Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival lang

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival lang
Arrangørorganisasjon: Fossum IF
Dato: lørdag 23 juni 2018

N-åpen

1 740 m, 93 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Maja Dyrlie AndersenVarteig OLfullført
Mats Dyrlie AndersenVarteig OLfullført
Ole Einar AndresenMalvik ILfullført
Erik BeitdokkenLillehammer OKfullført
Silje Nilsen BergFossum IFfullført
Erik BerganKongsberg OLfullført
Olai BisethKongsberg OLfullført
Josephine Lin BjørkSandefjord OKfullført
Aron BjørkeFossum IFfullført
Håkon BryggenHalden SKfullført
Simen Bryhn BergstrømIL Tyrvingfullført
Juha Chang FlåganAsker Skiklubbfullført
Hannah Broers DamsgaardHisøy OKfullført
Ingrid Broers DamsgaardHisøy OKfullført
Julia Broers DamsgaardHisøy OKfullført
Odin Schei DanevadÅs-NMBU Orienteringfullført
Gustav DragesetFossum IFfullført
Ovidie DragsetFossum IFfullført
Alexander DybvikStokke ILfullført
Jakob Bredland EidAsker Skiklubbfullført
Mathias Bredland EidAsker Skiklubbfullført
Ingrid Hovdenak EspedalAsker Skiklubbfullført
Selma FeylingKolbotn og Skimt OLfullført
Maren Sæter FlessebergKongsberg OLfullført
Emil ForsgrenOK Tyrfullført
Ida Berge GjellestadNydalens SKfullført
Elen Krohn GjessingHeming Orienteringfullført
Fredrik Hovinbøle HagenNOTEAMfullført
Ylva Helsem KnutsenFossum IFfullført
Nila HillerenEiker OLfullført
Elise Holm NedrebøOK Mossfullført
Jenny Hovdenak HolmesEiker OLfullført
Isabelle HopsnesFossum IFfullført
Emma Hølås MortensenAsker Skiklubbfullført
Pernille Hølås MortensenAsker Skiklubbfullført
Julie Økern HågårdKonnerud ILfullført
Karen KlavenesSandefjord OKfullført
Ada Josefine KnoopOL Tønsberg og omegnfullført
Sissel KombaHemsedal ILfullført
Vida Eline KreyOK Silsandfullført
Henni Hattestad KristensenHeming Orienteringfullført
Mille KrohnFossum IFfullført
Pål Solli KvikstadOL Toten-Trollfullført
Leo LeikvangFossum IFfullført
Eirik LestebergKongsberg OLfullført
Magnus LestebergKongsberg OLfullført
Martin Lien StøenLillehammer OKfullført
Kristian Lind-LarsenOK Mossfullført
Solan LøkenOK Mossfullført
Linus Fossum MalmringFreidigfullført
Henni Meland-TangenBækkelagets SKfullført
Julia Meland-TangenBækkelagets SKfullført
Elias MolundIL Tyrvingfullført
Thorbjørn MyhrvoldFossum IFfullført
Borgar NakkenFossum IFfullført
Eirik NastadAsker Skiklubbfullført
Ylva Smidt NikolaisenNydalens SKfullført
Filip Leonard NolteFreidigfullført
Tarjei Hausken NordbergNydalens SKfullført
Annika Næss-UlsethHeming Orienteringfullført
Julie Olsen ByeModum OLfullført
Gaute Fuglseth OlsenAsker Skiklubbfullført
Oda Amrud PedersenOppsal Orienteringfullført
Eline Maudal PettersenKongsberg OLfullført
Maia Maudal PettersenKongsberg OLfullført
Mathis RenardKongsberg OLfullført
Emma Johanne RyghHeming Orienteringfullført
Karoline Marie RyghHeming Orienteringfullført
Mari Oraug RyghNydalens SKfullført
Johanne Ragvin RystadNydalens SKfullført
Amund SaugestadNydalens SKfullført
Maja Sjøgren CarlsenFreidigfullført
Olav SkjåkLillehammer OKfullført
Irene Storler SnøfuglFreidigfullført
Marit Storler SnøfuglFreidigfullført
Aksel SolbergFredrikstad SKfullført
Ingvild Vie SollieFossum IFfullført
Oskar SteneNydalens SKfullført
Lea StokkelandÅlgård Orienteringfullført
Tea StokkelandÅlgård Orienteringfullført
Trym StrømbergFredrikstad SKfullført
Jens Vonen SvaeSarpsborg OLfullført
Magnus Syversen GihleOppsal Orienteringfullført
Synne SørliEidskog OLfullført
Sivert Isak TorsethGjø-Vard OLfullført
Aksel Johannes Sætnan ValioIL Kollfullført
Ava Viktoria Sætnan ValioIL Kollfullført
Sindre Klausen VegganFossum IFfullført
Ulrikke Visted-HansenGjø-Vard OLfullført
Martina VågsnesOppsal Orienteringfullført
Helene Hellerud ØpstadAsker Skiklubbfullført
Tina BakkehøiNydalens SKdiskvalifisert
Isak ForsgrenOK Tyrdiskvalifisert
Amalie BirkelundAsker Skiklubbikke startet
Tuva Nørgaard BjørsethOL Tønsberg og omegnikke startet
Kristine BraathenWing OKikke startet
Jone Rygh HoltenNydalens SKikke startet
Herman Finstad LandIL Tyrvingikke startet
Thorbjørn MyhrvoldFossum IFikke startet
Olivia RoskifteOK Mossikke startet
Oskar RoskifteOK Mossikke startet
Anton Macé TálosFossum IFikke startet
Julie WoldSturla, IFikke startet

D -10

2 330 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Ane BeitdokkenLillehammer OK38.5116.40
Synne Schei DanevadÅs-NMBU Orientering29.3612.42
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett45.4519.38
Erle FosstveitRaumar Orientering1.42.2043.55
Helene HarstadKolbotn og Skimt OL1.03.1327.07
Sofie Holm NedrebøOK Moss57.1624.34
Alma Rygh HoltenNydalens SK27.2911.47
Charlotte HopsnesFossum IF45.3619.34
Ingrid Merete JebsenHeming Orientering1.23.1335.42
Eirin KolshusOppsal Orientering1.24.5136.24
Eline KravdalGjø-Vard OL35.1815.09
Magnhild Kleppa MadslienLillehammer OK32.4014.01
Aurora OldertrøenTynset IF35.2815.13
Ida Joanne OldertrøenTynset IF36.2715.38
Josefine Oraug RyghNydalens SK24.4510.37
Astrid ReuschHeming Orientering35.3915.18
Ingvild RingheimLarvik OK36.1315.32
Helene ScheeleNydalens SK21.119.05
Silje Andresen SkotteFossum IF47.2720.21
Amalie Myrvold SkovlystKongsberg OL35.2715.12
Sofie TaraldsenLillehammer OK42.4618.21

D 11-12

2 910 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eira Skaarer WiklundNydalens SK25.078.37
2Hanne Wærp HaugeNydalens SK29.55+4.4810.16
3Astrid YtterbøAsker Skiklubb32.34+7.2711.11
4Ine Bohnhorst TegdanFreidig33.19+8.1211.26
5Sigrid Schmitt GranHalden SK36.56+11.4912.41
6Synne Kvittum NytrøenTynset IF37.05+11.5812.44
7Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø38.25+13.1813.12
8Jenny DanevadFredrikstad SK38.30+13.2313.13
9Ida Øverli StøenLillehammer OK40.26+15.1913.53
10Aina Elisabeth Tirkkonen ToftNydalens SK41.57+16.5014.24
11Iselin HøivoldKongsberg OL42.55+17.4814.44
12Ingeborg KolstadWing OK43.04+17.5714.47
13Emma Aune JakobsenOK Moss43.22+18.1514.54
14Anne Eline Vehus SkjerveVerdal OK44.49+19.4215.24
15Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OK45.13+20.0615.32
16Anna Elisabeth RyghHeming Orientering46.56+21.4916.07
17Karoline StrandenesFana IL47.58+22.5116.29
18Marte EgerKongsberg OL48.29+23.2216.39
19Elise RenardKongsberg OL48.48+23.4116.46
20Silje Ruud FossheimAsker Skiklubb50.57+25.5017.30
21Erle Elise WoldOK Moss52.24+27.1718.00
22Selma Aure SkogedalAsker Skiklubb52.51+27.4418.09
23Daniella GjoneSandefjord OK53.26+28.1918.21
24Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL53.55+28.4818.31
25Iben Johansen-BarliOppsal Orientering55.10+30.0318.57
26Hanna SpangbergKonnerud IL55.42+30.3519.08
27Wiel Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering55.58+30.5119.13
28Julie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb56.10+31.0319.18
29Annika van RaaijHedrum OL56.51+31.4419.32
30Nora HalvorsenFreidig59.11+34.0420.20
31Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OL59.56+34.4920.35
32Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK59.58+34.5120.36
33Caroline SlungaardHeming Orientering1.00.43+35.3620.51
34Tonje RykkjeVaregg Fleridrett1.00.52+35.4520.54
35Stine Marie Tefre GriegFana IL1.00.59+35.5220.57
36Juni Hagelid NorheimNydalens SK1.05.15+40.0822.25
37Synne Syversen GihleOppsal Orientering1.09.52+44.4524.00
38Una NastadAsker Skiklubb1.11.44+46.3724.39
39Silja BerstadHeming Orientering1.13.32+48.2525.16
40Ingrid LestebergKongsberg OL1.24.17+59.1028.57
41Johanna WidmaierFossum IF1.25.06+59.5929.14
42Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn1.25.25+1.00.1829.21
43Johanne StorhaugKonnerud IL1.27.19+1.02.1230.00
44Hedda Wessel PettersenBerger og Svelvik OL1.31.02+1.05.5531.16
Marte Hox BrynildsenFredrikstad SKdiskvalifisert
Vilde Aakre LeistadSkien OKdiskvalifisert
Ada C StokkelandÅlgård Orienteringdiskvalifisert
Mari KallesonOppsal Orienteringdiskvalifisert
Elise Nilsen BergFossum IFikke startet
Silja FuglemMalvik ILikke startet
Sofia ØhlckersIL Tyrvingikke startet
Selma Størmer-AntonsenNydalens SKikke startet

D 11-12N

2 720 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Othilie Kvilhaug SkavhellenBotne SK43.4816.06

D 13

3 190 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synne SandvenNotodden OL34.1510.44
2Anna TaksdalGanddal IL34.20+0.0510.45
3Marie ScheeleNydalens SK35.41+1.2611.11
4Marie KravdalGjø-Vard OL36.36+2.2111.28
5Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb40.23+6.0812.39
6Julia ForsgrenOK Tyr42.12+7.5713.13
7Solveig Louise NissenFreidig42.23+8.0813.17
8Marita AskeFreidig42.29+8.1413.19
9Maria Strømdal WikFreidig44.27+10.1213.56
10Tora KittilsenFreidig46.35+12.2014.36
11Helene Margarethe KristensenHeming Orientering46.45+12.3014.39
12Gunde TumelionisFossum IF48.30+14.1515.12
13Elma Sagli GudimIndre Østfold OK49.47+15.3215.36
14Nora Christine HansenAsker Skiklubb51.14+16.5916.03
15Emilie RehnKolbotn og Skimt OL51.29+17.1416.08
16Anne ØstvoldHeming Orientering53.37+19.2216.48
17Guro SchjølbergTynset IF53.58+19.4316.55
18Sara MartiniAsker Skiklubb54.20+20.0517.01
19Martha WisløffAsker Skiklubb54.59+20.4417.14
20Iril RingheimLarvik OK55.10+20.5517.17
21Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL55.29+21.1417.23
22Mari AarsethNydalens SK56.18+22.0317.38
23Ella SandstadFreidig56.21+22.0617.39
24Julie Heyerdahl RødstenHeming Orientering58.58+24.4318.29
25Marthe Graff-WiikSturla, IF59.57+25.4218.47
26Martine Gjermstad PettersenKonnerud IL1.02.24+28.0919.33
27Nora SørbergRaumar Orientering1.02.25+28.1019.33
28Lina Storler SnøfuglFreidig1.07.36+33.2121.11
29Erika Lind-LarsenOK Moss1.13.01+38.4622.53
Tiril Ebon EspedalNydalens SKdiskvalifisert
Una KittilsenFreidigikke startet
Maren Aure SkogedalAsker Skiklubbikke startet
Anna Mæhre TorjussenFossum IFikke startet
Maja Mo HjelsethNydalens SKikke startet

D 14

3 780 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn40.1110.37
2Mathea Spets StorhovFreidig40.39+0.2810.45
3Marie SaugestadNydalens SK42.30+2.1911.14
4Ingvild GustafssonKongsberg OL46.32+6.2112.18
5Kathinka Zahl HagenFossum IF47.40+7.2912.36
6Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF47.54+7.4312.40
7Vida Helland-HansenIL Tyrving47.59+7.4812.41
8Mina Akiko JohnsenSturla, IF48.13+8.0212.45
9Eline Horten JordetVingelen IL48.36+8.2512.51
10Inga Skaarer WiklundNydalens SK49.18+9.0713.02
11Julie Sophie WoldOK Moss49.47+9.3613.10
12Anna Aurora NolteFreidig50.08+9.5713.15
13Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna50.26+10.1513.20
14Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)50.58+10.4713.28
15Marie KvarmeSturla, IF51.13+11.0213.32
16Andrea sæther VerdeniusVingelen IL52.22+12.1113.51
17Hanna ÖbergGamleby OK52.31+12.2013.53
18Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø52.32+12.2113.53
19Klara GraversenIL BUL-Tromsø53.15+13.0414.05
20Linnea HolstIL Tyrving55.01+14.5014.33
21Hannah Syrdal ØenHeming Orientering55.02+14.5114.33
22Emma Visted-HansenGjø-Vard OL57.25+17.1415.11
23Katrine Bjordal VegganOppsal Orientering57.39+17.2815.15
24Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb57.53+17.4215.18
25Mille Baastad BergIL Tyrving58.51+18.4015.34
26Maria GrovanOL Tønsberg og omegn58.53+18.4215.34
27Kseniya MironavaModum OL59.39+19.2815.46
28Ragnhild Blom-HagenFossum IF1.04.41+24.3017.06
29Eileen BjanesIL Tyrving1.06.23+26.1217.33
30Kajsa Meyer LarssonIL Tyrving1.06.41+26.3017.38
31Sigrid NermoenØstmarka OK1.07.23+27.1217.49
32Anja HoleFørde IL1.11.05+30.5418.48
33Anne Maren EidstenSturla, IF1.20.35+40.2421.19
34Ingunn Høst FossgardLillomarka OL1.28.37+48.2623.26
Anette Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubbdiskvalifisert
Helene Brandal SøftingKongsberg OLdiskvalifisert
Kristine SolbakkenIL Tyrvingdiskvalifisert
Ingrid LuråsOppsal Orienteringdiskvalifisert
Erle FrostAlta OLikke startet

D 13-16C

3 310 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lene HaugeHisøy OK52.0415.43
2Kaja Skappel HalvorsrudLillehammer OK52.50+0.4615.57
3Josefin EylertsenHalden SK57.00+4.5617.13
4Mia Gjermundsdotter UrsetIL BUL-Tromsø58.33+6.2917.41
5Karoline JebsenHeming Orientering1.09.37+17.3321.01
6Kristin Tørnes AlfredsenHedrum OL1.10.18+18.1421.14
7Hedda Sofie RiddervoldAsker Skiklubb2.07.32+1.15.2838.31
Hedvig Nyberg-HansenFossum IFdiskvalifisert
Karin Halsaa DolvenAsker Skiklubbdiskvalifisert
Sigrid Aaby MøretrøKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Helene Hoel JomaasFossum IFikke startet
Hedda Sofie IrgensBodø og Omegn IF Orienteringikke startet

D 13-16N

2 910 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silje Elise HusdalStavanger Orienteringsklubb28.369.49
2Ane Kristine EidAsker Skiklubb28.57+0.219.56
3Karoline StudsrudHisøy OK29.57+1.2110.17
4Stella S. DahleFana IL40.51+12.1514.02
5Nora GrønsethFossum IF1.05.13+36.3722.24
6Karoline FjæreHedrum OL1.07.12+38.3623.05

D 15-16B

3 190 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingeborg Hasle HaslestadRingsaker OK56.2817.42
2Selma Tørudbakken JendalFossum IF56.57+0.2917.51
3Tiril KihleKonnerud IL1.20.59+24.3125.23
4Ida Kristine NordvikAsker Skiklubb1.37.00+40.3230.24
5Veronica Elena SvindsethKolbotn og Skimt OL1.37.07+40.3930.26
Ingvild JohnsenHedrum OLikke startet

D 15

3 770 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Pia Young VikNydalens SK34.469.13
2Kristin Melby JacobsenLardal OL41.03+6.1710.53
3Alva Marika NiklassonKolbotn og Skimt OL41.45+6.5911.04
4Mille Vasshaug JægtvikKonnerud IL44.17+9.3111.44
5Emma Bangstad BergersenHamar OK45.10+10.2411.58
6Ane Malene KolstadFreidig46.09+11.2312.14
7Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OK47.49+13.0312.41
8Mari EidsmoFreidig47.50+13.0412.41
9Kristine Bog VikaneFana IL49.11+14.2513.02
10Johanne Rognerud BøeFossum IF51.07+16.2113.33
11Hedda SpangbergKonnerud IL51.21+16.3513.37
12Emma EngehultNotodden OL52.32+17.4613.56
13Ida Marie FlågenHeming Orientering52.58+18.1214.02
14Helene Bjørkvold JendalFossum IF54.04+19.1814.20
15Hanna RehnKolbotn og Skimt OL54.42+19.5614.30
16Ida SolliMo OK55.35+20.4914.44
17Martine SkjelsvikLillehammer OK55.59+21.1314.50
18Trude MarkhusVerdal OK57.12+22.2615.10
19Frida SolsrudNydalens SK57.30+22.4415.15
20Marie Roll-TørnqvistFana IL57.54+23.0815.21
21Silje Marie NissenFreidig58.41+23.5515.33
22Eline SchjervenLardal OL1.00.20+25.3416.00
23Astrid RognstadHadeland OL1.00.58+26.1216.10
24Noor Dirro-HeluMåren OK1.02.21+27.3516.32
25Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering1.03.17+28.3116.47
26Signe Strand GulbrandsenFredrikstad SK1.04.13+29.2717.02
27Emilie JohansenSandefjord OK1.04.23+29.3717.04
28Mari Grøtli SvergjaKvikne IL1.04.46+30.0017.10
29Julie BerntzenFet OL1.09.44+34.5818.29
30Elise Wærp HaugeNydalens SK1.09.55+35.0918.32
31Ragnhild Mathea HelmersenFet OL1.12.44+37.5819.17
32Mari ØverbyKongsberg OL1.16.30+41.4420.17 Last ned GPS-spor i gpx-format
33Ella BerstadHeming Orientering1.17.46+43.0020.37
34Konstanse MoholthKongsberg OL1.20.48+46.0221.25
35Serine Skogeng ReitenEmblem IL1.28.19+53.3323.25
Johanna Sofie LongfjeldModum OLdiskvalifisert
Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OKdiskvalifisert
Netta Bar-NathanLillomarka OLdiskvalifisert
Kristin LundanesEmblem ILbrutt
Lerke HjelsethOL Tønsberg og omegnbrutt
Ingrid MobråthenBotne SKikke startet
Wilmine Resvoll SkaugOppsal Orienteringikke startet
Elida Sagli GudimIndre Østfold OKikke startet
Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubbikke startet

D 16

4 160 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL40.539.49
2Oda ScheeleNydalens SK42.10+1.1710.08
3Amélie AamodtOppsal Orientering47.03+6.1011.18
4Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular48.18+7.2511.36
5Kristine KravdalGjø-Vard OL48.56+8.0311.45
6Vilde Lereim StorliFreidig50.18+9.2512.05
7Marte Madslien BakkenNydalens SK50.59+10.0612.15
8Yngvild Langedal BreivikNydalens SK51.20+10.2712.20
9Frida HaugskottOL Trollelg52.47+11.5412.41
10Malene JebsenHeming Orientering55.00+14.0713.13
11Maya Jones ArnesenHeming Orientering57.27+16.3413.48
12Anna Jacobsen-GaskiBardu IL58.42+17.4914.06
13Ingrid LamarkGanddal IL58.49+17.5614.08
14Malene InstanesSturla, IF59.00+18.0714.10
15Tina KallesonOppsal Orientering59.36+18.4314.19
16Ea LunøeNydalens SK1.00.55+20.0214.38
17Alexandra LinløkkenØstmarka OK1.02.37+21.4415.03
18Mia HirschIF Trauma1.02.49+21.5615.06
19Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb1.03.56+23.0315.22
20Live ØstvoldHeming Orientering1.04.58+24.0515.37
21Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK1.05.21+24.2815.42
22Iris HolstIL Tyrving1.07.18+26.2516.10
23Oda Isnes TyseEiker OL1.12.09+31.1617.20
24Hanna Eckhardt AndersenHeming Orientering1.12.39+31.4617.27
25Ada Helene OlsenIF Trauma1.12.52+31.5917.30
26Ingrid BlindheimLillomarka OL1.14.29+33.3617.54
27Karoline TorøKongsberg OL1.15.02+34.0918.02
28Tale Tannvik SkeiFreidig1.21.59+41.0619.42
29Elisabeth Brandal SøftingKongsberg OL1.24.06+43.1320.12
30Ine InstanesSturla, IF1.25.55+45.0220.39
31Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK1.30.44+49.5121.48
32Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL1.30.52+49.5921.50
33Isabel HandstangerKolbotn og Skimt OL1.31.18+50.2521.56
34Stine AuneNidarøst OK1.32.03+51.1022.07
35Celine YtternesKolbotn og Skimt OL1.37.39+56.4623.28
36Eirunn Husby NordstadVaregg Fleridrett1.44.51+1.03.5825.12
Ingrid Solheim UndebergetOppsal Orienteringdiskvalifisert
Alvilde Lysaker SandenEiker OLdiskvalifisert
Alexandra AngvollFredrikstad SKdiskvalifisert
Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OLikke startet
Ida Sofie HjortlandLarvik OKikke startet
Ina MartiniAsker Skiklubbikke startet

D 17-B

3 800 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kirsten GjermstadBerger og Svelvik OL1.00.1215.50
2Kari LundNittedal OL1.02.20+2.0816.24
3Monica Renate TrøanNittedal OL1.04.44+4.3217.02
4Ann-Karin LestebergKongsberg OL1.09.04+8.5218.10
5Cecilie Wærp HaugeNydalens SK1.11.57+11.4518.56
6Gry AakreSkien OK1.12.29+12.1719.04
7Tora VollsetHeming Orientering1.14.31+14.1919.36
8Torill Hynne FjæreHedrum OL1.16.20+16.0820.05
9Celine Vik OlsenLarvik OK1.16.35+16.2320.09
10Ingvild Pedersen BerganAsker Skiklubb1.16.41+16.2920.10
11Ingvild Mohr HansenÅs-NMBU Orientering1.19.59+19.4721.02
12Katrine van RaaijHedrum OL1.25.41+25.2922.32
13Line NordhaugKonnerud IL1.30.48+30.3623.53
14Line-Susanne K. SkavhellenBotne SK1.39.20+39.0826.08
15Annemarie RanvikKonnerud IL1.40.23+40.1126.25
16Sofie Oraug-RyghIL Koll1.40.46+40.3426.31
17Gunhild MyhrAsker Skiklubb1.43.03+42.5127.07
18Vorin BottenOslostudentenes IK1.48.13+48.0128.28
19Hilde Gunn HellenesOK Skeidi1.49.01+48.4928.41
20Martine JægtvikKonnerud IL1.49.10+48.5828.43
21Britt Stine StrandFredrikstad SK1.49.17+49.0528.45 Last ned GPS-spor i gpx-format
22Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb1.49.31+49.1928.49
23Elin GravningenStokke IL2.07.07+1.06.5533.27
24Lindis Meland-TangenBækkelagets SK2.13.37+1.13.2535.09
25Ann Mari StudsrudHisøy OK2.14.29+1.14.1735.23
Maren Oline ThomAsker Skiklubbdiskvalifisert
Anne Birgitte JensenIL BUL-Tromsødiskvalifisert
Lene FlessebergKongsberg OLdiskvalifisert
Anni SaarelaKonnerud ILdiskvalifisert
Ane Marte VatnFrol ILdiskvalifisert
Aurora Opheim SauarIL Kollikke startet
Tonje-Malin RhrichKonnerud ILikke startet

D 17-C

3 310 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mette MaudalKongsberg OL46.2314.00
2Inger-Johanne RyghHeming Orientering59.35+13.1218.00
3Lene MeenPorsgrunn OL1.00.50+14.2718.22
4Anna Austad SveenRaumar Orientering1.03.59+17.3619.19
5Anne Berit UlsakerHemsedal IL1.07.29+21.0620.23
6Merete Welhaven SteenLillehammer OK1.08.12+21.4920.36
7Sigrid SkjelbredKongsberg OL1.08.44+22.2120.45
8May-lill DammTIF Viking1.10.48+24.2521.23
9Gro SandKongsberg OL1.11.24+25.0121.34
10Ingunn GåsoddenSkien OK1.12.39+26.1621.56
11Merete SaugestadNydalens SK1.13.15+26.5222.07
12Rikke WernersenØyestad IF allianse1.14.16+27.5322.26
13Elisabeth EspelandTynset IF1.14.35+28.1222.31
14Else StordalOL Tønsberg og omegn1.15.25+29.0222.47
15Marita AanonsenØyestad IF allianse1.22.13+35.5024.50
16Nina BrodahlStokke IL1.36.38+50.1529.11
Janne Anita NilsenBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert
Randi MobråthenBotne SKikke startet
Lise HørtvedtKongsberg OLikke startet
Marianne LøkenOK Mossikke startet

D 17-N

2 910 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Line Kaupang LyeLarvik OK1.02.2921.28
2Frøy HagelidNydalens SK1.09.24+6.5523.50
Nina Irene Guttormsen SørumSkien OKdiskvalifisert
May Brith NordkveldeHedrum OLikke startet

D 17-20

4 760 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Omholt BerrefjordLardal OL54.5611.32
2Anniken Helland-HansenIL Tyrving1.05.44+10.4813.48
3Johanne Øderud VatneNTNUI1.10.50+15.5414.52
4Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1.20.00+25.0416.48
5Gea Øiseth BedinIndre Østfold OK1.22.17+27.2117.17
6Hanne DaltveitFana IL1.36.12+41.1620.12
7Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb1.38.50+43.5420.45
8Merel DirksenSauda Orienteringsklubb1.49.04+54.0822.54
Julie EikelandOL Tønsberg og omegnbrutt
Nora Marie Wedege IrgensBodø og Omegn IF Orienteringikke startet

D 21-

5 540 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aina VienaRingerike OL51.009.12
2Lene Moe BlomNydalens SK53.46+2.469.42
3Lisbeth VollHaugesund IL Orientering55.33+4.3310.01
4Celine RenardKongsberg OL57.22+6.2210.21
5Hilde HovdenakModum OL1.02.40+11.4011.18
6Ida HjorthGjø-Vard OL1.08.05+17.0512.17
7Karoline AndersenIL Tyrving1.09.43+18.4312.35
8Marianne BakkenNydalens SK1.10.02+19.0212.38
9Ane Sofie Næss BjørgulHalden SK1.12.53+21.5313.09
10Ingvild Maalen-JohansenÅs-NMBU Orientering1.13.36+22.3613.17
11Marianne Opsahl BredesenNTNUI1.13.47+22.4713.19
12Kjersti Adéla WestinPorsgrunn OL1.13.51+22.5113.19
13Anita HillerenEiker OL1.16.45+25.4513.51
14Marie Hammer IversenØstmarka OK1.17.01+26.0113.54
15Camilla HengebølNTNUI1.19.41+28.4114.22
16Karen BjergaardNydalens SK1.26.06+35.0615.32
17Marianne DæhliNydalens SK1.27.56+36.5615.52
18Astri Marie RemmePorsgrunn OL1.28.02+37.0215.53
19Malin EijsinkNydalens SK1.35.30+44.3017.14
20Lisa WhiteSARUM1.45.25+54.2519.01
21Ingrid UrsethVingelen IL2.25.50+1.34.5026.19
Anne Marthe PeveriEiker OLdiskvalifisert
Vibeke RykkjeVaregg Fleridrettikke startet
Mathilde RundhaugFrol ILikke startet
Kaja Bråten LøvaldAsker Skiklubbikke startet

D 35-

5 540 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Dana B. SteneNydalens SK1.07.3512.11
2Tonje RasmussenOL Tønsberg og omegn1.09.35+2.0012.33
3Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll1.16.31+8.5613.48
4Anja Berge GjellestadNydalens SK1.17.39+10.0414.00
Julie BøbelNydalens SKikke startet

D 40-

5 060 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ragnhild Myrvold SkovlystKongsberg OL49.259.45
2Astrid KravdalGjø-Vard OL57.18+7.5311.19
3Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK57.56+8.3111.26
4Ingvild KjesbuStjørdals-Blink Orientering1.03.48+14.2312.36
5Monica BerglundRingerike OL1.03.53+14.2812.37
6Audrun UtskarpenOslostudentenes IK1.04.04+14.3912.39
7Kari Solem AuneByåsen IL1.10.00+20.3513.50
8Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1.10.52+21.2714.00
9Liv SchjervenLardal OL1.11.14+21.4914.04
10Kari StrandKongsberg OL1.11.47+22.2214.11
11Guro BryggenHalden SK1.12.12+22.4714.16
12Atanaska BedelevaNydalens SK1.12.39+23.1414.21
13Ingunn BergetÅs-NMBU Orientering1.27.10+37.4517.13
14Vibeke Tefre GriegFana IL1.27.32+38.0717.17
15Mari TaraldrudSentrum OK1.35.00+45.3518.46
16Tina Strømdal WikFreidig1.35.22+45.5718.50
17Linn Carina DalandKristiansand OK1.47.22+57.5721.13
18Hanne WoldOK Moss1.48.24+58.5921.25
19Randi Lilleengen BeitdokkenLillehammer OK1.56.09+1.06.4422.57
20Trude HansenBerger og Svelvik OL1.59.28+1.10.0323.36
21Nina BirkelundAsker Skiklubb1.59.43+1.10.1823.39
Mari Angell-PetersenFreidigikke startet
Stine Olsen KirkevikHamar OKikke startet
Margot Bolstad LynumFreidigikke startet
Ida Christine ParnemoOslostudentenes IKikke startet

D 45-

4 160 m, 59 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aud Hognestad TaksdalGanddal IL41.249.57
2Ellen Kathrine SvendsbyHalden SK43.47+2.2310.31
3Jorun RuudAsker Skiklubb43.52+2.2810.32
4Karianne StrømmeVaregg Fleridrett47.13+5.4911.21
5Ingrid UndstadLarvik OK47.20+5.5611.22
6Ingrid KvistadKongsberg OL47.35+6.1111.26
7Siri StørmerNydalens SK47.42+6.1811.27
8Berit Sofie WiklundNydalens SK47.48+6.2411.29
9Else Kari Nordli ScheeleNydalens SK49.55+8.3111.59
10Valborg MadslienLillehammer OK50.22+8.5812.06
11Birgit Økern JensenKonnerud IL51.13+9.4912.18
12Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK51.59+10.3512.29
13Guro HarstadHeming Orientering52.02+10.3812.30
14Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF52.09+10.4512.32
15Anne Guro NøklebyRingerike OL52.12+10.4812.32
16Marit EgnerAsker Skiklubb53.11+11.4712.47
17Linda RykkjeVaregg Fleridrett53.26+12.0212.50
18Kari UlsethFreidig53.59+12.3512.58
19Gøril EideByåsen IL54.01+12.3712.59
20Sara MathisenPorsgrunn OL55.50+14.2613.25
21Anne UrsetIL BUL-Tromsø57.04+15.4013.43
22Nora SkauenIL Tyrving57.45+16.2113.52
23Ane BjørnsgaardLillehammer OK58.27+17.0314.03
24Elin KallesonOppsal Orientering1.00.33+19.0914.33
25Marianne HaugeHisøy OK1.00.35+19.1114.33
26Ann Elin FlågenHeming Orientering1.00.38+19.1414.34
27Hege FeiringIL Tyrving1.01.57+20.3314.53
28Brita Opheim SauarIL Koll1.02.00+20.3614.54
29Ingjerd SommerstadKongsberg OL1.02.04+20.4014.55
30Ann-Cathrin Nybak UrdalGanddal IL1.02.22+20.5814.59
31Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF1.03.04+21.4015.09
32Anna KarlqvistIL BUL-Tromsø1.03.07+21.4315.10
33Hilde VassendPorsgrunn OL1.03.40+22.1615.18
34Merete SchauOL Trollo1.04.06+22.4215.24
35Mona LomeHamar OK1.05.36+24.1215.46
36Aud Ellen BrevikSturla, IF1.05.55+24.3115.50
37Jeanette KohtAsker Skiklubb1.06.42+25.1816.02
38Tanja InstanesSturla, IF1.07.04+25.4016.07
39Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering1.08.08+26.4416.22
40Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb1.09.19+27.5516.39
41Vibeke LamarkGanddal IL1.09.49+28.2516.46
42Doris Stien KaspersenMo OK1.10.06+28.4216.51
43Anette Kjærås FiringAndebu IL1.11.11+29.4717.06
44Eli Ringstad LienGjø-Vard OL1.11.57+30.3317.17
45Mai Britt BjørkSandefjord OK1.12.51+31.2717.30
46Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering1.13.21+31.5717.37
47Barbara Willkommen EikenKongsberg OL1.15.35+34.1118.10
48Kristin EgerKongsberg OL1.15.50+34.2618.13
49Marit InngjerdingenHeming Orientering1.20.48+39.2419.25
50Marianne ReuschHeming Orientering1.21.59+40.3519.42
51Vibeke SchauKonnerud IL1.22.38+41.1419.51
52Larysa MironavaModum OL1.29.24+48.0021.29
53Gro BørteKristiansand OK1.30.21+48.5721.43
54Mette SpangbergKonnerud IL1.31.06+49.4221.53
55Anne Mia OlsenModum OL1.31.40+50.1622.02
56Paula BerstadHeming Orientering1.37.54+56.3023.32
57Toril WiigIL Tyrving2.08.58+1.27.3431.00
58Solveig BerganNydalens SK2.41.06+1.59.4238.43
Torunn Økern JensenRingerike OLdiskvalifisert
Astrid RuudNittedal OLikke startet
Milda ØhlckersIL Tyrvingikke startet
Charlotte SkourupSturla, IFikke startet
Kristin Stubban HygenØstmarka OKikke startet
Arnhild KroghOppsal Orienteringikke startet
Marit B. EithunNittedal OLikke startet
Hanne Lerche RaadalHalden SKikke startet
Kristin SandvenNotodden OLikke startet

D 50-

5 530 m, 62 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna51.589.23
2Torunn Spets StorhovFreidig54.06+2.089.46
3Hege SolerødGjø-Vard OL57.07+5.0910.19 Last ned GPS-spor i gpx-format
4Heidi ArnesenFreidig58.29+6.3110.34
5Rannveig NordhagenFana IL59.04+7.0610.40
6Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)1.00.30+8.3210.56
7Beth NicolaysenKongsberg OL1.01.06+9.0811.02
8Ragnhild BalsvikOsterøy IL1.01.21+9.2311.05
9Marianne NjåsteinIL Tyrving1.02.21+10.2311.16
10Lise ChristensenTIF Viking1.03.24+11.2611.27
11Kirsti KringhaugRingerike OL1.03.31+11.3311.29
12Kjersti StræteRingerike OL1.05.06+13.0811.46
13Signe Astrup ArnesenHeming Orientering1.05.38+13.4011.52
14Kari MadslienNydalens SK1.09.39+17.4112.35
15Rine HanssenByåsen IL1.10.21+18.2312.43
16Agneta BerlinTrollhättans SOK1.10.35+18.3712.45
17Anita Sørensen DrageKongsberg OL1.10.59+19.0112.50
18Isa HeggedalKonnerud IL1.11.08+19.1012.51
18Elisabeth HetlevikKongsberg OL1.11.08+19.1012.51
20Anne MadslienNydalens SK1.11.54+19.5613.00
21Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK1.12.02+20.0413.01
22Tove HeimdalKonnerud IL1.12.04+20.0613.01
23Arnhild U. BråtenVegårshei IL1.12.28+20.3013.06
24Eirin LodgaardByåsen IL1.12.51+20.5313.10
25Toini SkyttersæterKonnerud IL1.13.55+21.5713.21
26Tove AasheimVaregg Fleridrett1.14.13+22.1513.25
27Trine Marit Justad RaaenLierbygda OL1.14.20+22.2213.26
28Inger Tone NygårdEgersund OK1.15.24+23.2613.38
29Tone Karina IngesenSarpsborg OL1.15.38+23.4013.40
30Trude FixdalIL Koll1.16.01+24.0313.44
31Anne Kristine NorderudIL Tyrving1.16.04+24.0613.45
32Vanja StaffOL Toten-Troll1.16.07+24.0913.45
33Anne Marit BjergaardNydalens SK1.16.18+24.2013.47
34Ida SyversenRøyken OL1.17.13+25.1513.57
35Ingvild MulenKristiansand OK1.18.23+26.2514.10
36Anne Berit EidNydalens SK1.19.18+27.2014.20
37Liv Karen JohannessenIL BUL-Tromsø1.20.11+28.1314.29
38Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb1.22.47+30.4914.58
39Synnøve Lyssand SandbergNydalens SK1.23.41+31.4315.07
40Ingeborg ØderudBækkelagets SK1.25.25+33.2715.26
41Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering1.25.26+33.2815.26
42Ann Sissel VehusVerdal OK1.25.33+33.3515.28
43Anita StensethSnertingdal IF Orientering1.25.35+33.3715.28
44Wenche LindløvSarpsborg OL1.28.51+36.5316.04
45Kathrine LunøeNydalens SK1.31.59+40.0116.38
46Janita SkogengEmblem IL1.32.18+40.2016.41
47Margrete GaskiBardu IL1.34.18+42.2017.03
48Heidi MyklemyrEiker OL1.34.42+42.4417.07
49Maria TorgersenBækkelagets SK1.35.41+43.4317.18
50Inger BjergaVaregg Fleridrett1.36.01+44.0317.21
51Anne DahlNydalens SK1.36.39+44.4117.28
52Helle HundseidIL Tyrving1.41.36+49.3818.22
53Nina-Beate LiabakkByåsen IL1.42.02+50.0418.27
54Sigrun NygårdAsker Skiklubb1.51.17+59.1920.07
55Jartrud SteinsliØstmarka OK1.56.21+1.04.2321.02
56Merete UndelandSturla, IF1.56.56+1.04.5821.08
57Jane RødderKongsberg OL2.04.52+1.12.5422.34
58Kirsti RogstadKongsberg OL2.11.46+1.19.4823.49
59Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb2.14.59+1.23.0124.24
Anne-Grete AustadRaumar Orienteringdiskvalifisert
Randi JensenFrol ILdiskvalifisert
Elin Cecile Kryvi StrandenesFana ILdiskvalifisert
Hilda ØfsthusAsker Skiklubbikke startet
Gro Sandstad EidsmoFreidigikke startet
Hege HeibergHadeland OLikke startet
Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OLikke startet
Mona J. MølnvikFreidigikke startet
Jorunn BlindheimLillomarka OLikke startet
Doris LarssonLillomarka OLikke startet

D 55-

4 760 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Line Nydal BergliaEiker OL46.589.52
2Toril HallanLillomarka OL50.07+3.0910.31
3Kari ChristiansenSandefjord OK50.57+3.5910.42
4Kjersti RønningHamar OK51.56+4.5810.54
5Anne Marie Solheim HaugerudIndre Østfold OK52.28+5.3011.01
6Gunn-Torill HokholtKolbotn og Skimt OL55.58+9.0011.45
7Tiri RebårdSandefjord OK56.03+9.0511.46
8May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering56.18+9.2011.49
9Lena GottfridssonNittedal OL57.39+10.4112.06
10Anne C TurterNydalens SK57.44+10.4612.07
11Anne LofthusLillehammer OK57.48+10.5012.08
12Hilde StorløkkenKongsberg OL58.06+11.0812.12
13Dagrun MelkildHeming Orientering58.30+11.3212.17
14Anne Elisabeth RamtvedtSarpsborg OL58.55+11.5712.22
15Runa SkyttersæterHeming Orientering59.07+12.0912.25
16Solveig SikkelandIL Tyrving59.14+12.1612.26
17Bente LineIndre Østfold OK59.29+12.3112.29
18Heidi SchatvetNotodden OL59.31+12.3312.30
19Ann Elisabeth GunnulfsenModum OL59.36+12.3812.31
20Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering59.58+13.0012.35
21Sidsel NørstebøIL Tyrving1.01.34+14.3612.56
22Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb1.01.53+14.5513.00
23Berit BergeIL Tyrving1.02.04+15.0613.02
24Hege Solhjem MelhuusMelhus IL1.02.22+15.2413.06
25Kjersti SkantzeIL Tyrving1.02.42+15.4413.10
26Kari LofthusIL BUL-Tromsø1.03.02+16.0413.14
27Anne DanielsenNydalens SK1.04.24+17.2613.31
28Marit Sylte LundanesEmblem IL1.05.36+18.3813.46
29Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF1.05.45+18.4713.48
30Randi NicolaisenAsker Skiklubb1.07.50+20.5214.15
31Eli Marie WiigPorsgrunn OL1.08.03+21.0514.17
32Ann Karin TjørhomGanddal IL1.13.00+26.0215.20
33Ingrid NermoenØstmarka OK1.15.48+28.5015.55
34Christina SegerslättSkåneslättens OL1.16.26+29.2816.03
35Hege FjellbirkelandIL Gular1.18.11+31.1316.25
36Irene SkiriBodø og Omegn IF Orientering1.28.07+41.0918.30
37Mette RogneVaregg Fleridrett1.28.11+41.1318.31
38Unni RyeAsker Skiklubb1.30.08+43.1018.56
39Kirsti Grundnes BergIL Tyrving1.31.59+45.0119.19
40Kerstin OhlssonHaninge SOK1.33.21+46.2319.36
41Ingrid Lien JohnsenByåsen IL1.35.12+48.1420.00
42Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb1.35.42+48.4420.06
43Helen Margrethe SchjelderupNord-Østerdal OK1.45.48+58.5022.13
44Linette BarryOrienteering USA2.33.46+1.46.4832.18
Eija SulavuoriTurun Metsänkävijätdiskvalifisert
Gunhild BredesenVerdal OKdiskvalifisert
Ellen-Christine KorenÅs-NMBU Orienteringikke startet
Hilde TellesbøNittedal OLikke startet
Eli Tufte HanssenEiker OLikke startet
Turid ArnesenByåsen ILikke startet
Gunhild HennumLierbygda OLikke startet
Tove Evensen MathisenPorsgrunn OLikke startet
Liv Bente H FriestadKristiansand OKikke startet

D 60-

4 370 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Grete S B HoviSkien OK47.3210.52
2Ellen Marie TurterNydalens SK50.19+2.4711.30
3Liv Inger PrangerødTistedalen FL55.06+7.3412.36
4Wenche HultgreenIL Tyrving56.28+8.5612.55
5Randi NilstadIL Tyrving58.12+10.4013.19
6Wenche BjørnstadRingsaker OK58.51+11.1913.28
7Bjørg SvanbergRøyken OL58.59+11.2713.29
8Anne SørumIndre Østfold OK59.09+11.3713.32
9Elisabet ÖströmOK Tyr59.12+11.4013.32
10Mona Bugge HaugOL Vallset/Stange59.15+11.4313.33
11Sirpa LiljaModum OL1.02.14+14.4214.14
12Siren GreveBergens TF1.03.38+16.0614.33
13Lis DæhliLøten o-lag1.07.30+19.5815.26
14Margrete JørandliGjø-Vard OL1.09.12+21.4015.50
15Anne Kjersti DaltveitFana IL1.10.25+22.5316.06
16Elle M. MelbyeHeming Orientering1.11.45+24.1316.25
17Cathrine NorvikRøyken OL1.13.03+25.3116.42
18Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn1.13.51+26.1916.53
19Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1.14.29+26.5717.02
20Britt GunnarssonKristinehamns OK1.17.26+29.5417.43
21Berit EklöfMatteus SI1.29.38+42.0620.30
22Gunn BotnenBø OL1.56.54+1.09.2226.45
Grete Berge OwrenFreidigikke startet

D 65-

3 610 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid StrandeSkien OK41.3911.32
2Lill Ramberg SkappelLillehammer OK47.09+5.3013.03
3Linda VerdeSturla, IF47.52+6.1313.15
4Aud KjemperudEiker OL52.32+10.5314.33
5Inger TiltnesIL Tyrving53.11+11.3214.43
6Anne Marie TimenesHadeland OL56.14+14.3515.34
7Berit HegdalBergens TF58.12+16.3316.07
8Herdis AlvheimFana IL1.02.14+20.3517.14
9Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL1.03.08+21.2917.29
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK1.04.25+22.4617.50
11Astrid OrmbergFana IL1.04.55+23.1617.58
12Dagrunn UrsethVingelen IL1.05.30+23.5118.08
13Nina KolbergIL Tyrving1.09.02+27.2319.07
14Eva TaraldrudIndre Østfold OK1.10.14+28.3519.27
15Helga PeveriEiker OL1.25.33+43.5423.41
16Ingeborg BakkenMåren OK1.28.39+47.0024.33
Kari LillealternFreidigdiskvalifisert
Lill BirkelundPorsgrunn OLikke startet
Inger NergaardStokke ILikke startet
Kari StrandeRingerike OLikke startet
Nina SoligardBergens TFikke startet
Live Joronn YtrehusRingerike OLikke startet

D 70-

3 610 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingjerd SognnæsBergens TF46.3812.55
2Bjørg KocbachBergens TF53.08+6.3014.43
3Kjersti ThoStabæk IF53.31+6.5314.49
4Liv FeiringHamar OK54.41+8.0315.08
5Gerd LangsethLarvik OK1.00.37+13.5916.47
6Margareta LarssonOK Njudung1.00.50+14.1216.51
7Ingrid Lome-HagmanKolbotn og Skimt OL1.02.51+16.1317.24
8Inger LindløvOK Moss1.03.08+16.3017.29
9Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL1.06.10+19.3218.19
10Ingeborg BøbelIL Imås1.11.57+25.1919.55
11Kirsten BakkeGjø-Vard OL1.25.07+38.2923.34
12Astri Ese HoleBergens TF1.25.30+38.5223.41
13Eli KlovningPorsgrunn OL1.34.43+48.0526.14
14Marianne SellgrenSigtuna OK1.44.13+57.3528.52
15Kari NatåsBergens TF2.19.42+1.33.0438.41
Gunn Kari HygenFreidigikke startet
Anne Marit FærdenKolbotn og Skimt OLikke startet

D 75-

3 060 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK52.5817.18
2Torid KvaalFreidig53.27+0.2917.28
3Ulla LindheIK Stern55.52+2.5418.15
4Anne Lise ØfsthusAsker Skiklubb59.53+6.5519.34
5Elin DahlenRingerike OL1.09.34+16.3622.44
6Birgitte BekkelundRøyken OL1.12.28+19.3023.40
7Brita Eilertsen GrønliFørde IL1.44.01+51.0333.59
8Synnøve DalvaBø OL2.26.00+1.33.0247.42
Ingvill VoldFana ILikke startet

D 80-

3 060 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK1.12.0823.34
2Gudveig JørundlandOK Sør1.19.21+7.1325.55
3Tirill Liby SeipOK Skeidi1.38.59+26.5132.20
Inger E. VamnesHamar OKdiskvalifisert

H -10

2 330 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Iver AarsethIL Koll23.4010.09
Jens Anton AndresenMalvik IL36.3315.41
Jakob Weider EgnerFossum IF50.3121.40
Sigve Nygård FagervoldAsker Skiklubb29.3512.41
Aksel Tonjer FingarsenElverum OK32.3113.57
Lars FlaskerudOL Toten-Troll50.5221.49
Henrik Mikkelsen ForosFossum IF39.0216.45
Christian Berge GjellestadNydalens SK34.2414.45
Olav GrevstadFossum IF51.0321.54
Erlend GrønliFreidig33.0314.11
Torgrim Hasle HaslestadRingsaker OK37.3516.07
Emil HeksemFana IL34.2214.44
Thomas Nissen HellerudIL Koll59.0525.21
Magnus Rørlien JevanordFossum IF39.2416.54
Kristian KaiserSturla, IF35.0115.01
Age KristvikFossum IF1.05.5628.17
Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL1.03.5827.27
Håkon Juell LarsenIL Tyrving51.5022.14
Mathias LeroyerFreidig22.409.43
Henrik MathisenOL Tønsberg og omegn34.3514.50
Mikkel MichelsenFossum IF29.3912.43
Magnus MolundIL Tyrving27.2511.46
Trygve MyhrvoldFossum IF45.3219.32
Alfred NikolaisenOppsal Orientering23.4810.12
Sigurd OlaisenKolbotn og Skimt OL30.4313.10
Eskil OlaussenOppsal Orientering47.5320.33
Ola Gjermstad PettersenBerger og Svelvik OL25.2810.55
Karl Oraug RyghIL Koll21.459.20
Jon StrandKongsberg OL27.2011.43
Odin Vie StrislandFossum IF1.13.3631.35
Johan Fredrik Svendsby BraarudHalden SK37.4516.12
Ole Ulseth SylteFreidig24.5610.42
Sigurd SævikStjørdals-Blink Orientering37.1415.58
Alfred TeigNydalens SK42.3818.17
Nikolai TesloHadeland OL31.1913.26
Sebastian Welhaven ThorstadLillehammer OK37.3216.06
Eivind VågsnesOppsal Orientering38.5016.40
Sebastian WettergreenFossum IF1.18.1833.36
Erlend Hellerud ØpstadAsker Skiklubb31.3513.33 Last ned GPS-spor i gpx-format
Fredrik GrønsethFossum IFdiskvalifisert
Selmer LøkenOK Mossdiskvalifisert

H 11-12

3 060 m, 64 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathias LinløkkenØstmarka OK25.328.20
2Sondre OlaussenOppsal Orientering25.39+0.078.22
3Christoffer ÅnensenOppsal Orientering28.36+3.049.20
4Jarand GustafssonKongsberg OL29.17+3.459.34
5Lukas Jones ArnesenHeming Orientering29.19+3.479.34 Last ned GPS-spor i gpx-format
6Mathias BirkelundAsker Skiklubb31.44+6.1210.22
7Rasmus EngehultNotodden OL31.49+6.1710.23
8Sigurd Størmer-AntonsenNydalens SK31.59+6.2710.27
9Even LienGjø-Vard OL32.24+6.5210.35
10Erlend UlsakerHemsedal IL32.27+6.5510.36
11Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb33.36+8.0410.58
12Marius Juell LarsenIL Tyrving34.26+8.5411.15
13Jens WoldSturla, IF35.35+10.0311.37
14Mats JohnsenSturla, IF36.17+10.4511.51
15Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL36.38+11.0611.58
16Henrik KaiserSturla, IF38.54+13.2212.42
17Simen Dalen EriksenAsker Skiklubb39.46+14.1412.59
18Alf Petter LynumFreidig40.21+14.4913.11
19Martin BryggenHalden SK40.34+15.0213.15
20Gaute NysæterSkien OK40.43+15.1113.18
21Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange40.57+15.2513.22
22Amund FlaskerudOL Toten-Troll41.59+16.2713.43
23Oskar HeksemFana IL42.09+16.3713.46
24Magnus SigurdssonStokke IL42.19+16.4713.49
25Hans Mathias Økern HågårdKonnerud IL42.46+17.1413.58
26Ludvik Storler SnøfuglFreidig42.56+17.2414.01
27Ask Felland SætnanFossum IF43.36+18.0414.14
28Håvard Rekve LianFossum IF43.45+18.1314.17
29Kristian Kaupang LyeLarvik OK44.00+18.2814.22
30Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL44.06+18.3414.24
31Fredrik Fet AndersenKonnerud IL44.40+19.0814.35
32Amund Hagberg SolumRond OL45.43+20.1114.56
33Jacob Finstad LandIL Tyrving46.29+20.5715.11
34Otto Schjølberg-HenriksenNydalens SK47.33+22.0115.32
35Sverre Stuland TysværVaregg Fleridrett49.23+23.5116.08
36Erlend SommerheinFossum IF50.31+24.5916.30
37Brage Fuglseth OlsenAsker Skiklubb50.42+25.1016.34
38Ole Solli KvikstadOL Toten-Troll50.44+25.1216.34
39Viktor Meland-TangenBækkelagets SK51.06+25.3416.41
40Magnus Friedhelm KlavenessMåren OK51.19+25.4716.46
41Henrik HarstadKolbotn og Skimt OL51.25+25.5316.48
42Arne BisethKongsberg OL51.27+25.5516.48
43Syver Strand GulbrandsenFredrikstad SK54.16+28.4417.44
44Jan Olav BerganKongsberg OL56.39+31.0718.30
45Mikkel RastadAsker Skiklubb56.49+31.1718.34
46Erlend OtterleiØstmarka OK57.41+32.0918.51
47Jens G. DybvikStokke IL58.19+32.4719.03
48Aksel Nissen HellerudIL Koll58.52+33.2019.14
49Sverre SandvikHalden SK1.00.22+34.5019.43
50Martin TorøKongsberg OL1.00.23+34.5119.43
51Gabriel SolemOppsal Orientering1.01.15+35.4320.00
52Tollef TjentlandLardal OL1.07.56+42.2422.12
53Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK1.22.10+56.3826.51
54Asbjørn LandeEidskog OL1.29.42+1.04.1029.18
55Ole Magnus StoremyrIL Hauken1.34.10+1.08.3830.46
56Rasmus Vik VierliFossum IF1.35.54+1.10.2231.20
57Håkon ØverbyKongsberg OL1.36.51+1.11.1931.39
58Anders Vik VierliFossum IF1.38.43+1.13.1132.15
59Johan SkjåkLillehammer OK1.40.16+1.14.4432.46
Carl ÖbergGamleby OKdiskvalifisert
Emil Tonjer FingarsenElverum OKdiskvalifisert
Dagfinn GjerstadOsterøy ILdiskvalifisert
Diderik Rønning BøeSandefjord OKdiskvalifisert
Erlend BakkeFossum IFbrutt
Eirik Olsen KirkevikHamar OKikke startet
Andreas Strømme LidVaregg Fleridrettikke startet
Max Skjerpen HusebyNydalens SKikke startet
Olaf Blom-HagenFossum IFikke startet
Henrik Elias SebjørnsenFossum IFikke startet
Alexander SlettenRaumar Orienteringikke startet

H 11-12N

2 720 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tellev GrindflekÅs-NMBU Orientering22.018.05
2Torbjørn Melheim SvendsenSturla, IF27.02+5.019.56
3Espen Tinius SørensenØstmarka OK30.01+8.0011.02
4Einar Dalsegg NetlandFossum IF30.40+8.3911.16
5Bernhard WaastadFossum IF30.47+8.4611.19
6Linus Westerberg-HeltneSturla, IF31.29+9.2811.34
7Ole Petter Visted-HansenGjø-Vard OL42.07+20.0615.29
8Martin NæveIL Leik43.03+21.0215.49
9Gunnar BjervaÅs-NMBU Orientering43.14+21.1315.53
10Mads Rørlien JevanordFossum IF53.45+31.4419.45
Aslak Kvaase-WensaasLommedalens ILdiskvalifisert
Jakob OstherFossum IFikke startet
Sivert KnutheimSturla, IFikke startet
Andreas MelheimSturla, IFikke startet
Oskar KnutheimSturla, IFikke startet
Nicolai Elias AulieSturla, IFikke startet

H 13

3 190 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristoffer Strømdal WikFreidig22.537.10
2Simen Gløgård StensrudNittedal OL24.03+1.107.32
3Gabriel GjoneSandefjord OK29.25+6.329.13
4Rasmus BerglundRingerike OL32.55+10.0210.19
5Henrik Julian Fontes AarbuVarteig OL32.59+10.0610.20
6Andreas Myrvold SkovlystKongsberg OL36.08+13.1511.19
7Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn36.57+14.0411.34
8Lars Horten JordetVingelen IL41.00+18.0712.51
9Endre SandKongsberg OL41.39+18.4613.03
10Vegard Lereim StorliFreidig42.19+19.2613.15
11Håvard EikRaumar Orientering42.52+19.5913.26
12Samuel A StokkelandÅlgård Orientering45.03+22.1014.07
13Johannes Bjørke SollienOL Toten-Troll45.37+22.4414.17
14Johannes Salvesen-LundeIL Koll49.01+26.0815.21
15Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL55.40+32.4717.27
16Ragnar LandeEidskog OL56.28+33.3517.42
17Henrik Repstad StoremyrIL Hauken57.23+34.3017.59
18Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb1.03.08+40.1519.47
19Tristan HalvorsenFreidig1.05.14+42.2120.26
20Anders Næss-UlsethHeming Orientering1.06.00+43.0720.41
21Brage FosstveitRaumar Orientering1.06.01+43.0820.41
22Borgar SkjelbredKongsberg OL1.08.14+45.2121.23
23Mats Olsen ByeModum OL1.13.16+50.2322.58
24Eyvind Hasle HaslestadRingsaker OK1.14.03+51.1023.12
25Magnus Skourup RognebakkeSturla, IF1.19.07+56.1424.48
26Linus Hognestad SennelsRøyken OL1.21.43+58.5025.36
27Martin DybvikStokke IL1.28.22+1.05.2927.42
Einar ØstvoldHeming Orienteringdiskvalifisert
Eskil StielstraSauda Orienteringsklubbdiskvalifisert
Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Martin Christoffer BorgIL Kolldiskvalifisert
Heine Elias HusdalStavanger Orienteringsklubbikke startet
Eskil BrændenLillomarka OLikke startet
Nils Anders NiklassonKolbotn og Skimt OLikke startet
Jakob A. GjedeboOppsal Orienteringikke startet

H 14

3 770 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian Fredrik BorgIL Koll32.338.38
2Martin Størmer-AntonsenNydalens SK35.02+2.299.17
3Alfred BjørnerødOK Moss35.11+2.389.19
4Benjamin GjoneSandefjord OK35.40+3.079.27
5Philip Lehmann RomørenFossum IF36.44+4.119.44
6Halvor LøkenKongsberg OL36.47+4.149.45
7Eirik FrostAlta OL37.10+4.379.51
8Lars Sigurd Baugstø RødnesOppsal Orientering38.16+5.4310.09
9Brage Bell LysakerFana IL38.45+6.1210.16
10Axel AaldeNydalens SK38.48+6.1510.17
11Ask OlaussenOppsal Orientering39.38+7.0510.30
12Mikael BirkelundAsker Skiklubb39.49+7.1610.33
13Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL40.09+7.3610.38
14Eirik Vie StrislandFossum IF40.47+8.1410.49
15Anders KlavenesSandefjord OK41.06+8.3310.54
16Emil Reinertsen LeroyerFreidig42.11+9.3811.11
17Lars LienGjø-Vard OL42.42+10.0911.19
18Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)43.47+11.1411.36
19Ludvik SætherFredrikstad SK43.58+11.2511.39
20Emil GrønliFreidig45.09+12.3611.58
21Marius E. AamodtOppsal Orientering46.25+13.5212.18
22Arne BerganKongsberg OL47.22+14.4912.33
23Jakob RastadAsker Skiklubb47.57+15.2412.43
24Henrik Kaupang LyeLarvik OK48.42+16.0912.55
25Anders TaraldsenLillehammer OK49.29+16.5613.07
26Oliver NilsenFossum IF50.31+17.5813.23
27Peder BryggenHalden SK51.32+18.5913.40
28Fridtjof ReuschHeming Orientering51.38+19.0513.41
29Sondre LadimOK Moss51.57+19.2413.46
30Tarje EspelinAsker Skiklubb52.37+20.0413.57
31Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb52.43+20.1013.58
32Anders Bredal-AndersenÅs-NMBU Orientering57.12+24.3915.10
33Oliver LarsenMo OK58.57+26.2415.38
34Sindre Vie StrislandFossum IF59.37+27.0415.48
35Theodor BjørkSandefjord OK1.00.22+27.4916.00
36Eskil KolshusOppsal Orientering1.00.26+27.5316.01
37Vilmer NybergAsker Skiklubb1.02.52+30.1916.40
38Mathias NyhaugAsker Skiklubb1.03.21+30.4816.48
39Iver Dalsaune ThunFreidig1.03.56+31.2316.57
40Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb1.06.14+33.4117.34
41Sigurd BraathenWing OK1.47.43+1.15.1028.34
42Martin KaiserSturla, IF1.51.30+1.18.5729.34
Tidemann LierIndre Østfold OKdiskvalifisert
Martin Nøkleby MellingRingerike OLdiskvalifisert
Tord RomundstadNidarøst OKdiskvalifisert
Emil Ruud FossheimAsker Skiklubbdiskvalifisert
Oskar BaklidKonnerud ILikke startet
Hallvard TjentlandLardal OLikke startet
Jo Randar HolmøyHadeland OLikke startet
Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OKikke startet

H 13-16C

3 310 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eivind NæveIL Leik50.1515.10
2Sigurd VatnFrol IL54.21+4.0616.25
3Simen HøyerFossum IF58.06+7.5117.33
4Sigurd Paulsen AskLierbygda OL1.05.54+15.3919.54
5Birk ThorstensenOppsal Orientering1.07.08+16.5320.16
6Truls LunåsmoTynset IF1.08.10+17.5520.35
7Elias AndenæsAsker Skiklubb1.14.41+24.2622.33
8Markus FinskudRaumar Orientering1.26.58+36.4326.16
Henning ReichenbachOppsal Orienteringdiskvalifisert
Kristoffer ØhlckersIL Tyrvingdiskvalifisert
Erik Williams StrømsnesMalvik ILdiskvalifisert
Alfred SchauKonnerud ILdiskvalifisert
Kidus Abiy GirmaIL Kollikke startet

H 13-16N

2 910 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans Petter Winger-LefdalFossum IF43.0414.47
2Kristoffer Langva QvenildFossum IF47.19+4.1516.15
Magnus Koller-SatoFossum IFdiskvalifisert
Halvor Kvaase-WensaasFossum IFikke startet

H 15

4 090 m, 51 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK36.278.54
2Andreas DaleBergens TF36.36+0.098.56
3Martin Vehus SkjerveVerdal OK37.07+0.409.04
4Hans UrsetIL BUL-Tromsø37.17+0.509.06
5Gaute BerganNydalens SK38.29+2.029.24
6Sander Tonjer FingarsenElverum OK39.00+2.339.32
7Tobias MathisenPorsgrunn OL40.30+4.039.54
8Anselm ReichenbachOppsal Orientering40.47+4.209.58
9Atle Nikolai WølloKongsberg OL42.12+5.4510.19
10Vegard RanestadHamar OK42.58+6.3110.30
11Petter Andreas LonaWing OK43.04+6.3710.31
12Sigurd Saxe SandvikHalden SK43.59+7.3210.45
13Jonas MyhrAsker Skiklubb44.00+7.3310.45
14Mats LindaasElverum OK48.31+12.0411.51
15Johan EgerKongsberg OL49.00+12.3311.58
16Brage TakleKristiansand OK50.36+14.0912.22
17Kristian Norum MeløysundNydalens SK50.56+14.2912.27
18Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn51.10+14.4312.30
19Elias StubberudNydalens SK52.17+15.5012.46
20Gustav Andresen SkotteFossum IF52.24+15.5712.48
21Erlend AuneByåsen IL52.26+15.5912.49
22Jesper HelliksrudBodø og Omegn IF Orientering57.49+21.2214.08
23Jonas AarsethNydalens SK59.18+22.5114.29
24Magnus Strømme LidVaregg Fleridrett1.00.29+24.0214.47
25Øyvind Johan OlsenBodø og Omegn IF Orientering1.00.43+24.1614.50
26Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb1.01.09+24.4214.57
27Sindre Grøv SvensenLillehammer OK1.02.59+26.3215.23
28Rolf Andreas BergNydalens SK1.03.19+26.5215.28
29Trygve Børte NomelandKristiansand OK1.04.45+28.1815.49
30August Hopstad NykvistWing OK1.05.36+29.0916.02
31Vetle Grønvik EkraFreidig1.07.13+30.4616.26
32Antonius Herskedal AmundsenFreidig1.08.44+32.1716.48
33Kristoffer HalsnesIndre Østfold OK1.11.38+35.1117.30
34Birk Felland SætnanFossum IF1.12.09+35.4217.38
35Vegard Ulseth SylteFreidig1.14.28+38.0118.12
36Mikkel BerglundRingerike OL1.15.52+39.2518.32
37Tor Erling GjølsjøOK Moss1.15.54+39.2718.33
38Sivert PoppeFredrikstad SK1.16.16+39.4918.38
39Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1.20.45+44.1819.44
40Olav MelheimSturla, IF1.23.50+47.2320.29
41Sindre UlsakerHemsedal IL1.31.20+54.5322.19
42Andreas Nybak UrdalGanddal IL1.32.48+56.2122.41
43Paul Johan SlungaardHeming Orientering1.37.30+1.01.0323.50
44Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett1.44.50+1.08.2325.37
45Jonathan EylertsenHalden SK1.50.49+1.14.2227.05
46Simen KolbergsrudRøyken OL2.19.48+1.43.2134.10
Kristian Juell LarsenIL Tyrvingdiskvalifisert
Hallgeir BrevikStokke ILdiskvalifisert
Henning StrandIL BUL-Tromsødiskvalifisert
August MaskeFreidigdiskvalifisert
Kasper Bakken UlsethNydalens SKdiskvalifisert
Vegard Holm JohannesenKongsberg OLikke startet
Stein Aas StræteRingerike OLikke startet
Thomas BlomkvistFredrikstad SKikke startet
Vemund MølnvikFreidigikke startet

H 16

5 550 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK43.537.54
2Sondre YtterbøAsker Skiklubb47.38+3.458.34
3Tobias EspedalNydalens SK48.20+4.278.42
4Vetle DrageKongsberg OL50.17+6.249.03
5Nils TveiteÅs-NMBU Orientering54.00+10.079.43
6Viljan van RaaijHedrum OL56.12+12.1910.07
7Felix FinsrudAsker Skiklubb56.22+12.2910.09
8Vebjørn Blom-HagenFossum IF57.40+13.4710.23
9Eskil FrischknechtAlta OL58.09+14.1610.28
10Marius BakkeFossum IF58.24+14.3110.31
11Christopher LadimOK Moss59.37+15.4410.44
12Birk Bell LysakerFana IL59.53+16.0010.47
13Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering1.00.23+16.3010.52
14Kristian ØstermannHeming Orientering1.01.25+17.3211.03
15Mikkel HoltFreidig1.02.19+18.2611.13
16Halvard KornmoPorsgrunn OL1.02.26+18.3311.14
17Oliver ØstbyOL Tønsberg og omegn1.03.31+19.3811.26
18Cornelius BjørkSandefjord OK1.03.32+19.3911.26
19August Syrdal ØenHeming Orientering1.04.24+20.3111.36
20Sondre Zahl HagenFossum IF1.04.56+21.0311.41
21Ferdinand FremmingHeming Orientering1.05.58+22.0511.53
22Iver RingheimLarvik OK1.06.23+22.3011.57
23Gard FrostAlta OL1.08.00+24.0712.15
24Frikk Alvaro EmbergsrudAsker Skiklubb1.10.10+26.1712.38
25Einar EideByåsen IL1.12.15+28.2213.01
26Mikkel KatlaFossum IF1.17.25+33.3213.56
27Jens Øien KlosterFitjar IL1.17.40+33.4713.59
28Erlend BørliFossum IF1.22.12+38.1914.48
29Jakob TorgersenHalden SK1.24.42+40.4915.15
30Olav Kristian LundKongsberg OL1.25.07+41.1415.20
31Gaute FosstveitRaumar Orientering1.27.20+43.2715.44
32Martin BirkelundAsker Skiklubb1.31.57+48.0416.34
33Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering1.34.10+50.1716.58
34Henrik R HoltHedrum OL1.36.29+52.3617.23
35Theodor LierIndre Østfold OK1.41.58+58.0518.22
36Sven Bergset LangvikIL Veten1.44.05+1.00.1218.45
Kåre Peter Krohn GjessingHeming Orienteringdiskvalifisert
Jacob Sæther VerdeniusVingelen ILdiskvalifisert
Sven StielstraSauda Orienteringsklubbdiskvalifisert
Ådne SkjærsteinIL Tyrvingdiskvalifisert
Mathias Skourup RognebakkeSturla, IFdiskvalifisert
Eilev KvaaleAsker Skiklubbdiskvalifisert
Vetle MathisenOL Tønsberg og omegnbrutt
Jørgen SchjølbergTynset IFbrutt
Erik BohneVaregg Fleridrettikke startet
John OtterleiØstmarka OKikke startet
Hallvar HallanOK Skøynarikke startet
Christoffer SlettenRaumar Orienteringikke startet
Ole Kristian TaksdalGanddal ILikke startet
Jørgen Nøkleby MellingRingerike OLikke startet
Halvor RudningenHemsedal ILikke startet
Henrik ReuschHeming Orienteringikke startet
Henrik BraathenWing OKikke startet
Jostein RøFreidigikke startet

H 15-16B

3 190 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb37.4911.51
2Kristoffer FjæreHedrum OL40.44+2.5512.46
3Olaf Halsaa DolvenAsker Skiklubb41.47+3.5813.05
4Gaute LindaasElverum OK42.44+4.5513.23
5Per Ingvar TollehaugEiker OL49.18+11.2915.27
6Jørgen WesterheimStord Orientering1.08.00+30.1121.18
Isak Jacobsen-GaskiBardu ILdiskvalifisert
Vegar HoleFørde ILikke startet

H 17-B

3 800 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Raymond BerntzenFet OL49.0012.53
2Inge RingheimLarvik OK59.32+10.3215.40
3Kent Hjortland OddvikLarvik OK1.06.49+17.4917.35
4Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering1.09.40+20.4018.20
5Tony HalsallOtra IL1.11.07+22.0718.42
6Kristian NæssNydalens SK1.11.48+22.4818.53
7Martin KaspersenMo OK1.12.14+23.1419.00
8Jarle RogndokkenFet OL1.13.21+24.2119.18
9Eirik SkavhellenBotne SK1.13.28+24.2819.20
10Ove KjetsåOtra IL1.13.42+24.4219.23
11Thor VollsetHeming Orientering1.15.20+26.2019.49
12Per Anders YtterbøAsker Skiklubb1.17.06+28.0620.17
13Tommy SæterKongsberg OL1.18.20+29.2020.36
14Bjørn NordvikKolbotn og Skimt OL1.20.38+31.3821.13
15Matthew NgOslostudentenes IK1.26.56+37.5622.52
16Tor Kjetil NilsenBø OL1.39.52+50.5226.16
17Arild SvihusGanddal IL1.54.06+1.05.0630.01
18Nils-Henrik PedersenHisøy OK2.14.42+1.25.4235.26
Kjetil JacobsenHamar OKdiskvalifisert
Kristoffer Eriksen NylundEiker OLdiskvalifisert
Torstein LyeLarvik OKdiskvalifisert
Glenn Ekholdt HillerenEiker OLdiskvalifisert
Per Einar StrømHedrum OLikke startet
Thor NorderudIL Tyrvingikke startet

H 17-C

3 310 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Runar ThorstensenOppsal Orientering38.1611.33
2Per SørbergRaumar Orientering54.47+16.3116.33
3Stig HjelsethOL Tønsberg og omegn1.04.51+26.3519.35
4Arnfinn SørumSkien OK1.10.09+31.5321.11
Torbjørn BarikmoKongsberg OLbrutt
Lars-Erik ØsterudEiker OLikke startet
Thor Magne MalmquistHedrum OLikke startet
Sigurdur Freyr SigurdssonStokke ILikke startet

H 17-N

2 910 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Duncan WhiteSARUM36.2612.31

H 17-20

5 540 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1William Resvoll SkaugOppsal Orientering1.08.1012.18
2Ludvig JohnsenHedrum OL1.08.32+0.2212.22
3Euan TebbuttLEI1.09.47+1.3712.35
4Ethan TebbuttLEI1.11.46+3.3612.57
5Sverre GrafferRingerike OL1.27.14+19.0415.44
6Johan Teodor WestlyAsker Skiklubb1.32.39+24.2916.43
7Trygve Nummedal OsFørde IL1.32.58+24.4816.46
Fredrik SandnesFreidigdiskvalifisert
John Olav RundeKristiansand OKdiskvalifisert
Egil FrydenlundSturla, IFikke startet
Johan Kristian UndelandSturla, IFikke startet

H 21-

8 130 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristoffer Fiane PedersenOppsal Orientering1.05.148.01
2Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn Orientering1.08.11+2.578.23
3Per Melander OftenNydalens SK1.10.22+5.088.39
4Damien RenardKongsberg OL1.11.24+6.108.46
5Jørgen MadslienNTNUI1.12.28+7.148.54
6Ola Marius PedersenOppsal Orientering1.13.18+8.049.00
7Mathias BenjaminsenLillomarka OL1.13.30+8.169.02
8Peter NordbrødenNTNUI1.15.06+9.529.14
9Håvard Krey HansenOK Silsand1.16.28+11.149.24
10Jonatan Rosengren DrakeVaregg Fleridrett1.18.47+13.339.41
11Pål SkogedalAsker Skiklubb1.22.44+17.3010.10
12Tobias ThorssonOK Löftan1.25.09+19.5510.28
13Peder Fossheim AsplinGjø-Vard OL1.26.30+21.1610.38
14Kenneth SandvoldEiker OL1.31.33+26.1911.15
15Marius Borge HeirNTNUI1.33.38+28.2411.31
16Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OL1.35.13+29.5911.42
17Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OL1.35.41+30.2711.46
18Juuso KattelusAuran Vannas1.38.07+32.5312.04
19Stefan RingOK Löftan1.48.57+43.4313.24
20Jan SølvbergEiker OL1.49.05+43.5113.25
21Thomas TubbehaugenOK Moss1.49.31+44.1713.28
22Simen A BjøringsøyNydalens SK1.53.12+47.5813.55
23Kjetil Hagtvedt DammenLillehammer OK1.59.14+54.0014.39
24Jarle LysnesHedrum OL1.59.41+54.2714.43
25Jakub JirasekAmager Orienteringsklub2.57.25+1.52.1121.49
Sindre Engzelius GylverNTNUIdiskvalifisert
Johan SvedbergHeming Orienteringdiskvalifisert
Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubbikke startet
Thomas RuudOppsal Orienteringikke startet
Sondre LorentsenOK Silsandikke startet

H 35-

8 130 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lacho IlievHalden SK1.15.119.14
2Erik Rytter JakobsenOK Moss1.23.25+8.1410.15
Kristoffer JacobsenIL Tyrvingikke startet

H 40-

7 310 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard BroxIL Tyrving1.03.458.43
2Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering1.07.00+3.159.09
3Inge LindsethNydalens SK1.08.03+4.189.18
4Karl Even RyghHeming Orientering1.08.57+5.129.25
5Jostein F. TellnesAsker Skiklubb1.10.08+6.239.35
6Håvard HarstadKolbotn og Skimt OL1.12.59+9.149.59
7Øystein RastadAsker Skiklubb1.13.24+9.3910.02
8Torbjørn KravdalGjø-Vard OL1.14.31+10.4610.11
9Endre StoksethNydalens SK1.14.58+11.1310.15
10Thomas BedinIndre Østfold OK1.15.35+11.5010.20
11Finn Gjerull RyghNydalens SK1.16.13+12.2810.25
12Gard LindsethNydalens SK1.16.55+13.1010.31
13Thomas RoskifteOK Moss1.17.51+14.0610.38
14Are BisethKongsberg OL1.19.16+15.3110.50
15Pål Christian IngierdBækkelagets SK1.20.19+16.3410.59
16Jens Erik MortensenAsker Skiklubb1.20.52+17.0711.03
17Sturla StokkelandÅlgård Orientering1.21.13+17.2811.06
18Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb1.21.45+18.0011.10
19Petter HalvorsenNydalens SK1.24.30+20.4511.33
20Øyvind LøkenOK Moss1.26.36+22.5111.50
21Håkon Meland-TangenBækkelagets SK1.31.26+27.4112.30
22Jørgen FjæreHedrum OL1.31.36+27.5112.31
23Hans Marius NelsonBerger og Svelvik OL1.37.30+33.4513.20
24Nils-Erik HirschIL Tyrving1.38.41+34.5613.29
25Aksel OlsenAsker Skiklubb1.45.55+42.1014.29
26Sander StielstraSauda Orienteringsklubb2.05.52+1.02.0717.13
27Geir HeksemFana IL2.07.06+1.03.2117.23
28Sindre ValsgårdIndre Østfold OK2.25.53+1.22.0819.57
Erlend FanuelsenOppsal Orienteringdiskvalifisert
Per Øyvind SteneNydalens SKikke startet
Tommy SkårbøRaumar Orienteringikke startet
Trond SimensenFreidigikke startet
Amund BeitnesOK 77ikke startet

H 45-

7 100 m, 75 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henrik OttesenFredrikstad SK59.128.20
2Andreas SylteFreidig59.16+0.048.20
3Tomas EidsmoFreidig59.21+0.098.21
4Eivind LandeEidskog OL59.50+0.388.25
5Tore SandvikHalden SK1.00.00+0.488.27
6Thore KornmoPorsgrunn OL1.00.55+1.438.34
7Jørgen TegdanFreidig1.01.25+2.138.39
8Jan KocbachFana IL1.01.28+2.168.39
9Thomas FrostAlta OL1.02.01+2.498.44
10Espen DanevadFredrikstad SK1.02.29+3.178.48
11Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)1.02.32+3.208.48
12Esten KorenNydalens SK1.03.35+4.238.57
13Sveinung RykkjeVaregg Fleridrett1.04.03+4.519.01
14Gisle NysæterSkien OK1.06.18+7.069.20
15Håvard HågårdKonnerud IL1.06.42+7.309.23
16Odd StrandKongsberg OL1.06.45+7.339.24
17Henning Bratland CarlsenOK Moss1.08.18+9.069.37
18Espen RøsteKongsberg OL1.08.31+9.199.39
19Oddvar TaksdalGanddal IL1.08.51+9.399.41
20Gunnar VatnFrol IL1.08.57+9.459.42
21Anders SollienOL Toten-Troll1.09.58+10.469.51
22Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL1.10.14+11.029.53
23Steinar LandeBø OL1.11.35+12.2310.04
24Tommy JauhojärviAsker Skiklubb1.12.25+13.1310.11
25Tor BrennaNittedal OL1.13.16+14.0410.19
26Håkon WoldSturla, IF1.13.28+14.1610.20
27Geir TorgersenHalden SK1.13.46+14.3410.23
28Anders Kristian HoltHedrum OL1.13.56+14.4410.24
29Rune BlågestadIndre Østfold OK1.14.09+14.5710.26
30André JægtvikKonnerud IL1.15.38+16.2610.39
31Dyre Martin GulbrandsenFredrikstad SK1.15.44+16.3210.40 Last ned GPS-spor i gpx-format
32Johan JebsenHeming Orientering1.16.05+16.5310.42
33Stig MellingRingerike OL1.16.41+17.2910.48
34Per Øivind EgerKongsberg OL1.16.43+17.3110.48
35Ingebrigt FuglemMalvik IL1.17.14+18.0210.52
36Christian GløgårdNittedal OL1.17.22+18.1010.53
37Geir SchjølbergTynset IF1.17.27+18.1510.54
38Kenneth WesterheimStord Orientering1.18.39+19.2711.04
39Thomas LieFredrikstad SK1.18.49+19.3711.06
40Øyvind LienGjø-Vard OL1.18.51+19.3911.06
41Terje W. PettersenBerger og Svelvik OL1.19.23+20.1111.10
42Jens TjentlandLardal OL1.19.37+20.2511.12
43Bent Erik SkaugOppsal Orientering1.20.38+21.2611.21
44Eilert AamodtOppsal Orientering1.21.58+22.4611.32
45Trond EvensenOL Tønsberg og omegn1.23.49+24.3711.48
46Kjetil MolundIL Tyrving1.26.20+27.0812.09
47Jørn-Are LongfjeldModum OL1.26.46+27.3412.13
48Nikolay SytovMosmeridian1.27.18+28.0612.17
49Tom KristensenLarvik OK1.28.42+29.3012.29
50Asle Sagli GudimIndre Østfold OK1.29.22+30.1012.35
51Ole Petter AasrumLarvik OK1.29.29+30.1712.36
52Christian ReuschHeming Orientering1.30.25+31.1312.44
53Lars BerglundRingerike OL1.30.58+31.4612.48
54Kyrre GranFet OL1.31.20+32.0812.51
55Magne SætherFredrikstad SK1.32.26+33.1413.01
56Jone SøbøStavanger Orienteringsklubb1.33.25+34.1313.09
57Øystein SkjelbredKongsberg OL1.34.37+35.2513.19
58Øyvind ThømtIndre Østfold OK1.34.52+35.4013.21
59Jon HolstadFreidig1.35.36+36.2413.27
60Pål AngvollFredrikstad SK1.38.53+39.4113.55
61Stig InstanesSturla, IF1.41.28+42.1614.17
62Hans Olav HygenØstmarka OK1.48.54+49.4215.20
63Matt HallOrienteering Nova Scotia2.04.44+1.05.3217.34
64Espen FeylingKolbotn og Skimt OL2.05.06+1.05.5417.37
65Tormod KleppaLillehammer OK2.16.32+1.17.2019.13
66Trond RetteraasenIndre Østfold OK2.19.55+1.20.4319.42
67Øystein RognebakkeSturla, IF3.15.56+2.16.4427.35
Knut Ivar JohansenSandefjord OKdiskvalifisert
Hans Christian MeenPorsgrunn OLdiskvalifisert
Joacim CarlssonHalden SKdiskvalifisert
Bjørn MartiniAsker Skiklubbdiskvalifisert
Roger ØstvoldHeming Orienteringdiskvalifisert
Thorbjørn VærpKristiansand OKdiskvalifisert
Bjørn Idar SætranIF Traumadiskvalifisert
Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubbbrutt
Geir Thomas KnutheimSturla, IFikke startet
Henning MartinsenFredrikstad SKikke startet
Odd-Ivan LorentsenOK Silsandikke startet
Pål KittilsenFreidigikke startet
Brynjar FredheimLillomarka OLikke startet

H 50-

6 700 m, 106 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø53.147.56
2Per Henning BjervaÅs-NMBU Orientering54.06+0.528.04
3Lars-Inge ArnevikRingerike OL54.35+1.218.08
4Per Arne AadlandSamnanger IL55.40+2.268.18
5Henning RøbergNittedal OL56.20+3.068.24
6Carl Henrik BjørsethOL Tønsberg og omegn57.22+4.088.33
7Tom Eirik EikangerIL Gular58.01+4.478.39
8Trond GjelstadSandefjord OK58.30+5.168.43
9Jens Even StorhovFreidig58.46+5.328.46
10Rune ScheeleNydalens SK59.05+5.518.49
11Per Olav NærestadIF Trauma59.15+6.018.50
12Helge GisholtOK Skeidi1.00.19+7.059.00
13Svein NygårdLillomarka OL1.00.46+7.329.04
14Jan Richard EriksenAsker Skiklubb1.01.14+8.009.08
15Øyvind HyllesethSkien OK1.01.41+8.279.12
16Harald SvergjaNord-Østerdal OK1.02.11+8.579.16
17Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering1.02.40+9.269.21
18Syver LøkenKongsberg OL1.03.09+9.559.25
19Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb1.04.30+11.169.37
20Frank LøwengreenFredrikstad SK1.05.34+12.209.47
21Trond LundIL Tyrving1.05.35+12.219.47
22Ottar WiklundNydalens SK1.06.38+13.249.56
23Tore BjørnerødOK Moss1.06.49+13.359.58
24Børge PedersenNydalens SK1.06.51+13.379.58
25Dag Helland-HansenIL Tyrving1.06.53+13.399.58
26Øystein ØstermannHeming Orientering1.07.14+14.0010.02
27Henrik PetterssonOK Roxen1.07.37+14.2310.05
28Knut Erling ØenHeming Orientering1.07.45+14.3110.06
29Einar LunøeNydalens SK1.07.58+14.4410.08
30Kimme ArnesenHeming Orientering1.09.10+15.5610.19
31Bjørn HallanLommedalens IL1.09.11+15.5710.19
32Tore JuvikIL Gular1.09.21+16.0710.21
33Jan-Hugo HanssenIL BUL-Tromsø1.10.48+17.3410.34
34Frode HaugskottOL Trollelg1.11.27+18.1310.39
35Ole TørnqvistFana IL1.11.38+18.2410.41
36Odd FuglestadÅlgård Orientering1.11.39+18.2510.41
37Per Olav GulbrandsenLarvik OK1.12.49+19.3510.52
38Jon FixdalIL Koll1.13.26+20.1210.57
39Arne TorgersenBækkelagets SK1.13.53+20.3911.01
40Erlend RehnKolbotn og Skimt OL1.14.03+20.4911.03
41Guttorm L EggeOslostudentenes IK1.14.13+20.5911.04
42Rune EngehultNotodden OL1.14.31+21.1711.07
43Lars DanielsonMatteus SI1.15.14+22.0011.13
44Joachim FribergIF Hagen1.15.20+22.0611.14
45Svein GranerudAsker Skiklubb1.15.58+22.4411.20
46Sten Åge NygårdseterVegårshei IL1.16.15+23.0111.22
47Øyvind SchjelderupWing OK1.16.51+23.3711.28
48Torstein KvaaleAsker Skiklubb1.17.02+23.4811.29
49Svein-Olav TorøKongsberg OL1.17.35+24.2111.34
50Øyvind FlaattenOK Skeidi1.18.12+24.5811.40
51Per Ola UlsethNydalens SK1.18.28+25.1411.42
52Tom AasrumHedrum OL1.18.53+25.3911.46
53Kai SolumRond OL1.18.54+25.4011.46
54Ole IngesenSarpsborg OL1.19.16+26.0211.49
55Jan Erik AalbergBækkelagets SK1.20.29+27.1512.00
56Lasse ArnesenHeming Orientering1.21.22+28.0812.08
57Nils BerganNydalens SK1.21.36+28.2212.10
58Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering1.21.46+28.3212.12
59Snorre SæternesByåsen IL1.22.06+28.5212.15
60Ole Petter VestølVegårshei IL1.22.10+28.5612.15
61Terje BlindheimLillomarka OL1.23.00+29.4612.23
62Idar BrekkeÅs-NMBU Orientering1.24.44+31.3012.38
63Bjørn P. LøvåsNidarøst OK1.25.09+31.5512.42
64Tom SlungaardHeming Orientering1.25.30+32.1612.45
65Hans Otto ØverbyKongsberg OL1.26.41+33.2712.56
66Geir BråtenVegårshei IL1.27.42+34.2813.05
67Øystein WiggenByåsen IL1.27.56+34.4213.07
68Roger LysnesHedrum OL1.29.25+36.1113.20
69Stein MarkhusVerdal OK1.30.59+37.4513.34
70Jon SkriubakkenPorsgrunn OL1.31.35+38.2113.40
71Lars BaklidKonnerud IL1.31.46+38.3213.41
72Anders FlågenHeming Orientering1.32.21+39.0713.47
73Jon Terje EkelandOddersjaa SSK1.33.32+40.1813.57
74Trond HolterMåren OK1.35.19+42.0514.13
75Helge GrafferRingerike OL1.35.46+42.3214.17
76Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett1.36.32+43.1814.24
77Jon Erik KvarmeSturla, IF1.36.35+43.2114.24
78Roger Andre VaneboKongsberg OL1.37.19+44.0514.31
79Thomas MeierOLG KAKOWA Liestal1.37.25+44.1114.32
80Per Ole DahlsrudNydalens SK1.38.00+44.4614.37
81Bjørn Axel GranHalden SK1.39.04+45.5014.47
82Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett1.39.10+45.5614.48
83Espen Fyhn NilsenStavanger Orienteringsklubb1.39.24+46.1014.50
84Bjørn GulbrandsenAsker Skiklubb1.40.01+46.4714.55
85Helge RosenlundVaregg Fleridrett1.40.40+47.2615.01
86Kjetil DammTIF Viking1.41.08+47.5415.05
87Peter DirksenSauda Orienteringsklubb1.41.33+48.1915.09
88Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering1.43.56+50.4215.30
88Daniel LeibundgutOLV Hindelbank1.43.56+50.4215.30
90Lars Erik StrømsnesMalvik IL1.45.55+52.4115.48
91Lars Stuland LarsenVaregg Fleridrett1.48.19+55.0516.10
92Terje Ulla EikenKongsberg OL2.01.09+1.07.5518.04
93Roy Vidar JohannesenIndre Østfold OK2.10.23+1.17.0919.27
Stefan ErikssonOK Älgendiskvalifisert
Ronny RykkjeVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Bjørnar OlsrødStokke ILdiskvalifisert
Gjermund GravirAsker Skiklubbdiskvalifisert
Per KällvikÅmåls OKdiskvalifisert
Erik VikaneFana ILdiskvalifisert
Børge HarveyIL BUL-Tromsødiskvalifisert
Jørgen NilsenStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OLdiskvalifisert
Atle WølloKongsberg OLdiskvalifisert
Andrew BarryOrienteering USAdiskvalifisert
Ole Petter HaugenNydalens SKdiskvalifisert
Inge RambergØstmarka OKbrutt
Terje LinløkkenØstmarka OKikke startet
Knut AurebekkTorridal ILikke startet
Oluf BøckmanKristiansand OKikke startet
Kjetil BjørloHalden SKikke startet
Jim OlaussenHalden SKikke startet
Bent SkatvedtRaumar Orienteringikke startet
Tore NymarkVaregg Fleridrettikke startet
Johan IvarssonFreidigikke startet
Asbjørn AarvikNittedal OLikke startet
Thor MellaOppsal Orienteringikke startet
Kjetil EspedalNydalens SKikke startet
Harald Eide-FredriksenHeming Orienteringikke startet
Rolv Anders SystadLyn Skiikke startet
Jonny I HansenIL BUL-Tromsøikke startet

H 55-

5 060 m, 76 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arild AasheimGanddal IL43.158.32
2Sindre LangaasNydalens SK44.17+1.028.45
3Nils Petter FremmingHeming Orientering44.26+1.118.46
4Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL44.40+1.258.49
5Jørgen MårtenssonModum OL45.14+1.598.56
6Øyvind DrageKongsberg OL46.10+2.559.07
7Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL46.37+3.229.12
8Knut Edvard HellandØstmarka OK46.57+3.429.16
9Bengt NiklassonKolbotn og Skimt OL48.24+5.099.33
10Per SlungaardIL Tyrving48.36+5.219.36
11Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)48.53+5.389.39
12Knut AasRingerike OL48.59+5.449.40
13Harald KvisliNotodden OL49.08+5.539.42
14Tore KjølsethNydalens SK49.16+6.019.44
15Yngvar ChristiansenBækkelagets SK50.00+6.459.52
16Jens Olav KløvrudLillomarka OL51.17+8.0210.08
17Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna51.34+8.1910.11
18Ole-André HelgaasIL BUL-Tromsø51.38+8.2310.12
19Martin GranlyLillomarka OL51.48+8.3310.14
20Hallvard FjærLillomarka OL51.51+8.3610.14
21Jan BlandkjennKristiansand OK52.21+9.0610.20
22Ivar MaalenÅs-NMBU Orientering52.42+9.2710.24
23Håvar BrevikØstmarka OK53.18+10.0310.32
24Arne GrevskottFrol IL54.17+11.0210.43
25Geir ArnesenFreidig54.54+11.3910.50
26Bjørn SolbergseterAustmarka IL55.41+12.2611.00
27Trond BaklidKonnerud IL56.17+13.0211.07
28Vidar SkjerveVerdal OK56.43+13.2811.12
29Jan Petter HansenIL Gular56.44+13.2911.12
30Øyvind Roger HansenRøyken OL56.52+13.3711.14
31Anders KronbergRaumar Orientering57.23+14.0811.20
32Stig HeirAsker Skiklubb57.50+14.3511.25
33Bjørn SolhjemSørkedalens IF58.12+14.5711.30
34Egil Wickstrand IversenHeming Orientering1.00.03+16.4811.52
35Petter GullikstadRøros IL1.00.09+16.5411.53 Last ned GPS-spor i gpx-format
36Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)1.00.33+17.1811.57
37Bernt RognesFreidig1.00.59+17.4412.03
38Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK1.01.09+17.5412.05
39Håkon LøvliAsker Skiklubb1.01.35+18.2012.10
40Johan LundeIL Koll1.02.05+18.5012.16
41Torbjörn OhlssonHaninge SOK1.02.53+19.3812.25
42Per SandbergNydalens SK1.03.21+20.0612.31
43Jon LahlumIL GeoForm1.03.51+20.3612.37
44Bjørn Henning GrandalIL Tyrving1.03.53+20.3812.37
45Kjell Einar AndersenVarteig OL1.04.02+20.4712.39
46Bjørn Victor LarsenKongsberg OL1.04.49+21.3412.48
47Arne JohannesenIL Gular1.05.15+22.0012.53
48Terje HenriksenAsker Skiklubb1.06.32+23.1713.08
49Torgeir StrandFana IL1.07.37+24.2213.21
50Jan Petter LandeRocky Mountain Orienteering Club1.07.55+24.4013.25
51Christopher SchiveOK Moss1.08.02+24.4713.26
52Erik NæssØstmarka OK1.08.10+24.5513.28
53Tore Voss FagervoldBærums Skiklub1.09.26+26.1113.43
54Jan Vidar WernersenØyestad IF allianse1.09.48+26.3313.47
55Hallvard BergIL Tyrving1.11.02+27.4714.02
56Axel BromanderFredrikstad SK1.11.52+28.3714.12
57Snorre FrydenlundSturla, IF1.12.30+29.1514.19
58Tor LahlumKolbotn og Skimt OL1.15.36+32.2114.56
59Leif Kåre BessebergEiker OL1.15.49+32.3414.59
60Andreas ErichsenNydalens SK1.16.46+33.3115.10
61Eirik NordhagenÅs-NMBU Orientering1.17.02+33.4715.13
62John YtternesKolbotn og Skimt OL1.20.21+37.0615.52
63Morten AndresenOK Skeidi1.22.44+39.2916.21
64Paul WadeFossum IF1.23.57+40.4216.35
65Ivar BergsetIL Veten1.24.27+41.1216.41
66Kolbjørn KasinKongsberg OL1.26.21+43.0617.03
67Charlie ShahbazianChicago Area Orienteering Club1.27.35+44.2017.18
68Ernst Fristad NilsenLillehammer OK1.29.19+46.0417.39
69Per StedjeØstmarka OK1.30.02+46.4717.47
70Hroar SannaRingerike OL1.30.55+47.4017.58
71Bjørn Erik JohnsenByåsen IL1.41.31+58.1620.03
72Mike LongUniversity College Dublin OC1.42.31+59.1620.15
73Thor Inge TollehaugEiker OL1.53.49+1.10.3422.29
74Torgeir BrandalKongsberg OL1.54.52+1.11.3722.42
75Erik HøivoldKongsberg OL2.02.29+1.19.1424.12
Steve SamuelsenBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert
Kim Farnes HansenLierbygda OLikke startet
Morten KarlsenMåren OKikke startet
Lars Roger LundanesEmblem ILikke startet
Haakon ArnesenByåsen ILikke startet
Frode KamsvågIL Tyrvingikke startet
Vincent EijsinkÅs-NMBU Orienteringikke startet

H 60-

5 530 m, 54 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Terje Wiig MathisenNydalens SK47.128.32
2Harald ThonSturla, IF47.30+0.188.35
3Arve GlittumOK Skeidi48.11+0.598.42
4Eirik Næss-UlsethHeming Orientering48.58+1.468.51
5Kjell MarksetIL Koll50.27+3.159.07
6Jörgen IvarssonHestra IF51.34+4.229.19
7Jon Arvid FossumAsker Skiklubb52.08+4.569.25
8Harald HoviSkien OK52.33+5.219.30
9Ove MartinsenHauketo IF52.42+5.309.31
10Morten DåsnesRingerike OL53.13+6.019.37
11Jack BjørnsenKristiansand OK54.15+7.039.48
12Einar JensenNydalens SK54.22+7.109.49
13Trond RønnebergAsker Skiklubb54.45+7.339.54
14Arne OkkenhaugVerdal OK54.58+7.469.56
15Geir Holm GundersenSturla, IF55.11+7.599.58
16Morten DueMåren OK55.37+8.2510.03
17Øystein RuudFredrikstad SK57.09+9.5710.20
18Olov ÖströmOK Tyr57.10+9.5810.20
19Frode BergersenHamar OK58.05+10.5310.30 Last ned GPS-spor i gpx-format
20Svein Harald HansenOK Silsand58.20+11.0810.32
21Egil RundbergetNydalens SK58.24+11.1210.33
22John HansenKristiansand OK58.27+11.1510.34
23Gunnar HaldenNydalens SK58.33+11.2110.35
24Sture OttesenIndre Østfold OK58.35+11.2310.35
25Rune LaurantsenSkien OK59.42+12.3010.47
26Urban LarssonOK Gipen1.00.23+13.1110.55
27Per OsenVestre Akers SK1.00.56+13.4411.01
28Tor StrandRaumar Orientering1.00.57+13.4511.01
29Einar Kristian LundeVarteig OL1.01.29+14.1711.07
30Jarle BotnenBø OL1.02.43+15.3111.20
31Ivar RefslandIL Tyrving1.03.54+16.4211.33
32Kjell BlomsethÅs-NMBU Orientering1.04.21+17.0911.38
33Tore SannesLillomarka OL1.05.50+18.3811.54
34Magne VollenOslostudentenes IK1.06.09+18.5711.57
35Hannu ArkiTurun Metsänkävijät1.07.14+20.0212.09
36Helge EriksenByåsen IL1.08.23+21.1112.21
37Tormod ØvergaardVestre Akers SK1.10.46+23.3412.47
38Bob CherryAYROC1.11.39+24.2712.57
39Alf PettersenIL Tyrving1.14.14+27.0213.25
40Stefan GunnarssonKristinehamns OK1.15.45+28.3313.41
41Dagfinn TorpePorsgrunn OL1.18.52+31.4014.15
42Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1.23.13+36.0115.02
43Roy GjerdingOK Moss1.23.45+36.3315.08
44Nikolay KrupnovIL Tyrving1.24.56+37.4415.21
45Sten SegerslättSkåneslättens OL1.25.25+38.1315.26
46Stein ØdegårdOL Tønsberg og omegn1.26.48+39.3615.41
47John HofossHadeland OL1.27.24+40.1215.48
48Olav NipenIL Tyrving1.27.51+40.3915.53
49Mark WhiteSARUM1.41.59+54.4718.26
50Johan MagerøyFørde IL1.45.46+58.3419.07
51Jan SveenRaumar Orientering1.52.49+1.05.3720.24
52Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn2.11.24+1.24.1223.45
Kjell WestinPorsgrunn OLdiskvalifisert
Øivind MyhreKongsberg OLdiskvalifisert
Geir OwrenFreidigikke startet
Frode LøsetRingerike OLikke startet
Bjørn ÅstorpSarpsborg OLikke startet

H 65-

4 760 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn GrindeOslostudentenes IK40.528.35
2Sigurd DæhliLøten o-lag43.01+2.099.02
3Tor SørevikTIF Viking47.47+6.5510.02
4Svein S JacobsenIL Tyrving48.05+7.1310.06
5Hans HusebySarpsborg OL48.08+7.1610.06
6Terje HansenVingelen IL49.34+8.4210.24
7Ola BroxOL Toten-Troll49.47+8.5510.27
8Jon Gunnar HenriksenRudsbygd IL50.20+9.2810.34
9Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Orientering54.42+13.5011.29
10Vidar ElvekrokEiker OL55.24+14.3211.38
11Øivind FadumSande Sportsklubb55.35+14.4311.40
12Morten JohannessenRøyken OL56.08+15.1611.47
13Sveinung RekaaNotodden OL57.58+17.0612.10
14Peter KlavenessMåren OK58.27+17.3512.16
15Knut LillealternFreidig58.46+17.5412.20
16Bent GalborgenIndre Østfold OK58.56+18.0412.22
17Frank BjarkøWing OK1.00.47+19.5512.46
18Atle RemmePorsgrunn OL1.02.01+21.0913.01
19Harry BreilandÅlgård Orientering1.03.23+22.3113.18
20Per ØhlckersIL Tyrving1.04.43+23.5113.35
21Per StensethFredrikstad SK1.07.25+26.3314.09
22Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg1.07.44+26.5214.13
23Kjell SvanbergRøyken OL1.08.01+27.0914.17
24Egil HusethKamp/Vestheim IF1.11.50+30.5815.05
25Knut HaugOL Vallset/Stange1.12.00+31.0815.07
26Ragnar Niemi BergStokke IL1.12.54+32.0215.18
27Paul SkjakerHadeland OL1.13.31+32.3915.26
28Martin NaufHedrum OL1.15.20+34.2815.49
29Per Ove TransethRøyken OL1.18.26+37.3416.28
30Jan BøhleOL Trollo1.20.59+40.0717.00
31Øystein AndersenEiker OL1.28.28+47.3618.35
32Helge Sigurd HansenHeming Orientering1.31.51+50.5919.17
33Per Øivind HusbyVaregg Fleridrett1.33.04+52.1219.33
34Åge MohusBodø og Omegn IF Orientering1.41.57+1.01.0521.25
Jan Olav OrmbergFana ILdiskvalifisert
Lars KlyveOppsal Orienteringikke startet
Per Dag NordkveldeHedrum OLikke startet
Torbjørn NørbechRingerike OLikke startet
Are EriksenOslostudentenes IKikke startet

H 70-

3 610 m, 51 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjell WintherOppsal Orientering30.498.32
2Willy GrønstadGimle IF34.00+3.119.25
3Helge RevhaugRingerike OL35.45+4.569.54
4Magnus NatåsBergens TF37.31+6.4210.23
5Runar KittilsenStokke IL37.51+7.0210.29
6Hans Roar BakkenEiker OL38.16+7.2710.36
7Trygve LølandBirkenes IL38.27+7.3810.39
8Kjell Gorm RøkkeIL Tyrving38.55+8.0610.46
9Jørn Bue OlsenAsker Skiklubb39.13+8.2410.51
10Jon FærdenKolbotn og Skimt OL39.25+8.3610.55 Last ned GPS-spor i gpx-format
11Øyvind SteneAsker Skiklubb39.58+9.0911.04
12Ove ThorssonIK Trenne Ullared40.03+9.1411.05
13Geir TrøanKolbotn og Skimt OL41.02+10.1311.21
14Kjell SvihusGanddal IL42.10+11.2111.40
15Tore Angell-PetersenFreidig43.04+12.1511.55
16Widar Taxth LølandHisøy OK43.11+12.2211.57
17Anders Johan KrosbyFredrikstad SK43.13+12.2411.58
18Rolf GjølbergLarvik OK43.25+12.3612.01
19John Thomas PetersenNittedal OL43.41+12.5212.06
20Ragnar HillestadLardal OL44.02+13.1312.11
21Geir ArnesenBærums Skiklub44.06+13.1712.12
22Atle AlvheimFana IL44.40+13.5112.22
23Hasse BergstrømIL Tyrving45.04+14.1512.29
24Trond FeiringHamar OK45.27+14.3812.35
25Ingar HåkonsenKongsberg OL45.47+14.5812.40
26Stefan G LarssonOK Njudung45.49+15.0012.41
27Rolf KarsetSteinkjer OK46.57+16.0813.00
28Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubb49.40+18.5113.45
29Kurt GrønliFørde IL50.02+19.1313.51
30Trond WettergreenDriv IL51.32+20.4314.16
31Tore VaajeAsker Skiklubb51.58+21.0914.23
32Terje MalmHamar OK53.43+22.5414.52
33Lars Martin GjeinStokke IL53.58+23.0914.56
34Nils Olav VennevikFreidig54.28+23.3915.05
35Dagfinn HoleBergens TF54.45+23.5615.09
36Sigurd VikebøTIF Viking55.21+24.3215.19
37Knut LindløvOK Moss57.59+27.1016.03
38Thorolf TrolsrudBotne SK58.51+28.0216.18
39Christer GillenäsKristinehamns OK59.01+28.1216.20
40Rolf HagmanKolbotn og Skimt OL1.01.21+30.3216.59
41Geir HusdalTIF Viking1.02.04+31.1517.11
42Anders WaageFreidig1.02.24+31.3517.17
43Alf Johan HjelmtvedtEiker OL1.06.06+35.1718.18
44Øystein SkappelLillehammer OK1.08.38+37.4919.00
45Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking1.09.31+38.4219.15
46Jørgen KvilhaugBotne SK1.15.47+44.5820.59
47Gunnar HarstadKolbotn og Skimt OL1.18.24+47.3521.43
Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert
John SchauKonnerud ILdiskvalifisert
Anders SellgrenSigtuna OKdiskvalifisert
Hans StordalOL Tønsberg og omegndiskvalifisert
Jan BartnikAmager Orienteringsklubikke startet
Thor PalmgrenHalden SKikke startet

H 75-

3 610 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders TaraldrudIndre Østfold OK35.579.57
2Henrik HvoslefIK Stern38.49+2.5210.45
3Leidulv VinjeNidarøst OK39.12+3.1510.51
4Helge BjaalandHeming Orientering42.34+6.3711.47
5Jon TyldumRudsbygd IL44.47+8.5012.24
6Tormod DahlenRingerike OL47.24+11.2713.07
7Gunnar ØsterbøFreidig51.15+15.1814.11
8Magnus LandstadFreidig55.27+19.3015.21
9Magne KlovningPorsgrunn OL55.35+19.3815.23
10Per VoldFana IL55.54+19.5715.29
11Øystein MadsenHaugerud IF59.24+23.2716.27
12Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL1.01.20+25.2316.59
13Eivind HagenHadeland OL1.01.30+25.3317.02
14Jon C. FougnerHeming Orientering1.02.41+26.4417.21
15Paul BisethKongsberg OL1.05.17+29.2018.05
16Bjørn GunnerødAsker Skiklubb1.06.02+30.0518.17
17Per VikaneFana IL1.13.08+37.1120.15
18Jon Vegard LundeLillehammer OK1.17.27+41.3021.27
Tore LangaardOppsal Orienteringdiskvalifisert
Harald LundhaugOK Mossikke startet

H 80-

3 060 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn EgnerHeming Orientering45.0014.42
2Oddvar GjelstadSandefjord OK50.42+5.4216.34
3Axel IngvaldsenTIF Viking55.30+10.3018.08
4Svein Frimann KvalheimÅrstad IL57.24+12.2418.45
5Rolf Arvid Leijon PedersenAlta OL58.52+13.5219.14
6Tormod HøimyrSturla, IF1.10.37+25.3723.04
7Arne SæterhaugByåsen IL1.15.54+30.5424.48
8Tore S. RasmussenTIF Viking1.24.23+39.2327.34
9Per Einar HjelsethOL Tønsberg og omegn2.25.39+1.40.3947.35
Edvin BergBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert
Odd KletteliBækkelagets SKdiskvalifisert
Eigil KongsfjellOL Tønsberg og omegnikke startet
Einar JørundlandOK Sørikke startet

H 85-

3 060 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Dagfinn FøllesdalOslostudentenes IK57.5418.55

Direkte AL

7 760 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jarl Magnus BergeGöteborg Majorna OK1.01.267.55
2Christian VogelsangNydalens SK1.02.06+0.408.00
3Eirik WatterdalOL Tønsberg og omegn1.12.09+10.439.17
4Øyvind EngerNydalens SK1.14.28+13.029.35
5Anders Opsahl BredesenBjørnekollen Ol1.14.36+13.109.36
6Anders HatlanOL Tønsberg og omegn1.14.55+13.299.39
7Sigve BotnenBø OL1.16.12+14.469.49
8Øystein BjørkeNOTEAM1.17.39+16.1310.00
9Brodie NanberiusLillomarka OL1.19.19+17.5310.13
10Bjørnar LynumFreidig1.20.03+18.3710.18
11Truls OsenKatrineholms OK1.20.09+18.4310.19
12Eskil Sande GullordNOTEAM1.24.08+22.4210.50
13Audun BjerknesMåren OK1.27.10+25.4411.13
14Øyvind GlendrageNittedal OL1.27.31+26.0511.16
15Såmund BotnenEmblem IL1.30.32+29.0611.40
16Birger KristoffersenHmkg(forsvaret)1.31.38+30.1211.48
17Guro VassendPorsgrunn OL1.33.05+31.3911.59
18Kine DirroMåren OK1.33.10+31.4412.00
19Ingvild BjørheiBjørnekollen Ol1.34.04+32.3812.07
20Aleksander Rygh HoltenNydalens SK1.35.09+33.4312.15
21Anders FærdenKolbotn og Skimt OL1.35.17+33.5112.16
22Jostein Bø FløystadNOTEAM1.35.49+34.2312.20
23Thorstein WangNTNUI1.36.54+35.2812.29
24Ketil RisvollNOTEAM1.40.52+39.2612.59
25Silje ArntzenNTNUI1.43.06+41.4013.17
26Børge BrubækKongsberg OL1.47.27+46.0113.50
27Kjetil SkjåkLillehammer OK1.52.06+50.4014.26
28Are FlåganAsker Skiklubb1.52.42+51.1614.31
29Sigurd Helle OpedalNOTEAM1.53.14+51.4814.35
30Georg BuggeNOTEAM1.53.38+52.1214.38
31Christian Andre AndresenMalvik IL1.55.55+54.2914.56
32Runar LangsethKolstad Fotball1.59.52+58.2615.26
33Audun FingarsenElverum OK2.21.41+1.20.1518.15
34Arild LarsenKongsberg OL2.38.04+1.36.3820.22
35Øystein MelbyVang OL2.40.23+1.38.5720.40
36Gløer GløersenOL Tønsberg og omegn2.53.31+1.52.0522.21
Ole Christian BangHamar OKdiskvalifisert
Anne KellerNOTEAMdiskvalifisert
Ingunn MartinsenVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Arnau OrmellaAmager Orienteringsklubdiskvalifisert
Helen PalmerByåsen ILdiskvalifisert
Magne OmestadNydalens SKdiskvalifisert
Kari Lien JohnsenALCO St Priestdiskvalifisert
Øystein DyrkolbotnenNOTEAMdiskvalifisert
Håkon HeggedalNydalens SKikke startet
Anders HvasshovdKongsberg OLikke startet
Klaus KrischanNOTEAMikke startet
Tarjei VollsetHeming Orienteringikke startet
Arild NomelandByåsen ILikke startet
Pål HaavengenNydalens SKikke startet

Direkte AK

4 450 m, 115 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering39.478.56
2Geir ØdegårdNOTEAM41.03+1.169.13
3Alexander Smidt OlsenNydalens SK42.33+2.469.33
4Sigbjørn YtreausBø OL43.24+3.379.45
5Øivind FrøislandNOTEAM45.14+5.2710.09
6Ingrid BergeIL Tyrving45.26+5.3910.12
7Kari-Ann ÅnensenOppsal Orientering46.15+6.2810.23
8Bodil HelgerudHalden SK46.53+7.0610.32
9Andreas HuberHamar OK47.03+7.1610.34
10Vidar StrandLierbygda OL47.36+7.4910.41
11Gitte BromanderFredrikstad SK47.37+7.5010.42
12Eirik Næsset RamtvedtOslostudentenes IK47.38+7.5110.42
12Maja BergerByåsen IL47.38+7.5110.42
14Knut BjørbeloKolbotn og Skimt OL48.07+8.2010.48
15Martin BråtenVegårshei IL48.50+9.0310.58
16Espen SvaeSarpsborg OL48.53+9.0610.59
17Asle KvaaseLommedalens IL49.22+9.3511.05
18Jøran KristensenNOTEAM49.43+9.5611.10
19Helge StobberudNydalens SK50.30+10.4311.20
20Tellef Juell LarsenIL Tyrving50.58+11.1111.27
21Juha VienaRingerike OL51.00+11.1311.27
22Einar KlavenesSandefjord OK51.53+12.0611.39
23Lars HalvorsenNydalens SK52.02+12.1511.41
24Ane KjensethNittedal OL52.38+12.5111.49
25Frank SandbergVSK Mendelu Brno52.51+13.0411.52
26Jacob Berg LofthusNTNUI52.57+13.1011.53
27Per ScancheAsker Skiklubb52.58+13.1111.54
28Vegard LøvliAsker Skiklubb53.17+13.3011.58
28Elen Skjerve BredesenFrol IL53.17+13.3011.58
30Ida TangenNydalens SK53.52+14.0512.06
31Glenn Ager-WuckKristiansand OK53.59+14.1212.07
32Vidar HardelandVaranger Orienteringslag54.09+14.2212.10
33Mons LøvfaldNydalens SK54.40+14.5312.17
34Arne FossheimAsker Skiklubb54.55+15.0812.20
35Håkon BergStokke IL55.23+15.3612.26
36Jo EiklundNydalens SK55.47+16.0012.32
37Thomas KaiserSturla, IF56.25+16.3812.40
38Astrid Waaler KaasHeming Orientering56.30+16.4312.41
39Anna-Thekla TonjerElverum OK56.42+16.5512.44
40Helena AxelssonNydalens SK56.45+16.5812.45
41Ole Edvard HjortlandLarvik OK57.00+17.1312.48
42Christer ÖbergGamleby OK57.03+17.1612.49
43Espen MelheimSturla, IF57.34+17.4712.56
44Lars Benestadnasjonalrådet57.49+18.0212.59
45Martin H. LillealternOK Alehof57.50+18.0312.59
46Peter Martinus Freyborg UranNTNUI58.14+18.2713.05
47Per GustafssonKongsberg OL58.29+18.4213.08
48Anders ØpstadAsker Skiklubb58.54+19.0713.14
49Øyvind HelmersenFet OL1.01.23+21.3613.47
50Trine MelheimSturla, IF1.01.26+21.3913.48
51Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL1.01.54+22.0713.54
52Bjørn BendiksenKonnerud IL1.03.50+24.0314.20
53Bjørn Richard KirsteSkien OK1.04.14+24.2714.26
54Bård AndersenVarteig OL1.05.11+25.2414.38
55Mona Blandkjenn MulenKristiansand OK1.05.30+25.4314.43
56Liv KlemetsauneFossum IF1.05.52+26.0514.48
57Assaf Bar-NathanLillomarka OL1.06.27+26.4014.55
58Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.06.46+26.5915.00
59Pål Martin EidNOTEAM1.07.16+27.2915.06
60Arild StorheimKongsberg OL1.07.25+27.3815.08
61Alexander ChristensenNOTEAM1.07.54+28.0715.15
62Mette Resell NolteFreidig1.07.58+28.1115.16
63Per-Arne RøstadsandNydalens SK1.07.59+28.1215.16
64Majken KorsangerAsker Skiklubb1.08.32+28.4515.24
65Gunnar FosstveitRaumar Orientering1.08.33+28.4615.24
66Hans-Ingar SætraAsker Skiklubb1.09.07+29.2015.31
67Arild NyhaugAsker Skiklubb1.09.12+29.2515.33
67Johannes NarumVaregg Fleridrett1.09.12+29.2515.33
69Anders BrynildsenFredrikstad SK1.09.15+29.2815.33
70Bernt GjellestadNydalens SK1.10.50+31.0315.55
71Tom RådahlIL Tyrving1.11.30+31.4316.04
72Hege MelbyLardal OL1.11.34+31.4716.04
73Kari Hasaas KlavenesSandefjord OK1.12.24+32.3716.16
74Marius Myhre SælevikHaugesund IL Orientering1.13.34+33.4716.31
75Håvard W. PettersenBerger og Svelvik OL1.14.02+34.1516.38
76Pål Kogstad NæssRaumar Orientering1.14.46+34.5916.48
77Mrate BraathenNOTEAM1.14.52+35.0516.49
78Torodd KolbergsrudRøyken OL1.17.03+37.1617.18
79Hans Jørgen KrogstieKonnerud IL1.17.22+37.3517.23
80Eivind LonaWing OK1.17.23+37.3617.23
81Lisa JørandliNOBIL1.18.32+38.4517.38
82Trond MøretrøKolbotn og Skimt OL1.19.32+39.4517.52
83Lenny Viking EnströmOslostudentenes IK1.21.45+41.5818.22
84Ellen GustafssonKongsberg OL1.22.09+42.2218.27
85Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering1.23.46+43.5918.49
86Steinar HansenLillomarka OL1.25.34+45.4719.13
87Ole Gunnar SølbergIL Leik1.26.14+46.2719.22
88Harald SørensenLillomarka OL1.26.16+46.2919.23
89Haakon DolvenAsker Skiklubb1.26.26+46.3919.25
90Nina Marie UndelandSturla, IF1.26.53+47.0619.31
91Oskar ErikssonOK Älgen1.28.37+48.5019.54
92Iain TebbuttLEI1.29.05+49.1820.01
93Tone NilsenBø OL1.30.38+50.5120.22
94Sturle HånesIL GeoForm1.30.54+51.0720.25
95Line Bar-NathanLillomarka OL1.32.49+53.0220.51
96Johan EikangerIL Gular1.33.53+54.0621.05
97Kristin NilssenMo OK1.33.54+54.0721.06
98Martin FrischknechtAlta OL1.36.26+56.3921.40
99Heidi BørstadSarpsborg OL1.36.37+56.5021.42
100Elsie BrenneVarteig OL1.37.40+57.5321.56
101Kamilla LomeHamar OK1.40.56+1.01.0922.40
102Sissel RudningenHemsedal IL1.44.10+1.04.2323.24
103Pål Espen NordhaugKonnerud IL1.44.56+1.05.0923.34
104Maiken SandbergNydalens SK1.45.19+1.05.3223.40
105Thomas BjørnskauNOTEAM1.51.38+1.11.5125.05
106Nelly MaskeFreidig1.57.17+1.17.3026.21
Håkon Omholt BerrefjordLardal OLdiskvalifisert
Torun DyrkornEiker OLdiskvalifisert
Ingrid HernesNOTEAMdiskvalifisert
Silje SyversenOppsal Orienteringdiskvalifisert
Håvar Rosness-LillealternFreidigdiskvalifisert
Runar HofskjoldNydalens SKdiskvalifisert
Anny ØenNydalens SKdiskvalifisert
Selma HøivoldKongsberg OLdiskvalifisert
Kristian S. FørdeOLK Piz Hasibrutt
Liv Kristin Omholt BerrefjordLardal OLikke startet
Tuva BjerketvedtOK Mossikke startet
Jan Edvin BlomkvistFredrikstad SKikke startet
Johannes GjerstadOsterøy ILikke startet
Dag KaasHeming Orienteringikke startet

Direkte B

3 730 m, 78 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gry Emilie GranstedtNTNUI39.0410.28
2Asgeir EspelandTynset IF43.47+4.4311.44
3Lene SandvikHalden SK49.18+10.1413.13
4Emma Smeland NygårseterVegårshei IL50.43+11.3913.35
5Maikeb  MoNydalens SK51.13+12.0913.43
6Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OL51.44+12.4013.52
6Lasse Løkken GulheimKolbotn og Skimt OL51.44+12.4013.52
8Mila ZaharinovaOppsal Orientering52.12+13.0813.59
9Kjetil SolbakkenIL Tyrving53.54+14.5014.27
10Harald AulieIL Koll54.47+15.4314.41
11Thomas BergIL Tyrving55.17+16.1314.49
12Ida NatåsNydalens SK56.55+17.5115.15
13Synne RøstadsandNydalens SK58.04+19.0015.34
14Øyvind LamarkGanddal IL58.06+19.0215.34
15Marte LundNOTEAM59.41+20.3716.00
16Irene FeldeHalden SK1.00.02+20.5816.05
17Malena BirkelandNTNUI1.00.10+21.0616.07
18Øistein PaulsenBergens TF1.02.32+23.2816.45
19Inger SvalandOL Vallset/Stange1.03.21+24.1716.59
20Olav KjetsaaOtra IL1.03.36+24.3217.03
21Camilla ImrikFredrikstad SK1.04.37+25.3317.19
22Alexander RødstenHeming Orientering1.04.47+25.4317.22
23Rolf BergNydalens SK1.05.08+26.0417.27
24Didrik NolteFreidig1.05.40+26.3617.36
25Kari Schjølberg-HenriksenNydalens SK1.07.38+28.3418.07
26Ole Johannes MedrebøOK Moss1.07.40+28.3618.08
27Inger Johanne EikelandNydalens SK1.08.19+29.1518.18
28Eli HeklandLillomarka OL1.09.17+30.1318.34
29Camilla FosstveitRaumar Orientering1.09.47+30.4318.42
30Knut Even HoleFørde IL1.11.08+32.0419.04
31Kato NykvistWing OK1.11.25+32.2119.08
32Anita E. HoleFørde IL1.12.18+33.1419.23
33Geir Henrik HirschIF Trauma1.12.30+33.2619.26
34Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering1.12.42+33.3819.29
35Kristine KolshusOppsal Orientering1.15.28+36.2420.13
36Thomas MoenÅs-NMBU Orientering1.15.53+36.4920.20
37Inge WeitlyAsker Skiklubb1.16.02+36.5820.23
38Helena GranbergØstmarka OK1.16.20+37.1620.27
39Leif JordetVingelen IL1.16.21+37.1720.28
40Bente HortenVingelen IL1.16.56+37.5220.37
41Gina BrevikØstmarka OK1.18.08+39.0420.56
42Marte Kvittum TangenTynset IF1.18.36+39.3221.04
43Lars HalvorsenFreidig1.19.31+40.2721.19
44Aud I SpjelkavikIL Tyrving1.20.57+41.5321.42
45Marianne SkusethEmblem IL1.21.53+42.4921.57
46Ingrid Lundin BerganKongsberg OL1.23.17+44.1322.19
47Kenneth EikRaumar Orientering1.25.15+46.1122.51
48Anders FinsrudAsker Skiklubb1.25.40+46.3622.58
49Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn1.26.10+47.0623.06
50Siri Lereim StorliFreidig1.26.42+47.3823.14
51Stine Therese SjoVSK Mendelu Brno1.26.56+47.5223.18
52Ingvil SnøfuglFreidig1.27.03+47.5923.20
53Marte P. H AndresenMalvik IL1.28.38+49.3423.45
54Ingrid NissenFreidig1.31.56+52.5224.38
55Ingrid SkaarerNydalens SK1.32.00+52.5624.39
56Ane Næsset RamtvedtIL Tyrving1.33.21+54.1725.01
57Ole Martin KarrevikNOTEAM1.35.55+56.5125.42
58Jane Karine HelmersenFet OL1.36.18+57.1425.49
59Berit KjesbuStjørdals-Blink Orientering1.36.19+57.1525.49
60Bjørn-Wiggo Nordahl HusebyeFredrikstad SK1.36.24+57.2025.50
61Knut GjoneSandefjord OK1.39.53+1.00.4926.46
62Christine TeigNydalens SK1.41.45+1.02.4127.16
63Ina BlågestadIndre Østfold OK1.45.34+1.06.3028.18
64Hilde MoholthKongsberg OL1.47.49+1.08.4528.54
65Elisabeth RuudFredrikstad SK1.49.25+1.10.2129.20
66Irene LangebbenKongsberg OL1.52.44+1.13.4030.13
67Odd Egil FrognerOL Tønsberg og omegn2.14.06+1.35.0235.57
Beth Paludan CarlsenFreidigdiskvalifisert
Erle FrostAlta OLdiskvalifisert
Vera HalsaaAsker Skiklubbdiskvalifisert
Janne Fossum MalmringFreidigdiskvalifisert
Karin NilssonIK Trenne Ullareddiskvalifisert
Leif Arne NytrøenTynset IFdiskvalifisert
Ingerid ReinertsenFreidigdiskvalifisert
Siri Scherdin SætraAsker Skiklubbdiskvalifisert
Ping OuyangØstmarka OKdiskvalifisert
Geir WilliamsenFreidigdiskvalifisert
Amund GedinIndre Østfold OKbrutt
Bjørg BogstrandNittedal OLikke startet
Laila Bredal-KnutsenÅs-NMBU Orienteringikke startet
Hanne Hofsæth FredheimLillomarka OLikke startet
Siv Susanne JystadØstmarka OKikke startet
Kristine RoskifteOK Mossikke startet
Odd SlettenRaumar Orienteringikke startet

Direkte C

3 370 m, 55 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vidar BerteigIL GeoForm38.0911.19
2Ivar MestadRøyken OL43.47+5.3812.59
3Inger Marie Broers DamsgaardHisøy OK45.45+7.3613.34
4Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn45.50+7.4113.36
5Gaute SkjelsvikLillehammer OK47.36+9.2714.07
6Thomas BjanesNOTEAM48.24+10.1514.21
7Erlend Bjerknes FagerlidMåren OK49.21+11.1214.38
8Johannes IsakssonOK Tyr50.28+12.1914.58
9Jørn TorgersenTIF Viking50.52+12.4315.05
10Bjørn W. LudvigsenSturla, IF51.29+13.2015.16
11Gro Merete HegdalNOTEAM52.25+14.1615.33
12Live SkattumFossum IF53.06+14.5715.45
13Simen SkeideOppsal Orientering53.11+15.0215.46
14Sharon BroadwellIL GeoForm55.40+17.3116.31
15Tarjei LillehammerÅs-NMBU Orientering56.11+18.0216.40
16Berit MidttunFossum IF59.30+21.2117.39
17Beate UndebergetOppsal Orientering1.00.13+22.0417.52
18Hanne Gro  KorsvoldOslofjord Triathlon/oslo Speed1.00.23+22.1417.55
19Hilde Solli KvikstadOL Toten-Troll1.00.38+22.2917.59
20Ellen Horni-JohansenSturla, IF1.04.10+26.0119.02
21Anders JohnsenSturla, IF1.04.15+26.0619.03
22John Olav NæveIL Leik1.04.59+26.5019.16
23Sunniva VienaRingerike OL1.05.01+26.5219.17
24Johanne LahlumIL GeoForm1.05.08+26.5919.19
25Hans Gøran BjørkSandefjord OK1.07.03+28.5419.53
26Arne BerlinTrollhättans SOK1.07.18+29.0919.58
27Inger FinstadRaumar Orientering1.09.20+31.1120.34
28Eli Signe KvaaleHøydalsmo Il1.10.03+31.5420.47
29Elisabeth Aune JakobsenOK Moss1.10.15+32.0620.50
30Trond TaraldsenMalvik IL1.13.31+35.2221.48
31Synnøve VollenSarpsborg OL1.14.31+36.2222.06
32Ann-Margritt SandeGjø-Vard OL1.14.47+36.3822.11
33Gunnhild LuråsOppsal Orientering1.15.04+36.5522.16
34Mari Anne DyrlieVarteig OL1.16.55+38.4622.49
35Tanja Carmen SkjåkLillehammer OK1.18.28+40.1923.17
36Sigrun GjoneSandefjord OK1.22.06+43.5724.21
37Steinar RuudKonnerud IL1.24.36+46.2725.06
38Anne Lise NyengenIndre Østfold OK1.25.50+47.4125.28
39Morten FjellSturla, IF1.27.21+49.1225.55
40Linda BønesVaregg Fleridrett1.28.52+50.4326.22
41Elin ÆverbyKongsberg OL1.31.31+53.2227.09
42Kirsti LysakerFana IL1.33.59+55.5027.53
43Bente VasshaugKonnerud IL1.42.52+1.04.4330.31
44Saleed MehuniNotodden OL1.46.49+1.08.4031.41
45Sigrid FlaataNOTEAM1.46.52+1.08.4331.42
46Helene LesundOslofjord Triathlon/oslo Speed2.25.44+1.47.3543.14
47Lavrans Larsen HirschIL Tyrving2.27.23+1.49.1443.44
Helle J. FrischknechtAlta OLdiskvalifisert
Selma HansenLillomarka OLdiskvalifisert
Ragne KlavenesSandefjord OKdiskvalifisert
Ole Christian Solli KvikstadOL Toten-Trolldiskvalifisert
Anne-berit H. LarsenKongsberg OLdiskvalifisert
Benedicte NordhaugKonnerud ILdiskvalifisert
Henrik NybergAsker Skiklubbdiskvalifisert
Hilde StrømbergFredrikstad SKdiskvalifisert
Hege AndersenIL Kollikke startet

Direkte N

2 720 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emil Aleksander NolteFreidig28.1310.22
2Max Alexander NybråtenIL Tyrving30.12+1.5911.06
3Simen Slungard BakkeNOTEAM35.06+6.5312.54
4Silas HansenLillomarka OL37.37+9.2413.49
5Anna ErikssonOK Älgen37.56+9.4313.56
6Ingrid Hox BrynhildsenFredrikstad SK39.07+10.5414.22
7Stian LillegårdLillomarka OL40.28+12.1514.52
8Thomas HellandFossum IF42.27+14.1415.36
9Ingrid SkogmoNydalens SK43.59+15.4616.10
10Martin Mikkelsen FovosFossum IF44.22+16.0916.18
11Fredrik Nauf BorgersenHedrum OL44.38+16.2516.24
12Elise Nauf BorgersenHedrum OL44.49+16.3616.28
13Vilde H. LillealternHaugerud IF46.18+18.0517.01
14Åse Helen Mylkebust LeopolderIL Koll46.44+18.3117.10
15Ulrik Juveli PedersenOppsal Orientering47.01+18.4817.17
16Lea HaugÅs-NMBU Orientering47.13+19.0017.21
17Idunn H. LillealternHaugerud IF47.33+19.2017.28
18Ellinor Lund WøienAsker Skiklubb47.46+19.3317.33
19Inka Marte Boldingh DebernardNydalens SK49.31+21.1818.12
20Simen Kjenseth GlendrangeNittedal OL51.24+23.1118.53
21Celine KjensethHeming Orientering51.40+23.2718.59
22Elisabeth SvihusGanddal IL52.06+23.5319.09
23Anton NomelandByåsen IL52.36+24.2319.20
24Åse Marie Halaas AppenzellerFossum IF53.42+25.2919.44
25Esten Valentin NybråtenIL Tyrving54.13+26.0019.55
26Alva Aurora HusdalStavanger Orienteringsklubb56.36+28.2320.48
27Oliver SweetmanIL Koll58.14+30.0121.24
28Ingrid SweetmanIL Koll58.18+30.0521.26
29Sigrid HaugenFossum IF59.18+31.0521.48
30Lillemor HallanLC Erste Bank59.31+31.1821.52
31Margrethe Bieng BøNOTEAM59.36+31.2321.54
32Anna Elisabeth F. AarbuVarteig OL59.50+31.3721.59
33Silje Hagelsteen HaugenFossum IF1.00.03+31.5022.04
34Ildrid MestadRøyken OL1.01.47+33.3422.42
35Askil MestadRøyken OL1.02.34+34.2123.00
36Akvile PetrakovaÅs-NMBU Orientering1.02.39+34.2623.01
37Arne HovdedalenFossum IF1.02.58+34.4523.08
38Sofus HansenLillomarka OL1.03.46+35.3323.26
39Victoria NilsenModum OL1.03.55+35.4223.29
40Selja Boldingh DebernardNydalens SK1.06.54+38.4124.35
41Hele Solveg Boldingh DebernardNydalens SK1.07.49+39.3624.55
42Alma ValstadIL Koll1.10.54+42.4126.03
43Vilde Braathen HaugLyn Ski1.17.35+49.2228.31
44Synne Haslestad BrunIL Tyrving1.20.53+52.4029.44
Tina BjørnstadRaumar Orienteringdiskvalifisert
Håvard Strøm FærdenKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Sara Monica Syrdal SynnesHeming Orienteringdiskvalifisert
Silje TorpKatrineholms OKbrutt
Sonja AamodtOppsal Orienteringikke startet
Herman VeslumNOTEAMikke startet
Helena HalvorsenNydalens SKikke startet

D 21 AK

4 700 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nicole RagvinNydalens SK51.2710.56
2Linda SolbergFredrikstad SK51.54+0.2711.02
3Hanna Fiskum NordbrødenFredrikstad SK56.10+4.4311.57
4Anda HusebyeNOTEAM57.42+6.1512.16
5Hege Holth RekaaRøyken OL1.01.43+10.1613.07
6Ida SvanbergRøyken OL1.01.45+10.1813.08
7Marie Rygh HoltenNydalens SK1.02.28+11.0113.17
8Marit IsachsenAsker Skiklubb1.10.41+19.1415.02
9Elin EkebergIL Tyrving1.20.08+28.4117.02
10Marianne Mellbye LarsenAsker Skiklubb1.21.12+29.4517.16
11Karianne Hjortland OddvikLarvik OK1.26.06+34.3918.19
12Veronica Morstøl ØvremoÅlgård Orientering1.28.58+37.3118.55
13Tine Hjelseth LarsenKongsberg OL1.34.22+42.5520.04
14Stine AustadRaumar Orientering1.42.14+50.4721.45
15Frida AamotNydalens SK1.44.51+53.2422.18
Camilla StridsklevIL Tyrvingdiskvalifisert
Selma Øfsthus GravirNTNUIdiskvalifisert
Pernille NaufHedrum OLikke startet
Kjersti MyhreKongsberg OLikke startet
Nora Skyttersæter SaugerudHalden SKikke startet

D 45 AK

3 870 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb45.1311.41
2Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr45.54+0.4111.51
3Hilde ForbordMalvik IL49.15+4.0212.43
4Stine KaiserSturla, IF50.49+5.3613.07
5Marian KjellevoldIL Gular52.18+7.0513.30
6Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering54.05+8.5213.58
7Kristin Hasle HaslestadRingsaker OK54.25+9.1214.03
8Anita SælevikHaugesund IL Orientering57.00+11.4714.43
9Kristin HjortlandLarvik OK57.24+12.1114.49
10Monica FeylingKolbotn og Skimt OL57.30+12.1714.51
11Tonje HolmOK Moss1.01.19+16.0615.50
12Tone Sølie LysnesHedrum OL1.02.38+17.2516.11
13Marianne ArnesenAsker Skiklubb1.03.10+17.5716.19
14Anne Margrete HammerØstmarka OK1.07.25+22.1217.25
15Gunn Elin RudiHadeland OL1.08.06+22.5317.35
16Rikke Kristin GåsholtHedrum OL1.08.08+22.5517.36
17Målfrid KonstKristiansand OK1.08.31+23.1817.42
18Lenka WestinPorsgrunn OL1.09.55+24.4218.03
19Eva SyversenRøyken OL1.15.08+29.5519.24
20Anikken Gjein DybvikStokke IL1.15.38+30.2519.32
21Gry Merete OlaisenÅs-NMBU Orientering1.16.09+30.5619.40
22Tone RosenlundVaregg Fleridrett1.17.45+32.3220.05
23Liv OmdalSandnes IL (Rogaland)1.20.40+35.2720.50
24Tone HirschIF Trauma1.21.59+36.4621.11
25Elin Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.40.18+55.0525.55
26Astrid BrevikStokke IL1.43.10+57.5726.39
27Elin BordøyHedrum OL1.45.04+59.5127.08
28Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb1.53.34+1.08.2129.20
Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Monica Tveit TjentlandLardal OLdiskvalifisert
Anna-Lena JacobssonDegerfors OKdiskvalifisert
Anne Marie EkelandOddersjaa SSKbrutt

H 21 AK

5 560 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders BjergaardNydalens SK47.058.28
2Simen Jevne ArnesenVaregg Fleridrett47.16+0.118.30
3Audun Bjerkreim NilsenFredrikstad SK49.10+2.058.50
4Magne JutulstadBækkelagets SK52.02+4.579.21
5Stian BergersenIL Tyrving52.42+5.379.28
6Morten Nilstad PettersenIL Tyrving54.18+7.139.45
7Rune RystadNydalens SK55.40+8.3510.00
8Erik ForsgrenOK Tyr1.00.07+13.0210.48
9Sigmund HansenGjø-Vard OL1.00.49+13.4410.56
10Adam GottfridssonNittedal OL1.02.05+15.0011.09
11Ola LestebergKongsberg OL1.04.30+17.2511.36
12Per WiréhnAsker Skiklubb1.06.36+19.3111.58
13Stian OverskeidIndre Østfold OK1.07.03+19.5812.03
14Marius StaffOL Toten-Troll1.13.41+26.3613.15
15Vegard Østlid BagstevoldKongsberg OL1.19.30+32.2514.17
16Kai Tore BreilandRøyken OL1.21.07+34.0214.35
17Vebjørn RøtvoldKongsberg OL1.22.38+35.3314.51
18Frode BakkehøiØstmarka OK1.23.46+36.4115.03
19Severin BergliaEiker OL1.24.51+37.4615.15
20Daniel SalinovOrienta Ski-O1.36.58+49.5317.26
21Olav Bog VikaneOslostudentenes IK1.45.44+58.3919.01
22Fredrik StudsrudHisøy OK1.47.50+1.00.4519.23
23Sigurd NørstebøenNittedal OL2.25.50+1.38.4526.13
Trond FlaskerudOL Toten-Trolldiskvalifisert
Vidar SolbergFredrikstad SKikke startet
Åsmund HasaasOK Skeidiikke startet
Ole Grini JohansenNatthauken ILikke startet
Bernt GjellestadNydalens SKikke startet
Jon KjensethHeming Orienteringikke startet

H 45 AK

4 700 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Even Angell-PetersenNydalens SK49.2710.31
2Snorre VegganOppsal Orientering51.21+1.5410.55
3Bjørn HaugeNydalens SK52.19+2.5211.07
4Eskil ÅsmulOL Trollelg54.07+4.4011.30
5Øystein JensenSarpsborg OL59.01+9.3412.33
6Arnstein DaleOL Vallset/Stange1.00.14+10.4712.48
7Endre UlsakerHemsedal IL1.02.00+12.3313.11
8Sverre WisløffAsker Skiklubb1.02.43+13.1613.20
9Tor RingstadHedrum OL1.03.29+14.0213.30
10Espen JohnsenHedrum OL1.06.19+16.5214.06
11Arne OlaussenOppsal Orientering1.06.39+17.1214.10
12Stein MellaOppsal Orientering1.07.09+17.4214.17
13Dag StrislandKolbotn og Skimt OL1.08.32+19.0514.34
14Olle MalmringFreidig1.09.28+20.0114.46
15Atle StrømHedrum OL1.09.35+20.0814.48
16Fredrik Saugestad