Norwegian Orienteering Federation

Official results for Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp
Organiser: Østmarka OK
Date: Thursday 1 June 2017

N-├ąpen

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Tom Andre AndreassenFet OLcompleted
Magnus Syversen GihleOppsal Orienteringcompleted
Synne Syversen GihleOppsal Orienteringcompleted
Berit GiljamØstmarka OKcompleted
Daniel GiljamØstmarka OKcompleted
Mia HalvorsenRaumarcompleted
Leah HanneborgØstmarka OKcompleted
Mira HanneborgØstmarka OKcompleted
Malin Arntzen HaugØstmarka OKcompleted
Eskil HobølOppsal Orienteringcompleted
Mathea Meland KongslandRaumarcompleted
Mons Sætre LorentsenFet OLcompleted
Sigmund ØlstadFet OLcompleted
Annika PriceØstmarka OKcompleted
Ingrid Jarstadmarken PriceØstmarka OKcompleted
Gaute SkjønhaugFet OLcompleted
Amund Kortner VogtØstmarka OKcompleted
Boye WangensteenLillomarka OLcompleted
Tuva WaslandØstmarka OKcompleted
NN1 disqualified
Eskil HobølOppsal Orienteringdid not start

D -10

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
Matilde Kvalø HaugFet OLcompleted

D 11-12

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ane HustvedtOppsal Orientering31:31
2Ingeborg Roll MoslandOppsal Orientering32:59+1:28
3Ingrid Johansen-BarliOppsal Orientering42:01+10:30
4Martine Arntzen HaugØstmarka OK44:37+13:06
5Pernille Nor-WollØstmarka OK44:41+13:10
6Maja Kalleson RøedOppsal Orientering45:38+14:07
7Linea Kalleson RøedOppsal Orientering45:39+14:08
8Marie Bjordal VegganOppsal Orientering48:41+17:10
9Mari KallesonOppsal Orientering55:12+23:41
10Regine RøiselandØstmarka OK57:06+25:35
11Ada von SimsonØstmarka OK57:09+25:38
Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OKdid not start
Line Hetle WasbergOppsal Orienteringdid not start

D 11-12N

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Maren WinsvoldØstmarka OK55:37

D 13-14

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Janna Sofie TellesbøØstmarka OK32:59
2Netta Bar-NathanLillomarka OL34:52+1:53
3Ragnhild Mathea HelmersenFet OL37:04+4:05
4Katrine Bjordal VegganOppsal Orientering40:35+7:36
5Sigrid NermoenØstmarka OK53:41+20:42
Gina BrevikØstmarka OKdid not start

D 13-16C

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Julie BerntzenFet OL32:29
2Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK47:41+15:12

D 13-16B

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK54:06
2Kristina JohansenFet OL58:54+4:48

D 15-16

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ane Sofie KroghOppsal Orientering50:11
2Pernille SønsterudbråthenRaumar57:37+7:26
3Tina KallesonOppsal Orientering59:19+9:08
4Ingrid BlindheimLillomarka OL1:01:23+11:12
Ingrid Solheim UndebergetOppsal Orienteringdisqualified
Alexandra LinløkkenØstmarka OKdid not start

D 17-

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Maria Rørvik HaverLillomarka OL59:52
2Vigdis HobølOppsal Orientering1:01:07+1:15
3Marie Hammer IversenØstmarka OK1:24:41+24:49
4Linda EngenRaumar Orientering1:33:36+33:44
Oda Marie ColquhounLillomarka OLdisqualified

D 17-B

0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Kristin Stubban HygenØstmarka OKdid not start

D 17-C

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kristine Von SimsonØstmarka OK38:14
2Anne-Marthe HansenFet OL46:11+7:57
Matilde HolenØstmarka OKdisqualified

D 40-

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marit B. EithunNittedal OL1:09:27
2Arnhild KroghOppsal Orientering1:16:29+7:02
3Siri HageliaØstmarka OK1:17:51+8:24
4Elin KallesonOppsal Orientering1:35:29+26:02
5Katarina JohansenFet OL1:42:02+32:35

D 40-B

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Hilde JarstadmarkenØstmarka OK38:53
2Heidi BjordalOppsal Orientering39:48+0:55
3Silje SyversenOppsal Orientering43:28+4:35
4Laila Eriksen BlomFet OL52:29+13:36
5Lene ColquhounLillomarka OL53:05+14:12
6Runa KallesonOppsal Orientering53:17+14:24
7Line Bar-NathanLillomarka OL53:24+14:31
8Anne Karin ThorstensenOppsal Orientering1:02:09+23:16

D 40-C

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anette Bjordal WigaardOppsal Orientering42:32
Siv Susanne JystadØstmarka OKdisqualified
Mette HanneborgØstmarka OKdisqualified
Katrine HolenØstmarka OKdisqualified
Kristin Kvalø HaugFet OLdid not start

D 50-

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Linda HanssenØstmarka OK47:30
2Nina Elise JørgensenNittedal OL1:13:42+26:12
3Ingrid NermoenØstmarka OK1:17:47+30:17
Toril HallanLillomarka OLdisqualified

D 50-B

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Christina RambergØstmarka OK59:05
2Kristin FleisjeNittedal OL1:04:47+5:42

D 50-C

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jane Karine HelmersenFet OL39:02
2Nanna BerganRaumar Orientering59:54+20:52

D 60-B

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Margaret RoseveareOppsal Orientering1:16:56

D 70-B

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kirsti M. BlomdalLØRENSKOG KOMMUNE1:19:33
Inger Lise BjordalOppsal Orienteringdisqualified

H -10

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
Alfred NikolaisenOppsal Orienteringdisqualified
Lucas Nathaniel KvammeOppsal Orienteringdid not start

H 11-12

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Rasmus D. EastwoodLillomarka OL25:35
2Sondre OlaussenOppsal Orientering25:36+0:01
3Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL30:48+5:13
4Jakob A. GjedeboOppsal Orientering34:18+8:43
5Nov Bar-NathanLillomarka OL38:47+13:12
6Simen SkeideOppsal Orientering40:03+14:28
7Torbjørn LundebyLillomarka OL40:21+14:46
8Simen Gløgård StensrudNittedal OL40:46+15:11
9Christoffer ÅnensenOppsal Orientering42:36+17:01
10Sigurd HobølOppsal Orientering55:26+29:51
Mathias LinløkkenØstmarka OKdisqualified
Erlend OtterleiØstmarka OKdid not start
Linus Eggen VingeOppsal Orienteringdid not start

H 13-14

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anselm ReichenbachOppsal Orientering31:45
2Lars Sigurd Baugstø RødnesOppsal Orientering33:31+1:46
3Jonas KroghOppsal Orientering37:58+6:13
4Marius AamotØstmarka Oppsal38:51+7:06
5Birk ThorstensenOppsal Orientering1:01:00+29:15
Magnus JystadØstmarka OKdisqualified
Brage KnutsenØstmarka OKdisqualified

H 13-16C

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jakob GilljamØstmarka OK46:47
Martin JystadØstmarka OKdid not start

H 15-16

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Øistein Fagerli NæssRaumar53:51
2Anders HorveiRaumar Orientering1:06:02+12:11
3Tor Magnus GrøstadØstmarka OK1:46:33+52:42
John OtterleiØstmarka OKdid not start

H 17-

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Matthew SpeakeLillomarka OL40:54
2Kristoffer Fiane PedersenOppsal Orientering42:58+2:04
3Ola Marius PedersenOppsal Orientering46:12+5:18
4Lavran ThorstensenOppsal Orientering48:14+7:20
5Mathias BenjaminsenLillomarka OL48:46+7:52
6Elias Skjolden SørensenLillomarka OL49:22+8:28
7Jens Johan BrekkeLillomarka OL50:42+9:48
8Eirik Høst FosgardLillomarka OL50:51+9:57
9Ludvig RødnesOppsal Orientering51:14+10:20
10Andreas RambergØstmarka OK55:19+14:25
11Vetle ChristiansenBækkelaget55:46+14:52
12Alan CherryNydalens SK57:52+16:58
13Magnus RambergØstmarka OK1:03:03+22:09
14Egil Reidar OsnesNoteam1:09:57+29:03
14Egil Reidar OsnesNoteam1:09:57+29:03
16Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK1:20:47+39:53
17Ole Martin EdstrømOppsal Orientering1:34:46+53:52
Trond KortnerØstmarka OKdisqualified
Magnus ZachariasenOppsal Orienteringdisqualified

H 17-B

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Endre WigaardOppsal Orientering28:04
2Nils NikolaisenOppsal Orientering30:13+2:09
3Claus FritznerNittedal OL1:32:31+1:04:27

H 17-N

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Knut WinsvoldØstmarka OK55:36

H 40-

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Odin TellesbøØstmarka OK47:33
2Brynjar FredheimLillomarka OL49:22+1:49
3Tom BerganFet OL49:30+1:57
4Steinar EastwoodLillomarka OL51:01+3:28
5Espen WigaardOppsal Orientering55:51+8:18
6Kyrre GranFet OL55:56+8:23
7Morten MoslandOppsal Orientering55:57+8:24
8Rolf HustvedtOppsal Orientering59:50+12:17
9Ivar SeirestadGeoForm IL1:00:46+13:13
10Tore BredalenNittedal OL1:00:54+13:21
11Terje BlindheimLillomarka OL1:01:11+13:38
12Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering1:03:47+16:14
13Inge RambergØstmarka OK1:05:01+17:28
14Tor BrennaNittedal OL1:05:32+17:59
15Helge WeydahlFF bil1:18:25+30:52
16Assaf Bar-NathanLillomarka OL1:32:28+44:55
17Ola NilsenOppsal Orientering1:36:04+48:31
Christian GløgårdNittedal OLdisqualified
Bjørn WangensteenLillomarka OLdisqualified
Svein OtterleiØstmarka OKdid not start

H 40-B

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jarle RogndokkenFet OL50:58
2Arild AndersenOppsal Orientering51:52+0:54
3Ove HildrumLillomarka OL57:46+6:48
4Martin ReichenbachOppsal Orientering1:05:21+14:23

H 40-C

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sverre SandernesØstmarka OK31:03
2Raymond BerntzenFet OL31:53+0:50
3Ingar WollØstmarka OK35:02+3:59
4Nils Ivar HuuseØstmarka OK36:52+5:49
Martin GiljamØstmarka OKdisqualified

H 50-

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Thor MellaOppsal Orientering48:22
2Vidar BenjaminsenLillomarka OL52:10+3:48
3Knut Edvard HellandØstmarka OK55:47+7:25
4Øystein KildahlØstmarka OK58:05+9:43
5Yngvar ChristiansenBækkelaget59:35+11:13
6Bjørn ChristensenØstmarka OK1:01:06+12:44
7Rune TeiglandØstmarka OK1:02:18+13:56
8Øyvind HelmersenFet OL1:07:21+18:59
9Knut EngenRaumar Orientering1:07:52+19:30
10Terje BråtenRaumar Orientering1:09:39+21:17
11Per Arne KarlsenØstmarka OK1:15:23+27:01
12Roar PedersenOppsal Orientering1:18:40+30:18
13Kjetil Sverdrup-ThygesonØstmarka OK1:23:18+34:56
14Thomas GrøstadØstmarka OK1:48:28+1:00:06
Gunnar RustadNittedal OLdisqualified
Pål Kogstad NæssRaumardisqualified
Stein MellaOppsal Orienteringdisqualified
Jon LahlumIL GeoFormdisqualified
Tor LahlumKolbotn og Skimt OLdid not start

H 50-B

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Per StefferudØstmarka37:06
2Johan MattssonLillomarka OL37:36+0:30
3Arne KongsnesKolbotn og Skimt OL43:49+6:43
4Morten KongsbergTyrving45:55+8:49

H 60-

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Endre HallanLillomarka OL51:33
2Martin VeastadNittedal OL56:04+4:31
3Bård NatvigNittedal OL57:53+6:20
Petter NæssOppsal Orienteringdisqualified

H 60-B

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jan SveenRaumar53:03

H 60-C

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Karl GustavsenØstmarka OK38:23

H 70-

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Roar BjordalOppsal Orientering1:14:29

H 70-B

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Erik HaugrosLØRENSKOG KOMMUNE1:05:41

H 80-

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Hans LarsenRaumar52:10

Trim Lang

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tommy DignesHelwet Packard Enterprise1:31:58

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor