Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2017, dag 3

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2017
Arrangørorganisasjoner: Hedrum OL / Larvik OK
Dato: torsdag 6 juli 2017 - søndag 9 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 040 m, 100 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Randi Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa16.2015.42
Markus Andersen KaarvaagStatoil BIL12.5612.26
Eline BerganVegårshei IL15.3014.54
Torvin Bergh-HansenByåsen IL12.2511.56
Simen BergsrømIL Tyrving18.1717.34
Amalie BirkelundAsker Skiklubb18.5118.07
Elise Nauf BorgersenHedrum OL17.3116.50
Malene Bråten GabrielsenVoss IL16.1515.37
Mathias Bråten GabrielsenVoss IL13.0812.37
Maren BråtenFørde IL20.1919.32
Synne Stigen BygglandHøydalsmo IL13.2712.55
Linea DalandKristiansand OK24.1623.20
Elvira DalseggSkien OK16.4716.08
Rannveig Elisa EenVoss IL12.1611.47
Christopher David EriksenLarvik OK13.4713.15
Sigve Nygård FagervoldAsker Skiklubb9.048.43
Aksel Tonjer FingarsenElverum OK13.3213.00
Oda Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)12.3612.06
Elise FlatenVegårshei IL20.1219.25
Balder Solberg FredheimSandefjord OK14.3113.57
Sindre FurlandSandefjord OK10.159.51
Amund Eeg GjenbergIL Gular16.2215.44
Sondre HafskjoldNydalens SK14.4514.10
Tuva Halvorsen SætreSandnes IL (Rogaland)14.5814.23
Tobias Harstad RindeBø OL9.108.48
Johanne Hedemark NelsonBerger og Svelvik OL22.4721.54
Markus M. HellandEgersund OK15.4715.10
Ellinor Johansen HickenIL Koll31.3130.18
Henrik Johansen HickenIL Koll20.4219.54
Alma Rygh HoltenNydalens SK10.109.46
Jone Rygh HoltenNydalens SK12.0611.38
Håkon Fenne IngierdBækkelagets SK14.2113.47
Sunniva Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa16.2315.45
Ingrid Strøm JuliussenNOTEAM19.1118.26
Eva Riddervold KahrsFredrikstad SK25.0224.04
Faya KhouryLarvik OK13.0912.38
Miriam KhouryLarvik OK19.1118.26
Ingrid Aarhus KinnPorsgrunn OL12.4112.11
Karen KlavenesSandefjord OK11.4911.21
Sissel KombaHemsedal IL27.0426.01
Solveig Sollerud KonstOL Tønsberg og omegn17.1416.34
Eline KravdalGjø-Vard OL13.0612.35
Brage LaugalandÅlgård Orientering14.2113.47
Vetle LaugalandÅlgård Orientering14.5814.23
Signe Lier-HansenTIF Viking27.0826.05
Gustav LorentzenNOTEAM11.2911.02
Alma Lunøe-AkselsenNydalens SK19.0318.19
Ruben M. HellandEgersund OK15.4615.09
Tiril Markussen PrydzNeverfjord IL29.5028.41
Henrik MathisenOL Tønsberg og omegn14.4814.13
Kristian MorkNotodden OL11.3411.07
Torkel Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)14.4014.06
Eirik NastadAsker Skiklubb11.0210.36
Fredrik Nauf BorgersenHedrum OL17.3516.54
Inez NelsonLardal OL22.4821.55
Benjamin Birk NielsenAalborg OK13.1112.40
Kristoffer NilsenBø OL12.3412.05
Silje NilsenStavanger Orienteringsklubb55.4853.39
Lars OftedalSandnes IL (Rogaland)13.4413.12
Maren OftedalÅlgård Orientering13.1612.45
Vebjørn OftedalSandnes IL (Rogaland)16.3715.58
Solveig Sandvand OmfjordOddersjaa SSK12.3512.05
Vilde PuntervoldEgersund OK16.2715.49
Johanne Ragvin RøstadNydalens SK43.5842.16
Herman Ragvin SkaretVaregg Fleridrett21.5921.08
Truls Ragvin SkaretVaregg Fleridrett17.1416.34
Ella Nesset RavndalÅlgård Orientering23.4122.46
Astrid ReuschHeming Orientering11.2410.57
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)25.4724.47
Ingvild RingheimLarvik OK10.209.56
Joel RöhrsStokke IL15.4915.12
Vigdis SigurdsdottirStokke IL11.2410.57
Sturla SigurdssonStokke IL11.0210.36
Selma Aure SkogedalAsker Skiklubb12.5612.26
Amalie Myrvold SkovlystKongsberg OL11.2510.58
Eiven SkramNittedal OL8.258.05
Vinjar Ellef SkramNittedal OL12.0411.36
Memund Daltveit SlettebøFana IL11.4211.15
Emil Slørdahl ConradiNOTEAM30.1729.07
Karoline Slørdahl ConradiNOTEAM8.578.36
Theo Solberg FredheimSandefjord OK11.2811.01
Gaute B. SolbergBø OL17.4117.00
Signe Sollerud KonstOL Tønsberg og omegn14.2613.52
Halvard Sommerstad-EidAndebu IL16.2215.44
Anna Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett11.0510.39
Dagfinn StenvikByåsen IL13.2112.50
Mathias SundbyLarvik OK21.4220.51
Ine Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)25.4324.43
Erik Aarstad TorgersenEgersund OK21.5721.06
Idun D. UrnesNOTEAM24.5523.57
Åsve D. UrnesNOTEAM24.5223.54
Marte Voll SundeSøgne og Songdalen OK18.5318.09
Eivind VågsnesOppsal Orientering10.029.38
Martina VågsnesOppsal Orientering13.5713.24
Emil Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)14.4014.06
Arn Viljo WikestadOs Orienteringsklubb10.5110.25
Nora Ruth WikestadOs Orienteringsklubb10.4510.20
Theo Winsents SæterNydalens SK9.369.13
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OK8.488.27
Julie WoldSturla, IF16.2215.44

D-10

1 400 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa21.0515.03
Ulla Lunøe AkselsenNydalens SK18.4213.21
Nina AkslandSandnes IL (Rogaland)17.4612.41
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett23.1416.35
Dea EikedalenPorsgrunn OL24.1617.20
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn16.0411.28
Tuva Charlotte FossaasGimle IF20.1414.27
Erika A. GjedeboOppsal Orientering19.4014.02
Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering24.5217.45
Julie M HellandEgersund OK18.1813.04
Anna Strøm JuliussenSandefjord OK21.3615.25
Wiel Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering29.2421.00
Solveig Da-Yeon Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett22.5316.20
Sanna Aasrum NilssenKristiansand OK28.1920.13
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)18.3613.17
Ingrid RingvollIK Grane Arendal Orientering19.1613.45
Sofia Daltveit SlettebøFana IL23.1416.35
Marie ThomassenVaregg Fleridrett24.4117.37

D11-12

1 690 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synne SandvenNotodden OL14.218.29
2Anna TaksdalGanddal IL16.36+2.159.49
3Marie KravdalGjø-Vard OL18.42+4.2111.03
4Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL19.03+4.4211.16
5Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb19.26+5.0511.29
6Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi23.11+8.5013.43
7Karine Aarstad TorgersenEgersund OK24.05+9.4414.15
8Ragne KlavenesSandefjord OK24.35+10.1414.32
9Amalie Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)25.12+10.5114.54
10Ada Othilie Dahl BorkamoNotodden OL25.38+11.1715.10
11Pernille ZagarLarvik OK26.07+11.4615.27
12Tonje RykkjeStord Orientering27.46+13.2516.25
13Marthe Graff-WiikSturla, IF28.56+14.3517.07
14Silje Ruud FossheimAsker Skiklubb29.04+14.4317.11
15Synne Skeie PettersonEgersund OK29.17+14.5617.19
16Annika van RaaijHedrum OL29.24+15.0317.23
17Alva ChristiansenSandnes IL (Rogaland)29.39+15.1817.32
18Guro FrøsethKolbotn og Skimt OL30.50+16.2918.14
19Iselin HøivoldKongsberg OL30.59+16.3818.20
20Iril RingheimLarvik OK35.09+20.4820.47
21Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering35.56+21.3521.15
22Mari KallesonOppsal Orientering37.54+23.3322.25
Julie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubbdiskvalifisert
Thea Beate PuntervoldEgersund OKdiskvalifisert

D10-12N

1 040 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Una NastadAsker Skiklubb9.569.33
2Julie LindbladLardal OL11.1710.50
3Sofie Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL11.3111.04
4Maren Sofie FremstadLarvik OK11.4911.21
5Helena Katarina LorentzenNOTEAM12.5412.24
6Thea Aksvik WienengaIdrettslaget Dyre Vaa13.5213.20
7Maike RöhrsStokke IL14.1413.41
8Eline DalandKristiansand OK14.3914.05
9Ada WikestadOs Orienteringsklubb14.4314.09
10Ingrid Karoline MølstreSandnes IL (Rogaland)16.0015.23
11Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL17.1816.38
12Maren WinsvoldØstmarka OK18.0417.22
13Nea Ekre DalseggSkien OK20.3719.49

D13-14

2 790 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristin Melby JacobsenLardal OL30.1010.48
2Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb30.15+0.0510.50
3Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn30.35+0.2510.57
4Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)34.42+4.3212.26
5Ingvild GustafssonKongsberg OL36.03+5.5312.55
6Noor Dirro-HeluMåren OK37.29+7.1913.26
7Marie KvarmeSturla, IF37.54+7.4413.35
8Kristine Bog VikaneFana IL38.31+8.2113.48
9Mari ØverbyKongsberg OL39.23+9.1314.06
10Mille Baastad BergIL Tyrving39.29+9.1914.09
11Konstanse MoholthKongsberg OL40.18+10.0814.26
12Anne Maren EidstenSturla, IF40.25+10.1514.29
13Mina Akiko JohnsenSturla, IF42.23+12.1315.11
14Helene Bjørkvold JendalFossum IF44.34+14.2415.58
15Linnea HolstIL Tyrving45.39+15.2916.21
16Marie Roll-TørnqvistFana IL46.45+16.3516.45
17Vida Helland-HansenIL Tyrving48.41+18.3117.26
18Alida OftedalÅlgård Orientering50.12+20.0217.59
19Emma EngehultNotodden OL51.54+21.4418.36
20Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb55.11+25.0119.46
21Maria KostølKristiansand OK56.12+26.0220.08
22Eileen BjanesIL Tyrving57.54+27.4420.45
23Sigrid NermoenØstmarka OK58.15+28.0520.52
24Julie AkslandSandnes IL (Rogaland)59.05+28.5521.10
25Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK1.00.34+30.2421.42
26Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK1.02.54+32.4422.32
27Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering1.05.28+35.1823.27
28Kristine SolbakkenIL Tyrving1.21.49+51.3929.19
Selma HøivoldKongsberg OLdiskvalifisert

D13-16C

1 690 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari KyrkjebøTIF Viking22.4113.25
2Anna Henriette StraumeDrangedal OL25.04+2.2314.49
3Anne Linnebo OlderheimAsker Skiklubb25.13+2.3214.55
4Selma SteinsvågHaugesund IL Orientering25.29+2.4815.04
5Marlene SkramdalHedrum OL29.01+6.2017.10
6Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL29.02+6.2117.10
7Oda Kjellevold MaldeIL Gular31.07+8.2618.24
8Maria GrovanOL Tønsberg og omegn32.02+9.2118.57
9Maria Johannessen LinneboAsker Skiklubb32.28+9.4719.12
10Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)36.01+13.2021.18
11Amanda Daltveit SlettebøFana IL38.23+15.4222.42
12Silje HagenDrangedal OL40.01+17.2023.40

D13-16N

1 850 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathilde LindbladLardal OL21.1011.26
2Aurora Helena WikestadOs Orienteringsklubb21.50+0.4011.48
3Kristin HagaHedrum OL24.26+3.1613.12
4Inger Linnebo OlderheimAsker Skiklubb26.01+4.5114.03
5Tomine FlatenVegårshei IL26.20+5.1014.14

D15-16

3 120 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tina KallesonOppsal Orientering42.4713.42
2Mari Strømme LidTIF Viking46.01+3.1414.44
3Kristine KravdalGjø-Vard OL46.04+3.1714.45
4Ada WulfsbergNydalens SK46.25+3.3814.52
5Janne Tjørhom AasheimGanddal IL47.14+4.2715.08
6Ragnhild Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett47.57+5.1015.22
7Marte Madslien BakkenNydalens SK49.23+6.3615.49
8Oda Isnes TyseEiker OL52.55+10.0816.57
9Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular53.06+10.1917.01
10Ea LunøeNydalens SK53.20+10.3317.05
11Marie LilandNydalens SK53.36+10.4917.10
12Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb55.22+12.3517.44
13Alexandra LinløkkenØstmarka OK57.11+14.2418.19
14Ingrid LamarkGanddal IL57.14+14.2718.20
15Solveig LetmolieEiker OL58.06+15.1918.37
16Ida Sofie HjortlandLarvik OK1.01.41+18.5419.46
17Karoline BjørnerødOK Moss1.02.06+19.1919.54
18Ingeborg KvarmeSturla, IF1.07.02+24.1521.29
19Iris HolstIL Tyrving1.09.15+26.2822.11
20Elise StørenBø OL1.17.30+34.4324.50
21Julie PuntervoldEgersund OK1.20.57+38.1025.56
22Mina JørgensenIL Tyrving1.23.10+40.2326.39
23Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK1.23.55+41.0826.53
24Jenny Emilie Brenni HerredsvelaØstmarka OK1.25.51+43.0427.30
25Ane Hagset StavnesliMolde og Omegn IF1.29.44+46.5728.45
26Julie EikelandOL Tønsberg og omegn1.40.33+57.4632.13
Carmen DirroMåren OKdiskvalifisert

D15-16B

2 610 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hulda M. Backer TellnesAsker Skiklubb51.1519.38
2Celine YtternesKolbotn og Skimt OL53.30+2.1520.29

D17-AK

2 600 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK32.2112.26
2Hilde Slørdahl ConradiNydalens SK32.36+0.1512.32
3Heidi TronbølFet OL33.56+1.3513.03
4Anna-Thekla TonjerElverum OK34.03+1.4213.05
5Anette Fidje BerganVegårshei IL36.09+3.4813.54
6Kristin AureDrangedal OL37.42+5.2114.30
7Marit IsachsenAsker Skiklubb40.10+7.4915.26
8Marita Weierud KvaaleRøyken OL40.51+8.3015.42
9Janne ThygesenIK Grane Arendal Orientering41.11+8.5015.50
10Pernille Ibsen LervågVelledalen IL41.25+9.0415.55
11Otilie OftedalÅlgård Orientering42.18+9.5716.16
12Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett42.23+10.0216.18
13Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa42.33+10.1216.21
14Karoline Dahl FosbyNTNUI44.57+12.3617.17
15Ellen Strøm JuliussenSandefjord OK45.23+13.0217.27
16Jane M HellandEgersund OK45.25+13.0417.28
17Taran AureDrangedal OL45.43+13.2217.35
18Kari Hasaas KlavenesSandefjord OK50.19+17.5819.21
19Elisabet BråtenVoss IL50.31+18.1019.25
20Kristin Solberg FredheimSandefjord OK52.34+20.1320.13
21Linn Carina DalandKristiansand OK53.50+21.2920.42
22Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK54.16+21.5520.52
23Marlene StalheimSkien OK54.38+22.1721.00
23Silje Borge HoviSkien OK54.38+22.1721.00
25Tone NilsenBø OL1.01.42+29.2123.43
26Kristin ÅstebølWing OK1.02.33+30.1224.03
27Maiken SandbergNydalens SK1.10.58+38.3727.17
28Anne Carine Dahl BorkamoNotodden OL1.14.03+41.4228.28
29Elisabeth Bratland SolbergBø OL1.21.46+49.2531.26
30Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1.33.46+1.01.2536.03
31Vilde Eia HoltungOL Trollo1.33.51+1.01.3036.05
32Ragnhild BohneVaregg Fleridrett1.35.05+1.02.4436.34
Rebekka BråtenVoss ILdiskvalifisert
Gro MadslienVaregg Fleridrettdiskvalifisert

D17-B

2 610 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Runa KallesonOppsal Orientering45.2217.22
2Heidi HerumOK Skeidi46.58+1.3617.59
3Ingunn SandbakkByåsen IL48.14+2.5218.28
4Helga M. BackerAsker Skiklubb51.15+5.5319.38
5Tora FrøsethKolbotn og Skimt OL51.29+6.0719.43
5Kjersti GullordGjø-Vard OL51.29+6.0719.43
7June HerredsvelaØstmarka OK53.15+7.5320.24
8Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll56.44+11.2221.44
9Gunhild MyhrAsker Skiklubb56.52+11.3021.47
10Heidi EriksenLarvik OK1.09.21+23.5926.34
11Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering1.09.33+24.1126.38
12Ellen Strøm HassumOL Tønsberg og omegn1.15.18+29.5628.51
13Ellen HasaasOK Skeidi1.15.52+30.3029.04
14Monica Tveit TjentlandLardal OL1.16.15+30.5329.12
15Monica HorpestadEgersund OK1.22.46+37.2431.42
16Laila HelminsenFredrikstad SK1.28.47+43.2534.00
Maria TjønnIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert
Tove Vinje PaulsenTorvastad ILdiskvalifisert
Anne Moian NydalAsker Skiklubbdiskvalifisert
Helene Espedal-SelvågSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Hilde HetlandEgersund OKdiskvalifisert

D17-C

2 060 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Berit UlsakerHemsedal IL29.4814.27
2Torunn LaugalandÅlgård Orientering30.57+1.0915.01
3Marte LjådalIL Hauken31.39+1.5115.21
4Olaug F MydlandEgersund OK31.42+1.5415.23
5Siv WiersdalenPorsgrunn OL33.54+4.0616.27
6Gry Sveri LierTIF Viking34.30+4.4216.44
7Gunhild OftedalSandnes IL (Rogaland)34.35+4.4716.47
8Gro HagenDrangedal OL36.21+6.3317.38
9Inger  MørkSandefjord OK37.28+7.4018.11
10Anne Marie Koren HalvorsenOK Skeidi39.34+9.4619.12
11Anne Kathrine AkselsenNydalens SK39.37+9.4919.13
12Åsa ChristiansenSandnes IL (Rogaland)40.31+10.4319.40
13Lise EidePorsgrunn OL41.31+11.4320.09
14Gunn Marit Sand HagenDrangedal OL43.48+14.0021.15
15Berit BrandsbergEgersund OK45.58+16.1022.18
16Else StordalOL Tønsberg og omegn46.08+16.2022.23
17Tone HandegårdVoss IL46.19+16.3122.29
18Halfrid WaageSkien OK46.35+16.4722.36
19Ann Merete HandegårdVoss IL46.36+16.4822.37
20Therese BotnenNesbyen IL47.45+17.5723.10
21Kristin Repstad StoremyrIL Hauken48.28+18.4023.31
22Nora-Marie Sogn WiikLardal OL49.23+19.3523.58
23Martine Andersen HennigGimle IF57.22+27.3427.50
24Bente  BergetOL Trollo1.11.05+41.1734.30

D17-N

1 850 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari BjaadalOK Skeidi24.2513.11
2Hilde SalvesenIL Koll35.34+11.0919.13
3Tordis FrøytlogEgersund OK41.28+17.0322.24
4Torill Kjenes HauglandVaregg Fleridrett44.16+19.5123.55
Martha LindNydalens SKdiskvalifisert

D45-AK

2 600 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna MattssonOK Norrvirdarna41.2415.55
2Veslemøy SolbergKonnerud IL46.10+4.4617.45
3Gerd Karin VestølVegårshei IL51.16+9.5219.43
4Nina BugodtIdrettslaget Dyre Vaa55.10+13.4621.13
5Anette Kjærås FiringAndebu IL1.01.32+20.0823.40
6Hege PranOdal OL - Orientering1.02.45+21.2124.08
7Inger Anette Vik OlsenLarvik OK1.06.47+25.2325.41
8Trude KyrkjebøTIF Viking1.08.49+27.2526.28
9Ylva Svanberg HelleTIF Viking1.20.33+39.0930.58
10Merete UndelandSturla, IF1.21.31+40.0731.21
11Torild MyrliTIF Viking1.34.53+53.2936.29
12Siren HoplandGneist, IL1.37.15+55.5137.24
13Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb1.46.56+1.05.3241.07
14Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)2.07.22+1.25.5848.59
Sissel RudningenHemsedal ILdiskvalifisert

D17-20

3 090 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anine LomeHamar OK38.1712.23
2Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb39.06+0.4912.39
3Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK42.39+4.2213.48
4Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK46.01+7.4414.53
5Oda J SikkelandIL Tyrving47.14+8.5715.17
6Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL54.23+16.0617.35
7Elin UlsakerHemsedal IL1.16.37+38.2024.47
8Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1.21.04+42.4726.14
Karine VestølVegårshei ILdiskvalifisert
Julie Roll TørnqvistFana ILdiskvalifisert

D21-

3 680 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lea MüllerSwiss Orienteering Team43.1511.45
2Lisa SchubnellSwiss Orienteering Team44.21+1.0612.03
3Sina TommerSwiss Orienteering Team45.17+2.0212.18
4Hanna MüllerSwiss Orienteering Team47.59+4.4413.02
5Anina BrunnerSwiss Orienteering Team48.49+5.3413.15
6Nicole RagvinNydalens SK48.52+5.3713.16
7Dagrun Daltveit SlettebøFana IL52.59+9.4414.23
8Martine ÅstebølNTNUI53.24+10.0914.30
9Sølvi FossøyEiker OL54.10+10.5514.43
10Julie BøbelNydalens SK55.15+12.0015.00
11Eirin Svanøe-HafstadFrol IL55.52+12.3715.10
12Joana WältiSwiss Orienteering Team58.22+15.0715.51
13Sofie AarnesNydalens SK58.30+15.1515.53
14Kari Aarhus KinnPorsgrunn OL59.16+16.0116.06
15Eirin FossøyNTNUI1.00.26+17.1116.25
16Hanne Maria VisterOslostudentenes IK1.04.46+21.3117.35
17Hege Holth RekaaRøyken OL1.11.39+28.2419.28
18Marie StyrvoldNTNUI1.12.05+28.5019.35
19Ingvild Rud SkjærstadLøten o-lag1.22.16+39.0122.21
20Anne Marthe PeveriEiker OL1.23.43+40.2822.44
Marthe GløersenBækkelagets SKdiskvalifisert
Kristine AusenNTNUIdiskvalifisert
Marta UlvensøenNTNUIdiskvalifisert

D35-

2 970 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla AasrumKristiansand OK1.03.3421.24
2Venla Arponen SnilstveitOs Orienteringsklubb1.15.28+11.5425.24

D40-

2 960 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aud Hognestad TaksdalGanddal IL30.0410.09
2Ragnhild Myrvold SkovlystKongsberg OL36.11+6.0712.13
3Kine DirroMåren OK38.44+8.4013.05
4Trude HarstadBø OL39.12+9.0813.14
5Mone NastadNotodden OL40.42+10.3813.45
6Ingvild EckdahlOK Horten41.51+11.4714.08
7Mariann Øren ArvesenSandefjord OK41.57+11.5314.10
8Merete LyseboLardal OL43.10+13.0614.35
9Sara MathisenPorsgrunn OL44.29+14.2515.01
10Mila ZaharinovaOppsal Orientering44.58+14.5415.11
11Helena AxelssonNydalens SK46.11+16.0715.36
12Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK46.25+16.2115.40
13Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb48.13+18.0916.17
14Gyri MyhreSkien OK49.40+19.3616.46
15Christina Sandvand OmfjordOddersjaa SSK52.35+22.3117.45
16Linda RykkjeStord Orientering53.32+23.2818.05
17Elin KallesonOppsal Orientering54.45+24.4118.29
18Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)56.08+26.0418.57
19Bente KonstOL Tønsberg og omegn57.15+27.1119.20
20Målfrid KonstKristiansand OK59.29+29.2520.05
21Elise HafskjoldNydalens SK1.05.39+35.3522.10
22Kristin A. EegIL Gular1.09.43+39.3923.33
23Nina BirkelundAsker Skiklubb1.23.26+53.2228.11

D45-

2 960 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jorunn HadlandEgersund OK33.4511.24
2Mariann ScheiTIF Viking37.44+3.5912.44
3Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK42.02+8.1714.12
4Tone AlmåsIL Leik43.33+9.4814.42
5Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb45.31+11.4615.22
6Nora SkauenIL Tyrving47.03+13.1815.53
7Karianne StrømmeTIF Viking47.14+13.2915.57
8Vibeke LamarkGanddal IL48.57+15.1216.32
9Marian KjellevoldIL Gular53.16+19.3117.59
10Aud Ellen BrevikSturla, IF54.05+20.2018.16
11Gro BørteKristiansand OK54.29+20.4418.24
12Arnhild U. BråtenVegårshei IL55.58+22.1318.54
13Kristin SandvenNotodden OL56.40+22.5519.08
14Mai Britt BjørkSandefjord OK58.34+24.4919.47
15Anita SælevikHaugesund IL Orientering1.00.06+26.2120.18
16Anne Kathrine LinneboAsker Skiklubb1.00.24+26.3920.24
17Astrid BrevikStokke IL1.01.24+27.3920.44
18Åse NysæterSkien OK1.01.43+27.5820.51
19Marianne ReuschHeming Orientering1.02.36+28.5121.08
20Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb1.05.58+32.1322.17
21Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering1.12.29+38.4424.29
22Mai Iren AlmåsIL Leik1.14.40+40.5525.13
23Janne LarsenPorsgrunn OL1.59.41+1.25.5640.26
24Berit AkslandSandnes IL (Rogaland)2.19.41+1.45.5647.11

D50-

2 790 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)37.3113.26
2Signe Astrup ArnesenHeming Orientering38.54+1.2313.56
3Tiri RebårdSandefjord OK41.56+4.2515.01
4Anne Berit EidNydalens SK44.03+6.3215.47
5Kari MadslienNydalens SK44.06+6.3515.48
6Nina Elise JørgensenNittedal OL45.52+8.2116.26
7Astrid BjørnerødOK Moss47.32+10.0117.02
8Ingeborg ØderudBækkelagets SK48.46+11.1517.28
9Tove  HeimdalKonnerud IL49.07+11.3617.36
10Heidi SchatvetNotodden OL49.20+11.4917.40
11Britt Helene FossøyNotodden OL52.05+14.3418.40
12Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL53.09+15.3819.03
13Lene BorthenKolbotn og Skimt OL56.28+18.5720.14
14Elin Moe GræsliHamar OK57.41+20.1020.40
15Lise ChristensenTIF Viking57.47+20.1620.42
16Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb1.08.16+30.4524.28
17Hanne-Merete HagsetMolde og Omegn IF1.09.17+31.4624.49
18Sigrun NygårdAsker Skiklubb1.09.32+32.0124.55
19Maria TorgersenBækkelagets SK1.12.47+35.1626.05
20Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb1.13.59+36.2826.31
21Anne DahlNydalens SK1.23.25+45.5429.53
22Torill AndersenSandnes IL (Rogaland)1.23.59+46.2830.06
23Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)1.35.11+57.4034.06
24Kathrine LunøeNydalens SK1.36.53+59.2234.43

D55-

2 510 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Grete S B HoviSkien OK38.4315.25
2Runa SkyttersæterHeming Orientering40.23+1.4016.05
3Eli Marie WiigPorsgrunn OL41.17+2.3416.26
4Gro PedersenOK Skeidi50.09+11.2619.58
5Hege FjellbirkelandIL Gular59.47+21.0423.49
6Ann Karin TjørhomGanddal IL1.01.54+23.1124.39
7Gro Hege LudvigsenMåren OK1.06.31+27.4826.30
8Kerstin Elisabeth AasPorsgrunn OL1.14.01+35.1829.29
9Ingrid NermoenØstmarka OK1.19.48+41.0531.47
10Inger SchibstedRøyken OL1.26.26+47.4334.26
11Lena HammerVestre Akers SK1.37.38+58.5538.53
12Eli Tufte HanssenEiker OL1.52.05+1.13.2244.39
May Jorunn RognlienModum OLdiskvalifisert
Gunhild HennumLierbygda OLdiskvalifisert
Turid VongravenSkien OKdiskvalifisert
Ragnhild HaldKristiansand OKdiskvalifisert

D60-

2 510 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Lise SagaKjose IL36.0014.20
2Helga HaverstadLierbygda OL46.17+10.1718.26
3Rannveig SolliAskøy OL52.00+16.0020.43
4Elle M. MelbyeHeming Orientering53.06+17.0621.09
5Anne Kjersti DaltveitFana IL54.44+18.4421.48
6Tonny LindquistOK Skeidi56.30+20.3022.30
7Inger K. HaavikHaugesund IL Orientering58.22+22.2223.15
8Gro EiaOL Trollo59.54+23.5423.51
9Hanne HerumOK Skeidi1.00.39+24.3924.09
10Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn1.06.48+30.4826.36
11Trude BråtenVoss IL1.11.47+35.4728.35
12Anne Kallevik GrutleHaugesund IL Orientering1.22.10+46.1032.44
13Randi HansenStokke IL1.22.38+46.3832.55
14Gunn BotnenBø OL1.24.25+48.2533.37
15Aud KjemperudEiker OL1.28.24+52.2435.13
16Lill BirkelundPorsgrunn OL2.07.14+1.31.1450.41
Marianne SpanliLierbygda OLdiskvalifisert
Inger Marie JohanssonPorsgrunn OLdiskvalifisert

D65-

1 720 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid StrandeSkien OK31.5718.34
2Britt RameckersHaugesund IL Orientering34.15+2.1819.54
3Elisabeth RødAndebu IL42.54+10.5724.56
4Anne Karin StigemoIL Imås47.06+15.0927.23
5Sidsel Graff-IversenFossum IF47.40+15.4327.42
6Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL48.52+16.5528.24
7Anne KaasaDriv IL49.57+18.0029.02
8Brit SundbySandefjord OK49.58+18.0129.03
9Astrid LundeDrangedal OL54.46+22.4931.50
10Marit OddenDrangedal OL1.39.20+1.07.2357.45

D70-

1 720 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti ThoStabæk IF37.5722.03
2Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb38.35+0.3822.25
3Katharina Mo BergeFreidig40.36+2.3923.36
4Ingeborg BøbelIL Imås41.58+4.0124.23
5Liv FeiringHamar OK42.49+4.5224.53
6Eli KlovningPorsgrunn OL47.02+9.0527.20
7Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb49.46+11.4928.56
8Tordis Rytter JakobsenOK Moss51.42+13.4530.03
9Sidsel SandelienHeming Orientering52.28+14.3130.30
10Birgitte BekkelundRøyken OL52.41+14.4430.37
11May Helene HansenSandefjord OK56.16+18.1932.42
12Astri RogstadFossum IF1.12.34+34.3742.11
13Brit Solberg StraumeDrangedal OL1.35.34+57.3755.33
14Henny Helgeland ReinholdDrangedal OL1.37.17+59.2056.33
15Gun Inger JørgensenPorsgrunn OL1.39.30+1.01.3357.50
16Ellen BjervaDrangedal OL1.42.34+1.04.3759.37
Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OLdiskvalifisert
Kristin ViganderFossum IFdiskvalifisert
Margareta BrynhildsenStokke ILdiskvalifisert

D75-

1 720 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torid KvaalFreidig44.2025.46
2Agnes SkarholtSandefjord OK49.07+4.4728.33
3Aase Tove GoldenMåren OK50.36+6.1629.25
4Anne-Britt NilsenKjelsås IL1.01.36+17.1635.48
5Torunn Hege FrøvollSturla, IF1.06.59+22.3938.56
Anne-Lise Blomhoff RonæssPorsgrunn OLdiskvalifisert
Vesle Mari PranOdal OL - Orienteringdiskvalifisert

D80-

1 720 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Unni Dirro BøhlerengenMåren OK58.0033.43
Gudveig JørundlandOK Sør1.13.3842.48
Ellen MathisenPorsgrunn OL1.43.561.00.25
Tirill Liby SeipOK Skeidi1.04.1637.21

H-10

1 400 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jarand GustafssonKongsberg OL11.248.08
2Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL12.078.39
3Rasmus EngehultNotodden OL12.098.40
4Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb12.379.00
5Bendik Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett13.239.33
6Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi13.269.35
7Magnus SigurdssonStokke IL14.1310.09
8Emil Tonjer FingarsenElverum OK14.1610.11
9Simen Dalen EriksenAsker Skiklubb14.4710.33
10Tollef TjentlandLardal OL15.2010.57
11Estin SkramNittedal OL15.3911.10
12Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)16.1911.39
13Thormod Mathias HernæsNittedal OL16.4812.00
14Solan EikedalenPorsgrunn OL16.5712.06
15Jørgen FlatenVegårshei IL17.0312.10
16Øystein TveitSuldal Orienteringslag17.2312.25
17Edvinas KontautasOK Moss17.4712.42
18Livar OftedalÅlgård Orientering18.0412.54
19Lauritz BrunborgNittedal OL22.3516.07
20Olav Magne MoheimIK Grane Arendal Orientering22.4816.17
21Emil Ganc-PetersenFossum IF23.0116.26
22Olav BerganVegårshei IL24.0717.13
23Lars KostølKristiansand OK24.5817.50
24Sondre Dahl BorkamoNotodden OL27.1419.27
25Trym NaustdalOK Skeidi28.4920.35
26Tobias Ibsen LervågVelledalen IL29.4221.12
27Mikkel Ibsen LervågVelledalen IL29.4721.16
Sondre Aasrum NilssenKristiansand OKbrutt

H11-12

1 690 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Martin Christoffer BorgIL Koll13.568.14
2Jonathan Birk NielsenAalborg OK15.29+1.339.09
3Simen Gløgård StensrudNittedal OL17.22+3.2610.16
4Johannes Salvesen-LundeIL Koll17.27+3.3110.19
5Erlend UlsakerHemsedal IL17.40+3.4410.27
6Mats JohnsenSturla, IF18.30+4.3410.56
7Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn19.24+5.2811.28
8Mathias LinløkkenØstmarka OK19.54+5.5811.46
9Mathias BirkelundAsker Skiklubb20.31+6.3512.08
10Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)22.43+8.4713.26
11Borgar SkjelbredKongsberg OL22.46+8.5013.28
12Niclas GunnerødStokke IL24.15+10.1914.20
13Martin TorøKongsberg OL24.22+10.2614.25
14Even LienGjø-Vard OL25.04+11.0814.49
15Andreas Strømme LidTIF Viking25.22+11.2615.00
16Jakob A. GjedeboOppsal Orientering25.24+11.2815.01 Last ned GPS-spor i gpx-format
17Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb26.16+12.2015.32
18Erlend Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett26.28+12.3215.39
19Henrik Repstad StoremyrIL Hauken27.10+13.1416.04
20Torgeir Andreas MoheimIK Grane Arendal Orientering28.03+14.0716.35
21Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)28.53+14.5717.05
22Vegard AksnesIL Gular28.54+14.5817.06
23Håvard EikGjerdrum OL29.06+15.1017.13
24Alexander Ganc-PetersenFossum IF30.10+16.1417.51
25Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb31.18+17.2218.31
26Jonas Johansen HickenIL Koll32.20+18.2419.07
27Erik ZagarLarvik OK37.13+23.1722.01
28Eskil HafskjoldNydalens SK39.11+25.1523.11
29Arnfinn SolheimSandnes IL (Rogaland)40.45+26.4924.06
Andreas Myrvold SkovlystKongsberg OLdiskvalifisert
Tobias Tronbøl LiumFet OLdiskvalifisert

H10-12N

1 040 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sondre Harstad RindeBø OL7.567.37
2Sigurd FrøsethKolbotn og Skimt OL8.568.35
3Jens WoldSturla, IF9.148.52
4Jomar Halvorsen SætreSandnes IL (Rogaland)9.449.21
5Eirik Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa10.069.42
6Ludvig SkramdalHedrum OL11.1310.47
7Kristian Kaupang LyeLarvik OK11.4811.20
8Lars WikstrømHaugesund IL Orientering14.3414.00
9Ole Magnus StoremyrIL Hauken15.4815.11
10Thord SolheimSandnes IL (Rogaland)18.5218.08

H13-14

2 790 m, 51 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Brage TakleKristiansand OK22.318.04
2Teodor Mo HjelsethNydalens SK24.18+1.478.42
3Martin Vehus SkjerveVerdal OK25.20+2.499.04
4Tobias MathisenPorsgrunn OL28.15+5.4410.07
5Trygve Børte NomelandKristiansand OK28.58+6.2710.22
6Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn30.28+7.5710.55
7Mats LindaasElverum OK31.55+9.2411.26
8Sander Tonjer FingarsenElverum OK32.24+9.5311.36
9Lars LienGjø-Vard OL32.57+10.2611.48
10Alfred BjørnerødOK Moss33.08+10.3711.52
11Christian Fredrik BorgIL Koll33.20+10.4911.56
12Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering33.34+11.0312.01
13Sindre UlsakerHemsedal IL33.35+11.0412.02
14Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb34.06+11.3512.13
15Jonas MyhrAsker Skiklubb34.42+12.1112.26
16Henrik Kaupang LyeLarvik OK34.56+12.2512.31
17Øyvind LamarkGanddal IL35.48+13.1712.49
18Brage Bell LysakerFana IL36.19+13.4813.01
19Fridtjof ReuschHeming Orientering36.39+14.0813.08
20Mikael BirkelundAsker Skiklubb36.55+14.2413.13
21Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)39.57+17.2614.19
22Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)40.16+17.4514.25
23Arthur BrunborgNittedal OL42.46+20.1515.19
24Axel AaldeNydalens SK42.58+20.2715.24
25Magnus Strømme LidTIF Viking43.22+20.5115.32
26Anders KlavenesSandefjord OK44.31+22.0015.57
27Hallvard TjentlandLardal OL45.33+23.0216.19
28Sindre Skeie PettersonEgersund OK45.57+23.2616.28
29Markus RichterSandnes IL (Rogaland)45.59+23.2816.28
30Gaute LindaasElverum OK46.08+23.3716.32
31Felix R. HyllesethSentrum OK46.40+24.0916.43
32Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb47.32+25.0117.02
33Thomas ValdalSandnes IL (Rogaland)47.33+25.0217.02
34Edvin AakreEgersund OK47.56+25.2517.10
35Simon Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)50.24+27.5318.03
36Rolf Andreas BergNydalens SK51.09+28.3818.20
37Magnus BrodinPorsgrunn OL52.28+29.5718.48
38Andreas Nybak UrdalGanddal IL52.34+30.0318.50
39Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett52.41+30.1018.52
40Christian Filip Selbo MalmquistHedrum OL54.00+31.2919.21
41Jørgen WesterheimStord Orientering54.46+32.1519.37
42Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb55.44+33.1319.58
43Herman Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb56.10+33.3920.07
44Hallgeir BrevikStokke IL57.15+34.4420.31
45Mathias NyhaugAsker Skiklubb57.19+34.4820.32
46Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL59.06+36.3521.10
47Ola Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)59.47+37.1621.25
48Kristoffer EckdahlOL Tønsberg og omegn1.06.30+43.5923.50
49Ole Andre BrandsbergEgersund OK1.06.44+44.1323.55
Emil Ruud FossheimAsker Skiklubbdiskvalifisert
Theodor BjørkSandefjord OKdiskvalifisert

H13-16C

1 690 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering23.5114.06
2Terjei LillehammerÅs-NMBU Orientering24.24+0.3314.26
3Kristoffer JørgensenHaugesund IL Orientering25.24+1.3315.01
4Daniel Sandvand OmfjordOddersjaa SSK27.16+3.2516.08
5Olav Bratland SolbergBø OL27.35+3.4416.19
6Sondre AksnesIL Gular31.57+8.0618.54
7Yousef KhouryLarvik OK35.07+11.1620.46
8Jostein NermoenØstmarka OK38.57+15.0623.02
Anders LjådalIL Haukendiskvalifisert

H13-16N

1 850 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christoffer Øen KvernstuenEgersund OK22.4812.19
2Nicolai Kaaber SundeDrangedal OL29.32+6.4415.57

H15-16

3 350 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders VestølVegårshei IL34.3310.18
2Cornelius BjørkSandefjord OK35.56+1.2310.43
3Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK36.07+1.3410.46
4Johan Kristian UndelandSturla, IF36.58+2.2511.02
5Viljan van RaaijHedrum OL44.02+9.2913.08
6Halvard KornmoPorsgrunn OL44.39+10.0613.19
7Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering44.41+10.0813.20
8Birk Bell LysakerFana IL45.03+10.3013.26
9Åsmund SlokvikNotodden OL45.30+10.5713.34
10Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering45.40+11.0713.37
11Simen FritznerNittedal OL46.33+12.0013.53
12Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett47.01+12.2814.02
13Iver RingheimLarvik OK48.50+14.1714.34
14Tage RosenlundVaregg Fleridrett49.03+14.3014.38
15Jonas AkslandSandnes IL (Rogaland)51.04+16.3115.14
16Henrik R HoltHedrum OL52.34+18.0115.41
17Morten Krona HaflanOL Tønsberg og omegn55.09+20.3616.27
18Kristian ØstermannHeming Orientering56.47+22.1416.57
19Anders HorveiRaumar Orientering57.16+22.4317.05
20Ferdinand FremmingHeming Orientering1.00.47+26.1418.08
21Erik BohneVaregg Fleridrett1.03.31+28.5818.57
22Audun BrevikStokke IL1.05.30+30.5719.33
23Kristoffer B. HelminsenFredrikstad SK1.07.20+32.4720.05
24Henrik ReuschHeming Orientering1.08.12+33.3920.21
25Kristoffer Kjenes HauglandVaregg Fleridrett1.09.50+35.1720.50
26Ole Kristian TaksdalGanddal IL1.11.38+37.0521.22
27Oskar Madslien SteinhaugVaregg Fleridrett1.11.57+37.2421.28
28Herman BrunborgNittedal OL1.13.04+38.3121.48
29Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering1.16.17+41.4422.46
30Kristoffer FjæreHedrum OL1.40.18+1.05.4529.56
Lars Øderud VatneBækkelagets SKdiskvalifisert
Halvor RudningenHemsedal ILdiskvalifisert
Ulrik HellenTIF Vikingdiskvalifisert
Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H15-16B

2 610 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard GjestvangOL Toten-Troll36.4714.05
2Alexander HorpestadEgersund OK1.06.31+29.4425.29

H17-AK

3 180 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL29.199.13
2Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OL31.40+2.219.57
3Nils Albert AamandIdrettslaget Dyre Vaa34.56+5.3710.59
4Per WiréhnAsker Skiklubb37.55+8.3611.55
5Vemund HansenTIF Viking42.53+13.3413.29
6Svein SundeSøgne og Songdalen OK44.07+14.4813.52
7Sindre Eia HoltungOL Trollo50.55+21.3616.00
8Erik StoraasWing OK52.25+23.0616.28
9Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)52.34+23.1516.31
10Simon NysæterSkien OK53.17+23.5816.45
11Bernt Are LervågVelledalen IL54.34+25.1517.09
12Kristian BråtenFørde IL57.10+27.5117.58
13Rudi B OlsenLillomarka OL1.04.32+35.1320.17
14Trond Ivar FossaasGimle IF1.05.43+36.2420.39
15Thomas RønningenIL Hauken1.06.33+37.1420.55
16Jørn BerganVegårshei IL1.09.23+40.0421.49
17Audun FingarsenElverum OK1.12.13+42.5422.42
18Erling Dahl BorkamoNotodden OL1.14.37+45.1823.27
19Tom André AlstadsætherEiker OL1.23.11+53.5226.09
20Kent Morgan StoremyrIL Hauken1.42.37+1.13.1832.16
Stian NaustdalOK Skeididiskvalifisert

H17-B

2 610 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders FrøytlogEgersund OK35.5213.44
2Lars Andreas EenVoss IL43.07+7.1516.31
3Olav HellandEgersund OK44.17+8.2516.58
4Tor Kjetil NilsenBø OL49.56+14.0419.07
5Anfinn PaulsenTorvastad IL50.02+14.1019.10
6Per Morten WienengaIdrettslaget Dyre Vaa50.20+14.2819.17
7Kjetil TorgersenEgersund OK50.24+14.3219.18
8Sigurdur Freyr SigurdssonStokke IL50.38+14.4619.23
9Alf Johan HjelmtvedtEiker OL53.05+17.1320.20
10Svend Kristian EidstenSturla, IF55.58+20.0621.26
11Morten HelminsenFredrikstad SK1.01.08+25.1623.25
12Hans Jacob BamleOK Skeidi1.27.59+52.0733.42
13Jens Wiborg SundeDrangedal OL2.12.36+1.36.4450.48

H17-C

2 060 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Andreas DalseggSkien OK25.0612.11
2Oskar StraumeDrangedal OL30.53+5.4714.59
3Harald RønningenIL Hauken31.42+6.3615.23

H45-AK

2 600 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering31.5012.14
2Thorbjørn VærpKristiansand OK34.05+2.1513.06
3Eskil ÅsmulOL Trollelg35.12+3.2213.32
4Endre UlsakerHemsedal IL35.42+3.5213.43
5Sven OhrvikKonnerud IL39.01+7.1115.00
6Tor Sverre SkåraEgersund OK40.04+8.1415.24
7Jens Christian HolstIL Tyrving43.05+11.1516.34
8Dan Egil LjådalIL Hauken47.10+15.2018.08
9Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering47.31+15.4118.16
10Jørn Roar BamleOK Skeidi51.24+19.3419.46
11Knut Johan WinsvoldØstmarka OK54.15+22.2520.51
12Bjørn AasestadÅs-NMBU Orientering54.27+22.3720.56
13Jørgen NilsenStavanger Orienteringsklubb1.08.59+37.0926.31
14Arild RørholtOK Skeidi1.09.58+38.0826.54
15Øivind PedersenOK Skeidi1.18.47+46.5730.18

H17-20

3 680 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirik Langedal BreivikNydalens SK32.328.50
2Lukas LilandNydalens SK32.50+0.188.55
3Jørgen WulfsbergNydalens SK36.36+4.049.56
4Kristian RykkjeVaregg Fleridrett37.33+5.0110.12
5Even LindaasVang OL40.16+7.4410.56
6Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb40.46+8.1411.04
7Knut KyrkjebøTIF Viking42.56+10.2411.40
8Rasmus MathisenPorsgrunn OL44.04+11.3211.58
9Styrk Hundseid KamsvågFossum IF44.47+12.1512.10
10Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL46.46+14.1412.42
11Mathias RosenlundVaregg Fleridrett46.50+14.1812.43
12Simen BallangrudRaufoss IL Orientering47.19+14.4712.51
13Ludvig RødnesOppsal Orientering49.20+16.4813.24
14Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett49.37+17.0513.28
15Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular50.15+17.4313.39
16Trygve MyhrAsker Skiklubb51.49+19.1714.04
17Even FossumIK Grane Arendal Orientering52.17+19.4514.12
18Eskil FrøislandVang OL57.22+24.5015.35
19Stian RykkjeVaregg Fleridrett59.11+26.3916.04
20Vegard LandsverkSkien OK1.10.41+38.0919.12
21Elias AnderssonOK Norrvirdarna1.13.15+40.4319.54
22Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett1.15.28+42.5620.30
23Jostein BaustadHaugesund IL Orientering1.20.24+47.5221.50
24Ole Jørgen Bogen ArenthSturla, IF1.27.36+55.0423.48
25Peter Martinus Freyborg UranNTNUI1.40.22+1.07.5027.16
Ulrik Astrup ArnesenHeming Orienteringdiskvalifisert
Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegndiskvalifisert

H21-

3 950 m, 65 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg Majorna OK32.578.20
2Vetle Ruud BråtenRaumar Orientering33.44+0.478.32
3Simen Eid NielsenNTNUI33.47+0.508.33
4Yves AschwandenSwiss Orienteering Team34.47+1.508.48
5Ørjan RavndalÅlgård Orientering35.00+2.038.51
6Tobia PezzatiSwiss Orienteering Team35.28+2.318.58
7Rasmus Rørholt TheisenNTNUI35.32+2.358.59
8Stig AlvestadIK Grane Arendal Orientering35.43+2.469.02
9Karl FremstadBækkelagets SK36.07+3.109.08
10Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering37.28+4.319.29
11Sondre Ruud BråtenNydalens SK38.43+5.469.48
12Christian Riddervold KahrsFredrikstad SK39.18+6.219.56
13Øyvind HelgerudHalden SK39.21+6.249.57
14Dag Steinar RagvinBø OL39.42+6.4510.03
15Love SintringHagaby GoIF39.53+6.5610.05
16Hans Aleksander ØsthagenByåsen IL40.02+7.0510.08
17Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering40.16+7.1910.11
18Thore KornmoPorsgrunn OL40.48+7.5110.19
18Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering40.48+7.5110.19
20Ueli WerrenSwiss Orienteering Team40.54+7.5710.21
21Mikael OlaussonOslostudentenes IK40.55+7.5810.21
22Sebastian TorgersenNTNUI41.33+8.3610.31
23Halvor SaunesNydalens SK41.38+8.4110.32
24Sten Åge NygårdseterVegårshei IL42.06+9.0910.39
25John PerssonIFK Göteborg42.25+9.2810.44
26Jostein F. TellnesAsker Skiklubb42.49+9.5210.50
27Jørgen FrøydLarvik OK42.56+9.5910.52
28Lars Steinar HefreBø OL43.53+10.5611.06
29Peder Fossheim AsplinGjø-Vard OL43.54+10.5711.06
30Philippe SchenkelSwiss Orienteering Team44.01+11.0411.08
31Bjørn Tore MathisenIL Tyrving44.50+11.5311.21
32Eivind Romberg KvaaleBø OL45.25+12.2811.29
33Sigve VågsnesOppsal Orientering45.40+12.4311.33
34Sigurd Myhre AndreassenHalden SK45.46+12.4911.35
35Einar Marius Hjellestad MartinsenVikebygd IL47.00+14.0311.53
36Simen A BjøringsøyNydalens SK47.02+14.0511.54
37Kristian GræsliHamar OK47.33+14.3612.02
38Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK47.51+14.5412.06
39Claus MartinsenHeming Orientering48.25+15.2812.15
40Erling GrammeltvedtOK Skeidi49.08+16.1112.26
41Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OK50.40+17.4312.49
42Øyvind WiggenByåsen IL51.20+18.2312.59
43Olav VestølNTNUI52.13+19.1613.13
44Sjur HoviKristiansand OK53.25+20.2813.31
45Magnus Mellbye LarsenAsker Skiklubb55.10+22.1313.57
46Kenneth MydlandEgersund OK56.39+23.4214.20
47Steinar KvaaleBø OL57.33+24.3614.34
48Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OL58.37+25.4014.50
49Vegard LineNTNUI59.03+26.0614.56
50Térence RisseSwiss Orienteering Team1.01.16+28.1915.30
51Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering1.07.31+34.3417.05
52Åsmund HasaasOK Skeidi1.08.11+35.1417.15
53Eirik LarsenSkien OK1.09.02+36.0517.28
54Sturle NordeideGneist, IL1.10.09+37.1217.45
55Marko Birk NielsenAalborg OK1.13.28+40.3118.35
56Lars Danielsen HolenMarkane IL1.13.41+40.4418.39
57Bo Birk NielsenAalborg OK1.14.47+41.5018.55
58Hans-Petter EikedalenPorsgrunn OL1.24.31+51.3421.23
59Robert FredriksenNotodden OL1.26.11+53.1421.49
Erlend NydalNTNUIdiskvalifisert
Jan Richard EriksenAsker Skiklubbdiskvalifisert
Endre WigaardOppsal Orienteringdiskvalifisert
Jørgen HetlandEgersund OKdiskvalifisert
Måns SandgrenOK Oriondiskvalifisert
Jonas Madslien BakkenNTNUIbrutt

H40-

3 680 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)43.4011.51
2Kjell Arne HålandOK Sør46.10+2.3012.32
3Pål Christian IngierdBækkelagets SK48.54+5.1413.17
4Sigleif SteinsvågHaugesund IL Orientering50.01+6.2113.35
5Eivind Frode RindeBø OL50.33+6.5313.44
6Rune RystadNydalens SK50.57+7.1713.50
7Øyvind RønneSandefjord OK50.59+7.1913.51
8Kim RichterSandnes IL (Rogaland)52.43+9.0314.19
9Asbjørn BygglandHøydalsmo IL55.30+11.5015.04
10Torbjørn KravdalGjø-Vard OL56.05+12.2515.14
11Øyvind Sollerud HaugenOL Tønsberg og omegn57.10+13.3015.32
12Gunnar PettersonEgersund OK1.02.45+19.0517.03
13Asle ÅsmulBirkenes IL1.03.55+20.1517.22
14Pål ThomassenVaregg Fleridrett1.06.37+22.5718.06
15Jesper Melin Ganc-PetersenFossum IF1.07.15+23.3518.16
16Lars FolgerøSauda Orienteringsklubb1.08.07+24.2718.30
17Sander StielstraSauda Orienteringsklubb1.13.41+30.0120.01
18Rune Kristian MorkNotodden OL1.20.46+37.0621.56
19Jan Erik TinderholtOK Skeidi1.21.01+37.2122.00
20Lars Ole ThunoldPorsgrunn OL1.42.22+58.4227.49
21Hans Marius NelsonBerger og Svelvik OL1.43.43+1.00.0328.11
22Ola NilsenOppsal Orientering2.01.57+1.18.1733.08
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orienteringdiskvalifisert
Thomas BrodinPorsgrunn OLdiskvalifisert
Jon SolbergBø OLbrutt

H45-

3 090 m, 52 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Trond GjelstadSandefjord OK30.409.55
2Kenneth WesterheimStord Orientering31.07+0.2710.04
3Frode NysæterSkien OK32.02+1.2210.22
4Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)32.47+2.0710.36
5Øyvind FlaattenOK Skeidi34.44+4.0411.14
6Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL35.12+4.3211.23
7Steinar LandeBø OL35.15+4.3511.24
8Oddvar TaksdalGanddal IL36.28+5.4811.48
9Asgeir LiumFet OL36.33+5.5311.49
10Tor Gunnar AkslandSandnes IL (Rogaland)36.39+5.5911.51
11Sturle FurlandSandefjord OK36.50+6.1011.55
12Nils Petter FremmingHeming Orientering36.57+6.1711.57
13Ronny RykkjeVaregg Fleridrett37.17+6.3712.03
14Christian ReuschHeming Orientering37.58+7.1812.17
15Christian GløgårdNittedal OL38.47+8.0712.33
16Knut Ivar JohansenSandefjord OK38.59+8.1912.36
17Runar HafskjoldNydalens SK39.17+8.3712.42
18Håkon WoldSturla, IF39.19+8.3912.43
19Vidar GjelstadOppsal Orientering40.03+9.2312.57
20Kristian LøvåsVaregg Fleridrett40.52+10.1213.13
21Espen LunøeNydalens SK41.21+10.4113.22
22Sveinung RykkjeStord Orientering43.08+12.2813.57
23Knut Harald HyllesethSentrum OK44.49+14.0914.30
24Nils Tore PuntervoldEgersund OK45.29+14.4914.43
25Rune EngehultNotodden OL45.52+15.1214.50
26Roar MathisenOL Tønsberg og omegn47.12+16.3215.16
27Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)47.58+17.1815.31
28Per Erik LarsenSandefjord OK48.45+18.0515.46
29Jens TjentlandLardal OL50.15+19.3516.15
30Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb50.22+19.4216.17
31Kyrre GranFet OL53.27+22.4717.17
32Rune ChristiansenSandnes IL (Rogaland)54.48+24.0817.44
33Kjetil EckdahlOK Horten55.14+24.3417.52
34Eirik JørgensenIL Tyrving55.48+25.0818.03
35Harald Eide-FredriksenHeming Orientering56.45+26.0518.21
36Arild NyhaugAsker Skiklubb59.06+28.2619.07
37Øyvind LienGjø-Vard OL59.07+28.2719.07
38Øyvind StørenBø OL59.11+28.3119.09
39Pål WinbergOK Skeidi1.01.10+30.3019.47
40Arild AndersenOppsal Orientering1.02.18+31.3820.09
41Arild FlatenVegårshei IL1.03.15+32.3520.28
42Jørn LangerudPorsgrunn OL1.03.39+32.5920.35
43Øystein SkjelbredKongsberg OL1.06.35+35.5521.32
44Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orientering1.09.55+39.1522.37
45Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb1.10.36+39.5622.50
46Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett1.15.02+44.2224.16
47Harald OlderheimAsker Skiklubb1.27.23+56.4328.16
Erik Utne VieHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert
Ola TellesbøHadeland OLdiskvalifisert
Bjørn SteinhaugVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Bjart Are HellenTIF Vikingdiskvalifisert
Helge RosenlundVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H50-

2 970 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tore BjørnerødOK Moss33.0111.07
2Torgeir SnilsbergOK Moss34.05+1.0411.28
3Guttorm L EggeOslostudentenes IK34.41+1.4011.40
4Per Olav NærestadIF Trauma34.55+1.5411.45
5Helge GisholtOK Skeidi35.30+2.2911.57
6Einar LunøeNydalens SK35.59+2.5812.06
7Tore JuvikIL Gular38.23+5.2212.55
8Harald KvisliNotodden OL38.45+5.4413.02
9Jan GatevoldPorsgrunn OL39.48+6.4713.24
10Gløer WinsvoldSentrum OK39.53+6.5213.25
11Ole TørnqvistFana IL40.01+7.0013.28
12Jon Iver BakkenNydalens SK40.05+7.0413.29
13Håkon JendalFossum IF40.28+7.2713.37
14Ole Petter VestølVegårshei IL41.17+8.1613.54
15Einar MartinsenVikebygd IL41.53+8.5214.06
16Børge PedersenNydalens SK42.05+9.0414.10
17Sverre OttesenVaregg Fleridrett42.44+9.4314.23
18Geir BråtenVegårshei IL43.25+10.2414.37
19Bjørn PollandOK Skeidi43.45+10.4414.43
20Nils John VestølStavanger Orienteringsklubb44.54+11.5315.07
21Morten HamreIL Hauken45.17+12.1615.14
22Jon SkriubakkenPorsgrunn OL46.18+13.1715.35
23Helge Tiger HauglandVaregg Fleridrett47.42+14.4116.03
23Trond LamarkGanddal IL47.42+14.4116.03
25Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett51.28+18.2717.19
26Axel Juell TheisenMellembygd OL51.49+18.4817.26
27Ingvar BraatenModum OL54.07+21.0618.13
28Geir Anders HadlandEgersund OK55.14+22.1318.35
29Jonas AnderssonOK Norrvirdarna56.20+23.1918.58
30Arne KristensenStokke IL57.54+24.5319.29
31Jon Erik KvarmeSturla, IF1.02.23+29.2221.00
32Arne TorgersenBækkelagets SK1.02.52+29.5121.10
33Peter DirksenSauda Orienteringsklubb1.03.01+30.0021.13
34Sverre Espedal-SelvågSandnes IL (Rogaland)1.05.12+32.1121.57
35Egil FossumIK Grane Arendal Orientering1.05.24+32.2322.01
36Snorre FrydenlundSturla, IF1.10.54+37.5323.52
37Magne LøeNotodden OL1.11.01+38.0023.54
38Lars LøeNotodden OL1.16.13+43.1225.39
39Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.36.30+1.03.2932.29
Petter LøeNotodden OLdiskvalifisert
Vidar SkjerveVerdal OKdiskvalifisert
Jan Petter HansenIL Gulardiskvalifisert
Vegard HaldenNydalens SKdiskvalifisert
Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert

H55-

2 960 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erlend SlokvikOL Toten-Troll30.3210.18
2Jon BjørgumKristiansand OK31.50+1.1810.45
3Kim Farnes HansenLierbygda OL31.59+1.2710.48
4Kjell MarksetIL Koll33.56+3.2411.27
5Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL36.22+5.5012.17
6Ove MartinsenHauketo IF37.37+7.0512.42
7Hallvard FjærLillomarka OL37.41+7.0912.43
8Arne FossheimAsker Skiklubb37.53+7.2112.47
9Arne JohannesenIL Gular38.10+7.3812.53
10Espen RaastadSkien OK38.32+8.0013.01
11Per SandbergNydalens SK39.21+8.4913.17
12Egil Wickstrand IversenHeming Orientering39.55+9.2313.29
13Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb40.48+10.1613.47
14Martin GranlyLillomarka OL41.58+11.2614.10
15Bjørn ChristensenØstmarka OK43.21+12.4914.38
16Tore Voss FagervoldBærums Skiklub43.48+13.1614.47
17Bjørn-Inge SkageGneist, IL44.53+14.2115.09
18Halvor JutulstadBækkelagets SK46.24+15.5215.40
19Lars Peder VaajeMarnardal IL49.55+19.2316.51
20Sveinung SvebestadSandnes IL (Rogaland)50.07+19.3516.55
21Terje HenriksenAsker Skiklubb50.37+20.0517.06
22Jon KvisliBø OL50.47+20.1517.09
23Inge GlittumOK Skeidi50.51+20.1917.10
24Øyvind Johannessen LinneboAsker Skiklubb59.13+28.4120.00
25Erik HøivoldKongsberg OL1.02.58+32.2621.16
26Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb1.10.31+39.5923.49
27Roar NydalAsker Skiklubb1.18.58+48.2626.40
28John YtternesKolbotn og Skimt OL1.24.24+53.5228.30
29Vidar BotnenNesbyen IL1.31.48+1.01.1631.00
30Christian SchibstedRøyken OL1.56.37+1.26.0539.23
Claus FritznerNittedal OLdiskvalifisert
Johan LundeIL Kolldiskvalifisert

H60-

2 790 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arve GlittumOK Skeidi30.3010.55
2Jan SteinegerGneist, IL35.21+4.5112.40
3Harald HoviSkien OK36.39+6.0913.08
4Trond RønnebergAsker Skiklubb37.33+7.0313.27
5Arvid MydlandEgersund OK38.57+8.2713.57
6Jostein AlvestadWing OK39.32+9.0214.10
7Torgeir StrandhagenRøyken OL41.34+11.0414.53
8Håvard SteinsholtÅs-NMBU Orientering41.37+11.0714.54
9Per FuruheimSkien OK41.44+11.1414.57
10Trond HegnaAsker Skiklubb43.06+12.3615.26
11Geir Holm GundersenSturla, IF43.32+13.0215.36
12Svein LingaIL Gular46.25+15.5516.38
13Per Chr. HagenBø OL47.36+17.0617.03
14Jarle BotnenBø OL47.39+17.0917.04
15Per Hermann KrøgerMåren OK51.42+21.1218.31
16Are EriksenOslostudentenes IK52.17+21.4718.44
17Roy GjerdingOK Moss53.22+22.5219.07
18Per LarsenKristiansand OK54.20+23.5019.28
19Stein Ove DyngelandFana IL55.12+24.4219.47
20Ketil BergeVestre Akers SK56.42+26.1220.19
21Mathias MartinsenHeming Orientering57.19+26.4920.32
22Morten AaltvedtPorsgrunn OL57.51+27.2120.44
23Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1.06.31+36.0123.50
24Even Tore SteinsholtLardal OL1.08.42+38.1224.37
25Tron SolbergOK Skeidi1.16.30+46.0027.25
26Sjur GjestvangOL Toten-Troll1.19.25+48.5528.27
27Ole WiikLardal OL1.26.39+56.0931.03
Axel DamgaardOL Trollodiskvalifisert
Gunnar BråtenVoss ILdiskvalifisert

H65-

2 510 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn GrindeOslostudentenes IK30.3212.09
2Øivind FadumSande Sportsklubb33.39+3.0713.24
3Hugo ChristensenNotodden OL34.21+3.4913.41
4Jørn Bue OlsenAsker Skiklubb37.58+7.2615.07
5Ole JohanssonPorsgrunn OL39.41+9.0915.48
6Elling AakreAndebu IL40.55+10.2316.18
7Ove Gunnar JacobsenStokke IL41.10+10.3816.24
8Sveinung RekaaNotodden OL42.35+12.0316.57
9Erling HaavikHaugesund IL Orientering44.04+13.3217.33
10Finn PettersenGjerstad IL44.11+13.3917.36
11Kay JørgensenPorsgrunn OL45.12+14.4018.00
12Terje LudvigsenLarvik OK45.40+15.0818.11
13Per-Erik ØstlieDriv IL46.41+16.0918.35
14Stein TurtumøygardMåren OK52.50+22.1821.02
15Leif GrutleHaugesund IL Orientering52.58+22.2621.06
16Paul SkjakerHadeland OL54.56+24.2421.53
17Atle RemmePorsgrunn OL58.39+28.0723.21
18Peter Preben PrebensenSkien OK59.52+29.2023.51
19Lars Johann MiljeHaugesund IL Orientering1.00.58+30.2624.17
20Jan BøhleOL Trollo1.04.13+33.4125.35
21Olav FlogstadIL Hauken1.11.06+40.3428.19
22Olav SmestadGjerstad IL1.23.13+52.4133.09
23Jan Ove ØenStord Orientering1.23.48+53.1633.23
24Trond CeebergAndebu IL1.27.43+57.1134.56
Svein Jarl HansenVoss ILdiskvalifisert
Svein ØderudKristiansand OKdiskvalifisert

H70-

2 510 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge RevhaugRingerike OL41.5716.42
2Thor PalmgrenHalden SK43.07+1.1017.10
3Runar KittilsenStokke IL47.32+5.3518.56
4Øistein ÅsmulOL Trollelg49.00+7.0319.31
5Lars Martin GjeinStokke IL51.46+9.4920.37
6Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb52.22+10.2520.51
7Henning GaarderKonnerud IL54.11+12.1421.35
8Magne MoyOK Sør54.25+12.2821.40
9Kjell MeenPorsgrunn OL56.06+14.0922.21
10Arne KristensenStokke IL57.36+15.3922.56
11Ragnar HillestadLardal OL1.01.14+19.1724.23
12Arne BrandsbergEgersund OK1.01.23+19.2624.27
13Hans StordalOL Tønsberg og omegn1.07.43+25.4626.58
14Rolf LyePorsgrunn OL1.08.24+26.2727.15
15Hasse BergstrømIL Tyrving1.08.40+26.4327.21
16Arild MoenKonnerud IL1.09.39+27.4227.44
17Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering1.13.23+31.2629.14
18Einar StraumeDrangedal OL1.20.34+38.3732.05
19Per Kåre HerredsvelaØstmarka OK1.28.30+46.3335.15
20Chris HirtOLC Kapreolo1.34.32+52.3537.39
Svein EriksenLarvik OKdiskvalifisert
Erik Johan GrorudHaslum ILdiskvalifisert
Jan VærpSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Bjørn SandelienHeming Orienteringdiskvalifisert
Kjell DolvaSkien OKdiskvalifisert
Kolbjørn MegardKolbotn og Skimt OLbrutt

H75-

1 720 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar ØsterbøFreidig24.5914.31
2Helge BjaalandHeming Orientering25.22+0.2314.44
3Odd AureDrangedal OL28.12+3.1316.23
4Reijo RytköläIF Sibbo Vargarna37.04+12.0521.33
5Oddvar BruunOL Tønsberg og omegn40.58+15.5923.49
6Elling FrøvollSturla, IF41.42+16.4324.14
7Alfred SteinerOLC Kapreolo42.38+17.3924.47
8Bjørn Willy HansenSandefjord OK43.36+18.3725.20
9Per HauglandÅrstad IL51.01+26.0229.39
10Oddvar GjelstadSandefjord OK52.08+27.0930.18
11Magne KlovningPorsgrunn OL53.08+28.0930.53
12Kåre NilsenSandefjord TIF1.04.58+39.5937.46
13Jan JansenOK Moss1.12.33+47.3442.10
14Egil RonæssPorsgrunn OL1.24.45+59.4649.16
Harald LundhaugOK Mossdiskvalifisert
Thore EilertsenOL Tønsberg og omegnbrutt

H80-

1 720 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Finn Åge ØsternKongsberg OL44.1125.41
2Helge HalvorsenLarvik OK46.05+1.5426.47
3Tore S. RasmussenOL Tønsberg og omegn51.58+7.4730.12
4Leif O. RebårdSandefjord OK58.10+13.5933.49
5Stein KorenOK Moss58.35+14.2434.03
6Dagfinn FøllesdalOslostudentenes IK1.05.10+20.5937.53
7Svein HaukaasÅrstad IL1.13.57+29.4642.59
8Einar LarsenSturla, IF1.24.27+40.1649.05
Arne LieStokke ILdiskvalifisert
Einar JørundlandOK Sørdiskvalifisert

A-åpen

3 180 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars Inge ArnevikNOTEAM30.339.36
2Hans Petter MathisenFredrikstad SK31.49+1.1610.00
3Brynjar FredheimLillomarka OL33.55+3.2210.39
4Øyvind WatterdalHadeland OL35.11+4.3811.03
5Marianne KahrsFredrikstad SK36.03+5.3011.20
6Håkon GjerdeIndre Østfold OK36.48+6.1511.34
7Trond EvensenOL Tønsberg og omegn38.57+8.2412.14
8Bodil HelgerudHalden SK39.06+8.3312.17
9Øystein ØstermannHeming Orientering40.19+9.4612.40
10Marius Kurås SkramNittedal OL40.51+10.1812.50
11Eirik WatterdalBækkelagets SK41.23+10.5013.00
12Oskar ArnevikRingerike OL41.47+11.1413.08
13Erik JakobsenOK Moss43.18+12.4513.36
14Anders FossøyNotodden OL43.46+13.1313.45
15Arne Håkon JørgensenSandefjord OK44.59+14.2614.08
16Tor RingstadHedrum OL45.30+14.5714.18
17Helge StenerudOL Tønsberg og omegn46.17+15.4414.33
18Svein-Olav TorøKongsberg OL50.01+19.2815.43
19Asbjørn BakkenNOTEAM50.33+20.0015.53
20Marie Rygh HoltenNydalens SK53.41+23.0816.52
21Aleksander Rygh HoltenNydalens SK53.46+23.1316.54
22Donatas KontautasOK Moss54.31+23.5817.08
23Ingrid HasaasFossum IF54.54+24.2117.15
24Olav HasaasFossum IF55.11+24.3817.21
25Marianne Mellbye LarsenAsker Skiklubb56.48+26.1517.51
26Tord Erik SkyrudFossum IF58.50+28.1718.30
27Ketil ÅstebolOppsal Orientering59.07+28.3418.35
28Torstein KvaaleAsker Skiklubb59.44+29.1118.47
29Susan BøbelIL Imås1.03.35+33.0219.59
30Sindre Løvli DamgaardOL Trollo1.04.59+34.2620.26
31Kjersti D. UrnesNOTEAM1.07.46+37.1321.18
32Line ArnevikRingerike OL1.12.32+41.5922.48
33Frode KamsvågIL Tyrving1.14.00+43.2723.16
34Per GustafssonKongsberg OL1.31.27+1.00.5428.45
35Helle HundseidIL Tyrving1.48.51+1.18.1834.13
36Stein LarsenAsker Skiklubb2.26.22+1.55.4946.01
Eilef LandsverkSkien OKbrutt

B-åpen

2 610 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Roger WiikSturla, IF30.5911.52
2Hanne NøvikNydalens SK32.14+1.1512.20
3Eilev KvaaleAsker Skiklubb32.57+1.5812.37
4Jon MoholthKongsberg OL36.00+5.0113.47
5Katrine SkyrudFossum IF36.42+5.4314.03
6Henriette NessetÅlgård Orientering39.14+8.1515.01
7Hege MelbyLardal OL40.19+9.2015.26
8Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL40.37+9.3815.33
9Randi MorkNotodden OL41.13+10.1415.47
10Ketil NummedalFana IL41.28+10.2915.53
11Torleif GaltelandAsker Skiklubb44.36+13.3717.05
12Inger BjergaVaregg Fleridrett48.37+17.3818.37
13Annelise AndreassenSandefjord OK49.24+18.2518.55
14Hanne FredheimLillomarka OL50.49+19.5019.28
15Ronny NelsonLardal OL53.27+22.2820.28
16Elin GravningenStokke IL55.06+24.0721.06
17Thomas BergeNOTEAM58.28+27.2922.24
18Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn59.23+28.2422.45
19Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)1.00.22+29.2323.07
20Jon MyklatunSandnes IL (Rogaland)1.00.31+29.3223.11
21Ole Morten ThingbøSandnes IL (Rogaland)1.00.44+29.4523.16
22Tone RosenlundVaregg Fleridrett1.05.48+34.4925.12
23Hans KlausenKlepp Kommune BIL1.07.28+36.2925.50
24Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb1.09.34+38.3526.39
25Jan LybakAndebu IL1.11.44+40.4527.29
26Cecilie HiorthSandnes IL (Rogaland)1.12.45+41.4627.52
27Hilde MoholthKongsberg OL1.18.06+47.0729.55
28Anne StenerudOL Tønsberg og omegn1.19.56+48.5730.37
29Jarl ValdalSandnes IL (Rogaland)1.21.17+50.1831.08
Helga KlausenKlepp Kommune BILdiskvalifisert
Lise RollFana ILdiskvalifisert
Turid VrålstadVaregg Fleridrettdiskvalifisert

C-åpen

2 060 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Chris EknesNOTEAM25.0912.12
2Bente Fjermestad-EieSandnes IL (Rogaland)28.43+3.3413.56
3Vibeke NymoVaregg Fleridrett29.12+4.0314.10
3Helge BohneVaregg Fleridrett29.12+4.0314.10
5Tormod BaustadNOTEAM31.16+6.0715.10
6May Bente ValdalSandnes IL (Rogaland)32.36+7.2715.49
7Mariann SlettenIK Grane Arendal Orientering33.00+7.5116.01
8Emma JakobsenOK Moss33.49+8.4016.24
9Katrine SolbakkenIL Tyrving34.07+8.5816.33
10Anders JohnsenSturla, IF34.34+9.2516.46
11Nanna BerganRaumar Orientering35.39+10.3017.18
12Hans Gøran BjørkSandefjord OK35.52+10.4317.24
13Rikke GåsholtHedrum OL37.39+12.3018.16
14Hege AndersenIL Koll38.45+13.3618.48
15Berit SolheimSandnes IL (Rogaland)40.39+15.3019.43
16Vibeke Svendsen MathisenOL Tønsberg og omegn41.52+16.4320.19
17Lene Elise Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)42.11+17.0220.28
18Kristel HalvorsenSandnes IL (Rogaland)44.48+19.3921.44
19Stine HanssumOL Tønsberg og omegn47.28+22.1923.02
20Knut Roar Rukke GjeitsundNOTEAM49.55+24.4624.13
21Åsmund Paulsen VieHaugesund IL Orientering1.04.02+38.5331.05
22Ragnar SævdalNOTEAM1.07.24+42.1532.43
Tore TjønnIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor