Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sommerløpene i Nord-Østerdal 2018, dag 1

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sommerløpene i Nord-Østerdal 2018
Arrangørorganisasjoner: Alvdal IL / Folldal IF / Tynset IF
Dato: fredag 6 juli 2018 - søndag 8 juli 2018

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)

N-åpen

2 070 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Erik BerganKongsberg OL17.398.31
Emma HylenTynset IF11.165.26
Live Marie LangøygardFrol IL16.598.12
Seline Sjønnesen NyhusNittedal OL16.498.07
Sigurd Skoglund LeitheFrol IL16.277.56
Sander TørumSelbu OK15.487.37

D -10

2 070 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Frida HopeModum OL26.1212.39
Hedda HylenTynset IF17.058.15
Selma LangøygardFrol IL26.2212.44
Magnhild Kleppa MadslienLillehammer OK12.446.09
Aurora OldertrøenTynset IF14.206.55
Ida Joanne OldertrøenTynset IF15.407.34
Ingvild RingheimLarvik OK23.2711.19
Solveig Skoglund LeitheFrol IL26.2112.43
Bertine Tønder-NilsskogTynset IF19.219.20
Maria sæther VerdeniusVingelen IL14.397.04

H -10

2 070 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Jonas AlstadFrol IL11.415.38
Torgrim Hasle HaslestadRingsaker OK20.299.53
Ludvig LangøygardFrol IL18.409.01
Sondre Skoglund LeitheFrol IL28.1413.38
Dagfinn StenvikByåsen IL12.165.55

D 11-12N

2 070 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Elise AaenTynset IF10.164.57
Tina UglemsmoSelbu OK15.427.35
Ida SchärerKvikne IL9.044.22

H 11-12N

2 070 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Angesom Hagos HaddishSelbu OK11.165.26
Markus TørumSelbu OK15.547.40
Birk Tønder-NilsskogTynset IF9.294.34

D 13-16N

2 070 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gina Rikarda LangoddenAlvdal IL6.543.20

H 13-16N

1 120 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eivind LangoddenAlvdal IL7.136.26

D 11-12

3 150 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synne Kvittum NytrøenTynset IF11.493.45
2Lisa Sæther VerdeniusVingelen IL13.14+1.254.12
3Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OL13.16+1.274.12

H 11-12

3 150 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon HallanOK Skøynar9.523.07
2Jan Olav BerganKongsberg OL11.28+1.363.38
3Oskar HopeModum OL12.41+2.494.01
4Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK14.29+4.374.35
Simen Hansæl-NergaardKvikne ILdiskvalifisert

D 13-16C

3 150 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Selma Bjørnsgaard LenndinLillehammer OK11.043.30
2Ingvild Torgersen JakobsenMolde og Omegn IF12.02+0.583.49
Elise NyhusNittedal OLdiskvalifisert

D 17-C

3 150 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marit BrødreskiftFreidig13.544.24
2Karoline SkjelsvikLillehammer OK19.04+5.106.03
3Berit DalheimLunderseter IL24.58+11.047.55

H 17-C

3 150 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Matthew NgOslostudentenes IK11.393.41
2Stig HjelsethOL Tønsberg og omegn15.51+4.125.01

D 13-14

4 150 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eline Horten JordetVingelen IL15.013.37 Last ned GPS-spor i gpx-format
2Kseniya MironavaModum OL15.44+0.433.47
3Andrea sæther VerdeniusVingelen IL16.34+1.333.59
4Sigrid HaugskottOL Trollelg18.22+3.214.25
5Iril RingheimLarvik OK19.34+4.334.42
6Ida HøsøienTynset IF19.46+4.454.45
7Anne FrøislandVang OL20.30+5.294.56

H 13-14

4 150 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK13.513.20
2Johannes Salvesen-LundeIL Koll14.25+0.343.28
3Martin Christoffer BorgIL Koll15.19+1.283.41
4Halvor LøkenKongsberg OL15.38+1.473.46
5Arne BerganKongsberg OL15.45+1.543.47
6Jonas HickenIL Koll16.43+2.524.01
7Lars Horten JordetVingelen IL16.51+3.004.03
8Eivind NæveIL Leik17.00+3.094.05
9Magnus AlstadFrol IL17.35+3.444.14
10Anders TørumSelbu OK23.00+9.095.32
11Eskil BrændenLillomarka OL26.44+12.536.26
Christian Fredrik BorgIL Kolldiskvalifisert
Simen Gløgård StensrudNittedal OLdiskvalifisert
Sigurd VatnFrol ILdiskvalifisert

D 15-20B

4 150 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emilie SchärerKvikne IL20.104.51
2Ane Marte VatnFrol IL21.58+1.485.17

H 15-20B

4 150 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars Erik UglemsmoSelbu OK18.434.30

H 21-

12 800 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1William LindMalungs OK14.391.08
2Øyvind HjermstadFossum IF15.04+0.251.10
3Lars Sandstad SkjesetFrol IL15.14+0.351.11
4Erling HjermstadFossum IF15.20+0.411.11
5Isak BergsetFrol IL15.32+0.531.12
6Sander ArntzenAsker Skiklubb15.49+1.101.14
7Andreas SølbergIL Leik16.08+1.291.15
8Vegard Blomseth JohnsenNTNUI16.10+1.311.15
9Linus BohmanMalungs OK16.17+1.381.16
10Per Melander OftenNydalens SK16.44+2.051.18
11Øyvind WiggenByåsen IL16.45+2.061.18
12Johannes BordalRingsaker OK16.57+2.181.19
13Ola KeiseråsIL Leik17.16+2.371.20
14Mattis HoltFreidig17.18+2.391.21
15Erik GustafssonNTNUI17.34+2.551.22
16Sondre Sande GullordNydalens SK18.04+3.251.24
16Marius WikstrømRingsaker OK18.04+3.251.24
18Linus OlhansÅs-NMBU Orientering18.41+4.021.27
19Jo Inge FjellstadÅs-NMBU Orientering19.26+4.471.31
20Hermann LeitheFrol IL21.05+6.261.38
21Sigurd StenvikByåsen IL21.14+6.351.39
22Sindre Engzelius GylverNTNUI22.27+7.481.45
23Jan Andreas EdstrømOppsal Orientering23.46+9.071.51
Kenneth BilstadVang OLdiskvalifisert

H 19-20

9 920 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sverre NarumVang OL20.182.02
2Hallvard Arntzen FossSandefjord OK23.52+3.342.24

H 35-

9 920 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard SundbergStor-Elvdal SK19.381.58
2Torbjørn DalløkkenTynset IF25.53+6.152.36
3Jo LangøygardFrol IL29.05+9.272.55

D 21-

7 950 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Johanne Lind NørbechNydalens SK16.422.06
2Anna UlvensøenNTNUI17.52+1.102.14
3Karen Oline KolstadNTNUI18.05+1.232.16
4Ragnhild HjermstadFossum IF18.32+1.502.19
5Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK18.51+2.092.22
6Mari Støen GussiåsMolde og Omegn IF19.35+2.532.27
7Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU Orientering20.11+3.292.32
8Jorunn KvaklandNTNUI20.30+3.482.34
9Eva TesarovaWing OK21.07+4.252.39
10Helen PalmerByåsen IL21.37+4.552.43
11Gunhild Rogne HallandNydalens SK21.58+5.162.45
12Ingvild Maalen-JohansenÅs-NMBU Orientering22.21+5.392.48
13Kine Sofie SandstadFrol IL23.03+6.212.53
14Malin EijsinkNydalens SK25.02+8.203.08
15Maria BelsbyNord-Østerdal OK26.21+9.393.18
16Wendy FjellstadÅs-NMBU Orientering28.05+11.233.31
17Marte Hoff HagenNTNUI28.23+11.413.34
18Ingrid UrsethVingelen IL30.06+13.243.47

H 17-18

7 950 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Even LindaasVang OL17.072.09
2Eskil FrøislandVang OL17.55+0.482.15
3Gaute Kvittum NytrøenTynset IF18.11+1.042.17
4Jo Even KolstadFreidig18.14+1.072.17
5Njaal Ellegaard MelbyVang OL19.45+2.382.29
6Jakob HjelsethOL Tønsberg og omegn20.58+3.512.38
7Asgeir EspelandTynset IF25.21+8.143.11
8Sverre GrafferRingerike OL28.01+10.543.31

H 45-

7 950 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar VatnFrol IL16.322.04
2Christian GløgårdNittedal OL17.09+0.372.09
3Frode HaugskottOL Trollelg17.14+0.422.10
4Syver LøkenKongsberg OL17.31+0.592.12
5Lars EnerhaugenModum OL17.38+1.062.13
6Knut HagenByåsen IL18.08+1.362.16
7Torger HøsøienTynset IF18.19+1.472.18
8Stein Ivar FossMelhus IL18.29+1.572.19
9Jan HageIL Leik19.30+2.582.27
10Øystein WiggenByåsen IL19.34+3.022.27
11Agnar RenolenWing OK20.17+3.452.33
12Even ErlienGjø-Vard OL20.19+3.472.33
13Tormod KleppaLillehammer OK20.23+3.512.33
14Gunnar HopeModum OL20.39+4.072.35
15Stein Magnus MoenGrue IL21.35+5.032.42
16Geir PaulsenOL Trollelg24.16+7.443.03
17Erik BorgIL Koll25.02+8.303.08
18Bjørn BendiktsenKonnerud IL25.04+8.323.09
19Helge GrafferRingerike OL26.18+9.463.18
20Are KristiansenIL Tyrving27.58+11.263.31
21Trond FossSandefjord OK28.40+12.083.36
22Oskar KaaløySandefjord OK31.49+15.174.00
Hans Arild SkjevdalRøros ILdiskvalifisert
Jan Jacob VerdeniusVingelen ILdiskvalifisert

D 17-18

6 590 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL27.544.14

D 19-20

6 590 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering24.103.40
2Andrine VikenByåsen IL31.56+7.464.50

D 35-

6 590 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ragnhild UtstumoVingelen IL23.183.32
2Marte SkoglundFrol IL23.53+0.353.37

H 15-16

6 590 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans UrsetIL BUL-Tromsø15.002.16
2Tobias AlstadFrol IL15.02+0.022.16
3Mats LindaasElverum OK15.14+0.142.18
4Ådne SkjærsteinIL Tyrving15.59+0.592.25
5Håvard VeieOK Skøynar16.00+1.002.25
6Iver RingheimLarvik OK17.06+2.062.35
7Jakob HøsøienTynset IF18.49+3.492.51
8Hallvar HallanOK Skøynar21.26+6.263.15
9Gaute LindaasElverum OK29.03+14.034.24
Even BordalRingsaker OKdiskvalifisert
Mikkel HoltFreidigdiskvalifisert

D 15-16

5 460 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Frida HaugskottOL Trollelg16.172.58
2Kristin Melby JacobsenLardal OL16.46+0.293.04
3Martine SkjelsvikLillehammer OK20.13+3.563.42
4Ingrid MobråthenBotne SK20.46+4.293.48
5Ane Malene KolstadFreidig22.10+5.534.03
6Lerke HjelsethOL Tønsberg og omegn22.43+6.264.09
7Ingeborg Hasle HaslestadRingsaker OK22.49+6.324.10
8Hege HallanOK Skøynar25.01+8.444.34
9Maren VikenByåsen IL25.11+8.544.36
10Marion Halvorsen NustadØyer-Tretten IF27.09+10.524.58

H 55-

5 460 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Petter GullikstadRøros IL14.522.43
2Per Kristian EkebergIL Tyrving16.25+1.333.00
3Frode SjøvoldRøros IL16.34+1.423.02
4Johan LundeIL Koll17.09+2.173.08
5Gunnar GytriFørde IL17.52+3.003.16
6Kjell MaroniByåsen IL17.57+3.053.17
6Lars HjermstadFossum IF17.57+3.053.17
8Harald BergeLøten o-lag18.41+3.493.25
9Per EngebakkenNord-Østerdal OK18.56+4.043.28
10Edvard DahlOL Vallset/Stange19.20+4.283.32
11Ole Johan SætherIsfjorden IL19.24+4.323.33
12Øystein MelbyVang OL20.00+5.083.39
13Kjell BlomsethÅs-NMBU Orientering20.31+5.393.45
14Stein Arne NegårdVang OL20.33+5.413.45
15Jørgen NergårdRena IL20.40+5.483.47
16Kai MidtskogenBotne SK21.26+6.343.55
17Jan Kåre VatneMo OK22.35+7.434.08
18Eirik NordhagenÅs-NMBU Orientering22.41+7.494.09
19Bjørn GussgardFolldal IF22.48+7.564.10
20Vemund JarenFreidig23.22+8.304.16
21Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn28.29+13.375.13
Magne LysbergFreidigdiskvalifisert

D 45-

5 120 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Valborg MadslienLillehammer OK14.582.55
2Ingrid UndstadLarvik OK16.08+1.103.09
3Kristin HaugskottOL Trollelg16.46+1.483.16
4Anne UrsetIL BUL-Tromsø17.02+2.043.19
5Torunn Økern JensenRingerike OL17.59+3.013.30
6Anne Marit BordalRingsaker OK18.07+3.093.32
7Ane BjørnsgaardLillehammer OK18.08+3.103.32
8May Ingela HopeModum OL18.38+3.403.38
9Tone AlmåsIL Leik18.41+3.433.38
10Liv MeliIL Nansen19.08+4.103.44
11Hege SolerødGjø-Vard OL19.12+4.143.45 Last ned GPS-spor i gpx-format
12Larysa MironavaModum OL19.53+4.553.53
13Randi JensenFrol IL20.38+5.404.01
14Hanne Løver ThonModum OL21.05+6.074.07
15Britt Laila NilsgårdRøros IL22.47+7.494.26
16Kristin Hasle HaslestadRingsaker OK23.02+8.044.29
17Stine ArntzenSandefjord OK25.20+10.224.56
18Sissel BolstadTynset IF29.57+14.595.50

D 55-

5 120 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari ChristiansenSandefjord OK17.453.28
2Kjersti SkantzeIL Tyrving18.11+0.263.33
3May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering18.26+0.413.36
4Wenche BjørnstadRingsaker OK18.51+1.063.40
5Berit DanielsenIL Tyrving19.24+1.393.47
6Grete Berge OwrenFreidig20.19+2.343.58
7Unni Halvorsen NustadØyer-Tretten IF20.31+2.464.00
8Margrete EngzeliusAsker Skiklubb21.23+3.384.10
9Karin GalaaenSelbu OK21.47+4.024.15
10Marianne HjermstadFossum IF21.49+4.044.15
11Bente Bolstad NergårdRena IL22.21+4.364.21
12Sunniva Johaug RyenOs IL24.17+6.324.44
13Eli RingdalenMo OK26.45+9.005.13
Sille WinsnesÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert

H 65-

5 120 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Orientering11.442.17
2Knut SkjesetVang OL13.04+1.202.33
3Einar LundHamar OK13.10+1.262.34
4Avle Christen BjørnHamar OK14.08+2.242.45
5Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar14.21+2.372.48
6Ottar RyenOs IL16.00+4.163.07
7Øistein ÅsmulOL Trollelg16.09+4.253.09
8Rune M HoltFreidig17.25+5.413.24
9Bjørn Ludvig BrenneOL Trollelg19.30+7.463.48
10Roar SætabergetLunderseter IL21.50+10.064.15
11Bjørn JakobsenMolde og Omegn IF22.18+10.344.21
12Knut FjæstadHamar OK23.28+11.444.35

D 65-

4 060 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Inger K. BrøndboOL Vallset/Stange18.324.33
2Tone DalløkkenTynset IF21.12+2.405.13
3Anne-Lise BrenneOL Trollelg24.21+5.495.59
4Randi Aas FjæstadHamar OK30.54+12.227.36
Sigrid KalbækkenTynset IFdiskvalifisert

D 75-

3 580 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marit Økern JensenBærums Skiklub24.536.57
2Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag28.43+3.508.01
3Grete UrsetVingelen IL30.09+5.168.25

H 75-

3 580 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Olav HøiåsVang OL14.594.11
2Anders LaugloOL Trollelg17.21+2.224.50
3Einar StensbyLøten o-lag17.50+2.514.58
4Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag18.08+3.095.03
5Lars ButtingsrudVingelen IL19.23+4.245.24
6Per (Jakob) KjusRøyken OL20.21+5.225.41
7Reidar MyliusÅlen IL23.54+8.556.40
8Arne SvalundØyer-Tretten IF30.23+15.248.29
9Gunnar SmistadOL Trollelg32.35+17.369.06
10Mads BergNord-Østerdal OK34.11+19.129.32

Trim Direktepåmelding A

5 460 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirik SlettenFolldal IF21.243.55
2Ragnhild SkogsrudOL Vallset/Stange36.11+14.476.37
Vegard BendiktsenKonnerud ILdiskvalifisert

Trim Direktepåmelding B

4 150 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leif JordetVingelen IL18.404.29
2Gaute SkjelsvikLillehammer OK19.49+1.094.46
3Elisabeth StørsethSelbu OK20.14+1.344.52
4Inge RingheimLarvik OK21.54+3.145.16
5Ingrid Lundin BerganKongsberg OL22.13+3.335.21
6Bente HortenVingelen IL22.15+3.355.21
7Mai Iren AlmåsIL Leik22.32+3.525.25
8Anne Mette NormannTynset IF24.52+6.125.59
9Marianne LangøygardFrol IL27.47+9.076.41
10Lise MeldgaardKonnerud IL28.41+10.016.54
11Elin NyhusNittedal OL34.18+15.388.15
Mona Dalegård LøkenKongsberg OLdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor