Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2017, dag 2

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2017
Arrangørorganisasjon: IL BUL-Tromsø
Dato: onsdag 28 juni 2017 - søndag 2 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 870 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Leo BogopolskiyUZAO-Team33.5518.08
Karoline BroxNOTEAM50.3727.04
Erle FosstveitRaumar Orientering38.3820.39
Eirik HessenStokmarknes OL22.3612.05
Maiken HovlandNOTEAM36.5019.41
Tobias HovlandNOTEAM37.3320.04
Alva Aurora HusdalStavanger Orienteringsklubb41.5422.24
Karl KristofferssonVittjärvs IK26.5614.24
Age KristvikFossum IF35.4219.05
Hanna KultimaLapin Veikot44.2823.46
Kaisa KultimaLapin Veikot28.3515.17
Minda Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL37.4020.08
Vilmar Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL37.4020.08
Heikki LauriOunasvaaran hiihtoseura32.3817.27
Vilde LorentsenOK Silsand49.2526.25
Jens Vonen SvaeSarpsborg OL21.5311.42
Vebjørn Undstad RostadmoIL BUL-Tromsø33.5218.06
Kristoffer Nian Brovoll VaengSørreisa OL37.1419.54
Piko VierinenIL BUL-Tromsø44.1223.38

D -10

1 890 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mari Alsos HöglinHarstad OL21.4011.27
Hanna RantalaOunasvaaran hiihtoseura31.4816.49
Selma WhiteSøgne og Songdalen OK23.3312.27

D 11-12

2 770 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Inka MäenpääOunasvaaran hiihtoseura27.5410.04
2Astrid Elida Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø29.55+2.0110.48
3Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø29.57+2.0310.48
4Lise MarcussenHarstad OL32.31+4.3711.44
5Anni RintanenTampereen Pyrintö34.23+6.2912.24
6Venla PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura43.29+15.3515.41
7Eline Andrea Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø53.50+25.5619.26

D 13-14

4 020 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silja LauriOunasvaaran hiihtoseura36.098.59
2Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat37.10+1.019.14
3Klara GraversenIL BUL-Tromsø39.35+3.269.50
4Emma-Leena PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura40.55+4.4610.10
5Oili HolopainenSuunta 200041.07+4.5810.13
6Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø41.26+5.1710.18
7Hanne MarcussenHarstad OL46.09+10.0011.28
8Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK50.01+13.5212.26
9Helene Alsos HöglinHarstad OL51.59+15.5012.55
10Elina LauriOunasvaaran hiihtoseura55.10+19.0113.43
11Marita OlsenBjerkvik IF59.33+23.2414.48
12Serine Skogeng ReitenEmblem IL1.01.46+25.3715.21

D 15-16

4 730 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ane Sofie KroghOppsal Orientering37.217.53
2Idunn StrandIL BUL-Tromsø46.09+8.489.45
3Anna Jacobsen-GaskiBardu IL46.54+9.339.54
4Aino RantalaOunasvaaran hiihtoseura56.47+19.2612.00

D 17-A kort

5 230 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sara Angell BakkeLillomarka OL55.0110.31
2Mari BasbergSogndal IL59.13+4.1211.19
3Lene Carina OlsenBjerkvik IF1.02.25+7.2411.56
4Tine Hjelseth LarsenKongsberg OL1.03.28+8.2712.08 Last ned GPS-spor i gpx-format

D 17-B

4 020 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hilde HanssenSørreisa OL56.5114.08
2Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering59.54+3.0314.54
3Eli StensliLøten o-lag1.06.01+9.1016.25
Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Anne Gro StyrvoldLarvik OKdiskvalifisert

D 17-C

4 130 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla FosstveitRaumar Orientering1.05.5215.56
2Maj Lene NystuenRøyken OL1.34.37+28.4522.54
Mailiss MyrvangBjerkvik IFdiskvalifisert

D 17-18

5 230 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat42.568.12
2Eli KolstadMo OK44.33+1.378.31
3Tora IndregardIL BUL-Tromsø49.15+6.199.25
4Martha Skogeng ReitenEmblem IL56.05+13.0910.43
5Kristiane RogstadKongsberg OL57.12+14.1610.56
6Kathinka RogstadKongsberg OL1.06.36+23.4012.44
7Solveig SæternesByåsen IL1.17.48+34.5214.52

D 19-20

7 410 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Heini RintanenTampereen Pyrintö1.08.209.13
2Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering1.18.14+9.5410.33
3Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering1.52.06+43.4615.07
4Johanna LundkvistOk Vargen2.03.28+55.0816.39

D 21-

9 090 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1.06.347.19
2Maria MagnussonSävedalens AIK1.08.50+2.167.34
3Mari VäänänenKalevan rasti1.09.19+2.457.37
4Jenny BengtssonSävedalens AIK1.10.22+3.487.44
5Ingrid GulbrandsenNTNUI1.10.32+3.587.45
6Marthe GløersenBækkelagets SK1.10.40+4.067.46
7Helen MartinsenIL Gular1.11.35+5.017.52
8Anna-Kaisa AsikainenKoovee1.11.42+5.087.53
9Audhild Bakken RognstadNTNUI1.16.12+9.388.22
10Victoria StevensAIRE GB1.17.09+10.358.29
11Evine Westli AndersenLøten o-lag1.17.42+11.088.32
12Sanna AndelinLahden Taimi1.18.06+11.328.35
13Marjo LiikanenGanddal IL1.18.23+11.498.37
14Marit ValaOppsal Orientering1.20.01+13.278.48
15Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK1.20.26+13.528.50
16Ellen ForsgrenIL BUL-Tromsø1.21.09+14.358.55 Last ned GPS-spor i gpx-format
17Josefine KlintbergOK Ravinen1.23.26+16.529.10
18Pernilla TunisIF Femman1.23.48+17.149.13
19Emma AnderssonSävedalens AIK1.24.23+17.499.16
20Tiina HaarlaaHelsingin Suunistajat1.24.24+17.509.17
21Terhi MykkänenKangasala SK1.27.09+20.359.35
22Elisabeth FriesUmeå OK1.27.14+20.409.35
23Marianne Opsahl BredesenNTNUI1.27.25+20.519.37
24Trine BolstadGanddal IL1.29.31+22.579.50
25Maria ItkonenLapin Veikot1.33.38+27.0410.18
26Natalie LerdahlHarstad OL1.36.47+30.1310.38
Niamh CorbettCork Odiskvalifisert
Josefine WallenhammarHagaby GoIFdiskvalifisert

D 35-

6 410 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kirti RebaneSK Saue Tammed56.348.49
2Tonje MidttunBardu IL1.05.51+9.1710.16
3Rasa IvanauskaiteOK Azuolas1.15.37+19.0311.47
4Taija HeletojaOriveden Ponnistus1.22.04+25.3012.48
5Kristin JægerWing OK1.23.27+26.5313.01

D 40-

5 230 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Zsuzsa FeyIL Tyrving42.138.04
2Katri MäenpääOunasvaaran hiihtoseura47.46+5.339.07
3Miia HoviRasti-Jyry51.06+8.539.46
4Viivi-Anne SootsSK Saue Tammed51.12+8.599.47
5Ingvild OsdalHarstad OL51.17+9.049.48
6Trine AlsosHarstad OL52.36+10.2310.03 Last ned GPS-spor i gpx-format
7Malin KristofferssonVittjärvs IK54.55+12.4210.30
8Laura LauriOunasvaaran hiihtoseura58.55+16.4211.15
9Angelica BrandqvistTibro OK59.25+17.1211.21
10Tuuli RinnePunkalaitumen Kunto1.03.16+21.0312.05
11Elena BogopolskayaUZAO-Team1.10.21+28.0813.27

D 45-

4 730 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mia SaarilaaksoLappeen Riento39.088.16
2Hege FeiringIL Tyrving40.04+0.568.28
3Christina WhiteSøgne og Songdalen OK40.52+1.448.38
4Mari RintanenTampereen Pyrintö41.03+1.558.40
5Ragnhild BalsvikOsterøy IL43.32+4.249.12
6Arnhild KroghOppsal Orientering44.41+5.339.26
7Siri Thortveit MyhreKristiansand OK44.56+5.489.29
8Janita SkogengEmblem IL45.35+6.279.38
9Anna ErikssonOK Landehof46.06+6.589.44
10Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat47.13+8.059.58
11Bodil Brun MarcussenHarstad OL47.47+8.3910.06
12Birgitte TorbjørnsenIL Gular54.04+14.5611.25
13Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF1.02.49+23.4113.16
14Stine ArntzenSandefjord OK1.06.33+27.2514.04
15Veronica ÅmanOK Botnia1.08.47+29.3914.32

D 50-

4 730 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb42.198.56
2Hilde Sofie HansenMo OK42.28+0.098.58
3Kjersti Holt HanssenMåren OK44.23+2.049.23
4Britt Helene FossøyNotodden OL45.11+2.529.33
5Marja TonderAlatornion Pirkat46.30+4.119.49
6Marianne NjåsteinIL Tyrving46.46+4.279.53
7Hillevi ErikssonOK Linné47.00+4.419.56
8Tove StrandMåren OK47.01+4.429.56
9May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering48.51+6.3210.19
10Anke MüllerPost SV Dresden49.13+6.5410.24
11Eija SipponenPaimion Rasti51.31+9.1210.53
12Margrete GaskiBardu IL52.07+9.4811.01
13Åshild FlatebakkenIL Tyrving54.19+12.0011.29
14Eli Charlotte NordmoMellembygd OL54.58+12.3911.37
15Susi RutzOlg Pfäffikon57.33+15.1412.10
16Britt KarlsenAskøy OL58.11+15.5212.18
17Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL1.03.25+21.0613.24
18Ingvild MulenKristiansand OK1.03.45+21.2613.28
19Annette LeonhardtPost SV Dresden1.04.21+22.0213.36
20Birgit LundkvistOk Vargen1.13.24+31.0515.31
21Anna GöhlmanIL Tyrving1.27.48+45.2918.33
22Beate Lill PedersenIL Siso1.31.05+48.4619.15
23Hege HeibergHadeland OL1.33.37+51.1819.47

D 55-

4 560 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elisabeth StrandhagenGöteborg Majorna OK51.0411.11
2Anne Julsrud HaugenHalden SK52.32+1.2811.31
3Marie HögstrandMarkbygdens OK52.39+1.3511.32
4Isabelle DermineDauphiné Orientation56.25+5.2112.22
5Kirsti Grundnes BergIL Tyrving57.10+6.0612.32
6Lisel ArvidssonVäxjö OK57.50+6.4612.40
7Anne Karin RibeKristiansand OK1.06.04+15.0014.29
8Ingrid Opsahl BredesenFossum IF1.07.32+16.2814.48
9Grete BerntsenMåren OK1.08.15+17.1114.58
10Görel SkoogVäxjö OK1.08.26+17.2215.00
11Anne Margit BrattenMåren OK1.16.05+25.0116.41
12Elizabeth DeaneCork O1.52.00+1.00.5624.33
Tove Evensen MathisenPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 60-

3 320 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørg SvanbergRøyken OL32.009.38
2Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL35.44+3.4410.45
3Inger Lise PettersenKorgen IL36.58+4.5811.08
4Torild HageVaregg Fleridrett39.25+7.2511.52
5Taina ItkonenLapin Veikot42.11+10.1112.42
6Trine BarstadWing OK43.47+11.4713.11
7Berit TunisIF Femman51.22+19.2215.28
8Sue StevensAIRE GB51.39+19.3915.33
9Tarja LiikanenEtelä-Kymen Suunnistajat1.02.04+30.0418.41
10Reidun BraathenOK Moss1.04.09+32.0919.19
11Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering1.04.42+32.4219.29

D 65-

3 320 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø40.0712.05
2Guri LøkseSørreisa OL41.29+1.2212.29
3Bodil FredIF Femman42.05+1.5812.40
4Kari StrandeRingerike OL42.10+2.0312.42
5Liisa PeltolaMS Parma46.52+6.4514.06
6Stina ElfvingByåsen IL49.36+9.2914.56
7Ranveig EfraimsenStorsteinnes IL52.00+11.5315.39
8Ingerid Angell-PetersenFreidig56.51+16.4417.07
9Signe HeivollSøgne og Songdalen OK57.32+17.2517.19
10Anne Marie TimenesHadeland OL1.00.03+19.5618.05
11Veslemøy TyssøVarteig OL1.00.16+20.0918.09
12Maija KivimäkiHelsingin Suunistajat1.01.29+21.2218.31
13Eli KristoffersenVerdal OK1.02.17+22.1018.45
14Aud I SpjelkavikIL Tyrving1.03.03+22.5618.59
15Yvonne GalborgenEds SK1.04.14+24.0719.20
16Kari LillealternFreidig1.06.39+26.3220.04
17Elin Glad BalchenOddersjaa SSK1.10.38+30.3121.16
18Daina DagisOK Renen1.14.34+34.2722.27

D 70-

2 870 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgitte BekkelundRøyken OL41.5914.37
2Åse Eng MusumOL Trollelg48.46+6.4716.59
3Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK55.05+13.0619.11
4Anne-Marie PedersenBjerkvik IF55.18+13.1919.16
5Siri Wilberg AabelBækkelagets SK1.06.56+24.5723.19
Torhild Nesmann HalvorsenSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Gerd YttervikHisøy OKdiskvalifisert
Hjørdis ØvreåsBotne SKdiskvalifisert

D 75-

2 870 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni DrageHaugerud IF49.1517.09
2Grete UrsetVingelen IL54.41+5.2619.03
3Brita Eilertsen GrønliFørde IL56.02+6.4719.31
4Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1.08.27+19.1223.51
5Kari SollidVerdal OK1.42.07+52.5235.34
6Elisabeth RothacherOlg Pfäffikon2.14.03+1.24.4846.42

H -10

1 890 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Valdemar Kvaal-KarlsenStorsteinnes IL36.4619.27
Sulo SaarilaaksoLappeen Riento19.3510.21
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL28.5615.18
Onni VierinenIL BUL-Tromsø44.0523.19

H 11-12

2 770 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gjermund OsdalHarstad OL26.159.28
2Håkon GrønliFørde IL27.46+1.3110.01
3Dagfinn GjerstadOsterøy IL35.11+8.5612.42
4Heine Elias HusdalStavanger Orienteringsklubb1.12.06+45.5126.01

H 11-12N

1 870 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emil VierinenIL BUL-Tromsø13.397.17
2Lauri KultimaLapin Veikot18.21+4.429.48
3Brage FosstveitRaumar Orientering21.34+7.5511.31
4Eetu VierinenIL BUL-Tromsø41.03+27.2421.57

H 13-14

4 020 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans UrsetIL BUL-Tromsø25.366.22
2Jussi RantalaOunasvaaran hiihtoseura29.39+4.037.22
3Jonas KroghOppsal Orientering34.57+9.218.41
4Eirik FrostAlta OL36.54+11.189.10
5Henning StrandIL BUL-Tromsø38.15+12.399.30
6Daniel NystuenRøyken OL45.02+19.2611.12
7Oskar JohannessenBjerkvik IF47.29+21.5311.48
8Isak Jacobsen-GaskiBardu IL58.56+33.2014.39

H 13-16C

4 130 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jo Randar HolmøyHadeland OL1.01.3014.53

H 15-16

5 230 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eskil FrischknechtAlta OL39.087.28
2Håkon SæternesByåsen IL47.03+7.558.59
3Vegard StangnesOK Silsand48.42+9.349.18
4Gard FrostAlta OL50.18+11.109.37
5Jon MarcussenHarstad OL51.00+11.529.45
6Jesper LundinIL BUL-Tromsø51.15+12.079.47
7Ethan TebbuttLEI51.24+12.169.49
Gaute FosstveitRaumar Orienteringdiskvalifisert

H 17-A kort

6 410 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Peter CarlsenSturla, IF59.429.18
2Sigurd Oxaas WieMo OK1.11.45+12.0311.11
3Daniel Høyer IversenNTNUI1.13.45+14.0311.30 Last ned GPS-spor i gpx-format
4Sverre GrafferRingerike OL2.00.31+1.00.4918.48

H 17-B

4 020 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hallvard AuglandBergens TF35.358.51
2Kaspar AuglandBergens TF43.38+8.0310.51
3Jens Olav HessenStokmarknes OL48.53+13.1812.09
4Henrik JohannessenBjerkvik IF58.48+23.1314.37
5Stig-Tore PedersenGanddal IL59.36+24.0114.49

H 17-C

4 130 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eivind HemmingsenStorsteinnes IL43.0710.26
2Gunnar FosstveitRaumar Orientering44.57+1.5010.53

H 17-N

1 870 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henning Kvaal-TanguayStorsteinnes IL14.007.29

FH 17-N

1 870 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik Elverum FredriksenBjerkvik IF52.2328.00

H 17-18

8 120 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magnus GjerstadVaregg Fleridrett58.447.13
2Roope RuuhialaHiisirasti1.02.56+4.127.45
3Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering1.03.16+4.327.47

H 19-20

9 090 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb56.356.13
2Arttu TaulavuoriAlatornion Pirkat1.07.20+10.457.24
3Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL1.07.50+11.157.27
4Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering1.08.06+11.317.29
5Aapo TonderSK Vuoksi1.12.47+16.128.00
6Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1.22.42+26.079.05
7Sondre LorentsenOK Silsand1.23.29+26.549.11

H 21-

10 410 m, 43 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Topi AnjalaKoovee1.00.085.46 Last ned GPS-spor i gpx-format
2Sami-Petteri JuopperiPellon Ponsi1.00.40+0.325.49
3Rasmus Rørholt TheisenNTNUI1.01.20+1.125.53
4Anders VisterNydalens SK1.01.25+1.175.53
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering1.02.33+2.256.00
6Topi PenttinenOK Trian1.02.43+2.356.01
7Halvor Eid NielsenÄrla IF1.05.18+5.106.16
8Fredrik EliassonHalden SK1.05.20+5.126.16
9Rune NygaardIL Gular1.05.49+5.416.19
10Antti VainioMS Parma1.06.13+6.056.21
11Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa IL1.06.46+6.386.24
12Erling SommerfeldtTurun Metsänkävijät1.08.20+8.126.33
13Juho-Matti TaivainenNavi1.08.45+8.376.36
14Tuomas FjällströmAnttolan Urheilijat1.09.01+8.536.37
15Jakob WallenhammarHagaby GoIF1.09.07+8.596.38
16Sverre Turter SandvoldNTNUI1.09.11+9.036.38
17Carl Henrik BjørsethOL Tønsberg og omegn1.09.24+9.166.40
18Håvard Krey HansenOK Silsand1.09.35+9.276.41
19Miika HernelahtiKalevan rasti1.09.44+9.366.41
20Jere SipponenIFK Lidingö SOK1.10.03+9.556.43
21Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät1.10.17+10.096.45
22Olav Johannes DeelstraOppsal Orientering1.11.40+11.326.53
23Hans Petter MathisenFredrikstad SK1.12.26+12.186.57
24Jakob Kalvig SkoganNTNUI1.14.20+14.127.08
25Tapio HaarlaaHelsingin Suunistajat1.15.38+15.307.15
26Eero-Matti VainioMS Parma1.15.54+15.467.17
27Panu TeittinenKangasala SK1.17.21+17.137.25
28Rasmus LarssonOK Alehof1.18.38+18.307.33
29Harald KalagerNTNUI1.20.30+20.227.43
30Markus GladNydalens SK1.20.38+20.307.44
31Kari KokkinenLahden Taimi1.21.19+21.117.48
32Cillin CorbettCork O1.22.36+22.287.56
33Martin AnkelOK Alehof1.25.42+25.348.13
34Anders DahlinOK Sarven1.26.46+26.388.20
35Bjørn Johannessen FieldGneist, IL1.27.04+26.568.21
36Jacob Berg LofthusNTNUI1.28.03+27.558.27
37Vegar SkildheimIL BUL-Tromsø1.29.50+29.428.37
38Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseura1.30.40+30.328.42
39Sven-Are PaulsenBardu IL1.31.39+31.318.48
40Evaldas JadenkusOK Azuolas1.36.21+36.139.15
41Håvar ØstvikBardu IL1.48.47+48.3910.26
Per CarlborgLinköpings OKdiskvalifisert
Gustav BoquistIK Uvendiskvalifisert

H 35-

9 090 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teemu LaasanenPorrassalmen Nuorisoseura1.01.436.47
2Runar JohansenIL BUL-Tromsø1.16.57+15.148.27
3Juha VierinenIL BUL-Tromsø1.18.43+17.008.39
4Petri KuvaPorrassalmen Nuorisoseura1.31.45+30.0210.05
5Knut Øyvind JohansenBardu IL1.33.57+32.1410.20

H 40-

8 120 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableOK Ravinen54.146.40
2Finn Terje UbergKristiansand OK55.42+1.286.51
3Ottar K KvaalStorsteinnes IL59.06+4.527.16
4Sami LevijokiHiidenkiertäjät1.00.15+6.017.25
5Trond DøskelandFana IL1.04.24+10.107.55
6Amund BeitnesOK 771.04.47+10.337.58
7Miko SaarilaaksoLappeen Riento1.05.09+10.558.01
8Henning SpjelkavikIL Tyrving1.08.02+13.488.22
9Juha RantalaOunasvaaran hiihtoseura1.08.22+14.088.25
10Helge MidttunBardu IL1.10.22+16.088.39
11Tomi RinnePunkalaitumen Kunto1.11.49+17.358.50
12Gennady BogopolskiyUZAO-Team1.21.19+27.0510.00
13Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat1.22.54+28.4010.12
14Atle PedersenFossum IF1.27.04+32.5010.43
15Espen JohannessenBjerkvik IF1.27.36+33.2210.47
16Anthony Covey-CrumpJesus OK1.51.28+57.1413.43

H 45-

7 410 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK49.056.37
2Thomas FrostAlta OL49.22+0.176.39
3Jesper David JensenFarum-Tisvilde OK53.27+4.227.12
4Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL55.43+6.387.31
5Mats LuspaIFK Kiruna1.00.56+11.518.13
6Roar ReitenEmblem IL1.01.16+12.118.16
7Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat1.02.40+13.358.27
8Hans Helmer SæternesByåsen IL1.05.17+16.128.48
9Espen SvaeSarpsborg OL1.11.40+22.359.40
10Magnus HöglinHarstad OL1.18.30+29.2510.35
11Juha KultimaLapin Veikot1.25.44+36.3911.34 Last ned GPS-spor i gpx-format
12Dag MarcussenHarstad OL1.26.31+37.2611.40
13Roar MyhreKristiansand OK1.34.24+45.1912.44
14Jesse WhiteSøgne og Songdalen OK1.34.37+45.3212.46
15Thomas ÅmanOK Botnia1.46.30+57.2514.22
Bjørnar ØdegårdstuenAlta OLdiskvalifisert

H 50-

6 410 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hannu LauriOunasvaaran hiihtoseura48.537.37
2Magnus KarlssonOK Landehof51.40+2.478.03
3Håkon BrynjulfsenOK Silsand51.44+2.518.04
4Trond-Henry SkjønsfjellNordreisa IL52.00+3.078.06
5Jussi BorgenströmHyvinkään Rasti53.20+4.278.19
6Morten KildeboHalden SK53.25+4.328.20
7Axel Juell TheisenMellembygd OL53.56+5.038.24
8Lars LundkvistSeskarö IF54.24+5.318.29
9Jens LindströmTibro OK56.09+7.168.45
10Hans-Martin VaengSørreisa OL56.34+7.418.49
11Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb59.24+10.319.16
12Ole Morten WieMo OK1.00.42+11.499.28
13Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering1.02.11+13.189.42
14Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell1.02.13+13.209.42
15Petri KeskitaloOunasvaaran hiihtoseura1.03.23+14.309.53
16Roar PedersenOppsal Orientering1.05.55+17.0210.17
17Fred Arne JacobsenBardu IL1.06.49+17.5610.25
18Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK1.09.20+20.2710.48
19Jørn K RemloIL Siso1.10.39+21.4611.01
20Pål AuglandBergens TF1.12.40+23.4711.20
21Bjørn GulbrandsenAsker Skiklubb1.15.19+26.2611.44
22Torkjel NesheimIL Tyrving1.16.00+27.0711.51
23Helge GrafferRingerike OL1.17.32+28.3912.05
24Fritz RothacherOlg Pfäffikon1.21.22+32.2912.41
25Are NjåsteinIL Tyrving1.23.52+34.5913.05
26Martin FrischknechtAlta OL1.26.30+37.3713.29
27Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell1.30.06+41.1314.03

H 55-

5 780 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jan BlandkjennKristiansand OK44.547.46
2Ingar HalsSogndal IL45.51+0.577.55
3Lars-Erik FiskumIL Tyrving47.09+2.158.09
4Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura48.05+3.118.19
5Lars FremstadLarvik OK48.08+3.148.19
6Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL49.10+4.168.30
7Stefan LundOK Linné49.48+4.548.36
8Anders FossøyNotodden OL49.58+5.048.38
9Hallvard BergIL Tyrving51.08+6.148.50
10Matti SipponenPaimion Rasti52.34+7.409.05
11Arild IngdalMellembygd OL53.19+8.259.13
12Kristen RibeKristiansand OK53.36+8.429.16
13Richard Zeiner-GundersenFossum IF55.45+10.519.38
14Arne KlintbergEksjö SOK56.22+11.289.45
15Mika RuuhialaHiisirasti57.32+12.389.57
16Morten KarlsenMåren OK58.41+13.4710.09
17Truls AngellLillomarka OL1.01.28+16.3410.38
18Øystein DybeslandSøgne og Songdalen OK1.01.44+16.5010.40
19Even Woldstad HanssenEiker OL1.02.09+17.1510.45
20Kristian StorsveenLøten o-lag1.06.19+21.2511.28
21Pål Woldstad HanssenEiker OL1.07.04+22.1011.36
22Hansjoerg RutzOlg Pfäffikon1.11.18+26.2412.20
23Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1.17.09+32.1513.20
Tom RådahlIL Tyrvingdiskvalifisert

H 60-

5 780 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK43.397.33
2Torgeir StrandhagenRøyken OL46.35+2.568.03
3Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK46.57+3.188.07
4Morten DåsnesRingerike OL47.01+3.228.08
5Anders FriesUmeå OK47.04+3.258.08
6Svein Harald HansenOK Silsand48.48+5.098.26
7Morten DueMåren OK49.23+5.448.32
8Eirik NordbrødenHalden SK51.35+7.568.55
9Carl-Göran StrutzEds SK53.02+9.239.10
10Tor Ragnar AndersenHalden SK53.56+10.179.19
11Bengt TunisIF Femman54.01+10.229.20
12Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar55.59+12.209.41
13Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK56.22+12.439.45
14Leif GulbrandsenSørreisa OL56.27+12.489.45
15Bjørn L. BasbergVaregg Fleridrett57.13+13.349.53
16Arnulf VillmoKorgen IL58.35+14.5610.08
17Ørjan Eirik ValestrandFana IL58.46+15.0710.10
18Gunnar BrattliMo OK58.50+15.1110.10
19Gisle Nordahl DueMåren OK59.24+15.4510.16
20Kjell SvanbergRøyken OL59.29+15.5010.17
21Ueli Hebeisenthurgorienta1.00.28+16.4910.27
22Edvin SivertsenVerdal OK1.02.29+18.5010.48
23Sven ErikssonGamlakarleby IF1.03.33+19.5410.59
24Bård NatvigNittedal OL1.03.59+20.2011.04
25Ingar SolbergOlderskog IL1.05.41+22.0211.21 Last ned GPS-spor i gpx-format
26Mats StrandhagenGöteborg Majorna OK1.06.59+23.2011.35
27Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering1.15.08+31.2912.59
28Per Dag NordkveldeHedrum OL1.19.52+36.1313.49
29Egil KarlsenAskøy OL1.20.17+36.3813.53
30Rolf Gunnar BredesenFossum IF1.31.21+47.4215.48
31Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IF1.34.37+50.5816.22
Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Ken Ragnarssonok kompassendiskvalifisert

H 65-

4 560 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering37.408.15
2Ola BroxOL Toten-Troll38.14+0.348.23
3Tor TrøanHadeland OL40.00+2.208.46
4Jan Gaute BuvikKorgen IL40.36+2.568.54
5Bjørn BergerByåsen IL41.19+3.399.03
6John KvaalVerdal OK43.29+5.499.32
7Jean DermineDauphiné Orientation43.33+5.539.33
8Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg43.59+6.199.38
9Knut LillealternFreidig46.19+8.3910.09
10Frank Glad BalchenOddersjaa SSK48.34+10.5410.39
11Lars G SkoogVäxjö OK52.43+15.0311.33
12Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat55.02+17.2212.04
13Arvid GalborgenEds SK56.13+18.3312.19
14Nils Olav VennevikFreidig57.21+19.4112.34
15Ove Gunnar JacobsenStokke IL1.03.24+25.4413.54
Bernt TollefsenIL GeoFormdiskvalifisert

H 70-

4 560 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tore Angell-PetersenFreidig41.549.11
2Erling PedersenIL Siso42.23+0.299.17
3Nils NymoMellembygd OL43.38+1.449.34
4John Thomas PetersenNittedal OL44.15+2.219.42
5Ivar HelgesenSørreisa OL45.25+3.319.57
6Jan LøvlundNordreisa IL48.09+6.1510.33
7Hasse BergstrømIL Tyrving49.32+7.3810.51
8Kurt GrønliFørde IL50.19+8.2511.02
9Mats DahlbergIFK Kiruna53.27+11.3311.43
10Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura55.04+13.1012.04
11Widar Taxth LølandHisøy OK56.20+14.2612.21
12Tuomo PeltolaMS Parma56.21+14.2712.21
13Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK1.01.05+19.1113.23
14Sverre KristoffersenVerdal OK1.01.10+19.1613.24
15Geir TrøanKolbotn og Skimt OL1.01.13+19.1913.25
16Gunnar KvaalStorsteinnes IL1.03.06+21.1213.50
17Bjørn SpjelkavikIL Tyrving1.04.31+22.3714.08
18Asbjørn PedersenIL Siso1.09.54+28.0015.19
19Arne TyssøVarteig OL1.10.44+28.5015.30
20Floke BredlandSøgne og Songdalen OK1.13.22+31.2816.05
Chris HirtOLC Kapreolodiskvalifisert

H 75-

2 870 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leidulv VinjeNidarøst OK26.129.07
2Jan Asbjørn EriksenSørreisa OL31.12+5.0010.52
3Magnar ØvreåsBotne SK33.04+6.5211.31
4Knut SkipleVoss IL33.41+7.2911.44
5Odd MusumOL Trollelg33.49+7.3711.46
6Gunnar J. AlsakerÅrstad IL36.08+9.5612.35
7Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering37.11+10.5912.57
8Eivind HagenHadeland OL38.12+12.0013.18
9Alfred SteinerOLC Kapreolo40.16+14.0414.01
10Johan Arnt JohansenNord-Østerdal OK42.06+15.5414.40
11Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange45.22+19.1015.48
12Øyvind JohannessenBardu IL2.34.42+2.08.3053.54
Per FersnesKristiansand OKdiskvalifisert

H 80-

2 870 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tor DrageHaugerud IF37.2713.02
2Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag41.57+4.3014.37
3Johannes SollidVerdal OK1.07.34+30.0723.32

A Lang

7 140 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Panu HyvönenSK Pohjant54.287.37
2Joel EngvallNOTEAM54.52+0.247.41
3Seppo KonttajärviSK Uranus1.03.04+8.368.49
4Friman SamiHyvinkään Rasti1.04.02+9.348.58
5Jaakko RissanenLapin Veikot1.18.00+23.3210.55
6Ingrid Jenvin StøenNOTEAM1.19.11+24.4311.05
7Heidi SinevaaraOunasvaaran hiihtoseura2.03.05+1.08.3717.14

A Kort

4 730 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Janne TurpiainenHyvinkään Rasti46.129.46
2Tore SandemIndre Østfold OK48.11+1.5910.11
3Simon EngvallNOTEAM48.25+2.1310.14
4Matts EngvallNOTEAM52.03+5.5111.00
5Amélie WallenhammarHagaby GoIF55.35+9.2311.45
6Alice HugossonIFK Lidingö SOK55.53+9.4111.48
7Magnhild KvaalVerdal OK1.02.06+15.5413.07
8Mina Oline SkreddernesLaksefjord IL1.13.49+27.3715.36
9Birgit KorvaldNydalens SK1.18.45+32.3316.38
10Iain TebbuttLEI1.23.02+36.5017.33
11Maija HoikkanenAnttolan Urheilijat1.49.54+1.03.4223.14

B

4 020 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders KristofferssonVittjärvs IK33.028.13
2Silje CarlsenSturla, IF51.06+18.0412.42
3Eija RantalaOunasvaaran hiihtoseura56.23+23.2114.01
4Trond FossSandefjord OK58.05+25.0314.26
5Matti RintanenKangasala SK1.00.48+27.4615.07
6Kirsti NyaasNOTEAM1.01.07+28.0515.12
7Katinka EvensenÅs-NMBU Orientering1.12.45+39.4318.05
8Petter Stensli ForsethLøten o-lag1.13.23+40.2118.15
9Randi HegstadByåsen IL1.25.24+52.2221.14
10Guri-Anne HauanNOTEAM1.27.05+54.0321.39
11Viveka BollmarkOK Linné1.38.03+1.05.0124.23
Grete OlsenBjerkvik IFdiskvalifisert
Timo RintanenKangasala SKdiskvalifisert

C Kort

3 190 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mirja AnderssonOK Sarven32.2510.09
2Laila ØstgårdNOTEAM1.00.03+27.3818.49
3Ingela KlintbergNOTEAM1.00.40+28.1519.01
4Eva EkelundIFK Kiruna1.03.01+30.3619.45
5Synnøve VonenSarpsborg OL1.12.53+40.2822.50
6Karin StrutzEds SK1.27.34+55.0927.27
Ingrid OxaasMo OKdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor