Norwegian Orienteering Federation

Official results for Eikerløpet

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Eikerløpet
Organiser: Eiker OL
Date: Thursday 10 May 2018

Sturla, IF

74 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
0 -N-åpen (81)34:1515:55
0Lars BøenN-åpen (81)23:35+-10:4010:58
0Sanna BøenN-åpen (81)1:07:39+33:2431:27
0Danie Nicolai HommeN-åpen (81)48:13+13:5822:25
0Rebecca Grace HommeN-åpen (81)45:58+11:4321:22
0Kristian KaiserN-åpen (81)31:46+-2:2914:46
0Andreas MelheimN-åpen (81)32:33+-1:4215:08
0Emil MjøsN-åpen (81)27:33+-6:4212:48
0Simen NeverdalN-åpen (81)48:59+14:4422:46
0Tobias WestrumN-åpen (81)32:25+-1:5015:04
0Oscar WilhelmsenN-åpen (81)38:58+4:4318:07
1Sivert KnutheimH 11-12N (7)33:2613:22
1Harald ThonH 60- (23)39:298:13
1Mina Akiko JohnsenD 13-14 (20)41:5711:20
2Johan Kristian UndelandH 17-18 (5)53:16+5:388:07
2Tormod HøimyrH 80- (7)47:39+3:2715:22
3Elling FrøvollH 75- (10)41:08+4:3613:16
3Linda VerdeD 65- (7)48:36+3:0112:35
4Lars VråleH 17-C (8)55:51+14:1016:19
4Ivar Louis BergH 75- (10)48:02+11:3015:29
4Ingar Aarvik-HansenH 11-12N (7)38:57+5:3115:34
4Mathias Skourup RognebakkeH 15-16 (29)48:20+7:528:36
4Mats JohnsenH 11-12 (22)30:04+2:5211:50
4Gry Bruland VråleD 70- (8)1:02:43+15:2420:13
4Torunn Hege FrøvollD 75- (6)1:06:26+16:3621:25
4Jarl HommeH 17-AK (11)49:55+8:378:52
4Aksel KlausenH -10 (5)1:00:00+20:2723:37
5Andre WilhelmsenH 17-AK (11)53:25+12:079:30
6Ellen Horni-JohnsenDirekte C (19)1:00:43+12:1417:45
6Morten FjellH 17-C (8)1:15:06+33:2521:57
6Linus Westerberg-HeltneH 11-12N (7)43:08+9:4217:15
6Peter CarlsenH 17-AK (11)1:01:23+20:0510:55
7Tibor VariDirekte AK (57)36:01+8:019:19
7Anders JohnsenDirekte C (19)1:00:45+12:1617:45
7Oskar KnutheimH 11-12N (7)43:31+10:0517:24
7Inger-Helene CarlsenD 17-C (15)1:07:43+11:5619:48
7Silje CarlsenD 17-AK (11)1:15:59+32:0315:06
8Magnus Skourup RognebakkeH 13-14 (22)50:50+11:0513:44
8Marie KvarmeD 13-14 (20)49:05+7:0813:15
9Lasse VråleH 75- (10)1:32:16+55:4429:45
9Geir Holm GundersenH 60- (23)47:17+7:489:51
11Egil FrydenlundDirekte AK (57)40:06+12:0610:23
12Henrik KaiserH 11-12 (22)37:16+10:0414:40
12kari Jussie LønningD 21A (13)1:49:29+59:2815:37
12Ylva KlausenD 13-14 (20)53:16+11:1914:23
13Eirik EriksenH 70- (30)50:10+12:1912:59
14Lukas KlausenH 15-16 (29)58:23+17:5510:23
15Anders GustafssonH 45- (27)1:04:06+14:129:46
17Iselin SørensenD 15-16 (25)1:09:08+27:3413:44
17Geir Thomas KnutheimH 45- (27)1:05:50+15:5610:02
19Aud Ellen BrevikD 45- (28)1:00:41+14:2512:03
19Martin KaiserH 13-14 (22)1:16:30+36:4520:40
19Ingeborg KvarmeD 17-18 (23)1:22:09+32:1114:37
21Malene InstanesD 15-16 (25)1:12:23+30:4914:23
22Ine InstanesD 15-16 (25)1:13:27+31:5314:36
23Olav MelheimH 15-16 (29)1:11:31+31:0312:43
23Stig InstanesH 45- (27)1:16:12+26:1811:36
26Stine KaiserDirekte AK (57)51:07+23:0713:14
26Charlotte SkourupD 45- (28)1:15:40+29:2415:02
26Sander Solheim OttesenH 15-16 (29)1:22:22+41:5414:39
27Espen MelheimDirekte AK (57)51:19+23:1913:17
27Tanja InstanesD 45- (28)1:19:21+33:0515:46
28Merete UndelandD 50- (31)2:05:36+1:17:1726:10
28Roger WiikH 50- (40)1:00:15+16:489:58
30Snorre FrydenlundDirekte AK (57)51:36+23:3613:22
30Nils Inge BrurbergH 50- (40)1:00:38+17:1110:02
34Jon Erik KvarmeH 50- (40)1:12:05+28:3811:56
38Rune SørensenH 50- (40)1:18:34+35:0713:00
46Helle VariDirekte AK (57)1:01:00+33:0015:48
54Åshild VariDirekte AK (57)1:19:42+51:4220:38
Bjørn W. LudvigsenH 75- (10)disqualified
Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeD 50- (31)disqualified
Kristin Sæthre SørensenD 50- (31)disqualified
Marthe Graff-WiikD 13-14 (20)disqualified
Øystein RognebakkeH 45- (27)did not start
Hanne Bredde VigD 17-B (8)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor