Norwegian Orienteering Federation

Official results for Tour of Lillomarka 2017 – løp 9

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Tour of Lillomarka 2017 – løp 9
Organiser: Lillomarka OL
Date: Monday 4 September 2017

Classes: Show all | HA | DA | HB | DB | HC | DC | VN | BN

Herrer A-løype

3 900 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elias Skjolden SørensenLillomarka OL31:588:11
2Kristian Markhus BrekkeLillomarka OL34:08+2:108:45
3Terje BlindheimLillomarka OL39:37+7:3910:09
4Hallvard FjærLillomarka OL39:46+7:4810:11
5Bjørn GrindeOslostudentenes IK40:26+8:2810:22
6Martin GranlyLillomarka OL43:28+11:3011:08
7Erik HolterLarvik OK43:53+11:5511:15
8Nils Ragnar LiholtLillomarka OL44:13+12:1511:20
9Morten TangenOK Moss44:14+12:1611:20
10Mathias Pedersen VoldLillomarka OL44:51+12:5311:30
11Ove MartinsenHauketo IF47:17+15:1912:07
12Sjur SæterenLillomarka OL54:00+22:0213:50
13Finn Roar HalvorsrudLillomarka OL58:04+26:0614:53
14Truls AngellLillomarka OL1:00:01+28:0315:23
15Lars Audun VoldLillomarka OL1:00:06+28:0815:24
16Peter NylundHaugerud IF1:05:12+33:1416:43
17Harald SørensenLillomarka OL1:05:32+33:3416:48
18Assaf Bar-NathanLillomarka OL1:14:40+42:4219:08
Stig Hultgreen KarlsenKårvåg ILdisqualified

Damer A-løype

3 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tone Aamli SundtjønnLillomarka OL44:4411:28
2Trine OldernesLillomarka OL54:17+9:3313:55
3Line Bar-NathanLillomarka OL1:13:18+28:3418:47

Herrer B-løype

3 300 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lasse SøbergLillomarka OL30:519:20
2Vidar BerteigEasyPetro BIL37:26+6:3511:20
3Johan MattssonLillomarka OL39:00+8:0911:49
4Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL39:51+9:0012:04
5Ove HildrumLillomarka OL45:29+14:3813:46
6Odd Eide-FredriksenKamp/Vestheim IF46:22+15:3114:03
7Egil HusethKamp/Vestheim IF46:50+15:5914:11
8Arne KongsnesKolbotn og Skimt OL53:31+22:4016:13
9Edward WoodhouseLillomarka OL58:53+28:0217:50
10Oliver RudenLillomarka OL1:00:05+29:1418:12
11Jonathan WoodhouseLillomarka OL1:00:22+29:3118:17
12William WoodhouseLillomarka OL1:01:42+30:5118:41
13Knut FossgardLillomarka OL1:03:35+32:4419:16
14Ingunn Høst FossgardLillomarka OL1:03:36+32:4519:16
15Trond BotnenLillomarka OL1:18:50+47:5923:53

Damer B-løype

3 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Frøy GrøndahlLillomarka OL45:0213:38
2Catarina NohrLillomarka OL46:58+1:5614:13
3Line RudenLillomarka OL47:11+2:0914:17
4Sharon BroadwellIL GeoForm56:40+11:3817:10
5Sunniva HalvorsrudLillomarka OL1:08:02+23:0020:36
6Siv Susanne JystadØstmarka OK1:12:17+27:1521:54
7Susann BøbelIL Imås1:18:01+32:5923:38
Merete RørvikLillomarka OLdisqualified

Herrer C-løype

2 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stian LillegårdLillomarka OL44:4216:33

Damer C-løype

2 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL27:1510:05
2Toril SmalbergetForsvarsbygg37:56+10:4114:02
3Emilie Pedersen VoldLillomarka OL41:44+14:2915:27

Voksne Nybegynnere

2 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elisabeth StrandbergLillomarka OL57:3528:47

Barn Nybegynnere

2 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Håkon BogasonLillomarka OLdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor