Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser
Arrangørorganisasjon: Hadeland OL
Dato: lørdag 20 januar 2018

M 18 NJM

6 700 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Isak JonssonNorway33.184.58
2Samuli PeltolaFinland34.36+1.185.09
3Eskil FrøislandNorway35.03+1.455.13
4Jonatan StåhlSweden36.19+3.015.25
5Tomi NykänenFinland36.45+3.275.29
6Gabriel LarssonSweden36.57+3.395.30
7Henrik Fredriksen AasNorway37.34+4.165.36
8Emils ZernisLatvia38.20+5.025.43
9Ragnar RoobaEstonia39.35+6.175.54
10Sander PritsikEstonia41.26+8.086.11
11Anton HänströmSweden41.31+8.136.11
Ugis Roberts BekerisLatviadiskvalifisert

W 18 NJM

6 100 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maria HoskariFinland38.566.22
2Aino RantalaFinland39.53+0.576.32
3Ane Sofie KroghNorway40.28+1.326.38
4Judita Traubait¿Lithuania40.31+1.356.38
5Anna Ø. GravirNorway43.36+4.407.08
5Ellen BlennowSweden43.36+4.407.08
7Emelie BrudinSweden45.23+6.277.26
8Elin SchagerströmSweden45.46+6.507.30
9Marlin HaavengenNorway46.52+7.567.40
10Juste UmbrasaiteLithuania47.08+8.127.43
11Lotte Jauhojärvi MarkussenDenmark48.46+9.507.59
12Monika BadunaLatvia55.04+16.089.01

M 20 NJM

6 700 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elmeri ToivanenFinland31.234.41
2Robin SalenSweden32.00+0.374.46
3Jørgen BaklidNorway32.10+0.474.48
4Edvin NordströmSweden33.53+2.305.03
5Simon ErikssonSweden34.30+3.075.08
6Styrk Hundseid KamsvågNorway35.26+4.035.17
7Per Clemet WisløffNorway36.00+4.375.22
8Henrik AsklöfFinland37.50+6.275.38
9Ignas AmbrazasLithuania39.11+7.485.50

W 20 NJM

6 100 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Liisa NenonenFinland34.275.38
2Maiju KovanenFinland37.34+3.076.09
3Tilla F. HennumNorway37.53+3.266.12
4Sofia WestinSweden39.04+4.376.24
5Sofia BerglundSweden39.05+4.386.24
6Epp PaalbergEstonia39.38+5.116.29
7Elin  LundgrenSweden40.27+6.006.37
8Synne StrandNorway43.18+8.517.05
9Kaisa RoobaEstonia47.13+12.467.44
10Migl¿ Sušinskait¿Lithuania47.23+12.567.46
11Anne W, EikenNorway48.29+14.027.56

D 21-

6 500 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna UlvensøenNTNUI33.055.05
2Barbro KvåleHadeland OL33.59+0.545.13
3Audhild Bakken RognstadEmblem IL35.08+2.035.24
4Doris KudreVärska OK Peko35.30+2.255.27
5Evine Westli AndersenLøten o-lag35.43+2.385.29
6Stine Olsen KirkevikHamar OK36.08+3.035.33
7Marta UlvensøenNTNUI38.03+4.585.51
8Emilie Westli AndersenLøten o-lag42.36+9.316.33
9Synne BaklidKonnerud IL44.13+11.086.48
10Marianne DæhliNydalens SK53.05+20.008.10
Zsuzsa FeyAsker Skiklubbikke startet

H 21-

7 900 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars Hol MoholdtWing OK36.464.39
2Jørgen MadslienNTNUI39.51+3.055.02
3Øyvind WatterdalHadeland OL40.14+3.285.05
4Bjørnar KvåleHadeland OL40.58+4.125.11 Last ned GPS-spor i gpx-format
5Audun HeimdalKonnerud IL41.02+4.165.11
6Eivind TonnaAsker Skiklubb42.52+6.065.25
7Øyvind WiggenByåsen IL43.00+6.145.26
8Miska TervalaFinland43.04+6.185.27
9Ove SætraHadeland OL43.14+6.285.28
10Andreas M. EdvardsenAsker Skiklubb44.22+7.365.36
11Nauris RaizeLatvia44.29+7.435.37
12Bojan BlumensteinNydalens SK45.56+9.105.48
13Klaus CsucsIFK Mora OK46.51+10.055.55
14Sindre Jansson HaverstadLierbygda OL48.20+11.346.07
15Kevin HallopVärska OK Peko48.24+11.386.07
16Št¿pán MudrákOOB TJ Slovan Luha¿ovice55.46+19.007.03
17Sondre Ruud BråtenNydalens SK59.16+22.307.30
18Erling SommerfeldtAsker Skiklubb1.05.15+28.298.15
19Jostein F. TellnesAsker Skiklubb1.11.10+34.249.00
Christian HohlWing OKikke startet
Mathias BenjaminsenLillomarka OLikke startet

D 17-20

6 100 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marit Melby JacobsenLardal OL38.356.19
2Heidi Therese WiestVang OL43.13+4.387.05
3Margrethe WisløffAsker Skiklubb45.02+6.277.22
4Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL48.12+9.377.54
5Åsne Naadland HoloFossum IF50.45+12.108.19
6Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb52.13+13.388.33
7Emma Meyer LarssonIL Tyrving53.50+15.158.49
8Andrea VaneboKongsberg OL1.01.05+22.3010.00
9Sarah WølloKongsberg OL1.08.01+29.2611.09
Ingvild LangeggenKongsberg OLdiskvalifisert
Anniken Eriksrud KarlsenNTNUIdiskvalifisert
Helene EgerKongsberg OLikke startet

H 17-20

6 700 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aslak HeimdalKonnerud IL33.234.58
2Even LindaasVang OL35.34+2.115.18
3Sander H. RogndokkenNydalens SK36.02+2.395.22
4Trygve MyhrAsker Skiklubb37.57+4.345.39
5Martin Borge HeirFossum IF39.43+6.205.55
6Jens Johan BrekkeLillomarka OL40.19+6.566.01
7Jostein Svaland DaleVang OL42.33+9.106.21
8Eivind Berner MyhreFossum IF42.36+9.136.21
9Håkon LundKongsberg OL42.44+9.216.22
10Bjørnar LøvliAsker Skiklubb52.22+18.597.48
11Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK53.30+20.077.59
12Ole Johan BråtenVang OL53.41+20.188.00
13Simen BallangrudRaufoss IL Orientering53.46+20.238.01
14Mathias Pedersen VoldLillomarka OL1.06.27+33.049.55
15Jan Erik NaessFossum IF1.13.01+39.3810.53

D 14 HL

2 700 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Inga Skaarer WiklundNydalens SK21.157.52
2Live Raknes SogstadGjø-Vard OL22.45+1.308.25
3Ragnhild Blom-HagenFossum IF24.18+3.039.00
4Kathinka Zahl HagenFossum IF27.43+6.2810.15
5Emma Visted-HansenGjø-Vard OL32.48+11.3312.08

D 15 HL

3 900 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OK23.296.01
2Pia Young VikNydalens SK25.34+2.056.33
3Kristin Melby JacobsenLardal OL29.28+5.597.33
4Mille Vasshaug JægtvikKonnerud IL29.46+6.177.37
5Ragnhild Mathea HelmersenFet OL31.08+7.397.58
6Hedda SpangbergKonnerud IL35.47+12.189.10
7Elise Wærp HaugeNydalens SK39.15+15.4610.03 Last ned GPS-spor i gpx-format
8Emma EngehultNotodden OL50.37+27.0812.58
9Tiril KihleKonnerud IL57.17+33.4814.41
10Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK1.00.51+37.2215.36
Ingrid MobråthenBotne SKdiskvalifisert
Martine SkjelsvikLillehammer OKikke startet

D 16 HL

4 800 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL31.326.34
2Kristine KravdalGjø-Vard OL34.07+2.357.06
3Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL35.51+4.197.28
4Live ØstvoldHeming Orientering38.07+6.357.56
5Frida HaugskottOL Trollelg40.28+8.568.25
6Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK41.01+9.298.32
7Marte Madslien BakkenNydalens SK46.00+14.289.35
8Tina KallesonOppsal Orientering52.38+21.0610.57
Ingrid Solheim UndebergetOppsal Orienteringdiskvalifisert
Vilde Lereim StorliFreidigdiskvalifisert
Oda ScheeleNydalens SKdiskvalifisert

H 14 HL

3 900 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian Fredrik BorgIL Koll22.025.38
2Lars LienGjø-Vard OL22.04+0.025.39
3Jonas KroghOppsal Orientering25.37+3.356.34
4Jakob RastadAsker Skiklubb27.22+5.207.01
5Fridtjof ReuschHeming Orientering28.45+6.437.22
6Axel AaldeNydalens SK33.00+10.588.27
7Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL34.32+12.308.51
8Philip Lehmann RomørenFossum IF40.01+17.5910.15
9Martin Nøkleby MellingRingerike OL40.05+18.0310.16
10Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb40.08+18.0610.17
11Jo Randar HolmøyHadeland OL47.50+25.4812.15
12Vilmer NybergAsker Skiklubb51.22+29.2013.10
13Nikolai KristiansenHadeland OL1.03.18+41.1616.13
Arne BerganKongsberg OLdiskvalifisert

H 15 HL

4 800 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK28.285.55
2Jonas MyhrAsker Skiklubb28.43+0.155.58
3Kasper Bakken UlsethNydalens SK30.18+1.506.18
4Mats LindaasElverum OK32.25+3.576.45
5Atle Nikolai WølloKongsberg OL35.56+7.287.29
6Gaute BerganNydalens SK37.01+8.337.42
7Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb39.46+11.188.17
8Sander Tonjer FingarsonElverum OK43.49+15.219.07
9Paul Johan SlungaardHeming Orientering59.51+31.2312.28
10Fredrik Berning BorchseniusHeming Orientering1.04.44+36.1613.29

H 16 HL

6 100 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK37.536.12
2Sondre YtterbøAsker Skiklubb38.24+0.316.17
3Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering41.55+4.026.52
4Trym Nergård RønningOK Skøynar42.00+4.076.53
5Kristian ØstermannHeming Orientering43.12+5.197.04
6Henrik ReuschHeming Orientering45.39+7.467.29
7Tobias EspedalNydalens SK46.12+8.197.34
8Ferdinand FremmingHeming Orientering48.16+10.237.54
9Grunde IsaksætreGrue IL49.18+11.258.04
10Felix FinsrudAsker Skiklubb52.01+14.088.31
11Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL52.31+14.388.36
12Åsmund SlokvikNotodden OL1.01.21+23.2810.03
13Snorre SlokvikNotodden OL1.03.39+25.4610.26
14Gaute FosstveitRaumar Orientering1.05.57+28.0410.48
15Sigurd KvammeOL Toten-Troll1.11.41+33.4811.45
16Kåre Peter Krohn GjessingHeming Orientering1.11.52+33.5911.46
Thobias Eriksson BrodinIFK Mora OKdiskvalifisert
Sondre Zahl HagenFossum IFbrutt
Theo Ring GiskeNydalens SKikke startet

D 12

2 400 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eira Skaarer WiklundNydalens SK18.587.54
2Astrid YtterbøAsker Skiklubb24.54+5.5610.22
3Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OK28.34+9.3611.54
Helene ScheeleNydalens SKbrutt
Marte EgerKongsberg OLikke startet

D 13

2 700 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marie KravdalGjø-Vard OL19.487.20
2Marie ScheeleNydalens SK21.46+1.588.03
3Signe HoloFossum IF24.56+5.089.14
4Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb26.50+7.029.56
5Martha WisløffAsker Skiklubb30.42+10.5411.22
6Tiril Ebon EspedalNydalens SK33.18+13.3012.19

D 40-

6 100 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid StengårdFältjägarnas IF42.537.01
2Ingrid KvistadKongsberg OL47.24+4.317.46
3Signe Astrup ArnesenHeming Orientering51.18+8.258.24
4Arnhild KroghOppsal Orientering51.49+8.568.29
5Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK52.15+9.228.33
6Marit B. EithunNittedal OL52.37+9.448.37
7Asta Januškevi¿ien¿Fort¿na53.33+10.408.46
8Maria JonssonNydalens SK53.51+10.588.49
9Anne MadslienNydalens SK54.31+11.388.56
10Aist¿ Traubien¿Fort¿na54.44+11.518.58
11Helena AxelssonNydalens SK55.09+12.169.02
12Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb56.15+13.229.13
13Helga HaverstadLierbygda OL56.43+13.509.17
14Hege SolerødGjø-Vard OL57.04+14.119.21
15Kari MadslienNydalens SK58.23+15.309.34
16Kristin Hasle HaslestadRingsaker OK58.27+15.349.34
17Gunhild HennumLierbygda OL59.59+17.069.50
18Tove HeimdalKonnerud IL1.03.17+20.2410.22
19Ingrid Lundin BerganKongsberg OL1.03.33+20.4010.25
20Vanja StaffOL Toten-Troll1.03.53+21.0010.28
21Eli Ringstad LienGjø-Vard OL1.05.18+22.2510.42
22Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll1.11.06+28.1311.39
23Mette SpangbergKonnerud IL1.11.13+28.2011.40
24Maiken Skirstad MoNydalens SK1.14.07+31.1412.09
25Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering1.20.34+37.4113.12
26Celine VistedGjø-Vard OL1.27.01+44.0814.15
27Maren SogstadGjø-Vard OL1.37.24+54.3115.58
Line SletnerLillomarka OLikke startet
Hilda ØfsthusAsker Skiklubbikke startet

D 60-

3 800 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lis DæhliLøten o-lag37.239.50

D 17 K

3 800 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elena GrandLillomarka OL28.347.31
2Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL30.29+1.558.01
3Lisbeth EnganSnertingdal If Orientering36.18+7.449.33

H 12

2 400 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Even LienGjø-Vard OL20.258.30
2Eirik Olsen KirkevikHamar OK20.46+0.218.39
3Amund FlaskerudOL Toten-Troll23.06+2.419.37
4Ole Solli KvikstadOL Toten-Troll23.17+2.529.42
5Ask Felland SætnanFossum IF24.37+4.1210.15
6Mikkel RastadAsker Skiklubb26.34+6.0911.04
7Magnus MolundIL Tyrving32.50+12.2513.40
8Jan Olav BerganKongsberg OL36.50+16.2515.20
9Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL42.25+22.0017.40

H 13

2 700 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jonas Rognstad GulbrandsenHadeland OL27.5010.18
2Jakob A. GjedeboOppsal Orientering28.27+0.3710.32
3Gjermund Taje SkeieRaumar Orientering30.58+3.0811.28
4Jonas Johansen HickenIL Koll34.26+6.3612.45
5Johannes Salvesen-LundeIL Koll35.16+7.2613.03
6Eyvind Hasle HaslestadRingsaker OK35.21+7.3113.05
7Johannes Bjørke SollienOL Toten-Troll42.00+14.1015.33
Rasmus D. EastwoodLillomarka OLikke startet
Jonathan WoodhouseLillomarka OLikke startet
Eskil BrændenLillomarka OLikke startet

H 40-

6 500 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars LystadNydalens SK35.345.28
2Øyvind LienGjø-Vard OL38.56+3.225.59
3Kim Farnes HansenLierbygda OL39.00+3.266.00
4Jon Iver BakkenNydalens SK39.25+3.516.03
5Tommy JauhojärviAsker Skiklubb39.32+3.586.04
6Lasse ArnesenHeming Orientering39.49+4.156.07
7Knut Jostein SætnanFossum IF40.12+4.386.11
8Bjørn BergeHadeland OL40.45+5.116.16
9Kuno RoobaRakvere OK41.25+5.516.22
10Øystein RastadAsker Skiklubb42.02+6.286.28
11Morten HeirFossum IF42.47+7.136.34
12Terje HenriksenAsker Skiklubb42.48+7.146.35
13Kjetil MolundIL Tyrving44.12+8.386.48
14Sigmund HansenGjø-Vard OL44.26+8.526.50
15Peter OG NordströmTäby OK44.58+9.246.55
16Christian ReuschHeming Orientering45.22+9.486.58
17Stein H. HagenFossum IF45.40+10.067.01
18Per Ola UlsethNydalens SK46.09+10.357.06
19Øystein HoloFossum IF47.42+12.087.20
20Gjermund GravirAsker Skiklubb48.06+12.327.24
21Stein Arne NegårdVang OL49.08+13.347.33
22Harald Eide-FredriksenHeming Orientering49.54+14.207.40
23Nils BerganNydalens SK50.31+14.577.46
24Gunars IkaunieksLatvia50.37+15.037.47
25Rune EngehultNotodden OL51.22+15.487.54
26Steinar EastwoodLillomarka OL52.07+16.338.01
27Øystein WiggenByåsen IL52.29+16.558.04
28Anders SollienOL Toten-Troll52.32+16.588.04
29Regimantas Januškevi¿iusFort¿na53.53+18.198.17
30Øystein Bieltvedt SkeieRaumar Orientering54.06+18.328.19
31Geir Holm GundersenSturla, IF54.27+18.538.22
32Stig MellingRingerike OL54.51+19.178.26
33Sverre WisløffAsker Skiklubb55.22+19.488.31
34Nils Harald StaffOL Toten-Troll55.31+19.578.32
35Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering56.05+20.318.37
36Conny LarssonIL Tyrving58.27+22.538.59
37Even ErlienGjø-Vard OL59.10+23.369.06
38Håvard KvammeOL Toten-Troll59.57+24.239.13
39Stanislav MudrákOOB TJ Slovan Luha¿ovice1.01.14+25.409.25
40Per Anders YtterbøAsker Skiklubb1.02.38+27.049.38
41Stig WiestVang OL1.30.28+54.5413.55
Ole Petter HaugenNydalens SKdiskvalifisert
Sören JonssonNydalens SKdiskvalifisert
Björn AlbinssonIFK Mora OKdiskvalifisert
Bjørn HaugeNydalens SKikke startet
Per Øivind EgerKongsberg OLikke startet

H 60-

6 100 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigurd DæhliLøten o-lag43.207.06
2Martin VeastadNittedal OL55.55+12.359.10

H 17 K

6 100 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard GjestvangOL Toten-Troll57.169.23
2Adomas TraubasFort¿na1.18.47+21.3112.54

N-åpen

2 400 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Erik BerganKongsberg OLfullført
Vilde BergeHadeland OLfullført
Siv BrodinIFK Mora OKfullført
Ingrid Kristine Engan-RøsteSnertingdal If Orienteringfullført
Emil Engh SagvoldOL Toten-Trollfullført
Martine Engh SagvoldOL Toten-Trollfullført
Conny ErikssonIFK Mora OKfullført
Lars FlaskerudOL Toten-Trollfullført
Elen Krohn GjessingHeming Orienteringfullført
Torgrim Hasle HaslestadRingsaker OKfullført
Eline KravdalGjø-Vard OLfullført
Pål Solli KvikstadOL Toten-Trollfullført
Elias MolundIL Tyrvingfullført
Helene ScheeleNydalens SKfullført
Vår SætherengHadeland OLfullført
Nikolai TesloHadeland OLfullført
Ingeborg Hasle HaslestadRingsaker OKikke startet

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor