Norwegian Orienteering Federation

Official results for Odda 2-dagars 2017

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Odda 2-dagars 2017
Organiser: Odda OL
Date: Saturday 17 June 2017

N-Open

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Vegard Solheim EideOdda OL22:07
Astrid GarpeNOTEAM18:18
Ester GarpeNOTEAM20:52
Eivind Helgeland VikingstadTorvastad IL12:42
Emma Fitjar HjelleFitjar IL13:08
Jon Fitjar HjelleFitjar IL12:17
Ola Fitjar HjelleFitjar IL13:20
Torstein KristesenOdda OL14:04
Sigurd Oma LøyningOdda OL18:14
Dennis H MichelsenFitjar IL12:17
Ellinor ØygardOdda OL15:17
William ØygardOdda OL15:17
Emil Solheim ØyreOdda OL22:04
Lea StokkelandÅlgård Orientering17:57
Tea StokkelandÅlgård Orientering20:37
Ada WikestadOs Orienteringsklubb12:11
Arn Viljo WikestadOs Orienteringsklubb20:12
Aurora Helena WikestadOs Orienteringsklubb13:16
Nora Ruth WikestadOs Orienteringsklubb20:16

D/H -10

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Gitle FemsteinevikVaregg Fleridrett19:25
Rannveig Oma LøyningOdda OL30:28
Ada C StokkelandÅlgård Orientering16:50
Harald Solheim EideOdda OLdisqualified

D 11-12

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Karina Solheim ØyreOdda OL16:23
2Idun HeklandIL Gular24:05+7:42
Lea SkaugeIL Gulardid not finish

D 13-14

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Oda Kjellevold MaldeIL Gular20:11
2Marie Roll-TørnqvistFana IL21:17+1:06
3Kristine Bog VikaneFana IL23:14+3:03
4Guro FemsteinevikVaregg Fleridrett36:51+16:40

D/H 13-16N

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Andreas KragsethIL Gulardisqualified
Mathias SkaugeIL Gulardid not finish

D 15-16

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular20:23
2Tora Aasheim NymarkTIF Viking21:47+1:24
3Ida Solheim EideOdda OL27:34+7:11
4Tiril OlaussenHaugesund IL Orientering34:44+14:21

D 17-

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anne Kari VikingstadTorvastad IL16:44
2Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular17:13+0:29
3Kristina VollHaugesund IL Orientering17:20+0:36
4Helen MartinsenIL Gular17:40+0:56
5Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering18:12+1:28
6Stine BjørkevollOdda OL18:56+2:12
7Tonje Aasheim NymarkAskøy OL19:02+2:18
8Tove AasheimAskøy OL20:07+3:23
9Sara TokheimOdda OL20:29+3:45
10Rannveig NordhagenFana IL20:36+3:52
11Marion RyenOdda OL22:27+5:43
12Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering22:28+5:44
13Marian KjellevoldIL Gular22:43+5:59
14Emilie WestinPorsgrunn OL22:48+6:04
15Vibeke ØyeIL Gular22:54+6:10
16Venla Arponen SnilstveitOs Orienteringsklubb23:58+7:14
17Birgitte TorbjørnsenIL Gular24:59+8:15
18Kirsti LysakerFana IL26:09+9:25
19Kristin HammeråsIL Gular26:34+9:50
20Lenka WestinPorsgrunn OL27:10+10:26
21Anita SælevikHaugesund IL Orientering30:05+13:21
22Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb30:10+13:26
Hilde TellesbøNittedal OLdid not start

D 55-

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ingjerd SognnæsBergens TF23:12
2Nina SoligardBergens TF23:13+0:01
3Edel SlettemarkStord Orientering28:52+5:40

H 11-12

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Samuel A StokkelandÅlgård Orientering13:17
2Sindre Solheim EideOdda OL14:23+1:06

H 13-14

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Brage Bell LysakerFana IL14:45
2Sondre BataldenFana IL21:04+6:19
3Johannes Solheim ØyreOdda OL40:04+25:19

H 15-16

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering12:56
2Birk Bell LysakerFana IL13:44+0:48
3Otto FemsteinevikVaregg Fleridrett16:32+3:36
4Ulrik HellenTIF Viking18:06+5:10
5Eirik Bjerke OtteråTIF Viking28:25+15:29
Jens Øien KlosterFitjar ILdid not start

H 17-

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tore NymarkAskøy OL13:38
2Bjart Are HellenTIF Viking13:59+0:21
3Jan Harald BakkejordIL Gular14:04+0:26
4Rune NygaardIL Gular14:07+0:29
5Tormod SkaugeIL Gular14:15+0:37
6Einar MartinsenVikebygd IL14:40+1:02
7Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular15:14+1:36
8Rolf Atle RolfsnesFitjar IL16:26+2:48
9Sturla StokkelandÅlgård Orientering16:55+3:17
10Arnt Ove FemsteinevikVaregg Fleridrett16:57+3:19
11Ole TørnqvistFana IL18:25+4:47
12Ruben KobbeltvedtHaugesund IL Orientering19:05+5:27
13Geir TorsnesStord Orientering19:10+5:32
14Magne TjelmelandIL Gular21:14+7:36
15Peter DirksenSauda Orienteringsklubb21:47+8:09
16Rune VassendenHalsnøy OL25:17+11:39
17Alf Inge LindtnerHaugesund IL Orientering26:53+13:15
18Arve LøyningOdda OL29:40+16:02
Scott JuvikIL Gulardisqualified
Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orienteringdisqualified
Jan Petter HansenIL Gulardid not start
Knut KyrkjebøTIF Vikingdid not start

H 55-

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Arne JohannesenIL Gular14:52
2Kjell WestinPorsgrunn OL17:15+2:23
3Harry BreilandÅlgård Orientering18:55+4:03
4Torgeir StrandFana IL20:00+5:08
5Einar VikingstadTorvastad IL22:07+7:15
6Finn-Morten ÅrstadStavanger Orienteringsklubb23:32+8:40
7Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking26:17+11:25
8Jon Magne BratsethStord Orientering26:21+11:29
9Ingolf DybvikStord Orientering27:56+13:04
10Steinar SlettemarkStord Orientering28:51+13:59
Sigvald RobberstadHalsnøy OLdid not start
Leif Gunnar HovdenHalsnøy OLdid not start

B-Open

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ylva Svanberg HelleTIF Viking16:53
2Bjørg KocbachBergens TF22:30+5:37
3Torild MyrliTIF Viking25:36+8:43
4Trude KyrkjebøTIF Viking26:20+9:27
5Kari SecherBergens TF28:44+11:51
6Kjetil HjelleFitjar IL31:38+14:45
Håkon OtteråTIF Vikingdid not start

C-Open

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lise BakkejordIL Gular14:33
2Mette FitjarFitjar IL21:49+7:16
3Olve HeklandIL Gular24:24+9:51
4Ingrid RollFana IL32:31+17:58
Håvard NybøFana ILdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor