Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2017, dag 4

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2017
Arrangørorganisasjoner: Hedrum OL / Larvik OK
Dato: torsdag 6 juli 2017 - søndag 9 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 290 m, 99 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Randi Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa23.0617.54
Amalie BirkelundAsker Skiklubb24.5219.16
Elise Nauf BorgersenHedrum OL22.2217.20
Malene Bråten GabrielsenVoss IL21.1416.27
Mathias Bråten GabrielsenVoss IL24.4819.13
Maren BråtenFørde IL24.1218.45
Synne Stigen BygglandHøydalsmo IL17.0813.16
Linea DalandKristiansand OK26.5020.48
Elvira DalseggSkien OK22.1317.13
Rannveig Elisa EenVoss IL22.4517.38
Eirik EliassenSandefjord OK29.1422.39
Christopher David EriksenLarvik OK19.4015.14
Sigve Nygård FagervoldAsker Skiklubb10.538.26
Aksel Tonjer FingarsenElverum OK13.3410.31
Oda Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)19.4415.17
Elise FlatenVegårshei IL33.3326.00
Liv Jorunn Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb52.3340.44
Oliver Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb52.3940.48
Balder Solberg FredheimSandefjord OK21.3416.43
Sindre FurlandSandefjord OK12.349.44
Amund Eeg GjenbergIL Gular22.0117.04
Sondre HafskjoldNydalens SK12.099.25
Tuva Halvorsen SætreSandnes IL (Rogaland)20.0615.34
Tobias Harstad RindeBø OL13.1710.17
Markus M. HellandEgersund OK25.3719.51
Ellinor Johansen HickenIL Koll25.5220.03
Henrik Johansen HickenIL Koll28.0721.47
Vilde HøyerFossum IF34.1226.30
Håkon Fenne IngierdBækkelagets SK20.3515.57
Sunniva Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa25.2619.42
Marte Ulven JørgensenAsker Skiklubb14.0910.58
Miriam KhouryLarvik OK27.2621.15
Håkon Aarhus KinnPorsgrunn OL17.1313.20
Ingrid Aarhus KinnPorsgrunn OL17.1613.23
Karen KlavenesSandefjord OK14.3711.19
Ada Josefine KnoopOL Tønsberg og omegn36.3128.18
Sissel KombaHemsedal IL31.5324.42
Mathilde Rekkertbø KorenNydalens SK22.0817.09
Eline KravdalGjø-Vard OL18.0013.57
Brage LaugalandÅlgård Orientering24.1818.50
Vetle LaugalandÅlgård Orientering24.2518.55
Gustav LorentzenNOTEAM23.0717.55
Ruben M. HellandEgersund OK21.2516.36
Torkel Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)23.3818.19
Eirik NastadAsker Skiklubb13.5210.44
Una NastadAsker Skiklubb32.5525.31
Fredrik Nauf BorgersenHedrum OL23.0017.49
Trym NaustdalOK Skeidi20.1715.43
Inez NelsonLardal OL23.4718.26
Ana Zagar NesLarvik OK37.3329.06
Nette Zagar NesLarvik OK37.3429.07
Benjamin Birk NielsenAalborg OK15.3212.02
Sanna Aasrum NilssenKristiansand OK27.5421.37
Balder NybakkVestre Akers SK24.3018.59
Lars OftedalSandnes IL (Rogaland)21.4316.50
Maren OftedalÅlgård Orientering15.3812.07
Vebjørn OftedalSandnes IL (Rogaland)19.4115.15
Solveig Sandvand OmfjordOddersjaa SSK16.4312.57
Vilde PuntervoldEgersund OK17.2113.26
Johanne Ragvin RøstadNydalens SK44.3434.32
Herman Ragvin SkaretVaregg Fleridrett44.2534.25
Mikkel Ragvin SkaretVaregg Fleridrett44.4434.40
Truls Ragvin SkaretVaregg Fleridrett17.4213.43
Ella Nesset RavndalÅlgård Orientering48.4837.49
Ingeborg Rekkertbø KorenNydalens SK27.1721.08
Astrid ReuschHeming Orientering15.3812.07
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)28.2121.58
Ingvild RingheimLarvik OK13.3810.34
Markus Husby SandvenIL Koll27.1221.05
Vigdis SigurdsdottirStokke IL16.4412.58
Sturla SigurdssonStokke IL15.1011.45
Selma Aure SkogedalAsker Skiklubb12.5810.03
Amalie Myrvold SkovlystKongsberg OL17.2513.30
Eiven SkramNittedal OL12.329.42
Memund Daltveit SlettebøFana IL15.5812.22
Emil Slørdahl ConradiNOTEAM33.2825.56
Karoline Slørdahl ConradiNOTEAM12.249.36
Anne Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb52.2140.34
Sofie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb52.0240.20
Theo Solberg FredheimSandefjord OK15.3812.07
Gaute B. SolbergBø OL22.4217.35
Halvard Sommerstad-EidAndebu IL16.3912.54
Anna Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett21.5917.02
Dagfinn StenvikByåsen IL20.1815.44
Mathias SundbyLarvik OK28.5022.21
Erik Aarstad TorgersenEgersund OK24.1718.49
Hampus TronvollVelledalen IL33.4826.12
Ludvik TronvollVelledalen IL35.1427.18
Ole Jacob TrøanNittedal OL28.1121.50
Marte Voll SundeSøgne og Songdalen OK28.0221.43
Eivind VågsnesOppsal Orientering20.0715.35
Martina VågsnesOppsal Orientering25.0319.25
Emil Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)23.3618.17
Arn Viljo WikestadOs Orienteringsklubb15.1911.52
Nora Ruth WikestadOs Orienteringsklubb15.0311.40
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OK14.1511.02
Julie WoldSturla, IF21.4916.54
Sigurd Øvrebø MyrvoldHeming Orientering17.3113.34
Emma  ÅsheimerOL Tønsberg og omegn21.5316.57

D-10

1 950 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa37.1419.05
Nina AkslandSandnes IL (Rogaland)28.4714.45
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett1.05.5933.50
Dea EikedalenPorsgrunn OL48.1824.46
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn26.1513.27
Tuva Charlotte FossaasGimle IF32.0816.28
Erika A. GjedeboOppsal Orientering34.2517.38
Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering33.4517.18
Daniella GjoneSandefjord OK26.4913.45
Julie M HellandEgersund OK19.4710.08
Wiel Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering39.5520.28
Solveig Da-Yeon Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett35.5218.23
Kristine NaustdalOK Skeidi24.2712.32
Ingrid RingvollIK Grane Arendal Orientering29.5515.20
Sofia Daltveit SlettebøFana IL1.05.5833.49
Marie ThomassenVaregg Fleridrett38.3119.45
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert

D11-12

1 990 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synne SandvenNotodden OL18.229.13
2Marie KravdalGjø-Vard OL21.02+2.4010.34
3Anna TaksdalGanddal IL21.11+2.4910.38
4Iril RingheimLarvik OK22.02+3.4011.04
5Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL22.04+3.4211.05
6Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb25.11+6.4912.39
7Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering25.57+7.3513.02
8Marthe Graff-WiikSturla, IF28.12+9.5014.10
9Synne Skeie PettersonEgersund OK28.34+10.1214.21
9Amalie Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)28.34+10.1214.21
11Annabell Aunmo KjellevoldModum OL29.30+11.0814.49
12Karine Aarstad TorgersenEgersund OK29.57+11.3515.03
13Serine Kierulf DirdalLarvik OK30.01+11.3915.05
14Ragne KlavenesSandefjord OK31.28+13.0615.48
15Pernille ZagarLarvik OK32.10+13.4816.09
16Annika van RaaijHedrum OL32.58+14.3616.33
17Alva ChristiansenSandnes IL (Rogaland)33.11+14.4916.40
18Ada Othilie Dahl BorkamoNotodden OL33.44+15.2216.57
19Tonje RykkjeStord Orientering36.52+18.3018.31
20Thea Beate PuntervoldEgersund OK37.26+19.0418.48
21Tuva HøyerFossum IF37.42+19.2018.56
22Silje Ruud FossheimAsker Skiklubb38.38+20.1619.24
22Guro FrøsethKolbotn og Skimt OL38.38+20.1619.24
24Iselin HøivoldKongsberg OL40.38+22.1620.25
25Julie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb44.27+26.0522.20
26Faya KhouryLarvik OK46.22+28.0023.17
27Anna Øvrebø MyrvoldHeming Orientering53.45+35.2327.00
28Mari KallesonOppsal Orientering1.15.23+57.0137.52
Ine Bjaadal WinbergOK Skeididiskvalifisert

D10-12N

1 290 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL11.108.39
2Thea Aksvik WienengaIdrettslaget Dyre Vaa14.2911.13
3Ada WikestadOs Orienteringsklubb15.1711.50
4Julie LindbladLardal OL15.1911.52
5Sofie Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL17.4813.47
6Eline DalandKristiansand OK17.5313.51
7Helena Katarina LorentzenNOTEAM22.3617.31
8Marlen BamleOK Skeidi24.5619.19
9Maren WinsvoldØstmarka OK25.5720.06
10Ingrid Karoline MølstreSandnes IL (Rogaland)39.3030.37
11Nea Ekre DalseggSkien OK42.2332.51

D13-14

2 710 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb26.189.42
2Kristin Melby JacobsenLardal OL27.25+1.0710.07
3Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)31.38+5.2011.40
4Konstanse MoholthKongsberg OL32.39+6.2112.02
5Mille Baastad BergIL Tyrving33.26+7.0812.20
6Alida OftedalÅlgård Orientering33.46+7.2812.27
7Linnea HolstIL Tyrving37.15+10.5713.44
8Eileen BjanesIL Tyrving37.16+10.5813.45
9Marie KvarmeSturla, IF37.17+10.5913.45
10Anne Maren EidstenSturla, IF37.20+11.0213.46
11Julie AkslandSandnes IL (Rogaland)37.22+11.0413.47
12Mina Akiko JohnsenSturla, IF37.23+11.0513.47
13Marie Roll-TørnqvistFana IL37.45+11.2713.55
14Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK37.52+11.3413.58
15Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering38.01+11.4314.01
16Ingvild GustafssonKongsberg OL38.39+12.2114.15
17Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn38.41+12.2314.16
18Selma HøivoldKongsberg OL38.43+12.2514.17
19Vida Helland-HansenIL Tyrving38.53+12.3514.20
20Kristine Bog VikaneFana IL38.57+12.3914.22
21Maria KostølKristiansand OK39.45+13.2714.40
22Sigrid NermoenØstmarka OK41.03+14.4515.08
23Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb53.34+27.1619.45
24Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK54.27+28.0920.05
25Nora AnderssonOK Norrvirdarna1.07.14+40.5624.48
Noor Dirro-HeluMåren OKdiskvalifisert
Mari ØverbyKongsberg OLdiskvalifisert

D13-16C

1 990 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Oda Kjellevold MaldeIL Gular29.3014.49
2Maria GrovanOL Tønsberg og omegn29.53+0.2315.01
3Selma SteinsvågHaugesund IL Orientering32.25+2.5516.17
4Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL33.27+3.5716.48
5Marlene SkramdalHedrum OL33.56+4.2617.03
6Kari KyrkjebøTIF Viking34.16+4.4617.13
7Maria Johannessen LinneboAsker Skiklubb35.04+5.3417.37
8Amanda Daltveit SlettebøFana IL45.36+16.0622.54
9Silje HagenDrangedal OL46.27+16.5723.20
10Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)1.16.30+47.0038.26
11Anna Henriette StraumeDrangedal OL1.45.31+1.16.0153.01

D13-16N

2 190 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aurora Helena WikestadOs Orienteringsklubb25.0511.27
2Mathilde LindbladLardal OL29.28+4.2313.27
3Tomine FlatenVegårshei IL31.46+6.4114.30
4Kristin HagaHedrum OL51.46+26.4123.38

D15-16

3 210 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Janne Tjørhom AasheimGanddal IL39.1512.13
2Tina KallesonOppsal Orientering41.59+2.4413.04
3Kristine KravdalGjø-Vard OL42.56+3.4113.22
4Marte Madslien BakkenNydalens SK44.09+4.5413.45
5Ada WulfsbergNydalens SK45.34+6.1914.11
6Ragnhild Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett52.31+13.1616.21
7Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb52.44+13.2916.25
8Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular54.45+15.3017.03
9Mina JørgensenIL Tyrving55.42+16.2717.21
10Solveig LetmolieEiker OL57.05+17.5017.46
11Ea LunøeNydalens SK58.32+19.1718.14
12Oda Isnes TyseEiker OL1.04.06+24.5119.58
13Ingeborg KvarmeSturla, IF1.04.14+24.5920.00
14Alexandra LinløkkenØstmarka OK1.04.37+25.2220.07
15Iris HolstIL Tyrving1.06.52+27.3720.49
16Mari Strømme LidTIF Viking1.08.30+29.1521.20
17Elise StørenBø OL1.14.00+34.4523.03
18Ingrid LamarkGanddal IL1.15.54+36.3923.38
19Carmen DirroMåren OK1.21.27+42.1225.22
20Jenny Emilie Brenni HerredsvelaØstmarka OK1.35.40+56.2529.48
20Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK1.35.40+56.2529.48
22Ane Hagset StavnesliMolde og Omegn IF1.41.30+1.02.1531.37
Ida Sofie HjortlandLarvik OKdiskvalifisert
Julie PuntervoldEgersund OKdiskvalifisert

D15-16B

2 620 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Celine YtternesKolbotn og Skimt OL38.4014.45
Hulda M. Backer TellnesAsker Skiklubbdiskvalifisert

D17-AK

2 630 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari Aarhus KinnPorsgrunn OL27.0710.18
2Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK27.40+0.3310.31
3Marita Weierud KvaaleRøyken OL30.04+2.5711.25
4Anna-Thekla TonjerElverum OK36.59+9.5214.03
5Otilie OftedalÅlgård Orientering37.00+9.5314.04
6Heidi TronbølFet OL37.47+10.4014.21
7Hege Holth RekaaRøyken OL37.54+10.4714.24
8Anette Fidje BerganVegårshei IL38.38+11.3114.41
9Marie StyrvoldNTNUI39.15+12.0814.55
10Kari Hasaas KlavenesSandefjord OK39.58+12.5115.11
11Janne ThygesenIK Grane Arendal Orientering40.44+13.3715.29
12Karoline Dahl FosbyNTNUI41.40+14.3315.50
13Pernille Ibsen LervågVelledalen IL42.03+14.5615.59
14Kristin AureDrangedal OL42.58+15.5116.20
15Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK43.27+16.2016.31
16Marit IsachsenAsker Skiklubb43.29+16.2216.32
17Kristin ÅstebølWing OK50.56+23.4919.21
18Tone NilsenBø OL52.06+24.5919.48
19Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett52.16+25.0919.52
20Rebekka BråtenVoss IL53.37+26.3020.23
21Marita Lilja GrønhovdModum OL53.53+26.4620.29
22Maiken SandbergNydalens SK56.57+29.5021.39
23Linn Carina DalandKristiansand OK1.00.31+33.2423.00
24Anne Carine Dahl BorkamoNotodden OL1.02.32+35.2523.46
25Inger Marie SagaKjose IL1.04.29+37.2224.31
26Astrid StyrvoldLardal OL1.04.31+37.2424.31
27Silje Borge HoviSkien OK1.04.53+37.4624.40
28Gro MadslienVaregg Fleridrett1.19.39+52.3230.17
29Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1.44.18+1.17.1139.39
Hilde Slørdahl ConradiNydalens SKdiskvalifisert
Jane M HellandEgersund OKdiskvalifisert
Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaabrutt

D17-B

2 620 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingunn SandbakkByåsen IL31.3812.04
2Runa KallesonOppsal Orientering36.53+5.1514.04
3Tora FrøsethKolbotn og Skimt OL40.25+8.4715.25
4Kjersti GullordGjø-Vard OL41.56+10.1816.00
5Heidi HerumOK Skeidi45.40+14.0217.25
6Gunhild MyhrAsker Skiklubb49.06+17.2818.44
7Maria TjønnIdrettslaget Dyre Vaa50.52+19.1419.24
8Tove Vinje PaulsenTorvastad IL51.40+20.0219.43
9Heidi EriksenLarvik OK53.59+22.2120.36
10Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering56.46+25.0821.40
11Hilde HetlandEgersund OK57.32+25.5421.57
12Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll59.27+27.4922.41
13Anne Moian NydalAsker Skiklubb59.43+28.0522.47
14Ellen HasaasOK Skeidi1.00.08+28.3022.57
15June HerredsvelaØstmarka OK1.01.00+29.2223.16
16Monica HorpestadEgersund OK1.04.49+33.1124.44
17Laila HelminsenFredrikstad SK1.07.15+35.3725.40
18Inger Marie JohanssonPorsgrunn OL1.29.59+58.2134.20
Hanne NaustdalOK Skeididiskvalifisert
Helene Espedal-SelvågSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Helga M. BackerAsker Skiklubbdiskvalifisert
Monica Tveit TjentlandLardal OLdiskvalifisert

D17-C

2 480 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunhild OftedalSandnes IL (Rogaland)35.2514.16
2Siv WiersdalenPorsgrunn OL46.45+11.2018.51
3Inger  MørkSandefjord OK46.56+11.3118.55
4Marte LjådalIL Hauken49.50+14.2520.05
5Anne Berit UlsakerHemsedal IL53.56+18.3121.44
6Torunn LaugalandÅlgård Orientering56.36+21.1122.49
7Ingunn SagaKjose IL1.02.02+26.3725.00
8Gunn Marit Sand HagenDrangedal OL1.02.22+26.5725.08
9Tone HandegårdVoss IL1.08.21+32.5627.33
10Gro HagenDrangedal OL1.08.27+33.0227.36
11Halfrid WaageSkien OK1.08.42+33.1727.42
12Berit BrandsbergEgersund OK1.09.39+34.1428.05
13Åsa ChristiansenSandnes IL (Rogaland)1.11.48+36.2328.57
14Gry Sveri LierTIF Viking1.12.57+37.3229.24
15Ann Merete HandegårdVoss IL1.15.02+39.3730.15
16Therese BotnenNesbyen IL1.20.08+44.4332.18
17Else StordalOL Tønsberg og omegn1.22.32+47.0733.16
18Kristin Repstad StoremyrIL Hauken1.24.16+48.5133.58
19Nora-Marie Sogn WiikLardal OL1.27.01+51.3635.05
20Anne Marie Koren HalvorsenOK Skeidi1.32.24+56.5937.15
Olaug F MydlandEgersund OKdiskvalifisert
Martine Andersen HennigGimle IFdiskvalifisert

D17-N

2 190 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tordis FrøytlogEgersund OK30.5814.08
2Kari BjaadalOK Skeidi34.04+3.0615.33
3Martha LindNydalens SK34.11+3.1315.36
4Torill Kjenes HauglandVaregg Fleridrett42.17+11.1919.18

D45-AK

2 630 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna MattssonOK Norrvirdarna37.3014.15
2Hege PranOdal OL - Orientering42.28+4.5816.08
3Veslemøy SolbergKonnerud IL43.50+6.2016.40
4Gerd Karin VestølVegårshei IL48.12+10.4218.19
5Ylva Svanberg HelleTIF Viking56.02+18.3221.18
6Trude KyrkjebøTIF Viking56.15+18.4521.23
7Torild MyrliTIF Viking1.02.28+24.5823.45
8Sissel RudningenHemsedal IL1.06.09+28.3925.09
9Anette Kjærås FiringAndebu IL1.09.47+32.1726.32
10Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb1.36.19+58.4936.37
11Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)1.47.11+1.09.4140.45
12Siren HoplandGneist, IL1.49.09+1.11.3941.30
13Merete UndelandSturla, IF1.52.32+1.15.0242.47
Nina BugodtIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert

D17-20

4 560 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb50.5011.08
2Oda J SikkelandIL Tyrving59.29+8.3913.02
3Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK1.00.41+9.5113.18
4Elin UlsakerHemsedal IL1.06.20+15.3014.32
5Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL1.06.34+15.4414.35
6Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1.12.43+21.5315.56
7Linn Hege RosoLardal OL1.25.15+34.2518.41
Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKdiskvalifisert
Karine VestølVegårshei ILdiskvalifisert

D21-

5 270 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanna MüllerSwiss Orienteering Team59.2811.17
2Anina BrunnerSwiss Orienteering Team59.30+0.0211.17
3Lone BrochmannBækkelagets SK1.02.24+2.5611.50
4Lisa SchubnellSwiss Orienteering Team1.02.26+2.5811.50
5Nicole RagvinNydalens SK1.04.20+4.5212.12
6Sina TommerSwiss Orienteering Team1.04.27+4.5912.13
7Marta UlvensøenNTNUI1.04.38+5.1012.15
8Joana WältiSwiss Orienteering Team1.07.46+8.1812.51
9Marthe GløersenBækkelagets SK1.08.30+9.0212.59
10Dagrun Daltveit SlettebøFana IL1.10.42+11.1413.24
11Martine ÅstebølNTNUI1.18.41+19.1314.55
12Sølvi FossøyEiker OL1.19.02+19.3414.59
13Ingvild Rud SkjærstadLøten o-lag1.19.58+20.3015.10
14Maren KoplandModum OL1.27.22+27.5416.34
15Anne Marthe PeveriEiker OL1.44.45+45.1719.52
Hanne Maria VisterOslostudentenes IKdiskvalifisert

D35-

3 640 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla AasrumKristiansand OK1.02.1317.05
2Venla Arponen SnilstveitOs Orienteringsklubb1.12.52+10.3920.01

D40-

3 350 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aud Hognestad TaksdalGanddal IL33.4510.04
2Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK34.18+0.3310.14
3Trude HarstadBø OL35.29+1.4410.35
4Mariann Øren ArvesenSandefjord OK39.35+5.5011.48
5Ragnhild Myrvold SkovlystKongsberg OL40.44+6.5912.09
6Kine DirroMåren OK41.18+7.3312.19
7Linda RykkjeStord Orientering42.27+8.4212.40
8Sara MathisenPorsgrunn OL43.19+9.3412.55
9Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb44.19+10.3413.13
10Mila ZaharinovaOppsal Orientering45.53+12.0813.41
11Mone NastadNotodden OL46.06+12.2113.45
12Ingjerd SommerstadKongsberg OL50.42+16.5715.08
13Målfrid KonstKristiansand OK51.04+17.1915.14
14Mariken BjervaNamsos OK53.16+19.3115.54
15Elin KallesonOppsal Orientering57.19+23.3417.06
16Kristin A. EegIL Gular58.57+25.1217.35
17Nina BirkelundAsker Skiklubb59.32+25.4717.46
18Christina Sandvand OmfjordOddersjaa SSK1.00.33+26.4818.04
19Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)1.01.59+28.1418.30
20Elise HafskjoldNydalens SK1.26.11+52.2625.43

D45-

3 350 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jorunn HadlandEgersund OK34.4410.22
2Mariann ScheiTIF Viking41.02+6.1812.14
3Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK42.56+8.1212.48
4Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb43.07+8.2312.52
5Karianne StrømmeTIF Viking43.09+8.2512.52
6Tone AlmåsIL Leik46.16+11.3213.48
7Arnhild U. BråtenVegårshei IL47.40+12.5614.13
8Nora SkauenIL Tyrving48.07+13.2314.21
9Kristin SandvenNotodden OL51.46+17.0215.27
10Aud Ellen BrevikSturla, IF54.22+19.3816.13
11Vibeke LamarkGanddal IL56.28+21.4416.51
12Kirsti LysakerFana IL1.00.24+25.4018.01
13Åse NysæterSkien OK1.02.23+27.3918.37
14Marian KjellevoldIL Gular1.02.54+28.1018.46
15Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb1.04.26+29.4219.14
16Anita SælevikHaugesund IL Orientering1.05.38+30.5419.35
17Mai Britt BjørkSandefjord OK1.05.46+31.0219.37
18Mai Iren AlmåsIL Leik1.08.25+33.4120.25
19Anne Kathrine LinneboAsker Skiklubb1.17.33+42.4923.08
20Gro BørteKristiansand OK1.17.42+42.5823.11
21Marianne ReuschHeming Orientering1.20.11+45.2723.56
22Astrid BrevikStokke IL1.39.34+1.04.5029.43
23Janne LarsenPorsgrunn OL1.50.16+1.15.3232.54
24Berit AkslandSandnes IL (Rogaland)2.16.57+1.42.1340.52

D50-

3 310 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Signe Astrup ArnesenHeming Orientering45.3813.47
2Britt Helene FossøyNotodden OL48.48+3.1014.44
3Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL48.49+3.1114.44
4Lise ChristensenTIF Viking49.10+3.3214.51
5Tiri RebårdSandefjord OK51.14+5.3615.28
6Kari MadslienNydalens SK52.59+7.2116.00
7Maria TorgersenBækkelagets SK1.02.03+16.2518.44
8Nina Elise JørgensenNittedal OL1.02.19+16.4118.49
9Anne Berit EidNydalens SK1.06.35+20.5720.06
10Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)1.11.51+26.1321.42
11Anne DahlNydalens SK1.14.36+28.5822.32
12Lene BorthenKolbotn og Skimt OL1.15.30+29.5222.48
13Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb1.15.33+29.5522.49
14Sigrun NygårdAsker Skiklubb1.16.52+31.1423.13
15Hanne-Merete HagsetMolde og Omegn IF1.23.43+38.0525.17
16Torill AndersenSandnes IL (Rogaland)1.25.50+40.1225.55
17Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb1.28.07+42.2926.37
18Kathrine LunøeNydalens SK1.28.12+42.3426.38
19Elin Moe GræsliHamar OK2.11.09+1.25.3139.37

D55-

2 510 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Grete S B HoviSkien OK31.1712.27
2Eli Marie WiigPorsgrunn OL32.07+0.5012.47
3Ragnhild HaldKristiansand OK35.44+4.2714.14
4Ann Elisabeth GunnulfsenModum OL40.10+8.5316.00
5Gro PedersenOK Skeidi42.05+10.4816.45
6Ann Karin TjørhomGanddal IL44.55+13.3817.53
7Hege FjellbirkelandIL Gular45.06+13.4917.58
8Ingrid NermoenØstmarka OK46.39+15.2218.35
9Gro Hege LudvigsenMåren OK46.47+15.3018.38
10Runa SkyttersæterHeming Orientering48.09+16.5219.10
11May Jorunn RognlienModum OL51.17+20.0020.25
12Inger SchibstedRøyken OL1.06.16+34.5926.24
13Kerstin Elisabeth AasPorsgrunn OL1.08.33+37.1627.18
14Lena HammerVestre Akers SK1.18.08+46.5131.07
15Eli Tufte HanssenEiker OL1.25.07+53.5033.54

D60-

2 510 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sirpa LiljaModum OL32.1112.49
2Anne Lise SagaKjose IL36.09+3.5814.24
3Hanne HerumOK Skeidi41.35+9.2416.34
4Rannveig SolliAskøy OL43.56+11.4517.30
5Elle M. MelbyeHeming Orientering47.04+14.5318.45
6Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn50.00+17.4919.55
7Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn54.46+22.3521.49
8Anne Kjersti DaltveitFana IL55.14+23.0322.00
9Randi HansenStokke IL56.12+24.0122.23
10Anne Kallevik GrutleHaugesund IL Orientering57.59+25.4823.06
11Tonny LindquistOK Skeidi58.43+26.3223.23
12Inger K. HaavikHaugesund IL Orientering58.51+26.4023.26
13Gunn BotnenBø OL1.16.22+44.1130.25
14Aud KjemperudEiker OL1.29.47+57.3635.46
Trude BråtenVoss ILdiskvalifisert
Lill BirkelundPorsgrunn OLdiskvalifisert

D65-

2 500 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid StrandeSkien OK34.1313.41
2Sidsel Graff-IversenFossum IF42.45+8.3217.06
3Astrid LundeDrangedal OL56.08+21.5522.27
4Anne Karin StigemoIL Imås58.19+24.0623.19
5Elisabeth RødAndebu IL1.02.32+28.1925.00
6Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL1.03.26+29.1325.22
7Marit OddenDrangedal OL1.18.40+44.2731.28
Anne KaasaDriv ILdiskvalifisert
Britt RameckersHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert

D70-

2 500 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Katharina Mo BergeFreidig41.4316.41
2Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb44.45+3.0217.54
3Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL45.30+3.4718.12
4Margareta BrynhildsenStokke IL47.46+6.0319.06
5Liv FeiringHamar OK47.49+6.0619.07
6Kjersti ThoStabæk IF51.04+9.2120.25
7Sidsel SandelienHeming Orientering54.07+12.2421.38
8Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb55.22+13.3922.08
9May Helene HansenSandefjord OK56.36+14.5322.38
10Ingeborg BøbelIL Imås56.47+15.0422.42
11Eli KlovningPorsgrunn OL59.11+17.2823.40
12Birgitte BekkelundRøyken OL59.25+17.4223.46
13Astri RogstadFossum IF1.13.18+31.3529.19
14Gun Inger JørgensenPorsgrunn OL1.21.49+40.0632.43
15Kristin ViganderFossum IF1.22.09+40.2632.51
16Brit Solberg StraumeDrangedal OL1.31.49+50.0636.43
17Henny Helgeland ReinholdDrangedal OL1.33.45+52.0237.30
18Ellen BjervaDrangedal OL1.39.47+58.0439.54

D75-

2 500 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torid KvaalFreidig40.1616.06
2Anne-Britt NilsenKjelsås IL1.04.52+24.3625.56
3Aase Tove GoldenMåren OK1.12.19+32.0328.55
4Inger Lise SolbergBø OL1.15.43+35.2730.17

D80-

2 500 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Unni Dirro BøhlerengenMåren OK1.12.3129.00
Gudveig JørundlandOK Sør1.01.3824.39
Tirill Liby SeipOK Skeidi1.12.1628.54

H-10

1 950 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL16.298.27
2Magnus SigurdssonStokke IL16.478.36
3Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb17.318.58
4Rasmus EngehultNotodden OL17.539.10
5Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi18.109.18
6Emil Tonjer FingarsenElverum OK18.269.27
7Asbjørn LandeEidskog OL18.469.37
8Simen Dalen EriksenAsker Skiklubb19.169.52
9Estin SkramNittedal OL20.4810.40
10Bendik Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett21.1610.54
11Olav BerganVegårshei IL22.4511.40
12Lars KostølKristiansand OK23.5612.16
13Sondre Dahl BorkamoNotodden OL24.3412.35
14Lauritz BrunborgNittedal OL24.3812.37
15Thormod Mathias HernæsNittedal OL24.4612.42
16Jørgen FlatenVegårshei IL24.5812.48
17Livar OftedalÅlgård Orientering26.1713.28
18Olav Magne MoheimIK Grane Arendal Orientering27.5114.16
19Jarand GustafssonKongsberg OL28.1814.30
20Solan EikedalenPorsgrunn OL28.4814.46
21Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)36.2418.40
22Øystein TveitSuldal Orienteringslag46.2123.46
Tollef TjentlandLardal OLdiskvalifisert
Gaute SkjønhaugFet OLdiskvalifisert

H11-12

1 990 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Simen Gløgård StensrudNittedal OL19.5610.01
2Andreas Myrvold SkovlystKongsberg OL21.06+1.1010.36
3Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)21.28+1.3210.47
4Martin Christoffer BorgIL Koll22.09+2.1311.07
5Gabriel GjoneSandefjord OK23.01+3.0511.33
6Jonathan Birk NielsenAalborg OK23.15+3.1911.41
7Håvard EikGjerdrum OL23.49+3.5311.58
8Johannes Salvesen-LundeIL Koll24.37+4.4112.22
9Borgar SkjelbredKongsberg OL25.02+5.0612.34 Last ned GPS-spor i gpx-format
10Erlend Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett25.41+5.4512.54
11Even LienGjø-Vard OL26.03+6.0713.05
12Erlend UlsakerHemsedal IL26.46+6.5013.27
13Mathias BirkelundAsker Skiklubb26.56+7.0013.32
14Andreas Strømme LidTIF Viking27.19+7.2313.43
15Ragnar  LandeEidskog OL28.30+8.3414.19
16Jakob A. GjedeboOppsal Orientering29.22+9.2614.45
17Jonas Fenne IngierdBækkelagets SK30.01+10.0515.05
18Martin TorøKongsberg OL30.16+10.2015.12
19Mathias LinløkkenØstmarka OK32.24+12.2816.16
20Torgeir Andreas MoheimIK Grane Arendal Orientering32.26+12.3016.17
21Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)32.29+12.3316.19
22Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb32.52+12.5616.30
23Henrik Repstad StoremyrIL Hauken33.48+13.5216.59
24Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb35.26+15.3017.48
25Jonas Johansen HickenIL Koll36.22+16.2618.16
26Tobias Tronbøl LiumFet OL36.41+16.4518.26
27Vegard AksnesIL Gular37.13+17.1718.42
28Erik ZagarLarvik OK38.28+18.3219.19
29Eskil HafskjoldNydalens SK41.10+21.1420.41
30Niclas GunnerødStokke IL46.32+26.3623.23
31Arnfinn SolheimSandnes IL (Rogaland)55.27+35.3127.51

H10-12N

1 290 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jens WoldSturla, IF11.298.54
2Sigurd FrøsethKolbotn og Skimt OL12.299.40
3Eirik Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa13.3310.30
4Sondre Harstad RindeBø OL14.0410.54
5Jomar Halvorsen SætreSandnes IL (Rogaland)14.1110.59
6Ludvig SkramdalHedrum OL15.2912.00
7Kristian Kaupang LyeLarvik OK16.2512.43
8Lars WikstrømHaugesund IL Orientering18.0914.04
9Ole Magnus StoremyrIL Hauken23.1217.59
10Thord SolheimSandnes IL (Rogaland)27.3621.23

H13-14

2 710 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Brage TakleKristiansand OK23.038.30
2Tobias MathisenPorsgrunn OL24.49+1.469.09
3Martin Vehus SkjerveVerdal OK25.14+2.119.18
4Lars LienGjø-Vard OL25.26+2.239.23
5Teodor Mo HjelsethNydalens SK25.29+2.269.24
6Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering26.01+2.589.36
7Mats LindaasElverum OK27.20+4.1710.05
8Magnus Strømme LidTIF Viking27.31+4.2810.09
9Hallvard TjentlandLardal OL27.34+4.3110.10
10Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb27.35+4.3210.10
11Mikael BirkelundAsker Skiklubb27.36+4.3310.11
12Sindre UlsakerHemsedal IL27.40+4.3710.12
13Henrik Kaupang LyeLarvik OK28.03+5.0010.21
14Sander Tonjer FingarsenElverum OK28.38+5.3510.33
15Jonas MyhrAsker Skiklubb28.54+5.5110.39
16Trygve Børte NomelandKristiansand OK29.27+6.2410.52
17Rolf Andreas BergNydalens SK29.30+6.2710.53
18Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett29.38+6.3510.56
19Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn30.24+7.2111.13
20Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb31.00+7.5711.26
20Markus RichterSandnes IL (Rogaland)31.00+7.5711.26
22Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)33.03+10.0012.11
23Herman Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb33.12+10.0912.15
24Anders KlavenesSandefjord OK33.33+10.3012.22
25Sindre Skeie PettersonEgersund OK34.17+11.1412.39
26Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)34.37+11.3412.46
27Andreas Nybak UrdalGanddal IL34.40+11.3712.47
28Christian Fredrik BorgIL Koll34.48+11.4512.50
29Brage Bell LysakerFana IL35.43+12.4013.10
30Fridtjof ReuschHeming Orientering36.44+13.4113.33
31Edvin AakreEgersund OK37.38+14.3513.53
32Magnus BrodinPorsgrunn OL38.43+15.4014.17
33Simon Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)38.52+15.4914.20
34Øyvind LamarkGanddal IL40.22+17.1914.53
35Arthur BrunborgNittedal OL42.23+19.2015.38
36Ole Andre BrandsbergEgersund OK49.04+26.0118.06
37Hallgeir BrevikStokke IL52.57+29.5419.32
38Arne BerganKongsberg OL53.25+30.2219.42 Last ned GPS-spor i gpx-format
39Felix R. HyllesethSentrum OK53.30+30.2719.44
40Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb57.51+34.4821.20
41Ola Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)58.24+35.2121.32
42Emil Ruud FossheimAsker Skiklubb1.01.42+38.3922.46
43Mathias NyhaugAsker Skiklubb1.01.44+38.4122.46
44Gaute LindaasElverum OK1.09.26+46.2325.37
45Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL1.09.40+46.3725.42
46Jørgen WesterheimStord Orientering1.11.34+48.3126.24

H13-16C

1 990 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Daniel Sandvand OmfjordOddersjaa SSK22.2511.15
2Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering24.49+2.2412.28
3Olav Bratland SolbergBø OL29.21+6.5614.44
4Kristoffer JørgensenHaugesund IL Orientering30.37+8.1215.23
5Terjei LillehammerÅs-NMBU Orientering33.41+11.1616.55
6Sondre AksnesIL Gular34.16+11.5117.13
7Yousef KhouryLarvik OK48.06+25.4124.10
8Simen HøyerFossum IF48.40+26.1524.27
9Baltazar Wiger-NordåsNittedal OL1.10.07+47.4235.14
Anders LjådalIL Haukendiskvalifisert

H13-16N

2 190 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christoffer Øen KvernstuenEgersund OK33.2015.13

H15-16

3 790 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Viljan van RaaijHedrum OL40.4310.44
2Cornelius BjørkSandefjord OK41.13+0.3010.52
3Johan Kristian UndelandSturla, IF42.22+1.3911.10
4Birk Bell LysakerFana IL42.32+1.4911.13
5Henrik ReuschHeming Orientering42.37+1.5411.14
6Ulrik HellenTIF Viking42.52+2.0911.18
7Eirik BlågestadIndre Østfold OK43.21+2.3811.26
8Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering45.17+4.3411.56
9Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering46.47+6.0412.20
10Kristoffer B. HelminsenFredrikstad SK49.49+9.0613.08
11Halvard KornmoPorsgrunn OL49.58+9.1513.11
12Ole Kristian TaksdalGanddal IL51.51+11.0813.40
13Kristian ØstermannHeming Orientering52.07+11.2413.45
14Anders VestølVegårshei IL54.17+13.3414.19
15Iver RingheimLarvik OK55.10+14.2714.33
16Herman BrunborgNittedal OL57.09+16.2615.04
17Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering57.20+16.3715.07
18Morten Krona HaflanOL Tønsberg og omegn57.25+16.4215.08
19Anders HorveiRaumar Orientering58.27+17.4415.25
20Oskar Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett59.34+18.5115.43
21Kristoffer Kjenes HauglandVaregg Fleridrett59.40+18.5715.44
22Simen FritznerNittedal OL1.00.41+19.5816.00
23Jonas AkslandSandnes IL (Rogaland)1.00.55+20.1216.04
24Erik BohneVaregg Fleridrett1.01.22+20.3916.11
25Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett1.05.01+24.1817.09
26Tage RosenlundVaregg Fleridrett1.07.56+27.1317.55
27Egil FrydenlundSturla, IF1.07.57+27.1417.55
28Henrik R HoltHedrum OL1.09.57+29.1418.27
29Kristoffer FjæreHedrum OL1.10.01+29.1818.28
30Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett1.20.38+39.5521.16
31Halvor RudningenHemsedal IL1.34.09+53.2624.50
Frikk Alvaro EmbergsrudAsker Skiklubbdiskvalifisert
Ferdinand FremmingHeming Orienteringdiskvalifisert

H15-16B

2 620 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard GjestvangOL Toten-Troll41.4715.56
2Alexander HorpestadEgersund OK59.06+17.1922.33

H17-AK

3 470 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Steinar KvaaleBø OL40.3611.42
2Per WiréhnAsker Skiklubb42.49+2.1312.20
3Svein SundeSøgne og Songdalen OK43.42+3.0612.35
4Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK44.09+3.3312.43
5Kristian BråtenFørde IL45.05+4.2912.59
6Lars Danielsen HolenMarkane IL45.29+4.5313.06
7Nils Albert AamandIdrettslaget Dyre Vaa49.43+9.0714.19
8Vemund HansenTIF Viking49.54+9.1814.22
9Simon NysæterSkien OK55.34+14.5816.00
10Robin ThorkildsenHedrum OL57.43+17.0716.37
11Stian NaustdalOK Skeidi58.11+17.3516.46
12Jørn BerganVegårshei IL1.01.14+20.3817.38
13Einar KlavenesSandefjord OK1.03.36+23.0018.19
14Audun FingarsenElverum OK1.05.36+25.0018.54
15Bernt Are LervågVelledalen IL1.08.57+28.2119.52
16Erik StoraasWing OK1.10.39+30.0320.21
17Tom André AlstadsætherEiker OL1.10.52+30.1620.25
18Sindre FritznerNittedal OL1.12.27+31.5120.52
19Rudi B OlsenLillomarka OL1.13.07+32.3121.04
20Øyvind Utne LarsenKjose IL1.13.59+33.2321.19
21Ola NilsenOppsal Orientering1.18.20+37.4422.34
22Erling Dahl BorkamoNotodden OL1.20.03+39.2723.04
23Kent Morgan StoremyrIL Hauken1.34.22+53.4627.11
Claus FritznerNittedal OLdiskvalifisert
Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Trond Ivar FossaasGimle IFbrutt

H17-B

2 620 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjetil TorgersenEgersund OK28.0810.44
2Anders FrøytlogEgersund OK35.15+7.0713.27
3Fredrik HøyerFossum IF36.34+8.2613.57
4Morten Fredheim SolbergSandefjord OK36.39+8.3113.59
5Olav HellandEgersund OK38.32+10.2414.42
6Lars Andreas EenVoss IL39.05+10.5714.55
7Per Morten WienengaIdrettslaget Dyre Vaa39.26+11.1815.03
8Tor Kjetil NilsenBø OL39.51+11.4315.12
9Alf Johan HjelmtvedtEiker OL46.41+18.3317.49
10Anfinn PaulsenTorvastad IL50.30+22.2219.16
11Svend Kristian EidstenSturla, IF53.44+25.3620.30
12Sigurdur Freyr SigurdssonStokke IL55.15+27.0721.05
13Hans Jacob BamleOK Skeidi1.02.01+33.5323.40
14Morten HelminsenFredrikstad SK1.05.32+37.2425.00

H17-C

2 480 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Andreas DalseggSkien OK36.4514.49
2Oskar StraumeDrangedal OL41.13+4.2816.37
3Harald RønningenIL Hauken54.38+17.5322.01
Anders LundeKjose ILdiskvalifisert

H45-AK

2 630 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eskil ÅsmulOL Trollelg31.1511.52
2Jens Christian HolstIL Tyrving31.21+0.0611.55
3Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering32.07+0.5212.12
4Endre UlsakerHemsedal IL32.48+1.3312.28
5Sven OhrvikKonnerud IL34.38+3.2313.10
6Peter CarlsenSturla, IF36.09+4.5413.44
7Tor Sverre SkåraEgersund OK44.19+13.0416.51
8Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering47.47+16.3218.10
9Jørn Roar BamleOK Skeidi48.13+16.5818.20
10Arild RørholtOK Skeidi53.00+21.4520.09
11Bjørn AasestadÅs-NMBU Orientering1.01.55+30.4023.32
12Knut Johan WinsvoldØstmarka OK1.06.51+35.3625.25
13Sigbjørn OddenMåren OK1.13.03+41.4827.46
14Øivind PedersenOK Skeidi1.30.58+59.4334.35
15Jørgen NilsenStavanger Orienteringsklubb1.32.00+1.00.4534.58
Dan Egil LjådalIL Haukendiskvalifisert
Thorbjørn VærpKristiansand OKdiskvalifisert

H17-20

5 270 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering46.358.50
2Eirik Langedal BreivikNydalens SK49.55+3.209.28
3Jørgen WulfsbergNydalens SK50.42+4.079.37
4Håkon KornmoPorsgrunn OL51.44+5.099.48
4Rasmus MathisenPorsgrunn OL51.44+5.099.48
6Elias AnderssonOK Norrvirdarna51.47+5.129.49
7Simen BallangrudRaufoss IL Orientering51.49+5.149.49
8Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn51.53+5.189.50
9Even LindaasVang OL58.18+11.4311.03
10Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb58.29+11.5411.05
11Trygve MyhrAsker Skiklubb1.01.17+14.4211.37
12Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett1.04.02+17.2712.09
12Mathias RosenlundVaregg Fleridrett1.04.02+17.2712.09
12Stian RykkjeVaregg Fleridrett1.04.02+17.2712.09
15Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL1.06.25+19.5012.36
16Knut KyrkjebøTIF Viking1.08.15+21.4012.57
17Even FossumIK Grane Arendal Orientering1.27.17+40.4216.33
Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Eyvind Kjellevold MaldeIL Gulardiskvalifisert
Ole Jørgen Bogen ArenthSturla, IFdiskvalifisert

H21-

5 920 m, 59 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg Majorna OK48.458.14
2Hans Petter MathisenFredrikstad SK49.44+0.598.24
3Ueli WerrenSwiss Orienteering Team51.59+3.148.46
4Stig AlvestadIK Grane Arendal Orientering52.41+3.568.53
5Ørjan RavndalÅlgård Orientering54.05+5.209.08
6Rasmus Rørholt TheisenNTNUI54.27+5.429.11
7Øyvind HelgerudHalden SK54.36+5.519.13
8Sigve VågsnesOppsal Orientering54.54+6.099.16
9Sebastian TorgersenNTNUI56.46+8.019.35
10Love SintringHagaby GoIF57.00+8.159.37
11Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering57.24+8.399.41
12Tobia PezzatiSwiss Orienteering Team58.10+9.259.49
12John PerssonIFK Göteborg58.10+9.259.49
14Karl FremstadBækkelagets SK58.15+9.309.50
15Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL58.41+9.569.54
16Magnus SvingheimRaumar Orientering1.00.04+11.1910.08
17Yves AschwandenSwiss Orienteering Team1.01.04+12.1910.18
18Hans Aleksander ØsthagenByåsen IL1.01.38+12.5310.24
19Bjørn Tore MathisenIL Tyrving1.02.30+13.4510.33
20Simen Eid NielsenNTNUI1.02.33+13.4810.33
21Dag Steinar RagvinBø OL1.03.41+14.5610.45
22Olav VestølNTNUI1.04.24+15.3910.52
23Lars Steinar HefreBø OL1.04.51+16.0610.57
24Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering1.04.56+16.1110.58
25Halvor SaunesNydalens SK1.05.01+16.1610.58
26Mikael OlaussonOslostudentenes IK1.05.42+16.5711.05
27Gjermund RørenEiker OL1.06.03+17.1811.09
28Thore KornmoPorsgrunn OL1.06.32+17.4711.14
29Simen A BjøringsøyNydalens SK1.06.37+17.5211.15
30Eivind Romberg KvaaleBø OL1.06.56+18.1111.18
31Jan Richard EriksenAsker Skiklubb1.07.13+18.2811.21
32Einar Marius Hjellestad MartinsenVikebygd IL1.07.23+18.3811.22
33Philippe SchenkelSwiss Orienteering Team1.07.44+18.5911.26
34Kenneth MydlandEgersund OK1.10.07+21.2211.50
35Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OL1.10.27+21.4211.54
36Kristian GræsliHamar OK1.10.31+21.4611.54
37Sigurd Myhre AndreassenHalden SK1.11.10+22.2512.01
38Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering1.11.23+22.3812.03
39Marko Birk NielsenAalborg OK1.11.55+23.1012.08
40Claus MartinsenHeming Orientering1.13.56+25.1112.29
41Åsmund HasaasOK Skeidi1.14.34+25.4912.35
42Øyvind WiggenByåsen IL1.14.48+26.0312.38
43Jostein F. TellnesAsker Skiklubb1.15.51+27.0612.48
44Erlend NydalNTNUI1.23.04+34.1914.01
45Vegard LineNTNUI1.26.15+37.3014.34
46Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OK1.26.48+38.0314.39
47Hans-Petter EikedalenPorsgrunn OL1.27.00+38.1514.41
48Peder Fossheim AsplinGjø-Vard OL1.27.58+39.1314.51
49Erling GrammeltvedtOK Skeidi1.28.08+39.2314.53
50Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering1.29.15+40.3015.04
51Bo Birk NielsenAalborg OK1.36.28+47.4316.17
52Jørgen HetlandEgersund OK1.38.51+50.0616.41
53Robert FredriksenNotodden OL1.48.28+59.4318.19
Jørgen FrøydLarvik OKdiskvalifisert
Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OLdiskvalifisert
Sturle NordeideGneist, ILdiskvalifisert
Måns SandgrenOK Oriondiskvalifisert
Sten Åge NygårdseterVegårshei ILdiskvalifisert
Arno Lilja GrønhovdModum OLbrutt

H40-

5 270 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rune RystadNydalens SK49.529.27
2Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)52.57+3.0510.02
3Jørgen TegdanOL Trollelg54.22+4.3010.18
4Eivind Frode RindeBø OL55.40+5.4810.33
5Pål Christian IngierdBækkelagets SK1.02.29+12.3711.51
6Torbjørn KravdalGjø-Vard OL1.03.00+13.0811.57
7Knut SandvenIL Koll1.09.49+19.5713.14
8Kim RichterSandnes IL (Rogaland)1.13.06+23.1413.52
9Kjell Arne HålandOK Sør1.13.29+23.3713.56
10Sigleif SteinsvågHaugesund IL Orientering1.14.16+24.2414.05
11Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering1.20.45+30.5315.19
12Thomas BrodinPorsgrunn OL1.24.46+34.5416.05
13Gunnar PettersonEgersund OK1.34.22+44.3017.54
14Sander StielstraSauda Orienteringsklubb1.41.00+51.0819.09
15Jan Erik TinderholtOK Skeidi1.46.51+56.5920.16
16Lars FolgerøSauda Orienteringsklubb1.49.59+1.00.0720.52
Pål ThomassenVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Lars Ole ThunoldPorsgrunn OLdiskvalifisert

H45-

4 560 m, 51 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eivind LandeEidskog OL42.059.13
2Knut Harald HyllesethSentrum OK43.49+1.449.36
3Christian FrøydSogndal IL44.25+2.209.44
4Sveinung RykkjeStord Orientering44.58+2.539.51
5Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)46.12+4.0710.07
6Kenneth WesterheimStord Orientering46.40+4.3510.14
7Esten KorenNydalens SK47.13+5.0810.21
8Ronny RykkjeVaregg Fleridrett47.17+5.1210.22
9Trond GjelstadSandefjord OK48.34+6.2910.39
10Nils Petter FremmingHeming Orientering48.43+6.3810.41
11Håkon WoldSturla, IF49.25+7.2010.50
12Oddvar TaksdalGanddal IL49.36+7.3110.52
13Steinar LandeBø OL51.39+9.3411.19
14Frode NysæterSkien OK51.49+9.4411.21
15Knut Ivar JohansenSandefjord OK52.09+10.0411.26
16Asgeir LiumFet OL52.32+10.2711.31
17Øyvind FlaattenOK Skeidi53.51+11.4611.48
18Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL53.59+11.5411.50
19Sturle FurlandSandefjord OK54.26+12.2111.56
20Ola TellesbøHadeland OL54.39+12.3411.59
21Rune EngehultNotodden OL55.15+13.1012.06
22Tor Gunnar AkslandSandnes IL (Rogaland)55.26+13.2112.09
23Kristian LøvåsVaregg Fleridrett55.46+13.4112.13
24Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb57.37+15.3212.38
25Øyvind LienGjø-Vard OL1.01.04+18.5913.23
26Rune BlågestadIndre Østfold OK1.01.13+19.0813.25
27Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)1.02.35+20.3013.43
28Bjart Are HellenTIF Viking1.02.52+20.4713.47
29Øystein SkjelbredKongsberg OL1.04.39+22.3414.10
30Per Erik LarsenSandefjord OK1.04.52+22.4714.13
31Vidar GjelstadOppsal Orientering1.07.12+25.0714.44
32Jens TjentlandLardal OL1.09.12+27.0715.10
33Rune ChristiansenSandnes IL (Rogaland)1.09.20+27.1515.12
34Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett1.11.23+29.1815.39
35Kyrre GranFet OL1.13.09+31.0416.02
36Pål WinbergOK Skeidi1.13.31+31.2616.07
37Øyvind StørenBø OL1.14.32+32.2716.20
38Christian ReuschHeming Orientering1.15.58+33.5316.39
39Arild FlatenVegårshei IL1.17.57+35.5217.05
40Harald Eide-FredriksenHeming Orientering1.20.37+38.3217.40
41Arild NyhaugAsker Skiklubb1.34.56+52.5120.49
42Jørn LangerudPorsgrunn OL1.44.12+1.02.0722.51
43Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb1.46.33+1.04.2823.21
44Nils Tore PuntervoldEgersund OK1.49.07+1.07.0223.55
45Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orientering1.49.20+1.07.1523.58
Ståle VærlandVegårshei ILdiskvalifisert
Eirik JørgensenIL Tyrvingdiskvalifisert
Runar HafskjoldNydalens SKdiskvalifisert
Helge RosenlundVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Christian GløgårdNittedal OLdiskvalifisert
Bjørn SteinhaugVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H50-

3 640 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge GisholtOK Skeidi33.549.18
2Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb34.57+1.039.36
3Torgeir SnilsbergOK Moss37.50+3.5610.23
4Einar LunøeNydalens SK38.09+4.1510.28
5Einar MartinsenVikebygd IL38.10+4.1610.29
6Gløer WinsvoldSentrum OK38.47+4.5310.39
7Morten HamreIL Hauken40.36+6.4211.09
8Tore JuvikIL Gular41.49+7.5511.29
9Jon Iver BakkenNydalens SK42.02+8.0811.32
10Nils John VestølStavanger Orienteringsklubb42.13+8.1911.35
11Axel Juell TheisenMellembygd OL42.38+8.4411.42
12Jan GatevoldPorsgrunn OL42.42+8.4811.43
13Per Olav NærestadIF Trauma43.26+9.3211.55
14Ole TørnqvistFana IL43.51+9.5712.02
15Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett45.03+11.0912.22
16Helge Tiger HauglandVaregg Fleridrett46.03+12.0912.39
17Vidar SkjerveVerdal OK48.15+14.2113.15
18Jonas AnderssonOK Norrvirdarna48.47+14.5313.24
19Sverre OttesenVaregg Fleridrett49.17+15.2313.32
20Jan Petter HansenIL Gular49.46+15.5213.40
21Geir BråtenVegårshei IL49.48+15.5413.40
22Ole Petter VestølVegårshei IL52.06+18.1214.18
23Arne KristensenStokke IL52.23+18.2914.23
24Geir Anders HadlandEgersund OK52.33+18.3914.26
25Vegard HaldenNydalens SK52.52+18.5814.31
26Jon Erik KvarmeSturla, IF53.07+19.1314.35
27Jon SkriubakkenPorsgrunn OL54.00+20.0614.50
28Magne LøeNotodden OL54.51+20.5715.04
29Guttorm L EggeOslostudentenes IK55.47+21.5315.19
30Ingvar BraatenModum OL57.08+23.1415.41
31Trond LamarkGanddal IL58.13+24.1915.59
32Snorre FrydenlundSturla, IF59.01+25.0716.12
33Sverre Espedal-SelvågSandnes IL (Rogaland)1.02.25+28.3117.08
34Peter DirksenSauda Orienteringsklubb1.12.13+38.1919.50
35Egil FossumIK Grane Arendal Orientering1.21.45+47.5122.27
36Jon Harald BøvreStokke IL1.24.57+51.0323.20
37Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.26.34+52.4023.46

H55-

3 350 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erlend SlokvikOL Toten-Troll30.449.10
2Arne JohannesenIL Gular33.52+3.0810.06
3Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb35.00+4.1610.26
4Jon BjørgumKristiansand OK37.12+6.2811.06
5Egil Wickstrand IversenHeming Orientering39.20+8.3611.44
6Ove MartinsenHauketo IF39.56+9.1211.55
7Per SandbergNydalens SK42.43+11.5912.45
8Johan LundeIL Koll42.47+12.0312.46
9Hallvard FjærLillomarka OL42.50+12.0612.47
10Lars Peder VaajeMarnardal IL43.24+12.4012.57
11Terje HenriksenAsker Skiklubb43.56+13.1213.06
12Arne FossheimAsker Skiklubb44.20+13.3613.14
13Inge GlittumOK Skeidi44.25+13.4113.15
14Bjørn ChristensenØstmarka OK44.42+13.5813.20
15Bjørn Henning GrandalIL Tyrving45.16+14.3213.30
16Espen RaastadSkien OK53.39+22.5516.00
17Tore Voss FagervoldBærums Skiklub54.14+23.3016.11
18Harald OmlandSkien OK55.18+24.3416.30
19Kjell MarksetIL Koll55.53+25.0916.40
20Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb56.09+25.2516.45
21Bjørn-Inge SkageGneist, IL59.11+28.2717.40
22Per SlungaardIL Tyrving1.00.56+30.1218.11
23Martin GranlyLillomarka OL1.02.03+31.1918.31
24Erik HøivoldKongsberg OL1.05.40+34.5619.36
25Tom SagaSkien OK1.06.28+35.4419.50
26Øyvind Johannessen LinneboAsker Skiklubb1.06.35+35.5119.52
27Christian SchibstedRøyken OL1.08.03+37.1920.18
28John YtternesKolbotn og Skimt OL1.18.08+47.2423.19
29Roar NydalAsker Skiklubb1.57.37+1.26.5335.06
30Vidar BotnenNesbyen IL2.00.12+1.29.2835.52
Halvor JutulstadBækkelagets SKdiskvalifisert

H60-

3 310 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arve GlittumOK Skeidi31.309.30
2Terje Wiig MathisenNydalens SK32.20+0.509.46
3Trond HegnaAsker Skiklubb38.27+6.5711.36
4Jan SteinegerGneist, IL40.50+9.2012.20
5Einar JensenNydalens SK41.38+10.0812.34
6Arvid MydlandEgersund OK42.13+10.4312.45
7Per FuruheimSkien OK43.21+11.5113.05
8Håvard SteinsholtÅs-NMBU Orientering44.26+12.5613.25
9Are EriksenOslostudentenes IK44.44+13.1413.30
10Harald HoviSkien OK44.51+13.2113.32
11Rune LaurantsenSkien OK46.42+15.1214.06
12Per Chr. HagenBø OL47.19+15.4914.17
13Ketil BergeVestre Akers SK47.37+16.0714.23
14Svein LingaIL Gular47.39+16.0914.23
15Jarle BotnenBø OL48.41+17.1114.42
16Jostein AlvestadWing OK50.57+19.2715.23
17Per Hermann KrøgerMåren OK53.52+22.2216.16
18Axel DamgaardOL Trollo54.30+23.0016.27
19Stein Ove DyngelandFana IL55.17+23.4716.42
20Roy GjerdingOK Moss55.33+24.0316.46
21Mathias MartinsenHeming Orientering59.46+28.1618.03
22Per LarsenKristiansand OK1.02.06+30.3618.45
23Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1.04.26+32.5619.27
24Ketil KvaaleHøydalsmo IL1.08.11+36.4120.35
25Even Tore SteinsholtLardal OL1.09.21+37.5120.57
26Ole WiikLardal OL1.15.15+43.4522.44
27Gunnar BråtenVoss IL1.24.56+53.2625.39
28Tron SolbergOK Skeidi2.16.57+1.45.2741.22
Sjur GjestvangOL Toten-Trolldiskvalifisert

H65-

2 510 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn GrindeOslostudentenes IK27.5211.06
2Øivind FadumSande Sportsklubb29.06+1.1411.35
3Per-Erik ØstlieDriv IL29.10+1.1811.37
4Hugo ChristensenNotodden OL31.33+3.4112.34
5Elling AakreAndebu IL34.32+6.4013.45
6Stein TurtumøygardMåren OK34.44+6.5213.50
7Terje LudvigsenLarvik OK35.11+7.1914.01
8Kay JørgensenPorsgrunn OL36.08+8.1614.23
9Ove Gunnar JacobsenStokke IL36.24+8.3214.30
10Atle RemmePorsgrunn OL37.37+9.4514.59
11Leif GrutleHaugesund IL Orientering44.27+16.3517.42
12Jan BøhleOL Trollo47.48+19.5619.02
13Paul SkjakerHadeland OL49.34+21.4219.44
14Peter Preben PrebensenSkien OK54.39+26.4721.46
15Ole JohanssonPorsgrunn OL56.52+29.0022.39
16Svein ØderudKristiansand OK57.13+29.2122.47
17Trond CeebergAndebu IL59.59+32.0723.53
18Lars Johann MiljeHaugesund IL Orientering1.02.41+34.4924.58
19Erling HaavikHaugesund IL Orientering1.05.12+37.2025.58
20Sveinung RekaaNotodden OL1.07.30+39.3826.53
21Olav FlogstadIL Hauken1.20.16+52.2431.58
22Svein Jarl HansenVoss IL1.24.24+56.3233.37

H70-

2 510 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ragnar HillestadLardal OL36.5614.42
2Runar KittilsenStokke IL37.23+0.2714.53
3Dag Rønning JensenOL Trollo37.54+0.5815.05
4Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb40.53+3.5716.17
5Kjell StenstadvoldIL Tyrving41.46+4.5016.38
6Øistein ÅsmulOL Trollelg42.22+5.2616.52
7Jan VærpSøgne og Songdalen OK42.27+5.3116.54
8Lars Martin GjeinStokke IL46.10+9.1418.23
9Einar StraumeDrangedal OL46.55+9.5918.41
10John Ivar KjellevoldModum OL47.44+10.4819.01
11Thor PalmgrenHalden SK49.15+12.1919.37
12Magne MoyOK Sør49.28+12.3219.42
13Hasse BergstrømIL Tyrving49.33+12.3719.44
14Hans StordalOL Tønsberg og omegn50.36+13.4020.09
15Helge RevhaugRingerike OL51.43+14.4720.36
16Per Kåre HerredsvelaØstmarka OK54.17+17.2121.37
17Frank EliassenSandefjord OK56.12+19.1622.23
18Bjørn SandelienHeming Orientering56.29+19.3322.30
19Rolf LyePorsgrunn OL58.19+21.2323.14
20Arne KristensenStokke IL1.02.03+25.0724.43
21Kolbjørn MegardKolbotn og Skimt OL1.05.31+28.3526.06
22Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubb1.07.58+31.0227.04
23Chris HirtOLC Kapreolo1.18.18+41.2231.11
24Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering1.30.38+53.4236.06
25Arne BrandsbergEgersund OK1.32.32+55.3636.51

H75-

2 500 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar ØsterbøFreidig30.3812.15
2Helge BjaalandHeming Orientering32.35+1.5713.02
3Per HauglandÅrstad IL42.49+12.1117.07
4Alfred SteinerOLC Kapreolo44.01+13.2317.36
5Magne KlovningPorsgrunn OL48.03+17.2519.13
6Oddvar GjelstadSandefjord OK49.00+18.2219.36
7Olav SolbergBø OL55.23+24.4522.09
8Eigil KongsfjellOL Tønsberg og omegn57.00+26.2222.48
9Kåre NilsenSandefjord TIF57.28+26.5022.59
10Odd AureDrangedal OL1.03.13+32.3525.17
11Thore EilertsenOL Tønsberg og omegn1.05.20+34.4226.08
12Oddvar BruunOL Tønsberg og omegn1.05.42+35.0426.16
Bjørn Willy HansenSandefjord OKdiskvalifisert

H80-

2 500 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Knut KjemhusKongsberg OL51.0620.26
2Tore S. RasmussenOL Tønsberg og omegn54.41+3.3521.52
3Finn Åge ØsternKongsberg OL1.02.10+11.0424.52
4Helge HalvorsenLarvik OK1.02.17+11.1124.54
5Einar JørundlandOK Sør1.06.05+14.5926.26
6Leif O. RebårdSandefjord OK1.13.29+22.2329.23
7Dagfinn FøllesdalOslostudentenes IK1.13.45+22.3929.30
8Einar LarsenSturla, IF1.15.45+24.3930.18
9Svein HaukaasÅrstad IL1.24.00+32.5433.36
Stein KorenOK Mossdiskvalifisert

A-åpen

3 470 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Øyvind WatterdalHadeland OL33.299.38
2Hans TrøanNittedal OL33.32+0.039.39
3Gjermund Tørnquist HaldenNydalens SK36.30+3.0110.31
4Brynjar FredheimLillomarka OL37.42+4.1310.51
5Hallvard A FossSandefjord OK39.20+5.5111.20
6Eirik JørgensenAsker Skiklubb40.21+6.5211.37
7Torstein KvaaleAsker Skiklubb44.52+11.2312.55
8Asbjørn BygglandHøydalsmo IL45.06+11.3712.59
9Anders FossøyNotodden OL46.28+12.5913.23
10Bodil HelgerudHalden SK47.57+14.2813.49
11Svein-Olav TorøKongsberg OL48.21+14.5213.56
12Marius Kurås SkramNittedal OL49.20+15.5114.13
13Trond EvensenOL Tønsberg og omegn49.43+16.1414.19
14Kari ChristiansenSandefjord OK52.22+18.5315.05
15Asbjørn BakkenNOTEAM55.02+21.3315.51
16Tord Erik SkyrudFossum IF55.06+21.3715.52
17Arne Håkon JørgensenSandefjord OK55.10+21.4115.53
18Stefani PopovaHadeland OL58.32+25.0316.52
19Eilev KvaaleAsker Skiklubb59.01+25.3217.00
20Ketil ÅstebolOppsal Orientering1.01.47+28.1817.48
21Tor RingstadHedrum OL1.03.34+30.0518.19
22Kristin Ulven JørgensenAsker Skiklubb1.06.18+32.4919.06
23Sindre Løvli DamgaardOL Trollo1.20.38+47.0923.14
24Susan BøbelIL Imås1.23.47+50.1824.08
25Kjell HeideIL Hauken1.29.50+56.2125.53
26Harald WibyeOK Moss1.41.11+1.07.4229.09
Lasse ArnesenHeming Orienteringdiskvalifisert
Anne Berit BredholtSandefjord OKbrutt

B-åpen

2 620 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birger KristoffersenIL Krigsskolen24.129.14
2Roger WiikSturla, IF30.16+6.0411.33
3Jon MoholthKongsberg OL36.07+11.5513.47
4Jesper FlogstadIL Hauken36.32+12.2013.56
5Maiken MoNydalens SK37.06+12.5414.09
6Fredrik WulfsbergIL Koll39.23+15.1115.01
7Hege MelbyLardal OL39.39+15.2715.08
8Benjamin GjoneSandefjord OK39.51+15.3915.12
9Hanne FredheimLillomarka OL41.06+16.5415.41
10Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)41.32+17.2015.51
11Torleif GaltelandAsker Skiklubb42.18+18.0616.08
12Ketil NummedalFana IL42.54+18.4216.22
13Henriette NessetÅlgård Orientering44.05+19.5316.49
14Jon MyklatunSandnes IL (Rogaland)44.48+20.3617.05
15Ole Morten ThingbøSandnes IL (Rogaland)44.53+20.4117.07
16Ingrid BerganKongsberg OL46.21+22.0917.41
17Jarl ValdalSandnes IL (Rogaland)46.24+22.1217.42
18Ronny NelsonLardal OL48.07+23.5518.21
19Tone RosenlundVaregg Fleridrett48.11+23.5918.23
20Svein  ThorsenSandefjord TIF51.39+27.2719.42
21Dag Otter JohansenAsker Skiklubb51.57+27.4519.49
22Ingunn GåsoddenSkien OK58.24+34.1222.17
23Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb59.25+35.1322.40
24Turid VrålstadVaregg Fleridrett1.02.27+38.1523.50
25Hilde MoholthKongsberg OL1.04.11+39.5924.29
26Jan NybakAndebu IL1.06.40+42.2825.26
27Oskar KaaløySandefjord OK1.15.36+51.2428.51
Monica TrøanNittedal OLdiskvalifisert
Inger BjergaVaregg Fleridrettdiskvalifisert

C-åpen

2 480 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mariann SlettenIK Grane Arendal Orientering39.1715.50
2Endre LaurantsenNOTEAM39.33+0.1615.56
3Mats JohnsenSturla, IF39.40+0.2315.59
4Anders JohnsenSturla, IF39.44+0.2716.01
5Bente Fjermestad-EieSandnes IL (Rogaland)41.59+2.4216.55
6Sindre Ulven JørgensenAsker Skiklubb43.18+4.0117.27
7Knut Roar Rukke GjeitsundNOTEAM45.13+5.5618.13
8Knut GjoneSandefjord OK46.40+7.2318.49
9Helge BohneVaregg Fleridrett49.41+10.2420.02
10Vibeke NymoVaregg Fleridrett50.02+10.4520.10
11Chris EknesNOTEAM50.58+11.4120.33
12Rita RaastadSkien OK52.57+13.4021.21
13Lene Elise Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)57.38+18.2123.14
14Rikke GåsholtHedrum OL57.43+18.2623.16
15Roar Fjermestad EieSandnes IL (Rogaland)1.00.31+21.1424.24
16Hans Gøran BjørkSandefjord OK1.02.13+22.5625.05
17Odd Egil FrognerOL Tønsberg og omegn1.09.41+30.2428.05
18Morten FrøsethKolbotn og Skimt OL1.12.50+33.3329.22
19Børre GrovanOL Tønsberg og omegn1.13.22+34.0529.35
20Kristel HalvorsenSandnes IL (Rogaland)1.14.15+34.5829.56
21Ragnar SævdalNOTEAM1.19.25+40.0832.01
22Hege AndersenIL Koll1.20.37+41.2032.30
23Nanna BerganRaumar Orientering1.23.24+44.0733.37
24Norunn Brun SagaSkien OK1.31.29+52.1236.53
25May Bente ValdalSandnes IL (Rogaland)1.37.06+57.4939.09
Peter SvenningNOTEAMdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor