Norwegian Orienteering Federation

Official results for Lørdagskjappen

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Lørdagskjappen
Organiser: OK Moss
Date: Saturday 13 April 2019

Heming Orientering

35 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Magnus Eide-FredriksenH 17-18E (48)27:57+1:187:51
4Runa SkyttersæterD 55- (30)41:29+5:3312:31
5Lukas Jones ArnesenH 13-14 (35)26:16+4:499:24
5Helge BjaalandH 75- (17)48:18+7:0316:39
5Elle M. MelbyeD 65- (9)1:07:51+22:5523:23
7Øystein ØstermannH 55- (43)41:00+4:539:34
10Ingrid KjerkreitDirekte C (19)47:21+13:3621:13
13Astrid ReuschD 11-12 (26)42:12+23:2620:17
14Bjørn SandelienH 75- (17)1:12:37+31:2225:02
14Ann Elin FlågenD 45- (28)54:22+18:4014:07
15Bjørn Anders FlågenH 19-20E (25)34:15+6:428:35
18Egil W. IversenDirekte A kort (84)42:54+14:2313:47
18Maya Jones ArnesenD 17-18 E (48)34:28+8:3112:13
19Bjørn WilladssenH 60- (37)48:23+10:4711:18
21Ida Marie FlågenD 15-16 (42)45:03+14:5712:26
21Knut Erling ØenH 50- (62)46:29+9:359:54
27Hanne Marthe ØstvoldD 45- (28)1:43:40+1:07:5826:55
29Fridtjof ReuschH 15-16 (55)46:04+11:2910:59
31Einar ØstvoldH 13-14 (35)1:13:35+52:0826:22
31Hanna Eckhardt AndersenD 17-18 E (48)37:08+11:1113:10
34Anne ØstvoldD 13-14 (39)46:05+25:5417:04
34Live ØstvoldD 17-18 E (48)42:56+16:5915:13
35Marianne ReuschD 50- (41)1:11:54+37:4121:43
37Hans Henrik FremmingDirekte A kort (84)50:13+21:4216:08
38Kasper FosserH 21-E (82)40:57+7:327:20
38August Syrdal ØenH 17-18E (48)46:16+19:3712:59
42Per FosserDirekte A kort (84)53:28+24:5717:11
45Kimme ArnesenH 50- (62)1:01:15+24:2113:03
50Anders FlågenH 50- (62)1:04:38+27:4413:46
51Christian ReuschH 45- (58)1:10:09+33:3214:01
Jørgen ReuschN-├ąpen (70)completed
Kristian ØstermannH 17-18E (48)disqualified
Hannah Syrdal ØenD 15-16 (42)disqualified
Malene Teresia JebsenD 17-18 E (48)disqualified
Roger ØstvoldDirekte A lang (48)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor