Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2017, dag 3

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2017
Arrangørorganisasjon: IL BUL-Tromsø
Dato: onsdag 28 juni 2017 - søndag 2 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 370 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Tuva Nørgaard BjørsethOL Tønsberg og omegn17.5813.06
Kaja BogetvedtIL BUL-Tromsø14.4410.45
Mikkel BogetvedtIL BUL-Tromsø14.2810.33
Leo BogopolskiyUZAO-Team14.3310.37
Lou BonnemaireNOTEAM17.4612.58
Neo BonnemaireNOTEAM17.4612.58
Hanne EngstadIL BUL-Tromsø22.2016.18
Kristine EngstadIL BUL-Tromsø15.3811.24
Erle FosstveitRaumar Orientering17.1012.31
Eirik HessenStokmarknes OL8.516.27
Tobias HovlandNOTEAM15.0210.58
Alva Aurora HusdalStavanger Orienteringsklubb17.0812.30
Lars Kristian JensenStorsteinnes IL15.4611.30
Tuuli KorhonenNOTEAM46.5334.13
Karl KristofferssonVittjärvs IK11.388.29
Age KristvikFossum IF12.158.56
Hanna KultimaLapin Veikot17.4412.56
Kaisa KultimaLapin Veikot13.409.58
Valdemar Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL15.1311.06
Vilmar Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL16.2111.56
Heikki LauriOunasvaaran hiihtoseura9.557.14
Yanis MuilwijkNOTEAM13.239.46
Kerttu MäkitammiNOTEAM25.5318.53
Otto Schjølberg-HenriksenNydalens SK11.038.03
Daniel SkrøvsethIL BUL-Tromsø20.4315.07
Jens Vonen SvaeSarpsborg OL9.507.10
Piko VierinenIL BUL-Tromsø17.2412.42

D -10

2 020 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Hanna RantalaOunasvaaran hiihtoseura23.3011.38
Selma WhiteSøgne og Songdalen OK19.249.36

D 11-12

2 120 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anni RintanenTampereen Pyrintö16.567.59
2Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø17.38+0.428.19
3Inka MäenpääOunasvaaran hiihtoseura17.53+0.578.26
4Lise MarcussenHarstad OL19.46+2.509.19
5Eline Andrea Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø19.54+2.589.23
6Astrid Elida Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø20.57+4.019.52
7Venla PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura28.08+11.1213.16

D 13-14

3 220 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Klara GraversenIL BUL-Tromsø26.418.17
2Silja LauriOunasvaaran hiihtoseura27.41+1.008.35
3Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø27.52+1.118.39
4Emma-Leena PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura30.48+4.079.33
5Elina LauriOunasvaaran hiihtoseura31.32+4.519.47
6Oili HolopainenSuunta 200033.11+6.3010.18
7Hanne MarcussenHarstad OL33.37+6.5610.26
8Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK34.40+7.5910.45
9Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat37.24+10.4311.36

D 13-16N

1 370 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emily Kvaal-TanguayStorsteinnes IL9.377.01

D 15-16

3 630 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna Jacobsen-GaskiBardu IL24.266.43
2Kristine Eide RappRaumar Orientering24.59+0.336.52
3Ane Sofie KroghOppsal Orientering27.07+2.417.28
4Hanne Eide RappRaumar Orientering28.15+3.497.46
5Aino RantalaOunasvaaran hiihtoseura28.27+4.017.50
6Idunn StrandIL BUL-Tromsø29.37+5.118.09

D 17-A kort

3 810 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Amélie WallenhammarHagaby GoIF31.588.23
2Mari BasbergSogndal IL36.12+4.149.30
3Tine Hjelseth LarsenKongsberg OL45.33+13.3511.57

D 17-B

3 220 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Gro StyrvoldLarvik OK33.5110.30
2Ida Gjermundsdotter UrsetIL BUL-Tromsø36.40+2.4911.23
3Kari Schjølberg-HenriksenNydalens SK38.03+4.1211.49
4Eli StensliLøten o-lag38.40+4.4912.00
5Hilde HanssenSørreisa OL40.51+7.0012.41
6Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OK43.37+9.4613.32
Synne StrayKristiansand OKdiskvalifisert
Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert

D 17-C

2 360 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla FosstveitRaumar Orientering29.3012.30
2Mailiss MyrvangBjerkvik IF30.14+0.4412.48
3Anne Kathrine KalagerAsker Skiklubb33.54+4.2414.21
4Maj Lene NystuenRøyken OL33.58+4.2814.23

D 17-18

3 810 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tora IndregardIL BUL-Tromsø27.167.09
2Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK27.41+0.257.15
3Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø29.27+2.117.43
4Eli KolstadMo OK29.46+2.307.48
5Kristiane RogstadKongsberg OL39.38+12.2210.24
6Kathinka RogstadKongsberg OL41.58+14.4211.00
7Martha Skogeng ReitenEmblem IL47.28+20.1212.27
8Solveig SæternesByåsen IL56.35+29.1914.51

D 19-20

4 760 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Heini RintanenTampereen Pyrintö39.238.16
2Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering40.27+1.048.29
3Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering49.17+9.5410.21
4Ingvild OfstadIL BUL-Tromsø54.16+14.5311.24
5Johanna LundkvistOk Vargen1.03.42+24.1913.22

D 21-

5 840 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK40.476.59
2Maria MagnussonSävedalens AIK42.20+1.337.14
3Ingrid GulbrandsenNTNUI44.34+3.477.37
4Marthe GløersenBækkelagets SK44.35+3.487.38
5Anna-Kaisa AsikainenKoovee44.47+4.007.40
6Mari VäänänenKalevan rasti45.25+4.387.46
7Josefine WallenhammarHagaby GoIF46.06+5.197.53
8Marit ValaOppsal Orientering46.45+5.588.00
9Siri EidnesOslostudentenes IK48.29+7.428.18
10Marjo LiikanenGanddal IL48.46+7.598.21
11Josefine KlintbergOK Ravinen49.00+8.138.23
12Emma AnderssonSävedalens AIK49.18+8.318.26
13Evine Westli AndersenLøten o-lag50.31+9.448.39
14Victoria StevensAIRE GB51.17+10.308.46
15Helen MartinsenIL Gular51.19+10.328.47
16Torun AnkjellNordreisa IL51.34+10.478.49
17Audhild Bakken RognstadNTNUI52.20+11.338.57
18Sanna AndelinLahden Taimi52.23+11.368.58
19Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK53.22+12.359.08
20Pernilla TunisIF Femman53.57+13.109.14
21Maria ItkonenLapin Veikot54.08+13.219.16
22Terhi MykkänenKangasala SK55.15+14.289.27
23Tiina HaarlaaHelsingin Suunistajat55.50+15.039.33
24Niamh CorbettCork O57.07+16.209.46
25Emma BergströmVittjärvs IK57.26+16.399.50
26Trine BolstadGanddal IL57.28+16.419.50
27Jenny BengtssonSävedalens AIK58.00+17.139.55
28Elisabeth FriesUmeå OK1.01.16+20.2910.29
29Marianne Opsahl BredesenNTNUI1.01.45+20.5810.34
30Mirja AnderssonOK Sarven1.04.13+23.2610.59
31Trine Disch KihleNTNUI1.10.23+29.3612.03

D 35-

4 330 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kirti RebaneSK Saue Tammed34.267.57
2Rasa IvanauskaiteOK Azuolas44.44+10.1810.19
3Kristin JægerWing OK51.28+17.0211.53
4Taija HeletojaOriveden Ponnistus57.14+22.4813.13

D 40-

3 810 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Viivi-Anne SootsSK Saue Tammed25.076.35
2Zsuzsa FeyIL Tyrving27.28+2.217.12
3Ingvild OsdalHarstad OL30.24+5.177.58
4Katri MäenpääOunasvaaran hiihtoseura31.20+6.138.13
5Angelica BrandqvistTibro OK34.47+9.409.07
6Miia HoviRasti-Jyry34.48+9.419.08
7Hege NornesHarstad OL35.00+9.539.11
8Laura LauriOunasvaaran hiihtoseura36.43+11.369.38
9Rikke NørgaardOL Tønsberg og omegn38.58+13.5110.13
10Tuuli RinnePunkalaitumen Kunto39.13+14.0610.17
11Elena BogopolskayaUZAO-Team40.05+14.5810.31
12Malin KristofferssonVittjärvs IK1.24.26+59.1922.09

D 45-

3 630 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christina WhiteSøgne og Songdalen OK24.426.48
2Mia SaarilaaksoLappeen Riento26.07+1.257.11
3Anna ErikssonOK Landehof28.34+3.527.52
4Arnhild KroghOppsal Orientering28.37+3.557.53
5Hege FeiringIL Tyrving30.15+5.338.20
6Bodil Brun MarcussenHarstad OL30.29+5.478.23
7Mari RintanenTampereen Pyrintö32.29+7.478.56
8Birgitte TorbjørnsenIL Gular33.34+8.529.14
9Irene Felde OlaussenHalden SK34.24+9.429.28
10Janita SkogengEmblem IL35.13+10.319.42
11Ingrid Eide RappRaumar Orientering36.10+11.289.57
12Siri Thortveit MyhreKristiansand OK36.32+11.5010.03
13Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF38.35+13.5310.37
14Stine ArntzenSandefjord OK39.35+14.5310.54
15Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat48.09+23.2713.15
16Veronica ÅmanOK Botnia51.45+27.0314.15

D 50-

3 630 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marja TonderAlatornion Pirkat25.587.09
2Margrete GaskiBardu IL26.44+0.467.21
3Hilde Sofie HansenMo OK29.03+3.058.00
4Kjersti Holt HanssenMåren OK29.06+3.088.00
5Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb29.10+3.128.02
6Marianne NjåsteinIL Tyrving30.02+4.048.16
7Tove StrandMåren OK31.05+5.078.33
8Hillevi ErikssonOK Linné31.38+5.408.42
9Anke MüllerPost SV Dresden32.12+6.148.52
10Tuija HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura33.07+7.099.07
11Annika KuhlinGöteborg Majorna OK33.37+7.399.15
12Eija SipponenPaimion Rasti34.45+8.479.34
13May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering35.51+9.539.52
14Britt KarlsenAskøy OL36.38+10.4010.05
15Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL36.49+10.5110.08
16Sigrid RennaKirkenes IF40.56+14.5811.16
17Anna GöhlmanIL Tyrving41.32+15.3411.26
18Ingvild MulenKristiansand OK45.52+19.5412.38
19Susi RutzOlg Pfäffikon46.38+20.4012.50
20Annette LeonhardtPost SV Dresden48.09+22.1113.15
21Birgit LundkvistOk Vargen51.43+25.4514.14
22Åshild FlatebakkenIL Tyrving57.37+31.3915.52
Beate Lill PedersenIL Sisodiskvalifisert

D 55-

3 330 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Julsrud HaugenHalden SK30.029.01
2Marie HögstrandMarkbygdens OK30.11+0.099.03
3Lisel ArvidssonVäxjö OK30.15+0.139.05
4Elisabeth StrandhagenGöteborg Majorna OK30.23+0.219.07
5Isabelle DermineDauphiné Orientation32.45+2.439.50
6Britt-Mari BengtssonFK Åsen32.47+2.459.50
7Ingrid Opsahl BredesenFossum IF34.29+4.2710.21
8Anne Karin RibeKristiansand OK41.20+11.1812.24
9Anne Margit BrattenMåren OK42.49+12.4712.51
10Kirsti RogstadKongsberg OL43.24+13.2213.01
11Penelope SmirthwaiteMoravian OC46.14+16.1213.53
12Elizabeth DeaneCork O46.52+16.5014.04
13Görel SkoogVäxjö OK47.02+17.0014.07
14Grete BerntsenMåren OK49.03+19.0114.43
Kirsti Grundnes BergIL Tyrvingdiskvalifisert

D 60-

3 010 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørg SvanbergRøyken OL25.108.21
2Inger Lise PettersenKorgen IL26.37+1.278.50
3Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL26.41+1.318.51
4Taina ItkonenLapin Veikot29.10+4.009.41
5Torild HageVaregg Fleridrett29.27+4.179.47
6Trine BarstadWing OK30.25+5.1510.06
7Berit TunisIF Femman34.21+9.1111.24
8Sue StevensAIRE GB37.26+12.1612.26
9Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering38.30+13.2012.47
10Kii KorhonenOunasvaaran hiihtoseura52.20+27.1017.23
11Tarja LiikanenEtelä-Kymen Suunnistajat55.17+30.0718.21
12Reidun BraathenOK Moss1.00.40+35.3020.09

D 65-

3 010 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø28.149.22
2Kari StrandeRingerike OL28.42+0.289.32
3Liisa PeltolaMS Parma29.24+1.109.46
4Guri LøkseSørreisa OL30.21+2.0710.04
5Bodil FredIF Femman34.49+6.3511.34
6Stina ElfvingByåsen IL35.10+6.5611.40
7Ingerid Angell-PetersenFreidig35.52+7.3811.54
8Kari LillealternFreidig38.08+9.5412.40
9Ranveig EfraimsenStorsteinnes IL38.43+10.2912.51
10Anne Marie TimenesHadeland OL40.24+12.1013.25
11Maija KivimäkiHelsingin Suunistajat40.41+12.2713.30
12Signe HeivollSøgne og Songdalen OK43.32+15.1814.27
13Elin Glad BalchenOddersjaa SSK45.31+17.1715.07
14Veslemøy TyssøVarteig OL45.54+17.4015.14
15Eli KristoffersenVerdal OK49.57+21.4316.35
16Aud I SpjelkavikIL Tyrving50.00+21.4616.36
17Yvonne GalborgenEds SK51.45+23.3117.11
18Daina DagisOK Renen53.39+25.2517.49

D 70-

2 340 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgitte BekkelundRøyken OL29.3012.36
2Anne-Marie PedersenBjerkvik IF35.26+5.5615.08
3Hjørdis ØvreåsBotne SK41.58+12.2817.56
4Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK46.47+17.1719.59
5Åse Eng MusumOL Trollelg47.44+18.1420.23
6Torhild Nesmann HalvorsenSøgne og Songdalen OK56.17+26.4724.03

D 75-

2 340 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Brita Eilertsen GrønliFørde IL29.3912.40
2Unni DrageHaugerud IF33.09+3.3014.10
3Grete UrsetVingelen IL40.59+11.2017.30
4Kari SollidVerdal OK54.12+24.3323.09
5Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1.00.26+30.4725.49
6Marta FersnesKristiansand OK1.12.21+42.4230.55
7Elisabeth RothacherOlg Pfäffikon1.21.48+52.0934.57

H -10

2 020 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Gaute MundalØstmarka OK29.0814.25
Sulo SaarilaaksoLappeen Riento14.597.25
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL16.348.12
Onni VierinenIL BUL-Tromsø36.1117.54

H 11-12

2 120 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gjermund OsdalHarstad OL13.516.31
2Håkon GrønliFørde IL15.49+1.587.27
3Dagfinn GjerstadOsterøy IL21.14+7.2310.00
4Heine Elias HusdalStavanger Orienteringsklubb28.43+14.5213.32

H 11-12N

1 370 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emil VierinenIL BUL-Tromsø8.045.53
2Brage FosstveitRaumar Orientering8.47+0.436.24
3Vegard MundalØstmarka OK9.15+1.116.45
4Eetu VierinenIL BUL-Tromsø10.24+2.207.35
5Lauri KultimaLapin Veikot11.38+3.348.29

H 13-14

3 220 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans UrsetIL BUL-Tromsø19.366.05
2Eirik FrostAlta OL22.44+3.087.03
3Jussi RantalaOunasvaaran hiihtoseura24.34+4.587.37
4Daniel NystuenRøyken OL26.34+6.588.15
5Henning StrandIL BUL-Tromsø27.22+7.468.29
6Oskar JohannessenBjerkvik IF30.58+11.229.37
7Jørgen Eliseussen-SkalleHarstad OL31.30+11.549.46
8Jonas KroghOppsal Orientering43.02+23.2613.21
9Martin Biribakken StrandStorsteinnes IL44.15+24.3913.44
Isak Jacobsen-GaskiBardu ILdiskvalifisert

H 15-16

3 810 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eskil FrischknechtAlta OL27.407.15
2Ethan TebbuttLEI29.13+1.337.40
3Gard FrostAlta OL29.52+2.127.50
4Jon MarcussenHarstad OL30.13+2.337.55
5Håkon SæternesByåsen IL30.24+2.447.58
6Gaute FosstveitRaumar Orientering33.08+5.288.41
7Vegard StangnesOK Silsand34.36+6.569.04
8Jesper LundinIL BUL-Tromsø35.33+7.539.19

H 17-A kort

4 330 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bendik MyrvangBjerkvik IF32.557.36
2Andreas Foss WestgaardAlta OL35.08+2.138.06
3Daniel Høyer IversenNTNUI46.34+13.3910.45
4Sverre GrafferRingerike OL54.07+21.1212.29

H 17-B

3 220 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kaspar AuglandBergens TF24.457.41
2Hallvard AuglandBergens TF28.21+3.368.48
3Jens Olav HessenStokmarknes OL32.47+8.0210.10
4Stig-Tore PedersenGanddal IL45.58+21.1314.16
Henrik JohannessenBjerkvik IFdiskvalifisert

H 17-C

2 360 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar FosstveitRaumar Orientering21.008.53
2Eivind HemmingsenStorsteinnes IL36.08+15.0815.18

FH 17-N

1 370 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik Elverum FredriksenBjerkvik IF30.2522.12

H 17-18

4 780 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magnus GjerstadVaregg Fleridrett28.586.03
2Roope RuuhialaHiisirasti28.59+0.016.03
3Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering30.34+1.366.23
4Øyvind Eliseussen-SkalleHarstad OL30.58+2.006.28

H 19-20

5 840 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb35.276.04
2Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL39.35+4.086.46
3Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering40.30+5.036.56
4Aapo TonderSK Vuoksi43.05+7.387.22
5Hallvard Arntzen FossSandefjord OK44.01+8.347.32
6Arttu TaulavuoriAlatornion Pirkat47.01+11.348.03
7Lars Eliseussen-SkalleHarstad OL1.02.20+26.5310.40

H 21-

6 340 m, 43 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Topi AnjalaKoovee33.535.20 Last ned GPS-spor i gpx-format
2Anders VisterNydalens SK34.46+0.535.29
3Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering34.59+1.065.31
4Rasmus Rørholt TheisenNTNUI35.04+1.115.31
5Antti VainioMS Parma36.22+2.295.44
6Topi PenttinenOK Trian36.34+2.415.46
7Jere SipponenIFK Lidingö SOK37.24+3.315.53
8Fredrik EliassonHalden SK37.32+3.395.55
9Jakob WallenhammarHagaby GoIF38.05+4.126.00
10Sverre Turter SandvoldNTNUI38.41+4.486.06
11Håvard Krey HansenOK Silsand38.43+4.506.06
12Anders Felde OlaussenNTNUI39.07+5.146.10
13Rune NygaardIL Gular39.11+5.186.10
14Juho-Matti TaivainenNavi39.14+5.216.11
15Panu TeittinenKangasala SK39.22+5.296.12
16Halvor Eid NielsenÄrla IF39.43+5.506.15
17Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät40.35+6.426.24
18Miika HernelahtiKalevan rasti41.10+7.176.29
19Olav Johannes DeelstraOppsal Orientering41.18+7.256.30
20Vidar WenselSørreisa OL41.45+7.526.35
21Torkil Eide SolstadIL Tyrving42.17+8.246.40
22Harald KalagerNTNUI42.57+9.046.46
23Eero-Matti VainioMS Parma43.03+9.106.47
24Cillin CorbettCork O43.27+9.346.51
25Martin AnkelOK Alehof44.19+10.266.59
26Anders Tønnessen RødFana IL44.50+10.577.04
27Tapio HaarlaaHelsingin Suunistajat45.16+11.237.08
28Jakob Kalvig SkoganNTNUI45.27+11.347.10
29Kari KokkinenLahden Taimi46.41+12.487.21
30Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseura48.22+14.297.37
31Rasmus LarssonOK Alehof48.41+14.487.40
32Jacob Berg LofthusNTNUI50.39+16.467.59
33Tuomas FjällströmAnttolan Urheilijat52.25+18.328.16
34Evaldas JadenkusOK Azuolas53.16+19.238.24
35Johnny NimvikLunds OK55.55+22.028.49
36Håvar ØstvikBardu IL1.11.35+37.4211.17
37Torstein MellemNydalens SK1.19.22+45.2912.31
38Gustav BoquistIK Uven1.21.15+47.2212.48
39Marius ØieLøten o-lag1.22.27+48.3413.00
40Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1.47.02+1.13.0916.52
Torgeir SkjeldnesBardu ILdiskvalifisert
Hans Petter MathisenFredrikstad SKdiskvalifisert
Per CarlborgLinköpings OKdiskvalifisert

H 35-

5 840 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teemu LaasanenPorrassalmen Nuorisoseura42.187.14
2Juha VierinenIL BUL-Tromsø48.39+6.218.19
3Knut Øyvind JohansenBardu IL48.45+6.278.20
4Petri KuvaPorrassalmen Nuorisoseura57.22+15.049.49

H 40-

4 780 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableOK Ravinen26.555.37
2Finn Terje UbergKristiansand OK29.42+2.476.12
2Amund BeitnesOK 7729.42+2.476.12
4Sami LevijokiHiidenkiertäjät30.12+3.176.19
5Even Angell-PetersenNydalens SK33.38+6.437.02
6Henning SpjelkavikIL Tyrving33.42+6.477.03
7Trond DøskelandFana IL33.44+6.497.03
8Miko SaarilaaksoLappeen Riento34.34+7.397.13
9Juha RantalaOunasvaaran hiihtoseura35.07+8.127.20
10Atle PedersenFossum IF36.04+9.097.32
11Gennady BogopolskiyUZAO-Team36.20+9.257.36
12Tomi RinnePunkalaitumen Kunto38.02+11.077.57
13Espen JohannessenBjerkvik IF38.03+11.087.57
14Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat38.28+11.338.02
15Ottar K KvaalStorsteinnes IL39.37+12.428.17
16Anthony Covey-CrumpJesus OK54.51+27.5611.28

H 45-

4 760 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK27.235.45
2Thomas FrostAlta OL27.26+0.035.45
3Jesper David JensenFarum-Tisvilde OK27.44+0.215.49
4Mats LuspaIFK Kiruna33.22+5.597.00
5Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat33.55+6.327.07
6Roar ReitenEmblem IL35.30+8.077.27
7Espen SvaeSarpsborg OL36.30+9.077.40
8Hans Helmer SæternesByåsen IL36.31+9.087.40
9Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL36.36+9.137.41
10Øystein RappRaumar Orientering38.30+11.078.05
11Dag MarcussenHarstad OL40.58+13.358.36
12Bjørnar ØdegårdstuenAlta OL42.26+15.038.54
13Thomas ÅmanOK Botnia43.38+16.159.10
14Roar MyhreKristiansand OK48.56+21.3310.16
15Jesse WhiteSøgne og Songdalen OK56.53+29.3011.57
16Juha KultimaLapin Veikot58.36+31.1312.18

H 50-

4 330 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hannu LauriOunasvaaran hiihtoseura29.476.52
2Trond-Henry SkjønsfjellNordreisa IL30.06+0.196.57
3Magnus KarlssonOK Landehof31.18+1.317.13
4Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering32.40+2.537.32
5Hans-Martin VaengSørreisa OL32.41+2.547.32
6Pål AuglandBergens TF32.43+2.567.33
7Fred Arne JacobsenBardu IL32.45+2.587.33
8Axel Juell TheisenMellembygd OL33.14+3.277.40
9Lars LundkvistSeskarö IF33.31+3.447.44
10Håkon BrynjulfsenOK Silsand34.15+4.287.54
11Fred-Arne SivertsenKristiansand OK34.54+5.078.03
12Morten KildeboHalden SK35.39+5.528.13
13Jørn K RemloIL Siso36.10+6.238.21
14Fred Inge EilertsenKirkenes IF36.19+6.328.23
15Jens LindströmTibro OK36.24+6.378.24
16Roar PedersenOppsal Orientering38.04+8.178.47
17Petri KeskitaloOunasvaaran hiihtoseura38.32+8.458.53
18Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK39.00+9.139.00
19Torkjel NesheimIL Tyrving39.12+9.259.03
20Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb39.52+10.059.12
21Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell40.37+10.509.22
22Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell43.03+13.169.56
23Helge GrafferRingerike OL43.43+13.5610.05
24Fritz RothacherOlg Pfäffikon43.51+14.0410.07
25Are NjåsteinIL Tyrving46.39+16.5210.46
26Ole Morten WieMo OK48.54+19.0711.17
27Lasse SkalleHarstad OL49.59+20.1211.32
28Martin FrischknechtAlta OL50.15+20.2811.36
Jussi BorgenströmHyvinkään Rastidiskvalifisert

H 55-

4 120 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Linné27.116.35
2Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL27.43+0.326.43
3Lars FremstadLarvik OK29.33+2.227.10
4Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura30.55+3.447.30
5Matti SipponenPaimion Rasti31.11+4.007.34
6Arild IngdalMellembygd OL31.29+4.187.38
7Richard Zeiner-GundersenFossum IF31.45+4.347.42
8Hallvard BergIL Tyrving31.56+4.457.45
9Jan BlandkjennKristiansand OK32.09+4.587.48
10Lars-Erik FiskumIL Tyrving32.53+5.427.58
11Kristen RibeKristiansand OK33.49+6.388.12
12Leif Kåre BessebergEiker OL34.02+6.518.15
13Kristian StorsveenLøten o-lag34.09+6.588.17
14Kristian KalagerAsker Skiklubb34.41+7.308.25
15Mika RuuhialaHiisirasti34.42+7.318.25
16Arne KlintbergEksjö SOK36.31+9.208.51
17Øystein DybeslandSøgne og Songdalen OK36.39+9.288.53
18Pål Woldstad HanssenEiker OL38.06+10.559.14
19Morten KarlsenMåren OK38.43+11.329.23
20Even Woldstad HanssenEiker OL39.39+12.289.37
21Hansjoerg RutzOlg Pfäffikon40.39+13.289.51
22Steve SmirthwaiteMoravian OC46.45+19.3411.20
23Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering48.54+21.4311.52
24Tom RådahlIL Tyrving53.01+25.5012.52
Ingar HalsSogndal ILdiskvalifisert

H 60-

4 120 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torgeir StrandhagenRøyken OL29.477.13
2Clas FriesUmeå OK30.13+0.267.20
3Morten DueMåren OK30.53+1.067.29
4Morten DåsnesRingerike OL31.42+1.557.41
5Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK31.54+2.077.44
6Anders FriesUmeå OK32.06+2.197.47
7Svein Harald HansenOK Silsand32.51+3.047.58
8Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubb33.10+3.238.03
9Tor Ragnar AndersenHalden SK33.37+3.508.09
10Carl-Göran StrutzEds SK34.03+4.168.15
11Eirik NordbrødenHalden SK34.08+4.218.17
12Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar34.38+4.518.24
13Bengt TunisIF Femman34.49+5.028.27
14Arnulf VillmoKorgen IL36.00+6.138.44
15Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK36.09+6.228.46
16Sven ErikssonGamlakarleby IF36.45+6.588.55
17Ueli Hebeisenthurgorienta37.35+7.489.07
18Kjell SvanbergRøyken OL37.44+7.579.09
19Gisle Nordahl DueMåren OK38.26+8.399.19
20Edvin SivertsenVerdal OK38.30+8.439.20
21Gunnar BrattliMo OK39.09+9.229.30
22Mats StrandhagenGöteborg Majorna OK40.03+10.169.43
23Bård NatvigNittedal OL41.30+11.4310.04
24Ingar SolbergOlderskog IL41.36+11.4910.05
25Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering44.56+15.0910.54
26Bjørn L. BasbergVaregg Fleridrett45.20+15.3311.00
27Ørjan Eirik ValestrandFana IL45.55+16.0811.08
28Rolf Gunnar BredesenFossum IF50.52+21.0512.20
29Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IF51.18+21.3112.27
30Per Dag NordkveldeHedrum OL59.45+29.5814.30

H 65-

3 330 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering21.466.32
2Bjørn BergerByåsen IL22.47+1.016.50
3Tor TrøanHadeland OL23.30+1.447.03
4Jean DermineDauphiné Orientation24.00+2.147.12
5Ola BroxOL Toten-Troll25.11+3.257.33
6John KvaalVerdal OK26.20+4.347.54
7Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg27.18+5.328.11
8Frank Glad BalchenOddersjaa SSK27.22+5.368.13
9Knut LillealternFreidig27.36+5.508.17
10Jan Gaute BuvikKorgen IL28.10+6.248.27
11Lars G SkoogVäxjö OK30.42+8.569.13
12Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat31.17+9.319.23
13Ove Gunnar JacobsenStokke IL32.30+10.449.45
14Nils Olav VennevikFreidig34.42+12.5610.25
15Arvid GalborgenEds SK37.17+15.3111.11

H 70-

3 330 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erling PedersenIL Siso25.237.37
2Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK26.11+0.487.51
3John Thomas PetersenNittedal OL26.55+1.328.04
4Bjørn SpjelkavikIL Tyrving28.18+2.558.29
5Kurt GrønliFørde IL28.27+3.048.32
6Hasse BergstrømIL Tyrving30.31+5.089.09
7Mats DahlbergIFK Kiruna30.35+5.129.11
8Geir HusdalTIF Viking32.08+6.459.38
9Tuomo PeltolaMS Parma32.33+7.109.46
10Widar Taxth LølandHisøy OK33.22+7.5910.01
11Floke BredlandSøgne og Songdalen OK34.32+9.0910.22
12Geir TrøanKolbotn og Skimt OL34.46+9.2310.26
13Knut SkjesolWing OK36.21+10.5810.54
14Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura39.36+14.1311.53
15Sverre KristoffersenVerdal OK39.47+14.2411.56
16Arne TyssøVarteig OL43.07+17.4412.56
17Chris HirtOLC Kapreolo50.59+25.3615.18
18Asbjørn PedersenIL Siso1.02.45+37.2218.50
Gunnar KvaalStorsteinnes ILdiskvalifisert
Tore Angell-PetersenFreidigdiskvalifisert
Jan LøvlundNordreisa ILdiskvalifisert
Ivar HelgesenSørreisa OLdiskvalifisert

H 75-

2 340 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leidulv VinjeNidarøst OK18.578.05
2Jan Asbjørn EriksenSørreisa OL22.33+3.369.38
3Knut SkipleVoss IL22.56+3.599.48
4Odd MusumOL Trollelg23.15+4.189.56
5Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering24.15+5.1810.21
6Gunnar J. AlsakerÅrstad IL25.30+6.3310.53
7Alfred SteinerOLC Kapreolo27.09+8.1211.36
8Eivind HagenHadeland OL27.30+8.3311.45
9Johan Arnt JohansenNord-Østerdal OK30.09+11.1212.53
10Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange30.12+11.1512.54
11Øyvind JohannessenBardu IL1.10.17+51.2030.02
12Per FersnesKristiansand OK1.13.00+54.0331.11
Magnar ØvreåsBotne SKdiskvalifisert

H 80-

2 340 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag24.5010.36
2Tor DrageHaugerud IF29.50+5.0012.44
3Johannes SollidVerdal OK45.55+21.0519.37

A Lang

5 050 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elias KuukkaTampereen Pyrintö26.375.16
2Joel EngvallBodens BK33.45+7.086.40
3Panu HyvönenSK Pohjant37.46+11.097.28
4Friman SamiHyvinkään Rasti39.04+12.277.44
5Colm O`HalloranCork O40.45+14.088.04
6Simon EngvallBodens BK41.56+15.198.18
7Jaakko RissanenLapin Veikot46.28+19.519.12
8Ingrid Jenvin StøenNOTEAM46.33+19.569.13
9Janne TurpiainenHyvinkään Rasti47.40+21.039.26
10Seppo KonttajärviSK Uranus49.37+23.009.49
11Tobias BoströmIL BUL-Tromsø56.57+30.2011.16
12Andreas EngvallBodens BK1.00.24+33.4711.57
13Birgit KorvaldNydalens SK1.02.51+36.1412.26
14Heidi SinevaaraOunasvaaran hiihtoseura1.12.37+46.0014.22
Morten Roger AndersenHalden SKdiskvalifisert

A Kort

3 860 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders DahlinOK Sarven24.306.20
2Alice HugossonIFK Lidingö SOK41.41+17.1110.47
3Maija HoikkanenAnttolan Urheilijat43.20+18.5011.13
4Laura LaakkonenTampereen Pyrintö44.20+19.5011.29
5Matts EngvallBodens BK45.56+21.2611.53
6Magnhild KvaalVerdal OK48.47+24.1712.38
7Iain TebbuttLEI52.35+28.0513.37
8Mina Oline SkreddernesLaksefjord IL57.37+33.0714.55
9Anders KristofferssonVittjärvs IK1.05.02+40.3216.50
10Trond FossSandefjord OK1.11.19+46.4918.28
Hector HainesIFK Lidingö SOKbrutt

B

2 970 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Matti RintanenKangasala SK26.008.45
2Timo RintanenKangasala SK33.42+7.4211.20
3Guro Varvin HjelsengHalden SK36.00+10.0012.07
4Bjørn JakobsenMolde og omegn 37.38+11.3812.40
5Eija RantalaOunasvaaran hiihtoseura38.11+12.1112.51
6Randi HegstadByåsen IL39.48+13.4813.24
7Petter Stensli ForsethLøten o-lag46.53+20.5315.47
8Åshild BjørneremNOTEAM51.35+25.3517.22
9Ingela KlintbergEksjö SOK52.36+26.3617.42
10Eva EkelundIFK Kiruna1.10.28+44.2823.43
Viveka BollmarkOK Linnédiskvalifisert
Basile BonnemaireNOTEAMdiskvalifisert
Helle J. FrischknechtAlta OLdiskvalifisert
Sara StrayKristiansand OKdiskvalifisert

C Lang

2 900 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tore MundalØstmarka OK24.158.21
2Ulf ArvidssonVäxjö OK28.30+4.159.49
3Ingrid Felde OlaussenHalden SK30.16+6.0110.26
4Beate Norsted KildeboHalden SK38.52+14.3713.24

C Kort

2 270 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synnøve VonenSarpsborg OL26.5711.52
2Mari HageNOTEAM27.35+0.3812.09
3Bonnie CasteleynNOTEAM28.35+1.3812.35
4Ingrid OxaasMo OK33.53+6.5614.55
5Laila ØstgårdNOTEAM34.06+7.0915.01
6Guri-Anne HauanNOTEAM40.53+13.5618.00
7Karin StrutzEds SK45.38+18.4120.06
8Maria BergströmOK Varje55.42+28.4524.32
9Ylva MuilwijkNOTEAM1.00.43+33.4626.44

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor