Norwegian Orienteering Federation

Official results for Pinseløpet dag 2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Pinseløpet dag 2
Organiser: Kongsberg OL
Date: Sunday 15 May 2016

Classes: Show all | N-åpen | D -10 | D 11-12 | D 11-12N | D 13-14 | D 13-16C | D 13-16N | D 15-16 | D 15-16B | D 17-AK | D 17-B | D 17-C | D 17-N | D 17-20 | D 21- | D 35- | D 40- | D 45- | D 50- | D 55- | D 60- | D 65- | D 70- | D 75- | D 80- | H -10 | H 11-12 | H 11-12N | H 13-14 | H 13-16C | H 13-16N | H 15-16 | H 15-16B | H 17-AK | H 17-B | H 17-C | H 17-N | H 17-20 | H 21- | H 35- | H 40- | H 45- | H 50- | H 55- | H 60- | H 65- | H 70- | H 75- | H 80- | DIRAK | DIRAL | DIRB | DIRC

Asker Skiklubb

51 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Celia T. DaviesN-åpen (67)33:1518:16
0Jakob EidN-åpen (67)30:0016:29
0Mathias EidN-åpen (67)29:0015:56
0Silje Ruud FossheimN-åpen (67)33:1518:16
0Una NastadN-åpen (67)25:4014:06
0Brage Fuglseth OlsenN-åpen (67)18:1810:03
0Mikkel RastadN-åpen (67)20:4711:25
0Mathias BirkelundH -10 (9)21:0911:37
1Jorun RuudD 45- (14)37:469:44
1Anne Lise ØfsthusD 75- (4)39:0015:36
1Torleif GaltelandDirekte C (8)36:0912:07
2Ann Katrin OlsenD 50- (12)38:09+2:2410:22
2Martin Johannessen LinneboH 11-12 (30)17:31+0:438:11
2Øystein RastadDirekte A-Kort (30)31:16+0:078:59
3Ane Kristine EidD 11-12N (7)32:41+11:4915:12
3Hanna LinneboDirekte C (8)43:51+7:4214:42
3Haakon DolvenDirekte B (10)43:44+11:5313:34
3Ellen Aure SkogedalD 45- (14)44:11+6:2511:23
3Martin BirkelundH 13-14 (15)28:56+6:228:50
4Arild NyhaugH 17-B (7)40:51+5:3012:41
4Hilda ØfsthusD 45- (14)44:24+6:3811:26
4Ragnhild Øfsthus GravirD 11-12 (13)24:52+4:4111:37
5Maren Aure SkogedalD 11-12 (13)27:21+7:1012:46
6Anton PlaianH 55- (15)47:33+5:048:54
6Mikael BirkelundH 11-12 (30)20:47+3:599:42
6Martha WisløffD 11-12 (13)29:17+9:0613:41
7Øyvind Johannessen LinneboH 50- (13)51:12+10:389:35
7Arne FossheimH 55- (15)50:22+7:539:25
7Gjermund GravirH 45- (17)1:09:11+10:039:58
7Thomas OlsenDirekte A-Kort (30)35:22+4:1310:09
8Pål Martin EidH 40- (8)1:25:33+24:5211:55
10Randi NicolaisenD 50- (12)54:01+18:1614:40
10Jan Richard EriksenH 21- (23)1:09:47+7:588:23
10Kjersti Fuglseth OlsenDirekte A-Kort (30)36:45+5:3610:33
11Marianne ArnesenD 50- (12)56:07+20:2215:14
11Jakob RastadH 11-12 (30)21:10+4:229:53
11Øyvind HoveidH 65- (18)46:10+10:5713:15
12Enikø BertalanD 55- (12)1:05:06+27:2817:41
12Maria PerssonD 50- (12)1:08:46+33:0118:41
13Karin Halsaa DolvenD 11-12 (13)1:03:27+43:1629:38
14Bjørn GunnerødH 75- (14)1:00:44+24:1918:34
14Olaf Halsaa DolvenH 13-14 (15)47:55+25:2114:39
15Emil Ruud FossheimH 11-12 (30)22:17+5:2910:24
17Sverre WisløffDirekte A-Kort (30)42:23+11:1412:10
19Tore VaajeH 70- (21)57:15+18:2415:33
21Mathias NyhaugH 11-12 (30)24:15+7:2711:19
26Nina BirkelundDirekte A-Kort (30)59:03+27:5416:58
0Maria LinneboDirekte C (8)disqualified
0Vera HalsaaDirekte C (8)disqualified
0Bjørn GulbrandsenH 21- (23)disqualified
0Anne Kathrine LinneboDirekte A-Kort (30)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor