Norwegian Orienteering Federation

Official results for Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup
Organiser: Måren OK
Date: Saturday 25 August 2018

Nydalens SK

73 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Isak JonssonH 17-18 (25)50:067:09
1Elisabeth IngvaldsenDirekte A kort (36)33:258:21
1Selma Størmer-AntonsenD 11-12 (16)17:327:18
1Pia Young VikD 15-16 (41)38:008:38
1Marte NarumD 21- (8)1:06:358:13
1Martin Størmer-AntonsenH 13-14 (24)29:548:32
1Lukas LilandH 19-20 (2)57:477:08
1Jostein AndersenDirekte A lang (17)38:267:15
1Katja MjøsundD 45- (10)52:3210:30
1Kornelius Kriszat-LøvfaldH 15-16 (41)38:497:36
1Terje Wiig MathisenH 60- (14)42:588:35
2Axel AaldeH 13-14 (24)29:56+0:028:33
2Lars Young VikH 17-18 (25)54:05+3:597:43
2Inge LindsethH 40- (8)1:12:37+4:418:57
2Oda ScheeleD 15-16 (41)38:06+0:068:39
2Anders NordbergH 21- (20)1:04:55+0:036:25
2Daniel Moe BlomDirekte A lang (17)41:11+2:457:46
2Monica Tørnqvist HaldenD 50- (7)49:50+2:0411:51
2Petter AntonsenH 55- (16)47:25+4:098:56
2Marie SaugestadD 13-14 (24)34:53+1:149:58
3Marie LilandD 17-18 (10)55:47+2:4210:31
3Halvor Tørnqvist HaldenH 17-18 (25)54:47+4:417:49
3Sören JonssonH 60- (14)46:26+3:289:17
4Lene Moe BlomDirekte A kort (36)37:04+3:399:16
4Hanne Wærp HaugeD 11-12 (16)26:09+8:3710:53
4Eirik Kamstrup HovindH 21- (20)1:13:30+8:387:16
5Pål WinsentsDirekte B (22)38:38+3:2811:21
5Marion HuberD 21- (8)1:19:49+13:149:51
5Aurora Wilkens JernbergD 13-14 (24)36:32+2:5310:26
5Egil RundbergetH 60- (14)54:20+11:2210:52
7Bojan BlumensteinH 21- (20)1:14:13+9:217:20
7Teodor Mo HjelsethH 15-16 (41)42:53+4:048:24
8Hege StubberudDirekte A lang (17)1:00:22+21:5611:23
8Marte Madslien BakkenD 15-16 (41)46:54+8:5410:39
8Marie ScheeleD 13-14 (24)39:54+6:1511:24
9Vegard HaldenDirekte A kort (36)40:04+6:3910:01
9Kasper Bakken UlsethH 15-16 (41)44:38+5:498:45
9Bjørn HaugeH 45- (20)1:09:42+10:079:57
10Yngvild Langedal BreivikD 15-16 (41)47:25+9:2510:46
10Malin EijsinkDirekte A lang (17)1:03:20+24:5411:56
10Sigurd Størmer-AntonsenH 11-12 (14)28:45+10:4211:58
10Gaute BerganH 15-16 (41)45:26+6:378:54
11Mari AarsethD 13-14 (24)40:51+7:1211:40
11Per Hermann KrøgerH 60- (14)1:08:36+25:3813:43
13Espen JernbergDirekte A lang (17)1:21:49+43:2315:26
13Asgeir MjösundH 21- (20)1:25:52+21:008:30
14Dag Håvard LarsenDirekte A lang (17)1:22:36+44:1015:35
15Nils BerganDirekte A lang (17)1:26:11+47:4516:15
15Fredrik SaugestadDirekte A kort (36)46:57+13:3211:44
15Simen A BjøringsøyH 21- (20)1:31:06+26:149:01
15Tobias EspedalH 15-16 (41)47:44+8:559:21
16Sjur LangedalDirekte B (22)1:05:11+30:0119:10
16Elia ThorvikH 15-16 (41)49:55+11:069:47
17Ole Jakob FrankrigH 15-16 (41)50:48+11:599:57
18Audun BerganH 17-18 (25)1:19:29+29:2311:21
20Anders Håvard LarsenH 15-16 (41)51:58+13:0910:11
21Merete SaugestadDirekte B (22)1:25:24+50:1425:07
22Rolf Andreas BergH 15-16 (41)54:00+15:1110:35
22Ea LunøeD 15-16 (41)57:08+19:0812:59
24Per Ole DahlsrudH 50- (26)1:32:50+39:4514:44
28Solveig BerganDirekte A kort (36)1:09:59+36:3417:29
30Kristian Norum MeløysundH 15-16 (41)1:01:47+22:5812:06
32Elias StubberudH 15-16 (41)1:03:10+24:2112:23
33Elise Wærp HaugeD 15-16 (41)1:08:13+30:1315:30
33Jonas AarsethH 15-16 (41)1:03:52+25:0312:31
34Joakim Wilkens JernbergH 15-16 (41)1:04:29+25:4012:38
Iver AarsethN-åpen (30)completed
Amund SaugestadN-åpen (30)completed
Tuva Wilkens JernbergD -10 (7)30:5813:27
Helene ScheeleD -10 (7)14:246:15
Rasmus MjøsundH -10 (12)22:559:57
Theo Winsents SæterH -10 (12)25:2511:03
Inga Skaarer WiklundD 13-14 (24)disqualified
Ada WulfsbergD 17-18 (10)did not start
Else Kari Nordli ScheeleD 45- (10)did not start
Linus MjøsundH 11-12 (14)did not start
Sindre LangaasH 55- (16)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor