*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för KM Natt Telemark krets

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Natt Telemark krets
Arrangörsorganisation: IL Hauken
Dato: fredag 5 oktober 2018

Hedrum OL

1 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
2Kristin JohanssonD 17-C (3)28.39+2.1614.50

IL Hauken

3 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
4Henrik Repstad StoremyrH 13-14 (4)48.48+12.1916.42
Jesper FlogstadH 40- (5)brutt
Kjell HeideH 60- (1)brutt
Ole Magnus StoremyrH 11-12ikke startet
John Kristian Repstad StoremyrH 17-C (2)ikke startet

IL Koll

0 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
Christian Fredrik BorgH 13-14 (4)ikke startet

Larvik OK

4 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
1Jørn SundbyH 40- (5)57.4210.17
1Per Olav GulbrandsenH 50- (4)53.0712.37
2Kåre ThorbjørnsenH 70- (2)54.02+7.4721.57
4Tom KristensenH 40- (5)1.01.20+3.3810.55

Notodden OL

3 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
2Åsmund SlokvikH 15-16 (2)1.23.23+34.5119.48
3Jørn MyrlandH 50- (4)1.08.01+14.5416.09
4Petter LøeH 50- (4)1.23.08+30.0119.44
Sveinung RekaaH 60- (1)ikke startet

OK Skeidi

1 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
3Erling GrammeltvedtH 21- (3)59.12+1.2610.33

OL Tønsberg og omegn

1 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
3Trym B IslandH 17-20 (4)1.09.42+17.2412.25

Porsgrunn OL

21 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
1Lenka WestinD 17-C (3)26.2313.40
1Anine Kjørholt LieD 15-16 (2)55.5515.21
1Elise AusenD 17-20 (2)52.3512.29
1Kjersti Adéla WestinD 21- (1)1.00.3414.23
1Hilde VassendD 50- (2)52.5814.33
1Tobias MathisenH 15-16 (2)48.3211.31
1Rasmus MathisenH 17-20 (4)52.189.19
1Kjell MeenH 70- (2)46.1518.48
2Ole JohanssonH 17-C (2)29.41+3.4215.22
2Une HoltermannD 15-16 (2)55.56+0.0115.21
2Anna MeenD 17-20 (2)1.00.36+8.0114.23
2Hilde Kristine RosenvoldD 50- (2)1.07.08+14.1018.26
2Alexander Repstad StoremyrH 17-20 (4)1.04.31+12.1311.30
2Magnus Aarhus KinnH 21- (3)58.09+0.2310.21
2Magne Wiig MathisenH 40- (5)59.27+1.4510.35
3Inger Marie JohanssonD 17-C (3)28.44+2.2114.53
3Oscar Wiersdalen ThunoldH 13-14 (4)48.37+12.0816.38
3Dag AusenH 40- (5)1.00.50+3.0810.50
4Håvard SkriubakkenH 17-20 (4)1.30.28+38.1016.07
5Lars Ole ThunoldH 40- (5)1.30.45+33.0316.10
Kay JørgensenH 70- (2)brutt

Sandefjord OK

4 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
1Knut GjoneH 17-C (2)25.5913.27
1Benjamin GjoneH 13-14 (4)36.2912.29
2Gabriel GjoneH 13-14 (4)36.37+0.0812.32
Knut Ivar JohansenH 40- (5)brutt

Skien OK

3 startande
PlacNavnKlasseTidDiffKm-tid
1Frode NysæterH 21- (3)57.4610.17
1Per FuruheimH 60- (1)53.2514.40
2Espen RaastadH 50- (4)1.03.06+9.5914.59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

IOF Eventor