Norwegian Orienteering Federation

Official results for Oslo City Cup 2016 Løp 3

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Oslo City Cup 2016 Løp 3
Organiser: Oppsal Orientering
Date: Tuesday 19 April 2016

Oppsal Orientering

73 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ask OlaussenH 11-12 (10)22:328:26
1Sofie Solheim UndebergetD Rekrutt (19)12:438:39
1Sondre RokkeH Rekrutt (28)10:347:11
1Inger SkaugD 70- (4)32:1611:21
2Jakob A. GjedeboH Rekrutt (28)14:03+3:299:33
2Ingeborg Roll MoslandD Rekrutt (19)13:51+1:089:25
3Marius E. AamodtH 11-12 (10)24:50+2:189:18
4Lars Sigurd Baugstø RødnesH 11-12 (10)24:59+2:279:21
4Linea Kalleson RøedD Rekrutt (19)16:48+4:0511:25
4Sondre OlaussenH Rekrutt (28)14:25+3:519:48
4Margaret RoseveareD 60- (4)33:22+9:0611:44
5Katrine Bjordal VegganD 11-12 (19)31:32+5:5111:20
5 Eskil KolshusH Rekrutt (28)15:46+5:1210:43
6Vemund Solli WilhelmsenH Rekrutt (28)15:55+5:2110:49
6Erika A. GjedeboD Rekrutt (19)18:05+5:2212:18
6Knut AasheimH 17- (70)14:44+0:385:11
7Lindus og Thobias -H Rekrutt (28)17:17+6:4311:45
7Marie Bjordal VegganD Rekrutt (19)18:10+5:2712:21
8Synne Utseth BøhlerengenD Rekrutt (19)18:15+5:3212:24
8Christoffer ÅnensenH Rekrutt (28)17:46+7:1212:05
8Petter NæssH 60- (15)22:43+3:558:30
9Maja Kalleson RøedD Rekrutt (19)18:27+5:4412:33
11Ane HustvedtD Rekrutt (19)24:49+12:0616:52
11Morten MoslandH 40- (45)18:35+1:436:41
12Ingrid LuråsD 11-12 (19)39:10+13:2914:05
12Mari KallesonD Rekrutt (19)24:57+12:1416:58
12Vilhelm Skaug Gilhuus-MoeH Rekrutt (28)19:30+8:5613:15
13Olav BirkemoeH Rekrutt (28)19:33+8:5913:17
15Leon KnudsenH Rekrutt (28)19:57+9:2313:34
15Åse LuråsD Rekrutt (19)28:18+15:3519:15
16Tuva Berger GjelstadD Rekrutt (19)29:10+16:2719:50
16Ane Sofie KroghD 13-16 (51)21:01+2:367:24
17Erik PerssonH 17- (70)15:43+1:375:32
18Jan Sverre EdstrømH 50- (46)19:33+2:337:19
19Line Hetle WasbergD Rekrutt (19)38:17+25:3426:02
19Eirik RokkeH Rekrutt (28)23:16+12:4215:49
19Inger Marie RødnesD 13-16 (51)21:34+3:097:35
20Andreas MoldskredH 13-16 (53)20:41+4:107:26
21Birk Eidelbrekt WoldH Rekrutt (28)24:08+13:3416:25
21Amélie AamodtD 13-16 (51)22:29+4:047:55
22Gabriel SolemH Rekrutt (28)24:28+13:5416:38
23Vidar GjelstadH 40- (45)20:33+3:417:23
24Eskil OlaussenH Rekrutt (28)27:25+16:5118:39
24Kristoffer Fiane PedersenH 17- (70)16:24+2:185:46
25Bjørn Kalleson RøedH Rekrutt (28)30:11+19:3720:31
26Simen ÅnensenH Rekrutt (28)30:48+20:1420:57
26Are WigaardH 17- (70)16:30+2:245:48
27Eskil HobølH Rekrutt (28)33:37+23:0322:52
27Johannes Foss LyncheH Rekrutt (28)33:37+23:0322:52
27Martin ReichenbachH 40- (45)21:09+4:177:36
29Ola Marius PedersenH 17- (70)16:35+2:295:50
29Tina KallesonD 13-16 (51)24:47+6:228:43
30Robert HafsrødH 40- (45)22:17+5:258:00
32Anselm ReichenbachH 13-16 (53)23:32+7:018:27
32Eilert AamodtH 40- (45)22:35+5:438:07
32Lavran ThorstensenH 17- (70)16:57+2:515:58
33Runar ThorstensenH 40- (45)22:50+5:588:12
35Endre Rognskog MellaH 13-16 (53)24:33+8:028:49
38Ingrid Solheim UndebergetD 13-16 (51)31:14+12:4910:59
38Stein MellaH 50- (46)23:46+6:468:54
39Haakon KnudsenH 40- (45)27:00+10:089:42
41Marit ValaD 17- (72)20:04+5:017:30
45Bo Utseth BøhlerengenH 13-16 (53)33:07+16:3611:54
45Ludvig RødnesH 17- (70)18:36+4:306:32
54Dagrun Brox RayamajhiD 17- (72)21:47+6:448:09
55Mari FlatekvalD 17- (72)22:33+7:308:26
55Ole Martin EdstrømH 17- (70)20:06+6:007:04
61Line KlyveD 17- (72)26:49+11:4610:02
64Martin LangaasH 17- (70)24:16+10:108:32
68Ingrid Bjørshol HolmD 17- (72)34:41+19:3812:59
0Tale Nordby HvenekildeD 11-12 (19)disqualified
0Jonas KroghH 11-12 (10)disqualified
0Birk ThorstensenH 13-16 (53)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor