Norwegian Orienteering Federation

Official results for Trondheim Sprintcup, Finale

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Trondheim Sprintcup, Finale
Organiser: NTNUI
Date: Thursday 3 May 2018

Freidig

66 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Marit Storler SnøfuglÅpen kort (2)23:06
1Mari Angell-PetersenD 40- (7)21:12
1Tomas EidsmoH 40- (12)17:45
1Grete Berge OwrenD 60- (1)32:36
1Torid KvaalD 75- (1)36:42
1Mikkel HoltH 15-16 (20)18:04
1Kristoffer Strømdal WikH 13-14 (18)23:35
1Mathea Spets StorhovD 13-14 (11)22:35
1Oscar LyngenH 17-20 (12)16:30
2Irene Storler SnøfuglÅpen kort (2)24:49+1:43
2Mari EidsmoD 15-16 (8)21:30+2:43
2Una KittilsenD 13-14 (11)26:03+3:28
2Emil Reinertsen LeroyerH 13-14 (18)24:41+1:06
2Vera MelkildD 17-20 (11)20:34+1:19
2Alf Petter LynumH 11-12 (6)14:04+0:10
3Jørgen TegdanH 40- (12)19:49+2:04
3Anne NevinÅpen lang (11)23:06+6:31
3Anders WaageH 70- (6)40:03+0:41
3Gunnar ØsterbøH 75- (6)37:55+2:27
3Nora HalvorsenD 11-12 (7)13:33+1:43
3Ane Malene KolstadD 15-16 (8)24:38+5:51
3Vetle Grønvik EkraH 15-16 (20)24:39+6:35
3Solveig Louise NissenD 13-14 (11)30:36+8:01
3Emil GrønliH 13-14 (18)26:50+3:15
3Kristian Fredrik LynumH 17-20 (12)18:29+1:59
4Mette Resell NolteD 40- (7)32:28+11:16
4Helge RustadH 60- (8)35:39+9:28
4Magnus LandstadH 75- (6)40:17+4:49
4Selma NevinD 13-14 (11)31:40+9:05
4Iver Dalsaune ThunH 13-14 (18)27:14+3:39
4Jo Even KolstadH 17-20 (12)20:37+4:07
5Jon HolstadH 40- (12)23:21+5:36
5Sven NevinH 11-12 (6)24:13+10:19
5Nils Olav VennevikH 70- (6)43:13+3:51
5Ine Bohnhorst TegdanD 11-12 (7)16:28+4:38
5Kasper Sæterhaug KnudsenH 15-16 (20)26:49+8:45
5Marita AskeD 13-14 (11)32:47+10:12
5Vilde Lereim StorliD 15-16 (8)32:27+13:40
6Tina Strømdal WikD 40- (7)34:34+13:22
6Maja Sæterhaug KnudsenD 11-12 (7)17:46+5:56
6Tristan HalvorsenH 13-14 (18)32:04+8:29
6Maria Strømdal WikD 13-14 (11)34:07+11:32
6Silje Marie NissenD 15-16 (8)33:42+14:55
6Håkon HolstadH 17-20 (12)23:44+7:14
7Agnes Vatterholm JernbergD 11-12 (7)27:45+15:55
7Sigrid MelkildD 50- (8)32:05+10:16
7Tora KittilsenD 13-14 (11)35:54+13:19
7Matias NissenH 17-20 (12)27:51+11:21
8Anne MelkildD 50- (8)34:05+12:16
8Sverre HellevikH 13-14 (18)32:45+9:10
8Anna Aurora NolteD 13-14 (11)36:21+13:46
8Maria Ulseth SylteD 17-20 (11)32:18+13:03
8Aleksander SkoglundH 17-20 (12)28:09+11:39
8Lars OwrenH 21- (13)27:53+11:44
9Anthony LeroyerH 40- (12)29:08+11:23
9Bernt RognesH 50- (17)30:55+9:10
9Lina Storler SnøfuglD 13-14 (11)37:08+14:33
13Brage AsplemH 15-16 (20)35:06+17:02
Mathias LeroyerH -10 (6)11:58
Eira Forsbak AsplemD -10 (5)27:14
Eva AmundsenD -10 (5)26:17
Erlend GrønliH -10 (6)18:58
Geir WillumsenH 50- (17)disqualified
Jostein RøH 15-16 (20)disqualified
Anna ChristensenD 15-16 (8)disqualified
Antonius Herskedal AmundsenH 15-16 (20)disqualified
Margot Bolstad LynumD 40- (7)did not start
Arild HeggesetH 50- (17)did not start
Vilde Talgø-KristiansenD 13-14 (11)did not start
Vegard Lereim StorliH 13-14 (18)did not start
Mathias Enebak IversenH 15-16 (20)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor