Norwegian Orienteering Federation

Official results for NM ultralang

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NM ultralang
Organisers: Bjugn IL / Wing OK
Date: Sunday 12 May 2019

Classes: Show all | D 17-18 E | D 19-20 E | D 21- E | H 17-18 E | H 19-20 E | H 21- E | H21 Guest

H 17-18 E

13 700 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Vegard KittilsenFreidig1:24:40
2Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK1:25:49+1:09
3Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK1:26:13+1:33
4Nils TveiteÅs-NMBU Orientering1:26:53+2:13
5Tobias AlstadFrol IL1:27:02+2:22
6Lars Young VikNydalens SK1:27:16+2:36
7Cornelius BjørkSandefjord OK1:27:52+3:12
8Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering1:28:12+3:32
9Anders VestølVegårshei IL1:28:37+3:57
10Lars SandstadFreidig1:28:57+4:17
11Felix FinsrudAsker Skiklubb1:31:12+6:32
12Mikkel HoltFreidig1:31:25+6:45
13Ådne SkjærsteinTyrving IL1:32:08+7:28
14Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering1:34:56+10:16
15Eivind Berner MyhreFossum IF1:36:09+11:29
16Clemens Sundby ØxnevadGanddal IL1:36:25+11:45
17Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø1:39:15+14:35
18Jonas GrønliFreidig1:39:19+14:39
19Petter Liabakk EriksenByåsen IL1:39:38+14:58
20Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK1:40:05+15:25
21Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering1:41:59+17:19
22Marius BakkeFossum IF1:42:38+17:58
23Erik BohneVaregg Fleridrett1:45:11+20:31
24Jakob HjelsethOL Tønsberg og omegn1:46:53+22:13
25Tobias RøddeGanddal IL1:47:44+23:04
26Jørgen SchjølbergTynset IF1:49:42+25:02
27Sondre YtterbøAsker Skiklubb1:50:01+25:21
28Markus Andreas BreivoldGanddal IL1:50:31+25:51
29Mikkel KatlaFossum IF1:52:25+27:45
30Gaute FosstveitRaumar Orientering1:54:08+29:28
31Vetle DrageKongsberg OL1:54:12+29:32
32Håvard VeieOK Skøynar1:54:17+29:37
33Rolf Trygve HaugKongsberg OL1:56:02+31:22
34August Syrdal ØenHeming Orientering1:57:58+33:18
35Henrik KraftStjørdals-Blink Orientering2:00:06+35:26
36Sondre Zahl HagenFossum IF2:00:14+35:34
37Sivert Møklegård PihlIK Grane Arendal Orientering2:00:53+36:13
38Hallvar HallanOK Skøynar2:03:48+39:08
39Eskil FrischknechtAlta OL2:06:53+42:13
40Christopher LadimOK Moss2:11:01+46:21
41Kristian ØstermannHeming Orientering2:11:10+46:30
42Anders HorveiRaumar Orientering2:13:44+49:04
43Olav Kristian LundKongsberg OL2:14:20+49:40
44Henrik BelboSteinkjer OK2:16:51+52:11
45Håkon SæternesByåsen IL2:21:38+56:58
Jostein RøFreidigdisqualified
Jo Even KolstadFreidigdid not start
Simen Spets StorhovFreidigdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor