Norwegian Orienteering Federation

Official results for Trollnatta og natt-O-toget

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Trollnatta og natt-O-toget
Organiser: IL Koll
Date: Saturday 3 November 2018

Classes: Show all | Troll-Mini | Troloween | Troll-Mellom | Troll-Lang | natt-O-toget D13-14 | natt-O-toget H13-14 | natt-O-toget D15-16 | natt-O-toget H15-16

Troll-Mini

34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Isak AmkvæmKlubbløscompleted
Eva Wiik AmkværnKlubbløscompleted
Julie Moe AndersenKlubbløscompleted
Aksel Fjeld BånerudIL Kollcompleted
Annabella DahlIL Kollcompleted
Paula A. DahlKlubbløscompleted
Paulina DahlIL Kollcompleted
Johannes Thu DyrstadIL Kollcompleted
Andreas Evju-WarnkenIL Kollcompleted
Jonas Kolberg FarnessIL Tyrvingcompleted
Ylva Næssvik GaupKamp/Vestheimcompleted
Bjørn Ingemar GreenKlubbløscompleted
Otto S. HillandKlubbløscompleted
Solveig Klokk HveemIL Kollcompleted
Frida IlebrekkeIL Kollcompleted
Hedvig IlebrekkeIL Kollcompleted
Sigrid Fenne IngierdBækkelagets SKcompleted
Karoline JohannesenIL Kollcompleted
Lousie JohannesenIL Kollcompleted
Einar KristensenHeming Orienteringcompleted
Elias LehmuskoskiTPcompleted
Hans LyeNydalens SKcompleted
Astrid NäsholmNydalens SKcompleted
Atle NäsholmIL Kollcompleted
Einar Dalsegg NetlandFossum IFcompleted
Jenny NordalKlubbløscompleted
Henrik Omland PaulsrudIL Kollcompleted
Johannes ReigstadKlubbløscompleted
Knut ReigstadIL Kollcompleted
Iben SætherKlubbløscompleted
Nils SætherKlubbløscompleted
Ingrid ThorkildsenKlubbløscompleted
Thorvald UllerødKlubbløscompleted
Ole Owren ValmotKlubbløscompleted

Trolloween

113 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Alexander Kvammen-GørrissenIL Kollcompleted
Marius Jacobsen IL Kollcompleted
Lavrans AasebøIL Kollcompleted
Tallah AasebøIL Kollcompleted
Amalie BaardsgaardLyn Skicompleted
Martine BaardsgaardLyn Skicompleted
Astrid BekleelundKlubbløscompleted
Gunnar Sødal BergerKlubbløscompleted
Herman BergerKlubbløscompleted
Ylva Bohlin BlödalKlubbløscompleted
Mathilde BrandtzægKlubbløscompleted
Mia Buhaug-SamdalKlubbløscompleted
Annebella S. DahlKlubbløscompleted
Johanne DahlKlubbløscompleted
Alva Ertresvåg DupontKlubbløscompleted
Jonathan Ertresvåg DupontKlubbløscompleted
Sigrid Ertresvåg DupontKlubbløscompleted
Sofie EgnerIL Kollcompleted
Sofie Weider EgnerKlubbløscompleted
Borgar ElevestuenIL Kollcompleted
Kristin ElevestuenIL Kollcompleted
Olaus ElevestuenIL Kollcompleted
Aksel Røed ElvebråtenKlubbløscompleted
Håkon Røed ElvebråtenKlubbløscompleted
Live Særnes EriksenKlubbløscompleted
Sophie EriksenIL Kollcompleted
Elias Alexander Evjek-BørresenKlubbløscompleted
Gustav FestoKlubbløscompleted
Iver Brevik FormoIL Kollcompleted
Embla FredheimLillomarka OLcompleted
Vilde FredheimLillomarka OLcompleted
Hans Olav FuglestvedIL Kollcompleted
Ida GivimsTrycompleted
Tiril GivimsTrycompleted
Vidar GjelstadOppsal Orienteringcompleted
Sondre Hagen-BoldinghIL Kollcompleted
Ingrid Gruben HalvorsenKlubbløscompleted
William HeidIL Kollcompleted
Aksel Nissen HellerudIL Kollcompleted
Lauritz Nissen HellerudIL Kollcompleted
Signy HellerudKlubbløscompleted
Thomas Nissen HellerudIL Kollcompleted
Emrik Storm HillandKlubbløscompleted
Hilren HillandIL Kollcompleted
Marie HjelmstadBækkelagets SKcompleted
Jesper HoelIL Kollcompleted
Sindre Nikolai HolmboeIL Tyrvingcompleted
Sigmund Valseth HoltsmarkKlubbløscompleted
Solveig Klokk HveemIL Kollcompleted
Ingeborg Greve Isdal PaulsenIL Kollcompleted
Marius Høyer JacobsenIL Tyrvingcompleted
Alice Slotterøy JohnsenIL Kollcompleted
Gustav Revfem KolderupIL Kollcompleted
Herman Revfem KolderupIL Kollcompleted
Als KristensenHeming Orienteringcompleted
Alexander Kvammen-GørrisenKlubbløscompleted
Emilie LamerIL Kollcompleted
Arne LandmarkIL Kollcompleted
Magnus LandmarkIL Kollcompleted
Andreas LøchtingIL Kollcompleted
Minna LudvigsenIL Kollcompleted
Alma Lunøe-AkselsenNydalens SKcompleted
Hugo MackenzieNydalens SKcompleted
Anniken Jacobsen McClimandsIL Kollcompleted
Oskar MelandKlubbløscompleted
Tuva Nysæther MikkelsenIL Kollcompleted
Mari NævoalKlubbløscompleted
Nils NikolaisenOppsal Orienteringcompleted
Nils Østberg NikolaisenKlubbløscompleted
Sigrid Hausken NordbergNydalens SKcompleted
Eva ØhlckersIL Kollcompleted
Iris Alyssa Øien SkorveKlubbløscompleted
Ingrid OlsenIL Kollcompleted
Liv Bryhni OpsethIL Kollcompleted
Naledi RageKlubbløscompleted
Eirik ReigstadIL Kollcompleted
Mathilda ReigstadIL Kollcompleted
Olav ReigstadKlubbløscompleted
Sondre Holth RekaaRøyken OLcompleted
Tiril Holth RekaaRøyken OLcompleted
Jørgen ReuschHeming Orienteringcompleted
Mads RodemNydalens SKcompleted
Marius RønningenIL Kollcompleted
Sunniva Drange RuudRøyken OLcompleted
Simon Ragvin RystadNydalens SKcompleted
Filippa Vårs SætreLyn Skicompleted
Jens Sætre-LorentzenFet OLcompleted
Erlend SanchisHeming Orienteringcompleted
Astrid SchwarzKlubbløscompleted
Live SeierstedKlubbløscompleted
Mari Askjem SkjønnhaugKlubbløscompleted
Jakob SolemIL Kollcompleted
Eira SolnørdalIL Kollcompleted
Vetle SolnørdalIL Kollcompleted
Vilma SolnørdalIL Kollcompleted
Jens StandalIL Kollcompleted
Ivar SteinslandKlubbløscompleted
Margit StenslandKlubbløscompleted
Mika StølenIL Kollcompleted
Emil Blomberg SveenKlubbløscompleted
Andrea TangenIL Kollcompleted
Johanne TangenIL Kollcompleted
Olivia Løberg TangenKlubbløscompleted
William Løberg TangenKlubbløscompleted
Amalie TonjerNydalens SKcompleted
Linde TonjerNydalens SKcompleted
Marie Owren ValmotKlubbløscompleted
Snorre Heen VikKlubbløscompleted
Erik WahlstremTrycompleted
Oda WahlstremTrycompleted
Edvard WergelandIL Kollcompleted
Erlend WergelandIL Kollcompleted
Hannah Mathea Westeng MittelbachIL Kollcompleted
Selma SteneNydalens SKdid not start

Troll-Mellom

98 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Stian LillegårdLillomarka OL15:18
Andreas HølåsAsker Skiklubb1:17:28
Henrik Johansen HickenIL Koll17:10
Jonathan FodstadIL Koll17:37
Einar OpsethIL Koll17:39
SigneStensaker IL Koll20:14
August ØstbyIL Koll24:26
Ole Jacob MyklebustIL Koll17:11
Maia SmithIL Koll21:27
Johannes AarreIL Koll21:04
Astrid SejerstedIL Koll35:00
Elsa AlnæsIL Koll35:01
Timian RefvemIL Koll21:39
Kjetil AspelundIL Koll23:53
Synne Marie FjellheimIL Koll29:10
Anna ThommesenIL Koll29:08
Lars August FjellheimIL Koll22:03
Andreas HagemoIL Koll43:26
Lars HagemoIL Koll21:35
Sofie Evju-WarnkenIL Koll16:49
Selma Evju-WarnkenIL Koll16:51
Alfred TeigNydalens SK16:09
Victor FyhnLyn Ski27:30
Leen KalajiIL Koll33:17
Liam HaywardRaumar Orientering21:39
Erle FosstveitRaumar Orientering39:10
Sara Sofie AmadorRaumar Orientering39:13
Aksel JacobsenIL Koll20:31
Ludvig MolbergIL Koll24:59
Gabriel Kvammen-GørrissenIL Koll21:55
Helle Bolding DebernardNydalens SK24:51
Ingrid Weider EgnerFossum IF22:26
Jakob Weider EgnerFossum IF22:11
Pernille Hølås MortensenAsker Skiklubb23:10
Emma Hølås MortensenAsker Skiklubb23:41
Edvard HølåsAsker Skiklubb23:26
Max Alexander NybråtenIL Tyrving15:01
Eirik HålandIL Koll44:08
Ole HålandIL Koll43:30
Frida HålandIL Koll44:18
Noah Skjerve-HansenIL Koll43:14
Frida HalvorsenKristiansand OK18:38
Ella HalvorsenÅrvoll18:30
Andreas MelheimSturla, IF29:18
Torbjørn Melheim SvendsenSturla, IF29:15
Filip HalvorsenNydalens SK16:19
Jenny Soma SlåstadRaumar Orientering37:33
Maren Julie FinstadRaumar Orientering37:31
Tarjei Hausken NordbergNydalens SK28:41
Oskar SteneNydalens SK28:47
Thea Rølsåsen EngelsrudUllensaker OL32:48
Emma Margrethe FinstadRaumar Orientering32:40
Sander Hetle IL Koll27:10
Sofie SandvikIL Koll27:29
Oliver HetleIL Koll26:53
Birk Blyverket Nydalens SK20:07
Martina VågsnesOppsal Orientering23:41
Eivind VågsnesOppsal Orientering23:30
Ludvig Balchen LudvigsenIL Koll42:04
Solveig SlagsvoldIL Koll38:53
Sigrid Anea Sætnan ValioIL Koll29:27
Aksel Johannes Sætnan ValioIL Koll29:06
Ava Viktoria Sætnan ValioIL Koll18:42
Mari Oraug RyghIL Koll24:43
Alexander KolderupIL Koll26:53
Julie KolderupIL Koll27:50
Johanne Rystad Nydalens SK37:06
Gustav PuntervoldIL Koll27:13
Ole KimsgårdIL Koll33:44
Ingrid MadshusIL Koll33:38
Benjamin BistIL Koll17:27
August Myklebust LeopolderIL Koll16:44
Ada RodemNydalens SK30:07
Konrad MøllerIL Koll39:48
Elise Marie S. BullHeming Orientering25:19
Maria ÅrdalHeming Orientering25:20
Jonas HirschBækkelagets SK22:57
 Håkon IngierdBækkelagets SK22:52
Rasmus MjøsundNydalens SK18:45
Jone Rygh HoltenNydalens SK16:43
Ingeborg KorenNydalens SK24:16
Bjørn Kalleson RøedOppsal Orientering26:49
Mathea JohannessenNydalens SK25:02
Ingrid SkogmoNydalens SK25:01
Signe Drange RuudRøyken OL36:18
Conrad Levin StrømmeIL Koll45:43
Bastian Henrik Hagen-BoldinghIL Koll44:16
Jakob Refvem KolderupIL Koll15:38
Alfred NikolaisenOppsal Orientering16:29
Henrik IL Tyrvingcompleted
Lars August FjellheimIL Kollcompleted
Magnus Syversen GihleOppsal Orienteringcompleted
Vilde Herberg-AasIL Kollcompleted
Lazar IordanovNydalens SKcompleted
Aksel Høyer JackobsenIL Tyrving31:00
Simen Lian MortensenIL Kollcompleted
Håvard Tandberg ØhrnIL Kollcompleted
Noah AndersenIL Tyrvingdisqualified

Troll-Lang

89 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Sondre ØhrnIL Koll22:58
Silja BerstadHeming Orientering28:44
Gardar Fjøsne-KnutsenIL Koll1:00:30
Mathias BergundhaugenIL Koll1:00:13
Kaisa ArntzenHeming Orientering40:54
Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering33:08
Iver AarsethNydalens SK25:33
Andreas AspelundIL Koll25:09
Karl Oraug RyghIL Koll29:51
Sondre RystadKjelsås IL32:19
Trym RystadKjelsås IL32:18
Live LøbergNydalens SK35:21
Noah RosselandIL Koll32:18
Kristoffer HeyerdahlIL Koll32:01
Amund MelhusIL Koll53:34
Inez RosselandIL Koll1:03:19
Sofie JozinIL Koll1:03:13
Aksel AubertOppsal Orientering20:50
Emma Ailin SkårbøRaumar Orientering21:51
Josefine Oraug RyghNydalens SK38:34
Vemund O HatlenOppsal Orientering31:40
Gabriel SolemOppsal Orientering31:41
Oline Soma SlåstadRaumar Orientering28:35
Konrad StrømmeIL Koll31:41
Mareike KeilholzRøyken OL42:26
Cecilias HolmKlubbløs42:23
Maria KongsbergIL Tyrving27:54
Andrea KongsbergIL Tyrving27:57
Lars SparrevikIL Koll49:45
Idun Skjerve-HansenIL Koll37:46
Iben FredheimKlubbløs1:14:06
Marlene KeilholzRøyken OL1:14:03
Erlend BakkeFossum IF47:26
Tiril Frostestad-StenbrendenNydalens SK43:01
Boiana IordanovaNydalens SK42:54
Alma Rygh HoltenNydalens SK23:03
Aksel SanchisHeming Orientering29:51
Martine GivingHeming Orientering33:20
Tiril GivingHeming Orientering39:37
Linus MjøsundNydalens SK22:33
Jonas IngierdBækkelagets SK26:09
Markus HirschBækkelagets SK26:12
Gunnar BjervaÅs NMBU orientering42:42
Henni Hattestad KristensenHeming Orientering27:47
Astrid ReuschHeming Orientering27:48
Simen Bryhn BergstrømIL Tyrving39:42
Elias MolundIL Tyrving35:31
Magnus MolundIL Tyrving35:26
Tiril Ebon EspedalNydalens SK35:41
Mathias HolmskauTrøsken IL18:52
Marte LangsæterTrøsken IL36:08
Henrik Mikkelsen ForosFossum IF35:21
Ingrid HolmskauTrøsken IL33:58
Leah Hagen-BoldingIL Koll44:06
Maja Kalleson RøedOppsal Orientering35:21
Mari KallesonOppsal Orientering23:22
Henrikke BertnesIL Tyrving48:57
Ingrid HoplandIL Tyrving48:54
Jens WoldSturla, IF23:21
Eskil HafskjoldNydalens SK21:54
Rasmus MckonzleNydalens SK21:55
Oskar Mollatt WirstadIL Koll21:52
Sondre HafskjoldNydalens SK34:23
Maximiliam MckonzleNydalens SK34:30
Hanne Wærp HaugeNydalens SK19:42
Eivind RøseidIL Koll53:12
Adriana Alcubilla-HansenIL Koll52:01
Isabel Alcubilla-HansenIL Koll51:51
Torstein RøseidIL Koll1:03:01
Eira Skaarer WiklundNydalens SK16:38
Henrik NybergAsker Skiklubb27:55
Henrik Elias SebjørnsenFossum IF20:17
Mathias BirkelundAsker Skiklubb19:36
Synne Nordby HvenekildeOppsal Orientering32:08
Åse LuråsOppsal Orientering32:13
Inger Anne Svendsvik BraarudHalden SK24:55
Inger Anne Svendsvik BraarudHalden SK24:55
Helene ScheeleNydalens SK24:57
Mons LorentzenFet OL19:42
Sigmund ØlstadFet OL19:43
Ingrid KjerkreitHeming Orientering33:12
Teodor Nysæther MikkelsenIL Koll31:29
Synne Syversen GihleOppsal Orienteringcompleted
August Lea KabbeNydalens SKcompleted
Mikkel MichelsenFossum IFcompleted
Linea Kalleson RøedOppsal Orienteringcompleted
Ask Felland SætnanFossum IFcompleted
Uten Navn (1)Klubbløsdisqualified
Uten Navn (2)Klubbløsdisqualified

natt-O-toget D13-14

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ingeborg Roll MoslandOppsal Orientering32:36
2Inga Skaarer WiklundNydalens SK37:47+5:11
3Ane HustvedtOppsal Orientering37:51+5:15
4Marie ScheeleNydalens SK38:29+5:53
5Kathinka Zahl HagenFossum IF43:55+11:19
6Pauline MyklebustIL Koll44:49+12:13
7Katrine Bjordal VegganOppsal Orientering45:29+12:53
8Mari AarsethNydalens SK48:42+16:06
9Sofie Solheim UndebergetOppsal Orientering51:50+19:14
10Tale Nordby HvenekildeOppsal Orientering1:00:06+27:30

natt-O-toget H13-14

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marius E. AamodtOppsal Orientering32:29
2Sigurd RødnesOppsal Orientering32:30+0:01
3Ask OlaussenOppsal Orientering32:35+0:06
4Philip Lehmann RomørenFossum IF32:41+0:12
5Henrik Julian Fontes AarbuVarteig OL33:00+0:31
6Axel AaldeNydalens SK34:56+2:27
7Mikael BirkelundAsker Skiklubb35:08+2:39
8Jakob A. GjedeboOppsal Orientering49:39+17:10
8Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb49:39+17:10
10Tobias Tronbøl LiumIL Koll50:36+18:07
11Jonas HickenIL Koll55:16+22:47
12Johannes Salvesen-LundeIL Koll55:20+22:51
Martin Christoffer BorgIL Kolldisqualified
Eskil BrændenLillomarka OLdisqualified
Håvard EikRaumar Orienteringdisqualified
Vilmer NybergAsker Skiklubbdisqualified
Jonathan WoodhouseLillomarka OLdisqualified
Rasmus D. EastwoodLillomarka OLdid not start

natt-O-toget D15-16

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Amélie AamodtOppsal Orientering38:01
2Kristin Melby JacobsenLardal OL45:33+7:32
3Tina KallesonOppsal Orientering48:51+10:50
4Stella HolmboeIL Tyrving49:30+11:29
5Ella BerstadHeming Orientering50:49+12:48
6Ingrid Solheim UndebergetOppsal Orientering50:52+12:51
7Selma Tørudbakken JendalFossum IF51:37+13:36
8Ragnhild Mathea HelmersenFet OL55:15+17:14
9Elise Wærp HaugeNydalens SK1:03:09+25:08

natt-O-toget H15-16

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anselm ReichenbachOppsal Orientering31:59
2Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering32:04+0:05
3Tobias EspedalNydalens SK32:05+0:06
4Henrik ReuschHeming Orientering32:17+0:18
5Marius BakkeFossum IF32:20+0:21
6Lars Øderud VatneBækkelagets SK37:49+5:50
7Rolf Andreas BergNydalens SK41:43+9:44
8Birk Felland SætnanFossum IF41:55+9:56
9Elias StubberudNydalens SK43:57+11:58
10Jonas AarsethNydalens SK44:55+12:56
Anders Håvard LarsenNydalens SKdisqualified
Gaute FosstveitRaumar Orienteringdid not start
Sondre Zahl HagenFossum IFdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor