Norwegian Orienteering Federation

Official results for Porsgrunn City Race

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Porsgrunn City Race
Organiser: Porsgrunn OL
Date: Saturday 30 September 2017

Porsgrunn OL

60 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Une HoltermannD 13-14 (11)28:458:50
1Tobias MathisenH 13-14 (10)25:127:45
1Dag AusenH 40- (14)51:458:16
1Dagfinn TorpeH 60- (10)44:2610:48
2Atle RemmeH 60- (10)45:34+1:0811:05
2Hanne VassendD 17- (10)42:01+5:338:26
2Hilde VassendD 40- (19)37:59+1:409:14
3Hilde Kristine RosenvoldD 50- (6)47:06+10:1011:27
3Anders L. RosenvoldH 13-14 (10)31:49+6:379:47
3Elise AusenD 15-16 (12)40:02+0:469:57
3Camilla L. RosenvoldD 17- (10)47:49+11:219:36
3Runar Torpe LienH 17- (13)44:13+0:357:04Download route in GPX format
3Håkon KornmoH 17- (13)44:13+0:357:04
4Gun Inger JørgensenD 70- (6)1:03:03+24:1822:07
4Sara MathisenD 40- (19)41:45+5:2610:09
4Emilie WestinD 17- (10)47:59+11:319:38
5Oscar Wiersdalen ThunoldH 13-14 (10)38:03+12:5111:42
5Lars Ole ThunoldH 40- (14)59:32+7:479:31
6Anine Kjørholt LieD 13-14 (11)37:53+9:0811:39
6Jan GatevoldH 50- (15)45:08+6:509:03
6Kerstin Elisabeth AasD 50- (6)55:24+18:2813:28
6Inger Marie JohanssonD 60- (7)47:27+13:1416:38
6Ole JohanssonH 60- (10)53:06+8:4012:55
7Lill BirkelundD 60- (7)1:04:36+30:2322:40
7Kjersti Adéla WestinD 17- (10)53:37+17:0910:45
8Julie KristensenD 11-12 (9)55:41+36:1523:12
8Anna MeenD 17- (10)53:54+17:2610:49
8Alexander Repstad StoremyrH 17- (13)49:23+5:457:54
9Bjørn LieH 40- (14)1:12:01+20:1611:31
9Lillian MyrlandD 11-12 (9)1:00:46+41:2025:19
9Rasmus MathisenH 17- (13)54:18+10:408:41
9Rolf LyeH 70- (14)37:10+9:5113:02
10Jørn LangerudH 40- (14)1:14:45+23:0011:57
10Maria Gammelsæter MehammerD 15-16 (12)51:57+12:4112:55
10Håvard SkriubakkenH 15-16 (12)1:04:21+28:0112:56
11Magne KlovningH 70- (14)38:24+11:0513:28
12Lenka WestinD 40- (19)54:23+18:0413:13
14Egil RonæssH 70- (14)54:16+26:5719:02
14Lene MeenD 40- (19)58:45+22:2614:17
Dea EikedalenN-åpen (27)35:3720:42
Anne Aarhus KinnN-åpen (27)28:0116:17
Håkon Aarhus KinnN-åpen (27)22:0912:52
Ingrid Aarhus KinnN-åpen (27)27:2815:58
Bjørn Ivar LangerudN-åpen (27)24:2014:08
Herman OmdalN-åpen (27)33:1119:17
Sivert Lunde TusvikN-åpen (27)33:0719:15
Arvid WennerstrandN-åpen (27)36:1021:01
Vidar WennerstrandN-åpen (27)27:4616:08
Sigrid BruemD -10 (5)25:0014:32
Astrid Bøgeberg LilleaasD -10 (5)28:2616:31
Sofie Wiersdalen ThunoldD -10 (5)17:4010:16
Erik Ostrø BøgebergH -10 (10)18:4910:56
Sondre KornmoH -10 (10)16:569:50
Anne-Lise Blomhoff RonæssD 70- (6)disqualified
Eli KlovningD 70- (6)disqualified
Magnus BrodinH 13-14 (10)disqualified
Alexandra WennerstrandD 40- (19)disqualified
Halvard KornmoH 15-16 (12)disqualified
Janne LarsenD 40- (19)disqualified
Jakob KristensenH -10 (10)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor