
Endre KroghFreidigcompleted
Live Marie LangøygardFrol ILcompleted
Mikkel Ibsen LervågVelledalen ILcompleted
Mirja MohusWing OKcompleted
Einar SævikStjørdals-Blink Orienteringcompleted
Guro SævikStjørdals-Blink Orienteringcompleted
Aksel Sandstad SkjesetFrol ILcompleted
Ville Sandstad SkjesetFrol ILcompleted
Sigurd Skoglund LeitheFrol ILcompleted
Agnes  Steinvik MeldalStjørdals-Blink Orienteringcompleted
Naeil Sultan TesfaySelbu OKcompleted
Rimon Sultan TesfaySelbu OKcompleted
Ingrid Gustad StrømOK Skøynardid not start

D 9-10

1 170 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Aurora OldertrøenTynset IF13:0811:13
Malin RianStjørdals-Blink Orientering10:339:01
Jenny RønningMelhus IL11:339:52
Maja Sjøgren CarlsenFreidig13:4111:41
Solveig Skoglund LeitheFrol IL8:497:32
Marit Storler SnøfuglFreidig7:166:12
Selma LangøygardFrol ILdisqualified
Irene Storler SnøfuglFreidigdisqualified
Maria sæther VerdeniusVingelen ILdid not start

D 11-12

1 490 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ingrid Wollan BenumByåsen IL7:505:15
2Johanna RoslingStjørdals-Blink Orientering8:25+0:355:38
3Frida HolmqvistByåsen IL9:06+1:166:06
4Synne Kvittum NytrøenTynset IF9:36+1:466:26
5Emilie StandalStjørdals-Blink Orientering9:52+2:026:37
6Ingeborg KolstadWing OK11:02+3:127:24
7Karita MøllerSteinkjer OK11:24+3:347:39
8Nikoline MunkebyFrol IL11:46+3:567:53
9Ida Joanne OldertrøenTynset IF12:06+4:168:07
10Anna Emilie LonaWing OK13:40+5:509:10
11Noelle HendersonSteinkjer OK14:36+6:469:47
12Vilde Nordgård LeirenByåsen IL16:37+8:4711:09
13Nora Sofie AarnesStjørdals-Blink Orientering16:51+9:0111:18
Lisa Sæther VerdeniusVingelen ILdid not start

D 13-14

1 940 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nora HalvorsenFreidig10:425:30
2Sigrid HaugskottOL Trollelg10:44+0:025:31
3Una KittilsenFreidig10:45+0:035:32
4Marie Wollan BenumByåsen IL10:52+0:105:36
5Fredrikke Baglo BjørkengVerdal OK11:23+0:415:52
6Solveig Louise NissenFreidig11:30+0:485:55
7Malin Nordgård LeirenByåsen IL12:02+1:206:12
8Juni Hagelid NorheimFreidig12:03+1:216:12
9Lina Storler SnøfuglFreidig12:09+1:276:15
10Maria Strømdal WikFreidig12:28+1:466:25
11Åsa BullByåsen IL12:46+2:046:34
12Ine Bohnhorst TegdanFreidig13:03+2:216:43
13Tora KittilsenFreidig13:21+2:396:52
14Hannah Gustad StrømOK Skøynar13:45+3:037:05
15Guro SchjølbergTynset IF14:20+3:387:23
16Ane SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering14:28+3:467:27
17Anne Eline Vehus SkjerveVerdal OK15:19+4:377:53
Ella SandstadFreidigdid not start
Nora Sumstad HanssenByåsen ILdid not start

D 15-16

2 320 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mari EidsmoFreidig13:125:41
2Eline Horten JordetVingelen IL13:16+0:045:43
3Mathea Spets StorhovFreidig13:37+0:255:52
4Mari Grøtli SvergjaKvikne IL14:10+0:586:06
5Ane Malene KolstadFreidig14:35+1:236:17
6Linnea MunkebyFrol IL17:21+4:097:28
7Mathea Baglo BjørkengVerdal OK17:38+4:267:36
8Trude MarkhusVerdal OK18:40+5:288:02
Anna Aurora NolteFreidigdisqualified
Andrea sæther VerdeniusVingelen ILdid not start

D 17-18

3 150 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Frida HaugskottOL Trollelg18:055:44
2Stine AuneNidarøst OK23:36+5:317:29
3Maren VikenByåsen IL32:36+14:3110:20
Hanne Helmine RogstadNidarøst OKdid not start

D 19-20

3 220 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lene Berg HanssenByåsen IL18:065:37
2Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK18:11+0:055:38
3Ane DyrkornNTNUI18:33+0:275:45
4Hanne VassendPorsgrunn OL19:00+0:545:54
5Ingvil AhlsandNydalens SK19:58+1:526:12
6Guri SandvoldTynset IF20:35+2:296:23
7Vilde Årøen LykkeNTNUI22:03+3:576:50
8Andrine VikenByåsen IL34:03+15:5710:34
Ane Nielsen SolbergNTNUIdid not start

D 21-

3 220 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ingeborg EideByåsen IL16:265:06
2Eirin Svanøe-HafstadFrol IL17:04+0:385:18
3Karen Oline KolstadNTNUI18:12+1:465:39
4Hedwig HaasNTNUI18:23+1:575:42
5Maren GrandeFrol IL18:45+2:195:49
6Eef van DongenFrol IL19:27+3:016:02
7Mari Støen GussiåsMolde og Omegn IF20:02+3:366:13
8Ingeborg Ellegaard MelbyNTNUI20:06+3:406:14
9Kine Sofie Sandstad SkjesetFrol IL20:07+3:416:14
10Marte Hoff HagenNTNUI20:39+4:136:24
11Camilla HengebølFrol IL20:52+4:266:28
12Sunniva MorganMalvik IL20:58+4:326:30
13Pernille Ibsen LervågVelledalen IL21:11+4:456:34
14Ingrid OkkenhaugNTNUI21:18+4:526:36
15Pauline Røstum BellingmoNTNUI21:24+4:586:38
16Line Hovdenak LyngNidarøst OK22:07+5:416:52
17Kjersti Elisabeth MidtbøWing OK22:35+6:097:00
18Ida Johanne AadlandSamnager IL23:06+6:407:10
19Randi Marie MohusWing OK23:07+6:417:10
20Heidi JensenNTNUI23:55+7:297:25
21Beth Paludan CarlsenFreidig24:46+8:207:41
22Marte SkoglundFrol IL24:47+8:217:41
23Synne FossøyNTNUI26:03+9:378:05
24Ingrid UrsethVingelen IL28:00+11:348:41
Eva TesarovaWing OKdisqualified
Ronja BjörklundNTNUIdid not start
Tilla Farnes HennumNTNUIdid not start
Hanne SandstadFreidigdid not start
Ingrid LundanesNTNUIdid not start
Tonje VassendNTNUIdid not start

D 40-

2 320 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF14:516:24
2Kristin HaugskottOL Trollelg15:24+0:336:38
3Mette Resell NolteFreidig15:33+0:426:42
4Gøril EideByåsen IL15:46+0:556:47
5Margot Bolstad LynumFreidig15:48+0:576:48
6Randi LillealternFreidig16:17+1:267:01
7Marianne LangøygardFrol IL16:33+1:427:08
8Anne Mette GrøtliKvikne IL16:55+2:047:17
9Elisabeth EspelandTynset IF18:01+3:107:45
Mari Angell-PetersenFreidigdisqualified

D 50-

2 320 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tone AlmåsIL Leik16:126:58
2Rine HanssenByåsen IL16:17+0:057:01
3Randi JensenFrol IL16:38+0:267:10
4Gro Sandstad EidsmoFreidig16:43+0:317:12
5Nina-Beate LiabakkByåsen IL17:00+0:487:19
6Hege Solhjem MelhuusMelhus IL17:09+0:577:23
7Liv MeliIL Nansen17:52+1:407:42
8Hilde ForbordMalvik IL18:00+1:487:45
9Britt Laila NilsgårdRøros IL20:13+4:018:42
10Elisabeth SæthreFreidig21:32+5:209:16
11Susanna BrynhildsenWing OK21:40+5:289:20
12Trine SunnsetMelhus IL22:41+6:299:46
Sigrid MelkildFreidigdisqualified

D 60-

1 960 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Guri BjørndalByåsen IL12:566:35
2Grete Berge OwrenFreidig13:00+0:046:37
3Kjellrun SporildMalvik IL14:05+1:097:11
4Magnhild ForsethFrol IL14:08+1:127:12
5Kari OsmoenOs IL14:44+1:487:31
6Sigrid KalbækkenTynset IF15:21+2:257:49
7Karin GalaaenSelbu OK15:29+2:337:53
8Liv VenåsSteinkjer OK15:50+2:548:04
9Marit Hæreid SandstadFrol IL16:17+3:218:18
10Magnhild KvaalVerdal OK17:08+4:128:44
11Anne Mette NormannTynset IF18:13+5:179:17
12Dagrunn UrsethVingelen IL21:08+8:1210:46
13Kari Halvorsen MelbyeVerdal OK26:15+13:1913:23
Gerd BjørsethKrokstadøra ILdid not start

D 70-

1 960 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Inger Johanne SimensenOs IL22:1011:18
Katharina Mo BergeFreidigdisqualified
Randi KisteNidarøst OKdid not start

H 9-10

1 170 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Xin Adian Benum LuongSteinkjer OK8:106:58
Torvin Bergh-HansenByåsen IL13:5711:55
Ovid Baglo BjørkengVerdal OK8:307:15
Filip EstilStjørdals-Blink Orientering9:177:56
Erlend GrønliFreidig6:255:29
Aksel HanssenByåsen IL13:2811:30
Mateo HendersonSteinkjer OK8:076:56
Tobias Ibsen LervågVelledalen IL7:416:34
William Mitchell IversenVerdal OK6:545:53
Sindre MohusWing OK12:3010:41
Leo Benjamin MorganMalvik IL8:227:09
Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering7:306:24
Gustav StandalStjørdals-Blink Orientering9:077:47
Sigve Bohnhorst TegdanFreidig8:116:59
Kristian Wollan BenumByåsen IL8:106:58

H 11-12

1 490 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anders Berge MjølhusOL Trollelg8:035:24
2Jonas AlstadFrol IL8:25+0:225:38
3Dagfinn StenvikByåsen IL8:28+0:255:40
4Sigurd RønningMelhus IL9:43+1:406:31
5Sigurd SævikStjørdals-Blink Orientering9:45+1:426:32
6Petter Kvalheim ReitenStjørdals-Blink Orientering10:56+2:537:20
7Johannes LerliMelhus IL11:19+3:167:35
8Johannes StordalByåsen IL11:22+3:197:37
9Finn Einar BrandsenMalvik IL12:00+3:578:03
10Sondre Skoglund LeitheFrol IL12:03+4:008:05
11William StridStjørdals-Blink Orientering13:33+5:309:05
12Ludvig LangøygardFrol IL13:46+5:439:14
13Oliver Vatterholm JernbergFreidig14:49+6:469:56
14Johan OftedalMalvik IL24:53+16:5016:42
Sivert MørchEmblem ILdisqualified

H 13-14

1 940 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kristoffer Strømdal WikFreidig9:304:53
2Tristan HalvorsenFreidig9:39+0:094:58
3Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL10:09+0:395:13
4Vegard StorliFreidig10:18+0:485:18
5Magnus AlstadFrol IL10:23+0:535:21
6Alf Petter LynumFreidig10:51+1:215:35
7Filip Mitchell IversenVerdal OK10:56+1:265:38
8Julian Fei Benum LuongSteinkjer OK11:10+1:405:45
9Ludvik Storler SnøfuglFreidig11:47+2:176:04
10Ådne StordalByåsen IL12:12+2:426:17
11Hallvard HellevikFreidig12:20+2:506:21
12Hallvard LivikStjørdals-Blink Orientering12:38+3:086:30
13Herman Bruchmüller SundtByåsen IL12:40+3:106:31
13Jørgen AuneByåsen IL12:40+3:106:31
15Ole Andreas VeskeOK Skøynar13:05+3:356:44
16Torstein Gjedrem LundVerdal OK14:23+4:537:24
17Konrad EstilStjørdals-Blink Orientering14:46+5:167:36
Eivind NæveIL Leikdid not start
Aleksander Tanem IversenVerdal OKdid not start

H 15-16

3 150 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin Vehus SkjerveVerdal OK15:555:03
2Vetle Grønvik EkraFreidig17:01+1:065:24
3Iver Dalsaune ThunFreidig17:36+1:415:35
4Niklas Landsem MelhusSteinkjer OK17:55+2:005:41
5Emil GrønliFreidig18:56+3:016:00
6Kasper Sæterhaug KnudsenFreidig18:58+3:036:01
7Emil Reinertsen LeroyerFreidig19:06+3:116:03
8Petter Andreas LonaWing OK19:40+3:456:14
9Erlend AuneByåsen IL20:25+4:306:28
10Iver Gjedrem LundVerdal OK20:57+5:026:39
11Kristoffer LerliMelhus IL21:22+5:276:46
12Olav Gjedrem LundVerdal OK26:00+10:058:15
13Anders TørumSelbu OK28:41+12:469:06
Jone Ingebrigt Sirum SamlandSelbu OKdid not start
Sverre HellevikFreidigdid not start

H 17-18

3 220 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tobias AlstadFrol IL15:164:44
2Petter Liabakk EriksenByåsen IL16:17+1:015:03
3Trym Nergård RønningOK Skøynar16:18+1:025:03
4Gaute Kvittum NytrøenTynset IF16:52+1:365:14
5Jørgen SchjølbergTynset IF17:08+1:525:19
6Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK17:34+2:185:27
7Henrik BelboSteinkjer OK17:54+2:385:33
8Håkon SæternesByåsen IL18:25+3:095:43
9Håvard VeieOK Skøynar18:37+3:215:46
10Johannes LangaasNidarøst OK20:05+4:496:14
11Asgeir EspelandTynset IF20:16+5:006:17
12Aksel VeskeOK Skøynar20:33+5:176:22
13Nikolai RenolenWing OK21:10+5:546:34
Jonas GrønliFreidigdid not start
Håkon HolstadFreidigdid not start
Mikkel HoltFreidigdid not start
Simen Spets StorhovFreidigdid not start

H 19-20

3 410 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marius AurebekkKristiansand OK14:584:23
2Elias JonssonNydalens SK15:10+0:124:26
3Jørgen BaklidKonnerud IL15:28+0:304:32
4Mats EidsmoFreidig16:12+1:144:45
5Anders HaugskottOL Trollelg16:15+1:174:45
6August Asheim BirkelandNTNUI16:46+1:484:55
7Sander ArntzenAsker Skiklubb16:49+1:514:55
8Bjørn Anders FlågenHeming Orientering17:08+2:105:01
9Kristian Fredrik LynumFreidig17:57+2:595:15
10Oscar LyngenFreidig18:18+3:205:21
11Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb20:17+5:195:56
Aslak HeimdalKonnerud ILdisqualified
Peter GisholtFossum IFdid not start

H 21-

3 410 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Trond Einar Moen PedersliOL Trollelg14:154:10
2Audun HeimdalNTNUI14:32+0:174:15
3Oskar AndrénIL Leik14:44+0:294:19
4Mattis HoltFreidig15:03+0:484:24
5Ulrik Astrup ArnesenNTNUI15:07+0:524:25
6Sindre JohannessenFreidig15:11+0:564:27
7Vegard Jarvis WestergårdNTNUI15:24+1:094:30
8Carl Petter LyngenFrol IL15:30+1:154:32
9Sindre Østgulen DeiszNTNUI15:38+1:234:35
10Lars Sandstad SkjesetFrol IL15:42+1:274:36
11Håkon Fruseth ChristiansenNTNUI15:44+1:294:36
12Ulf Forseth IndgaardFrol IL16:27+2:124:49
13Peder Aukrust OsmoenOs IL17:20+3:055:04
14Olav Andreas RemmenOL Trollelg17:21+3:065:05
15Espen Samuelsen SkiriNTNUI17:30+3:155:07
16Olav Milian Schmitt GranNTNUI17:40+3:255:10
17Børge LeirenByåsen IL17:51+3:365:14
18Lars OwrenFreidig18:50+4:355:31
19Hermann LeitheFrol IL18:59+4:445:34
20Johannes Karstein MidtbøWing OK19:59+5:445:51
21Robert MørchEmblem IL20:26+6:115:59
22Øystein Fruseth ChristiansenNTNUI20:55+6:406:08
23Vegard Vaeng BernhardsenNTNUI22:00+7:456:27
Mathias BjuganNTNUIdisqualified
Ola KeiseråsIL Leikdisqualified
Nicholas MorganMalvik ILdisqualified
Øystein Kvaal ØsterbøBækkelagets SKdid not start
Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrettdid not start
Johan Asphjell BjørnaasFrol ILdid not start
Lars Maukon MurenNTNUIdid not start
Øyvind WiggenByåsen ILdid not start

H 40-

3 220 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tomas EidsmoFreidig16:235:05
2Petter Andreas BerghMalvik IL16:48+0:255:13
3Jørgen TegdanFreidig17:33+1:105:27
4Øivind AunøienOK Fjell17:55+1:325:33
5Lars Martin HafstadByåsen IL19:21+2:586:00
6Lars StrømOK Skøynar19:41+3:186:06
7Thomas Berge MjølhusOL Trollelg19:51+3:286:09
8Ingebrigt FuglemMalvik IL20:13+3:506:16
9Geir SchjølbergTynset IF20:17+3:546:17
10Geir HanssenByåsen IL20:44+4:216:26
11Kjell Rune Logan-HalvorsrudMelhus IL21:25+5:026:39
12Jo LangøygardFrol IL22:25+6:026:57
13Kristian StensrudOL Trollelg22:26+6:036:58
Eivind LonaWing OKdisqualified
Are RogstadNidarøst OKdid not start
Jan Jacob VerdeniusVingelen ILdid not start

H 50-

3 150 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jon RøstumOL Gaula19:096:04
2Svein Erik BratsbergWing OK19:32+0:236:12
3Knut HagenByåsen IL19:55+0:466:19
4Bernt BrynhildsenWing OK19:56+0:476:19
5Stein Ivar FossMelhus IL20:07+0:586:23
6Øyvind SchjelderupWing OK20:48+1:396:36
7Rune StræteWing OK21:17+2:086:45
8Atle PedersenMelhus IL21:23+2:146:47
9John SvergjaNord-Østerdal OK21:25+2:166:47
10Leif Arne NytrøenTynset IF22:02+2:536:59
11Agnar RenolenWing OK22:24+3:157:06
12Jan Erik LedalOL Trollelg22:47+3:387:13
13Øystein WiggenByåsen IL23:14+4:057:22
14Hans Arild SkjevdalRøros IL23:22+4:137:25
15Terje SchjølbergRøros IL23:25+4:167:26
16Haakon ArnesenByåsen IL23:28+4:197:26
17Dag StenersenNidarøst OK23:42+4:337:31
18Terje MidtbøWing OK23:55+4:467:35
19Espen Fyhn NilsenStavanger Orienteringsklubb24:26+5:177:45
20Geir Arne LodgaardByåsen IL25:18+6:098:01
21Arild HeggesetFreidig26:14+7:058:19
Geir WillumsenFreidigdisqualified
Lars Erik StrømsnesMalvik ILdisqualified
Stein MarkhusVerdal OKdid not start

H 60-

2 320 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Petter GullikstadRøros IL14:176:09
2Terje RønningOK Skøynar14:22+0:056:11
3Kjell MaroniByåsen IL15:57+1:406:52
4Svein Olav ÅmotIL Leik16:11+1:546:58
5Terje KanstadWing OK17:35+3:187:34
6Karl Arne MelbyeVerdal OK17:41+3:247:37
7Rolf WærnesOrkanger IF17:58+3:417:44
8Terje HansenVingelen IL18:01+3:447:45
9Fritjof SandstadFrol IL18:43+4:268:04
10Morten SkoglundByåsen IL18:56+4:398:09
11Helge RustadFreidig18:57+4:408:10
12Olav Martin IndgaardFrol IL18:59+4:428:10
13Steinar AasvangWing OK20:18+6:018:45
14Rune M HoltFreidig25:51+11:3411:08
Helge SundbergRøros ILdisqualified
Geir NilsenEmblem ILdisqualified
Eivind BakkMelhus ILdisqualified

H 70-

1 960 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Helge RevhaugRingerike OL12:596:37
2Tor TrøanHadeland OL13:11+0:126:43
3Leidulv VinjeNidarøst OK13:32+0:336:54
4Erik LundOL Trollelg14:09+1:107:13
5Svein Endre HoveByåsen IL14:52+1:537:35
6Magnus LandstadFreidig15:11+2:127:44
7Leif EngenNidarøst OK15:22+2:237:50
8Rolf KarsetSteinkjer OK15:34+2:357:56
9Tore BrurokNidarøst OK15:41+2:428:00
10Tom BuggeByåsen IL16:08+3:098:13
11Tore KisteNidarøst OK16:53+3:548:36
12Torleif StephansenNidarøst OK17:33+4:348:57
13Nils Olav VennevikFreidig17:38+4:398:59
14Tor ØstvangOs IL17:40+4:419:00
15Steinar SimensenOs IL19:14+6:159:48
16Sverre KristoffersenVerdal OK19:54+6:5510:09
17Eigil SørliMalvik IL21:12+8:1310:48
18Magne EidemSelbu OK22:18+9:1911:22
Gunnar Jarle DrivvoldSelbu OKdisqualified

H 80-

1 960 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anders LaugloOL Trollelg19:5510:09
2Stig Arild HaugskottOL Trollelg21:27+1:3210:56
3Jardar SandstadSelbu OK23:02+3:0711:45
Arne SæterhaugByåsen ILdisqualified
Arnfinn LangelandByåsen ILdid not start

Utvikling C 10-20

1 490 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
0Johannes HalvorsrudMelhus IL11:527:57

Utvikling B 12-20

1 940 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Tina UglemsmoSelbu OKdid not start

Direkte A

2 320 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Torgeir AuneByåsen IL13:315:49
2Role AlstadFrol IL13:34+0:035:50
3Johan IvarssonFreidig13:56+0:256:00
4Frank SandbergOK Alehof14:06+0:356:04
5Erlend SandnesNTNUI14:45+1:146:21
6Jon Marius IversenVerdal OK15:10+1:396:32
7Mike LongKemiön Kiilat16:13+2:426:59
8Ingvil SnøfuglFreidig17:41+4:107:37
9Merethe OlsenOK Alehof19:20+5:498:20
10Ingerid ReinertsenFreidig19:34+6:038:26
11Hermund UlvensøenOL Tønsberg og omegn19:37+6:068:27
12Elisabeth StørsethSelbu OK20:49+7:188:58
13Leif JordetVingelen IL20:52+7:218:59
14Bente HortenVingelen IL21:35+8:049:18
15Jon UlvensøenOL Tønsberg og omegn25:35+12:0411:01
Athena SherlockMoxina OKdisqualified
Marit Eggen NyaasTynset IFdisqualified
Hanne MørchFreidigdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor