Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2017, dag 1

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2017
Arrangørorganisasjon: IL BUL-Tromsø
Dato: onsdag 28 juni 2017 - søndag 2 juli 2017

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 910 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Erle FosstveitRaumar Orientering38.5620.23
Eirik HessenStokmarknes OL22.1711.40
Karl KristofferssonVittjärvs IK23.4812.27
Age KristvikFossum IF34.1417.55
Hanna KultimaLapin Veikot44.3823.22
Kaisa KultimaLapin Veikot35.0618.22
Heikki LauriOunasvaaran hiihtoseura22.2411.43
Helle Ragnarssonok kompassen40.4721.21
Martin RostadmoIL BUL-Tromsø27.4014.29
Anna Elisabeth SkålsvikBodø og Omegn IF Orientering23.1212.08
Jens Vonen SvaeSarpsborg OL18.199.35
Vebjørn Undstad RostadmoIL BUL-Tromsø36.3719.10
Piko VierinenIL BUL-Tromsø34.3318.05
Leo BogopolskiyUZAO-Teamdiskvalifisert

D -10

2 040 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mari Alsos HöglinHarstad OL28.0713.46
Hanna RantalaOunasvaaran hiihtoseura37.3618.25
Jessica SvärdIF Thor40.5320.02
Selma WhiteSøgne og Songdalen OKbrutt

D 11-12

2 080 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anni RintanenTampereen Pyrintö26.2912.43
2Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø28.56+2.2713.54
3Inka MäenpääOunasvaaran hiihtoseura32.54+6.2515.49
4Lise MarcussenHarstad OL33.17+6.4816.00
5Eline Andrea Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø34.37+8.0816.38
6Astrid Elida Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø36.37+10.0817.36
7Venla PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura42.26+15.5720.24

D 13-14

2 880 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silja LauriOunasvaaran hiihtoseura25.328.51
2Klara GraversenIL BUL-Tromsø26.51+1.199.19
3Oili HolopainenSuunta 200027.45+2.139.38
4Emma-Leena PortimojärviOunasvaaran hiihtoseura28.09+2.379.46
5Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø28.31+2.599.54
6Helene Alsos HöglinHarstad OL28.35+3.039.55
7Hanne MarcussenHarstad OL31.02+5.3010.46
8Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK31.15+5.4310.51
9Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat31.29+5.5710.55
10Elina LauriOunasvaaran hiihtoseura35.58+10.2612.29
11Marita OlsenBjerkvik IF38.34+13.0213.23

D 15-16

3 480 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ane Sofie KroghOppsal Orientering37.3710.48
2Aino RantalaOunasvaaran hiihtoseura42.37+5.0012.14
3Idunn StrandIL BUL-Tromsø43.38+6.0112.32

D 17-A kort

3 840 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mari BasbergSogndal IL42.4211.07
3Tine Hjelseth LarsenKongsberg OL55.12+12.3014.22
Lene Carina OlsenBjerkvik IFdiskvalifisert
Sara Angell BakkeLillomarka OLdiskvalifisert

D 17-B

2 880 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hilde HanssenSørreisa OL27.549.41
2Anne Gro StyrvoldLarvik OK37.46+9.5213.06
3Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering40.51+12.5714.11
4Eli StensliLøten o-lag41.16+13.2214.19
5Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OK45.18+17.2415.43

D 17-C

2 940 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla FosstveitRaumar Orientering43.4614.53
2Mailiss MyrvangBjerkvik IF58.04+14.1819.45

D 17-18

3 840 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eli KolstadMo OK36.219.27
2Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat36.25+0.049.29
3Lina SvärdIF Thor37.57+1.369.52
4Martha Skogeng ReitenEmblem IL43.37+7.1611.21
5Tora IndregardIL BUL-Tromsø48.44+12.2312.41
6Kristiane RogstadKongsberg OL51.34+15.1313.25
7Solveig SæternesByåsen IL1.10.24+34.0318.20
8Kathinka RogstadKongsberg OL1.10.31+34.1018.21

D 19-20

4 060 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering42.0510.21
2Heini RintanenTampereen Pyrintö43.32+1.2710.43
3Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering46.16+4.1111.23
4Ingvild OfstadIL BUL-Tromsø1.10.53+28.4817.27
5Johanna LundkvistOk Vargen1.19.48+37.4319.39

D 21-

5 240 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK41.327.55
2Gunilla SvärdIF Thor44.26+2.548.28
3Maria MagnussonSävedalens AIK45.06+3.348.36
4Mari VäänänenKalevan rasti45.43+4.118.43
5Josefine KlintbergOK Ravinen45.59+4.278.46
6Ingrid GulbrandsenNTNUI47.41+6.099.05
7Jenny BengtssonSävedalens AIK48.56+7.249.20
8Evine Westli AndersenLøten o-lag49.43+8.119.29
9Victoria StevensAIRE GB50.52+9.209.42
10Tiina HaarlaaHelsingin Suunistajat51.08+9.369.45
11Helen MartinsenIL Gular51.28+9.569.49
12Sanna AndelinLahden Taimi51.52+10.209.53
12Marianne Opsahl BredesenNTNUI51.52+10.209.53
14Marthe GløersenBækkelagets SK52.17+10.459.58
15Anna-Kaisa AsikainenKoovee53.08+11.3610.08
16Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK53.14+11.4210.09
17Emma AnderssonSävedalens AIK53.15+11.4310.09
18Audhild Bakken RognstadNTNUI55.02+13.3010.30
19Pernilla TunisIF Femman55.12+13.4010.32
20Eveliina HirvonenPaimion Rasti56.06+14.3410.42
21Marjo LiikanenGanddal IL56.42+15.1010.49
22Josefine WallenhammarHagaby GoIF57.55+16.2311.03
23Terhi MykkänenKangasala SK58.39+17.0711.11
24Maria ItkonenLapin Veikot58.47+17.1511.13
25Elisabeth FriesUmeå OK59.21+17.4911.19
26Natalie LerdahlHarstad OL1.04.32+23.0012.18
27Niamh CorbettCork O1.04.44+23.1212.21
28Helen HanstockÖstersunds OK1.05.06+23.3412.25
29Emilie Westli AndersenLøten o-lag1.05.39+24.0712.31
30Trine BolstadGanddal IL1.08.44+27.1213.07
31Ellen ForsgrenIL BUL-Tromsø1.09.28+27.5613.15 Last ned GPS-spor i gpx-format
32Mirja AnderssonOK Sarven1.15.47+34.1514.27

D 35-

3 760 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tonje MidttunBardu IL46.0212.14
2Kirti RebaneSK Saue Tammed48.12+2.1012.49
3Rasa IvanauskaiteOK Azuolas54.27+8.2514.28
4Taija HeletojaOriveden Ponnistus54.47+8.4514.34
5Kristin JægerWing OK1.03.52+17.5016.59

D 40-

2 890 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Viivi-Anne SootsSK Saue Tammed37.22+3.0312.55
2Katri MäenpääOunasvaaran hiihtoseura40.17+5.5813.56
3Malin KristofferssonVittjärvs IK34.1911.52
3Miia HoviRasti-Jyry42.40+8.2114.45
4Trine AlsosHarstad OL47.55+13.3616.34 Last ned GPS-spor i gpx-format
5Angelica BrandqvistTibro OK49.03+14.4416.58
6Kari Solem AuneByåsen IL50.22+16.0317.25
7Ingvild OsdalHarstad OL52.47+18.2818.15
8Laura LauriOunasvaaran hiihtoseura53.54+19.3518.39
9Rikke NørgaardOL Tønsberg og omegn54.03+19.4418.42
10Elena BogopolskayaUZAO-Team1.04.57+30.3822.28
11Tuuli RinnePunkalaitumen Kunto1.05.26+31.0722.38
Zsuzsa FeyIL Tyrvingdiskvalifisert

D 45-

3 480 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mia SaarilaaksoLappeen Riento32.599.28
2Hege FeiringIL Tyrving33.27+0.289.36
3Christina WhiteSøgne og Songdalen OK34.01+1.029.46
4Ragnhild BalsvikOsterøy IL35.25+2.2610.10
5Mari RintanenTampereen Pyrintö35.35+2.3610.13
6Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat36.08+3.0910.22
7Arnhild KroghOppsal Orientering37.55+4.5610.53
8Bodil Brun MarcussenHarstad OL42.38+9.3912.15
9Anna ErikssonOK Landehof43.38+10.3912.32
10Siri Thortveit MyhreKristiansand OK43.58+10.5912.38
11Janita SkogengEmblem IL49.59+17.0014.21
12Birgitte TorbjørnsenIL Gular58.40+25.4116.51
13Veronica ÅmanOK Botnia1.06.46+33.4719.11
14Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF1.10.49+37.5020.20

D 50-

3 480 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marianne NjåsteinIL Tyrving35.3910.14
2Tove StrandMåren OK35.41+0.0210.15
3Marja TonderAlatornion Pirkat35.50+0.1110.17
4Britt Helene FossøyNotodden OL36.13+0.3410.24
5Hillevi ErikssonOK Linné36.33+0.5410.30
6Randi L.H. BirkelandEgersund OK36.59+1.2010.37
7Eli Charlotte NordmoMellembygd OL38.27+2.4811.02
8Hilde Sofie HansenMo OK38.32+2.5311.04
9Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb38.55+3.1611.10
10Kjersti Holt HanssenMåren OK39.52+4.1311.27
11Margrete GaskiBardu IL41.38+5.5911.57
12Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL42.18+6.3912.09
13May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering43.39+8.0012.32
14Eija SipponenPaimion Rasti43.58+8.1912.38
15Anke MüllerPost SV Dresden44.01+8.2212.38
16Ingvild MulenKristiansand OK48.05+12.2613.49
17Britt KarlsenAskøy OL48.10+12.3113.50
18Susi RutzOlg Pfäffikon50.24+14.4514.28
19Annette LeonhardtPost SV Dresden56.26+20.4716.12
20Beate Lill PedersenIL Siso59.00+23.2116.57
21Åshild FlatebakkenIL Tyrving1.06.44+31.0519.10
22Birgit LundkvistOk Vargen1.09.36+33.5720.00
23Anna GöhlmanIL Tyrving1.15.21+39.4221.39
24Hege HeibergHadeland OL1.19.54+44.1522.57
Tuija HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseuradiskvalifisert

D 55-

3 060 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Julsrud HaugenHalden SK31.2610.16
2Elisabeth StrandhagenGöteborg Majorna OK31.30+0.0410.17
3Lisel ArvidssonVäxjö OK32.09+0.4310.30
4Marie HögstrandMarkbygdens OK33.17+1.5110.52
5Isabelle DermineDauphiné Orientation34.47+3.2111.22
6Kirsti Grundnes BergIL Tyrving35.58+4.3211.45
7Ingrid Opsahl BredesenFossum IF39.49+8.2313.00
8Anne Karin RibeKristiansand OK42.06+10.4013.45
9Elizabeth DeaneCork O42.31+11.0513.53
10Görel SkoogVäxjö OK42.38+11.1213.55
11Tove Evensen MathisenPorsgrunn OL42.53+11.2714.00
12Grete BerntsenMåren OK43.23+11.5714.10
13Kirsti RogstadKongsberg OL44.00+12.3414.22
14Anne Margit BrattenMåren OK44.43+13.1714.36
15Penelope SmirthwaiteMoravian OC45.33+14.0714.53

D 60-

2 740 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL29.1010.38
2Bjørg SvanbergRøyken OL29.35+0.2510.47
3Inger Lise PettersenKorgen IL31.28+2.1811.29
4Taina ItkonenLapin Veikot35.05+5.5512.48
5Torild HageVaregg Fleridrett35.29+6.1912.57
6Trine BarstadWing OK35.52+6.4213.05
7Berit TunisIF Femman39.22+10.1214.22
8Sue StevensAIRE GB42.33+13.2315.31
9Reidun BraathenOK Moss42.48+13.3815.37
10Tarja LiikanenEtelä-Kymen Suunnistajat49.27+20.1718.02
11Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering49.58+20.4818.14

D 65-

2 740 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari StrandeRingerike OL29.1710.41
2Liisa PeltolaMS Parma31.25+2.0811.27
3Guri LøkseSørreisa OL32.24+3.0711.49
4Bodil FredIF Femman35.29+6.1212.57
5Stina ElfvingByåsen IL37.56+8.3913.50
6Ingerid Angell-PetersenFreidig39.00+9.4314.14
7Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø39.12+9.5514.18
8Kari LillealternFreidig40.58+11.4114.57
9Anne Marie TimenesHadeland OL41.06+11.4915.00
10Ranveig EfraimsenStorsteinnes IL42.53+13.3615.39
11Signe HeivollSøgne og Songdalen OK48.57+19.4017.51
12Elin Glad BalchenOddersjaa SSK50.47+21.3018.32
13Yvonne GalborgenEds SK51.32+22.1518.48
14Aud I SpjelkavikIL Tyrving52.53+23.3619.18
15Eli KristoffersenVerdal OK53.46+24.2919.37
16Maija KivimäkiHelsingin Suunistajat54.10+24.5319.46
17Veslemøy TyssøVarteig OL1.00.20+31.0322.01
18Daina DagisOK Renen1.02.55+33.3822.57

D 70-

2 540 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgitte BekkelundRøyken OL36.0714.13
2Åse Eng MusumOL Trollelg37.25+1.1814.43
3Gerd YttervikHisøy OK39.51+3.4415.41
4Anne-Marie PedersenBjerkvik IF42.20+6.1316.40
5Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK43.18+7.1117.02
6Hjørdis ØvreåsBotne SK52.32+16.2520.40
7Torhild Nesmann HalvorsenSøgne og Songdalen OK54.23+18.1621.24

D 75-

2 540 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni DrageHaugerud IF38.5515.19
2Brita Eilertsen GrønliFørde IL42.50+3.5516.51
3Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag58.03+19.0822.51
4Kari SollidVerdal OK1.03.03+24.0824.49
5Marta FersnesKristiansand OK1.10.43+31.4827.50
6Elisabeth RothacherOlg Pfäffikon1.25.02+46.0733.28
Grete UrsetVingelen ILdiskvalifisert

H -10

1 910 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Magnus Friedhelm KlavenessMåren OK26.5714.06
Sulo SaarilaaksoLappeen Riento36.5619.20
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL39.1620.33
Onni VierinenIL BUL-Tromsø44.2323.14

H 11-12

2 080 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon GrønliFørde IL24.5711.59
2Dagfinn GjerstadOsterøy IL32.02+7.0515.24
3Gjermund OsdalHarstad OL33.47+8.5016.14

H 11-12N

1 910 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eetu VierinenIL BUL-Tromsø18.139.32
2Brage FosstveitRaumar Orientering19.10+0.5710.02
3Emil VierinenIL BUL-Tromsø19.41+1.2810.18
4Lauri KultimaLapin Veikot21.44+3.3111.22

H 13-14

2 880 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans UrsetIL BUL-Tromsø18.256.23
2Jussi RantalaOunasvaaran hiihtoseura22.18+3.537.44
3Oskar JohannessenBjerkvik IF23.25+5.008.07
4Henning StrandIL BUL-Tromsø25.35+7.108.52
5Eirik FrostAlta OL26.20+7.559.08
6Jonas KroghOppsal Orientering44.35+26.1015.28

H 13-16C

2 940 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jo Randar HolmøyHadeland OL32.1310.57

H 15-16

3 840 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gard FrostAlta OL39.4210.20
2Ethan TebbuttLEI47.56+8.1412.28
3Vegard StangnesOK Silsand48.18+8.3612.34
4Jon MarcussenHarstad OL48.38+8.5612.39
5Gaute FosstveitRaumar Orientering50.39+10.5713.11
6Eskil FrischknechtAlta OL50.59+11.1713.16
7Håkon SæternesByåsen IL1.01.13+21.3115.56
Jesper LundinIL BUL-Tromsødiskvalifisert Last ned GPS-spor i gpx-format

H 17-A kort

3 760 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigurd Oxaas WieMo OK45.1912.03
2Daniel Høyer IversenNTNUI50.38+5.1913.27 Last ned GPS-spor i gpx-format
3Peter CarlsenSturla, IF52.44+7.2514.01
4Sverre GrafferRingerike OL1.00.04+14.4515.58

H 17-B

2 880 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hallvard AuglandBergens TF25.168.46
2Henrik JohannessenBjerkvik IF29.58+4.4210.24
3Kaspar AuglandBergens TF30.48+5.3210.41
4Jens Olav HessenStokmarknes OL33.36+8.2011.40
5Stig-Tore PedersenGanddal IL43.36+18.2015.08

H 17-C

2 940 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar FosstveitRaumar Orientering28.269.40
2Eivind HemmingsenStorsteinnes IL36.25+7.5912.23

H 17-N

1 910 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henning Kvaal-TanguayStorsteinnes IL14.417.41

FH 17-N

1 910 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik Elverum FredriksenBjerkvik IF50.3026.26

H 17-18

4 690 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Roope RuuhialaHiisirasti38.048.06
2Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering38.50+0.468.16
3Magnus GjerstadVaregg Fleridrett40.02+1.588.32
4Erling StangnesOK Silsand46.56+8.5210.00

H 19-20

5 240 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb38.457.23
2Mats Jørgen Nordmo IngdalMellembygd OL42.38+3.538.08
3Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering44.44+5.598.32
4Aapo TonderSK Vuoksi58.58+20.1311.15
5Arttu TaulavuoriAlatornion Pirkat1.04.54+26.0912.23
Sondre LorentsenOK Silsanddiskvalifisert

H 21-

6 120 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans Petter MathisenFredrikstad SK39.166.24
2Anders VisterNydalens SK39.29+0.136.27
3Rasmus Rørholt TheisenNTNUI39.50+0.346.30
4Tobias HenrikssonOK Trian40.26+1.106.36
5Topi AnjalaKoovee41.00+1.446.41 Last ned GPS-spor i gpx-format
6Per CarlborgLinköpings OK41.42+2.266.48
7Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering41.49+2.336.49
8Fredrik EliassonHalden SK42.39+3.236.58
9Topi PenttinenOK Trian43.21+4.057.05
10Antti VainioMS Parma43.48+4.327.09
11Miika HernelahtiKalevan rasti44.06+4.507.12
12Juho-Matti TaivainenNavi44.10+4.547.13
13Rune NygaardIL Gular45.43+6.277.28
14Jakob WallenhammarHagaby GoIF46.02+6.467.31
15Sverre Turter SandvoldNTNUI46.48+7.327.38
16Halvor Eid NielsenÄrla IF47.07+7.517.41
17Panu TeittinenKangasala SK47.47+8.317.48
18Erling SommerfeldtTurun Metsänkävijät49.06+9.508.01
19Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät49.12+9.568.02
20Jakob Kalvig SkoganNTNUI50.04+10.488.10
21Rasmus LarssonOK Alehof50.18+11.028.13
22Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa IL51.01+11.458.20
23Jere SipponenIFK Lidingö SOK52.06+12.508.30
24Marius ØieLøten o-lag52.20+13.048.33
25Harald KalagerNTNUI55.43+16.279.06
26Tapio HaarlaaHelsingin Suunistajat55.58+16.429.08
27Markus GladNydalens SK56.18+17.029.11
28Jacob Berg LofthusNTNUI57.13+17.579.20
29Kari KokkinenLahden Taimi57.19+18.039.21
30Håvard Krey HansenOK Silsand57.20+18.049.22
31Cillin CorbettCork O59.44+20.289.45
32Bjørn Johannessen FieldGneist, IL1.02.15+22.5910.10
33Håvar ØstvikBardu IL1.05.49+26.3310.45
34Martin AnkelOK Alehof1.09.41+30.2511.23
35Evaldas JadenkusOK Azuolas1.09.49+30.3311.24
36Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseura1.10.29+31.1311.31
37Tuomas FjällströmAnttolan Urheilijat1.13.30+34.1412.00
38James TurtonÖstersunds OK1.36.39+57.2315.47
Anders DahlinOK Sarvendiskvalifisert
Eero-Matti VainioMS Parmadiskvalifisert
Vegar SkildheimIL BUL-Tromsødiskvalifisert

H 35-

5 240 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teemu LaasanenPorrassalmen Nuorisoseura44.558.34
2Juha VierinenIL BUL-Tromsø50.15+5.209.35
3Knut Øyvind JohansenBardu IL57.00+12.0510.52
4Runar JohansenIL BUL-Tromsø1.02.19+17.2411.53
5Petri KuvaPorrassalmen Nuorisoseura1.35.42+50.4718.15

H 40-

4 690 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sami LevijokiHiidenkiertäjät36.497.51
2Finn Terje UbergKristiansand OK37.57+1.088.05
3Amund BeitnesOK 7738.12+1.238.08
4Henning SpjelkavikIL Tyrving39.58+3.098.31
5Miko SaarilaaksoLappeen Riento40.04+3.158.32
6Trond DøskelandFana IL42.07+5.188.58
7Ottar K KvaalStorsteinnes IL42.22+5.339.02
8Juha RantalaOunasvaaran hiihtoseura42.35+5.469.04
9Helge MidttunBardu IL43.50+7.019.20
10Nick BarrableOK Ravinen44.45+7.569.32
11Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat49.06+12.1710.28
12Tomi RinnePunkalaitumen Kunto50.26+13.3710.45
13Gennady BogopolskiyUZAO-Team52.56+16.0711.17
14Espen JohannessenBjerkvik IF57.00+20.1112.09
16Atle PedersenFossum IF1.18.57+42.0816.50
17Anthony Covey-CrumpJesus OK1.20.10+43.2117.05

H 45-

4 060 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Thomas FrostAlta OL28.256.59
2Jesper David JensenFarum-Tisvilde OK29.47+1.227.20
3Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK31.41+3.167.48
4Staffan Jacobsson SvärdIF Thor32.07+3.427.54
5Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat32.34+4.098.01
6Mats LuspaIFK Kiruna33.54+5.298.20
7Roar ReitenEmblem IL34.14+5.498.25
8Espen SvaeSarpsborg OL35.09+6.448.39
9Hans Helmer SæternesByåsen IL38.25+10.009.27
10Bjørnar ØdegårdstuenAlta OL41.15+12.5010.09
11Jesse WhiteSøgne og Songdalen OK44.13+15.4810.53
12Roar MyhreKristiansand OK46.08+17.4311.21
13Thomas ÅmanOK Botnia51.01+22.3612.33
14Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL51.34+23.0912.42
15Juha KultimaLapin Veikot56.11+27.4613.50 Last ned GPS-spor i gpx-format
16Dag MarcussenHarstad OL1.04.56+36.3115.59
Magnus HöglinHarstad OLdiskvalifisert

H 50-

3 760 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn GulbrandsenAsker Skiklubb28.167.31
2Trond-Henry SkjønsfjellNordreisa IL28.46+0.307.39
3Pål AuglandBergens TF31.53+3.378.28
4Håkon BrynjulfsenOK Silsand33.12+4.568.49
5Morten KildeboHalden SK33.24+5.088.52
6Hannu LauriOunasvaaran hiihtoseura33.42+5.268.57
7Jussi BorgenströmHyvinkään Rasti34.17+6.019.07
8Lars LundkvistSeskarö IF34.23+6.079.08
9Fred Arne JacobsenBardu IL34.36+6.209.12
10Hans-Martin VaengSørreisa OL35.08+6.529.20
11Magnus KarlssonOK Landehof36.06+7.509.36
12Jens LindströmTibro OK36.23+8.079.40
13Ole Morten WieMo OK37.08+8.529.52
14Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb38.47+10.3110.18
15Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering38.59+10.4310.22
16Roar PedersenOppsal Orientering39.06+10.5010.23
17Torkjel NesheimIL Tyrving39.33+11.1710.31
18Petri KeskitaloOunasvaaran hiihtoseura40.16+12.0010.42
19Axel Juell TheisenMellembygd OL40.25+12.0910.44
20Ingemar EriksenMålselv IL42.20+14.0411.15
21Helge GrafferRingerike OL43.59+15.4311.41
22Jørn K RemloIL Siso44.44+16.2811.53
23Are NjåsteinIL Tyrving45.28+17.1212.05
24Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell48.55+20.3913.00
25Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell51.34+23.1813.42
26Martin FrischknechtAlta OL53.13+24.5714.09
27Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK55.39+27.2314.48
28Fritz RothacherOlg Pfäffikon58.54+30.3815.39
Jon Helge VaengSørreisa OLdiskvalifisert

H 55-

3 410 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingar HalsSogndal IL27.358.05
2Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL28.53+1.188.28
3Stefan LundOK Linné30.08+2.338.50
4Lars FremstadLarvik OK30.27+2.528.55
5Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura30.48+3.139.01
6Anders FossøyNotodden OL31.03+3.289.06
7Lars-Erik FiskumIL Tyrving31.21+3.469.11
8Richard Zeiner-GundersenFossum IF31.58+4.239.22
9Kristen RibeKristiansand OK34.44+7.0910.11
10Øystein DybeslandSøgne og Songdalen OK35.13+7.3810.19
11Morten KarlsenMåren OK36.27+8.5210.41
12Hallvard BergIL Tyrving36.58+9.2310.50
13Matti SipponenPaimion Rasti37.08+9.3310.53
14Truls AngellLillomarka OL38.01+10.2611.08
15Even Woldstad HanssenEiker OL38.20+10.4511.14
16Arild IngdalMellembygd OL38.34+10.5911.18
17Pål Woldstad HanssenEiker OL39.12+11.3711.29
18Mika RuuhialaHiisirasti39.55+12.2011.42
19Kristian StorsveenLøten o-lag40.06+12.3111.45
20Arne KlintbergEksjö SOK42.40+15.0512.30
21Hansjoerg RutzOlg Pfäffikon43.58+16.2312.53
22Steve SmirthwaiteMoravian OC45.25+17.5013.19
23Tom RådahlIL Tyrving1.01.23+33.4818.00
24Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1.05.26+37.5119.11
Jan BlandkjennKristiansand OKdiskvalifisert

H 60-

3 410 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK28.118.15
2Svein Harald HansenOK Silsand28.34+0.238.22
3Torgeir StrandhagenRøyken OL28.56+0.458.29
4Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK29.08+0.578.32
5Eirik NordbrødenHalden SK33.41+5.309.52
6Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar33.50+5.399.55
7Anders FriesUmeå OK33.53+5.429.56
8Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubb34.26+6.1510.05
9Morten DueMåren OK35.02+6.5110.16
10Tor Ragnar AndersenHalden SK35.41+7.3010.27
11Bengt TunisIF Femman36.06+7.5510.35
12Gisle Nordahl DueMåren OK36.07+7.5610.35
13Leif GulbrandsenSørreisa OL36.09+7.5810.36
14Ken Ragnarssonok kompassen36.47+8.3610.47
15Ingar SolbergOlderskog IL37.44+9.3311.03
16Gunnar BrattliMo OK38.34+10.2311.18
17Sven ErikssonGamlakarleby IF39.01+10.5011.26
18Kjell SvanbergRøyken OL39.40+11.2911.37
19Carl-Göran StrutzEds SK39.48+11.3711.40
20Morten DåsnesRingerike OL40.13+12.0211.47
21Ørjan Eirik ValestrandFana IL41.05+12.5412.02
22Mats StrandhagenGöteborg Majorna OK41.39+13.2812.12
23Bjørn L. BasbergVaregg Fleridrett42.36+14.2512.29
24Edvin SivertsenVerdal OK43.10+14.5912.39
25Bård NatvigNittedal OL43.11+15.0012.39
26Tor MidttunSørreisa OL43.13+15.0212.40
27Ueli Hebeisenthurgorienta46.15+18.0413.33
28Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK47.52+19.4114.02
29Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IF50.37+22.2614.50
30Rolf Gunnar BredesenFossum IF51.54+23.4315.13
31Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering54.54+26.4316.05
32Egil KarlsenAskøy OL58.35+30.2417.10
33Per Dag NordkveldeHedrum OL1.04.55+36.4419.02
Arnulf VillmoKorgen ILdiskvalifisert

H 65-

3 060 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering22.387.23
2Bjørn BergerByåsen IL24.47+2.098.05
3Jean DermineDauphiné Orientation25.51+3.138.26
4Ola BroxOL Toten-Troll27.16+4.388.54
5Frank Glad BalchenOddersjaa SSK27.34+4.569.00
6Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg27.57+5.199.08
7Jan Gaute BuvikKorgen IL28.09+5.319.11
8Knut LillealternFreidig28.38+6.009.21
9John KvaalVerdal OK29.24+6.469.36
10Ove Gunnar JacobsenStokke IL30.32+7.549.58
11Lars G SkoogVäxjö OK31.27+8.4910.16
12Tor TrøanHadeland OL32.46+10.0810.42
13Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat33.32+10.5410.57
14Nils Olav VennevikFreidig34.53+12.1511.23
15Arvid GalborgenEds SK48.53+26.1515.58
16Bernt TollefsenIL GeoForm1.06.02+43.2421.34

H 70-

3 060 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ivar HelgesenSørreisa OL27.308.59
2John Thomas PetersenNittedal OL27.36+0.069.01
3Kurt GrønliFørde IL29.10+1.409.31
4Jan LøvlundNordreisa IL29.12+1.429.32
5Hasse BergstrømIL Tyrving29.53+2.239.45
6Tore Angell-PetersenFreidig30.29+2.599.57
7Erling PedersenIL Siso31.02+3.3210.08
8Bjørn SpjelkavikIL Tyrving32.42+5.1210.41
9Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura32.54+5.2410.45
10Knut SkjesolWing OK34.16+6.4611.11
11Tuomo PeltolaMS Parma34.42+7.1211.20
11Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK34.42+7.1211.20
13Mats DahlbergIFK Kiruna35.15+7.4511.31
14Widar Taxth LølandHisøy OK35.27+7.5711.35
15Sverre KristoffersenVerdal OK37.00+9.3012.05
16Geir TrøanKolbotn og Skimt OL37.10+9.4012.08
17Arne TyssøVarteig OL37.28+9.5812.14
18Asbjørn PedersenIL Siso39.41+12.1112.58
19Gunnar KvaalStorsteinnes IL40.49+13.1913.20
20Floke BredlandSøgne og Songdalen OK47.11+19.4115.25
21Chris HirtOLC Kapreolo50.18+22.4816.26
Nils NymoMellembygd OLdiskvalifisert

H 75-

2 540 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leidulv VinjeNidarøst OK24.359.40
2Odd MusumOL Trollelg28.25+3.5011.11
3Jan Asbjørn EriksenSørreisa OL28.34+3.5911.14
4Magnar ØvreåsBotne SK28.53+4.1811.22
5Knut SkipleVoss IL28.54+4.1911.22
6Eivind HagenHadeland OL30.49+6.1412.07
7Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering31.12+6.3712.17
8Alfred SteinerOLC Kapreolo33.47+9.1213.18
9Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange34.18+9.4313.30
10Johan Arnt JohansenNord-Østerdal OK35.31+10.5613.58
11Gunnar J. AlsakerÅrstad IL39.20+14.4515.29
12Per FersnesKristiansand OK59.05+34.3023.15
13Øyvind JohannessenBardu IL1.46.12+1.21.3741.48

H 80-

2 540 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag33.3313.12
2Tor DrageHaugerud IF41.01+7.2816.08
3Johannes SollidVerdal OK48.56+15.2319.15

A Lang

4 100 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Friman SamiHyvinkään Rasti34.028.18
2Panu HyvönenSK Pohjant35.49+1.478.44
3Jaakko RissanenLapin Veikot36.16+2.148.50
4Seppo KonttajärviSK Uranus38.41+4.399.26
6Peter KlavenessMåren OK41.47+7.4510.11
7Ingrid Jenvin StøenNOTEAM46.40+12.3811.22
8Sato MäkitammiKangasala SK48.10+14.0811.44
9Heidi SinevaaraOunasvaaran hiihtoseura1.12.49+38.4717.45

A Kort

2 400 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgit KorvaldNydalens SK39.44+14.5016.33
1Alice HugossonIFK Lidingö SOK24.5410.22
2Mina Oline SkreddernesLaksefjord IL26.05+1.1110.52
2Amélie WallenhammarHagaby GoIF50.11+25.1720.54
3Magnhild KvaalVerdal OK27.47+2.5311.34
4Ingela KlintbergEksjö SOK39.33+14.3916.28
5Maija HoikkanenAnttolan Urheilijat40.53+15.5917.02
5Janne TurpiainenHyvinkään Rasti40.27+15.3316.51
10Pertti ItkonenLapin Veikot1.23.03+58.0934.36
Iain TebbuttLEIdiskvalifisert

B

2 890 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Matti RintanenKangasala SK24.088.21
2Silje CarlsenSturla, IF29.06+4.5810.04
4Timo RintanenKangasala SK35.21+11.1312.13
5Ingebjørg TollefsenNOTEAM36.22+12.1412.35
6Randi HegstadByåsen IL37.34+13.2612.59
7Eija RantalaOunasvaaran hiihtoseura41.24+17.1614.19
8Kirsti NyaasNOTEAM50.34+26.2617.29
9Katinka EvensenÅs-NMBU Orientering50.45+26.3717.33
10Viveka BollmarkOK Linné59.49+35.4120.41
11Iris FossøyNotodden OL1.05.39+41.3122.42
12Stina FallsenNOTEAM1.05.47+41.3922.45
13Helle J. FrischknechtAlta OL1.17.25+53.1726.47
15Anders KristofferssonVittjärvs IK58.52+34.4420.22
Petter Stensli ForsethLøten o-lagdiskvalifisert

C Lang

3 390 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
2Christoph NölleNOTEAM49.4814.41
Ulf ArvidssonVäxjö OKdiskvalifisert

C Kort

2 410 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
2Synnøve VonenSarpsborg OL40.3916.52
3Ingrid OxaasMo OK45.46+5.0718.59
4Eva EkelundIFK Kiruna53.36+12.5722.14
5Laila ØstgårdNOTEAM55.42+15.0323.06
6Karin StrutzEds SK59.45+19.0624.47

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor