Norwegian Orienteering Federation

Official results for Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp
Organiser: Østmarka OK
Date: Thursday 1 June 2017

Østmarka OK

53 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Hilde JarstadmarkenD 40-B (8)38:53
1Karl GustavsenH 60-C (1)38:23
1Jakob GilljamH 13-16C (1)46:47
1Sverre SandernesH 40-C (5)31:03
1Odin TellesbøH 40- (19)47:33
1Kristine Von SimsonD 17-C (3)38:14
1Christina RambergD 50-B (2)59:05
1Inga Cathrin WinsvoldD 13-16B (2)54:06
1Maren WinsvoldD 11-12N (1)55:37
1Knut WinsvoldH 17-N (1)55:36
1Janna Sofie TellesbøD 13-14 (5)32:59
1Linda HanssenD 50- (4)47:30
2Ingrid Marie Stubban HygenD 13-16C (2)47:41+15:12
3Siri HageliaD 40- (5)1:17:51+8:24
3Knut Edvard HellandH 50- (18)55:47+7:25
3Ingrid NermoenD 50- (4)1:17:47+30:17
3Tor Magnus GrøstadH 15-16 (3)1:46:33+52:42
3Marie Hammer IversenD 17- (5)1:24:41+24:49
3Ingar WollH 40-C (5)35:02+3:59
4Nils Ivar HuuseH 40-C (5)36:52+5:49
4Martine Arntzen HaugD 11-12 (11)44:37+13:06
4Øystein KildahlH 50- (18)58:05+9:43
5Pernille Nor-WollD 11-12 (11)44:41+13:10
5Sigrid NermoenD 13-14 (5)53:41+20:42
6Bjørn ChristensenH 50- (18)1:01:06+12:44
7Rune TeiglandH 50- (18)1:02:18+13:56
10Regine RøiselandD 11-12 (11)57:06+25:35
10Andreas RambergH 17- (19)55:19+14:25
11Per Arne KarlsenH 50- (18)1:15:23+27:01
11Ada von SimsonD 11-12 (11)57:09+25:38
13Magnus RambergH 17- (19)1:03:03+22:09
13Inge RambergH 40- (19)1:05:01+17:28
13Kjetil Sverdrup-ThygesonH 50- (18)1:23:18+34:56
14Thomas GrøstadH 50- (18)1:48:28+1:00:06
16Hans Kristian Stubban HygenH 17- (19)1:20:47+39:53
Berit GiljamN-åpen (20)completed
Daniel GiljamN-åpen (20)completed
Leah HanneborgN-åpen (20)completed
Mira HanneborgN-åpen (20)completed
Malin Arntzen HaugN-åpen (20)completed
Annika PriceN-åpen (20)completed
Ingrid Jarstadmarken PriceN-åpen (20)completed
Amund Kortner VogtN-åpen (20)completed
Tuva WaslandN-åpen (20)completed
Magnus JystadH 13-14 (7)disqualified
Brage KnutsenH 13-14 (7)disqualified
Martin GiljamH 40-C (5)disqualified
Siv Susanne JystadD 40-C (4)disqualified
Mette HanneborgD 40-C (4)disqualified
Matilde HolenD 17-C (3)disqualified
Katrine HolenD 40-C (4)disqualified
Trond KortnerH 17- (19)disqualified
Mathias LinløkkenH 11-12 (11)disqualified
Ellen Margrete Stubban HygenD 11-12 (11)did not start
Gina BrevikD 13-14 (5)did not start
Alexandra LinløkkenD 15-16 (5)did not start
Kristin Stubban HygenD 17-Bdid not start
Erlend OtterleiH 11-12 (11)did not start
Martin JystadH 13-16C (1)did not start
John OtterleiH 15-16 (3)did not start
Svein OtterleiH 40- (19)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor