Norwegian Orienteering Federation

Official results for OSI/GeoForm Rankingløp 25

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OSI/GeoForm Rankingløp 25
Organisers: IL GeoForm / Oslostudentenes IK
Date: Saturday 22 October 2016

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Aurora SauarMellom (28)1:19:00+38:3019:16

Aas Jakobsen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Georg BuggeMellom (28)54:56+14:2613:23

AE consult

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anton PlaianLang (19)1:23:38+24:2713:29

Asker Skiklubb

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Enikø BertalanKort (19)51:43+15:3718:28
19Erik StordalMellom (28)1:03:40+23:1015:31

Bilpost BIL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Uno HanslienMellom (28)1:08:57+28:2716:49

Bø OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Knut BårtveitMellom (28)40:309:52

Fearnsport

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Arnt Ove TakvamMellom (28)44:49+4:1910:55

Folkehelseinstituttet

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sharon BroadwellKort (19)42:24+6:1815:08

Forsvarsbygg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Håvard ChristiansenMellom (28)1:07:28+26:5816:27

Fossum IF

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Eirik TandrevoldMellom (28)43:11+2:4110:31
3Vidar BerteigMellom (28)43:22+2:5210:34
9Knut Anders LøkenMellom (28)48:14+7:4411:45
11Per KaarbyMellom (28)50:39+10:0912:21
11Odin FismenKort (19)57:47+21:4120:38

Heming Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Skage GrønnebergLang (19)1:03:46+4:3510:17
4Harald Eide-FredriksenMellom (28)43:53+3:2310:42
8Guro FarstadMellom (28)47:27+6:5711:34
17Eva FixdalKort (19)1:30:46+54:4032:25

HSK-RIFF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Bjørn Erik ReinsethLang (19)mispunched

IL GeoForm

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sturle HånesKort (19)47:15+11:0916:52
9Knut OnsagerLang (19)1:29:21+30:1014:24
14Kirsti HolmboeKort (19)1:00:19+24:1321:32
14Ivar-Kristian WaarumLang (19)1:44:40+45:2916:52
15Eyvind AasKort (19)1:00:34+24:2821:37
15Andre RøMellom (28)59:58+19:2814:37
17Mariken HomleidLang (19)2:10:00+1:10:4920:58

IL Koll

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Trude FixdalLang (19)1:29:23+30:1214:25

IL Tyrving

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Bjørn SpjelkavikKort (19)39:24+3:1814:04
9Aud Ingjerd SpjelkavikKort (19)56:02+19:5620:00
16Don SkantzeMellom (28)1:00:39+20:0914:47

Kamp/Vestheim IF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Odd Eide-FredriksenKort (19)36:0612:53
3Egil HusethKort (19)39:27+3:2114:05

Konnerud IL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sven OhrvikMellom (28)49:19+8:4912:01
12Veslemøy SolbergMellom (28)53:49+13:1913:07

Lillomarka OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tor E. HenriksenKort (19)1:28:17+52:1131:31

Lyberg & Partnere

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Claus Frimann ClasenMellom (28)mispunched

Meteorologen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Ørnulf FremmingKort (19)mispunched

Nittedal OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Terje  TrondsenKort (19)53:16+17:1019:01

Norconsult

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Inge GunnesLang (19)1:08:46+9:3511:05

Nydalens SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Knut Tore SolheimMellom (28)1:20:06+39:3619:32
Jens HetlandMellom (28)mispunched

OEC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Per Morten LefdahlLang (19)1:30:52+31:4114:39

OL Trollelg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Eskil ÅsmulLang (19)1:25:10+25:5913:44

Oppsal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Stig Hultgreen KarlsenLang (19)1:35:03+35:5215:19

Opsahl

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Rune HultgreenMellom (28)1:01:12+20:4214:55

Oslostudentenes IK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lars OnstadLang (19)1:23:35+24:2413:28
12Sven Erik RognesKort (19)58:03+21:5720:43

Østmarka OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Knut HellandLang (19)1:11:20+12:0911:30
10Arne Christian ScheieKort (19)56:20+20:1420:07
13Kjell TeiglandKort (19)58:13+22:0720:47
Ping OuyangKort (19)mispunched

Privat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Holger SchlaupitzLang (19)1:03:40+4:2910:16

Privat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Egil Reidar OsnesLang (19)1:50:46+51:3517:51

Privat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Pål TerkelsenMellom (28)44:12+3:4210:46

Privat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Gisela SundelinMellom (28)1:00:41+20:1114:48

Privat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Lars ArnesenKort (19)52:47+16:4118:51

Rådtassene

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Harald RikheimLang (19)2:22:58+1:23:4723:03

Ringnes BIL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Roar SigurdsenMellom (28)1:08:46+28:1616:46

Røros IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Petter GullikstadMellom (28)47:23+6:5311:33

Siemens

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jarle NilsenMellom (28)1:06:16+25:4616:09

Søgne og Sogndalen OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jarl Magnus BergeLang (19)59:119:32

Statoil BIL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Frode JohansenMellom (28)56:50+16:2013:51
25Brita SauarMellom (28)1:19:45+39:1519:27

VBIL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Lars ChristensenLang (19)1:41:42+42:3116:24
16Petter ChristensenLang (19)2:07:48+1:08:3720:36

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor