Norwegian Orienteering Federation

Official results for Saltensprint 4 - Østbyen skole

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saltensprint 4 - Østbyen skole
Organiser: Bodø og Omegn IF Orientering
Date: Tuesday 19 September 2017

N-løype

1 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Leo Andersen BuvikBodø og Omegn IF Ori19:2619:26
Maja Andersen BuvikBodø og Omegn IF Ori18:1618:16
Emilie Victoria ErtsgaardBodø og Omegn IF Ori27:3327:33
Erika Leiråmo RekkedalBodø og Omegn IF Ori18:1918:19
Anna Elisabeth SkålsvikBodø og Omegn IF Ori12:2012:20

C-løype

1 895 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Benjamin August VikenTverlandet IL11:446:11
2Jørgen NjållaTverlandet IL13:12+1:286:57
3Johanna Lovise HunstadBodø og Omegn IF Ori13:21+1:377:02
4Kornelia NjållaTverlandet IL14:48+3:047:48
5Per HøivaagTverlandet IL15:08+3:247:59
6Tereza BohacovaTsjekkia15:34+3:508:12
7Vilde Wikevand NormannTverlandet IL16:05+4:218:29
8Endre W NormannTverlandet IL16:13+4:298:33
9Jakob Sivert HunstadBodø og Omegn IF Ori17:41+5:579:19
10Christian ErtsgaardBodø og Omegn IF Ori18:06+6:229:33

A- løype

2 880 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Ori14:365:04
2Matej BohacTsjekkia14:59+0:235:12
3Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Ori15:09+0:335:15
4Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Ori15:32+0:565:23
5Arild HegrebergBodø og Omegn IF Ori15:58+1:225:32
6Per RekkedalBodø og Omegn IF Ori17:53+3:176:12
7Rasmus AndersenBodø og Omegn IF Ori18:29+3:536:25
8Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Ori18:54+4:186:33
9Håkon B. BøBodø og Omegn IF Ori19:02+4:266:36
10Trond ErtsgaardBodø og Omegn IF Ori19:03+4:276:36
11Asgeir JordbruBodø og Omegn IF Ori19:08+4:326:38
12Jesper HelliksrudBodø og Omegn IF Ori19:18+4:426:42
13Marte Fallbakken BergeBodø og Omegn IF Ori19:27+4:516:45
14Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Ori19:30+4:546:46
15Jakob LindstrømBodø og Omegn IF Ori19:38+5:026:49
16Torkel IrgensBodø og Omegn IF Ori20:27+5:517:06
17Jan Fredrik PrytzBodø og Omegn IF Ori21:40+7:047:31
18Eivind Lindahl ValleBodø og Omegn IF Ori22:04+7:287:39
19Arne Kristian NordheiBodø og Omegn IF Ori22:47+8:117:54
20Geir MoenBodø og Omegn IF Ori24:02+9:268:20
21Christian SøvikBodø og Omegn IF Ori25:13+10:378:45
22Marit Wenseth KureBodø og Omegn IF Ori25:37+11:018:53
23Svein ValleBodø og Omegn IF Ori25:53+11:178:59
24Irene SkiriBodø og Omegn IF Ori26:42+12:069:16
25Odd-Ivar SøvikBodø og Omegn IF Ori29:46+15:1010:20
26Dag SkoganBodø og Omegn IF Ori31:15+16:3910:51
27Richard KringhaugValnesfjord IL31:56+17:2011:05
28Regula HösliBodø og Omegn IF Ori34:54+20:1812:07
Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Oridisqualified
Esten S. KringhaugBodø og Omegn IF Oridisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor